Horvath verrast kadristen op EK Bevrijdende triomf van Kelly Buchwald valt ook af I Aiik-B astenaken-I jiik maakt voorseizoen Gisbers goed Varkevisser wint de Omloop van Borsele Rugbyteam sluit zwak seizoen sterk af «VER DE GRENZEN1 PAGINA 14 SPORT MAANDAG 17 APRIL 1989 Guido Buchwald, de doorstopper van het Westduitse voetbalelftal, ontbreekt op 26 april in Rotter dam bij de kwalificatie-wedstrijd voor het toernooi om het wereld kampioenschap tegen Neder land. De 27-jarige speler uit de ploeg van trainer Arie Haan ver rekte vrijdagavond in het compe titie-duel met VFL Bochum de enkelband van zijn rechter voet. Het is niet de eerste tegenvaller voor de Westduitse teamchef Franz Beckenbauer, die tijdens de laatste oefenwedstrijd tegen Bulgarije nog experimenteerde met Buchwald als vrije verdedi ger. Eerder zegde Holger Fach van Leverkusen af, sinds het toer nooi om het Europees kampioen schap vaak libero in de ploeg. Het maakt de kans op een ren tree van Klaus Augenthaler in de wedstrijd in Rotterdam waar schijnlijk. Eerder al voegde Bec kenbauer de routinier van Bayern München, driejaar lang niet meer in de nationale selectie, aan zijn groep toe. De definitieve selectie van de Bondsrepubliek is nog niet bekend. Geen voetbal in Algerije Het bestuur van de Algerijnse voetbalbond heeft voor de ko mende week het competitie-pro gramma geschrapt. Aanleiding tot die opmerkelijke maatregel waren de ongeregeldheden die zich vrijdag bij zowel de wed strijd Constantine-Setif als bij een duel in Ain-Delfa voordeden. Bij de wedstrijd tussen Con- stantine en Setif kwamen suppor ters van de thuisclub het veld op en bedreigden zowel de spelers Osmanien Boulahdnylet van Setif als de scheidsrechters en grensrechters met messen. De po litie, die daarop ingreep, kon de rellen maar net in de hand hou den. De arbiter staakte daarop het duel definitief, nadat hij al eerder voor korte perioden het duel had onderbroken. In Ain-Delfa wer den de spelers bij herhaling ge- tracteerd op een regen van ste- Volgens het bestuur van de bond is bij de twee duels van vrij dag het leven van verschillende mensen in gevaar gebracht door lieden die zich beestachtig ge droegen. Het acht het daarom noodzakelijk een rustperiode in te gelasten. Het bestuur houdt zich het recht voor harde maatre gelen te treffen tegen de vanda len. Israël weer stapje verder De nationale voetbalploeg van Is raël heeft een belangrijke stap naar de eindronde om het wereld kampioenschap in Italië gezet. Is raël won de groep met Australië en Nieuwzeeland door de uit wed strijd tegen Australië gelijk te spelen: 1-1. Later dit jaar speelt Israël voor een plaats in de eind ronde tegen de winnaar van de Zuidamerikaanse groep 2, die be staat uit Paraguay, Equador Colombia. Eli Ohana, spits van KV Meche- len, opende voor 40.000 toeschou wers in Sydney na veertig m' ten de score. Drie minuten a het einde maakte Trimboli gelijk voor Australië. Eindstand Israël 4-5 Australië 4-4 Nieuwzeeland 4-3 Rellen in Leicester Op de dag van de voetbalramp, was het niet alleen in het stadion van Sheffield onrustig. In Leices- ter werden rond de wedstrijd van de plaatselijke voetbalclub tegen het Londonse Chelsea 27 suppor ters gearresteerd. Het ging om een duel in de tweede divisie van de Engelse competitie. De incidenten ontstonden tij dens de tweede helft, nadat Lei- cester zijn eerste doelpunt had ge maakt. Tot ver na het treffen gin gen de schermutselingen tussen rivaliserende fans door in de stra ten van de stad. Chelsea, al 28 duels ongeslagen, had bij winst gepromoveerd. Felle kritiek op Romario De kritiek van Romario de Souza Faria op zowel de Braziliaanse voetbalbond als bondscoach La- zarono, heeft tot een felle reactie geleid van de voorzitter van de bond, Miranda. Hij heeft in een brief, waarin een copie van het