'Vialli is nog beter dan Van Basten' Turken geweerd WW heeft volleybaltitel al bijna binnen Bankzitter Remco Boere wil toch bij AA Gent blijven •;:VER =DE GRENZEN' Quick Boys bekert verder Ajax toch een maatje te groot voor UVS-jeugd ar? WOENSDAG 5 APRIL 1989 PAGINA 19 Roemenen mogen het land uit BUKAREST (RTR) - Twee internationals van Steaua Boekarest mogen van de Roemeense voetbalbond vertrekken naar een buitenlandse club. Volgens een woordvoerder van de Bond zullen aanvoerder Tudo- rel Stoica (32) en aanvaller Vicor Piturca (33) het volgende seizoen bij de in hevige degradatienood verkerende Franse club Lens spelen. Het is de eerste keer in Roemenië, dat voetballers officieel toestemming krijgen om een contract bij een buitenlandse club te tekenen. De twee routiniers van Steaua Bukarest, dat woensdag voor de Europa Cup voor landskampioenen aantreedt tegen het Turkse Galatasaray, be hoorden tot voor kort tot de vaste keus van bondscoach Emerich Janei. 'Volgend seizoen sta ik in de basis' Vujadin Boskov is er van overtuigd dat de beste aanvaller van Europa vanavond Achter de Kazerne voet balt. „Vialli is beter dan Van Bas ten", vindt de Joegoslavische coach van Sampdoria Genua, de halve-fi- naletegenstander van KV Mechelen in het Europese toernooi voor be- kerwinnaars. Van de waarschijnlijk aanstaande Belgische kampioen, gezien de verrassende ontwikkelin gen in de Nederlandse competitie is enige terughoudendheid gewenst, heeft de 58-jarige globetrotter een minder hoge pet op. Boskov, voor Sampdoria de scep ter achtereenvolgens zwaaiend bij Young Boys, Vojvodina Novi Sad, de Joegoslavische bond, FC Den Haag, Feyenoord, Real Zaragoza, Real Madrid, Gijon en Ascoli, noemt de Supercupwinnaar een „lelijke ploeg", die drijft op vooral veel fysieke kracht. „Mechelen strijdt met ongelooflijk veel inzet. Sampdoria is technisch veel beter", luidt zijn analyse-in-een-notedop van beide ploegen. „Maar", voegt Boskov er aan toe, „Mechelen is geen hapje, zoals de club in de Itali aanse kranten wordt afgeschil derd". Niettemin geeft hij 'Samp' minstens zestig procent kans op 10 mei de eindstrijd in Bern te berei ken. Vujadin Boskov mag de Mechelers dan geenszins vrezen, Gianluca Vialli ziet wel tegen de krachtmeting op. De vedette van de ploeg uit de havenstad aan de Itali aanse Riviera had Aad de Mos en de zijnen liever pas in de finale ont moet. „Ik snap ook niet dat Boskov blij was met de loting. Vanwege het BUKAREST (Rtr) - Roemenië beeft 3000 extra politie-agenten en solda ten ingezet om de Turkse voetbal fans, die geen kaartje konden be machtigen voor het duel Steaua Bu karest - Galatasaray in de halve fina le van het toernooi om de Europa Cup I, in toom te houden. Volgens de Roemeense autoriteiten krijgen slechts 120 van de 1200 in de hoofd stad aanwezige fans van Galatasa ray vandaag toegang tot het stadion. Honderden supporters werden reeds bij de grens tegengehouden, omdat ze niet over de vereiste pa pieren beschikten. Officials van Ga latasaray hebben zich beklaagd over de beperkte hoeveelheid be schikbare kaarten voor hun suppor ters. Er waren 10.000 toegangsbiljet ten aangevraagd, slechts 1500 wer den gestuurd. De Roemeense voetbalbond zei dat er aanvragen waren geweest voor 190.000 kaarten. Het stadion van