'Optreden is bij ons een kwestie van bloed, zweet en tranen' Christian Fischer uit katwijk voelt zich als een vis in het water Ah Jöh heb Jij M dit examens nou Gtlewd toe ft inttn prbimioopf m /teaat lozen 2 te lefotefe1 tetot? hot k je niks owtorft V4V| die ofe-itoi? HOU NOO ?r: De Amsterdamse popgroep 'Astral Bodies' 'Alleen de rugslag vind ik een rotslag' H k! f en Ve <\S rv Blijven zitten is WOENSDAG 12 APRIL 1989 PAGINA 9 PAGINA VOOR JONGEREN Met een clipje van nog geen duizend gulden MTV halen? De Amsterdamse popgroep 'Astral Bodies' deed het met het filmpje van 'Just Like Everybody Else', dat gewoon in de voorkamer van zanger- gitarist Maarten Ploeg werd opgenomen. De kunstacademie achtergrond (Rietveld) van deze muzikanten kwam daarbij natuurlijk goed van pas. 'Astral Bodies', met drie leden van het voormalige 'Blue Murder', heeft net een cd uitgebracht ('Astral Beat') en is bezig met een tournee door Nederland. AMSTERDAM (GPD) - Maarten Ploeg, broer Rogier (gitaar) en vriendin Ryu Tajiri (toetsen) de Blue Murder-veteranen krijgen in de nieuwe band gezelschap van drummer Noël Sies, bassiste Maartje Jaquet en de laatste aan winst, gitariste Monique van der Vall. Tijdens deze tournee zal de invloed van de Rietveld-acade mie duidelijker aan de dag treden dan in de dagen van 'Blue Mur der', vertelt Maarten. "Niet eens zozeer in de muziek, hoor. Maar we hebben flink uitgepakt met het decor. Een mooie aluminium steigerconstructie wordt, volge propt met gloeilampen en allerlei effecten, zoals looplampen en Net als de clipjes heeft ook dat decor niet yeel gekost. "De mees te spullen komen van het Water- looplein". Vanwaar opeens deze aandacht voor het uiterlijk ver toon? "We wilden weer eens iets laten zien op het podium, zodat de mensen na afloop niet alleen doof zijn, maar ook nog blind". Het oorspronkelijke strijdplan was om elke maand een single uit te brengen. Zes maanden lang. Daarna zou de hele handel verza meld worden op een cd. Maar de reeks is enige tijd gestokt bij de derde single, 'Just Like Every body Else'. "Die loopt te goed", verklaart Maarten. "Bij MTV blij ven ze 'm maar draaien en dan is het zonde om alweer met een nieuw plaatje te komen". De sing les van 'Astral Bodies' worden bij de satellietzenders meer gekoes terd dan bij de vaderlandse radio. "Hier is het alleen de VPRO die ons draait. Voor leuke muziek kun je onderhand beter bij MTV terecht dan bij Radio 3." Easy listening Overigens komt deze week als nog de nieuwe single 'It Can Hap pen To You' uit. De 'Astral Beat'- cd bevat alvast de zes (geplande) singles, aangevuld met wat B- kantjes en andere curiosa. Die laatste categorie is in één dag op genomen. "We hebben de band een keer laten draaien en de boel ingespeeld, toen nog eens om de liedjes in te zingen, en nog eens en toen was alles gemixt. We had den ook naar een goedkope stu dio kunnen gaan om er wat langer over te doen, maar we wilden de met de band voorko- geluidskwaliteit wel handhaven". Hoewel half 'Blue Murder' te rug te vinden is in 'Astral Bodies', verschillen die groepen wel dege lijk van elkaar, volgens Maarten. één leadzanger in plaats van drie. "De Bodies zijn meer een beat- 'Blue Murder' kapte er mee om- bandje, hè, niet zo easy listening. dat het niet meer zq leuk was. Het Minder toetsen, meer gitaren en werd veel te druk en dat willen we Aanvankelijk was de groep dan ook van plan om niet vaker op te treden dan een