Viscaal geniet weinig krediet bij Beveren Warm onthaal Europese ruiters bij indoor-finale in Amerika Anderlecht wil Aad de Mos '.'•VER DE GRENZEN' Liverpool terug op oude stek Maceda zet punt achter loopbaan WOENSDAG 12 APRIL 1989 PAGINA 19 De Belgische voetbalclub An derlecht heeft gisteren officieel laten weten, de Nederlandse trai ner Aad de Mos van concurrent KV Mechelen te willen overne men. In een verklaring zei An- derlecht-manager Michel Ver- schueren dat de club heeft ge sproken met De Mos en na 20 april met hem wil onderhandelen, de dag na de Europese bekerwed strijd tegen Sampdoria. Volgens Verschueren is de 42- jarige Hagenaar benaderd door verschillende andere clubs. Hij noemt Ajax, Paris Saint Germain en Atalanta Bergamo. Anderlecht heeft naast De Mos ook Leo Been hakker (Real Madrid), Tomaslav Ivic (Paris SG) en George Heij- lens (Lille) op het verlanglijstje staan. Aad de Mos heeft met KV Mechelen veel succes. De ploeg van de Nederlanders Erwin Koeman, Rutjes, Hofkens,' De Boeren Bosman, die in januari de Supercup veroverde ten koste van PSV, staat op het punt kam pioen van België te worden. Bo vendien .heeft KV een grote kans de Europese finale voor beker winnaars te bereiken. Mechelen won het eerste duel tegen. Samp doria met 2-1. Naam en nummer Uit een oogpunt van service worden het komende seizoen in de eerste Bundesliga vaste rugnummers in gevoerd. Daarnaast is besloten dat de naam van de speler voortaan moet worden aangebracht op de achterkant van het shirt. Op die ma nier denken de Duitsers de afstand te verkleinen tussen het publiek en de spelers. Maar als je nu Schatzsch- neider of Sigurvinsson heet, en je hebt ook nog een sintelbaan tussen de tribune en het speelveld, zou een bril dan nog wel voldoende zijn? Transfer Kaltz aangevochten Manfred Kaltz twijfelt er niet aan dat hij de komende twee sei zoenen bij Girondins Bordeaux speelt. „Ik heb een contract ge tekend voor twee jaar, daarmee basta", reageerde de verdediger van HSV furieus op berichten vanuit de Franse havenstad. Technisch directeur Alain Gi- resse liet weten dat er slechts sprake is van een 'ongeldig voorcontract' en dat hij abso luut niets wil weten van de komst van de 36-jarige Kaltz. Eric Viscaal mag dan furore maken in België, hij mag dan al 17 keer raak hebben geschoten en hij mag dan in de warme belangstelling staan van vijf Franse, twee Belgische en een rits Nederlandse clubs, bij zijn huidige werkgever Beveren levert dat bitter weinig krediet op. Sterker, na de met 3-0 verloren wedstrijd tegen Lokeren kreeg de Nederlander - nog steeds eigendom van PSV - de wind van voren. Trainer René Desaeyere was vernietigend in zijn kritiek. „Wat die er nu nog van bakt, is gewoonweg beschamend. Ik moet hem trouwens het hele seizoen al extra motiveren. Die 17 doel punten? Die heeft hij te danken aan de hele ploeg", wist de trainer. Eric Viscaal (21) is laaiend. e hakte er wel e Viscaal: „Daar is het laatste woord nog niet over gevallen. Goed, ik scoor de laatste paar wedstrijden Ook buitenlandse belangstelling voor Groningers John dé Wolf en René Eijkelkamp staan njet alleen in de belangstel ling bij Feyenoord, maar ook bij het Schotse Glasgow