'Ik was het spijkertje waarop de hamer viel' DE TIJD, VAN TOE Ni Ex-hoofdagent Kasper haalt opgelucht adem Veel interesse open dag tuinbouwbedrijven Rijnsburg Medische staf Rijnoord: overheid moet ingrijpen GOD DE VADER MOEST WEG VAN HET LAATSTE OORDEEL PAGINA 8 REGIO MAANDAG 3 APRIL 1989 ALPHEN AAN DEN RIJN - De opluchting is zichtbaar op het gezicht van Joop Kas per, nu eindelijk is bewezen dat hij niet betrokken is ge weest bij de Alphense gifaf faire. Een jaar lang heeft hij moeten wachten op zijn ge noegdoening, een periode die duidelijk zijn sporen heeft nagelaten. Want Kas per mag dan opgelucht ogen, tegelijkertijd ziet hij er vermoeid uit, en toch nog steeds een beetje gespan nen. "Wat wil je, de afgelopen periode heeft jaren van mijn leven gekost. Het is de hele tijd afwachten en in de zenuwen zitten. Ik ben heus heel blij dat nu is gebleken dat ik niets met die hele affaire te maken heb gehad, maar zo'n jaar is niet iets wat je zomaar even kunt vergeten. Zo iets gun je zelfs je eigen vijanden niet, ook al wist ik dat ik gelijk'zou krijgen". door Herman Joustra De beschuldiging van een jaar gele den: Kasper, op dat moment nog hoofdagent bij de Alphense politie, zou steekpenningen hebben aange nomen van Kemp, de vuiltranspor- teur uit Hazerswoude die een hoofdrol speelde, en nog speelt, in alle geruchten en verhalen over de illegale vuilstort in de Coupépoider. Gevolg: Kasper werd op 31 maart van het vorig jaar, hangende het on derzoek, geschorst. "De hele gifaif- faire sloeg in als een bom, binnen de kortste keren was het een hot-item, ook bij mij. Ik heb de indruk dat de verrassing zo groot was, dat alle be stuurders in paniek handelden". Milieubewust Hij heeft ook sterk het idee dat dat tot zijn val heeft geleid. "Ik ken Si mon Kemp. En dat was blijkbaar genoeg voor ze om direct een link te leggen. Je kunt dan beweren watje Joop Kasper: "Ik heb nooit de moed verloren. Ik wist toch dat ik gelijk had". (foto Ben de Bruyn) wilt, maar het helpt dan niet meer. Ook al heb ik toen gezegd dat ik er niets mee te maken had, dat ik juist heel milieubewust ben, ze geloof den het niet. Ik was blijkbaar het spijkertje waarop de hamer moest vallen. Toch heb ik nooit de moed verloren, ik wist toch dat ik gelijk had. Jarenlang heb ik gewerkt met criminelen, ook heb ik altijd gepro beerd de waarheid boven water te krijgen. En als iemand iets niet ge daan had, dan kreeg hij zijn gelijk ten slotte ook. Al heeft het by mij wel erg lang geduurd, ambtelijke molens draaien langzaam". Het feit dat Kasper werd ge schorst, maakte het allemaal nog er ger. "Ik ben van alles beschuldigd en dat doet pijn. Ik ben een politie man in hart en nieren, maar als je zelfs door een aantal collega's - ge lukkig lang niet allemaal - van alles wordt beticht kun je natuurlijk niet méér terug. Al hou ik nog zo van het vak, zo maar weer beginnen in het Alphense korps, alsof er niets is ge beurd, dat kan natuurlijk niet". Daarom ook vroeg hij zijn ontslag aan bij de gemeente, een ontslag dat hem eervol werd verleend. Stilzit ten hoeft hij niet, want inmiddels heeft hij een baan geaccepteerd als manager bij het Alphense koeriers bedrijf Transpart. "Ik moet helmaal opnieuw beginnen, alsof ik weer van de middelbare school kom. Ik moet me nu gaan waarmaken in het gewone burgerbedrijfsleven, daarin mijn best gaan doen. Dat zal heus wel even wennen zijn. Zo'n politie opleiding is natuurlijk vrij eenzij dig. Maar het zal wel lukken. Het koeriersbedrijf wil ik groter laten groeien en ik zie ook veel mogelijk heden voor het bedrijf. Alphen is een grote stad aan het worden en het bedrijfsleven heeft behoefte aan een goed geoliede koeriersdienst". Nieuw leven Vandaag begint hij met zyn werk zaamheden bij Transpart. Een nieuw leven voor Kasper, al is zijn vorige nog