Rltëypf 'Met vallen en opstaan ga ik door' Verloving tussen Yolande en prins zit er nog niet in AVRO-tv komt miljoenen tekort VADER ZOON 9HAMMER9 INGEN DINSDAG 4 APRIL 1989 Jeanne Kooijmans vandaag precies een jaar dagelijks met 'Driespoor' op radio Sinds 4 april vorig jaar presenteert Jeanne Kooijmans, zes dagen in deaveek, het programma 'Driespoor' voor de NOS op Radio 3. Op zondagmorgen presenteert ze (sinds 1987) voor de KRO, op dezelfde zender, 'De wakkere wereld'. Na de School voor de Journalistiek kwam een radiopiraat in Nijmegen terecht waa nachts programma's maakte. Een gesprek met een nuchtere radiovrouw. 'Ik heb er geen behoefte aan om helemaal op te gaan in het omroepwereldje.' HILVERSUM (GPD) - 'Ik was in de tuin aan het werk toen er een telefoontje kwam van de KRO. Anne van Egmond zou haar programma op Radio 3 niet meer presenteren en of ik niet eens wilde komen praten. Korte tijd daarna heb ik ëen proefprogramma gemaakt en kon ik aan de slag. Bij de NOS is het eigenlijk net zo gegaan. Ik werd opgebeld met de vraag: wil jij voortaan het Ra dio 3-programma tussen zes en zeven voor je rekening ne men? Nou, waarom niet! Het leek me een gigantische uit daging.' PARIJS - In Joan Collins heeft actrice Elizabeth Taylor een 'eigen luchtje' gepre senteerd. Het gaat om een eau de toilette met de veel zeggende naam 'Elizabeth Taylor passie voor man nen'. Tijdens de presenta tie van het luchtje spoot miss Taylor de aanwezigen er gisteren mee vol. Of ze het lekker vonden, weten we helaas niet... (foto ap> Toen begin vorig jaar bekend werd dat zij Frits Spits zou opvol gen als presentatrice van het NOS-Radio 3-uur stroomden de aanvragen voor interviews bin nen. Ze werden allemaal beleefd maar stellig afgewezen. 'Ik vind een interview pas relevant als het over m'n werk gaat en daar kon ik een jaar geleden nog niet zoveel over zeggen. Het was toen alle maal nog zo nieuw.' - Je hebt in dit vak ook nooit 'grote voorbeelden' gehad? 'Hilversum praat de hele dag over: wie vind jij de beste, wie vind jij de slechtste? Daar doe ik niet aan mee. Een aantal mensen vind ik goed om uiteenlopende redenen, maar ik heb niet één specifiek idool of voorbeeld. Ie dereen heeft zijn sterke en zijn zwakke punten.' - Maar je volgt wel het werk van je collega's? 'Ik luister niet zoveel naar de ra dio. In de auto of tijdens de afwas heb ik de radio wel aanstaan, maar thuis luister ik vooral naar elpees. Ik ben nu eenmaal meer een muziekliefhebster dan een ra diomens. Ik volg wel min of meer waar de anderen mee bezig zijn, maar ik hoef niet de hele dag Ra dio 3 aan te hebben om te weten wat er op die zender gebeurt.' - Het is allemaal niet spannend genoeg? 'Dat weet ik niet...ik ben ge woon meer benieuwd naar nieu we platen. Het bijhouden van wat er allemaal verschijnt is al een dagtaak op zich. Of een plaat wel of niet nummer één staat in Enge land is voor mij geen criterium om ze wel of niet te draaien. De NOS heeft ook een specifiek aan vullende taak. Wij brengen de dingen die de andere omroepen laten liggen. Het is onze taak om nieuwe dingen te signaleren en niet om de platen uit de hitparade te draaien. 'Driespoor' brengt een mix voor een breed publiek en in die mix kan net zo goed een liedje van Gerard Cox thuishoren als het de moeite waard is. Natuurlijk .vind ik de ene plaat beter dan de andere, maar ik sta honderd pro cent achter de programmering. Als je platen aankondigt die je vreselijk vindt valt dat op. Dan gaat het programma eronder lij den.' - Ondanks alles zijn de luister cijfers wel behoorlijk teruggelo pen. 'Dat is ook wel logisch. Frits heeft tien jaar lang 'De Avond- spits' gepresenteerd. Hij heeft op dat uur iets fantastisch opge bouwd, hij was een huisvriend ge worden. Als dat van de ene dag op de andere wegvalt is dat voor veel luisteraars een klap.' i het - Je hebt de 'o programma nooit als een druk ervaren? 