EEN NIEUWE AUTO EN TOCH OP VAKANTIE! Partijtop Hongarije ingrijpend gewijzigd 0% RENTE* BESLIS VÓÓR 1 MB A.S. Gorbatsjov maant Georgiërs tot rust Duitsland wacht met angst en beven op eerste RAF-dode IciHHSlfl Positie van leider Grosz versterkt Sovjetschrijver zegt lijk tsaar te hebben gevonden Rigoreuze reorganisatie van Westduitse regering ZES MAANDEN LANG DONDERDAG 13 APRIL 1989 PAGINA 5 BUDAPEST (GPD) De top van de Hongaarse communistische partij is gisteravond in- heim^ddengehouden grijpend gewijzigd. Vier leden verdwenen uit het Politburo, het dagelijks bestuur van de komen dat het een bedevaartsoord partij. Onder hen is partijideoloog Janos Berecz, een politicus die het laatste jaar tever- zou worden. Volgens de officiële aanwijzingen, geefs probeerde zijn image van dogmaticus in dat van hervormingsgezinde te veranderen. MOSKOU (Rtr) - Een Sovjetrussi- sche schrijver heeft naar eigen zeg gen in 1979 de lijken gevonden van de laatste tsaar en zijn verwanten. Nicholas II, diens vrouw, kinderen en bedienden werden in juli 1918 door de bolsjewieken vermoord en tot nu toe was aangenomen dat hun lijken door zuur waren vernietigd. Maar Rjabov heeft nu verklaard dat hij in 1979 de verminkte lijken van de tsaar heeft gevonden nabij het huidige Sverdlovsk. In een vraaggesprek met het Sovjetweek blad 'Moscow News' verklaarde Rjabov gisteren ook dat de leiders van de jonge bolsjewistische staat hadden gestemd voor de executies te maken. "Het waren toen andere heeft ook een filmscript gemaakt, tijden en niemand wilde de identifi- Hij wil gebruik maken van Gor- beenderen batsjovs belofte de 'witte plekken' smen", aldus de schrijver, in de geschiedenis van het land op die eraan toevoegde dat het zelfs te vullen, voor hem niet moeilijk was geweest De moord op de tsaar is lang een de stoffelijke resten te identifice- gevoelig onderwerp geweest in de Het aantal lijken, de aard 1 dat de plaatselijke autoriteiten die vaak in buitenlandse bladen de lijken lagen, ge- ren beschreven en de scherven de verwondingen, de valse tanden laatste maanden zijn Sovjethistorici begonnen de tragische gebeurtenis- Sovjetversie is de moord gepleegd door plaatselijke bolsjewieken, Ekaterinburg, nu Sverdlovsk, Bij het interview met Rjabov den die nacht Nicholas II, zijn Het vertrek van Berecz betekent dat hij ook deze positie zal moeten een verzwakking van de conserva- prijsgeven. Zijn opvolger als partij- tieve vleugel in de partij, temeer secretaris, Karoly Grosz, wenst de daar ook Janos Lukacs, verant- partij een nieuw gezicht te geven, woordelijk voor de partijorganisa- waarbij degenen die verantwoorde- tie, .uit het Politburo verdween, lijk worden geacht voor het ont- Lukacs geldt als een (gematigd) staan van de huidige economische conservatief. Hij kreeg van de pro- en politieke crisis, van het toneel gressieve vleugel in de partij veel moeten verdwijnen, kritiek vanwege zijn opvatting dat Het nieuwe Politburo is ferugge- opinies van lagere partijorganisa- bracht van elf naar negen leden. Be- ties alleen via de hiërarchische weg halve Lukacs en Berecz vertrokken in de publiciteit konden worden ge- Judit Csehak (die vooralsnog minis- bracht. ter van gezondheidszorg blijft) en Het verdwijnen van Lukacs en Istvan Szabó, verantwoordelijk Szabo betekent in elk geval een voor landbouw. Nieuwkomers zijn breuk met het Kadar-tijdperk. Ja- de partijchef van Budapest, Mihaly nos Kadar zelf verklaarde gisteren Jasso en partijleider van de provin- tijdens de bijeenkomst van het een- cie Dsongrad, Pal Vastak. traal comité, waarbij de nieuwe par- De carrière van de laatste is op- tijleiding werd gekozen, dat zijn ge- merkelijk. Na een groot aantal zondheid hem niet toestaat volledig schandalen in Csongrad werd de aan het partij werk te blijven deelne- partijleiding in deze provincie