niet helemaal afgelopen. Aanstaande donderdag dient nog een strafzaak tegen de gewezen po litieman. Belangrijkste beschuldi ging daarbij is dat hij de Vuurwa- penwet zou hebben overtreden. Het zou gaan om het bij zich dragen van een dienstpistool. Kasper zelf wenst daar liever nog niets over te zeggen, maar hij lijkt wel vetrouwen te heb ben in een goede afloop. "Het be langrijkste is nu dat ik van alle blaam ben gezuiverd en dat ik nu weer rustig door het dorp kan lo pen. Want veel Alphenaren kennen mij, dat was het afgelopen jaar mijn grote pech. En die dachten: waar rook is is vuur. Gelukkig is nu de grootste druk weggevallen. Eerlijk heid gaat bij mij boven alles. De kortste lijn tussen twee punten is een rechte lijn". Geen wraakacties Ook al is Kasper de afgelopen perio de nog allerminst vergeten, natrap pen is er niet bij. "Ik heb geen zin in wraakacties, wat koop je daar nou voor? Ik moet zeggen dat ik respect heb voor burgemeester Paats. Dat die dit nog allemaal aankan, terwijl een aantal van zyn ambtenaren in opspraak is. Met de afsluiting van mijn zaak is de hele affaire natuur lijk nog niet afgelopen. Het pro bleem van de gifbelt blijft". RIJNSBURG De open dag van negen Rijnsburgse tuinbouwbedrij ven die zaterdag is gehouden, heeft bijna 8.000 bezoekers getrokken. Dat betekent een stijging met 3.000 bezoekers in vergelijking met de 'Kom in de kas' van verleden jaar. Publiek, het organiserende comité en de deelnemende tuinders in het tuinbouwgebied Kloosterschuur zijn zeer tevreden over het verloop van de dag. W. van Noort, een van de organisatoren, zegt niet precies te kunnen inschatten waardoor het aantal bezoekers zo explosiefis gestegen. Het mooie weer was zeker debet, maar naar zijn mening is ook de publici teit rond het 75-jarig bestaan van bloemenveiling Flora en de open dag zelf, een goede stimulans geweest. "Bovendien zijn de bedrijven in Kloosterschuur allemaal nieuw en uitgerust met de modernste appara tuur. Dat maakt mensen natuurlijk nieuwsgierig". Niet alleen in Rynsburg, ook in de 26 andere tuinbouwgebieden die aan de manifestatie deelnamen, was de belangstelling groot. In totaal namen 160.000 mensen afgelopen zaterdag een kijkje in een van de vele groente-, bloemen- en potplantenkassen. De landelijke open dag werd 's morgens op de veiling Delft-Westerlee in De Lier geopend door pre mier Lubbers. Een belangrijk deel van de bezoekers van de Rijnsburgse open dag legde de route langs de negen bedrijven op de fiets af. Hoewel geen van de bedrijven over bezoek te klagen heeft gehad, trokken vooral het le- liebedrijf van Van Klaveren en het chrysantenstekbedrijf van Barn- hoorn veel belangstelling. Op beide bedrijven waren technische hoog standjes te bewonderen. Het leliebedrijf werkt met een computer die de temperatuur tot op de graad nauwkeurig regelt, op het chrysanten- bedrijf is het uitplanten van de stekjes sterk geautomatiseerd. Traditiegetrouw was het begin van de route langs de negen tuin bouwbedrijven bij bloemenveiling Flora. In de vroege ochtenduren opende gedeputeerde T. Jansen de open dag door het hijsen van een De plantmachine op het chrysantenbedrijf v burg trok erg veel belangstelling. Tien burgemeesters en hun vrouwen uit de bollenstreek kozen ver volgens uit de inzendingen van de cursisten van de Rijnsburgse bind- cursus, de bes<e werken. ALPHEN AAN DEN RIJN - De medische staf van het Alphense ziekenhuis Rijnoord vindt dat de overheid moet ingrijpen nu de on derhandelingen zijn af gebroken over een fusie •met het Sint Elisabeth Ziekenhuis in Leider dorp (EZL). "Ik denk dat de overheid aan het woord is, die moet in elk geval iets zeggen. Steeds is ons verzekerd dat een basisziekenhuis in Al phen noodzakelijk is. Wij denken dat het plan van het EZL niet voldoet aan de kwalificatie basiszieken