Daling prijs olie, benzine weer duurder Goede kans op vlottrekken GATT-overleg Acties in baldcerijbedrijf van de baan, cao rond VS willen dat Westduitsers economie meer stimuleren GM grootste omzet, IBM meeste winst Voorspelling IMFgeringe inflatie in industrielanden 'Verschoningsplicht werklozen' DINSDAG 4 APRIL 1989 ECONOMIE ROTTERDAM/GENÈVE (ANP/KRF) - Als gevolg van een nerveuze stemming na de olieramp bij Alaska bij de hande laren in olie en bezine wordt benzine opnieuw duurder. Het is de vijfde prijsverhoging binnen een maand. De olieprij zen zijn gisteren echter weer gedaald, nadat bekend werd dat de haven van Valdez, die ruim een week was gesloten waardoor de export van olie uit Alaska fors werd vermin derd, weer was geopend. ROTTERDAM (ANP) - Kleinere be drijven in het Rijnmondgebied ver werken vaak hun chemisch afval niet op de juiste manier. Dat ge beurt meer uit onwetendheid dan uit onwil. Dat maakte de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond (DCMR) gisteren bekend In het kader van het project 'Handhaving milieuwetgeving door gemeenten' worden in vijftien Rijn mondgemeenten in de periode 1988-1991 alle hinderwetplichtige bedrijven waar mogelijk chemisch afval vrijkomt gecontroleerd door mensen van de DCMR of gemeente ambtenaren. In totaal gaat het om zo'n 4.000 bedrijven. Kleine bedrijven slecht bekend met milieuwetten Tot nu toe zijn ongeveer 700 be drijven bezocht, waar op jaarbasis in totaal ongeveer 200.000 kilo che misch afval en 700.000 liter afge werkte olie vrijkomt. Daarvan wordt ongeveer 30 procent illegaal, oftewel in strijd met de wet chemi sche afvalstoffen, en dan ook meestal milieuhygiënisch onver antwoord afgevoerd, aldus de DCMR. De DCMR controleert De branche-organisatie NOVOK heeft gisteren op basis van de 'ex plosieve stijging' van de internatio nale benzine-noteringen voor mor gen al een verhoging met drie cent per liter benzine aangekondigd. Daarmee wordt de prijs van een li ter superbenzine 173 cent aan de zelftankpomp en een liter euro loodvrij 167 cent. De NOVOK kon digt tevens een verhoging met een cent van de prijs van dieselolie aan, dat daarmee 91,8 cent per liter gaat kosten. De internationale benzinenote ringen zijn het afgelopen weekend zeer sterk gestegen. Benzine steeg met 13 dollar per ton tot 249 dollar. Op basis daarvan heeft NOVOK zijn prijsverhoging aangekondigd. De benzinenotering is gisteren nog doorgestegen tot een niveau van 258 dollar per ton aan het einde van de middag. Of dat ook zal leiden tot een nieu we prijsstijging is nog de vraag. De olieprijzen zijn gisteren namelijk weer gedaald. De oliepijplijn, die de olie uit Alaska naar de andere Ame rikaanse staten vervoert, werkt weer op zestig procent van de capa citeit. Doordat de bevoorrading nu weer op gang kan komen gingen de olie prijzen omlaag. De olie van het Noordzeeveld Brent, de meest ver handelde soort ter wereld, werd voor onmiddellijke levering 0,80 dollar per vat (159 liter) goedkoper. West Texas Intermediate, de meest populaire Amerikaanse oliesoort, ging voor levering in mei zelfs met 1,20 dollar per vat in prijs omlaag. De OPEC-landen zullen bij de volgende ministersvergadering in juni niet besluiten het produktie- plafond te verhogen, zo heeft de president van de OPEC, Rilwanu Lukman, gisteren verklaard. Alleen als de olieprijs zich stabiliseert rond de achttien dollar per vat (159 liter) kan verhoging worden overwogen. In november vorig jaar kwamen de lidstaten van de OPEC met el kaar overeen niet meer dan 18,5 mil joen vaten olie per dag te produce ren. Vanwege de momenteel hogere olieprijs van rond de twintig dollar per vat wordt van verschillende kanten gesuggereerd om de pro- duktie van de OPEC te verhogen. namelijk kleine bedrijven omdat de grote vaak al in een ander controle systeem zitten, zo zei een woord voerster van de DCMR. De kleine bedrijven (met name garages, schildersbedrijven, druk kerijen, metaalbewerkingsbedrij- ven en tandartsen) weten