Celtic. Manager Billy McNeill zit vanavond tijdens het bekerduel tussen FC Groningen en Willem II in het Oosterpark op de tribune en wil het duo zondag tegen Sparta opnieuw aan het werk zien. McNeill, die in 1970 de gedenk waardige Europa Cup-finale tussen Feyenoord en Celtic als speler mee maakte, is door een Nederlandse voetbalmakelaar op De Wolf en Eij kelkamp attent gemaakt. Afgelopen weekeinde was hij voor de tweede keer dit seizoen in Kerkrade om John van Loen en Wilbert Suvrijn aan het werk te zien, maar werd daar niet veel wijzer. De eerste stel de hem behoorlijk teleur en de tweede moest al na acht minuten met een hoofdwond het veld verla ten. De reden dat Glasgow Celtic zich in Nederland wil versterken is niet zo vreemd. De transferprijzen van De Wolf en Eijkelkamp zijn voor Schotse begrippen aan de lage kant, respectievelijk vier ton en één mil joen gulden. Eijkelkamp moet, zoals bekend, bij een transfer naar Feyenoord weliswaar 1,6 miljoen gulden kosten. De aanvaller heeft in zijn contract echter een clausule op genomen, waarin staat dat hij 'bij een vertrek naar het buitenland voor een gelimiteerd bedrag weg mag. John de Wolf heeft het bestuur van FC Groningen kort geleden ver zocht om ontbinding van zijn nog een jaar doorlopende contract, maar de noorderlingen weigeren el ke medewerking aan een tussen tijdse overgang naar Feyenoord. De Wolf wenst geen conflict met zijn werkgever, maar zal binnenkort op nieuw om een gesprek vragen. Vanuit de Kuip is hem duidelijk te verstaan gegeven dat hij daar vol gend seizoen een contract kan teke nen, als hij zelf een regeling met FC Groningen kan treffen. niet. Maar, en dat zei de trainer nog geen twee weken geleden, de vorm is stijgende. Ach, als er iets mis gaat, hebben de Hollanders het gedaan. Onvoorstelbaar. Ik zet hem het mes op de keel, reken maar". Is er keuze? Viscaal: „Concreet is er nog niets. Maar via mijn zaakwaarnemer heb ik begrepen dat ik zo bij een stuk of vijf Franse clubs terecht kan. Sochaux, Montpellier, Toulon en nog een paar. Club Brugge? Weet ik officieel nog niets van. Ze zouden me willen hebben als Mare Degryse naar Anderlecht of Mechelen ver trekt. O ja, Anderlecht, die was ik nog vergeten. En vólgens PSV kan ik ook nog bij bijna alle Nederland se eredivisieclubs terecht". Ook bij PSV? Viscaal: „In mijn eerste gesprek met PSV is me nog niet duidelijk geworden wat ze met me willen. Nóg een jaar uitlenen of terughalen naar Eindhoven. Ik heb -begrepen dat ze me niet willen verkopen. Nog niet. PSV is natuurlijk een topclub, ik zou er dondersgraag willen spe len. Maar die zekerheid heb ik niet. Ik bedoel, ze hadden me al veel eer der kunnen terughalentoen Kieft zo lang geblesseerd bleef. Dat heb ben ze niet gedaan, dus vinden ze - me waarschijnlijk nog niet goed ge noeg voor een basisplaats. Daarom blijf ik nog liever een jaar in Bel gië". Viscaal: „In principe wel. Het zal je maar gebeuren dat je net een half jaar ergens in Frankrijk speelt, je huis net hebt ingericht en vervol gens wordt teruggeroepen door PSV. Ja, die mogelijkheid hebben ze altijd. Daarom wil ik niet te ver weg. Nederland? Kijk, ik heb nu 17 goals gescoord; een beetje naam ge maakt in België. Beveren