in men. zijn geheel gewijzigd. Vastak was Kadar, die 32 jaar achtereen de tot gisteren zelfs geen lid van het- partij leidde, kreeg vorig jaar juni centraal comité. Zowel Jasso als het erebaantje van partijvoorzitter. Vastak gelden als representanten het gematigde centrum grond zijn. Volgens hem zal de ont- kou, der overleg met de regering Mos- gens Moscow News de schedel Tot nu toe was aangenomen dat hun lijken per vrachtwagen naar een mijnschacht waren gebracht en dat zij daar met zuur waren overgo ten om alle sporen uit te wissen. Dit nu is volgens Rjabov niet waar, evenmin als de officiële Sovjetver- sie dat plaatselijke bolsjewieken zonder overleg met Moskou de moorden hadden gepleegd. Na bij de mijn te zijn aangekomen vonden de moordenaars dat toch geen geschikt graf. De lijken wer den wel ontkleed, maar alleen de hond van de familie werd in de mijn gegooid. De lijken werden weer op de vrachtwagen geladen, die terug reed. Onderweg kwam de wagen in te belichten die zich hebben af- een moeras terecht en werd beslo ten de lijken daar achter te laten. Om identificatie te voorkomen wer den de gezichten van de slachtof fers ingeslagen en werd zwavelzuur de lijken gegoten. Het Sovjetgeschiedenis Aleksandra, hun vier doch- hun de tsaar. Het hele verhaal van Rja- schoten door de politieke politie. Alexej doodge- werd echter geabsorbeerd door de de partij zal Tien jaar geleden durfde Rjabov bov wordt in afleveringen geplaatst Vier persoonlijke bedienden deel- zijn vondst nog niet wereldkundig in Moscow News en de schrijver den dit lot. bodem en het grootste deel van de beenderen bleef onaangetast, aldus Rjabov. Algemeen wordt echter verwacht Kolonist Israël beschuldigd van moord Palestijn BONN (GPD) De Westduitse gelijk slagvaardig te kunnen hande kanselier Köhl reorganiseert zijn len, partij en hun verkiezing wordt alge-, meen gevoeld als een versterking van de positie van partijleider Grosz. Met enige spanning wordt uitge keken naar een bijeenkomst zater dag in Kecskemet, georganiseerd door een van de 'hervormingskrin- Een gewonde Swapo-strijder wordt opgevangen door een arts en militair bij de VN-post bij de grensplaats Oshi- gen' in de partij die zich de afgelo- kango in het noorden van Namibia. (Foto ap> De eerste pen weken hebben georganiseerd. Imre Pozsgay en Reszo Nyers zul- TEL AVIV (GPD/AP/Rtr) In Je: len daar spreken. Er zijn hardnekki- WINDHOEK (AP) ruzalem is voor vrijdag een onge- ge geruchten dat deze uitgesproken Swapo-strijders hebben zich giste- kend grote politiemacht op de been hervormers gelijkgezinden in de ren gemeld bij de troepen van de gebracht om te voorkomen dat de partij in een fractie willen organise- Verenigde Naties in het noorden onrust op de Tempelberg, waarbij ren om, op langere termijn, een van Namibia. De vorige week vijftien gewonden vie- nieuwe partij te stichten. wie er twee verwondingen len, zich herhaalt. Vandaag kondigt Partijleider Grosz verzekerde de politieleiding een serie maatre- echter in een interview met het par- gelen af, waaronder waarschijnlijk tijdagblad Nepszabadsag (Volks een streng toelatingsbeleid voor het vrijheid), dat deze geruchten onge- gebied rondom de Al-Aksa Moskee arm hadden, kwamen opdagen bij een Lutherse kérk in de noordelijke stad Oniipa. werden naar een VN- Eerste strijders Swapo melden zich bij VN-post punten een Zuidafrikaanse valstrik om guerrillastrijders gevangen te nemen. „De verzamelpunten wor- r_jo den nu omringd door Zuidafrikaan- wordt waarschijnlijk verkeersmh kabinet rigoureuzer dan door velen was verwacht. Vandaag stelt de kanselier zijn nieuwe ploeg voor, maar gisteravond werd al bekend dat minister van financiën Stolten- berg zijn plaats verliest aan Waigel, de voorzitter van de CSU. De Beierse politicus verbindt daarmee zijn politieke lot aan dat van