Madrid op zoek naar trainer Zweden opent jacht SPOoTTV Vrouwenteam elfde Twijfels bij 'gouden' grootmacht China DINSDAG 4 APRIL 1989 SPORT PAGINA 17 redactie Rob Ónderwater. Rob van der Zanden. Jaap Visse MADRID (GPD) Leo Beenhakkar begint morgen avond aan de finale van drie tropenjaren bij Real Madrid. De dubbele confrontatie met AC Milan in de halve eindstrijd van het toernooi om de meest begeerde Eu ropese voetbalbeker moet uitmonden in een fina leplaats eind mei in Barcelo na. Daarna houdt Don Leo het als trainer van de Ko ninklijke definitief voor ge zien. Dat mag althans worden opge maakt uit de woorden van Ramon Mendoza, de bijna almachtige voor zitter van Real Madrid. „Na de twee wedstrijden tegen AC Milan maakt Beenhakker zijn beslissing be kend", hield hij de boot af, om zich een paar minuten later te laten ont vallen „dat in mei de naam van de nieuwe trainer bekend wordt ge maakt". Beenhakker zat op dat mo ment al in de bus, op weg naar het trainingskamp in La Barranca (het ravijn), in de bergen en op zo'n 50 ki lometer van de Spaanse metropool. Twee dagen eerder, na de beladen Spaanse topper in Barcelona, ver klaarde Beenhakker dat hij er voor zichzelf uit was, maar dat hij de be slissing pas kwijt wilde na de twee de ontmoeting tegen AC Milan. Mendoza versprak zich, al dan niet bewust, en dwarsboomde daarmee Densimo weer in marathon van Rotterdam ROTTERDAM (GPD) - De negen de Rotterdam marathon moet zon dag 16 april een duel worden tussen tweevoudig winnaar en wereldre cordhouder (2.06.50) Belayneh Den simo en de Mexicajanse coming- man Alejandro Cruz, die in Chicago vorig jaar 2.08.57 op de klokken bracht. Heel kort daarachter wordt een aansprekende rol verwacht voor de snelste Nederlander van dit moment, Marti ten Kate (2.11.49) en de Keniaan Richard Kaitany (2.09.39). 'Scenario-schrijver' Jos Hermens heeft voor de zes ton die tot zijn be schikking staan zijn blik vooral ge richt op het 'aanstormende talent'. Gevestigde namen, dure lopers zijn voor Rotterdam in concurrentie met Londen en Boston toch niet te betalen, vandaar Hermens' talen tenjacht over 's werelds wegen. Hij verwacht niettemin, afhanke lijk van het weer uiteraard, een win- naarstijd in de buurt van 2.08 u, met Ten Kate daar niet ver vandaan. Hermens: „We laten de hazen, Rob de Brouwer en Jean-Pierre Pau- men, weggaan op een halve mara thon van 1.04, en daarna zien we wel hoe het zich ontwikkelt. Maar ik acht Ten Kate momenteel in staat het Nederlands record te verbete ren (2.09.01, Nijboer 1980, red.). Als het meezit zelfs nog tot meer". Clerc en Stokkel versterken positie LEEUWARDEN (ANP) - De twee koplopers in het nationale dam kampioenschap, Rob Clerc en Jos Stokkel, hebben hun leidende posi tie in de achtste ronde versterkt. Zelf kwamen ze weliswaar niet ver der dan een puntendeling, maar Huissenaar Geert van Aalten zorg de voor meer afstand door oud-we reldkampioen Jannes van der Wal te verslaan. Het tweetal heeft nu een voorsprong van twee punten op een achtervolgende groep, die uit liefst zes spelers bestaat. Van Aalten kwam door die sensa tionele zege naast Van der Wal op de derde plaats. De tegenstanders van de koplopers bereikten die positie ook en debutant Arjan van Leeu wen voegde zich daar bij door Bies te bedwingen. De Nijmegenaar Jo- han Kraienbrink kwam uiteindelijk na zes uur spelen ook op negen pun ten en maakt het zestal vol. de plannen van Beenhakker. On derwijl circuleren al driftig de na men van zijn opvolgers. De Chileen se gentleman-trainer Vicente Can- tatore, nu nog in dienst van Vallado- lid, zou de hoogste ogen gooien. Onduidelijk is echter of Beenhak ker bij Real een andere