'Nee. Ik was me ervan bewust dat ik nog veel kon leren, maar met vallen en opstaan ga ik door, probeer ik steeds beter te worden. Het is ook absoluut mijn bedoe ling om Frits te imiteren. Ik word voortdurend met hem vergele ken, maar ik ben wie ik ben. Af en toe bel ik wel eens met Frits en dan praten we ook over het pro gramma, ja. Natuurlijk vraag ik dan wel eens om advies. Ik kan van hem, net zoals van Tom (Blomberg, de producer van 'Driespoor' - RT), een heleboel le ren, maar door de dagelijkse praktijk leer je toch nog het meest.' Hoofdpersoon sexschandaal krijgt ongeluk LONDEN - De voormalige miss India, Pamela Bordes, hoofdfiguur in het meeste recente sex-schandaal in Groot-Brittannië, heeft op Bali een motorongeluk ge had. Bij het ongeluk op het Indonesische eiland, waar Pamela was ondergedoken na het bekend worden van de affaire, heeft Pamela Bordes diepe snijwonden en een fiks aantal blauwe plekken opgelopen. Mogelijk moet zij zich onder behandeling laten stellen van een plas tisch chirurg. Begin vorige maand werd bekend dat de 27-jarige Pa mela Bordes, die werkzaam was als assistente voor een conservatief lid van het La gerhuis, vermdedelijk als call-girl bijverdiensten had. Zij was tot in de hoogste kringen van het Britse esta blishment doorgedrongen. Relatie nu wel serieus genomen DEN HAAG (GPD) - De don kerharige Yolande Adriaan- sens uit Blaricum is de grote liefde van kroonprins Willem- Alexander. Het leek er al gerui me tijd op dat er tussen die twee iets moois bloeide. Zo was Yo lande in februari al met de ko ninklijke familie mee op win tersportvakantie in Oostenrijk. Dat gaf al te denken, maar het is ook weer niet ongewoon dat vrienden en kennissen mee gaan naar Lech. Nu Yolande opnieuw met de Oranjes op reis is geweest, dit keer in Italië, wordt de relatie tussen haar en Willem-Alexander Yolande, dochter van ver koop-directeur mr. W.M.Th. Adriaansens van de Rotter damse Droogdokmaatschap pij, is afgelopen zondag 23 jaar geworden. Ze studeert, aan de Universiteit van Amsterdam itiewetenschap', i al gevorderd is tot het derde jaar. Vanwege haar studie woont Yolande niet meer bij haar ouders in Blaricum, maar zelfstandig in een oud pand in de Amsterdamse bin nenstad. Het is een sportieve vrouw. Yolande is fanatiek hockeyster en in de winter trekt ze meerde re malen naar de Alpen om te skiën. Al jarenlang begeleidt ze ook kinderreizen van de Neder landse Ski-Vereniging, want ze is verzot op kinderen. Geen geheim De koninklijke familie maakt geen geheim meer van de rela tie van Willem-Alexander met Yolande. In de omgeving van het koninklijk landgoed in de Italiaanse streek Toscane, was Yolande voortdurend te zien in het gezelschap van de kroon prins, Koningin Beatrix en prins Claus. Tijdens de wintersportva kantie schuwde het jonge stel nog elke vorm van publiciteit. Om die reden vertrokken ze elke ochtend apart naar de skipistes en aan het eind van de dag keerden ze ieder afzonderlijk weer terug in het hotel. Teke nend voor hun gedrag ten op zichte van de pers was ook de ruzie van Willem-Alexander met een opdringerige fotograaf van het roddelblad Weekend, waarbij het zelfs tot een klein handgemeen kwam. Yolande en Willem-Alexan der ontmoetten elkaar vorig jaar oktober voor het eerst op een pprty bij oud-president-di- vecteur Orlandini van de KLM. Daarna trad de nieuwe vrien din van de kroonprins op als diens baldame tijdens het dië- sfeest van de Leidse studenten sociëteit Minerva. Vervolgens hebben Yolande en Alex elkaar aan hun familie voorgesteld. Geen verloving Volgens een woordvoerder van de RVD hoeft het Nederlandse volk er niet op te rekenen dat er binnen afzienbare tijd een ver loving volgt. De RVD ziet Yo lande nog