'Centra voor asielzoekers snel overvol' Luijtjens zelf in de rechtzaal in proces over oorlogsverleden Rechtbank herroept vrijlating ontvoerden Officiële vakbond in Polen blokkeert rondetafelakkoord Nederlandse fascisten vieren verjaardag Hitier DINSDAG 4 APRIL 3 RIJSWIJK (GPD) De opvangmogelijkheden voor asiel zoekers dreigen verstopt te raken. Afgewezen asielzoekers die van Justitie ons land moeten verlaten, blijven vaak ge woon een plaats in het opvangsysteem bezet houden, soms zelfs met toestemming van het gemeentebestuur. had zijn advocaat John Campbell dat liever niet gezien. Maar ook hij kon er niet onderuit. Getuigen uit Ook asielzoekers, die niet de vluch telingenstatus maar wel een ver blijfsvergunning krijgen, blijven vaak aanspraak maken op huisves ting die bedoeld is voor asielzoe kers. Dat blijkt uit onderzoek in op dracht van het ministerie van WVC naar het functioneren van de Rege ling Opvang Asielzoekers (ROA). Het onderzoeksverslag werd giste- Nog dit jaar alle spuitbussen zonder drijfgas TILBURG/GRONINGEN (ANP/GPD) De spuitbusindus trie in ons land zal nog dit jaar volle dig stoppen met het gebruik van cfk's, de omstreden chloorfluor koolwaterstoffen die de ozonlaag aantasten. De Nederlandse Aerosol Vereniging, die de spuitbus-bran che omvat, stelt dat reeds in 1990 al leen nog bij enkele speciale toepas singen, zoals bij sprays die gebruikt worden tegen astma, cfk's zullen voorkomen. De branche-organisatie had in 1988 met milieuminister Nijpels af gesproken om het gebruik van cfk's terug te dringen. Deze stoffen zor- gen ervoor dat het produkt, bijvoor beeld hairspray, in een fijne nevel wordt verspreid. Inmiddels is de in dustrie erin geslaagd alternatieve drijfgassen te ontwikkelen. Cfk's doen verder in koelkasten dienst als koelmiddel en worden ook bij de produktie van schuim- plastics oegepast. Akzo gaat haar 'pertet'-fabriek in Delfzijl begin volgend jaar sluiten. Daar wordt perchloorethyleen ge maakt, de grondstof voor cfk's. Hierdoor gaan twaalf arbeidsplaat- VANCOUVER (GPD) - Een man van 69, die voor zijn leeftijd er nog goed uitziet. Driedelig grijs, bijpas sende das, goudgerande bril. Ie mand die het heeft gemaakt in zijn leven. Dat klopt, want hij ging met pensioen als lector van de universi teit van Brits-Columbia in Vancou ver. Zijn naam: Jacob Luitjens. Zijn bijzonderheid" ex-landwachter uit Roden. Gisteren sprak hij weer eens van af de katheder. Noodgedwongen, want zijn oorlogsverleden in Neder land heeft hem in Canada (naar welk land hij emigreerde) in de pro blemen gebracht. Dat verleden stond hij voor het Gerechtshof van Vancouver te verklaren. Canada spande een proces tegen hem aan, betwiste zijn staatsburgerschap van dit land. Hij zou het alleen hebben verkregen door zijn handel en wan del in de oorlog bij de aanvrage voor de emigratie te verzwijgen. Jacob Luitjens bestrijdt dit. Dit gebeurt tijdens een rechtszaak die zich in etappes afspeelt en daarom nu al maanden duurt. De laatste fase is inmiddels aan- Gistermorgen stapte hij door gebroken. De hoofdpersoon zelf de achterdeur om de tv-camera's en moest nu wel verschijnen, ook al de vele fotografen te ontwijken de rechtszaal binnen. Zelfbewust veel onheil voor zijn dorpsgenoten ogenschijnlijk, maar nerveus als in Roden te voorkomen. Zo zorgde geen ander. Zonder emoties, maar hij er bijvoorbeeld voor dat enkele tenshuis het beruchte SD-hoofd- kwartier werd bedoeld. Het was in de rechtszaal ook een van de mo menten dat emigrant Ben Scharft (74) op de tribune in woede ontstak. "Hij zou het Scholtenshuis niet ken nen," smaalde hij tegen de omstan ders. "Dat is toch onmogelijk. Die man is helemaal niets veranderd. Ik word nog heet van binnen als ik hem zie". En intussen draait Jacob Luitjens zijn kennelijk voorgeprogram- Noord-Drenthe