Open NK een waarschuwing Ongeluk velt finalist Muster Bekerfiasco voor Leidse poloteams Van Weerden maakt indruk in Zweden Gouden duo stuwt acht naar winst op Amstel MAANDAG 3 APRIL 1989 SPORT Slechts incidentele successen voor Oranje-rijders ZOETERMEER - De Ne derlandse shorttrackers we ten waar ze aan toe zijn. Na de goede medaille-oogst van de Olympische spelen en de wereldtitelstrijd van 1988 is het open Nederlands kam pioenschap het afgelopen weekeinde in Zoetermeer een goede graadmeter ge weest voor de kansen bij het WK eind deze week in Enge land. „Oppassen" is het wachtwoord voor de bijna geheel uit rijders en rijdsters van het Leidse IHCL be staande Oranje-selectie. SHORTTRACK „De ontwikkeling gaat verder. Bij de Europese kampioenschappen hebben we al gezien dat bijvoor beeld de Sovjetunie niet stilzit. We zullen de komende jaren ons beleid moeten bijstellen willen we de boot niet missen. Er moet meer getraind worden, er moet meer geld beschik baar worden gesteld. We moeten toch toe na een zelfde benadering van de shorttrackploeg als die van de kernploeg lange baan schaat sen". Aan het woord is bondscoach Arie Ravensbergen, die in Zoeter meer aan de vooravond van het WK de verrichtingen van zijn pupillen volgt. De titelstrijd leverde de Neder landers slechts enkele incidentele succesjes op. Opvallend is het ma gere presteren van Europees kam: pioen Charles Veldhoven, die last heeft van een hardnekkig longvi rus. Veldhoven komt in de uitsla genlijst pas op de zeventiende plaats en moet zelfs jonge knapen als Mare Velzeboer en Jan Hoog- eveen voor laten gaan. Ook de Bel gen scoren met ex-Europees kam pioen Geert Blanchart en de talent volle Alain de Ruyter goed in het eindklassement, dat wordt aange voerd door de Japanners Kawasaki en Ishihara. Beste Nederlander is Jaco Mos (vierde), gevolgd door Stompwijker Richard Suyten en Hoogeveen. Jeroen Otter had eveneens hoog kunnen eindigen, maar zaterdag verscheen de import-Leidenaar niet aan de start bij de race om de bezet ting van de vijfde plaats op de dui zend meter. Gisteren werd de hard rijdende Otter vierde in de finale van de vijfhonderd meter. Joelle van Koetsveld was de beste Nederlandse met een gedeelde vier de plaats, achter de Italiaanse Chris tina Sciolla en de Japansen Ki- noshita en Yamada. Alleen in de koppelkoersen waren de Nederlan ders, in beide gevallen vertegen woordigd door IHCL, oppermach tig. In het clubklassement bij de mannen leverde het Leiden een tweede plaats achter Japan op, bij de vrouwen werd IHCL derde, ach ter Italië en Japan. „Een voorspelling over onze kan sen bij de WK wil ik niet maken. Daar waag ik me niet aan. We heb ben hier al kunnen zien dat er veel kanshebbers zijn. Daar komen in Engeland zeker nog een paar Cana dezen, Fransen, Zuidkoreanen en Chinezen bij. Van die laatste twee landen weten we niks, maar reken er maar op dat daar hard wordt ge traind", voorspelt Ravensbergen. Hij roemt de souplesse van de man nen uit het land van de Rijzende zon. „De ideale shorttrack-schaat ser is een combinatie van en Neder lander en een Japanner. In Japan is er naast ijstraining ook tijd voor twee uur gymnastiek per dag. Waar moet ik die tijd vandaan halen?". Souplesse is nodig. Incasserings vermogen ook. Geert Blanchart, na twee zware beenbreuken weer op de goede weg terug (Ravensbergen: „Hij kan weer vlammen. Dat heeft Charles Veldhoven zaterdag ge merkt") kan er als geen ander over meepraten. „Voor sommige rijders heb ik schrik, zoals die hun ellebo gen gebruiken hè". De stoere Belg, zelf voor weinig bang, noemt short track „een gevaarlijke sport". Ra vensbergen ontkent. De ongelukki ge val die gisteren de Schot Craig McNicholl met een gecompliceerde bovenbeenbreuk naar het zieken huis voerde, is „het risico dat