vaak niet goed welke stoffen onder het che misch afval vallen en weten meestal ook niet dat daarvoor speciale de pots en ophaaldiensten zijn binnen de gemeente. Bedrijven waar een overtreding is geconstateerd wor den daarvoor gewaarschuwd. Ze krijgen na enige tijd controle-be zoek. Bedrijven die dan nog over de schreef gaan, kunnen op een straf rechtelijke vervolging rekenen. HANNOVER Schilders leggen de laatste hand aan dit staaltje spoor- kunst. Deze 'rail-sculpture' siert de ingang van de industriële beurs in Han nover. Het thema van de beurs dit jaar is water-, snel- en spoorwegen, (foto DEN HAAG (GPD) Bakkerijper- soneel krijgt er de komende twee jaar 2,25 procent meer loon. Dat zijn werkgeversorganisaties en vakbon- dèn overeengekomen in de onder handelingen over een nieuwe cao voor het bakkersbedrijf (31.000 werknemers). Gisteren is daarover een akkoord bereikt dat nu aan de leden zal worden voorgelegd. Sta kingsacties die eventueel na 10 april zouden beginnen, zijn daardoor van de baan. De cao heeft een looptijd van twee jaar. Behalve in de loonsverbe tering van 1 procent per 1 juli, voor ziet ze ook in salarisverhogingen per 1 juli 1990 (driekwart procent) en 1 januari 1991 (met een half pro cent). Daar komen overigens nog verhogingen bovenop die voort vloeien uit de automatische prijs compensatie. Ze houdt in dat lonen op bepaalde tijdstippen worden verhoogd met het percentage waar mee de kosten van het levensonder houd in de voorafgaande periode zijn gestegen. Voor dit jaar worden prijsstijgingen verwacht met een half tot vier procent. Voor het vakantiegeld is in de bakkerij een nieuwe berekenings methode afgesproken waardoor de Economie kort Aaw Gehuwde vrouwen die voor 1 janua ri 1979 arbeidsongeschikt zijn ge worden, hebben hooguit een maand de tijd om alsnog een aaw-uitkering aan te vragen. Daarna maakt een wetswijziging dat onmogelijk. Daarvoor waarschuwt de FNV, die de vrouwen in kwestie oproept deze weken een aanvraagformulier op te sturen. Nissan De Amerikaanse dochteronderne ming van het Japanse autoconcern Nissan verdubbelt de produktie van haar fabriek in Smyrna. Deze wordt daardoor de grootste auto-as semblagefabriek in de Verenigde Staten, zo heeft Jerry Benefield, president-directeur van Nissan Mo tor Manufacturing gisteren bekend gemaakt. Invoer De invoerbelemmeringeo, die de Verenigde Staten opwerpen voor auto's, staal en textiel en kleding, kosten de Amerikaanse consumen ten 20,9 miljard dollar per jaar, ver kleinen de werkgelegenheid en ver minderen de export. Dat zijn de conclusies van een rapport van de Federale Handelscommissie. Airbus Airbus Industrie, het Europese vliegtuigbouwconsortium, heeft weer een nieuwe order binnen. De luchtvaartmaatschappij Cathay Pa cific Airways uit Hongkong heeft tien toestellen van het type A330- 300 bestelt en een optie genomen op nog eens tien van deze vliegtuigen, zo heeft Airbus Industrie in Toulou se gisteren bekendgemaakt. Met de order, inclusief de opties, is een be drag gemoeid van ongeveer 2,2 mil jard dollar. vakantietoeslag ook in deze sector uitkomt op 8 procent van het jaar loon. Tot dusver zat men daar rond een kwart procent onder. De vut-leeftijd voor het bakkers- personeel blijft gehandhaafd op 59 jaar. Er komt echter in de periode van 1 juli dit jaar tot 1 juli 1991 een uitzondering voor mensen die veer tig dienstjaren hebben. Zij mogen de ovens de rug toekeren wanneer ze 57 jaar en 6 maanden oud zijn. Voor mensen die werkloos worden of de wao in moeten, heeft de nieu we cao ook een paar voordeeltjes. In het akkoord zijn afspraken ge maakt over de vorming van een scholingsfonds. Daaruit kan de op leiding en her- en bijscholing wor den betaald van mensen die in de bakkerij aan de slag zouden kun nen. De werkgeversorganisaties hebben gegarandeerd dat het fonds in elk geval in de komende vijf jaar voldoende gevuld zal blijven. Het fonds moet een kleine vijf miljoen gulden groot zijn. Uit het fonds worden ook specia le