Steaua biedt slechts 'plaats aan 30.000 toeschouwers. Op de zwarte markt werd 2200 gulden voor éen kaartje betaald. Dat is vier keer zo veel als het gemiddelde maandsala ris in Roemenië. Kranten in Istanbul meldden gis teren dat 500 voertuigen uit Turkije aan de Roemeense grens waren te ruggestuurd. Met politiehonden, vuurwapens en militaire voertuigen wërden de aanhangers van Galata saray het afgelopen weekeinde weggehouden van de grens. De 2000 teruggekeerde Turken verklaarden te zijn beledigd en uitgescholden. Door problemen met supporters in de thuiswedstrijd tegen Xamax Neuchatel, in de tweede ronde van het toernooi, moest Galatasaray zijn eerstvolgende thuiswedstrijd bui ten Turkije spelen. In Keulen waren in de derde ronde 60.000 Turken er getuige van, hoe de Franse kam pioen Monaco werd uitgeschakeld. Over twee weken mag Galatasaray weer in het eigen stadion spelen. sterke collectief is Mechelen vol gens mij juist de moeilijkste tegen stander die wij konden treffen. Bar celona en Sofia schat ik minder hoog in". Gianluca Vialli werd op 9 juli 1964 geboren in de vioolbouwersstad Cremona. Op 17-jarige leeftijd de buteerde hij met Cremonese in de Serie B. Een jaar later scoorde hij 23 doelpunten, waarna het machtige Juventus bij hem aanklopte. Vialli was van de 'hoge' belangstelling al lerminst hoteldebotel en wees de heren uit Turijn vriendelijk doch beslist de deur. In 1984 besloot Vialli het gemoe delijke Cremona toch te verlaten. Hij bleef dicht in de buurt en koos voor het ruim dertig kilometer ver derop liggende Genua, waar Samp doria flink met de geldbuidel ram melde. Met de transfer was een be drag van ongeveer acht miljoen gul den gemoeid; een schijntje voor sig- nor Paolo Mantovani, dq steenrijke clubvoorzitter. Een jaar later had de miljoeneninvestering zich al terug betaald. Sampdoria won toen de coppa d'Italia, de eerste grote trofee voor de fusieclub, die in 1946 werd gesticht na het samengaan van Sampierdarenese en Doria. Vorig jaar sleepte Sampdoria op nieuw de Italiaanse beker binnen. En ook dit seizoen heeft het zich al weer gekwalificeerd voor de natio nale cup-finale. Napoli is daarin de tegenstander. In het lopende Euro pa-Cuptoernooi schakelde de num mer drie in de Serie A achtereenvol gens het Zweedse IFK Norrköping, het Oostduitse Carl Zeiss Jena en het Roemeense Dinamo Boekarest uit. De enige keer dat de aanval 'droog' bleef staan was in de kwartfinale thuiswedstrijd tegen Dinamo Boekarest (0-0). Vialli was toen geschorst. „Omdat Mechelen in uitwedstrijden ook vaak goed voor de dag komt, is het heel be- Schijnbaar houterig, goede kopper, veelvuldig scorend, verbaal be gaafd, geliefd bij de Haagse fans. Het buitenland lokte en hij ruilde vorig seizoen FC Den Haag in voor tweedeklasser (en gedoodverfde kampioen) AA Gent, dat ruim een half miljpen voor hem over had. Een vrije val in de anonimiteit volgde. „Hartstikke leuke stad, Gent", zegt de spits. Maar hoe zit het met het voetbal? Wat is er gebeurd met Remco Boere? We horen hier niks r r van je. k Gianluca Vialli: "Mechelen is de moeilijkste tegenstan Remco Boere: „Dat zal welja. Het is allemaal nogal merkwaardig ge gaan. In het begin speelde ik alles, maar toen werd ik het slachtoffer van een onnverwachte nederlaag en kwam ik op