functie krijgt (technisch directeur) of dat hij Madrid definitief de rug toe keert. Dat laatste lijkt het meest waarschijnlijk. In de bijna drie jaar dat Beenhakker nu in het Berna- beu-stadion aan het werk is, heeft hij een innige relatie opgebouwd met de spelers. Om Real Madrid echter aan de Europese top te hou den en de concurrentie met het Bar celona van Cruijff te kunnen weer staan, zal het mes in de selectie ge zet moeten worden. Vooral aan de linkerkant heeft Real behoefte aan versterking, en zullen er opvolgers gezocht moeten worden voor Este- ban en de 'veteranen' Gallego en Gordillo. 'Lange oren' Aan de onvermijdelijke opbouw van een nieuwe ploeg zitten haken en ogen, daaraan brandt Beenhak ker liever niet z'n vingers. Vooral gelet op de weinig ingetogen ma nier waarop de Spaanse pers de ont wikkelingen op de voet volgt en een trainer genadeloos neersabelt als de ploeg geen succes heeft. Hoe heftig de reacties in Spanje kunnen zijn ondervond Beenhakker de laatste weken aan den lijve. Hij waagde het om de oogappel van het Spaanse voetbal, Emilio Butragueno, in de tweede wedstrijd tegen PSV buiten de ploeg te laten, prompt kreeg Beenhakker de halve stad over zich heen. Het resultaat tegen PSV kwam Beenhakker te hulp, tien tegen een dat hij anders geslachtofferd zou zijn. Zaterdagavond tegen Barcelo na was 'de gier' er weer bij en speel de hij de sterren van de hemel. In middels is Real Madrid druk in de weer om met Butragueno een lang durig contract af te sluiten. Het geld daarvoor is royaal voorhanden, al was het alleen al uit de opbrengst van het duel met AC Milan, dat Real om en nabij de zes miljoen gulden in het laatje brengt. Zo'n dertig lan den brengen de wedstrijd op het scherm, naar schatting zitten mor gen zo'n half miljard kijkers voor de buis. Voor Beenhakker is het de vierde keer dat hij met een ploeg in de hal ve finales staat van een Europees bekertoernooi. De eerste keer was dat in 1980 met Ajax tegen Notting ham Forest. Met Real Madrid over komt hem dat nu voor het derde achtereenvolgende jaar. Hoe graag hij 'die beker met die lange oren' ook in z'n knuisten zou voelen, is die cup voor hem echter geen 'trau- Trauma Dat geldt daarentegen wel voor Re- al Madrid, dat vorig jaar op het nip pertje struikelde over de latere win naar PSV en dat al sinds 1966 met smart wacht op de verovering van de Europa Cup der landskampioe nen. De triomfen van 1985 en 1986 in het toernooi om de UEFA Cup, de gouden jaren van dit Real Ma drid, waren een pleister op de won de, niet meer en niet minder. Ook niet voor Ramon Mendoza, die nochtans niet uit z'n evenwicht is te brengen. „Mijn voorganger, Santia go Bernabeu, was al 15 jaar voorzit ter toen wij de Europa Cup I won nen, ik heb dus nog even geduld". Of dat ook voor Beenhakker geldt? „We zullen het vreselijk moeilijk krijgen, ook al heeft Milan de laatste jaren geen prijs gewon nen. Met Real, Steaua Boekarest en PSV behoort Milan tot de vier top clubs van Europa. Milan is geen Ju- ventus of Napoli, die ploeg laat zich niet in een kastje zetten. Het is het zelfde als met PSV. Milan wil ook hier het initiatief, zoekt de slag en vliegt erin. Het gevolg daarvan is echter wel dat je een heel interes sante wedstrijd kunt krijgen. Milan is iets completer dan wij, omdat het op het middenveld een breker als Ancelotti heeft. Ons middenveld is eigenlijk net iets te offensief. We zouden er een speler bij moet heb ben van het type-Neeskens, dat zou goed zijn voor het evenwicht. Nu spelen we vaak met zeven spelers voor de bal, in plaats van vijf of zes". Leo Beenhakker voelt er echter niets voor de samenstelling van de ploeg te wijzigen