droegen in eerdere goed formulerend deed hij zijn ver- boeren een gevorderd paard terug- meerd verhaal af: haal. De vragen van zijn advocaat kregen van de Duitsers. Nee. hij hielden hem voortdurend in het deed het voorkomen alsof hij aller- goede spoor. Luitjens werd, vertel- minst een beroerde landwachter de hij, lid van de NSB na de Duitse was. Contacten met de Duitsers had inval in Rusland in 1941. "Ik had hij nauwelijks en mensen verraden zittingen te veel beschuldigingen aan om risico's te nemen. Jacob Luitjens moest ze nu in persoon weerspreken. En daar is hij gisteren mee begon nen. Een man die inmiddels door al- een keus te maken tussen het com- of vermoorden kwam al helemaal het nationaal-socialis- niet bij hem op. De villa van de Nor- Dat kwam ook door de sfeer ger Bloedgroep in Norg heeft hij, zei hij, nooit van binnen gezien. En het Scholtenshuis in Groningen? "Nee, ik weet niet wat het Scholtenshuis was. Misschien werd het gebruikt door de Duitse militairen". Het is een van de uitspraken die het-Noorden 2 oren zullen altijd t le publiciteit rond zijn persoon veel schade heeft opgelopen. Hij toont zich nauwelijks nog in de thuis. Als je tegen het openbaarheid, want zijn verleden was, was je voor de NSB wordt hem nu ook in het verre Van couver nagedragen. Hij is er door aangeslagen, ook al doet hij nog zo zijn best dat te verbergen. Jacob Luitjens schetste het Hof in feite een juridisch-tactisch ver haal, dat van te voren bleek te zijn gecontroleerd. Anderen gaven de de oudere bevelen, Jacob Luitjens voerde ze ongeloofwaardig ren aan minister Brinkman (WVC) aangeboden. Volgens de onderzoekers functio neert de anderhalf jaar oude Rege ling Opvang Asielzoekers redelijk tot goed. De vier grote steden zijn ontlast, nu de opvang van asielzoe kers is verspreid over een groot aan tal gemeenten. Vluchtelingen wor den niet langer in dure, brandge vaarlijke en onhygiënische pen sions opgevangen. Het zakgeld dat de aszielzoekers maandelijks ont vangen (445 gulden) is meestal toe reikend. Negenennegentig procent van de gemeenten die asielzoekers herber gen, zegt dat ook in de toekomst te willen blijven doen. Op de lange termijn voorzien de onderzoekers echter forse proble men als gevolg van het uitzettings beleid. Wanneer de vluchtelingen status wordt geweigerd in circa 85 procent van de gevallen dient de asielzoeker het land te verlaten. Maar het komt regelmatig voor dat gemeenten deze vreemdelingen toestemming geven in hun woning te blijven. "Omdat ze anders in het portiek gaan liggen", aldus onder zoeker Den Uyl. Er is een tekort van 6000 opvang plaatsen. Van verschillende ge meenten heeft minster Brinkman echter al toezeggingen gekregen voor 4000 nieuwe plaatsen. De sociale begeleiding van asiel zoekers is volgens de onderzoekers aan de magere kant en zal op den duur verder verschralen. De Vere niging Vluchtelingenwerk Neder- BERLIJN Vier Oostduitse grenswachten, gewapend met mitrailleurs, houden toezicht op de bouw van een be land (WN) kampt nu al met perso- tonnen muur midden in Berlijn. De Muur wordt een eindje verplaatst in de Westduitse wijk Wedding na een land- neelstekort waardoor de begelei- ruil tussen de beide Berlijnen. (foto AP) ding uitsluitend in handen is van vrijwillgers. De onderzoekers ver wachten problemen als de verwach te daling in het aanbod van vrijwilli gers zich doorzet. Vorig jaar meldden zich circa 7000 asielzoekers in ons land. Het jaar daarvoor waren dat er nog 13.000. Of er een verband is tussen meerdere die de opdracht gaf, er was altijd een ander die een fataal schot loste. Jacob Luitjens deed zulke dingen niet. Nu nog mag hij de voorzetten in koppen die mr. Campbell hem als zijn advocaat geeft. De tweede helft van de week zal dat anders worden. Dan moet het tweetal rekenen op de tackles