Mannen Leython definitief in veiligheid Crescendo laat punten Liggen Gevaarlijk spel Leiden TOP mist geloof sas zsgs.'z&fra sa Beverwijk krijgt winst bijna aangereikt Foreholte laat Wings niet dichtbij komen ASVU houdt race vol Grasshoppers staat met rug tegen de muur PAGINA 18 SPORT MAANDAG 3 APRIL 1989 LEIDEN - Leython sloeg een goede slag. Thuis werd de Rijnmond met 3-2 verslagen, waardoor de ploeg ei genlijk definitief veilig is. Gemini bleef op kop door een moeilijke 1-3 zege bij Thornax en NOVO boekte een nuttige winst op Zovoc (3-1). Leython begon zonder de gebles seerde Paul de Winter aan het duel tegen Rijnmond. Robert Maassen en Niels van Weeren completeerden nu de ploeg. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op tot 14-13. Leython speelde 1-5 met Rob Mudde als aan gever en liet Don van Hall op de kant. Bij deze stand stokte de pro- duktie even en Rijnmond profiteer de: 14-16. De volgende set duurde alleen al een half uur. Via 11-13 en 14-13 wist Leython deze enigszins gelukkig te winnen met 17-15. En de Leiderdorpers gingen door. Ley thon sloeg direct een kloof van vijf punten en bleek niet meer te achter halen (15-9). In de vierde set kwam Leythom met 2-5 achter. Op dat mo ment ging een hoofdaanvaller van Rijnmond door zijn enkel, waarvan Fer van Hal beschuldigd werd. De toen ontstane discussies hadden tot gevolg dat deze speler zich kwaad liet maken en zich uit zijn spel liet halen, waarmee Leython een waar devolle stopper kwijt was en prompt verloor (12-15). In de beslis sende vijfde set speelde Leython erg zuinig, immers het had nog niet eenmaal dit seizoen gewonnen via het rallypointsysteem. Het verloop was spannend en afwisselend dan stonden Leython (10-12), dan Rijn mond voor (10-12). Leython was uit eindelijk de beste door een hard ge slagen bal van Fer van Hal die via buitenkant blok uit ging: 13-15 en 3- staP veroorloven. Daarom moest Spanning gewonnen worden. v.en vrij tamme wedstrijd van Besuyen krap een uur werd dit doel bereikt. Aanvankelijk ging de strijd vrijwel Thornax tegen Gemini s ook zag Thornax weer naast zich (14-14), de uitstekende buitenspelers Men no Kielman en Ronald uitmaakte naar 14-16 en de 1-3 diende winst. Daar ook naaste vtr current SVC won (met 3-1 van VO- maakte'leython 2 het "snel üït NO) zal de directe confrontatie op 15.2. 15 april bij Gemini de beslissing moeten brengen over het kam pioenschap. NOVO speelde de eerste twee gen Radius 2 werd het sets goed tegen Zovoc en won met publiek 15-6 en 15-9. Vooral verdedigend draaide het uitstekend, terwijl de spelverdeling eveneens goed liep. In de derde set bliek net niet komen (10-15, 15-10, kon laten zi 14-16 15-11 en 15-9). Met 15-11 er NOVO 2 kwam elke set op grote delijk (3-1). achterstand te staan tegen Kalinko haalde dan bij tot 10-10, respec- xianvauivciijn. uc oniju vujwc* en naaide aan dij 101 xu-iu, respec- n. ctpi;j t,,ccan vo,ai/rin; Qr. gelijk op (15-12.15-12). maar daarna tieve|ijk 12-12 maar verloor in alle ^^^^"^00" gevallen toch de set door persoon- „Jj f te servlcKes In de eerste Graficon/Donar kan zich defini- le" °p heJ1^1?^ passes tief uitgeschakeld beschouwen. Te- "f* *?.een (10*15' 12"15 en n°emaals letje van Radius - veel plaatsballen By de vrouwen kende Gemini een en weinig echte smashes - lag de slechte start tegen Madjoe. De ploeg Merenwijkers totaal niet. Boven- kwam met 0-9 achter en verloor uit slagkracht, dat het in de slotfa se de sets eenvoudig naar zich toe kon trekken (15-10,15-10). De derde ging gelijk op. Een sterke opslagse rie van Leython was voldoende de 10-15 winst, die mede tot zenuwvretendduel. Gemini spannen en dat betekende 8-15 teont- dien werd George Hageman node eindelijk met 7-15. Met wat geluk stand kwam doordat Danka kwam al snel achter te staan net te laat terug om tot winst te ko- (15-13). In de volgende sets lies. NOVO begon hierna overdon- bliek werd het derend, blok en serve Zovoc kwam er niet gemist. Voor het weer talrijke pu- Xl3-1™*5 ^elijkge- Klaveren op de aanvalspositie door Radius sterk vervelende wedstrijd (15-12, 10-15, kelde toen 12-15 en 11-15). VCS was vrij onge- kreeS zodoende trokken. Coach Van Nierop scha- kwam en Rita van de Poel'op