en die aan te pas sen aan de tegenstander. „We zijn voor de competitie, de beker en de Europa Cup nu al 37 wedstrijden ongeslagen en hebben een elftal dat in thuiswedstrijden al driejaar goed draait. Waarom zou ik dan voor die ene wedstrijd het elftal omgooien? Ik heb Milan gezien tegen Verona en heb heel wat videobanden afge keken. Ik weet dat er bij Milan wat variaties mogelijk zijn. Maar ik laat mij daardoor niet van de wijs bren gen". De opstelling hield Beenhakker echter voor zich. „Met wedstrijden op dit niveau hoor je geheimzinnig te doen, vandaar". Wat minder geldt voor Ramon Mendoza. „De over winnaar van deze tweekamp wint geheid de Europa Cup". ALBERT GEESING Wielerzege Weltz LAZCANO (ANP) - De Deen Johnny Weltz heeft de eerste etappe van de Ronde van Bas kenland, een rit van Lazcano naar Lazcano over 155 kilome ter, gewonnen. Hij was de sterk ste in de eindsprint, na een koers zonder hoogtepunten. De kopman van de ploeg van Jan Raas, Rolf Gölz, werd op grote achterstand gereden. De Westduitser, nog niet geheel hersteld van een ziekte, kwam op ruim 10 minuten van de win naar binnen. De Amerikaanse -president Bush werpt de eerste hal als opening van het professionele honkbalseizoen. Na de worp van president konden de Bal- timore Orioles en Boston Red Sox echt aan de slag. (foto ap> DORTMUND (GPD) - Wie maakt een einde aan de Chinese hegemonie bij het tafelten nis? Als het de Zweedse tafeltenniscoach Glenn Östh ligt, is het vandaag afgelopen met de Aziatische overheersing bij het pingpong. De finale Zweden-China in het landentoernooi van het WK in Westduitsland biedt de Scandinaviërs vanavond een uitgelezen gelegen heid hun ongenoegen over de Chinese heerschappij te laten blijken. DINSDAG 17.00-17.30 Ned 1Liever Sportiever: ge varieerd programma, waarin o.a. een ver slag van de Elfstedenfietstocht. 17.30-18.10 BBC 2: Darts: Britse jeugd kampioenschappen. 19.00-20.00 SKY: What a Week: week overzicht. 20.00-21.00 SKY: Tafeltennis: WK in Dortmund. 20.00-21.45 Super: Sports Night: recht streeks verslag van de voetbalwedstrijd Liverpool-Celtic. 21.00-22.30 SKY: Basketbal: Europacup vanuit München. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.00-23.00 Super: English League Foot ball. 22.30-00.00 SKY: Snooker: finale Irish Masters. 22.41-23.06 Ned 1: Liver Sportiever: met o.a. tennis, roeien en de Elfstensurftocht. 23.00-00.00 Super: NBA Basketball. 23.45-00.30 Did 3: EK Basketbal: halve fi nale in München. WOENSDAG 14.40-15.00 BBC 2: Under Sail: zeil- magazine. 14.50-15.15 BBC 1: Paddles Up: serie reportages over de kano-kampioen- schappen bij Llangollen in Wales. 15.00-17.15 Ned 3: Studio Sport: wiel rennen (Gent-Wevelg£m). 15.15-16.50 BBC 2: Paarderennen: in Ascot. „Het tafeltennis is toe aan een ver andering. Het is niet goed als één land langdurig aan de macht is. Al leen daarom hoop ik dat Zweden wint", aldus Östh. In elk geval hebben de Chinese vrouwen op het WK de eerste aan val op de hegemonie met verve af geslagen. Tegen Zuidkorea werd met 3-0 gewonnen en daarmee ver gaarden de Chinezen hun achtste achtereenvolgende titel. Bij de Aziatische titelstrijd vorig jaar toon den de Zuidkoreanen zich nog de sterkste, maar gisteren in de Westfa- lenhallen lagen de kaarten anders, ondanks het feit dat China de rege rend wereldkampioen He Zhili thuis had gelaten. Sinds de titel in Delhi is zij de Chi nese landsgrenzen niet meer gepas seerd. Tegen de afspraken in (de ba zen zagen liever een andere Chinese winnen) won zij in '87 de finale in India en die 'zonde' heeft He Zhili moeten bekopen met een perma nent verblijf in China. Zonder de wereldkampioene waren Li Huifen en Chen