van de drie advocaten die namens Canada optreden. Want dan is het hun beurt in het kruisver hoor. Het is overigens de verwach ting van het Hof dat het proces in Vancouver deze keer meer dan een week in beslag zal nemen en pas vandaag over een week kan worden afgesloten. SAN SALVADOR (Rtr) - Een selijke rechtbank heeft gisteren de vrijlating onge daan gemaakt van twee legerofficie ren en e.en rechtse zakenman die worden verdacht van ontvoering. v- 1 diens gekozen opvolger Cristiani El "Salvador sPraken eerder hun zorg uit over de vrijlating van de drie verdachten. Medewerkers van de kerk vroegen zich zelfs openlijk af of Larios wel licht was omgekocht en wezen daar- i verloren .|Als alternatief voorde daling van het aantal asielzoe- kers en de invoering van de Rege- WARSCHAU (AP) - De rondetafel- besprekingen tussen de Poolse re- Dit heeft rechter Ricardo Mejia te- bij op eerdere vonnissen van de gen verslaggevers verklaard. i echter, waarin deze vermeende Mejia zei dat er voldoende wette- drugshandelaren liet gaan en niet lijke redenen zijn om de zaak tegen optrad tegen de moordenaars van luitenant Sibrian, majoor Moreno drie boeren. en zakenman Ballete voort te zet ten. Dezen worden ervan beschul digd zich te hebben voorgedaan als linkse guerrilleros en als zodanig tussen 1980 en 1985 vijf zakenlieden te hebben ontvoerd. Daarnaast wordt Sibrian ervan beschuldigd i: 1981 opdracht te hebben gegeven voor de moord op twee Amerikaan se adviseurs en een Salvadoraanse landbouwdeskundige. Rechter Mejia herriep met zijn uitspraak de beslissing van zijn voorganger bij de „derde districts rechtbank", Larios. die afgelopen vrijdag tijdens zijn laatste werkdag de drie verdachten vrij liet wegens onvoldoende bewijs en onbetrouw bare getuigen. Korte tijd na Mejia's vonnis, deelde de president van het Salvadoraanse Hooggerechtshof, Guerrero, mee dat Larios wordt ont- slagen als rechter en voorlopig geen andere rechtspraak mag u.toefe- actiebereidheid was maar leuk vond het personeel het niet. Beheerder H. Santing verwoordde Personeel van crematoria staakt GRONINGEN (GPD) - In het cre matorium Groningen is gisteren niet gewerkt. Alle zestien perso neelsleden staakten gisteren uit protest tegen het feit dat de werkge vers willen dat ze in het vervolg ook >p zaterdag werken. Vanochtend nam Dieren het esta fettestokje over,'morgen wordt ge staakt in het crematorium in Vel- overmorgen is Ockenburg aan de beurt en vrijdag nemen Rotter dam en Utrecht de honneurs waar. Het was voor het eerst sinds de opening van het crematorium in Groningen in 1962 dat de perso- gering en de oppositie over politie ke en economische hervormingen t zouden vandaag worden voortge zet. Volgens onderhandelaars van de regering en het onafhankelijke vakverbond Solidariteit dreigt het overleg te mislukken door de wei gering van de officiële vakbond OPZZ om akkoord te gaan met een plan voor indexering van de lonen i prijsstijgingen te compenseren. kelijke groeperingen zal de opposi tie deelnemen aan parlementsver kiezingen in juni, waarbij de com munistische partij en haar bondge noten een gegarandeerde meerder heid zullen krijgen in het Lager huis. Er komt een Senaat van onge veer 100 leden, welke op open, de mocratische wijze zal worden geko zen. Beide huizen van het parle ment zullen samen een president „Het Hooggerechtshof was ver rast door de uitspraak van Larios", zei Guerrero. Maar ook de Sal vadoraanse kerk, president Duaite Maar in afzonderlijke verklaringen aanwijzen. Tevens krijgt de opposi- gaven Solidariteit en de regering te tie toegang tot de massamedia, kennen dat zij nog altijd hopen op waaronder een dagblad een vergelijk. De besprekingen van gisteren na men 10 uur in beslag. Lech Walesa en andere leiders van Solidariteit en hun adviseurs maakten een uitge