heeft me vorig seizoen best een goed contract geboden, zeker omdat het m'n eer ste jaar in België was. Maar ik wil nu ook wel eens oogsten. Nederlandse clubs zouden dan financieel wel heel ver moeten gaan, ook al omdat het belastingklimaat in België veel beter is. Bovendien liggen de sala rissen van de topvoetballers hier aanmerkelijk hoger. Waarom denk je dat John Bosman uitgerekend bij Mechelen heeft getekend? Nee, zo erg als in Italië is het in België niet. Maar ik'denk dat het in het geval van Bosman niet veel scheelt. Ik ben daar nog lang niet aan toe, maar je kunt nooit weten". Liverpool heeft zich volledig hervonden in de league. Na de overwinning op Millwall (1-2) van gisteravond staat de ploeg op een vertrouwde positie, de eerste. Door de negende achtereenvolgende zege verdreef het team van manager Dalglish Arsenal van de koppositie. De overwinning van Liverpool bij Millwall was omstreden. Het beslis sende doelpunt in de wedstrijd, gemaakt door de Ierse international Al- dridge, leek buitenspel. De grensrechter vlagde, maar de scheidsrechter nam het appèl niet over. De treffer van Aldridge, vijf minuten voor rust, was zijn 22ste van Hughes op de wip De toekomst van Barry Hughes bij Beerschot is uiterst onzeker. De Antwerpse 'Mannekens', met onder meer Simon Tahama- ta en Keith Masefield in de ploeg, zijn op zoek naar een an dere oefenmeester. Het salaris van Hughes zou bij Beerschot, nog in degradatienood, te zwaar op de begroting drukken en de tegenvallende resultaten wor den vooral hem aangerekend. Belangrijkste kandidaat om Hughes op te volgen is Lucien Olieslagers. Aritonio Maceda, centrale verdedi ger van Real Madrid, heeft op 31-ja- rige leeftijd definitief besloten te stoppen met voetballen. De blonde Spanjaard is sinds de wereldtitel strijd van 1986 in Mexico gebles seerd aan de knie. Sindsdien heeft Trainer Como krijgt ontslag Como heeft zijn trainer Rino Mar-' chesi ontslagen. Aanleiding was het 1-1 gelijke spel van de degradatie kandidaat in de Italiaanse seiie A thuis tegen Verona. De 51-jarige oe fenmeester is de vijfde trainer die dit seizoen in de Italiaanse eredivi sie voortijdig uit zijn functie wordt gezet. Radice (Torino), Bolchi (Pi- sa), Castagner (Ascoli) en Liedholm (Roma) gingen hem voor. De laatste, werd overigens on langs weer als 'manager' gerehabili teerd. Marchesi, die eerder Napoli en Juventus onder zijn hoede had, zal worden opgevolgd door zijn as sistent Angelo Pereni. hij nog maar twee wedstrijden voor Real Madrid gespeeld. Maceda moest tijdens de groeps wedstrijd tegen Brazilië het veld verlaten. Het betekende het begin van een lijdensweg. Hij werd twee maal geopereerd aan de meniscus, maar fit zou hij niet meer worden. Even werd zelfs gevreesd, dat het linkerbeen moest worden geampu teerd. Maceda raadpleegde deze week dokter Jutet in Parijs, die hem adviseerde te stoppen. De verdediger was in 1985, na tien jaar Sporting Gijon, met Gordillo en Missie mislukt Mislukt.1 Zo mag de missie wor den omschreven die de vrede tussen Liverpool en Juventus had moeten bewerkstelligen. Eèrgisteren hadden de voorzit ters van beide clubs, respectie velijk Smith en Boniperti elkaar in het Teatro la Perla