Kohl. Stoltenberg zal in af wachting van een belangrijke inter nationale monetaire post, minister van defensie worden. Hij was na de omstreden belastinghervorming en de affaire-Barschel zwaar aangesla gen. Stoltenberg neemt de plaats in van de totaal mislukte defensiemi nister Scholz. Scholz, een persoonlijke benoe ming van Kohl, volgde een jaar gele den Wörner op toen deze als secreta ris-generaal naar de NAVO vertrok. Kohls rechterhand, staassecretaris Schauble wordt de nieuwe minister van binnenlandse zaken. Hij komt in de plaats van Zimmermann (CSU) die een andere post krijgt. Hij legereenheden en die staan klaar nister of plaatsvervangend parle- strijders af te springen mentsvoorzitter. Minister voor ontwikkelingssa- als die zich melden", aldus Nujoma hij voegde eraan toe dat de menwerking iÜein (CSU) wordt Swapo-mensen alleen gehoor zul- volgens de berichten de len geven aan de opdracht r r An- de Rotskoepel. Afgelopen vrijdag gooiden Pales tijnse jongeren vanaf de "Tempel berg met stenen naar joden, die bij de Klaagmuur stonden te bidden. Daarbij vielen twaalf gewonden. De spanning in Oost-Jeruzalem is nog toegenomen door een schietpartij bij de Jaffapoort, maandagavond, waarbij een man in legeruniform met een Uzi-pistoolmitrailleur een 26-jarige Palestijn doodde. Drie mensen raakten gewond. De vol gens de politie joodse dader is nog voortvluchtig. Intussen heeft een Israëlische rechtbank gisteren een van de lei ders van de joodse kolonisten-be weging Gush-Emoniem in staat van beschuldiging gesteld wegens moord op een Arabische winkelier op 30 september 1988. Rabbijn Mos- he Levinger, een van de oprichters van Gush Emoniem, moet zich ver antwoorden wegens moord, sabota ge en het vernielen van eigendom men, zo heeft een woordvoerster van het ministerie ban justitie mee gedeeld. Israëlische troepen hebben van daag bij het aanbreken van de dag zeker drie Palestijnen doodgescho ten en tientallen anderen verwond bij botsingen op de Westelijke oever van de Jordaan. Het treffen vond plaats in het dorp Nahalin en volgde op een zoekactie van het Israëlische leger. Nahalin ligt ten zuidwesten van Bethlehem. Buitenland kort Aanval Twee Syrische helikopters hebben in het oostelijk deel van de Middel landse Zee twee Sovjet-schepen aangevallen. Bij de aanval (dinsdag) raakten zeven zeelui gewond, aldus de Sovjet-legerkrant Krasnaya Zve- zda. Kernfusie Ook onderzoekers van de Universi teit van Moskou hebben een zoge heten koude kernfusie uitgevoerd en bij kamertemperatuur een kern fusie tot stand gebracht. Dit heeft het persbureau Tass gemeld. Soort gelijke proeven werden eerder in de VS en Groot-Brittannië uitgevoerd. Sri Lanka Bij een bomaanslag op een hotel in de Srilankaanse havenstad Trinco- malee zijn vandaag zeker 20 Sihga- lezen om het leven gekomen. De aanslag was vermoedelijk het werk van opstandige Tamils. Als vergel ding voor de aanslag hakten Singa- lezen vijf passerende Tamils op straat in stukken. Bomaanslag In een bestelwagen die geparkeerd stond voor een politiebureau in het grensgebied van Noord-Ierland is gisteren een bom ontploft. Een voorbijganger kwam om het leven. ETA In het stadje Guecho, nabij Bilbao in Spaans Baskenland, is gisteroch tend een lid van de Guardia Civil doodgeschoten. De drie daders, twee mannen en een vrouw, wisten in een auto te ontkomen. Hoewel de aanslag nog niet is opgeëist wordt de Baskische afscheidingsbewe ging ETA verantwoordelijk gehou den. Autohandel kost ministers de kop HARARE (AP) - De Zimbab waanse onderzoekscommissie die een uitgebreide zwendel met automobielen onderzoekt heeft de namen van vijf ministers ge noemd die op de zwarte auto markt actief zijn geweest. Een van de drie ministers van het kernkabinet van president Mugabe diende gisteren al zijn ontslag in, enkele uren voor het rapport van de