Jing gisteravond niettemin sterk genoeg om rivaal Zuidkorea te ontluisteren: 3-0. De verwachting is dat de Chinese mannen het vanavond heel wat moeilijker krijgen. Andere tafelten- nisgrootmachten dringen al een tijdje aan op een machtswisseling. Op de Olympische Spelen greep China voor het eerst sinds '79 naast een hoofdprijs. Tot verrassing en verbazing van de gehele tafeltennis wereld zegevierde de Zuidkoreaan Yoo Nam Kyu in Seoul, waar ping pong voor het eerst olympisch werd beoefend. De laatste aflevering van het continentenduel Europa-Azië in januari voedde de stelling dat de macht van China langzamerhand tanende is. In Hongkong zegevierde Europa en leed wereldkampioen Jiang Jialiang verontrustend veel nederlagen. Met name het pijnlijke verlies op de Olympische Spelen heeft de ogen van de Chinezen geopend. Na Europa-Azië stuurde coach Xu Shao-Fa zijn discipelen in een trai ningskamp nabij Peking, ter voor bereiding op het wereldkampioen schap in Dortmund. Jiang Jialing is de absolute vedet te van de Chinese ploeg. Twee keer achtereen wereldkampioen (in '85 en '87) worden, betekent in het tafel tennis een schitterende prestatie. Toch wordt er binnen het Chinese kamp getwijfeld aan de regerend wereldkampioen. Niet omdat hij niet in vorm zou zijn, maar de ver wachting is dat de 25-jarige Jialiang het niet kan bolwerken tegen de op positie, die zich steeds beter gaat wapenen tegen de Chinese speel stijl. De confrontatie tegen de Zweed se tafeltennissers ligt China zwaar op de maag. In Delhi deed Jan-Ove Waldner een verwoede poging een einde te maken aan een traditie. De verrichtingen in Westduitsland worden door de Chinese tafelten- nisbazen met argusogen bekeken, nu de Zweden zich intesiever dan ooit hebben geprepareerd op het ge vecht met de Aziaten. Door steeds vaker tegen de Chinezen te spelen, hebben de Zweden een steeds beter functionerend afweermechanisme gecreeerd. In de drie eerder ge speelde interlands tussen de ping- ponggrootmachten bleek China de sterkste. In het land zelf is de belangstelling voor de sport tanende. Waar zich vroeger hele volkstammen achter de groene tafel schaarden, kiest de Chinese jongeling steeds vaker voor een andere sport. Met name het voetbal mag zich in een steeds grotere interesse verheugen. De Chinese bond doet er alles aan om de jeugd aan zich te binden. Door het gehele land worden clinics geor ganiseerd om de belangstelling aan te wakkeren. Het matige peil van de komende generatie is een bron van ergernis van Xu Shao-Fa. De coach zit bovendien met een ander probleem opgezadeld: de uit tocht van talenten naar andere lan den. De reglementen van de inter nationale tafeltennisbond stellen een 'vluchteling' probleemloos in staat voor een ander land uit te ko men. Over de gehele wereld wemelt het dan ook van ex-Chinezen, die in vreemde dienst het 'gezag' van hun voormalige vaderland proberen te ondermijnen. De Chinese tafeltennisfederatie wil een einde maken aan deze situa tie. De ITTF heeft een voorstel ont vangen, die het 'dienen' in vreemde dienst onmogelijk moet maken. Voordat een 'vluchteling' in bezit komt van een speellicentie van de ITTF, zou eerst de goedkeuring van de Chinese bond gevraagd moeten worden. Op deze manier probeert coach Xu grip te houden op de ta lenten, die China rijk is. Vorig sei zoen vroeg wereldkampioen Jiang Jialiang voorzichtig aan zijn coach of hij in ruil voor een flink pak mar ken in Westduitsland mocht spelen. Dat mocht hij, alleen kreeg hij te ho ren dat in geval van vertrek niet meer in de Chinese ploeg zou wor den opgenomen, waarop. Jialiang eieren voor zijn geld koos. Het tekent de onzekerheid van de