projecten betaald die ervoor moe- - ten zorgen dat in de bakkerijwereld meer vrouwen kunnen gaan wer ken. Onder die maatregelen zitten heel praktische zaken als het aan-' brengen van sanitaire voorzienin gen, maar ook subsidies op lonen waar dat nodig mocht zijn. NEW YORK (Rtr) - Het Ameri kaanse autoconcern General Motors (GM) voert voor het vier de jaar achtereen de omzetrang- lijst over 1988 aan van het blad Forbes Magazine. Het blad publiceerde gisteren weer zijn jaarlijkse ranglijsten van omzet, winst, bezittingen en beurswaarde. GM bleef aan de top staan dank zij een omzet van 121,8 miljard dollar. Ford wist Exxon te passeren en kwam op de tweede plaats terecht met een omzet van 92,4 miljard dol lar. Het computerconcern IBM haalde met een winst van 5,49 miljard dollar de eerste plaats op de ranglijst naar winst. Ook hier verdrong Ford Exxon naar de tweede plaats met een winst van 5,3 miljard dollar. GM staat hier vijfde met 4,6 miljard dol lar. De bankhoudstermaatschap- pij Citicorp bleek het meeste te bezitten. De activa van 207,7 miljard dollar waren goed voor een eerste plaats op de betref fende ranglijst. Het is het vijfde achtereenvolgende jaar waarin voor Citicorp een eerste plaats is weggelegd. GM is tweede met 163,8 miljard dollar. Naar beurswaarde gerekend deed IBM het het best. Met een waarde van 71,8 miljard dollar voert de computergigant voor het vijfde jaar op rij de top-500 van Forbes aan. WASHINGTON (ANP) - De Vere nigde Staten hebben gisteren tij dens de voorjaarsvergadering van het Internationale Monetaire Fonds (IMF) druk uitgeoefend op de Bondsrepubliek Duitsland om de economie verder te stimuleren. De Bondsrepubliek van haar kant stel de daar tegenover dat wat dat be treft genoeg wordt gedaan en vroeg de Amerikaanse regering nog eens meer werk te maken van de verklei ning van het begrotingstekort. De schermutselingen deden zich voor tijdens de vergadering van het beleidsbepalende Interimcomité van het IMF, die werd voorgezeten door minister Ruding. De twee lan den noemden elkaar niet met name. Voor de goede verstaander was de adressering van de boodschappen van de respectieve ministers echter duidelijk. De Amerikaanse minister van fi nancien, Nicholas Brady, zei in zijn toespraak dat de landen met han delsoverschotten nu meer ruimte hebben om de groei te bevorderen. Die ruimte moet worden benut om de onevenwichtigheden in de han delsstromen verder te verminderen, aldus Bradv. De Amerikaanse minister doelde op de grote handelsoverschotten van de Bondsrepubliek en Japan enerzijds en de forse tekorten van de VS en in mindere mate Groot- Brittannie anderzijds. Deze oneven wichtigheden veroorzaken al jaren spanningen. Nu steeds duidelijker wordt dat zij nog jaren zullen blij ven bestaan is er voor de VS kenne lijk aanleiding opnieuw in het of fensief te gaan. Brady stelde vast dat er vorig jaar enige vooruitgang is opgetreden. Hij wees op de vermindering van de handelsoverschotten van Japan en de opkomende industrielanden in Azie. De Bondsrepubliek noemde hij echter niet. Wel zei de Ameri kaanse minister dat er wat betreft de vermindering van de grote one venwichtigheden binnen Europa voor de VS reden is tot 'enige zorg'. De Westduitse minister van fi nancien, Gerhard Stoltenberg, leg de tijdens zijn toespraak juist om standig uit hoeveel zijn land al doet. De Westduitse economie is vorig jaar met 3,4 procent gegroeid en de import nam toe met zes procent. Dat zijn de hoogste cijfers in tien jaar, aldus de minister. Het over schot in de handel met de VS ver minderde in 1988 met een derde. De import uit dat land nam met bijna veertien procent toe en de export naar de VS verminderde met acht procent, aldus Stoltenberg. AMSTERDAM/DEN HAAG (ANP) - Binnen de Arbeidsvoorziening van het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid wordt er aan gedacht werkzoekenden te ver plichten naar het arbeidsbureau te komen om hun inschrijving te ver lengen. Die verlenging vindt nu