de bank terecht. De eer ste wedstrijd na de kerst stond ik er weer in. Verloren we van Harelbe- ke, nota bene de nummer laatst... Sindsdien is het weer mis. In totaal heb ik maar een wedstrijd of tien ge speeld. Zes keer gescoord, dus dat valt nog mee". Te veel buitenlanders soms? „Ook ja. Gent heeft er vier en er mogen er maar drie spelen. Kazi- (archieffoto) mierski, die nog tweede keeper van Polen is geweest, is een vaste i handelingssnelheid, „Dat kan je wel zeggen. Iedereen dacht dat we wel effe kampioen zouden worden. En dat de tegen stand uit onverwachte hoek komt, komt ook hard aan. Germinal Eke- ren, vorig seizoen kampioen van de derde klasse, ja, dat cluppie van Mi chel van de Korput, staat twee pun ten voor met nog maar drie wed strijden te gaan. Zoals het er nu naar uitziet zal het wel nacompetitie wor den". Silvio Berlusconi vormde dat dat wij een goede kans maken de fi- schijnbaar geen beletsel nale te bereiken", oordeelt de 1 me- het knotsgekke bedrag ter 73 meter grote aanvaller die op dertig miljoen gulden vo< bieden. Vialli heeft naar zonder met de ogen te knipperen „nee" geschud. De sterspeler, wiens Op'Bum Bum'Vialli heeft bonds- contract met Sampdoria tot 1991 coach Azeglio Vicini vooral ook zijn doorloopt, lijkt nog met geen zeven hoop gevestigd voor het WK vol- paarden uit de hoofdstad van Ligu- gend jaar op het schiereiland. „De Mundial leeft al enorm bij ons. Heel Italië verwacht dat wij even wereld kampioen worden. Het WK moet het mooiste sportevenement van deze eeuw worden. Dat zal een enor me druk op ons leggen, want we zul len die wereldbeker beslist niet ca deau krijgen". Zijn bijnaam 'Bum Bum', dezelf de als Boris Becker, kreeg Italie's hoop in bange voetbaldagen na zijn twee doeltreffende doffe dreunen in het EK-kwalificatieduel op 14 no vember 1987 tegen Zweden (2-1). De squadra azzurra plaatste zich daar door voor het EK in Westduitsland. Op Euro'88 kon Vialli de hem voor uitgesnelde faam niet volledig waarmaken. Hij doelpuntte slechts eenmaal. - Voor AC Milan voorzitter/eige- de. Verder lopen hier nog Zelensky, ------ ie dat een Tsjechische ex-international en ^..g jaar Augustine, die Nigeriaan die aan de an ruim Olympische Spelen heeft meege- hem te daan, rond. En ik dus. Die drie spe- verluidt ^en> zit op de bank". Je wilt dus weg. „Nee, niet meer. In het begin wil de ik niks liever, tuurlijk! Ik had hier niets meer te zoeken. Het be stuur heeft me echter de toezegging gedaan dat ik volgend seizoen in de basis sta. De rest van de competitie wordt niets meer van me verwacht. Ik mag het rustig aan doen. Klinkt te kunnen worden getrokken, „Ik verdien hier goed en speel aangenaam. Als ik 's morgens wak- het r: ker word, kan ik de zee zien. Dat groot geef ik toch niet op vo of een andere topclub" dat ik niet presteer, te ziet liever dat ik m'n krach- AC Milan ten spaar. Dat is maar goed ook, want AA Gent kan van mij niks meer verwachten. De conditie is er, Romeo, waarom bent gij hier? 'Romeo, wherefore art thou'? Het citaat uit het toneelstuk Romeo en Julia van William Shakespeare gonsde afgelopen zaterdag door de catacomben van het stadion van Watford. Lijdend voorwerp van de met hun geletterdheid dwepende sportjournalisten was Romeo Zon dervan, verdediger in dienst van Ipswich Town en eerder actief voor FC Den Haag en FC Twente. Een afgrijselijke blunder, een verkeerde terugspeelbal, van Zondervan leidde zaterdag tot de winnende (3-2) treffer van Watford. 