in Venetië de hand moeten schudden om vier jaar na het verschrikkelijke Heizeldrama, dat aan 39 voetbal fans het leven kostte, de betrek kingen te herstellen. Er was zelfs sprake van een gezamen lijk verzoek aan de Britse rege ring en de Europese voetbal bond de UEFA om de Engelse clubs weer tot de verschillende Europese toernooien toe te la ten. Maar niets van dat alles. Of ficieel is de reden van afzeggen 'het gebrek aan opportuniteit omdat er nog steeds sprake is van een grote gevoeligheid rond hetgeen er zich in Brussel heeft afgespeeld'. ZATERDAGAMATEURS EERSTE KLASSE C: Flevo Boys - DOSK (res tant) 2-3 WEST II TWEEDE KLASSE B: DSVP - Katwijk 0-1 BUITENL. VOETBAL Liverpool 32-63 Arsenal 32-63 Norwich 32-56 Nottingh. For. 31-51 Millwall 33-51 Coventry 33-49 Tottenham 33-47 Southampton 31-33 Wimbledon Derby 31-46 Everton 32-44 QPR 32-40 Aston Villa 33-37 Middlesbrough 33-37 Sheffield Wedn. 33-37 Luton Newcastle West Ham 32-30 32-29 30-23 FRANKRUK: Marseille - Monaco 2-2. Millwall was al na zeven minuten op voorsprong gekomen. Het doelpunt kwam op naam van Salman. Een kwartier later maakte Barnes met een kopbal gelijk. Liverpool is sinds 1 januari van dit jaar ongeslagen. West Ham United is na de nederlaag van gisteren tegen Middlesbrough vrijwel zeker gedegradeerd. De ploeg uit Londen kreeg in de slotfase twee doelpunten tegen, beide gemaakt door Slaven. Keen had West Ham op voorsprong gezet. RONDE VAN NEDERSAKSEN Tweede etappe van Münster naar Vechta: 1 Spruch (Pol) 160 km in 3 uur, 30 minuten en 45 sekonden, 2. Dittert (DDR) op 15 sekonden, 3. Tsoesjda (Sov), 4. Lehnert (BRD), 5. Bodyk (Pol), 6. Lehmann (BRD), 7. Duin (Ned), 8. Kozinski (Sov), 9. Schleicher (BRD), 10. Privara (Sov) alle Algemeen klassement: 1. Dittert (DDR) 6.49,39, 2. Lehnert (BRD) op 7 sekonden, 3. Lie- se (DDR) op 8.4. Spruch (Pol). 5. Wolf (DDR). 6. Krawczyk (Pol) alle op 10,7. Bodyk (Pol), 8. Meier (DDR) beiden op 11, 9. Blochwitz (DDR) op 12, 10. Tsjoesjda (DDR) op 15 Dagploegenklassement: 1. Polen, 2. DDR, 3. Sovjetunie, 5. Nederland. Algemeen ploegenklassement: 1DDR, 2. Po len op 15 sekonden, 3. Bondsrepubliek Springconcours, tabel A, 1,50 meter, na bar rage: 1Bost (Fra) Nicomadam 0 - 27,28,2. Fel lers (VSt) El Mirasol 0 - 27,59,3. Hayes (Can) Wa terford 0 - 28,60,4, Hansen (VSt) Zadok 0 29,21 5. Albarracin (Arg) El Categorico 0 - 30,416. Far- gis (VSt) Mill Pearl 0 - 32,03,7. Azcarraga (Mex) Chin Chin 0 - 33,92,8. Deslauriers (Can) Asterix 0 - 34,60,9. Rozier (Fra) Oscar Minotiere 0 - 36,31 10. Thomas Fuchs (Zwi) Jogger 4 - 26,20, 16. Voorn (Ned) Nugget 4 - 30,89, zonder barrage 19. ex aequo Lansink (Ned) Felix 0. Tweede opwarmronde, niet tellend voor we reldbeker, jachtspringconcours, tabel C, 1,50 meter: 1. Voorn (Ned) Goldika 66,88 seconden, 2. Jenkins (VSt) Czar 67,01, 3. Goldstein (Vgt) Sebastian 67,98, 4. Hansen (VSt) 68,20, 5. Kappler (VSt) Warrant 69,77,6. Philippaerts (Bel) Dorothee 70,05,7. Millar (Can) Winchester 70,99, 8. Hayes (Can) Sundance 73,93,9. Patton (VSt) Northrun Magic 79,32, 10. Ascarraga (Mex) Guero 79,40. HILVERSUM EERSTE KOERS, 2000 m: 1. Bep de Bloomerd (W. Velis) 2.42,7 -1.21,4,2. Dash Alone, 3. Bielke H. Toto: winnend 2,00, plaats 