schriftelijk plaats. Een woordvoer ster van het ministerie bevestigde dit gisteren. Hoewel de persoonlijke inschrijf- plicht nog in het stadium van dis cussie is, wijst het ministerie op twee voordelen. Een daarvan is dat door het geregeld terugkerende persoonlijke contact de meest actu ele gegevens van de werkzoekende voor het arbeidsbureau beschik baar komen. De bestaande cijfers van de arbeidsbureaus zijn sterk vervuild; werkzoekenden die bij voorbeeld al weer werk hebben of aan een opleiding zijn begonnen, staan nog geregistreerd. Het voor deze vervuiling gecorri geerde en inmiddels officiële werk loosheidscijfer van het Centraal Bu reau voor de Statistiek komt ruim 200.000 lager uit dan de tellingen van de gab's. Tweede voordeel is, aldus het mi nisterie, dat werkzoekenden zo in direct contact komen met de infor matie over werk en opleiding die de arbeidsbureaus voorhanden heb ben. Het gab in Amsterdam voelt niets voor de herinvoering van de per soonlijke inschrijving. Het Amster damse arbeidsbureau overweegt wel bepaalde groepen werklozen op te roepen naar het bureau te komen om hun inschrijving te verlengen. Uitgezocht wordt welke groepen daarvoor in aanmerking komen. Vier jaar geleden schafte het ar beidsbureau de verplichting voor werklozen af om persoonlijk langs te komen voor de inschrijvingsver lenging. "Het was niet zinvol, om dat we voor die mensen toen ook geen werk hadden. We vonden het toen voldoende dat de werklozen een kaart terugstuurden waarop ze aangaven, nog steeds geen werk te hebben'", aldus een staffunctiona ris van het GAB. De arbeidsmarkt is echter aange trokken en er zijn met name in de technische sector, ook via het ar beidsbureau, banen voorhanden. "Daarnaast hebben we volop geld om mensen opleidingen te laten volgen. We zoeken nu naar de juiste sleutel om de mensen te kunnen op roepen die via ons bemiddelbaar zijn voor een baan of een oplei ding". Het gab voelt er niets voor om de persoonlijke inschrijving opnieuw op grote schaal in te voeren zodat de bestandsvervuiling zichtbaarder wordt. "Daar hebben we voldoende zicht op via een aantal onderzoeken, maar ook via het project Baanvak, waarbij grote groepen langdurig werklozen voor gesprekken en be middeling worden opgeroepen", al dus de woordvoerder. FOKKER - De Nederlandse Ont- wikkelings Maatschappij (NOM) moet de kwaliteiten van Noord-Ne derland onder de aandacht van Fok ker brengen. Dat stelt directeur Arie van der Hek van de NOM die Eelde en Leeuwarden als meest ge schikte vestigigingsplaats noemt. WASHINGTON (ANP) - Er hoeft niet al te veel vrees meer te bestaan voor een sterke toeneming van de inflatie in de industrielanden. De geldontwaarding zal dit jaar welis waar iets groter zijn dan in 1988, maar volgend jaar zal er weer een neergaande lijn zijn. Dit voorspelt het Internationale Monetaire Fonds (IMF) in zijn jongste World Econo mie Outlook, het halfjaarlijkse rap port over de wereldeconomie. Vrees voor inflatie heeft vorig jaar in een aantal grote industrielanden geleid tot verstrakking van het mo netaire beleid. De daaruit voort vloeiende rentestijging heeft er vol gens het IMF toe bijgedragen dat het gevaar is bezworen. Het fonds verwacht dat de inflatie in de indus trielanden dit jaar ten opzichte van 1988 zal toenemen van 3,2 procent tot 3,8 procent, om vervolgens in 1990 te verminderen tot 3,5 procent. Hierbij is uitgegaan van een olie prijs van vijftien dollar per vat, dui delijk minder dan het huidige prijspeil. Als de algemene prijsont wikkeling tegenvalt zullen de be leidsmakers extra maatregelen moeten nemen. Daarbij moet vol gens het IMF niet alleen worden vertrouwd op het rentewapen om dat overmatig gebruik daarvan de economische groei kan smoren. Het is ook van belang de begrotingste korten te verminderen. Daardoor zal het beroep van overheden op spaartegoeden kunnen afnemen. Als het inderdaad lukt om de in flatie in de hand te houden zal de in 1983 begonnen economische ex pansie voortduren, zij