'Romeo, waarom bent gij hier' dus. Als het bestuur je z doet, zal de tranier (Erwin Vanden- daele, ex-Club Brugge en An- derlecht en ooit winnaar van de Gouden Schoen) straks de laan wel uitvliegen. „Daar zal je mij niks over horen zeggen. Het bestuur houdt een knipselkrant bij en doet dat ver schrikkelijk nauwkeurig. Alles wat er over de club gezegd wordt, komt hier op een bureau terecht. Laat ik mijn mond dus maar houden. De boetes zijn hiér nogal aan de hoge kant". 'We gaan weer voetballen of ik stap eruit' Dat Brazilianen van mooi voetbal houden mag bekend worden veron dersteld. Maar Carlos Dunga, mid denvelder van Fiorentina, ging het afgelopen weekeinde wel erg ver. Nadat zijn ploeg een 3-0 voorsprong had genomen tegen de Toscaanse streekrivaal Pisa en het daarna wel genoeg vond, rende hij kwaad naar zijn trainer Eriksson om vervanging aan te vragen. „Een voetbalwed strijd duurt langer dan één helft", zei hij na afloop. „We stonden met 3- 0 voor, maar we deden niets meer. Ik ben daarop naar de bank gerend en heb de trainer toegeschreeuwd: of ze laten de bal rondgaan of ik stap eruit". Eriksson aarzelde niet en bracht daarop Carlisti in. Na de 4-0 overwinning op Como heeft de huidige koploper van de Italiaanse eredivisie, Internaziona- le, 40 punten. Sinds de invoering van de Serie A in 1929 is er nog nooit een ploeg geweest die na 23 duels zo'n score heeft behaald. NOORDWIJK - In een aantrekke lijke wedstrijd heeft Quick Boys zich gisteravond geplaatst voor de volgende ronde van de strijd om de districtsbeker. De Katwijkers ver sloegen SJC met 2-3. Op het veld van de Noord wij kers speelde de straffe en gruwelijk kou de wind beide teams parten, al putte SJC in de eerste helft enig voordeel uit de hulp van dé weergoden. SJC bepaalde het spelbeeld, maar ver zuimde de talrijke scoringskansen ten volle te benutten. Jos Alders, Ben van der Zalm en Marco de Rid der kwamen niet verder dan het Katwijkse doelgebied. Quick Boys kon daardoor een 0-1 voorsprong nemen. Gert Aandewiel maakte de voorzet van Leen van der Plas keu rig af. SJC kreeg vlak voor rust toch loon naar werken toen Jos Alders met een kopbal gelijk maakte. Quick Boys was gewaarschuwd en legde de Noordwijkers na de pauze zijn wil op. Denis Jan Mieras en Aandewiel zorgden voor 1-3 en een ruimere voorsprong was op dat mo ment ook terecht geweest. In de slotfase zorgde het aandringende SJC nog voor enkele spannende mi nuten nadat Ruud Alders de bal uit een door Van der Zalm genomen vrije trap op schitterende wijze had ingeschoten. De gelijkmaker kwam echter niet: 2-3. THB nog steviger aan de leiding LEIDEN - Koploper THB Girls heeft in de zaalvoetbalcompetitie voor vrouwen concurrent Van der Geest teruggewezen met 3-1. Beide teams zetten in de THB-hal een spannende wedstrijd neer van rede lijk niveau. Tineke Datema opende de score voor THB Girls, maar nog voor de doel wisseling maakte Jolanda van der Vlugt gelijk. In de tweede helft trok de ploeg uit Lisse door treffers van Ria Grimbergen en José Korte- kaas aan het langste eind. Drie mi nuten voor het einde liep Datema