Chinezen over de toekomst. Zwe den kan het vertrouwen vanavond aanzienlijk aantasten. „Als er ooit een kans is geweest om de Chinezen te verslaan, dan is het nu" gelooft de Zweedse coach Glenn Östh hei lig in een paleisrevolutie. Israël werkloos DORTMUND (GPD) - Voor de tweede keer in het WK-toernooi bleef de tafeltennisploeg van Is raël werkloos. Nadat eerder Pakistan niet was komen opda gen, verscheen gistermorgen In dia niet achter de tafel in de strijd om de plaatsen 25 tot en met 29. De Indiase afvaardiging gaf geen opgaaf van redenen, maar duidelijk is dat politieke motieven ten grondslag liggen aan de werkweigering. Voor het vorige WK in Delhi verstrekte de Indiase regering geen visa aan de Israëlische ploeg. Riny en Riny (1) Een kopstoot geven aan een te genstander is één van de gemeen ste vormen op het terrein van de spelverruwing. Maar nu is er een variant gedemonstreerd die be halve grof ook alleszins markant mag worden genoemd. Tijdens een voetbalwedstrijd - vrien- schappelijk nota bene - gaf een speler zijn teamgenoot moedwil lig een kopstoot. Het incident speelde zich af bij de reserves van zaterdageerste klasser ARC. De Alphense club heeft dit seizoen'een abonnement op slecht-nieuws-Jperichten zo lijkt het wel. Vers in het geheugen ligt nog de spelersstaking bij het eerste team van de Racing, als ge volg van het op non-actief stellen van trainer Jan Kroese. In Neder land werd dat gebaar van voetbal lers als uniek uitgelegd en de spe lersactie zette een trend. Een paar weken geleden presteerden de spelers van het Rotterdamse Xerxes hetzelfde. In navolging van hun Alphense collega's leg den ze ook het werk neer, omdat volgens hen de trainer ten on rechte was ontslagen. Als er van die kopstoot ook zo'n wervende werking uitgaat... Riny Oosterlee en Riny van Elk zijn de hoofdrolspelers in het nieuwe ARC-drama. Eerste-elf- talspeler Niek Oosterlee - de ou dere broer van Riny - kreeg on gewild een bijrol in het stuk. Eerst maar even de feiten. Het tweede team van ARC speelt een vriendschappelijke wedstrijd tegen Die Haghe. Om enkele van een blessure herstel lende spelers - zoals Riny Ooster lee - weer wat wedstrijdritme op te laten doen. Op een moment dat ARC een vrije trap mag nemen, gebeuren er gekke dingen. Van Elk trapt de bal over het doel, waarna er een woordenwisseling volgt met Oosterlee die de vrije trap graag voor zijn rekening had willen nemen. Schelden, spugen, slaan en als afsluiting een rake kopstoot van Oosterlee op het lin keroog van Van Elk. De lezingen van de twee hoofd personen verschillen uiteraard nogal. Volgens Riny van Elk was er geen misverstand over het nemen van de vrije schop. "Ik leg die bal neer en trap hem over het doel. Toen begon Ooster lee te schelden. Na wat woorden over en weer spuugde hij op mijn schoenen. Toen gaf ik hem een duw in het gezicht, beslist geen klap. Daarop gaf hij mij een kop stoot. Ik ben gelijk naar de trainer gelopen en heb gezegd dat het zo voor mij niet meer hoefde. Kort daarna wisselde trainer Peter van den Bosch ook Oosterlee", aldus Van Elk. Riny Oosterlee zegt dat hij wel degelijk is geslagen door Van Elk. "Ik heb die bal neergelegd om zelf de vrije trap te nemen. Vijf maanden ben ik met mijn knie blessure uit de roulatie geweest. Dan wil je wel weer eens wat pro beren. Opeens nam Van Elk een aanloop en schopte de bal over het doel. Ik begon te schelden op hem, hij terugschelden natuurlijk. Daarna spuugde ik, maar niet op zijn schoen of wat dan ook. Ge woon op het veld. Toen gaf hij me een klap. Vanaf dat moment sloe gen de stoppen door bij me. Het is niet goed te praten wat ik deed, maar ik had het even niet meer". Riny