iedere snelheidssport met zich mee brengt". Techniek en tactiek bepalen het shorttrack schaatsen, dat in Neder land nog een lange weg heeft te gaan wil het het lange baan schaat sen in populariteit naar de kroon steken. Het ellenlange programma was het afgelopen weekeinde ook de rijders een doorn in het oog. De alleen bij de finales redelijk gevulde tribunes geven aan dat het publiek nog niet warm loopt. Successen in Engeland kunnen de betere beeld vorming bevorderen, maar het al leen vertoningsrecht van de Neder landers (en enkele Belg) is bij het shorttrack definitief voorbij. Dat heeft de 'Open NK' wel bewezen. HANS JACOBS De combinatie van Okeanos/Nereus/Nautilus/de Hoop, met de Olympi sche gouden medaille-winnaars Nico Rienks (vooraan) en Ronald Florijn daarachter) was gisteren oppermachtig bij de Head of the River op de Am- KEY BISCAYNE (ANP/AFP) Thomas Muster is zes tot negen maanden uitgeschakeld. De Oostenrijkse tennisser zal in zijn ge boorteland worden geopereerd aan zijn linker knie. Hij scheurde het afgelopen weekeinde mtwee kruisbanden bij een auto-onge val. De uitzichten op volledig herstel zijn goed. De diagnose werd gesteld door Charles E. Virgin, al twintig jaar praktizerend chri- rurg en de clubarts van de professionele football-club Miami Dolp hins. Muster had in Key Biscayne de fina- de diagnose in het ziekenhuis was le bereikt. Hij versloeg Yannick ik geschokt. Ik dacht aan mijn ten- Noah in de halve eindstrijd in een niscarriëre. Tenslotte heb ik God marathónpartij over vijf sets: 5-7, 3- gedankt voor mijn leven. Ik kan in 6. 6-3, 6-3, 6-2. Door de overwinning de toekomst weer normaal en ge- drong de 21-jarige Oostenrijker zond lopen." voor de eerste keer in zijn loopbaan door tot de top tien op de wereld- Dokter Charles E. Virgin ver- ranglijst. Na het duel raakte Muster klaarde, dat dit betrokken bij een auto-ongeluk. afgelopen was. Op het moment dat hij bij zijn ho- BILTHOVEN In de strijd om de nationale beker speelden zowel LZ 1886 als De Zijl/LGB in Bil-thoven. De derde ploeg was gast heer Brandenburg. Inzet was een plaats bij de laatste vier. Bran denburg was beide Leidse ploegen te slim af en plaatste zich. Voor de overige teams stond een gewoon competitieprogramma op de rol. Katwijk verspeelde zijn kampioenskansen door met 8-11 te verliezen van De Dolfijn. tel zijn tennisspullen uit de auto wil- tot negen maanden vergen. Het i Gabriella Sabatini viert haar overwinning in het tenistoemooi i Biscane. Sabatini versloeg Chris Evert in drie sets. de halen, werd zijn wagen met snelheid van circa honderd kilome ter per door e schoof onder zijn eigen auto blessure voor een tennis speler, maar misschien niet de aan de voorkant geraakt slechtste. Muster is jong, dronken rijder. Muster gezondheid en in uitstekende fysie- waak te doorbreken, ke conditie. Dat zijn eigenschappen set af. Curren slaagde er slechts een Op haar thuisbaan, ze woont al vijf goede keer in de opslag van de Tsjechoslo- jaar in Key Biscayne,1 werd gewond aan beide knieèn. In die het herstel bevorderen." ste set in 28 minuten. Ze dwong Evert met harde groundstrokes ver achter de baseline en brak drie keer Gabriela Sabatini heeft haar eerste door de opslag van haar opponente Eerste zege ke operatie was niet mogelijk door „Thomas zal half augustus in Kitz- bloeduitstortingen. Zaterdag de Oostenrijker het lijntoestel naar Frankfort, vandaar bracht een privé bühel zijn rentree maken. Het onge luk had niet op een slechter ment kunnen vallen. Hij staat net toernooizege van dit jaar behaald. De bijna 19-jarige Argentijnse ver sloeg in de eindstrijd van het lucra tieve 2,1 miljoen dollar toernooi Key Biscayne de zestien jaar oudere set op weg r (6-1). De geroutineerde Amerikaan se had veel last van de stevige bries, die