een ernstige blessure op aan haar schouder. Ze kwam in botsing met de Roelofarendsveense keepster. De stand: THB Girls 17-31, Van der Geest 16-26, FC Lisse 15-20, Randstad Sport 14-18, Bax 15-13, Kraan Saloon 2 16-16, Kraan Saloon 16-5, McDonald's 15-1. Allofs ontbreekt FRANKFURT (SID) - Westduits land zal het op 26 april tegen Neder land definitief zonder de inbreng van Klaus Allofs moeten doen. Klaus Allofs (32) heeft weer last van zijn geopereerde knie gekregen. BETAALD VOETBAL EERSTE DIVISIE Emmen - AZ 2-4 (0-3) 12. Ophof 0-120. Grim 0- 2,33. Cocu 0-3,81Groot 0-4,87. Arends 1 -4,89. W. Brouwer 2-4. Scheidsrechter: Hobé, toe schouwers: 1100. ZATERDAG AMATEURS EERSTE KLASSE C: ACV - DOSK 2-2, SC An- gelso - Or. Nassau 1-0, WHC - Sc Elim 0-0 BEKER WEST II Vierde ronde: Excelsior M - DHC 0-1, SJC - Quick Boys 2-3, De Zwerver Papendrecht 0-4. MS EUROPA CUP II FC Barcelona - Sredets Sofia 4-2 (2-1) 24. Sto- jtskov 0-136. Lineker 1 -137. Amor 2-148. Ba- kero 3-167. Stojtskov (strafschop) 3-2, 72. Sali nas 4-2. Toeschouwers: 20.000 FRANKRIJK: Olympique Marseille - Nantes 1-0 Stand aan kop: 1Olympique Marseille 32-62,2. Paris SG 32-61, 3. Auxerre 32-57, 4. Sochaux 32-56, 5. Monaco 32-54, 6. Nantes 32-51, NK LEEUWARDEN Negende ronde: Stokkel - Clerc 1-1, Van der Wal - Jansen 1-1, Arjan van Leeuwen - Van Aal ten 1-1, Cock van Leeuwen - Bies 0-2, Goudt - Krajenbrink 1-1Van der Zee - Van der Tak 2-0, Schotanus - Kalis 0-2. Stand: 1. Stokkel, Clerc 12 punten, 3. Van der Wal, Jansen, Van Aalten, Krajenbrink, Arjan van Leeuwen 10, 8, Bies, Goudt, Schotanus 9, 11. Van der Zee 7,12. Cock van Leeuwen, Kalis, Van der Tak 6 DEN HAAG Om precies vier minuten over vier is gistermiddag voor de derde achtereenvolgende keer de landelijke KNVB-actie '4 tegen 4' van start gegaan. '4 tegen 4' is een vervanger van het straatvoetbal, dat zo goed als uitgestorven is. De KNVB verdacht met deze actie de onderlinge partij tjes zoals die vroeger door kinderen op straat werden gespeeld, nieuw leven in te blazen. De leuze voor de actie van dit jaar is dan ook: 4 tegen 4, beter voetbal, meer plezier. Speciaal voor deze gelegenheid traden gistermiddag teams van de Twee de Kamer, de Haagse Gemeenteraad, de Nederlandse burgemeesters, de Haagse Brandweer, Boden en Koks van de Tweede Kamer tegen elkaar in het strijdperk op het door een sneeuwstorm belaagde Binnenhof. Op de foto (ANP) wordt Kamerlid Lilipaly door één van de koks verschalkt. Staatsse cretaris Dees (WVC) verichtte de aftrap tussen de viertallen van de Tweede Kamer en de Gemeenteraad van Den Haag. Net als vorig jaar presenteerde de KNVB bovendien een nieuw 'hulpmid del' voor de voetbaltrainer. Bondscoach Thijs Libregts overhandigde de voorzitter van de Tweede fCamer, Dick Dolman, de zogenaamde Truc Doos met daarin een boek voor coaches met informatie over spel- en oefen- overgcoiers en een nieuwe instructie-videoband voor de jeugd. AMSTERDAM - Het landelijke jeugdelftal van UVS is er gister avond op het Amsterdamse kweek- goed Voorland niet in geslaagd een stap richting de hoogste klasse te maken. De jeugdige reserves van Ajax bleken voor de Leidse ploeg, al doet de 3-2 uitslag anders vermoe den, toch een maatje te groot. Al leen in de laatste twintig minuten voor de rust en in de