huis. De overheid moet dat ook laten weten", aldus de Alphense internist M. Alle man, bestuurslid van de medische staf. - Hoe het ministerie van WVC reageert op de mede deling van het bestuur, is nog niet bekend. "Het is nu nog te prematuur om daar over iets te zeggen. De brief van het bestuur, waarin de redenen staan waarom de besprekingen zijn afge knapt, is nog niet ontvan gen en daarover moeten we ons eerst buigen", aldus een woordvoerster. Eerder dreigde het ministerie dat de erkenning van Rijnoord (waarvan de financiering afhankelijk is) per 15 april zou worden ingetrokken als niet vóór.l april de fusie in grote lijnen rond is. Alleman benadrukte eind vorige week dat het besluit om de onderhande lingen af te breken niet is genomen door de Alphense specialisten. Hij sprak daarmee de bewering van EZL-directeur A. Boesten tegen, die zegt dat het be stuur van Rijnoord is terug gefloten door medische staf en ondernemingsraad. Volgens Boesten is het be stuur dinsdagavond ak koord gegaan met het fusie plan van het EZL. Voorzit ter A. Bemtsen van Rijnoord vertelt echter dat toen een voorbehoud is ge maakt en dat het bestuur het plan van het EZL zag als basis voor verdere be sprekingen. Maagbloeding Woensdagavond vergader den afgevaardigden van beide medische staven en toen bleek volgens Bemt sen dat het EZL 'geen of nauwelijks acute zorg in Rijnoord wilde laten'. Het bestuur van Rijnoord heeft het bestuur van het EZL gevraagd de acute zorg be spreekbaar te maken. Toen dat niet mogelijk bleek, zijn de besprekingen afgebro ken, aldus Bemtsen. Woensdagavond bleek volgens internist Alleman dat tussen beide medische staven grote meningsver schillen waren over drie punten: het behoud van de acute interne geneeskunde (zodat patiënten met bij voorbeeld een maagbloed ing in Alphen kunnen wor den opgenomen), het be houd van de hartbewaking en van de acute neurologie (opname na bijvoorbeeld een beroerte). In het medisch functie plan dat half maart is gepre senteerd door het EZL ont breken deze voorzieningen voor de Alphense locatie. Rijnoord is van mening dat deze onderdelen noodzake lijk zyn in een basiszieken huis. "Zij willen de planma tige zorg hier houden, en de acute zorg daar", vat Alle man de geschillen samen. De medici van het EZL beraadden zich donderdag over de ontstane situatie en besloten op hun beurt niet verder te praten omdat het door hen gepresenteefde fusieplan niet acceptabel was voor de medische staf van Rijnoord. "Wij zijn steeds bereid geweest om verder te praten. Ik heb pas nog gezegd: als we twee maanden langer de tijd hebben, dan komen we er wel", aldus Alleman. Vooruitgang De gesprekken tussen de specialisten van Rijnoord en van het EZL zijn twee weken geleden weer op gang gekomen en sinds die tijd is vooruitgang geboekt, meent de internist. "Tegen over de uitbreiding van de poliklinische zorg en het aantal dagbehandelingen staan we positief. Boven dien is afgesproken dat twee specialisten voor elk specialisme zouden wor den aangesteld, zodat er een dubbele bezetting is. Ook over de EHBO-afde- ling van Rijnoord was over eenstemming. Er waren ook zekere tegenstellingen op andere punten, zoals verloskunde, maar daar was wel uit te komen". De specialisten van Rijnoord staan 'zeker niet afwijzend' tegenover het idee om een onafhankelijke bemiddelaar in te schake len: "Die moet dan wel écht onafhankelijk zijn en bo vendien toegang hebben tot het Haagse, want de po litiek gaat steeds meer een rol spelen", aldus Alleman. Net als de bestuursleden denken ook de artsen nog niet aan een andere fusie- partner: "We hebben al een flirt gehad met het Acade misch Ziekenhuis in Lei den, toen kwam het EZL. Als we nu weer gesprekken gaan voeren met een ande re partner, maakt dat niet zo'n sterke indruk. Maar het zou natuurlijk