gewraakte in terview is bijgevoegd, excuses ge ëist van de aanvaller van PSV. Biedt Romario die niet aan, dan kan hij volgens Miranda een op treden in het Braziliaanse elftal verder vergeten. Ondertussen heeft ook voorma lige bondscoach Tele Santana zich in de discussie gemengd. Hij vindt dat de uitlatingen van Ro mario een smet werpen op het Braziliaanse voetbal. „Maar", stelt hij, „hij dient niet gestraft te worden. Het nationale elftal is na melijk van de bond noch van de bondscoach maar van het Brazi liaanse volk." WIJCHEN (ANP) De kadristen Het tweetal kreeg gezelschap van penseerde dat met een dosis vech- De Westduitser uitte geregeld zijn volgen met grote belangstelling de de als favoriet gestarte Belg Fréde- tersmentaliteit die Caudron teveel ongenoegen over zijn magere spel. initiatieven van de Europese biljart- ric Caudron en de Westduitser was. Met een slotserie van 196 tikte Horvath Tiet zich er niet door v bond om de klassieke disciplines Wolfgang Zenkner. Dit tweetal be- hij de tweede publiekslieveling wijs brengen. Zorgvuldig scorend, naar de troostfinale. bleef hij Zenkner ruim voor. Met de Gisterochtend schotelden Caud- ogen gesloten wachtte hij de na- ron en Van de Ven het kleine groep- beurt van de Westduitser af. Die je kijkers een hoogwaardig duel miste echter na een serie van 56. voor in de strijd om de derde plaats. Caudron zegevierde door een serie 231. Van de Ven had na drie Europese kampioen. Daarmee bleef strijd anker kader 71/2 werd afgeslo- le. ten, werd de roep opzet alleen maar zwakke spelers, s Van de Ven, die in de ochtendu- nog subliem had gespeeld, lange par- kwam tegen Zenkner totaal niet i slopende finale, die ver- zijn ritme. De geroutineerde West- rassend door de jonge Oostenrijker duitser, die over het irritante trekje beurten 168 caramboles achter zijn hij duidelijk achter bij toppers als Stephan Horvath werd gewonnen, beschikt elke poging met wilde ge baren en woeste kreten te begele staan. De enkeling die de Caudron (50.27), Grethen (51.95) moeite had genomen de vroege in iets mindere mate Zenkner De twintig-jarige student be- den, tikte de caramboles behoed- wedstrijd te aanschouwen, trof het (37.35) en Van de Ven (37.35). drijfswetenschappen was als out- zaam bijeen. Van de Ven bleef na beter dan de tweehonderd kijkers, sider aan het toernooi begonnen, vijf beurten op 68 staan, ,,'s Morgens die 's middags op de finale Zijn verrassende overwinning in de speelde ik nog uitstekend. Die s ik later weer helemaal kwijt. Ik poulewedstrijden op titelverdedi ger Grethen bracht hem in de halve kreeg geen greep op de ballen", finales. Daarin verscheen ook, tot zuchtte hij na zijn nederlaag, opluchting van de organisatie, de derlander Harrie van de Ven, die zich geen moment losmaken gekomen, De gezellige ambiance plaatselijke biljarthome was voor Horvath en zeker voor Zenkner Aan de andere tafel kon Caudron geen inspiratiebron om het publiek te trakteren op een snelle, aantrek- zaterdag in het beslissende duel te- zijn tegenstander. Horvath beschikt kelijke wedstrijd. Ze maakten gen Grethen niet onder de druk be- weliswaar over veel minder talent een slopende partij dan de 21-jarige Belg, mand in vervoering bracht. De Oostenrijker lag daar niet wakker van. Het toernooi in Wij- chen was zijn internationale debuut het bij de senioren. Alleen in Essen was hij eerder aanwezig bij de wereldti telstrijd voor landenteams. Daar was hij de enige, die in het 71/2 een partij in één beurt uitmaakte. Die waarschuwing werd door zijn con- currénten pas gisteren LUIK (GPD) Zijn heerschappij leek aan slijtage onderhe vig, maar 'King' Kelly geeft zich, zoals het een goede koning betaamt, niet zonder slag of stoot gewonnen. De aanvoerder van de wereldranglijst van wielerprofs maakte gisteren in de jubileumeditie (75ste) van