slotfase kon UVS de Amsterdammers onder druk zetten. UVS heeft met alleen de wed strijd tegen Roodenburg voor de boeg nu één punt achterstand op Telstar en Ajax. Aannemelijk is dat de twee profclubs tegen de ama teurtjes van Hollandia en Quick H. geen fout zullen maken en samen om de titel gaan strijden. Omdat Ajax A2 niet kan promoveren lijkt promotie voor Telstar bijna een feit. Nog voordat de wedstrijd tegen UVS begon had Ajax al een psycho logische voorsprong. De toegangs wegen om en nabij Amsterdam za ten potdicht waardoor de wedstrijd begon met een vertraging van.ruim een kwartier. Een fatsoenlijke war ming up zat er voor de blauwwitten dan ook niet in. In het eerste half uur was Ajax meestal op de helft van UVS te vinden en dat resulteer de in de 20ste minuut in een doel punt van uitblinker Jeffrey Ansems (1-0). Net toen de ploeg van trainer Bert Jansen een beetje in zijn spel kwam, gaf Mare de Bruyn UVS de genadeslag (2-0). In de goede UVS- periode zorgde Ed Robbers met het hoofd voor de aansluitende treffer (2-1). In de tweede helft, nadat de tech nische staf van Ajax (Kohn en Van Gaal) UVS enkele complimenten toebedeeld had,' viel de motor van de blauwwitten stil. Ajax dicteerde het spel en Jefrey Ansems was er verantwoordelijk voor dat Henk Jan Versteeg de bal achter zijn ei gen doelman Marcel Obèr werkte (3-1). Pas in de laatste vijf minuten kwam de spanning terug. UVS kwam door Ronald van Delft op 3-2. Een schot bovenop de lat en net geen strafschop deed UVS met lege handen richting Leiden keren. Al leen een wondertje kan nog voor een Leids feestje zorgen. WIM VAN DUIVENBODE Vijfde ronde: Seirawan (VSt) - Ribli (Hon) 1/2- 1/2, Korlsjnoi (2wi) - Kasparov (Sov) 0-1Hübner gebroken, Ljubojevic (Joe) - Nikolic (Joe) 1/2-1/2, Speelman (Gbr) - Vaganian (Sov) 1/2-1/2, Bel- javskl (Sov) - Salov (Sov) 1/2-1/2. Joesoepov vri| Ljubojevic 4 punten, 2. Joesoepov 3 uit 4,3. Hjartarson, Hübner, Seirawan en SAIov 3,7. Illescas en Spasski 21/2,9. Short en Nogueiras 2 en 1 afg., 11Kasparov, Beljavski en Ribli 2 uit 4, 14, Kortsjnoi 2,15. Nikolic 1 1/2,16. Vaganian 1, 17. Speelman 1/2 uit 4. WK DORTMUND Finale mannen: Zweden - China 5-0, 3e plaats: Noordkorea - Sovjetunie 5-3, 5e plaats: Zuidko- rea - Japan 5-4,7e plaats: Bondsrepubliek Duits land - Polen 5-2,9e plaats: Engeland - Hongarije 5-0, 11e plaats: België - Nederland 5-1, 13e plaats: Joegoslavië - Tsjechoslowakije 5-4, 15e plaats: Taiwan - Nigeria 5-2 LEIDEN - Er lijkt een vloek te rus ten op de voetbalwedstrijd DSVP- Katwijk. Voor de derde maal is het duel, dat gisteravond op het laatste ogenblik werd afgelast, uitgesteld. RONDE VAN HET BASKENLAND 1. Hampsten (VSt) 35 km in 56.44, 2. Jërmann (Zwi), 3. Leclercq (Fra), 4. Alonso (Spa), 6. Roosen (Bel), 7. Lejarreta (Spa), 8. Barruchia (Spa), 9. Pino (Spa), 10. Da Silva (Por), 23. Breu- kink (Ned), 29. Suykerbuyk (Ned), 35. Winnen (Ned) 0.20, 57. Tolhoek (Ned) 1.29, 62. Jagt 3.32. Klassement: 1Ruiz Cabestany (Spa) 4.56.05, 2. Jërmann (Zwi), 3. Roosen (Bel), 4. Hampsten (VSt), 5. Alonso (Spa), 6. Van Lancker (Bel(, 7. Pi no (Spa), 8. Mejica (Spa), 9. Echave (Spa), 10. Roche (Ier), 18. Breukink (Ned), 25 Suykerbuyk (Ned), 33. Winnen (Ned) 0.20, 71. Tolhoek (Ned) 2.26,86. Cordes (Ned) 3.52,88. Rozendaal (Ned) 4.08, 89. Jagt (Ned), 114. Harmeling (Ned) 7.06, 122. Van Rijen 9.09. RONDE VAN TEXAS Derde rit: 1Brady (Ier) 64 km in 1.32.57,2. Bro- znowski (VSt). 