zo kun- nen zijn dat we op zoek móeten naar een andere in stelling. Maar ik zou niet weten welke dat moet zijn, dat is nog niet echt ter spra ke geweest". Zowel de specialisten als de ondernemingsraad van Rijnoord beraden zich de zer dagen over stappen die kunnen worden onderno- ILEIDSE KRONIEK OVER Tegen het einde van de zestiende eeuw kreeg een in Haarlem wo nende schilder van Vlaamse komaf, Karei van Mander was zijn naam, het idee dat de Nederland se schilders eigenlijk wel hetzelf de verdienden als hun Italiaanse broeders in de kunst: dat hun le ven en werk werd vastgelegd in een soort biografisch naslagwerk. Hij toog aan het werk: deed her en der navraag, reisde stad en land af, verdiepte zich in archie ven en liet ?ich gegevens op sturen. Net zoals een generatie eerder de Italiaan Giorgio Vasari, aan wiens werk hy zich kon spie gelen, het had gedaan voor zijn landgenoten. En zo verscheen in 1604 een thans onschatbare bron van gege vens over de Nederlandse schil derkunst van de vijftiende en de zestiende eeuw: Het leven der Doorluchtighe Nederlandtsche en Hooghduytsche schilders. In dat boek wordt, hoe kan het anders, melding gemaakt van dat prachtige, kolossale drieluik van Lucas van Leyden, waarop thans de Lakenhal zo trots is. Van Mander laat zich als volgt over het stuk uit (de tekst beslaat een vijftiental regels, we zullen niet alles citeren): Daer is noch een schoon en heerlijck stuk op het Stadthuys by den Heeren al- daer in die openbaer plaetse in weerden ghehouden en bewaert, wesende het uyterste Oordeel, dat een uytnemende goet werck ge houden wort. Hier in comen veel verscheyden naeckten van Man nen en Vrouwen, waer wél te mercken is, dat hy op het leven wel heeft gemerckt, bysonder de Vrou wen naeckten, die hy van lieflycke camatie vleeskleur) heeft ghe- schildert Het is sulck, datter groote uytheemsche Potentaten ■nae hebben laten vraghen om te coopen, dan maar) is van den edel Heeren aldaer (bedoeld wor den de Leidse stadsbestuurders) beleefdlyck afgheslaghen, als dat sy't hun vermoert Borgher ter eerenniet begheeren te missen, wat groote sommen gelts men daer voor oock wilde gheven: welcken glans der eer ende edel /MENSEN EN GEDANE ZAKEN Schilderconst heerlyck met een wederschijn claer en blinckende maekt. De laatste regels zijn niet zo duidelijk geformuleerd, maar toch kunnen we wel bevroeden wat Van Mander bedoelt: dit res pect, dat de burgemeesters voor dit schilderij ten toon hebben ge spreid, straalt als het ware op de schilderkunst in haar geheel af. Het zijn hooggestemde be woordingen, het deed de schrij ver kennelijk goed om in de krin gen van het stadsbestuur zoveel interesse aan te treffen. Hij kon in het verhaal over het Leidse Laatste Oordeel - dat ei genlijk nogal kort is uitgevallen, maar het moest dan ook deel zijn van een groter geheel - vast niet alle informatie kwijt die hem ter ore moet zijn gekomen. Bij voor beeld dat men nauwelijks drie jaar na het ontzet van 1574 had be sloten dat het stuk op het stad huis thuis hoorde. Het deed er niet toe - zo had men geoordeeld - dat het van oor sprong een katholiek devotiestuk was dat al een jaar of vijftig in de Pieterskerk opgesteld was ge weest. Veel belangrijker vond men het, het blijkt uit Karei van Manders tekst, dat het een van de fraaiste schilderstukken was, die de Nederlandse schilderkunst had opgeleverd. Voor geen geld wilden ze het missen. God de Vader Maar toch: Van Manders Leidse informanten hebben hem niet al les verteld. Het gaat hier om een wel weegt! - op het stadhuis was gearriveerd en op een toeganke lijke plqk was opgesteld, samen met andere kunstschatten die aan de beeldenstorm waren ontko men, moeten er stemmen opge gaan zijn: dat kan zo niet blijven! Wat was het geval. Bovenaan in de voorstelling op het midden luik