Luik-Bastenaken-Luik duide lijk dat er, ondanks zijn 32 jaar, nog terdege rekening met hem dient te worden gehouden. Als vanouds trok de rijzige Ier alle registers open in het Ardense land en schonk hij zijn nieuwe ploeg, die van PDM, een allesbevrijdende triomf op de Luikse Boulevard de la Sauveniere. „Want", merkte ploegleider Gisbers na Kelly's triomftocht op. „Als je het voorseizoen uitgaat zonder iets te hebben gewonnen, is dat voor een ploeg als de onze toch een te leurstelling". Dat juist Kelly gisteren op een van de meest begeerde hoofdprij zen, in de internationale wielrenne rij beslag legde, kwam de leiding van het PDM-team goed van pas. Zijn transfer naar Nederland bete kende een peperdure investering. Volgens ingewijden bedraagt het jaarsalaris van Kelly om en nabij de acht ton en daar wil het manage ment natuurlijk wel iets voor terug zien in de vorm van positieve publi citeit. Vorig seizoen bleef dergelijk rendement uit bij de ook al peper dure LeMond. De Amerikaan maakte niet de in druk goed bezig te zijn met een co- me back na zijn jachtongeluk van twee jaar geleden, sukkelde maar wat aan en vroeg slechts aandacht met gezeur over een lucratiever contract. Doodziek van alle moeiza me onderhandelingen besloot het duo Gisbers/Krikke (manager) uit eindelijk LeMond maar af te serve ren toen zich de mogelijkheid voor deed de veel scorende Kelly (in 1988 goed voor tien overwinningen) bin nen te halen. Ook een kat in de zak, wisten sceptici toen Kelly in de eerste maanden van dit wielerjaar versto ken bleef van zijn traditionele eer ste plaatsen. In de openingsklassie- ker, de Omloop Het Volk, was de Ier er dichtbij (tweede achter de Belg De Wilde), maar na Milaan-Sanre- mo (vijfde) verdween hij uit beeld; 18 in de Ronde van Vlaanderen, 19 in Gent-Wevelgem en 15 in Parijs- Roubaix. „Toch heb ik me geen moment ongerust gemaakt", keek Kelly, voor zijn doen opmerkelijk opge ruimd, in Luik terug op die middel matige serie. „Ik wist gewoon wat er aan de hand was. In de Tirreno- Adriatico ben ik ziek geworden. Last van mijn maag. Een week later in de Catalaanse Week is dat alleen maar erger geworden. Als wielren ner raak je dan conditioneel een flink eind achterop. Dan kost het even tijd voordat je weer met de besten mee kunt komen". In de Waalse Pijl, afgelopen woensdag, voelde Kelly dat de juis te vorm weer in zijn gesoigneerde benen was geslopen. Desondanks bereikte hij de finish op de Muur woon een tijdje tegengezeten. Ie dereen mankeerde wat. De Vauclu- se (korte etappekoers in Frankrijk - red.) was voor ons net een revalida- tiekamp". In de Waalse Pijl opereerde de equipe van Gisbers voor het eerst dit seizoen op volle kracht. Rooks en Theunisse meldden zich gelijk weer pontificaal aan het front. De tweede plaats van Rooks, die alleen in Criquielion zijn meester moest erkennen, werd als een prima opste ker voor Luik-Bastenaken-Luik er varen. En zie: gisteren was het bin go. In het laatste koersuur namen de jongens van Gisbers de regie over van de roodgele Criquielion- boys, die eerder met (schijnbaar) veel vertoon van macht de finale had ingeluid. Op de nieuw in het traject uitge zette Cte de Chambralles (na 218 km) leek nog een herhaling van de Waalse Pijl (duel Criquielion- Rooks) in het verschiet. Zover kwam het echter niet. Niet in een beklimming, maar nota bene in een afdaling viel de slag. Hiervoor te kende Tourwinnaar Pedro Delgado, die eerst Kelly en de Fransman Phi- lippot meekreeg en vervolgens ook de Australische vechtjas (in Neder-, landse dienst bij TVM) Phil Anders- Een kwartet dat zich ruim 30 kilo meter uit de naad moest rijden om uit de greep van een grote groep achtervolgers te blijven. Dat deze vlucht uiteindelijk slaagde, was ook de verdienste van het inmiddels wijd en zijd befaamde koppel Rooks-Theunisse. Met Kelly, in