en Riny (2) Het bestuur van ARC deed snel uitspraak. Van Elk werd vrijge sproken. Oosterlee kreeg een schorsing van acht wedstrijden. "Dat kan er nog wel bij als je toch al vijf maanden stil hebt ge staan", zegt Oosterlee met gevoel voor cynisme. "Maar ik begrijp alleen niet dat Van Elk is vrijgesproken. Kijk, ik ben volkomen terecht bestraft. Maar er was wel een aanleiding. Wie laat zich nou zo maar slaan? Van Elk ontkent dat-ie heeft gesla gen. Dan ben je voor mij een ma tennaaier. Maar het is nu wel dui delijk dat ARC voor mij een geslo ten boek is. Wat moet ik er nog zoe ken. Ik wil alleen niet verder door het leven als iemand die kopstoten uitdeelt. Hier zit meer achter". Hoewel broer Niek op een an- der veld een training afwerkte, raakte hij ook betrokken bij het voorval. Toen Riny de douches opzocht na zijn kopstoot, was Niek verderop verwikkeld in een woordenstrijd met onder andere de voormalige doelman van ARC 1, Cor Prook. "Ik zag dat mijn broer een klap kreeg. Daarna volgde de kopstoot. Ik was totaal verrast. Cor Prook riep vervolgens dat ze al die Oos- terlees eens een keer aan moesten pakken. Toen heb ik gezegd dat die kopstoot niet hard genoeg had kunnen zijn". Die heethoofdigheid kwam de spits op twee wedstrijden schor sing te staan, omdat er toevallig ook bestuursleden meeluister den. "Die opmerking van mij flapte ik er uit na dat incident. Zoiets hoort niet natuurlijk. Ik sta dage lijks voor een schoolklas met kin deren. Dan kun je je niet permitte ren om dit soort opruiende teksten te zeggen. Wat moeten mijn leer lingen niet denken als ze dat alle maal in de krant lezen? Het is al leen zo vreemd dat er bij ARC mensen rondlopen die blijkbaar wel de meest gekke dingen mogen roepen zonder dat ze worden ge straft. Zelfs bestuursleden. Tegen Noordwijk kregen we een penalty. Als invaller wilde ik hem niet ne men. Toen hoorde ik ze roepen: ge lukkig, want die Oosterlee had hem expres gemist. Ik ben een voetballer in hart en nieren en speel altijd om te winnen. In vijf jaar heb ik misschien wel honderd competitiedoelpunten gemaakt voor ARC. En nu dit. Ze lopen me te zoeken", Hij wil nog niet de pijp Maarten geven, maar... Riny en Riny (3) Hoewel de affaire Kroese geen direct verband heeft met het kop stoot-incident, lijken de hecti sche gebeurtenissen omtrent het vertrek van de trainer wel dege lijk hun invloed te hebben op één en ander. ARC is verdeeld in twee kampen sinds de spelersstaking, de Kroese-aanhangers en zij die de trainer buiten wilden zetten. De Oosterlees behoren tot het kamp dat zich sterk maakte voor het aanblijven van Kroese. Het bestuur zette de trainer maanden geleden aan de kant. De geur van klassejustitie is daarmee pene trant genoeg geworden... DORTMUND (GPD) Het leven zonder Bettine Vriesekoop is het Neder lands vrouwenteam op het WK goed bevallen. Met een elfde plaats, be machtigd na de 3-0 winst op de USA, kan Oranje tevreden terugblikken naar het optreden tijdens het landentoernooi in Westduitsland. Aan de doelstelling, het bereiken van de laatste zestien, werd ruimschoots vol daan. Dat heeft de ploeg van Dusan Tigerman overigens volledig te danken aan het uitstekende optreden van Miijam Kloppenburg. Zonder de in breng van de huidige nummer 36 van de wereldranglijst stelt het vrouwen- tafelfennis niet veel voor. Voor Gerdie Keen was de overwinning op de Joegoslavische Jasna Fazlic het enige lichtpuntje. Tegenvallend was het optreden van Emily Noor. De 18-jarige speelster van Megacles werd tij dens de trainingsstage in België vorige week door de ploegleiding tot 'kampioen van de training' gekroond, maar in Westduitsland kwam de Brabantse in