was God de Vader weergege ven: een tamelijk klein figuurtje in een oplichtende lichtglans en in zwevende positie gehouden door kleine engeltjes. Het was nu juist vanwege dit soort verderfe lijkheden dat men in het midden van de eeuw in kerken en kloos ters grote schoonmaak had ge houden. Zou men het nu op het stadhuis moeten tolereren? God heeft in het tweede aan Mozes ge openbaarde gebod immers te kennen gegeven dat Hij niet uit gebeeld wenste te worden. Het is jammer dat Lucas, die aan het be gin van de zestiende eeuw werk zaam was geweest, ook niet beter wist, maar die figuur van God de Vader moest verdwijnen. Misschien is er op een gegeven moment ook nog wel sprake, van geweest om dan ook de duif van de Heilige Geest weg te halen. Misschien heeft iemand zelfs wel even geopperd dat dan ook Chris tus moest worden verwijderd. Daarvan is ons evenwel niets bekend. Alleen van de bovenste van de drie Personen van de god delijke Drieëenheid staat vast dat Hij is overgeschilderd: eigenlijk een heel voorzichtige manier van doen, want ze hadden Hem na tuurlijk ook kunnnen wegkrab ben! Tegenwoordig lijkt het alsof dat overschilderen nooit heeft plaatsgevonden, want God de Va der zit weer op Zijn plaats. Hoe dat kan? Natuurlijk omdat men die overschildering heeft wegge- interessant stukje culturele ge schiedenis, dat we ons tegen woordig, staande voor het schil derij, voor de geest moeten zien te halen, want het hoort er gewoon helemaal bij. Toen het grote drieluik - stelt u zich eens voor hoeveel zo'n ding haald: gelukkig bestaan daarvoor perfecte technieken. Maar - en dat is het interessante - het is niet bij één keer overschilderen en één keer te voorschijn komen geble ven! Wat we nu zien is het resul taat van op zijn minst een derde behandelbeurt. Wat is het geval. Als schilder stukken langdurig in openbare ruimten hangen worden ze vies en vuil: lange tijd kun je bij wijze van opknapbeurt een nieuwe ver nislaag aanbrengen, maar er komt een moment dat die hele koek vernis eraf moet. Ergens in de achttiende eeuw moet er zo'n moment zijn geweest. Bij die schoonmaakbeurt kwam de figuur van God de Va der tevoorschijn en wéér werd be sloten Hem aan het gezicht te ont trekken. Voor de goede orde: het drieluik hing nog immer op het stadhuis. Weghalen! In het begin van de jaren dertig van de negentiende eeuw was er opnieuw wat opknapwerk nodig. De met die taak belaste schilder kwam de burgemeester melden dat hem was gebleken dat er on der de hebreeuwse letters die op het middenpaneel bovenaan te zien waren, een figuurtje schuil ging. Hij had die figuur tevoor schijn gehaald: laat het nu toch God de Vader zyn! "Weghalen!" Dat was de ogenblikkelijke reac tie van de burgemeester. "En maar gelijk goed ook: schuur het bovenstuk van het middenpaneel schoon en maak maar iets dat geen aanstoot meer kan geven". Gelukkig heeft de schilder, die deze van weinig eruditie getui gende opdracht kreeg, die woor den in de wind geslagen en heeft, net als eerdere restauratoren, al leen maar een goed dekkende overschildering aangebracht. In 1935, inmiddels was het stuk in de Lakenhal ondergebracht, was er de zoveelste schoonmaak nodig. Toen waren de consideraties die eerdere generatie hadden, niet meer nodig. Tot op dat moment verkeerde iedereen in de veronderstelling dat God de Vader definitief was verwijderd. Want zo was het van af het begin van de negentiende eeuw overgeleverd. Op het moment dus dat aan het licht kwam dat het in feite anders was gelopen, was de opwinding groot. Er werden Röntgenfoto's gemaakt, er werd wat verf wegge- krabd en ja hoor: er zat een fi guurtje! Natuurlijk ging men zich afvra gen wat er zo'n honderd jaar tevo ren moet zijn gebeurd: tot dusver hadden we gedacht dat Ringe- Het midden paneel van Lu cas van Ley- dens wereldbe