commissie open baar werd. De 64-jarige Maurice Nya- gumbo, een nationalist van het eerste uur en mede-oprichter van het ZANU Patriottisch Front, bekleedde de op twee na hoogste functie binnen de par tij. Middelpunt van de affaire was het privilege van hoge over heidsdienaren om met voorrang en tegen een vastgestelde prijs nieuwe auto's te kopen bij de fa briek van Toyota in Zimbabwe. kamp gebracht in de 60 kilometer de bloedige confrontaties tussen de gola te gaan. verderop gelegen grensplaats Oshi- Swapo en de door Zuidafrika ge- kango. Dinsdag werden negen VN- controleerde Namibische politie en posten ingericht voor de opvang het Zuidafrikaanse leger. Die strijd geuit dat de aanwezigheid van van Swapo-guerrillero's. Elke post brak op 1 april uit en heeft aan 263 Zuidafrikaanse militairen bij de is bemamd door tien VN-soldaten Swapo-strijders en 28 man politie verzamelpunten en vijf VN-waarnemers. Via de ra- en leger het leven gekost, dio zijn de Swapo-strijders in ver- Guerrillastrijders van de Swapo schillende talen opgeroepen zich te zullen direct vanuit Namibia naar melden bij de kerken, om vandaar Angola gaan en de verzamelpunten uit de weg te via VN-verzamelpunten naar hun van de VN links laten liggen. Dit afrikaanse autoriteiten af te bren- bases in Angola te worden begeleid, heeft Swapo-leider Sam Nujoma gen Met het inrichten van de kampen gisteren verklaard. strij hopen de VN een eind te maken aan Nujoma noemde de verzamel- Swapo-strijders i afschrikken. De Verenigde Naties slaagden er gisteren wel geringswoordvoerder. Hij behoudt zijn ministersrang. Klein, die eens perschef was tijdens de Olympische Spelen van München, volgt staats secretaris Ost op. Deze wordt direc teur van de radiozender Deutsche Welle. Als opvolger van Klein, de i ter De kanselier had voor zijn Paas vakantie aangekondigd na terug keer snel te zullen optreden om niet alleen de regering nieuw elan te ver schaffen, maar vooral om de rechts- extremistische Republikeinen de wind uit de zeilen te nemen. Daar toe was het noodzakelijk de Beierse CSU-voorzitter Waigel in het kabi net op te nemen. Waigel stelde veel voorwaarden, maar ook andere ministers wilden niet zo maar hun plaats opgeven. Verder mislukte een poging van Kohl om CDU-secretaris-generaal Geissler, die door de rechtervleugel van de partij verantwoordelijk wordt gesteld voor de opmars van de Republikeinen, als minister aan de kabinetsdiscipline te binden. Wörner tegen oproep van Warschaupact WASHINGTON (DPA/Rtr/AFP) - Het voorstel van het Warschaupact om te onderhandelen over de korte- afstandsraketten is niets nieuws. Dit heeft de secretaris-generaal van de NAVO, Wörner, gisteren in Was hington gezegd. Wörner acht de be- ontwikkelingssamenwer- sprekingen in Wenen c te ondervragen. strijdpunt king is de verkeersminister Warnke door de Zuid- aangewezen, die deze post al eerder bekleedde. Kohl heeft zijn beslis- Swapo- ging enkele dagen eerder getroffen Hij zou daarmee i de VN overge- dan hebben willen aantonen nog wel de- MOSKOU (Rtr/AP/AFP/DPA) - De ongeregeldheden van het afgelopen weekeinde in de Sovjetrepubliek Georgië hebben schade toege bracht aan de processen van pe restrojka (herstructurering) en de mocratisering in de Sovjetunie. Dit heeft de Sovjetrussische president en partijleider, Michaïl Gorbatsjov, gisteren verklaard. Gorbatsjov reageerde i toe- Het persbureau meldde dat de zaken in Moskou, die dit gisteren spraak tot de Georgische bevolking Sovjetleider de Georgiërs tot rust bekend maakte, wordt het ontslag- tionele ontwapening van groter be lang. Het Warschaupact had vanuit Oost-Berlijn de NAVO opgeroepen op korte termijn te gaan onderhan delen over de vermindering dan wel afschaffing van kernwapens met een kort bereik (tot een reikwijdte van 500 kilometer). "Dit is geen nieuws", zei Wörner