Huwelijk prinses Anne zou op wankelen staan TROS komt met reeks herhalingen Swingende come-back José Marcello HET HONDJE Capriolen Kermit de Kikker op Russische tv Striptease op kabel-tv Amsterdam INGEN fr LONDEN GPD- Dit zijn gouden tijden voor de Britse roddelpers. Nog maar net is het rumoer ver minderd over de Indiase schone Pamella Bordes, die zich als een gevierde callgirl niet alleen in de hoogste kringen bewoog, maar ook voor parlementsleden in het streng beveiligde Lagerhuis werkte. Nu staan de kranten weer bol van onthullingen over het schijnbaar diep ongelukkige hu welijk van koningin Elizabeth's enige dochter, prinses Anne. Haar man, de kapitein Mark Phillips, schijnt almaar op weg te zijn naar hippische evenementen overal ter wereld. Zeker de boule vardbladen gebruiken nu het grofste geschut. Want voor hen lijkt het vast te staan dat een pijn lijke scheiding nog slechts een kwestie van tijd is. Dit plaatst weer extra druk op de 38-jarige prinses, die een van de meest actieve leden is van de Britse koninklijke familie. Zij combineert haar vele, vaak zeer formele verplichtingen, enthou siast met de grote liefde die zij deelt met haar wederhelft: de paardesport. Maar wat voor haar geldt als pure liefhebberij, is voor Mark Phillips een uiterst lucratie ve business. En de niet geringe mogelijkheden daarvan jaagt hij na met een gretigheid die de rod delaars van de media al jaren lang de thermiek geeft voor gissin gen en geruchten. Alleen les De laatste ontwikkelingen begon nen toen uitlekte dat ook Mark Phillips in het gezelschap was ge zien van de verleidelijke Pamella Bordes. Zij had weliswaar als gast van een van de personeelsle den, de nacht in het huis van prin ses Anne en Mark Phillips in het fraaie Catcombe Park van Glou cestershire doorgebracht. Mark Phillips ontkende met klem een speciale verhouding en verklaar de dat zijn contact met Pamella uitsluitend te maken had met het lesgeven in paardrijden; een van zijn specialiteiten. Vervolgens echter kwam het nieuws dat uit de werkkamer van de prinses vier Een van de zeldzame opnames Mark Phillips. van prinses Anne met echtgenoot persoonlijke en naar verluidt in tieme brieven waren gestolen en vervolgens aangeboden aan de koningin van de Britse roddel pers: The Sun. Het dagblad van de Australische kranten- en tv- magnaat Rupert Murdoch met zijn formidabele miljoenenopla ge, heeft de brieven uiteraard grondig bestudeerd, maar-kenne lijk met het oog op de juridische consequenties van publikatie be sloten ze niet te gebruiken en aan de politie ter hand te stellen. Scotland Yard stelt nu een on derzoek in, waarvoor inmiddels .ook de prinses is gehoord. Geble ken is dat de brieven gestolen zijn uit de privé-werkkamer, die prin ses Anno met het oog op haar offi ciële verplichtingen heeft in het Londense Buckingham Palace. En dat ze geschreven zijn door de 34-jarige luitenant ter zee Ti mothy Laurence, een adjudant van koningin Elizabeth en als zo danig goed, ingevoerd binnen de koninklijke familie. De vrijgezel Timothy Laurence kwam eerder in het nieuws toen hij in een exclu sief restaurant van de dure Lon dense wijk Mayfair, als tafelheer fungeerde voor prinses Diana, wier huwelijk met kroonprins Charles ook herhaaldelijk aanlei ding heeft gegeven tot geroddel. Maar worden de kroonprins en zijn veel jongere gade prinses Diana nog wel eens samen gezien en gefotografeerd, familieplaten van prinses Anne, kapitein Mark Phillips en de twee kinderen, de elfjarige Peter en de zeven jaar oude dochter Zara, zijn uiterst zeldzaam geworden. De verwachting is dat de woordvoerders van Buckingham Palace spoedig met een verkla- ring zullen komen om in de meest sobere bewoordingen aan te ge ven wat nu precies de positie is van het in 1973 zo luid bejubelde sprookjeshuwelijk tussen de prins en haar geliefde ruiter Mark Phil- livs. van Liza Minnelli