1,10, 1,10, 1,40, koppel 2,70, trio 27,90. TWEEDE KOERS, 2000 m: 1. Dard Hanover (H. Langeweg) 2.45,8 -1.22,9.2. Charitable, 3. Dan ger Power. Toto: winnend 2,40, plaats 1,40,2,20, 1,60, koppel 8,50, trio 66.30 DERDE KOERS, 1609 m: 1 Darwin Shadow (M. Schlangen) 2.08,4 -1.19,8,2. Cupido de Queen, 3. Deventore B. Toto: winnend 1,80, plaats 1,50, 1,90, koppel 3,50, trio 10,90. VIERDE KOERS, 2000 m: 1 Diane Buitenzorg (A. van de Blonk) 2.44,9 1.22,5, 2. Chayyen Det- vile, 3. Churchill. Niet gestart: Cindy Tonka, Carol Buitenzorg. Toto: winnend 5,20, plaats 2,50,2,50, 1,70, koppel 78,30, trio 329,60. VIJFDE KOERS, 2000 m: 1Arjan G. (A. de Wre de) 2.39,3 -1.19,7, 2. Chylayla Prinses, 3. Alice van Altena. Toto: winnend 4,70, plaats 1,40," 1,50, 1,40, koppel 15,00, trio 101,20. ZESDE KOERS, 2440 m: 1Benza (A. de Wrede) 3.16,4 - 1.20,5, 2. Bajonaire Veha. 3. Capello's Boy, 4. Benno R. Niet gestart: Zorro van Golf. To to: winnend 1,80, plaats 1,20,1,20,1,20, koppel 6,00, trio 14,40, kwartet 62,80. ZEVENDE KOERS, 2000 m: 1. Bichri Zandhorst (J. de Leeuw) 2.42,1 -1.21,1, 2. Blizzard Pit. 3. Capital Pride. Toto: winnend 9,20, plaats 3,20, 3,60, 3,30, koppel 145,50, trio 1.905,80. ACHTSTE KOERS, 2000 m: 1. Amigo de Queen (M. Neelen) 2.42,5 -1.21,3, 2. Balequma K.. 3. Zeb David. Toto: winnend 3,50, plaats 1,40,2,40, 3,70, koppel 6,00, trio 92,30. NEGENDE KOERS. 1609 m: 1. Zita Morgan (W. Zijlstra) 2.05,1 1.17.8,2. Ann Marshall, 3. Zarpa, 4. Young Victory. Toto: winnend 4,90, plaats 1,10, 1,10, 1,10, koppel 2,90, trio 27,20, kwartet 101,60. TIENDE KOERS, 2440 m: 1. Bekila Ludwig (J. Bot) 3.14,8 -1.19,8, 2. Wez Warber, 3. Amor O. Toto: Winnend 1,60, plaats 1,20, 3,80, koppel 21,10, trio 98,00. W-5 uitbetaling (bij juiste rijtje 9-7-10-8-9): f. 4.479,90. Omzet totalisator: f. 267.604,00. NK HILVERSUM Tweede ronde: Kuijf - Piket 1/2-1/2, Blees - Lan geweg 1 -0, Van der Wiel - Brenninkmeijer 1/2-1/2, Nijboer - Vanheste afgebroken. Cuijpers - Van der Sterren 1/2-1/2, Gelpke - Douven 1-0. Afgebroken partij 1e ronde: Nijboer - Kuijf 0-1 Stand: 1. Blees, Gelpke, Kuijf 1 1/2, 4. Cuijpers, Van der Sterren, Langeweg, Brenninkmeijer, Pi ket 1, 9. Vanheste 1/2 1 afg., 10. Douven, Van der Wiel 1/2,12. Nijboer 0 1 afg. Karin Bakkum langs Lisa O'Neill SINGAPOUR (AFP) - Karin Bak- kum heeft op het met 150.000 gul den gedoteerde tennistoernooi van Singapour dé tweede ronde bereikt. De Nederlandse speelster versloeg toekomstig Unicum-speelster Lisa O'Neill uit Australië in drie sets, 6-3, 5-7, 6-2. Huisarrest voor voorzitter Pisa Pisa-voorzitter Anconetani is ver oordeeld tot vier maanden huisar rest. Drie jaar geleden beledigde hij de burgemeester van zijn stad („U bent slecht opgevoed"), toen deze met een senator een wedstrijd van Pisa wilde bezoeken. Omdat de par lementariër geen kaartje bij zich had, trachtte de Pisaanse voorzitter hem de toegang te weigeren. Hugo Sanchez één van de drie aan kopen van de nieuwe Real Madrid- voorzitter Mendoza. In 36 interland wedstrijden maakte Maceda zeven doelpunten. Het belangrijkste tij dens de Europese titelstrijd van 1984, toen hij Spanje vlak voor tijd naar de halve finales kopte ten kos te van de Bondsrepubliek. In