tegen journa listen. "Mag ik erop wijzen dat zij 14 keer zoveel korte afstandsraketten hebben als wij? Zij zouden kunnen beginnen met ontwapenen, en daar na zien we wel verder." Wörner sprak in Washington met het eerst openlijk op de ge- maande en hen erop wees nieuwe verzoek, dat de partijchef dinsdag- president Bush en diens veilig- het afgelopen eisen voor onafhankelijkheid niet te avond tijdens crisisberaad met de heidsadviseuf, Snowcroft, over de beurtenissen __0 weekeinde. Zijn rede werd later te- zullen tolereren. „Wij streven centrale partijleiding indiende, NAVO-top die eind i lefonisch doorgegeven door het Ge- gelijkmatige uitbreiding na van de vooralsnog niet ingewilligd, orgische persbureau Groezinform, rechten van de republieken tot te- Patiasjvili reageerde met zijn ont- maarzalpj |É|j|B|j|lJ :"J de media republiek. zal pas vandaag verschijnen in vredenheid van iedereen", zei Gor- slagverzoek op de storm van kritiek schap' zijn de Transkaukasische b^sjov volgens Groezinform. waaronder hij en andere Georgi- Europa wordt gehouden. Het hoofdthema deze top zal een 'politieke bood- „Maar de herstructurering sche partijleiders door de bevolking houdingen, kondigde Wörner a ter-etnische relaties betekent niet worden bedolven, zei Gerasimov. De NAVO moet dan aangeven dat de grenzen binnen het land den herzien of dat de structuur de nationale staat wordt afgebro ken. Daar zijn wij resoluut tegen". De Georgische partijchef Patiasj vili hééft zijn ontslag aangeboden. Volgens woordvoerder Gerasimov van het ministerie van buitenlandse '- Hij lichtte niet toe, wat de achterlig- hoe de samenwerking tussen Oost gende redenen voor de kritiek op de Georgische partijleiding zijn. West eruit zal zien en hoe deringen in het Oostblok kunnen In de Georgische hoofdstad Tbili- worden bevorderd. Bush en Wörner bespraken terloops de omstreden modernisering van de Lance-raket- de, waarbij achttien doden vielen, ten die volgens hen de Brusselse nog steeds gespannen. top niet mag overheersen. BONN Na 71 dagen hongersta king van in totaal 42 gevangenen, onder wie 38 RAF-terroristen, wordt de situatie steeds uitzichtslo- zer. Op diverse plaatsen in West- duitsland hebben RAF-sympathi- santen aanslagen met brandbom men gepleegd of officiële gebou wen voor korte tijd bezet. Gis terochtend pleegden zij een aanslag op de AEG-vestiging in Münster. Daarbij werd voor twee miljoen schade aangericht. Enkele uren la ter drongen zes gemaskerde man nen en vrouwen de beurs van Frankfurt binnen en gooiden molo tovcocktails in de grote zaal. door Hans Hoogendijk Doordat de beurs nog niet was be gonnen, vielen er geen slachtoffers. Drie daders werden ter plekke over meesterd. De anderen zijn spoor loos. De politie gaat ook bij deze aanslag uit van politieke motieven. Intussen is de gezondheidstoe stand van de 37-jarige terrorist Dell- wö, die sinds 1 februari alle voedsel weigert en alleen nog mineraalwa ter drinkt, kritiek. Er is nog niet be sloten of de gevangenen onder dwang kunstmatig zullen worden gevoed. Algemeen wordt voor een golf van geweld in en buiten de ge vangenissen gevreesd als de eerste hongerstaker is gestorven. Pogingen van de ministers van justitie van de deelstaten om samen met de regering in Bonn een oplos sing te vinden, zijn mislukt. De RAF-gevangenen eisen samenvoe ging in een of twee grote groepen. Een compromisvoorstel van de Bonner staatssecretaris van justitie Kinkel om ze in groepjes van vijf in diverse deelstaten onder te brengen werd aangenomen door de sociaal- Johannes Rau. (foto ap) democratische deelstaten en het conservatief-liberaal geleide Rijn- land-Pfalz, maar verworpen door de CDU-CSU-deelstaten Baden-Würt- temberg, Hessen, Beieren en Nie- dersachsen. Zij willen hard blijven en be schuldigen de sociaal-democraten ervan door de knieën te