keer per maand. Maar de huidige tour nee is toch weer behoorlijk inten sief. "Ik ben het weer heel leuk gaan vinden", zegt Maarten ver ontschuldigend. "Maar het gaat toch anders dan met 'Blue Mur- dèr'. We zijn van plan om twee maanden per jaar te gaan toeren, zodat we het de rest van het jaar wat rustiger aan kunnen doen. Dat is wat overzichtelijker". Schilderen Maarten Ploeg timmert ook aar dig aan de weg als schilder. Na een expositie bij de hoofdstedelij ke Galerie Jurka, vorig jaar, werd zijn werk redelijk verkocht. Is er nog sprake van beïnvloeding tus sen Maartens schilderkunst en zijn muzikale bezigheden? "Elke keer als ik met een nieuw bandje begin, verandert mijn schilderen ook. Sinds ik 'Astral Bodies' op poten heb schilder ik wat abstrac ter. Het is voor mij ook een ma nier om mijn gedachten te orde nen en in die zin beïnvloedt het de muziek ook. Het leukst vind ik het om beide disciplines te com bineren, zoals met die filmpjes, het decor of het tekstboekje bij de cd". Juist vanwege de kunstzinnige achtergrond van de bandleden werd 'Blue Murder' en 'Astral Bo dies' wel eens klinisch academis me verweten. "Nou, het is op het podium anders wel een kwestie van bloed, zweet en tranen, hoor. Vooral bloed: ik heb me al een paar keer flink opengehaald aan het decor. Kijk, bands als 'Claw Boys Claw' en 'Normaal' hebben ook een kunstacademie-achter grond, maar die lui houden dat al tijd angstvallig uit hun bio's. En wij hebben natuurlijk op een an dere kunstacademie gezeten dan 'Normaal', dat kun je aan onze filmpjes wel zien". JACOB HAAGSMA m 11 KATWIJK Je bent jong en je zwemt wat. Christian Fi scher uit Katwijk weet er alles van. De bijna 13-jarige mavo-leerling is ooit eens in het water gesprongen en er bij wijze van spreken natuurlijk nooit meer uitgeko men. Nu zwemt hij zelfs thuis, maar dan in de medailles. VRAAG 1. Wie is dit? H- iT ai Corrie van Gorp Liza Minelli Barbara Streisand VRAAG S. Welk woord staat hier? VRAAG 8. Vul de ontbrekende woorden in: in de mode uit de tijd voor je bestwil VRAAG 2. Wie is dit? Judith Herzberg Andre van Es 'Marjanne Sint Hoe heten de kleine advertenties in het Leidsch Dagblad? Piccolo's Groentjes Sleuteltjes Pagina 8 VRAAG 9. In welke tv-serie speelt Adele Bloemendaal nu? VRAAG 3. Wie Corrie Konings Linda de Mol Jasperina de Jong VRAAG 7. Welke sport is dit? zondag Qwdub Avondsterril 1 Leiden clubhuis Swift den Rijn De Bijlen fietsen hardlopen wielrennen VRAAG 4. Wie heeft dit gezegd? 'Europa moet met één stem praten Duisenberg Van Eekelen Nijpels OPLOSSING 1. Letter 6 vraag 5 2. Letter 8 vraag 3 3. Letter 5 vraag 2 4. Letter 1 vraag 6 5. Letter 3 vraag 9 6. Letter 3 vraag 8 7. Letter 7 vraag 1 8. Letter 3 vraag 4 9. Letter 2 vraag 8 10. Letter 7 vraag to 11. Letter 14 vraag 2 12. Letter 3 vraag 7 ANTWOORD VORIGE WEEK: HERVORMINGEN Test je kennis van de afgelopen week en win een platenbon. De op lossing moet je voor 18 april op sturen naar het Leidsch Dagblad (re dactie KITS), postbus 54, 2300 AB Leiden. Onder de goede inzendin gen wordt een platenbon ter waarde van 25 gulden verloot. Dit is de vier de en laatste Krantleeskwis. De KITS-redactie bedankt iedereen die heeft meegedaan. De winnaar van vorige week is An toinette de Wekker uit Alphen aan den Rijn. Binnenkort valt bij haar de platenbon in de brievenbus. Hoe het allemaal zo gekomen is weet Christian niet meer precies. Dat zijn vader in zijn jeugd een meer