rf Zwarte dag voor Oranje-klanten UVS solliciteert naar degradatie SPOoTTV Profbasketballers in 1992 op Spelen Michels onhaalbare kaart voor Ajax Overwmmngen van Kloppenburg enige lichtpuntjes SLUITER VRIJDAG 7 APRIL 1989 SPORT PAGINA 17 ADVERTENTIE A.s zaterdag belangrijke voetbalwedstrijd Roodenburg A landelijke jeugd^ UVS A landelijke jeugd Aanvang 14.00 uur sportpark Noord Sporthuis de Zwarte Wolf WK 1989 TAFELTENNIS door Rob Onderwater VRIJDAG 18.30-18.55 Ned 2: Sport: met een voet- balblok waarin een terugblik op de Euro pacup-doelpunten, een vooruitblik op de wedstrijd FC Twente-PSV met aandacht voor Pieter Huistra van FC Twente, een voorbeschouwing op Parijs-Roubaix (wielrennen) en het sportoverzicht. 19.00-20.00 SKY: Tafeltennis: WK in Dortmund. 20.00-21.00 SKY: International Concours Hippique in Gothenburg. 21.00-22.00 SKY: Tafeltennis: WK in Dortmund. 21.30-22.30 Ned 1: Brandpunt: met o.a. beelden van de voetbalwedstrijd PEC Zwolle-Groningen. 22.00-23.00 SKY: IJshockey: wereldkam pioenschappen in Noorwegen. 22.50-23.00 BRT 1Sport extra: verslag van het wielrennen (Grote Prijs Pino Cera- mi). ZATERDAG 10.03-11.05 Did 1: Sportschau. 12.00-13.00 SKY: Eye on Sport. 13.15-18.05 BBC 1Grandstand: met o.a. paarderennen (Grand National). te stellen. Desondanks zullen de Amerikanen niet tegen het voorstel stemmen, meent Jan Berteling te weten. „Een goeie Rus in de NBA is natuurlijk nooit weg". Landen als Nederland en West- duitsland stemmen vandaag in elk geval vóór. „De Duitsers hebben een man of drie, vier in de NBA rondlopen en Nederland is met Rik Smits en Jack Sikma ook redelijk vertegenwoordigd", weet Berte ling. Die evenwel geen antwoord kan geven op de vraag of met name de 2.21 meter lange Smits, voor een miljoen dollar per jaar uitkomend voor de Indiana Pacers, direct be schikbaar is. „Dat wordt een kwes tie van onderhandelen, denk ik. Van verzekeringen ook. En mag en wil hij wel voor niets ballen? Alle maal vragen die straks spelen". De eindstand van het belangrijke inhaalduel in Rijswijk sprak klare taal. RVC zit samen met rode lan taarndrager Unitas nog onder de streep. Maar de achterstand op UVS is verkleind tot twee punten. Aan de onderkant van de middenmoot zit ten verder nog Elinkwijk, Stormvo gels en AFC. De Leidse ploeg kan de messen slijpen voor de slotfase van de com petitie. Net als vorig seizoen zal de ploeg noodgedwongen moeten om schakelen naar vechtvoetbal om het vege lijf te redden. Ruud de Groot kan de slidingbroeken en oogklep pen uit gaan reiken aan zijn spelers groep. Zondag wacht om te begin nen de moeilijke uitbeurt bij koplo per RCH en daarna volgen er nog enkele kampioenskandidaten (ADO '20 en DHC). Hulpeloos Het vanwege het jubileum van de blauw-witten uitgestelde duel was weer plagiaat van vele voorgaande afleveringen in dit seizoen. Een be hoorlijk spelend UVS dat uiteinde lijk door eigen hulpeloosheid en de 'helpende' hand van de arbiter toch weer de kattebak in ging. De frustraties in de Leidse gele deren beginnen daarom niet toeval lig ook grote vormen aan te nemen. Bij Arthur van Orssagen en Henry Pouw sloegen bijna de stoppen door na de laat opgelopen 2-0 ach terstand. Behalve met Rijswijkers lagen de twee verdedigers ook met elkaar in de clinch. Pouw reageerde zijn woede af op de benen van René Bierhuizen. Scheidsrechter Storm gaf terecht een boeking'voor 'Amateur verouderd begrip' MUNCHEN (GPD) - Op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 zullen voor het eerst in de geschiedenis van het basketbal professionals verschijnen. Dat althans is de heilige overtuiging van Jan Berteling, als bestuurslid van de FIBA (de internationale basketbal federatie) momenteel aanwezig op het congres in Mün- chen, dat vandaag moet beslissen over deze ingrijpende wijziging van de reglementen. „Ik ben er 