gaan voor de eisen van de terroristen. Ook de regering-Kohl noemde het besluit van de sociaal-democraten om op eigen houtje de terroristen dit aan bod te doen, 'schadelijk'. "De rechtsstaat is niet chanteerbaar", stelde de regeringswoordvoerder, die de terroristen opnieuw opriep hun actie te beëindigen. De SPD-minister-president van Nordrhein-Westfalen, Rau, zei gis teren dat er geen sprake is van wij ken voor terreur, maar dat de soci aal-democraten de wettelijke moge lijkheden uitputten om te voorko men dat er met de dood van de eer ste terroristen een nieuwe golf van geweld door het land zal gaan. De hongerstakers hebben nog niet offi cieel gereageerd op het aanbod, maar de kans dat zij ermee akkoord gaan wordt niet groot geacht, omdat de regeling slechts geldt voor de in sociaal-democratische bestuurde deelstaten vastzittende RAF-leden. In een 21 pagina's tellend docu ment probeert Rebmann de be schuldiging van 'isolatie-folter' te weerleggen. Gedetailleerd be schrijft hij de omstandigheden waarin elke gevangene verkeert, hoeveel boeken hij of zij heeft, hoe veel kranten er worden gelezen, hoeveel in- en uitgaande post er is en hoe comfortabel de terroristen er eigenlijk bijzitten. Ze hebben het een stuk beter dan veel 'normale' gevangenen is zijn conclusie. Ex-RAF-gevangenen en familie leden van nog vastzittende terroris ten schilderen een heel ander beeld. Zij berichten over intimidatie, pes terijen en censuuur. Hun aanklacht heeft echter weinig in beweging ge bracht. De regering in Bonn wil hard blijven en dat standpunt huldi gen, volgens de opiniepeilingen, ook de meeste Duitsers. Bijna de helft wil de gevangenen laten sterven als zij door hun hon gerstaking in levensgevaar komen, een derde van de ondervraagden bepleit kunstmatige voeding. De meesten zien in de hongerstaking een poging de staat te chanteren en martelaars te scheppen. De Beierse CSU-minister van justitie, Berg- hofer-Weicher spreekt namens een meerderheid als zij zegt: "Indien de terroristen in een groep worden on dergebracht, richten ze meer scha de aan en is de kans op samenzwe ringen veel groter. Toegeven is geen oplossing: er zullen steeds nieuwe eisen komen en het einde zal erger zyn dan het begin". ADVERTENTIE Wij, de Opel OK-dealers van Nederland, maken 't mogelijk. Want u kunt dit jaar veilig en «voordelig naar de zon met een perfekte OK-inruilwagen. Die u tot 1 mei a.s. zeer voordelig bij ons kimt financieren: U betaalt pas over 6 maanden. De aan betaling voor de financieringsovereenkomst bedraagt slechts 30% van de aanschaffingswaarde; meestal is de inruil- waarde van uw huidige auto hiervoor al vol doende. Betere inruilprijzen. Wees slim en vermijd de vakantie-inruildrukte. We geven méér voor alle merken, jong en oud. U gelooft 't niet? Kom maar langs! OK-gekeurde Opeis van minder dan 4 jaar oud. Dit is dè kans om Opel te gaan rij den. Want onze showroom staat vol met eerste klas .jonge" Corsa's, Kadetts, Manta's, Ascona's, Rekords en Omega's. Minder onderhoud, hoge restwaarde. U zult versteld staan wat de betrouwbaarheid van Opel u de komende jaren nog gaat schelen in onderhoudskosten. En van z'n waarde, als u 'm over een paar jaar weer inruilt! Aantrekkelijke financiering mogelijk. Na 6 maanden kunt u het restbedrag volledig bij ons financieren tegen aantrekkelijke tarieven. De rente over dathalfjaar nemen wij voor onze rekening! Waag in onze showroom naar de financieringsvoorwaarden. Dit financieringsaanbod is geldig tot 1 mei 1989 en alleen voor OK-gekeurde Opeis, niet ouder dan 4 jaar. De huurkoopover eenkomst wordt op de daarvoor geldende voorwaarden via GMACN-Opel Financiering afgesloten meteen maximumlooptijd van 36 maanden. Het maximum te financieren bedrag bedraagt 70% van de aanschaffingswaarde.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5