dat deze week zoveel stof doet op waaien. Het hondje werd door de Zweede douane in beslag genomen, als illega le viervoeter het land uit gezet en op transport ge steld naar Parijs, het vol gende reisdoel in de tour nee van het trio Sinatra- /Davis/Minnelli. Het dier tje zou vier maanden in quarantaine hebben ge moeten voordat het Zwe den zou inmogen. Lilly, zo heet het 'opdon- dertje' dat haar bazin nog een smak geld kan gaan kosten. Want het binnen smokkelen van honden is een ernstig vergrijp in Zweden vanwege het ge vaar van hondsdolheid. Boetes in dit soort zaken zijn afhankelijk van het in- komen(foto ap) ren), het eerste tv-optreden van Patricia Paay en het voor stellen van Mary Schuurman, de eerste omroepster van de TROS. In de daaropvolgende afleveringen zijn onder meer fragmenten uit de Jos Brink Show van 31 december 1970, een gedeeltelijke herhaling van TV Privé uit 1977 met Johnny Kraaykamp en optre dens van Rudi Carrell, Middle of the Road en Astrud Gilber- to uit 1971 te zien. Dierenbescherming Verder zet de TROS zich deze zomer in voor de dierenbe scherming. Vanaf 4 juli pre senteert Linda de Mol weke lijks een fondswervend pro gramma in het kader van 125 jaar dierenbescherming onder de titel TROS Dierenbingo. Kijkers kunnen het spel mee spelen door een van de 1 mil joen beschikbare loten te ko pen. In het zomerseizoen, dat loopt van 1 april tot 29 augus tus, blijven informatieve pro gramma's als TROS Aktua, Aktua Geld, Aktua Export, Si- monskoop en Jongbloed en Joosten in het zendschema staan. Zomerreces is er voor Fleur, Linda en Kieskeurig. Eigen drama Eigen Nederlandstalig drama is de komende maanden volop te zien op het TROS- scherm. Vanaf 11 april staat de driedelige serie De Aanslag geprogrammeerd. Vervolgens is er de herhaling van de twee de serie De Fabriek tussen 9 mei en 27 juni en wordt een aantal kluchten en blijspelen- herhaald waaronder Boeing, Boeing met Rijk de Gooyër. PAGINA 24 V HILVERSUM (GPD) - De TROS viert in het najaar haar 25-jarig bestaan en om dat ju bileum alvast in te luiden, heeft deze omroep in de maan den mei en juni negen afleve ringen gepland van de nieuwe serie TROS Tele Archief. In deze programma's, die gepre senteerd worden door Willy Dobbe, zijn hoogtepunten te zien uit een kwart eeuw TROS-televisie. Op 1 mei begint Tele Ar chief met onder meer gedeel ten uit het allereerste TROS- programma (Een beetje vie- Mark Phillips ook in opspraalc door callgirl CALIFORNIE 'The Judds', die zo succesvol de hitparades bestorm den met 'Why not me', zijn door de Academy of Country Music in de Dis ney Studio's in Californië uitgeroepen tot het beste vocale duo. Moeder Wynonna rechtsvoor alle duidelijkheid) en dochter Naomi Judd zijn er zichtbaar blij mee. (foto apj BUSSUM (GPD) - José Marcello (53), die in de ja ren zestig en zeventig als bandleider grote tijden kende, is weer terug. Als gevolg van een hersen bloeding was het vijfjaar stil rond hem, maar deze week presenteert hij zijn nieuwe José Marcello Band. Marcello, die onder andere in programma's met Ron Brandsteder en Willeke Alberti speelde, heeft de leden van zijn oude orkest weer teruggehaald. Het zijn bijna stuk voor stuk leden van het Metro- pole Orkest. José: „Huug den Oude en Wybe Schuurmans hebben de muzikale leiding in han den. Ik doe de algehele leiding. Ik heb bijvoorbeeld gezorgd voor een aantal van de oude arrangemen ten." De nieuwe band, vijftien muzikanten plus zange res Winni Wendorf, brengt een all-round program ma. „We spelen nummers van Charles Aznavour, Frank Sinatra en Glenn Miller. Het lichte populaire werk, datje op de achtergrond draait of laat spelen op parties." Het is de bedoeling dat de band gaat spelen op de wat exlusievere parties met een groter budget. José: „We zijn in december vorig jaar weer gaan oefenen. Dat ging prima. Nu gaan we weer het land in." Over