100 procent zeker van dat de verga dering de voorstellen aanneemt", meldt Berteling vanuit de Zuid- duitse stad zonder een spoor van terughoudenheid in zijn zijn stem. Als die wijziging daadwerkelijk wordt doorgevoerd, betekent dat een verdere afkalving van het ama teurbegrip, dat bijna een eeuw lang als een soort aureool boven het hoofd van De Coubertins geestes kind hing. Nadat eerder sporten als tennis en voetbal de bepalingen hadden verruimd, volgt nu ook 's werelds één na grootste bond dat voorbeeld. Het bestuurslid van de Neder landse Basketbal Bond en de vice- voorzitter van de Nederlandse Sport Federatie is zo zeker van zijn zaak omdat hij weet dat landen als de Sovjetunie en de Verenigde Sta ten inmiddels 'om' zijn. Driejaar ge leden nog torpedeerden deze groot machten en hun vazallen gelijk soortige voorstellen met overigens een minimale marge. Maar inmid dels is de situatie blijkbaar aanmer kelijk veranderd. „Ik schat dat 90 procent nu stemt vóór de voorstel len", laat Berteling de geluiden uit de wandelgangen van het Regent Hotel in de Beierse hoofdstad door klinken. „Discussie is er uitsluitend en alleen over de fasering van de plannen. Mogen ze meteen al op het Europese kampioenschap in juni meedoen, of pas volgend jaar op het WK in Argentinië?" Drie redenen liggen volgens Berte ling ten grondslag aan die draai van 180 graden. „Het begrip amateur staat natuurlijk al jaren ter discus sie en' lijkt nu ook daadwerkelijk verouderd. Dan bestaat er de na drukkelijke wens bij vele landen om hun sterkste teams naar grote toernooien te kunnen afvaardigen en uiteraard speelt ook het geld een rol. Dat geldt voor de organisatoren die gebaat zijn bij deelname van pu bliekstrekkers, maar dat gaat ook op voor een land als Rusland. Dat wil enerzijds best en in ruil voor ve le dollars spelers afstaan aan de Amerikaanse profcompetitie, maar wil die anderzijds beschikbaar hou den voor het nationale team. Die doorbraak is inmiddels gemaakt. Dit nogmaals ter onderstreping van het feit dat het de Russen i Berteling doelt hierbij op het con tract dat Arvidas Sabonis afgelopen week tekende bij de Portland Trail- blazers. De beste speler van Europa, 2.18 meter groot en pas 24 jaar, zal door de Sovjet-autoriteiten onge twijfeld slechts onder bepaalde voorwaarden zijn afgestaan. Mocht de uitslag van de stemming van daag inderdaad een afspiegeling zijn van het beeld dat Berteling schetst, dan zullen Litouwse kame raden van Sabonis, zoals Rimas Kurtinaitis en Sharunas Marchu- lenis, de -grote oversteek binnen zeer afzienbare tijd maken. Of de NBA op zijn beurt straks staat te springen om spelers af te staan aan het Amerikaanse team valt nog te bezien. Binnen die su- perprofessionele organisatie vindt men evenementen als EK's, WK's en Olympische Spelen 'wel grap pig', maar het is nog maar de vraag of de zeer autonoom opererende clubs bereid zijn om hun peperdure vedetten aan die competities bloot Schaatsbond op politieke toer AMERSFOORT (ANP) - De Ko ninklijke Nederlandse Schaatsen rijders Bond (KNSB) krijgt een CDA'-senator als voorzitter. Het bondsbestuur heeft besloten Drs. R. Zijlstra voor te dragen als opvol ger voor de kortgeleden opgestapte Dekking. Tegenwoordig bekleedt Zijlstra diverse bestuurlijke functies. Zo is hij voorzitter van de Raad van Toe zicht van Rabobank Nederland, vice-voorzitter van de Cebeco Han- delsraad Rotterdam en commissa ris bij Nationale Nederlanden, de concurrent van de sponsor van de KNSB. Tevens is hij lid van de Eer ste Kamer voor het CDA. Groningen legt beslag op Meijer GRONINGEN (ANP) - Het bestuur van FC Groningen heeft besloten Henny Meijer van Ajax te kopen. Meijer speelde dit seizoén^l bij de Groningers op huurbasis. Voor 15 april moest het clubbestuur een be sluit nemen over het al dan niet ge bruiken van de optie