putte indruk na hun overleg met mi nister van binnenlandse zaken ge neraal Czeslaw Kiszczak, andere re geringsfunctionarissen en de OPZZ. „De situatie is tamelijk dra- Het voornaamste punt dat een so ciaal akkoord nu nog in de weg staat, lijkt het voorstel van Solidari teit te zijn om prijsstijgingen voor 80 procent in de lonen van de arbei ders te compenseren. Het dagelijks - bestuur van de OPZZ keerde zich matisch. De besprekingen zijn niet gisteren tegen dit voorstel, omdat afgelopen. We zullen ze vandaag het >iniet bijdraagt aan een afkoe- voortzetten. Natuurlijk zijn er nog bng van de onrust, maar deze zelfs steeds kansen, grote zelfs, zei kan verergeren". Walesa vanmorgen. Solidariteit verweet de OPZZ een Het rondetafelover eg werd door „leugenachtig en onverantwoord" de regering toegezegd na een lande- beeld te geven van de stand van de lijke stakingsgolf in augustus vorig onderhandelingen en de stellingna jaar. Het duurde nog tot 6 februari - voordat de besprekingen daadwer kelijk begonnen. De brede lijnen van een overeen komst werden al enige tijd geleden roep op de regering duidelijk: In ruil voor legalisering te verhogen voordat de indexering "°n Solidariteit en andere onafhan- 1 het onafhankelijke vakver bond. Volgens Solidariteit is de OPZZ er op uit het overleg te torpe deren. De vakcentrale deed een be- geen prijzen de lonen is geregeld. ANGERLO Niet harder rijden dan 80 kilometer per uur is de bood schap die burgemeester Cornielje van het Gelderse Angerlo meekrijgt van 'mevrouw Ducker' van de tele visieserie De Familie Oudenrijn. Daarmee is de landelijke actie 'Ken je limiet 80' van start gegaan. Deze actie is gericht tegen de overschrij ding van de maximumsnelheid op wegen waar 80 kilometer per uur de limiet is. Op dergelijk wegen vallen in verhouding meer verkeersdoden dan op snelwegen. (foto anp> Kunstenaar eist andere plaats voor schilderij ZWOLLE (ANP) - Kunstschil der P. van Soest uit Nuth heeft gisteren voor de rechtbank in Zwolle in kort geding geëist dat het Gemeenschapscentrum De Meerpaal in Dronten een door hem vervaardigd schilderij een betere plaats geeft. Het doek is na de verbouwing van De Meer paal vorig jaar verplaatst. Volgens Van Soest hangt het schilderij te hoog. Verder deugt in de ogen van Van Soest de kleur van de huidige achter grond niet en zou de ruimte ach ter het doek niet als opslagruim te mogen worden gebruikt. Toen de verbouwing van De Meerpaal in 1987 aan de orde: kwam, nam Van Soest contact' op met De Meerpaal. De kunste naar stemde in principe in met de verplaatsing van zijn werk. Van de zijde van De Meerpaal werd overleg toegezegd, maar hiervan kwam niet veel terecht volgens advocaat mr. J. Adel- •neijer. Uitspraak op 14 april. de gevoelens als volgt: "Het is de al lereerste keer dat er gestaakt wordt en ik hoop dat het de enige keer is. Ik hoop dat de werkgevers eindelijk hun gezond verstand gaan gebrui ken". Het personeel van de crematoria wil niet structureel op zaterdag wer ken. Een aanbod van de werkgevers om het salaris met 5 procent te ver hogen, heeft niets aan dat stand punt kunnen veranderen. De aard van het werk brengt met zich mee dat ze een vrij weekend hard nodig hebben, zo luidt de redenering. Al leen in uitzonderlijke situaties wil len ze de vrije zaterdag wel opoffe ren, zoals tot nog toe ook een enkele maal het geval was. Culturele rondreisextreem-rechts PvdA wil verbod Zuidafrika-reis politiemensen DEN HAAG Nederlandse fascis ten gaan op 20 april in het Oosten rijkse plaatsje Braunau de honderd ste verjaardag van Adolf Hitler her denken. Ze zullen daar onder meer het Hitler-museum bezichtigen. Het bezoek aan de geboorteplaats van de nazi-leider is onderdeel van een 'culturele rondreis'. Op het pro gramma staan verder bezoeken aan de graven van de componist