de kwalificatiereeks voor dat toernooi scoorde hij tweemaal tijdens de met 12-1 gewonnen wedstrijd tegen Mal ta. Door de hoogte van die uitslag werd Nederland op doelsaldo uitge schakeld voor de eindronde. Vinnie Jones vermoedt complot De levende schrik van iedere En gelse voetballer heeft nu zelf de schrik te pakken. Vinnie Jones, de spijkerharde middenvelder van het al even spijkerharde Wim bledon die dit seizoen al driemaal uit het veld werd gestuurd, ver moedt dat er een complot is opge zet om hem dwars te zetten. Wim- bledon-manager Gould uitte maandag de veronderstelling dat camera-mensen en/of fotografen opdrachten krijgen Jones een he le wedstrijd te volgen. Zodoende zou bewijsmateriaal vergaard kunnen worden om de alom ge vreesde middenvelder te kunnen schorsen. De discussie werd aangezwen geld toen diverse Engelse kran ten een foto publiceerden waarop Jones, zonder dat de bal in de buurt was, een robbertje uitvocht met spits Mark Falco van Queen's Park Rangers. Scheidsrechter Hemley ontkende later dat er van opzet sprake was. De Engelse voetbalbond heeft inmiddels la ten weten geen acties tegen Jones te gaan ondernemen. Burgemeester Weide voorzitter FC Groningen GRONINGEN (GPD) - Burge meester Klaas Weide van Haren wordt de nieuwe voorzitter van FC Groningen. Vrijdagavond wordt de rest van het bestuur gepresenteerd. Vrijwel zeker is dat daarvoor de ex- voetballer Peter Eimers (lid van On dernemers Rond FC Groningen), BallastNedam-directeur Guus Spier en Gerrit Koolma (de laatste twee zaten ook in het vorige be stuur) zijn gevraagd. Weide (57) ziet het voorzitter schap, waarvoor hij vier weken ge leden voor het eerst werd gepolst, als een uitdaging. „Ze hebben me gevraagd omdat ik in het profiel paste van een nieuwe voorzitter. Dat vond ik zeer eervol. Ik houd van besturen, een bedrijf als FC Gronin gen leiden. FC Groningen is PR voor het Noorden. En daar wil ik aan meewerken". Weide stelde aan zijn voorzitter schap twee harde voorwaarden: met een eventuele belastingschuld van FC Groningen, ontstaan na het FIOD-onderzoek, heeft het nieuwe bestuur niets te maken. Bovendien wilde Weide betrokken zijn bij de keuze van de mede-bestuursleden. Rob Ehrens op Olympic Sunrise TAMPA (GPD) - Op de grauwe luchthaven van At lanta neemt een Amerikaan se neger met een grijns de vliegtickets in ontvangst. „You sure got some reason to go to Tampa", zegt-ie, 'u moet echt een reden hebben om naar Tampa te komen'. En hij heeft gelijk. Aan een baai in zonnig Florida is een spektakel op komst. Op het grootse complex van de Flo rida State Fairground zijn de beste paarden en ruiters van de wereld tezamen voor de Grote Finale van het indoor- seizoen. Opgefleurd met de gekste evenementen die je met paarden of juist hele maal niet met paarden maar kunt bedenken. Zelfs de komst van HKH prinses Anne zien de Amerikanen als een attractie, tijdens een week die zwaar overdre ven overigens de 'biggest week in the world' is ge doopt. De Engelse prinses is present als voorzitter van de Internationale Paardesport Federatie. Samen met zo'n 15.000 toeschouwers zag zij maandagavond de opening van het evenement. Zevenhonderd ruiters en paarden, bijgestaan door para