op Meijer, die een bedrag van 700.000 gulden moest opbrengen. Over de toe komst van de eveneens op huurba sis door Ajax aan FC Groningen ge leende Erik Regtop is nog geen be slissing genomen. MÜNCHEN (ANP/AFP) - Jugoplastika heeft de Europese basketbalbeker voor landskampioenen gewonnen. De jonge ploeg uit Split zorgde gisteravond in München in de finale van de Final Four voor een enorme verrassing. De Joegoslaven haalden de peperdure formatie van Maccabi Tel Aviv onderuit: 75-69 (35-35). Maccabi gold in zijn zevende Europese bekerfinale, de club uit Tel Aviv won de beker in 1977 en 1981, als grote favoriet. De vier dure Amerikanen Magee, Barlow, Mercer en Sims moesten met topschutter Jamchi, twee jaar ge leden door Maccabi voor miljoenen guldens overgenomen van Ramat Gan, in staat worden geacht het jeudige elan van Jugoplastika te breken. In de finalepoule had Maccabi beide duels tegen Jugoplastika gewonnenthuis met twaalf punten (102-90), in Split met één punt (86-85). In de heksenketel van de met 12.099 toeschouwers (3000 Israëliërs) uitverkochte Olympiahalle bleef Jugoplasti ka overeind. De jonge formatie, met zeven spelers onder de 21 jaar, bleef opvallend koel in de broeiende atmosfeer, speelde gecontroleerd en liet de bal vrijwel foutloos circuleren. Maccabi raakte in paniek. Magee maakte domme fouten en de Joegoslaven bleven in de hectische sfeer ongelooflijk kalm. Radja scoorde twee keer en de voorsprong groeide naar 73-66 met nog twee minuten op de klok. De Israëliërs trachten in het wilde weg de achterstand recht te trekken, maar Jugoplastika hield de bal in de ploeg, liet zich niet intimideren en kon na afloop zijn vreugde niet Op. (foto AP) AMSTERDAM (GPD) - De kans dat Rinus Michels de technisch directeur wordt die Ajax al gerui me tijd zoekt, is uiterst klein ge worden. De naam van de voorma lige bondscoach is overigens nog" niet van het verlanglijstje van de Amsterdamse club verdwenen. Gezien uitlatingen over het nor maal uitdienen van het contract, gedaan door zowel Michels als diens huidige werkgever Bayer Leverkusen, richt het bestuur van Ajax momenteel zijn pijlen op andere kandidaten. Ondanks de hevige kritiek in voornamelijk supporterskrin gen op Michels, hegft Leverkusen bij monde van voorzitter Gerd- Joachim Fischer laten weten het vertrouwen in zijn trainer on veranderd te handhaven. Michels heeft na dit seizoen nog één jaar te gaan bij de Westduitse club. Ajax-bestuurslid Arie van Os, belast met het financieel beheer, wilde er gisteren niets van weten dat de tijd voor Ajax om spijkers met koppen te slaan zo langza merhand dringt. De Leo Beenhakker, Aad de Mos en Tomaslav Ivic als mogelijke kan didaten voor de vacature bij Ajax doen al enige tijd de ronde. De verwachting is dat Beenhakker aan het einde van dit seizoen Real Madrid de rug zal toekeren. De voormalige trainer van Ajax schermt echter met aanbiedingen uit Italië; Een andere ex-trainer van Ajax, Aad de Mos, verlengde zijn contract bij KV Mechelen on langs voor driejaar. De Mos heeft echter een ontsnappingsclausule laten opnemen in zijn verbinte nis, die hem de Iflimte biedt te kiezen voor een andere Europese topclub. „Wij nemen geen overhaaste stappen", aldus Van Os. „Dat zou wel eens heel slecht kunnen uit pakken. Ik heb altijd het gevoel dat als twee partijen werkelijk de intentie hebben om iets met el kaar te ondernemen, dat je dan binnen een dag zaken kunt doen. Als één van beide partijen niet wil, dan kunnen de onderhande lingen wel eens maanden duren". Dure nederlaag tegen RVC RIJSWIJK - UVS moet sinds gisteravond zeer serieus genomen worden als degradatiekandidaat. De 2-0 nederlaag bij het als voor laatste geklasseerde RVC kwam zoals gebruikelijk tot stand via een combinatie van arbitrale dwalingen en 'black-outs' in de eigen defensie. Maar op