Ri chard Wagner en Hitlers tweede man Rudolph Hess. In Berchtesga- den, Neurenberg en München zul- De PvdA wil len voor nazi's gedenkwaardige plaatsen worden bekeken. door i giste- Weert Schenk DEN HAAG (ANP) dat officieren van politie i chaussee wordt verboden om naar Zuidafrika te gaan, wanneer daar voor aangrijpingspunten zijn. PvdA-kamerlid Stoffelen zt ren verbijsterd te zijn dat die zo vertrouwd zijn met de rechts staat toch gevolg geven aan de uit- De reis wordt georganiseerd door nodiging voor een reis naar dat de Nederlandsche Gravenstichting, land. een mantelorganisatie van de neo- nazistische NVU, de Nederlandse Stoffelen betwijfelt echter of het Volksunie. De stichting, die tien politiemensen kan worden verbo- jaar geleden door NVU-voorman den om in hun vrije tijd en op eigen Joop Glimmerveen werd opgericht, kosten naar Zuidafrika te gaan. Hij heeft tot nu toe een sluimerend be is van plan om over dè kwestie na- staan geleid, dere vragen te stellen aan minister *rr_.j Korthals Altes (justitie). Volgens de 6QUW6 organiserende stichting zullen min- De trip naar Braunau vormt de eni- stens vijftien Nederlandse officie- ge herdenkingsactiviteit van Neder- ren deelnemen aan de gesponsorde landse neo-nazi's, die vaststaat. Het reis. is onduidelijk of een vertegenwoor diging van radicaal-rechts op 20 april naar Madrid gaat, waar de sert werkelijk begraven ligt. Waalse Oostfrontstrijder Leon De- grelle een officiële eredienst voor Hitier organiseert. Er is wel een poging gedaan om in ons land de viering van Hitiers ver jaardag meer inhoud te geven. Daartoe werd vier jaar geleden in Apeldoorn al het 'Comité ter voor bereiding der festiviteiten ter ere van de honderdste verjaardag van Adolf Hitler' opgericht. Maar dat initiatief lijkt een vroege dood te zijn gestorven. 1946 gefusilleerde Mus- Glimmerveen vindt het langza merhand hoog tijd worden dat de kring van mensen die weten waar de beenderen van Mussert liggen, Mussert wordt uitgebreid. Hij is bang dat a Geheim De stoffelijke resten zijn in de nacht van 15 op 16 juni ders de drie of vier grafschenners 1956 door onbekenden opgegraven het geheim meenemen in hun eigen meegenomen. Het lichaam lag graf. De NVU-leider zegt dat hoe gen betaling of verwerven en te beheren. Het is de bedoeling van de Gra venstichting op eigen grond VERMOORD - Twee mannen heb ben vanochtend een rooms-katho- lieke man in zijn huis in het Noor- dierse Ballymoney doodgeschoten. De verantwoordelijkheid is niet op geëist, maar de Noordierse politie vermoedt dat het om een wraakac tie gaat van paramilitaire protes tantse groepen. Tiofine mag weer gif lozen op Nieuwe Waterweg ROTTERDAM (ANP) - De chemi sche fabriek Tiofine in de Botlek mag weer lozen op de Nieuwe Wa terweg. De voorzitter Veringa van de afdeling bestuursgeschillen van de Raad van State heeft dit gisteren uitgesproken in een zogenaamde 'voorlopige voorziening', een soort kort geding. Daardoor kan Tiofine doorgaan met de lozingen totdat het weer over een geldige vergunning be schikt. Tiofine, eigendom van Cya- namid en Billiton (Shell), loost on- niet graven te der meer de giftige stoffen cadmi um, kwik, zwavelzuur en arseen op de Nieuwe Waterweg. Medio maart schorste Veringa de samen met dat van drie anderen i een graf op de algemene begraaf plaats in Den Haag, dat alleen een had. Slechts aan enkelen de plaats bekend. De daders hebben waarschijnlijk dan ook is uitgesloten bijeenkom sten te houden bij Musserts graf. "Je pioet altijd rekening houden met infiltranten. Dan komt de poli tie en eist het gebeente op." Zodoende gaan Glimmerveen r de stoffe- vergunning die Tiofine had omdat lijke overschotten worden herbe graven. Volgens de doelstelling kunnen naar dit ereveld ook stoffe- terstaat niet de juiste procedure v lijke overschotten