de sprint zeker de snelste van het vier tal, traden Rooks en Theunisse op het tweede plan slechts als 'rem mers' op. Even leek een solo van Delgado, die op de Cote des Forges zijn kans schoon zag, het ploegen- spel van de PDM-ers te doorkrui sen. De Spanjaard hield het acht ki lometer vol, waarna hij zich weer keurig in het gelid van het groepje Kelly liet opnemen. In perfecte harmonie snelde de kopgroep vervolgens Luik binnen, waar Criquielion een laatste poging waagde om de gang van zaken te doen wenden. Hij bleef, ondanks de hulp van de Fransman Boyer en de Sean Kelly zegeviert in de straten ploeg-Gisbers Belg Van Lancker, steken, waarna het voor Kelly een koud kunstje was de sprint naar zijn eerzuchtige hand te zetten. Voor Steven Rooks restte ér een troostprijs (zesde). Een teléwStel- ling gezien de dominante incmik die hij maakte? „Nee hoor, ik heb vrede met de zege van Kelly. Zo werkt dat bij ons in de ploeg. Ja, voor mezelf is het natuurlijk een jammer. Ik reed heel goed, maar je moet gewoon een beetje mazzel hebben. Het uit gangspunt was echter dat onze ploeg zou winnen, dus kan ik niet anders dan tevreden zijn". oog op Luik-Bastenaken-Luik, niet forceren. Ik had aan dat gehobbel op die kasseien in Parijs-Roubaix wat stijve spieren overgehouden, vandaar". Niemand binnen de ploeg die daar moeilijk over deed, zoals dat ook voordien niet het ge val was, toen Kelly in de lappen mand vertoefde. Gisbers is er de man niet naar om bij tegenvallers direct in paniek te raken. „Daar koopje niets voor. Je kunt iedereen wel nerveus gaan maken, maar dat helpt toch niet. Het heeft ons ge- Longontsteking velt Bontempi LUIK (AFP) - De Italiaanse wiel- renner Guido Bontempi wordt een week in het ziekenhuis opgenomen. De sprinter heeft een longontste king opgelopen tijdens de voor jaarsklassiekers. Bontempi kan hierdoor niet star ten in de Ronde van Spanje, die vol gende week zondag begint. Benschot wint kano-marathon AMSTERDAM (ANP) - Ton Benschot heeft gisteren de Water land-marathon gehouden. Hij ver sloeg in deze kanowedstrijd over 28 kilometer Erik Onnekes, die na ze ven kilometer omsloeg. Hij kon zijn daardoor opgelopen achterstand niet meer goedmaken. Problemen in West-Berlijn Rond de voetbalwedstrijd voor de tweede Bundesliga tussen Hertha BSC en Schalke'04 heb ben zich zaterdagmiddag in West- Berlijn ernstige supportersrellen voorgedaan, waarbij enige licht gewonden zijn gevallen. Al voor de wedstrijd raakten ri valiserende groepen fans bij de hoofdingang van het Olympiasta- dion met elkaar slaags. De politie, die inderhaast versterkingen had laten aanrukken, had de grootste moeite de vechtenden, die stoep tegels en bierflessen als wapens gebruikten, te scheiden. Ook in de avonduren bleef het lang onrustig in de Berlijnse bin nenstad, waar de supporters uit beide kampen elkaar weer op zochten. De politie arresteerde daarbij - net als voor de wedstrijd, die Hertha met 2-1 won, enkele personen. LEIDEN De wielrenners uit de Leidse regio hebben zich het afgelo pen weekeinde laten gelden. Vijf overwinningen werden binnen ge haald waarbij de klassieker-zeges van Mark Varkevisser (Omloop van Borsele) en Corlinda van der Hoorn (Omloop van het Land van Bartje) er uitsprongen. Etienne Vergeer (in Heerjansdam), Rick van Wetten (in Stampersgat) en Karei Teeuwen (in Medenblik) behaalden zegevierden in een criterium. Rijnsburger Mark Varkevisser heeft na de overwinning in de Wou denomloop nu ook de klassieker de Omloop van Borsele op zijn naam staan. Met drie seconden voor sprong versloeg deSwift/Casba- renner Arno van Zandbeek uit Heeswijk-Dinther en kampioen van Nederland Mare Engels uit Liessel. Doordat ook Barry de Ruiter en Ro bert van Dongen voorin het peloton eindigden, won Swift/Casba de eer ste prijs in het ploegenklassement. De Dorpenomloop