de ranglijst wordt met die verzachtende omstan digheden weinig rekening gehouden. De Leidenaars hebben nu gewoon de meest gepasseerde achterhoede van de hoofdklasse A en de uitgang naar de eerste klasse is akelig goed in zicht. de onbezonnen actie van de Leidse voorstopper, die omdat het zijn der de waarschuwing was op een schor sing kan rekenen. Pouw was met Leon Meijs aange wezen als mandekker. Voor het cen trale duo opereerden Ted van Ber- kel en Fred Filippo als een soort buffer. Verdedigend moest het hier door allemaal wel goed zitten, meende trainer Ruud de Groot. „Een gelijkspel was ons streven. Dan was het gat met RVC vier pun ten gebleven", verklaarde hij zijn fi losofie. Scenario Tot aan de dramatische slotfase klopte het door De Groot uitgestip pelde scenario goed. UVS kreeg zelfs de beste kansen. Marcel Tols- ma had de bezoekers in de 14de mi nuut aan de leiding moeten helpen na voortreffelijk voorbereidend werk van Gerry Jansen, die aan de rechterkant zijn directe tegenstan der door de benen speelde en zuiver voorzette. De volkomen vrij staan de Tolsma verzuimde het karwei van Jansen af te ronden en kopte over. Na die actie liet Tolsma zich gedurende vijf kwartier niet meer Fred Filippo kreeg voor de rust enkele goede kopkansen. Ook h(j had het vizier slecht afgesteld. Toen hij wel goed richtte en keeper Paul van Bentveld had gepasseerd, bracht Leo Rontberg op de lijn red ding. Hans van Leeuwen was nog het dichtst bij de openingstreffer. Zijn schuiver werd op het allerlaats te moment uit de hoek getikt door de foutloos keepende Bentveld. De wapenfeiten van de thuisclub waren te verwaarlozen. De enige verontrusting in de Leidse verdedi ging ontstond door keeper René de Graaf zelf. Hij liet een paar schoten uit zijn handen vallen, maar de RVC-voorwaartsen kenden de re putatie van de doelwachter blijk baar niet. De Graaf behoedde overi gens UVS wel een keer voor een achterstand toen Hans van Leeu wen volkomen mistastte op een voorzet. Haarfijn Met Fico Elmaz-Dolla in de gelede ren probeerde de thuisclub, die al leen gebaat was bij winst, meer druk op de ketel te krijgen na de pauze. Dat lukte. De Leidenaars kwamen onder druk en de redden de kopbal van Leon Meijs nadat De Graaf finaal onder een voorzet was doorgelopen, gaf haarfijn aan waar het naartoe zou gaan. Met nog ruim een kwartier te spe len viel de eerste treffer. De al in de eerste helft ingevallen Dennis Lis pet mocht ongehinderd vanaf 20 meter aanleggen. Het afstandschot van de RVC'er plofte in de korte hoek van het UVS-doel. De Graaf reageerde pas toen de bal al tegen het net lag. „Ik dacht dat we hoofd klasse speelden", aldus een azijnzu re en cynische De Groot later. Doe lend op De Graaf, maar ook op zijn slapende verdediging die Lispet niet aanpakte. De Groot stuurde Filippo naar de frontlinie om orde op zaken te stel len. De bikkelaar had zich daar nog niet gemeld of de 2-0 stond op het scorebord. Nadat de Leidse afweer had verzuimd om een dieptepass door het midden afdoende weg te werken, zag Meijs zich genoodzaakt om Elmaz-Dolla onderuit te halen. Volgens velen net buiten de beruch te lijnen. Arbiter Storm oordeel de anders en liet keeper Bentveld vanaf elf meter zijn collega passe ren. Henry Pouw ontplofte bijna en wilde de man in het zwart te lijf. Ge lukkig leerde Filippo hem tot tien tellen, hoewel de voorstopper even later alsnog Zichzelf vergat. Met Mario Faber en Jan Hevel voor de onopvallende Hans de Kruijs en Rick van Dijk was het tij niet meer te keren. De vierde neder laag op rij kon niet meer worden af gewend. ROB VAN DER ZANDEN En ik baal er van om elke keer weer te verliezen. Ik ga nu maar een paar weken naar China om beter tegen ze te leren spelen. Het is onzin om bij de pakken te gaan neerzitten. Vol gendjaar is er weer een toernooi. En daar wil ik