dwars over de baan stond. Sabatini leek op 4-2 in de tweede vluggertje. Een liegtuig hem naar \Venen. De spe- bij de_eerste tien op de wereldrang- Chris Evert in drie sets: 6-1, 4-6, 6-2. paar ondoordachte klappen bete kende de ommekeer. „Ik verloor Voor Sabatini betekende de mijn concentratie" moppperde Sa- optimistisch tree. „Het gaat wel even duren, maar ik ben gezond en sterk", zei hij bij zijn afscheid in Miami. „Mij lijst. Bovendien moet hij afzeggen voor de Davis beker wedstrijd van Oostenrijk tegen Zweden." Door de gebeurtenissen werd ste gedachte was, dat het afgelopen Ivan Lendl zonder te spelen was het tennissen. Maar dat schijnt gelukkig anders te, zijn." Direct na het ongeluk had Muster het ergste nales gevreesd. „Ik heb even gedacht dat Key Biscayne. De r de wereld had in de halve fi- ïrvice-specialist Kevin Cur- moeiteloos van zich afgehou- kunnen lopen. Na den. Met 6-2, 6-3, 6-3 stond hij geen winst haar tiende toernooi-o ning in haar carrière. Bovendien be hield ze de derde plaats op de batini. „Het ging iets te gemakke lijk." Evert vocht bewonderens waardig terug en schreef vier games reldranglijst achter de in Key Bis- op rij op haar naam: 4-6. In de beslis- cayne afwezige Steffi Graf en Marti- sende set was Sabatini weer goed na Navratilova. De zege leverde bij de les. Evert kreeg nauwelijks haar de cheque van 100.000 dollar kansen, behield slechts twee keer op, Evert kreeg 60.000 dollar. In de finale was Sabatini eerste en derde set oppermachtig. De bekercompetitie kende weer een nieuwe opzet. Na één "gewone" ronde werden de overgebleven ploegen verdeeld over vier poules. De winnaar van iedere poule plaats te zich bij de laatste vier. Het lot bracht De Zijl/LGB en LZ met Brandenburg in één poule. Via een 12-6 overwinning op De Zijl en een 10-10 gelijkspel tegen LZ was Brandenburg uiteindelijk de sterkste omdat LZ in de laatste wedstrijd tegen stadgenoot De Zijl met 14-11 aan het kortste eind trok. In de eerste wedstrijd werd De Zijl al direct kansloos gemaakt. De thuisploeg, die zich in de reguliere competitie toch wel enigszins ver rassend niet wist te plaatsen bij de bovenste zes, won ruim met 12-6. Deze uitslag maakte de opgave voor LZ ook niet eenvoudiger. Door de ruime marge was een overwinning op Brandenburg in feite noodzake lijk om een reëel zicht te houden op de eindoverwinning. De ploeg van Hans Parrel is er dichtbij geweest. Alleen in de eerste periode kon Brandenburg afstand nemen (3-1), hierna was LZ eigenlijk de betere ploeg maar kon dit niet in de score tot uitdrukking brengen. Bij 9-9 werd Frans van der Brink (LZ 1886) NIEUWERKERK AAN DE IJS- SEL De kring Gouwe-Rijn orga niseerde het afgelopen weekeinde twee wedstrijden, zaterdag in Nieu- werkerk aan de IJssel een C-klasse wedstrijd en gisteren traden de sterkste zwemmers varrde Leidse regio aan in zwembad T)e Wel in Nieuwkoop. Zoals de laatste tijd bij na gebruikelijk is werden deze re gionale wedstrijden beheerst door het aan de start verschijnende Leid se talent. Voor de vrouwen/meisjes stond in de A-klasse de schoolslag op het programma terwijl de man nen/jongens vrije slag Dat zwembad De Wel zich niet leent voor toptijden is weer eens duide lijk gebleken, maar dat wilde niet zeggen dat er geen individuele suc cessen behaald zijn. Natasja Sierag was wederom niet te kloppen op de schoolslag voor meisjes onder 10 jaar, want zowel de 50m als de 100m sloot zij winnend af in respectieve lijk 0.45,9 en 1.36,0 Rosan Bakker evenals Sierag van LZ'86 eiste de tweede plaats voor zich op en liet Fatma Memisoglu van De Zijl/LGB nipt achter zich. Fleur Bakker won het schoolslag nummer bij de meisjes onder de 12 in 38,1 op de 50m en 1.22,3 voor de 100m. Nancy Kijk in de Vegte legde beslag op de derde plaats op de schoolslag