door het Land van Bartje werd verrassend gewon nen door de Ter Aarse Corlinda van der Hoorn. Met een voorsprong van twintig seconden klopte zij de gehe le Nederlandse top. Corina Ouwe hand mocht als selectierenster van de juniorenploeg ook aan de klas sieker deelnemen. De Katwijkse reed knap mee in de kopgroep van achttien rensters en werd twaalfde. Warmonder Etienne Vergeer is in topvorm. In Heerjansdam kon me devluchter Remco Slagter nog net aanpikken bij Vergeer die hij van achteren aanreed. Slagter zelf kwam ten val en Vergeer, die een sterke indruk maakte, greep de ze ge. Cees Vernooy werd 18e bij de amateurs. Rick van Wetten (Noord- wijkerhout) was in Stampersgat de beste nieuweling. Sinds de komst van sponsor Kerngroep zijn de Bol- lenstrekers uitstekend gemoti veerd. Mike Hassing (Noordwijk) legde beslag op de achtste plaats en Etienne Vergeer werd 19e. In Rijswijk was Rob van Hoek de beste liefhebber. Frans Paardekoo- per (3), Hans Schoelink (4) en Alois Goossen (8) kwamen bij de eerste tien. HILVERSUM (ANP) - Het Neder- lands rugbyteam, met een handvol spelers van landskampioen DIOK in de gelederen, heeft gisteren in Hilversum een zwak seizoen in de FIRA B-poule sterk afgesloten met een zege van 21-13 op de Bondsre publiek Duitsland. De fysiek ster kere Westduitsers hielden Oranje vooral in de eerste helft zwaar onder druk en sloten met de wind in de rug de eerste veertig minuten af met een voorsprong van 9-3. In de tweede helft herstelden de nerveuze Nederlanders zich. Full back Andre Marcker, die reeds voor rust uit een strafschop had ge scoord, bewees weer zijn waarde en bracht binnen een kwartier met twee fraaie kicks Nederland op ge lijke hoogte (9-9). Na deze onverwachte opleving begonnen de Duitsers fouten te ma ken. Eerst was het Van der Laan, die met een fraaie drop Nederland voor de eerste keer op voorsprong schoot (12-9), Marcker verzilverde daarna de vierde strafschop (15-9), maar miste de kans de zege defini tief veilig te stellen door de vijfde kick naast te schieten. De Duitsers kwamen terug tot 15-13. Drie minu ten daarna besliste Eman met een schitterende try, die door Marcker werd geconverteerd, de wedstrijd: 21-13. In een voorwedstrijd won Jong Oranje met 31-7 van Jong West- Duitsland. ITALIË Zonder kleerscheuren weg. Dat was de opdracht die AC Milan zichzelf het afgelopen weekeinde met het oog op de tweede Europa Cup-kraker tegen Real Madrid overmorgen stelde. De nog im mer heersende Italiaanse lands kampioen voldeed aan die eis. Het 1-1 gelijke spel betekende in ieder geval geen afgang, terwijl de rood-zwarte club met tevreden heid kon vaststellen dat Ruud Gullit na zijn part-time werk te gen Real in Madrid en tegen Na- poli eindelijk weer een hele wed strijd aankan. Gullit werkte hard maar schit terde niet, evenmin als Frank Rijkaard die eerst als voorstopper en later bij de langverwachte (zes maanden uitgeschakeld geweest) rentree van Filippo Galli als mid denvelder optrad. Grote disso nant was echter Marco van Bas ten. De primadonna van het afge lopen EK dwong tegen de Zuidi- taliaanse ploeg niet één kans af. Hy beleefde daarmee zijn sportie ve dieptepunt in zijn anderhalf jaar durend verblijf in italië dat hem in 36 competitiewedstrijden slechts dertien treffers heeft ge bracht. Zaterdag - de wedstrijd werd in verband met het duel te gen Real een dag vervroegd - toonde hij zich na 25 minuten even alert als aanspeelpunt in een een-twee-combinatie met Virdis die de gelijkmaker aantekende (na zes minuten was Lecce op voorsprong gekomen door Bene- detti). Voor de rest had hij tegen zijn directe bewaker niets in te brengen. Marco Baroni heette de geluk kige deze keer. Hij was al de der tiende voorstopper van de 25 die Van Basten in de Italiaanse serie- A dit seizoen van scoren afhield. De ex-Ajacied, die in zijn