aanmerking.voor de poedelprijs. De mannen spelen vandaag tegen België de laatste wedstrijd om de elfde en twaalfde plaats. Na de zware inspanning tegen Nigeria bleek Nederland niet opgewassen tegen Hongarije: 5-3 verlies. De nederlaag was een tegen valler voor Jan Vlieg. Ondanks het inzetten van de 'jonkies' Heister en Ge rard Bakker junior, verwachtte de coach een overwinning. Die lag binnen bereik, maar op de beslissende momenten speelde de zenuwen Heister en Bakker parten. De drie overwinningen van Paul Haldan hadden derhalve geen enkele waarde. Haldan lijkt zijn inzinking na het afgelopen weekeinde weer te boven. Voor de wedstrijd tegen Nigeria had de ex-Roemeen zijn positie binnen de ploeg ter discussie gesteld, maar Vlieg en de overige spelers spraken hun vertrouwen in de Nederlandse kopman uit. De kritiek van Jan Vlieg op zijn mentale instelling had Haldan geïrriteerd: „Ik was alleen moe. Dat ik partijen zou hebben weggegeven is grote onzin", weerlegde Haldan de vi sie van zijn coach. Voor de dames McLeod en Marchena was er op het WK-tafeltennis wei nig succes weggelegd. De namens de Antillen optredende Nederlandse studenten eindigden op de 55ste en laatste plaats. Beiden behaalden tij dens het gehele landentoernooi zelfs geen enkel individueel succesje. Cy prus toonde in de laatste wedstrijd geen enkel mededogen: 3-0. De mannen van de Nederlandse Antillen doen het beter. In het toernooi met 78 deelne mers strijdt het team om de 65e en 66e plaats. Jeugdspeler van Feyenoord doodgestoken ROTTERDAM (GPD) - In de Haagse binnenstad is zondagnacht bij een steekpartij voor een disco een voetballer van Feyenoord, Jef frey Senn van Basel (18), om het le ven gekomen. De Hagenaar over leed ter plekke. De jeugdspeler werd bij de Kuipclub gezien als een toekomstige eerste-elftalspeler. Aan de steekpartij ging volgens de politie een ruzie over twee meisjes vooraf. Jeffrey Senn van Basel speelde dit seizoen afwisselend in de lande lijke jeugd en het tweede elftal. Hij kwam ook uit voor het UEFA- jeugdelftal. Om vast aan de sfeer van het topvoetbal te wennen zat de Hagenaar zondagmiddag bij de wedstrijd Feyenoord-BW Den Bosch in de dug-out. De Feyenoor- der zou volgend seizoen aan de se lectie worden toegevoegd. Het nieuws over de moord op Jef frey Senn van Basel bracht gister morgen zo'n schok binnen de selec tie van Feyenoord teweeg, dat trai ner Rob Jacobs niets anders kon doen dan de complete spelersgroep naar huis te sturen. „Ik zag grote ke rels met tranen in hun ogen rondlo pen. Sommigen hadden het zondag avond al gehoord, anderen wisten nog van niets toen ze op de training kwamen. Iedereen was verschrik kelijk aangeslagen. Jimmy Simons, die tegen Den Bosch mocht inval len, sloeg van woede een gat in een deur", liet Jacobs geëmotioneerd weten. Senn van Basel wordt don derdag in zijn woonplaats Den Haag gecremeerd. Morten Olsen coach Bröndby KOPENHAGEN (DPA) - Mor ten Olsen beëindigt na dit sei zoen zijn loopbaan als profvoet baller. Hij wordt trainer van de Deense club Bröndby IF. De 99- voudig international, momen teel spelend voor 1. FC Köln, keert daarmee na 17 jaar terug naar zijn geboorteland. Olsen (38) tekende bij de club uit Ko penhagen een contract voor twee jaar. Olsen, sinds 1986 onder con tract bij KÖln, verklaarde als oe- fenmeester een doel voor ogen te hebben. „Mijn gote wens is bondscoach van mijn land te worden. Bij Bröndby wil ik daarvoor ervaring opdoen". Het contract met de huidige bonds coach van Denemarken, Sepp Piontek, loopt na het volgende seizoen af. De Westduitser heeft echter een optie voor nog een jaar.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17