onder 16 jaar, terwijl Winny van Deelen tweede werd bij de vrouwen. Tom Onderwater van De Zijl werd eerste bij de jongens op de vrije slag, terwijl Stephan van Iterson een goede tweede was. Hun tijden waren 1.14,0 vpor Onderwa ter en 1.18,4 v.oor van Iterson. Ri chard van Duivenbode (LZ) tikte als eerste aan in zijn leeftijdscatego rie 1.08,0. Het laatste eremetaal was voor Dennis Schouten. Hij bleek in het overall-klassement duidelijk de sterkste zowel de 50m de 100m als Drielandenwedstrijd De Nederlandse zwemploeg be wees in het midzweedse Oerebro dat de basis te smal is geworden. Bij de drielandenstrijd met Zweden en Grootbrittannië eindigde de Neder landers als derde en laatste met 231,5 punten tegen Grootbrittannië 271,5 en Zweden 261 punten. Debutant Antoine van Weerden debuteerde uitstekend met een tijd van 1.06,47 op de honderd meter vlinderslag. Ron Dekker werd der de in 1.04,48, achter Gillingham (1.04,47) en Moorhouse (1.04,46). Het kwintet Karin Brienesse, Diana van der Plaats, Judith Anema en de tweelingzusters Marianne en Mild red Muis zorgde in wisselende sa menstellingen voor dubbele over winningen op de 100 meter vrij, de 100 meter vlinder en de 200 meter wisselslag. 'Eeuwige tweede' Ju dith Anema moest op de 100 meter vlinderslag Karin Brienesse laten voorgaan. De Friezin was zo gepi keerd dat zij door een 'wandelende' heup buiten de 4x100 meter vrije slag-estafette was gelaten, dat zij met een tijd van 2.01,78 voor de naar verhouding beste prestatie van de drielandenwedstrijd zorgde. De aanwezigheid van Olympi sche 'uitdrijvers' als Van Bentum, Frank Drost, Patrick Dybiona en Hans Kroes in de ploeg dwingt Ton van Klooster tot behoedzame aan passingen. Hij kwam onlangs met een opmerkelijk plan de generatie, die er over drie en een half jaar bij de Olympische Spelen van Barcelo na moet staan, zo lang mogelijk te laten profiteren van de ervaring van de ouderen. Bij de Europese kam pioenschappen van de zomer in Bonn, die de eerste aanloop vor men, wil hij beide groeperingen aanmoedigen en niet ontmoedigen. Vandaar een dubbel selectie-sys teem. Ze wordt gefeliciteerd door districtstrainer ALPHEN AAN DEN RIJN - Ruby Pennings heeft gistermid dag 't Laddertje gekregen in ten- niscentrum Nieuwe Sloot in Al phen. 't Laddertje is een aanmoe digingsprijs die de commissie ge selecteerd jeugdtennis jaarlijks uitreikt aan een speler die zich positief ontwikkelt op weg naar de top. De 10-jarige speelster van tennisvereniging De Boekhorst in Noordwijkerhout geldt als een van de grootste beloften van het district Leiden. 't Laddertje staat symbool voor de moeilijke weg die talenten 't Laddertje voor Pennings moeten afleggen voordat ze de top bereiken. Pennings tennist vanaf haar zevende en trainde bij Gert jan Minnée. Sinds een jaar zit ze bij de groep geselecteerd jeugdtennis onder leiding van districtstrainer John Noakes. Voorafgaand aan de uitreiking van de onderscheiding werden de finales gespeeld van de winter competitie voor spelers tot en met 15 jaar. In de afgelopen maanden namen 240 tennissers deel. Het gros van de spelers komt uit het geselecteerd jeugdtennis van het district Leiden. Benny de Bruin (De Boekhorst) en Xander Hertz- mann (Casino in Noordwijk) won nen de beker in de Al-categorie, de oudste groep. Het duo was te sterk voor Bartel Swart en Ro nald Klein. Bij de A-meisjes won nen Renée Crama en Tammera Canter Visscher. 