chutisten en politie, vips en sheriffs draafdeh braaf op. Hans Horn, trai ner van de Nederlandse ruiter Jos Lansink, omschreef het als „typisch Amerikaans, al die flauwekul. Bij ons zou er geen kip op afkomen. Daar zijn Europeanen een beetje te koud en te nuchter voor". De man die de elfde wereldbeker finale naar Tampa haalde, A. Bronson Taylor, jubelde het echter uit. „We hebben jaren gewerkt om dit te bereiken. Wat de mensen te zien krijgen zal buitengewoon zijn". De Tampa Tribune, het plaatselijke maar dikke ochtendblad, besteedde er alvast kleurenfoto's en cover story's aan. De Belgische ruiter Ludo Phillipaerts, vorige maand winnaar van Indoor Brabant, werd om vage redenen prominent opge voerd als het prototype van de Eu ropese afvaardiging. Conflict De Europese ruiters laten zich ech ter niet paaien door veelsoortige smakelijkheden en fors prijzengeld. Het eerste conflict is bij de traditio nele botsing van twee paardesport- grootmachten al achter de rug. Waar de thuisspelende club in rui me, open stallen hun paarden opti maal voor kunnen bereiden op de beproeving die komen gaat, is het kostbare beestenspul van de over kant in 'een broeierige tent ge dumpt. „De paarden staan door de hitte gewoon te lekken in hun stal len", stelt Horn. „Het thuisvoordeel wordt optimaal uitgebuit door de Amerikanen. Het is zonneklaar dat die jongens ontzettend bang zijn om hier te verliezen. Van hun nederlaag bij de Olympische Spelen zijn ze al een paar weken ziek geweest, voor eigen publiek mogen ze niet op nieuw falen". De Europese paarden moeten binnenblijven uit angst voor een bloedziekte. Het is de wet van de staat Florida, meldt de sheriff zonder cowboyhoed desge vraagd. Het voorstel van Albert Voorn nooit verlegen om een me ning om dan ook het inspringter- •rein van de Amerikanen overdekt te maken (hallen genoeg, immers), werd met een vermoeid gebaar als „not done" gekwalificeerd. Hom doet het besmettingsgevaar af als een lachertje: in warme landen kan een paardevlieg de ziekte overbren gen, maar zo warm is het in Tampa nog niet. Hoewel de palmbomen, losjes geschikt in de Expo-hall, an ders doen vermoeden. „Dit is ge woon Europeaantje pesten". Het is duidelijk wie er in Tampa als kop van ju} moet fungeren om het Yan- kee-prestige op te vijzelen. „Je denkt dat je met een professionele sport bezig bent", zegt Voorn, „en dan zoveel discussie: onbegrijpe lijk. Elk paard hoort toch gewoon onder gelijke omstandigheden te presteren". Geschonden Als het aan Voorn ligt komen de Amerikanen geschonden uit de har de krachtmeting. De veelbesproken ruiter neemt voor de gelegenheid het rietje van zijn grote beker coca cola met ijs uit de mond. „Het is mijn droom als John Whitaker kam pioen wordt. Het is een super-ruiter die extreem veel wint, maar nog nooit een titel heeft behaald". De Engelsman vormt vermoedelijk de beste combinatie ter wereld met de geweldige schimmel Milton. Con currentie is er echter genoeg van de kant van de „uitvinders": Greg Best is present met de fantastische Gem Twist en Bernie Traurig loopt met de Nederlandse merrie Sunrise (prijskaartje 1,6 miljoen gulden!) aan de leiders.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19