zangeres Winni Wendorff zegt hij nog: „Daar ben ik heel blij mee. Ze is een schitterende zangeres. Ze heeft ook al verschillende keren plaat jes gemaakt, maar dat is tot nu toe is dat niets ge worden, gelukkig voor mij." José Marcello: come-back na hersenbloeding... (archieffoto) LONDEN Kermit de Kikker zal met zijn Muppets vanaf oktober te bewonderen zijn op de televisie in de Sovjet-Unie. Dat heeft de schep per van Kermit, Jim Henson, bekendgemaakt. Zijn bedrijf, Henson International Television en Gostelradio, de tv- directie van Rusland, hebben een contract gesloten over de vertoning van de 'Muppet Show' en 'Fraggel Rock'. Het contract kwam er nadat een aflevering van 'Fraggel Rock' op de Russische tv te zien was ge weest en uitzonderlijk veel reacties opleverde. AMSTERDAM (ANP) - Het bestuur van de stichting Sal to, de beheerder van het open kanaal in Amsterdam, heeft ingestemd met de komst van een televisie pro gramma waarin een telefo nerende dame zich gaande weg het gesprek ontkleed. De adviesraad van Salto had vorige maand nog be zwaren geuit tegen de komst van het programma, dat 's nachts van 00.00 uur tot 06.00 uur te zien zal zijn. Liefhebbers van het pro gramma zullen wel wat moeite moeten doen om vol ledig aan hun trekken te ko men. Via Salto zal namelijk alleen beeld te zien zijn. Het bijhorende geluid, het tele foongesprek dat de dame voert, kan slecht worden ge hoord via een 06-nummer. Hoe de exploitant het num mer bekend zal maken is nog niet bekend. Via de televi siebeelden mag het niet, om dat dat in strijd is met de wettelijke regels voor ether reclame. Koffer ontploft Een koffer met geld en cheques ter waarde van 80.000 gulden, een deel van de weekend-opbrengst van Albert Heijn in Goirle, is gis terochtend in het magazijn van dit filiaal ontploft. De inhoud werd ook oranje gekleurd toen het beveiligingssysteem van de koffer in werking trad. Volgens de bedrijfsleider van het filiaal gebeurde dit door een fout van een employe van het be trokken geldtransportbedrijf. Niemand raakte gewond, wel ont stond grote consternatie. De kofferbeveiliging moet er voor zorgen dat - mochten rovers ermee vandoor gaan - de koffer ontploft zödra deze verder dan 10 meter verwijderd raakt van een sensor bij degene die de koffer bij zich moet houden. Met de ont ploffing komt een speciale stof vrij die geld en cheques doorzich- tig oranje kleurt en daarmee on bruikbaar maakt. Het beveiligingssysteem vol doet echter goed: het aantal ge slaagde overvallen is in 1988 ten opzichte van 1987 dankzij dit sys teem tot minder dan de helft gere duceerd. St^d ontdekt Archeologen hebben in Iraq de resten hebben gevonden van een Mesopotamische stad die 4.000 jaar geleden een rivaal was van Babyloniè. Op de plaats Mash- kan-Shabir, 150 kilometer ten zui den van de Iraakse hoofdstad Baghdad heeft nooit meer bebou wing gestaan sinds de verwoes ting in 1720 voor Christus. De In het spoorwegstation van München wordt in de bagage ruimte op een zeer opmerkelij ke manier overnacht. De baga- gekluizen zijn niet zo koud als de vloer en worden daarom voor de nachtrust benut. Overigens maar tot zes uur 's ochtends want dan jagen bewakers de slapers weer de straat op. (foto ANP) stad kwam men op het SRoor door de vondst van een stukje kleita blet met de naam Mashkan erop. Intussen zijn kanalen, de be graafplaats, tempels en de stads muur in kaart gebracht. „Het is een complete, onaangeroerde stad en dat maakt het allemaal zo opwindend als archeologische vondst," aldus archeoloog Stone. De stad Mashkan bestond on geveer 300 jaar als belangrijk han dels en industriecentrum met een bevolking van naar schatting 15.000 f misschien kun- MÉN WÊ'flN PÊR AMNN& SCHIKKÉN"? IPPÊS6 WÉéK'NPÊa. AfPgftLÊN OVK ZO'N VJFTiö JMK W SAGMAL.H£INZ, U HAST PU ME!WE W^WURST G£KLAUT?l

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 24