35 seconden uit het water ge zonden. De jurytafel gaf middels de rode vlag aan dat het zijn derde per soonlijke fout betrof en dat hij dus voorgoed kon verdwijnen. Jan Tes- ke had inmiddels de Brandenburg- se aanval onschadelijk gemaakt en LZ weer in balbezit gebracht. De jurytafel kwam er toen achter dat men een fout had gemaakt. Van der Brink had niet drie, maar twee fouten achter zijn naam. Terwijl zijn vervanger al onderweg was werd hem dit mondeling medegedeeld wat tot nogal wat verwarring leidde. De scheidsrechter gaf het terugkom teken, Frans van der Brink bleef echter liggen (wel of geen derde p). Brandenburg profiteerde snel en deponeerde 10-9 achter Jan Teske. De consternatie was groot. De wed strijd werd stilgelegd en overleg volgde. Het doelpunt bleef echter tellen. In de resterende seconden maakte LZ nog wel 10-10 maar ge zien de 12-6 overwinning van Bran denburg op De Zijl stond dit gelijk aan uitschakeling. In het Leidse onderonsje pro beerde LZ het nog wel en kwam ook nog op voorsprong maar de ge wenste marge van zeven treffers is nooit in zicht geweest. Toen De Zijl- /LGB met nog anderhalve minuut te spelen op 11-11 kwam was het pleit beslecht. In de slotfase liep de ploeg van Frits Welling uit naar de 14-11 zege. In het treffen tegen concurrent De Dolfijn most door Katwijk wor den gewonnen om uitzicht te hou den op het kampioensschap. Het zat er niet in. Hoewel Katwijk zeker kansen heeft gehad trokken de Am sterdammers met 8-11 aan het lang ste eind. De marge tussen de ploe gen is nu zes punten. Een gat dat in de resterende wedstrijden niet meer is te dichten. Doelpunten Kat wijk: Martin Jonker 3, Lucienne Vieveen 3, Eddie Hoek en Hans Schaap. Het Oegstgeestse Vivax won met 12-10 van AZC uit Apeldoorn. Veel hebben de Oegstgeestenaren niet aan deze zege. Volgend seizoen wacht de derde klasse. DKD heeft het verblijf in die der de klasse met minimaal één jaar ver lengd. In het beslissende treffen te gen Woerden maakten de Leider dorpers het zichzelf veel moeilijker dan noodzakelijk. In de eerste mi nuten werden twee viermeter wor pen gemist en een man meer ver prutst. Toen Woerden de eerste de beste kans ook nog eens in een tref fer omzette leek DKD een moeilijke avond tegemoet te gaan. De Leider dorpers herstelden zich goed. De 6- 5 zege was dan ook verdiend. Door deze zege kan DKD alleen theore tisch nog door Woerden worden in gehaald. Doelpunten: Frank Dreef 3, Albert van der Plas, Robert Bult en en Sjouke Kuiper. Sassenheim verloor met 9-8 van BZC. Voor De Sassenheimers staat er niets meer op het spel. Bij de vrouwen bleef De Zijl in de race om het kampioenschap. De Leidenaars wonnen van koploop- ster Rapido met 5-4 en verkleinde zo de marge met de Haarlemsen tot twee punten. De produktie werd verzorgd door: Margareth van Veen 3x, Ingrid van Veen en Marion Rijs- bergen. De vrouwen van LZ'86 wonnen met 6-2 van DSZ. Onder leiding van de goed kepende Helen ten Hagen kwam LZ niet in gevaar. Goals: Paulien Stastra 3, Corina Hoog- eboom, Coby van Haastrecht en Esther Verkerk. DIRK KLOOS AMSTERDAM - Met groot machtsvertoon heeft de scullers- acht onder aanvoering van de natio nale roeitrots Rienks-Florijn giste ren de 57ste Head of the River op zijn naam gebracht. Niet minder dan 47 seconden op de rest van het veld bedroeg de voorsprong op het zware tegenwind parcours op de Amstel. Bij de vrouwenachten zege vierde dezelfde combinatieploeg, die een week eerder de vierkamp won. Ook hier was van echte span ning geen sprake. Dat was nadruk kelijk wel het geval bij de vrouwen- dubbelvieren. Met twee seconden voorsprong zegevierde de Die Ley- the-Willem Ill-combinatie over de ploeg van De Hoop-Laga. Vorig weekeinde sloeg het Olym pische duo een verenigingsacht van Okeanos voor. Gisteren hadden vier Okeaniden plaats moeten maken voor de internationals Herman van den Eerenbeemt, Frans Goebel en de B-scullers Koos Maasdijk en Pie- ter van Wiltenburg. Met Rienks en Florijn op de slagplaatsen maakte het allemaal niet veel uit. In het be gin van de race kreeg de ploeg van RIC, als tweede gestart, de kans in te lopen op de op kop gestarte Ne- reus-ploeg en weg te