de systeem en spelverdeelsterpositie. De vierde een tegenslag goed opvangen won tweemaal met 12-15. In de vier de set liep Gemini uit naar 14-11, vat OP het periode bleef tot 10-10 gelijk op, o. xu-u c. XX, uxv, txxu.x.u^.v.aor-sterkste wapen van Madjoe nl. de toen ging Leython aanvallend in de veroverde Leython 2 zijn eerste optimaal gemotiveerd Leython 3 plaatsbal. Madjoe raakte nu geïrri- fout en verloor (15-10) in een wed- terug. Naaste concur- weer van. Hard werkend behaalde teei"d over het feit dat Gemini' alles strijd die ruim twee uur duurde. In T olde promotieklas leek het alsof DVC dat nog moest strijden voor een op promotierechtgevende tweede pakte Gemini het beter aan, bouw- pas: 15-8 en 3-1. In de promotieklas- ïnspireerd en daar profiteerde de direct een voorsprong op van sever - - - punten en kon zodoende plaats rent VOY verloor thuis met 1-3 Oikos en zelf kon het zich in de voor het kampioenschap geen Leython 3 een verdiend punt had zelfs nog meer ingezeten, zover liet VCS het voor eigen pu- het bouwde een overwicht op plaats niet erg geïnteresseerd was, want Gemini 2 kreeg onverwachts kansen. Eigenlijk was het de betere ploeg, al kwam dat uiteindelijk niet helemaal in de score tot uitdruk king (3-2,15-11,14-16,11-15,15-4,16- 14 voor DVC). Gemini 3 boekte een vrij simpele overwinning op degra dant Tonigido 3 van 3-0. Het was snel gebeurd via de cijfers 15-5, 15- 12 en 17-16. NOVO trof het niet bij VOY daar de eerste scheidsrechter verstek liet gaan. Hierdoor werd de wedstrijd nu gefloten door twee lagere scheidsrechters en dat kwam het verloop niet ten goede. NOVO ver loor de eerste twee sets (15-4,15-11), maar herstelde zich met 11-15. In de vierde set toondew VOY zich de sterkste (15-9). Liusna deed het bij Dosko heel aardig en bleef tot 10-12 uitzicht houden op winst. Persoonlijke fou ten deden hen toch net verliezen met 16-14. In de volgende sets ging het steeds iets slechter. In de twee de werd nog een 11-4 praktisch weg gewerkt (11-10), maar dat had teveel kracht gevergd: 15-10. In de derde set serveerde Dosko in een ruk naar 12-0 en finishte op 15-3 (3-0). GER RENES. Ook Pernix lijdt verlies LEIDEN De Leidse ploegen zijn de tweede helft van de veldcompetitie weinig florissant begonnen. Alleen De Da naïden en Fiks behaalden een overwinning. De Danaïden versloeg op eigen terrein Pams met 7-6 en Fiks zegevierde met 9-12 over Achilles. Vooral het verlies van Pernix en Crescendo kwam hard aan. De beide titekandidaten lieten belangrijke punten liggen tegen respectievelijk Merwede (5-4) en Apollo (4-5). Fides Pacta zag de verre reis naar het Friese Wordt Kwiek niet be loond met een overwinning. „Ze hebben er zonder meer hard voor gewerkt, maar we hebben toch te recht verloren", erkende coach John Tims. Het op het meerdere fronten gehavende Fides, ook Patri cia Gottmer moest wegens een bles sure verstek laten gaan, kon na 45 minuten speeltijd bogen op een 1-2 voorsprong. Wordt Kwiek wist in de tweede helft het windvoordeel optimaal te benutten. Vooral het Leidse vrou wenzestal was fysiek niet opgewas sen tegen hun opponenten. Door het lengtevoordeel onder de korf kon de thuisploeg veelvuldig aan leggen en liep in kort tijdsbestek weg van 4-4- naar 9-4. Frank-Peter de Haas en Jan-Willem Meijer brachten het verschil nog terug tot 9-6. De Danaïden pakte twee punten in het duel tegen Pams. Geheel vlekkeloos was de zege allerminst, maar met alle geblesseerden en pas teruggekeerde vakantiegangers mocht dat ook geen verwondering wekken. De score bleef in de eerste helft, zeker van de kant van Pams. ver onder de maat. Eric Kromhout en Heiko Locher (2x) bezorgden de thuisploeg een 3-1 voorsprong bij rust. Isolde Springveld, al na dertig mi nuten ingevallen voor de gebles seerde Monique Slingerland, en Jo ke van Nood tilden De Danaïden na een kwartier naar 5-2. Vervolgens kwam ook Pams eindelek een beetje in het ritme. Minder balver lies en zorgvuldiger opgezette aan vallen brachten de Haagse formatie zelfs op gelijke hoogte. Een straf- worp van Marco Mud en een door braak van de zeer verdienstelijk spelende Isolde Springveld beslis ten de strijd definitief in het voor deel van De Danaïden. Pams kon het