Amster damse tijd in 132 eredivisieduels 128 treffers maakte en daarmee dus bijna een gemiddelde van een goal per wedstrijd bereikte, ver pietert in Italië. Technisch zou hij iedere tegenstander moeten aan kunnen maar fysiek, in de kleine ruimte waarin de Italiaanse hoog ste klasse de duels zich vooral af spelen, komt-ie vaak te kort. Zijn voorzitter Berlusconi deed vorige week na het duel tegen Napoli een beroep op de scheidsrechters om zijn frele aanvallers te be schermen, maar dat klonk min der als een verzoek dan wel als een noodkreet. Van Basten zelf voelt zich in Milaan allang niet meer op zijn gemak. Hij vroeg in januari al contractontbinding aan bij zijn club en wilde la Gullit bij PSV op een bikkelharde botsing aan sturen om Milan en Italië aan het eind van dit seizoen te kunnen verlaten. Voor Barcelona uiter aard. „Maar dat heb ik hem uit zijn hoofd gepraat", aldus zijn manager Cor Coster. „Zoiets is stom want een speler vertegen woordigt een bepaalde financiële waarde. Zou hij die plannen heb ben doorgezet, dan had hij aan ka pitaalvernietiging gedaan. On langs heb ik hem uitgebreid ge sproken en hij liet me weten zijn contract voorlopig nog helemaal niet te willen verlengen bij Milan. Of hij weer over een geforceerde contractbreuk begon? Voordat hij daar over kón beginnen, was ik al heel duidelijk: niet doen". Gelukkig voor Van Basten be staat er nog zoiets als het toernooi om de Europa Cup, waarih hij niet wordt gehinderd door Itali aanse tegenstanders. Met zeven treffers maakt hij kans in de edi tie voor de landskampioenen top- topscorer te worden. Maar vooral na zijn fabelachtige goals tegen Real Madrid twee weken terug en twee gigantische missers in dat duel is hij voor de tifosi nog steeds zowel de man van de fan tastische goals als die van de fan tastische flaters. Typerend: het doelpunt dat Virdis die dit sei zoen heel af en toe mag meedoen tegen Lecce maakte, was zijn tiende deze competitie. Exact het aantal waar Van Basten bijna con tinu driekwart seizoen voor heeft gevoetbald. BELGIE KV Mechelen is nog één punt ver wijderd van de eerste landstitel. De ploeg van de vertrekkende trainer Aad de Mos versloeg zater dag FC Antwerp in Antwerpen met 2-0. Het kampioensfeest werd nog een week uitgesteld doordat Anderlecht het uitduel tegen Waregen won. Volgend week heeft KV Mechelen 'Achter de Kazerne' genoeg aan een ge lijkspel tegen Waregem om zich landskampioen te mogen noe- Hoewel het vroegtijdig bekend geworden vertrek van De Mos naar concurrent Anderlecht de sfeer in Mechelen niet ten goede is gekomen, blijft KV Mechelen winnen. In het met enige angst te gemoet gezien duel tegen FC Ant werp hield de koploper mede door goed werk van doelman Preud'homme tot een kwartier van het einde stand. De beste kansen waren namelijk voor de gastheren, die de Westduitse spits Geilenkirchen bij drie pogingen echter even vaak zagen strandden op de doelman van KV Mechelen. De beste mogelijkheid voor Antwerp kreeg in het verloop van de tweede helft Van der Linden. Na een fout van Ruljes kwam hij alleen voor Preud'homme. Hij aarzelde echter te lang waardoor de teruggekeerde Sanders red ding kon brengen. Een kwartier voor het einde maakte Mechelen duidelijk hoe je wel met kansen dient om te gaan. De eerste echte mogelijkheid was raak. Uit een voorzet van DeWilde scoorde Hofkens. Antwerp zette daarna nog eens extra aan, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Versavel brak door maar werd door Antwerp- doelman de Coninck neerge haald. Koeman had van elf meter geen moeite de eindstand op 0-2 te brengen. Het enige minpunt voor de gasten was het wegzen den van DeWilde. Hij kreeg twee gele kaarten. DUITSLAND De situatie aan de kop van de ranglijst van de Bundesliga is on veranderd gebleven. Zowel lijst aanvoerder Bayern München als