lopen van het scullers-octet. Na de Grote bocht gingen Rienks en Florijn verder in een hogere versnelling en was er geen houden meer aan. Een indruk wekkende opmars resulteerde in een spectaculaire inhaalmanoeuvre in de Omval, waarbij Nereus en RIC bijna tegelijkertijd werden gepas seerd. Daarna liep de winnende ploeg nog vele seconden weg van RIC, dat als tweede eindigde voor een combinatie van de Varsity-vie- ren van Njord en Triton. In de winnende vrouwendubbel- vier nam Marion Langezaal het Ley- the-gedeelte voor haar rekening. Aanvankelijk zou ook Liesbeth van der Veld deel uitmaken van de ploeg. Een blessure maakte het no dig naar een vervangster uit te kij ken. Die werd gevonden in de per soon van de Hongaarse toproeister Ildico Cerney. De Oosteuropese in ternational verblijft tijdelijk in Ne derland en had vorige maand een aantal keren meegetraind in de vrouwenacht van coach Rob Rob bers. Met haar entree in de dubbel- vier verscheen ook Robbers ten to nele, die de ploeg in een week vol doende inspireerde om met succes een poging te doen het Lange af- stands-kampioenschap van de Am stel te veroveren. De 26-jarige Hon gaarse roeister - in Seoul achtste in de dubbelvier achter de Nederland se ploeg - zal waarschijnlijk over twee weken nog aan de skifhead meedoen, alvorens terug te keren naar Boedapest. Njords eerstejaarsacht was dicht bij een overwinning in de beginne lingen-acht. De strijd met Nereus was spannend en de Amsterdam mers waren net enkele seconden uitgelopen, toen de ploeg onder de Berlagebrug stil kwam te liggen. De Leidse studenten bevonden zich plotseling in winnende positie en meenden die tot aan de finish te hebben vastgehouden. De vreugde bij Njord werd wreed verstoord toen bleek dat Nereus in een uiter ste poging erin was geslaagd de op gelopen achterstand alsnog in de laatste kilometer goed te maken en om te zetten in een minimale voor sprong. De junior-combinatie-acht met Die Leythe-Naarden-RIC-Ossa en de Maas won, zoals na de vierkamp verwacht mocht worden. Vorige week werd de Leythe-boot op de fi nish van de laatste afstand zwaar beschadigd. In en andere boot- ook van Die Leythe - roeide de ploeg van Theo Noordman onbedreigd naar een eerste plaats. JAN KLERKS Opnieuw remise Van der Wal LEEUWARDEN (ANP) - Oud-we reldkampioen Jannes van der Wal heeft halverwege het 71ste toper- nooi om het nationale damkam pioenschap nog steeds een achter stand van één punt op de twee kop lopers. In de zevende ronde kwam de Groninger tegen stadsgenoot Bauke Bies na ruim vier uur spelen niet verder dan remise, waardoor de uren eerder al tot puntendelingen gekomen Stokkel en Clerc hun grootste concurrent op afstand hiel den. Debutant Arjan van Leeuwen viel voorlopig uit de kopgroep weg door een nederlaag tegen Johan Kr^jen- brink en staat nu op gelijke hoogte met Europees kampioen Gérara Jansen en Anton Schotanus. De Fries won zeer fraai van de plaatse lijke favoriet Hendrik van der Zee, die door die vijfde nederlaag nog steeds troosteloos als hekkesluiter figureert. De twee leiders namen zaterdag al min of meer een voorschot op de rustdag. Daarbij speelde ook de ont stemming over het late aan- vangsuur (half twee) een rol. „Een foutje", erkende één van de organi satoren, „maar niet meer te herstel len." Een aantal spelers had daar een andere mening over en de twee duels tussen clubgenoten waren dan ook zo afgelopen. Clerc ge bruikte slechts vijf minuten be denktijd tegen Europees kampioen Gérard Jansen. De twee Huissenaren Jos Stokkel en Geert van Aalten speelden de kortste partij: slechts 13 zetten. Maar het duel duurde wel bijna twee uur, omdat Stokkel ruim een uur nodig had om het remise-voor stel van zijn tegenstander te accep teren.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19