3. Pawlowski (VSt) z.t. Klasse ment: 1. Knickman (VSt) 6.09,46, 2, Regec (TSj) 0.30, 3. Grewal (VSt) 2.59,4. Rogers (VSt) 3.09, 5. Stieda (Can) 3.12 RONDE VAN CALABRIA Eerste etappe: 1. Volpi (Ita) 221 kilometer in 6.08,15, 2. Amadori (Ita) zelfde tijd, 3. Saligari (Ita) op 1,08 RONDE VAN DE VAUCLUSE Proloog: 1Boden (DDR) de 1800 meter in 2 mi nuten en 15 seconden, 2. Raab (DDR) z.t., 3. Lau rent (Fra) op 0.02 WK B-GROEP LILLEHAMMER Zwitserland - DDR 3-0 (2-0,0-0,1-0), Noorwegen - Denemarken 3-2 (1-10-12-0), Japan 4-2 (2-0, 1-1), Frankrijk - Italië 3-3 (0-1, 2-1,1-1). fcrwegen 4-8 5. Oostenrijk 4-2 2. Zwitserland 4-6 6. DDR 4-2 3. Frankrijk 4-5 7. Japan Italië 4-5 8. Denemarken 4-0 LEIDEN - De vrouwen van WW en de mannen van Rid- derveld kunnen het komend weekeinde kampioen word,en in de eerste klasse van de rayon- volleybalcompetitie. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft WW drie en Ridderveld zelfs vier punten voorsprong op de naaste belagers. De mannen van DVO degradeerden naar de tweede klasse door een gelijk spel tegen Liusna. i WW kregen de overwinning bepaald niet cadeau van RW. De ploeg uit Rijnsburg verweerde zich goed en won zelfs de tweede set met 10-15. Degelijk de fensief werk hield RW lang op de been, maar in de laatste twee perio des ging het toch fouten maken. WW, met spelverdeelster José Purvis als uitblinkster, kon daar door een 3-1 overwinning in de boe ken bijschrijven. Voor de tweede plaats die recht geeft op het spelen van 'opvullings wedstrijden', zijn Leython 2 en VCS nog in de markt. Beide ploe gen wonnen hun wedstrijd. Ley thon klopte Valken met 1-3 en VCS zegevierde met dezelfde cijfers over rode-lantaarndrager NOVO 2. NOVO werd in eerste instantie onder de voet gelopen (15-2, 15-4), maar herstelde zich daarna goed: 11-15 en 15-8. Leython verdedigde in Valkenburg betrouwbaar. Val ken, dat de derde set met 15-10 won, had nogal wat kritiek op de arbiter. Setstanden: 6-15,3-15,15-10 en 9-15. voor Blok'77 is het seizoen voorbij. In de thuiswedstrijd tegen Leython 4 toonde de Katwijkse formatie wei nig interesse. Leython kon zich daardoor nog verder distantiëren van de degradatieplaatsen. Mede door het aanvallende werk van Ka rin Lommers won het met 0-3(11-15, 14-16 en 9-15). Ook LUSV zal blij zijn als de com petitie is afgelopen. De Leidse stu dentes verspeelden dit keer onver wacht een punt aan Leython 3. In een matige partij kreeg Leython aanvankelijk weinig kans (15-7, 15- 6). Toen LUSV echter verslapte greep het de macht: 12-15 en 7-15. InUpGo en S'70 speelden in Roelofarendsveen tegen elkaar ge lijk. Beide teams wisselden sterke met zwakke momenten af. InUpGo was nogal nerveus, omdat het moest winnen om aan degradatie te ontkomen. Setstanden: 15-5, 13-15, 16-14 en 6-15. In de derde reeks kwam InUpGo na een 5-11 achter stand uitstekend terug. Bij de mannen liet het als tweede geklasseerde Gemini/Kangeroes 3 een steekje vallen in de uitwedstrijd tegen Leython 4. De ploeg uit Voor schoten kende in Leiden een com plete off day en verloor door slecht blokkeer- en stopwerk kansloos met 3-0 (15-11, 15-10 en 15-5). Rid derveld