weer goed spelen". Tol Henk van Spanje toonde zich met de indeling bij de kwalificatie aan vankelijk ingenomen. De 24-jarige Veenendaler wilde graag wat 'in- speelpartijtjes' voordat hij zich met de grote mannen ging bezighouden. De Nigeriaan Olaleye versperde Van Spanje echter de weg. Met de cijfers 21-10, 18-21 en 16-21 viel het doek voor de tafeltennisser, die in het landentoernooi geen slechte in druk achterliet. Volgens Van Span je betaalde hij gisteren de tol voor de vele inspanningen, die hij zich in de perste WK-week heeft moeten getroosten. „Ik speelde te stereo tiep. Ik wist precies hoe ik die Nige riaan moest bespelen, maar ik was machteloos". Van Spanje heeft van daag nog één ijzer in het vuur: het gemengd dubbel met Mirjam Klop penburg. Na die wedstrijd neemt hij een beslissing of hij al dan niet een punt zet achter zijn sportieve loop baan. Die is voor de jongelingen Gerard Bakker junior, Trinko Keen en Bart van Haren nog lang niet ten einde. Het WK betekende voor de aanstor mende jeugd een springplank naar het EK, volgend jaar in Gothen burg. Maar de individuele strijd in Dortmund leerde dat er nog een lan ge weg is te gaan, afgaande op de wijze waarop Bakker verloor van de Italiaan Di Napoli, Keen de Tsjech Janki moest feliciteren en Van Ha ren niet opgewassen bleek.tegen de toch niet als supertalent te boek staande Belg Cabrera. Bij de vrouwen struikelde Emily Noor in de eerste ronde over de En gelse Alison Gordon. Collega Ger- die Keen deed het een stuk beter. Tegen de Japanse Satoh bleef de 19- jarige speelster van Shot overeind, maar de Joegoslavische Gordana Perkucin maakte in de tweede ron de een einde aan de aspiraties van DORTMUND (GPD) - Samen stonden de Nederlandse tafeltennissers sterk op het WK in de afgelopen week, maar in hun eentje waren de pingpongers gisteren niet vooruit te bran den. Op de eerste dag van het individuele toernooi in Dortmund hield alleen Mirjam Klop penburg zich staande (zij bereikte de laatste 32), de overige zeven Oranje-klanten werden in de Westfalenhallen genadeloos afgeserveerd. in de landenwedstrijden en paste de trainingsarbeid aan om van de ver moeidheidsverschijnselen af te ko men. Haldan: „Voordat ik met de ploeg in het trainingskamp ging voelde ik mij niet fit. En alleen daar om speelde ik slecht. Dat was een dieptepunt, maar ik heb het geluk kig van me kunnen afzetten". De metamorfose baatte echter niet. Evenals het vorige WK, toen de Joegoslaaf Lupulescu een te groot obstakel bleek, bleef Paul Haldan met lege handen. Maar de in 1983 achtergebleven tafeltennisprof wei gert zich bij de suprematie neer te leggen. Dit seizoen week hij al uit naar Zweden (hij speelt competitie bij IK Bele) om een nog betere spe ler te worden. Deze zomer reist Hal dan af naar China om zich verder te bekwamen in de ontrafeling van het Aziatische geheim, „Op elk toer nooi kom je ze tegen, die Chinezen. Voor Paul Haldan, in Nederland de absolute nummer één, was de uit schakeling een hard gelag. De 23-ja- rige kopman van de Nederlandse ploeg stelde het seizoen volledig in het teken van de wereldkampioen- s'chappen. Maar op het moment dat Haldan moest accelereren, bleef de topvorm achterwege en juist die was nodig om in de eerste ronde de Chinees Xie Chaojie te bedwingen. Het lot was Paul Haldan in West- duitsland uitermate ongunstig ge zind. Slechter kon hij het niet tref fen om in de eerste individuele WK- confrontatie een Chinees tegenover zich te vinden, die zich nota bene via de kwalificatie voor het hoofd toernooi moest plaatsen. In een eer dere ontmoeting, vorig jaar in Italië, verloor Haldan kansloos van zijn even oude tegenspeler, overigens later tot winnaar uitgeroepen van de open titelstrijdHet siert Haldan dat hij niet berustte in de nederlaag. De nummer 60 van de wereldrang lijst vocht voor