steeds als een van de vele vriendinnen van de kroon prins en noemt haar in één adem met Paulette Schroder, de dochter van de president-di recteur van Martinair. „Alles gaat geheel aan ons voorbij", aldus de RVD. HILVERSUM (GPD) - Het om vangrijke reorganisatie- en mo derniseringsproces binnen de AVRO staat onder druk. De pro- grammadienst televisie van de AVRO zou met een te kort van enige miljoenen guldens kam pen. Voorts is er vanuit de omroep fikse kritiek op interim-mana ger jhr. ir. R. de Vicq van wie concrete vernieuwingsvoorstel len uitblijven. Ook bestaat er boosheid over het feit, dat de se lectie-commissie voor de nieu we directeur, die in de plaats van Wibo van de Linde komt, al leen uit bestuursleden van de AVRO bestaat. Naar verluidt bedraagt het budgettaire tekort bij de AVRO vijf miljoen gulden. Vanwege het tekort zal de om roep deze zomer en in de winter van 1990 voornamelijk films, herhalingen en slechts een be perkt aantal goedkope eigen produkties op de buis brengen. Financieel di recteur Dorland is voor com mentaar op de financiële perike len onbereikbaar. AVRO- woordvoerder Schwitters noemt de berichten onjuist. Wel zegt hij dat het financieel ge sproken elk jaar "een enorm ge worstel" is om de programme ring vastgesteld te krijgen. Vader en zoon Keach poseren lachend tijdens de opnamen van de film naar de tv-serie 'Mike Hammer', waarin Keach de gelijknamige detective speelt. Tot zijn verrassing werd onlangs zijn zoontje Shannon de set op gesjouwd in een pomplete 'Mike Hammer'-outfit, dus compleet met regenjas plus gleufhoed. De film, die wordt opgenomen in Las Vegas, komt nog dit voorjaar uit. VOC-schip Op 19 maart 1609 liep het VOC- schip Mauritius bij Kaap Lopez voor de kust van Gabon op een zandbank en zonk. Het schip was met een lading specerijen, porce- lein, en metalen voorwerpen op de thuisreis vanuit China. Meer dan drie eeuwen rustte het wrak op de zeebodem, totdat in het voorjaar van 1985 de oliemaat schappij Elf Gabon het schip de Mauritius tijdens olieboringen aantrof. In het jaar daarop werd een groot deel van de lading gebor gen. Het scheepswrak kon van wege de slechte staat waarin het verkeerde en door de sterke stro ming ter plaatse niet in zijn ge heel worden gelicht. Een groot aantal kanonnen, de scheepsklok en veel Chinees porcelein zijn wel naar boven gebracht. De lading van de Mauritius is te zien in het Musée de la Marine, dat is gevestigd in het Palais de Chaillot in Parijs. Lekker geoefend Een niet aangekondigde oefening van het arrestatieteam van de Arnhemse politie heeft gisteren de collega's van een aantal andere korpsen handenvol werk gekost. Omstreeks 16.30 uur kwam bij de rijkspolitie in Deest en in Ewijk de melding binnen dat twee men sen zouden zijn ontvoerd. Veront ruste bewoners hadden gezien hoe twee mannen in een auto wer den gesleurd. Onmiddellijk werden de korp sen van de rijkspolitie in Druten, Lienden, Valburg en Wamel en de gemeentepolitie in Renkum ge waarschuwd uit te kijken naar een auto waarin de 'ontvoerde' mannen zouden zitten. Pas een uur later bleek dat het om een oe fening van het Arnhemse arresta tieteam ging. Volgens een woordvoerder van de Arnhemse politie was de oefe ning wel gemeld aan de AVD (Al gemene Verkeersdienst van de rijkspolitie) maar was vergeten de collega's van de rijkspolitie in Deest en Ewijk te waarschuwen. "Normaal gebeurt dat natuurlijk wel", aldus de woordvoerder. De Russische schone Julia Mikhejeva wrijft over de buik een Boeddha-beeld, waarmee zij het geluk aan haar kant pro beert te krijgen bij de verkie zingen voor Miss Wonderland International, die 20 april in Taiwan worden gehouden. (foto AP) ...of u pr6igt eeN schrijver re vermoorden ik miste de publiciteit een beetje

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22