het in een wat trager tempo. De economische groei in de industrielanden zal vol gens het IMF verminderen van 4,1 procent in 1988 tot 3,3 procent dit jaar en 2,9 procent in 1990. Hoewel voorlopig dus sprake zal blijven van aanhoudende economi sche groei bij betrekkelijk lage in flatie heeft het IMF nog wel enige zorgen. Die gelden vooral de one venwichtigheden bij de betalings balansen. Tegenover landen met grote tekorten (de Verenigde Sta ten, Groot-Brittannie) staan landen met flinke overschotten (Japan, de Bondsrepubliek Duitsland, Zwit serland, Nederland en nieuwe in dustrielanden in Azië). Het IMF dringt er wederom op aan dat de VS meer moeten doen aan verminde ring van het begrotingstekort. Een ander punt van zorg is de si tuatie van de schuldenlanden. Met de Derde Wereld als geheel gaat het niet slecht. Vorig jaar was er een economische groei van 4,3 procent. Dat zal dit jaar verminderen tot 3,3 procent, maar in 1990 weer toene men tot 4,2 procent. Deze redelijke cijfers zijn echter vooral te danken aan de krachtige expansie in de Aziatische landen. In de onder schulden zuchtende landen in Afri ka en Latijns-Amerika is sprake van stagnering. Bovendien is de inflatie daar flink opgelaaid. Het IMF vindt het daarom nood zakelijk het schuldenprobleem krachtiger aan te pakken. De be trokken landen moeten doorgaan met economische hervormingen en de nettokapitaalstroom vanuit de schuldenlanden moet worden om gekeerd. Dat laatste dient te gebeu ren via nieuwe leningen, bestrijding van kapitaalvlucht en door het ge bruik van technieken voor schuld vermindering te stimuleren. Dit is in het belang van zowel de schul denlanden als de crediteurenlan- den, aldus het IMF. ADVERTENTIE Er is méér in het geding dan uw aangifte over 1988 DEN HAAG (ANP) - Het overleg over de wereldhandel kan de ko mende weken worden vlotgetrok- ken. Met een compromisvoorstel over het belangrijkste obstakel, ver schil van mening tussen de Vere nigde Staten en de EG over subsidi ëring van de landbouw, heeft direc teur Dunkel van de GATT (Algeme ne Overeenkomst over Tarieven en Handel) de afgelopen vier maanden gepoogd de strijdende partijen tot elkaar tot brengen. Onderdeel van het voorstel voor de lijmpoging is bevriezing van alle door de overheid gegarandeerde landbouwprijzen. De Europese en zeker ook de Nederlandse boe ren zullen daar niet blij mee zijn. In Nederland is het nog maar een paar weken geleden dat de boeren be langrijke verkeersverbindingen lamlegden uit protest tegen de lage re landbouwprijzen. Op 5 april wordt in Genève het overleg in het kader van de GATT hervat. Het overleg heeft tot doel om de in het slop geraakte lopende ronde van het wereldhandelsover- leg terug op de rails te zetten. Deze zogenaamde 'Uruguay-ronde' zou vier jaar duren en moet leiden tot een vrijere wereldhandel in 1992. "Als het nu niet lukt loopt deze GATT-ronde gevaar. Dan zijn alle tot nu toe bereikte resultaten van de Uruguay-ronde van de baan en moet er helemaal opnieuw worden begonnen", zo stelt drs. F.A. Enge- ring, directeur-generaal op het mi nisterie van economische zaken en leider van de Nederlandse onder handelingsdelegatie. De onderhandelingen in Genève zijn deze keer niet op ministerieel niveau, zoals het wel het geval was in december bij de tussentijdse eva luatie van de Uruguay-ronde. Toen werden er overeenkomsten bereikt in elf van de vijftien onderhande- lingsgroepen van de GATT. De me ningsverschillen over landbouw. vrijere handel in textiel en kleding, intellectueel eigendom (octrooi, handelsmerken) en 'vrijwaring' (be scherming tegen plotselinge invoer- stromen ofwel dumping) bleken echter niet te overbruggen, met als gevolg dat ook de elf bereikte ak koorden niet werden bekrachtigd. De ministers kwamen in Mon treal overeen om Arthur Dunkel, de secretaris-generaal van de GATT, een mandaat te geven om te trach ten de strijdende partijen tot elkaar te brengen. Dunkel heeft vanaf de cember de hele wereld rondgereisd