elk punt, maar kon de uitschakeling niet afwenden: 18- 21, 30-28, 15-21 en 18-21. Paul Haldan is een topsporter die verlies slecht kan verdragen, maar de nationale kampioen vatte de uit schakeling manmoedig op. Hij wenste zich niet te verschuilen ach ter excuses en liet emotionele ver handelingen achterwege. „Ik heb gespeeld voor wat ik waard was, maar meer zat er vandaag niet in. Ik kan mezelf niets verwijten. Het is al leen jammer dat ik op het juiste mo ment niet kon pieken". Vermoeidheid De tafeltennisprof wijt het uitblij ven van de topvorm aan vermoeid heid. Die openbaarde zich met na me in de landenwedstrijden, waar Haldan voor zijn doen onnodig veel nederlagen leed en onder zijn ni veau speelde. Het slechte spel er gerde de perfectionist dusdanig, dat hij de opdrachten van coach Jan Vlieg aan zijn laars lapte en zijn ei gen plan trok. Het kwam vorige week zaterdag tot een aanvaring, die Haldan vreemd genoeg weer op het goede spooi; zette. Om zich voor het individuele toernooi te sparen nam hij gas terug Rijnsburg 3 geen partij voor Roodenburg LEIDEN Zondagtweedeklassei Roodenburg heeft zich door een 3-1 overwining op Rijnsburgse Boys geplaatst bij de laatste 16 in het toer nooi om de districtsbeker. Moeilijk kreeg de Kooiclub het gisteravond niet omdat de 'boys' met het derde elftal in veld verschenen. „Het is niet onze gewoonte maar het moest dit keer wel. De belangen van het eerste en tweede elftal zijn te groot", aldus secretaris Gerard van Zuylen. Al in de beginfase legde Rooden burg de basis voor de overwinning. John van Berkel en Ducan Alberga (erg fraai) passeerde de Rijnsburg- se-goalie Gerrit Paauw (2-0). Daarna nam Roodenburg wat gas terug. Koos Paauw verkleinde de achter stand nog wel, maar dit had hij aan Roodeburg-doelman Marcel Vink te danken die over een terugspeel bal heenmaaide. Na de rust slechts één moment om over na te praten. Peter Pret schoot zijn ploeg snoei hard, via de verkeumde vingertop pen van doelman Paauw, op 3-1. De Rijnsburgse doelwacht moest zich meteen daarna door een veldspeler laten vervangen omdat hij geheel en al bevangen was door de kou. Linkerspits Glenn Helder werd gisteren aan de zijlijn gevolgd door Roda-trainer Jan Reker. Behalve .Sparta en SW blijkt ook de Lim burgse eredivisieclub Helder al een tijdje te volgen. Ook het jeugdige ta lent Jeffrey van As wordt op de voet gevolgd door betaalde clubs. Eredi visieclub Haarlem heeft Van As ge vraagd binnen drie weken een be slissing te nemen. Italiaanse kampioene Zampini kwam het in de tweede ronde pijn lijk aan de weet: 21-12, 21-18 en 21- 10. Het betekende het enige' licht punt op een voor tafeltennismin- nend Nederland zwarte dag. li Huifen en Olga Nemes snel geveld DORTMUND (ANP) - Het vrou wenenkelspel is op de eerste dag van de strijd om de wereldtitels een aantal favoriete speelsters kwijtge raakt. Voor de grootste surprise zorgde de Noordkoreaanse Hui Suk An. Zij versloeg in drie games de Chinese Li Huifen, die in Dortmund als tweede op de plaatsingslijst stond en vierde op de wereldrang lijst. Olga Nemes vloog er ook uit. In de eerste ronde van het enkelspel bezorgde de Engelse verdedigster Gordon de Westduitse en het pu bliek een grote teleurstelling. In vijf games schakelde de Britse Nemes uit. Keen, die zich evenwel niet zonder slag of stoot gewonnen gaf: 21-23, 25-27, 22-24. Vier gamepoints liet de Gelderse onbenut. Mirjam Kloppenburg daarente gen hield zich gemakkelijk staande. In de derde ronde fungeert de Ja panse Yashimita als opponent. In de eerste confrontatie ontfutstelde de Westduitse Struse Kloppenburg de eerste game nog, maar daarna raakte Kloppenburg op toeren. De SCHILDERWERKEN BV S,(?,rtCOr!!P',?,X vv- Zaterdag a.s. Smaragdiaan LE'DEN -vang 14.30 ut 3* klasse K

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17