dan verdienstelijk zwem mer was, verklaart al iets. "Ik zou graag eens aan de Olympische Spelen meedoen", kijkt Christian in de verre toekomst. Zo ver heeft zijn vader het nooit geschopt. In Westduitsland was de concurren tie destijds zo groot, dat vader Fi scher net buiten de boot viel. Ook bij zwemmers kruipt het bloed waar het niet gaan kan. Zo raakte Fischer als trainer verbon den aan de Katwijkse zwemvere niging, waar zoon Christian zijn eerste baantjes trok. Net als zijn vader bleek hij veel aanleg te heb ben voor de oh zo moeilijke vlin derslag. "Die slag zat er bij Chris tian van nature al in", herinnert Fischer senior zich. "Ik vond het wel leuk toen ik dat zag en heb hem zijn gang maar laten gaan". Tegenwoordig zoekt Christian zijn zwemgenot verder van huis. Niet in zee ("Daar ga ik alleen 's zomers wel eens voor mijn lol heen"), en ook niet in zwembad Merenweide in Katwijk, nee Christian gaat in Heemstede te water. Elke middag na schooltijd brengt zijn vader hem naar zwem bad Groenendaal. "Maar als het mooi weer is ga ik liever op de fiets", meldt Christian energiek. "Dat duurt wel wat langer, maar dat vind ik helemaal niet erg". Vroeg Daarmee is het verhaal nog niet af, want net als zo veel andere zwemmers moet Christian er soms ook 's morgens aan geloven. Twee of drie keer per week stapt hij voor dag en dauw zijn bed uit. "De wekker gaat dan om half vijf. Eerst blijf ik nog lekker even lig gen, een minuut of tien. Daarna drink ik een kop thee en ga ik naar het zwembad. Na de och tendtraining eet ik wat en om acht uur fiets ik weer naar school. Ja, af en toe word ik wel eens moe van al dat trainen, maar als ik lek ker lang onder de douche sta knap ik snel weer op". Qp lol van al die zware trainin gen beleeft Christian Fischer vooral tijdens wedstrijden. Hij is zijn leeftijdsgenoten (zwemwed strijden gaan bij de junioren per jaargang) heel vaak te vlug af. Christian Fischer: "Op de langere afstanden kan ik nog minuten snel ler gaan". (foto Henk Bouwman) Van de afgelopen winterkam pioenschappen in Dordrecht kwam hij zelfs met-acht medailles terug, vier gouden, drie zilveren en één bronzen. Toen bleek dat de vlinderslag-specialist ook op zijn rug watervlug is: tweemaal goud. "Toch vind ik de rUgslag een rots- lag", houdt Christian voet bij stuk. Zelf heeft de eersteklasser wei nig in te brengen als het om zijn trainingsschema's gaat. "Als Geurtsen wat op het bord schrijft, doet iedereen dat". Trainer Wim Geurtsen, de grote man van zwemvereniging HPC, heeft het overigens alleen in het zwembad voor het zeggen. Tijdens de paas vakantie in Westduitsland kon hij zijn aalvlugge pupil op ski's niet eens bijbenen, wat hem de bijn aam Willy de Slak opleverde. Ritme Eenmaal terug van wintersport heeft Christian het bekende ritme weer snel hervonden. Trainen, douchen, eten, drinken, naar school en huiswerk maken, sla pen. En dat allemaal om nog snel ler te gaan zwemmen. "Dat kan nog makkelijk. Op de langere af standen kan ik nog minuten snel ler gaan", voorspelt de jonge Kat- wijker. "Maar dan moet ik nog heel veel wedstrijden zwemmen. In mei zijn de jeugd olympische dagen, daar zou ik graag aan mee doen. En dan, maar dat duurt nog een hele tijd, misschien ook eens de echte Olympische Spelen". TIM BROUWER DE KONING De 'Astral Bodies': "Voor leuke muziek kun je beter bij MTV terecht dan bij Radio 3' (foto GPD)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 9