en is nu met een document geko men waarover de lidstaten in Genè ve gaan praten. Het grootste deel van het dossier wordt in beslag ge nomen door de paragraaf over land bouwsubsidies. Dat was in Mon treal het grote struikelblok tussen de Verenigde Staten en de Europe se Gemeenschap. Landbouw Dunkel heeft een raamwerk opge steld voor de verdere onderhande lingen in de Uruguay-ronde. De EG mag daar op een paar punten blij mee zijn. De Amerikaanse eis tot af schaffing van landbouwsubsidies, waar de EG niet mee kon instem men, is vervangen door 'omvangrij ke en voortgaande beperking van concurrentiebeperkende maatrege len'. Het lot van afschaffing is geble ven voor handelsverstorende effec ten van subsidies. Over dat laatste wil de Nederland se onderhandelaar Engering nog overleg met de Amerikanen praten. Hij vreest dat deze omschrijving te veel de aandacht vestigt op de ex portsubsidies van de EG en dat de interne subsidies die de VS veelvul dig hanteren buiten beschouwing worden gelaten. Verder staat in het dossier van Dunkel dat rekening zal worden ge houden met maatregelen voor een vrijere handel die zijn getroffen vanaf 1986. Dat werkt in het voor deel van de EG omdat die na 1986 beperkende maatregelen heeft ge schrapt, terwijl de VS dat hebben nagelaten. Gekozen is voor 1986 omdat toen de lopende onderhan delingsronde van start ging met de verklaring van Punta del Este. In deze ministersverklaring werd op geroepen tot liberalisering van de landbouw. Engering verklaart blij te zijn met het landbouwstuk. "Het is een pitti ge tekst die uitzicht biedt op han delsdiscipline en die ontsnapping tolereert maar wel controleert". Het dossier over textiel heeft echter nog een aantal onvolkomenheden, zo concludeerde hij. Het Multivezelakkoord (MVA), waarmee industrielanden zich nu afschermen voor de export van ont wikkelingslanden, moet zo snel mo gelijk na het einde van de Uruguay- ronde verdwijnen. De EG moet daar wel in meegaan, zo vindt Engering, want haar positie op dit punt was in Montreal geheel geïsoleerd. Hij kan zich de roep om bescherming van Portugal voorstellen waar dertig procent van de beroepsbevolking in de textiel werkzaam is. Nederland staat overigens al jaren op het standpunt dat het MVA weg.moet. Engering is redelijk optimistisch over het welslagen van de bespre kingen in Genève, maar acht een mislukking niet uitgesloten. Het be langrijkste is een akkoord over landbouw. "Als dat er niet komt dan desintegreert de GATT-ronde". De landen van de zogenaamde Cairns- r de wereldhandel i groep, veertien landbouwexpor- teurs, hebben al laten weten het bijl tje erbij neer te gooien als Genève zonder resultaat blijft. Engering neemt deze uitspraak zeer serieus. In de Cairns-groep zit ten een paar grote ontwikkelings landen zoals Brazilië, die al jaren de dupe zijn van lage landbouwprij zen. Deze landen kunnen de con currentie tegen de produkten uit de VS en de EG, die zwaar worden ge subsidieerd, niet aan. "Als de land bouw niet lukt is er voor sommige ontwikkelingslanden geen lol meer aan", aldus Engering. Hij verwacht dat door de groei van de wereldhan del, vorig jaar met 8,5 procent, veel GATT-deelnemers zich kunnen permitteren water in de wijn te doen. "Er is meer dan ooit een ven ster voor succes". Anker Booij Chandroi iansweg lSb 2313 DH Leiden Telefoon 071 - 31 71 71 Den Hollander/Van Duiji Burgersdijkstraat 9-11 2225 AT Katwijk Telefoon 01718- 131 6S/ 125 32 Smits en Schutte Accountants en Belasting- Mariênpoelstraat 69a 2334 CX Leiden Telefoon 071 - 15 49 41 Flevoweg 13 2318 BZ Leiden Telefoon 071 -21 30 21 Accountantskantoor Stolp Schelpenkade 40 2313 ZW Leiden Telefoon 071 - 12 27 41 Ace a Belai adviesbureau Strijk Lange Voort 13d 2343 CA Oegstgeest Telefoon 071 - 17 06 24 Telefax 071 - 1735 17 Hoofdstraat 253 2171 BD Sassenheim Telefoon 02522- 19105 Telefax 071 - 17 35 17 Oegstgeesterweg 199 2231 AT Rijnsburg Telefoon 01718-2 2100

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 7