worden overge- gevolgd. De milieu-organisatie Das bracht die uit graven komen, die de Nederlandsche niet toebehoren. het gebeente weggehaald om te zijn Nederlandsche Gravenstich- voorkomen dat het stoffelijk over- ting Mussert tussen 7 en 11 schot zou verdwijnen. De directie van de begraafplaats had al op dracht gegeven om het graf te rui men. Dit soort graven wordt tien jaar in stand gehouden en die ter mijn was verstreken. Een bordje i De weduwe van NSB-leider Rost van Tonningen, die nog steeds de nazi-beginselen aanhangt en propa geert, zal Hitiers geboortedag ook niet ongemerkt willen laten passe ren. Ze wil zich daarover echter niet uitlaten. Plannen van het Jongeren- de buurt van Musserts graf gaf dit front, een neo-nazistische jongeren- ook aan. De politie heeft onder, meer op aanwijzingen van een paragnost een onderzoek ingesteld in Het Gooi, waar in die tijd oud-NSB'ers Mussert te herdenken bij diens graf woonden die eertijds een belangrij- Glimmerveen zegt dat de stich ting momenteel twee graven in be heer heeft. Hij wil niet zeggen welke een andere wijze herdenken. De lichamen daarin liggen. De stoffelij- NSB-voorman werd op 11 mei 1894 ke resten zouden op den duur moe- Werkendam geboren; op 7 ten worden overgebracht naar het 1946 werd hij gefusilleerd wegens nog in te richten ereveld. De fascist landverraad. In die periode organi seert de Gravenstichting dagtoch ten langs waterstaatswerken beweging, zijn evenmin bekend. In elk geval zal er weinig te doen zijn bij het graf van NSB-leider An ton Mussert. De oproep van de NVN (Nederland voor Nederlanders) Mussert als water- worden worden genomen. Er is niet hadden gestaan. Aangenomen werd bekend wie daar achter zitten. Bovendien weet ook binnen ex treem-rechts vrijwel niemand, zelfs dat onder deze nationaal-socialisten nog steeds een bepaalde verering leefde voor hun voormalige leider. NVU-man Joop Glimmerveen niet, Het onderzoek leverde niets op. Ereveld De reizen van de Nederlandsche Gravenstichting passen niet geheel binnen de oospronkelijke doelstel ling. De statuten maken melding van het 'bevorderen van het be houd, vanuit historisch en cultureel oogpunt, van voor het Nederlandse volk belangrijke graven'. De stich ting wil dat doel bereiken door te- Boom had daarom de Raad i Gravenstichting State gevraagd de vergunning te schorsen. Tiofine tekende beroep tegen de schorsing aan en vroeg om een voorlopige voorziening. De raadsman van Das en Boom, mr. N.M.P Steijnen, zei gisteren de voorlopige voorziening niet te heb ben verwacht. Steijnen wist niet of de voorlopige voorziening ook te rugwerkende kracht zou hebben. Tiofine heeft namelijk de afgelopen twee weken illegaal geloosd in af wachting van het beroep dat het be- Dirk Elsco Bruins, drijf had ingesteld tegen de schor sing van de vergunning. Das en Boom heeft bij de hoofdofficier van het arrondissement Rotterdam een strafklacht ingediend tegen Tiofine vanwege deze illegale lozingen. Een woordvoerder van het Rotterdamse openbaar ministerie kon niet zeg gen of het OM eventueel actie on derneemt tegen Tiofine. Hij had de aanklacht van Das en Boom nog niet gezien. De hoofdofficier van justitie, mr. Herstel, was gisteren met voor commentaar bereikbaar. zegt dat op het ereveld 200 mensen kunnen worden begraven. Daar moet volgens hem plaats ingeruimd Mussert, diens tweede man Van Geelkerken, andere fascisten uit de periode 1933-1945 en, waarom niet, Glimmerveen zelf. Voor de aankoop van grond voor het ereveld heeft de stichting nog geen geld. Glimmerveen beseft dat hij nergens in Nederland toestem ming krijgt voor een dergelijk eer betoon aan nazi's. Maar volgens hem zullen de autoriteiten in Bel gië, Duitsland of Zwitserland daar minder moeilijk over doen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 9