roemde Laatste Ooordeél-drie- luik uit 1526, dat oorspron kelijk in de Pie terskerk stond opgesteld en nu in de Lakenhal is te vinden. Helemaal bo venin het eens zo omstreden God de Vader- figuurtje. ling, zo heette die vroeg-negen- tiendeeeuwse restaurateur, het God de Vaderfiguurtje had weg gepoetst, maar nu blijkt hy het toch te hebben laten zitten. Hoe wel.... Een beetje beschadigd is het wel: alsof hij met puimsteen bezig is geweest. Zou hij mis schien in eerste instantie op de wens van de burgemeester zijn in gegaan, maar daarna besloten hebben om net als bij eerdere ge legenheden alleen maar een over schildering aan te brengen? Om vervolgens net te doen alsof hij de wens conform de bewoordingen van zijn opdrachtgever had uitge voerd? Het zullen speculaties moeten blijven. Maar nu: wie het Laatste Oor deel in de Lakenhal gaat bekijken ziet God de Vader weer. Ja zelfs, na de grondige opknapbeurt, die het een jaar of tien geleden heeft ondergaan, is het net alsof het 2 uit Lucas' atelier naar het muse um is overgebracht. Maar het is in feite wèl vierhon derdvijftig jaar oud. L D. COUPRIE MAANDAG 3 APRIL Leiden voorstelling: 'Separation', met Linda van Dijk en Kees Brusse, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. bijeenkomst Spiritisch Genoot schap Leiden, thema: 'helderzien de waarneming', door J. Hoff mann, aanvang 20.00 uur in zaal Lage Morsweg 14a. Leiderdorp inleveren zomer- en sportkle- ding voor de kledingbeurs van het UW, 19.00 tot 21.00 uur in de Scheppingskerk, Van Poelgeest laan. DINSDAG 4 APRIL Alphen voorstelling 'De trekpleister', door toneelvereniging Kunst na Arbeid, aanvang 19.30 uur* in Katwijk sporten voor mensen met CA RA olv een fysiotherapeut, van 15.30 tot 16.30 uur in sportzaal Boorsma, Zwanenburg 61 Leiden informatieochtend over vakan tiemogelijkheden voor alleen staande ouders en hun kinderen, var. 10.00 tot 12.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur bij het Fiom- bureau, Langegracht 65a, ingang Marceau, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. in kader van de landelijke actie: 'Hart voor het regenwoud' de vi deo: 'Het gewicht van hout'. We reldwinkel Leiden, vanaf 21.00 uur, Studentenekklesia, Rapen burg 100. Leiderdorp inleveren zomer- en sportkle- ding voor kinderen t/m 14 jaar, UW. 9.00-11.00 uur, verkoop van 19.00 tot 21.00 uur in de Schep pingskerk, Van Poelgeestlaan. lezing Amnesty International door mevrouw G. Brummel, aan vang 10.00 uur in Op Dreef, Van Alphenplein. Nieuwkoop eerste les in traditionele Japan se wijze van bloemen schikken in WOENSDAG 5 APRIL Leiden informatiebijeenkomst Wijk Ouderenraad Binnenstad over: 'Gezondheidszorg in het kader van de commissie Dekker', aan vang 9.30 uur in dienstencentrum Binnenstad. Hoge Woerd 65. informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 j Centraal Wo- i, Gerestraat 20. tel: 121554. Pianofestijn 'Op twee vleugels', met Pim Jacobs en Louis van Dijk, 20.15 uur, Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Kamer 5', door Stuffed Puppet Theatre, aanvang Leiderdorp verkoop UW kledingbeurs, van 9.00 tot 11.00 uur; afrekenen en terughalen niet verkochte kle ding, van 19.00 tot 20.00 uur in de Scheppingskerk. Bemhardstraat 3. Voorschoten kindervoorstelling: 'Wie niet blauw is, is gezien', door Kinder theater Wellus Nietus, 20.30 uur. cultureel centrum, Marijkelaan. bijeenkomst volle-evangelie gemeente, thema: 'tekenen der tij den', aanvang 20.00 uur in het cul tureel centrum, Marijkelaan. schrijven voor Amnesty Inter national, Loiuse de Colignylaan 17. tel: 071-760364. DONDERDAG 6 APRIL Alphen orgelconcert Ronald de Jong, aanvang 20.15 uur in de Ouds- hoomse kerk. Leiden lunchconcert Hilde de Wolf (fluit) en Petra Vreenswijk (clave-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 8