achtervolger FC Köln speelde in een uitwedstrijd gelijk. Bayern bleef in een boeiende wedstrijd bij Borussia Dortmund op 1-1 ste ken, FC Köln kwam net als Lever kusen, waar Jürgen Gelsdorf na het vertrek van Rinus Michels zijn opwachting maakte als coach, niet tot scoren. Bayern bleef zodoende één punt voor op FC Köln, dat op zijn beurt één punt over heeft op titelverdediger Werder Bremen (4-0 tegen Stuttg- arter Kickers). Het gelijkspel in het Westfalen- stadion tussen Borussia Dort mund en Bayern München was overeenkomstig de verhoudin gen. De ruim 53.000 toeschou wers, die genoten van een open, heen en weer golvende wedstrijd, konden dat volmondig beamen. De beide treffers vielen in de tweede helft. Eerst gaf Breitzke pal na de hervatting Borussia de leiding. In de 52e minuut was het door Pflügler al weer gelijk. „Het had wel 5-5 kunnen worden", zei trainer Horst Koppel van Dort mund na afloop, waarmee hij meteen aangaf hoeveel kansen er aan weerskanten waren gemist. Onderaan werd het lot van Han- nover'96 donderdag al vrijwel be zegeld door een nieuwe neder laag, dit keer met 0-2 op eigen veld tegen het ook niet hoog ge klasseerde SV Waldhof Mannheim. De ploeg heeft vier punten achterstand op nummer voorlaatst Stuttgarter Kickers en zes punten op Eintracht Frank furt, dat overigens wel wist te winnen: 3-1 by Karslruher SC. ENGELAND Onwetend van de ernst van het drama in Sheffield vochten Ever- ton en Norwich in Birmingham een verbitterd duel uit. Nummer elf van de Engelse eerste divisie won met 1-0 van nummer drie door een doelpunt in de 26e mi nuut van flankspeler Nevin. Everton plaatste zich voor de Cupfinal op 20 mei te Londen. In 1984, '85 en '86 haalde Everton de eindstrijd eveneens. Everton bracht bovendien het Engelse re cord finaleplaatsen op 22. Of de fi nale wordt gespeeld is overigens nog de vraag. In de competitie voor de eerste divisie werd Arsenal weer alleen koploper door Newcastle met 1-0 te verslaan. Marwood was de matchwinner. Arsenals buurman West Ham United moest zich langzamer hand gaan verzoenen met degra datie nadat het vierpuntenduel met Southampton op eigen veld met 1-2 verloren ging. Southamp ton nam onmiddellijk na de af trap de leiding door Wallace. Het werd nog wel gelijk door de Ier Brady uit een strafschop, maar Rideout profiteerde van de ver zwakking door blessures in West Hams verdediging: 1-2. SPANJE Real Madrid is in Sparye toch niet onoverwinnelijk. De club van (nog) Leo Beenhakker leed zater dag de eerste competitie-neder laag in dit seizoen. Celta de Vigo was thuis met 2-0 te sterk. Bar celona profiteerde maar half, door in Nou Camp op 0-0 te blij ven steken tegen Valladolid. Ma drid staat, met een wedstrijd min der gespeeld, nog drie punten Net als Barcelona speelde Real al op zaterdag, om uitgerust aan de start van de Europese uitwed strijden tegen respectievelijk Sre- dets Sofia en AC Milan te ver schijnen. Beenhakker spaarde Martin Vasquez en Chendo en hield ook de grieperige Butraguo- no aan de kant. Celta opende al in de eerste minuut de score door de Braziliaan Amarildo, die na 26 mi nuten ook voor 2-0 zorgde. De score had nog slechter kunnen uitvallen voor Real, als de scheidsrechter Celta in de 49ste minuut een strafschop had toege kend toen Amarildo door Buyo werd neergelegd. Cruijff, die de laatste weken on der hevige kritiek staat, had bij Barcelona weer eens voor een verrassing gezorgd door Julio Sa linas aan de kant te laten ten gun ste van Lineker. Het leverde wei nig op. Voor de vierde achtereen volgende keer, uitgezonderd het Europese duel met Sredets, kwam Barcelona niet tot scoren. Lineker en Beguiristain raakten de paal. Scheidsrechter Lopez keurde na 67 minuten een doel punt van Valladolid-speier Alber to af vanwege buitenspel.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14