profiteerde optimaal van deze misstap door de lastige uit wedstrijd tegen Donar 2 tot een goed einde te brengen. De Alphena- ren wonnen die ontmoeting met 0-3 en hebben nu nog slechts één punt nodig om zich kampioen te noe men. Donar miste zijn aanvallers Gijs Walraven en Jan Streefkerk duidelijk. Ridderveld had zijn net- verdediging uitstekend georgani seerd en werkte mede daardoor twee keer een grote achterstand weg. In het eerste bedrijf verander de het 12-6 in 13-15 en in de derde set 11-5 in 11-15. In de tweede reeks waren de Leidenaars kansloos: 6-15. Onderin troffen Liusna en DVO elkaar. Door het 2-2 gelijkspel de gradeerde DVO naar de tweede klasse. Liusna lijkt de voornaamste kandidaat om de Leiderdorpers te volgen. Gemini 2 en Aspasia speel den in Koudekerk tegen elkaar ge lijk: 5-15, 11-15,15-4 en 15-5. Tot ver in de tweede set (1-14) had Aspasia problemen met de pass. Toen de thuisclub die onder controle kreeg was Gemini nergens meer. DAC 3 was dik tevreden met het punt dat het op SKC veroverde. In de Rijnstreekhal moesten de Alphe- naren twee keer een achterstand in sets wegwerken. Aarlanderveen was in de eerste set van de wed strijd tegen RVV op dreef (15-7). Daarna was het woord aan de Rijns- hurgers: 9-15, 9-15 en 10-15. HILVERSUM EERSTE KOERS, 2000 m: 1 Carlos S. (W. Stroo- per) 2.47,0 1.23,5,2. Dina Jeanet, 3. Cambridge Dakota. Toto: winnend 3,50, plaats 2,80, 2,40, 6,50, koppel 8,40, trio 238,80. TWEEDE KOERS, 2000 m: 1Darwin Shadow (T, Smeding) 2.42,7 -1.21,4,2. Churchill, 3. Chayyen Detville. Toto: winnend 1,30, plaats 1,60, 1,80, 2,20, koppel 5,10, trio 34,00. DERDE KOERS, 2000 nr 1Benza (A. de Wrede) 2,36,8 1.18,4, 2. Donna Logniat, 3. Coloured Snow. Toto: winnend 3,30, plaats 1,90, 2,00, 1,80, koppel 13,70, trio 98,00. VIERDE KOERS, 1609 m: 1. Bobby Buitenzorg (H. Grift) 2.05,4 - 1.17,9, 2. Alice van Altena, 3. Belly Dancer. Toto: winnend 1,80, plaats 1,00, 1,10,1,10, koppel 2,40, trio 7,50. VIJFDE KOERS, 1609 m: 1. Camiel Kes (M. Bouwhuis) 2.07,8 - 1.19,4, 2. Ciska Crown, 3. Creese K. Niet gestart: Carole Ashton. Toto- win nend 1,90, plaats 1,00,1,00, 1,00, koppel 6,60, trio 34,50 ZESDE KOERS, 2000 m: 1. Durban Surge (T. Smeding) 2.41,5 1.20,8, 2. Ciske Buitenzorg, 3. Current Leader, 4. Carol Buitenzorg. Niet gestart: Crownstar, Cito Uiterdijk, Charme Uithuizen, Ca thy Buitenzorg. Toto: winnend 1,20, plaats 1,20, 2,10, koppel 3,10, trio 14,70, kwartet 47,10. ZEVENDE KOERS, 1609 m: 1Donderstraal (C. Wortel) 2.07,5 1.19,2,2. Candy Jeanet, 3. Capi tal Pride. Niet gestart: Anton Geesink. Toto: 1,70, plaats 1,40,1,30, koppel 2,40, trio 29,60. ACHTSTE KOERS, 2000 nr 1Aquavit (A. Groot) 2.39,1 - 1.19,6, 2. Zera Neyenrode, 3. Annigje. Toto: plaats 1,10, 1,10, 1,10, koppel 3,90, trio 23,60. NEGENDE KOERS, 2000 m: 1. Carisma Darby (A. Mollema) 2.37,9 1.19,0,2. Californian Boy, 3. Bajonaire Veha, 4. Caesarevento. Toto: winnend 2,00, plaats 1,20, 1,50, 1,20, koppel 13,90, trio 76,70, kwartet 188,00. TIENDE KOERS, 1609 m: 1. Birmana (H. Schoonhoven) 2.08,0 -1.19,6,2. Binky Gerron, 3. Alljay Hanover. Toto: winnend 2,00, plaats 1,00, 1,00,1,00, koppel 1,50, trio 13,30. W-5 (bij juiste rijtje 6-3-8-4-1) f. 24,40. Omzet totalisator. f. 284.331,00.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19