slordige spel van de tegenstan der in de slotfase niet benutten en kwam slechts door een strafworp in de laatste minuut nog op één punt achterstand: 7-6. „Het is echt onverklaarbaar. De ploeg was goed geprepareerd, ik zie geen enkele duidelijk aanwijsbare reden", zo tastte coach Rob van Dort volledig in het duister omtrent de nederlaag van Penrix tegen Mer wede. De zo produktieve zaalforma tie liet het op de groene zoden in aanvallend opzicht afweten. Voor rust (4-2) troffen alleen Rutger Kui pers en Lian Tieleman doel. De inproduktiviteit zette zich na de spelhervatting voort. Aan de an dere kant onderscheidde Merwede zich ook geenszins in offensief op zicht. De enige treffer van de Slie- drechters in de tweede helft bleek BOKSEN - Europees bokskam pioen Arnold Vanderlijde heeft za terdag in de Bundesliga opnieuw een overwinning behaald. De Lim burger, die voor Leverkusen uit komt, versloeg de Westduitser Frank Zegel in West-Berlijn op pun ten. Alle drie juryleden zagen de i de Nederlander. Promotie Fluks NOORDWIJK - Fluks heeft zich door een 7-4 zege op KNS verzekerd van promotie uit de afdelingscompetitie van Rijn delfland. Het was voor de Oegst- geester korfballers, die zich al voor de zaalcompetitie zeker wisten van promotie, de eerste nederlaag van het seizoen. Door dit resultaat is ook de strijd om de afdelingstitel weer helemaal open, want Fluks volgt KNS nu op één punt en de rivalen ont moeten elkaar nog een derde maal. uiteindelijk toch voldoende voor de eindzege: 5-4. Tot overmaat van ramp moest Carla Kuipers haar kri tische kanttekeningen jegens het arbitrale optreden met een gele kaart bekopen. Verrassend De even verrassende als verdiende winst van Fiks op Achilles (9-12) geeft de ploeg van coach Henny Pi ket uitzicht op de koppositie. In de eerste helft ging de strijd tot 3-3 ge lijk op. Theo Vreeken en Jeroen Huizing bezorgden Fiks een 3-5 voorsprong bij rust. Na de spelhervatting kwamen de Oegstgeestenaren even in de pro blemen en Achilles haalde op tot 6- 6. Topscorers Theo Vreeken (5x) en Sandra van Gelderen (3x) deden de balans definitief in het voordeel van Fiks doorslaan. De thuisploeg bracht het verschil nog terug tot 9- .11, maar een langer rondspelend Fiks kwam niet meer in gevaar. In valler Wim Ahnolts bepaalde de eindstand op 9-12. Zuiderkwartier trok tegen ON- DO(M) net aan het kortste eind: 10- 9. De Leidse formatie kon de voor delige marge van twee treffers na rust (4-5) niet vasthouden. Dirk-Jan de Kreek en topscorer Edith Hille- brand (4x) brachten Zuiderkwartier nog.twee maal aan de leiding. Een eindsprint van de Zeeuwen leverde echter kort voor tijd een 10-8 stand op. Aldo Spadon verkleinde het ver schil nog in blessuretijd, maar de nederlaag kon niet meer worden af gewenteld: 10-9. „Als we hadden gewonnen, was het uitzicht op overleven een stuk beter geweest. We geven, na onze zaalervaring, de moed echter nog zeker niet op", bleef coach Wim van Huis optimistisch. „Dit was een slechte prestatie. De voorsprong werd te makkelijk uit handen gegeven en ze hebben niet echt hard terug geknokt", conclu deerde coach Cor Gravekamp na het verlies van De Algemene tegen OSCR: 11-6. De Leidse ploeg kende een vlotte start en bouwde door doelpunten van Alfred Lambooy (2x) en Diane Hoppenbrouwer een 0-3 voorsprong op. In het vervolg van de strijd zakte De Algemene steeds verder terug en keek halver wege de tweede helft al tegen een 9- 3 achterstand aan. OSCR gaf de ze ge niet meer uit handen en balde de wedstrijd rustig uit: 11-6. Velocitas viel tegen ODO(M) een 7-3 nederlaag ten deel. Na een rede lijke eerste helft (rust 4-2) waren de Leiderdorpers nog zeker niet kans loos. Het windvoordeel pakte voor het twaalftal van coach Rien van Poelgeest allerminst gunstig uit en onnodig veel balverlies leidde tot een 6-2 achterstand. In het resteren de half uur scoorden beide ploegen nog slechts één maal: 7-3. Selma Hulst, Lian Copier en Paul-Robert Nugteren namen de Leiderdorpse produktie voor hun rekening. „De tweede helft was gewoon diep treurig. Aanvallend kwam er helemaal niets uit", aldus een te leurgestelde Lenie Slegtenhorst na de 4-5 nederlaag van Crescendo te gen Apollo, respectievelijk de num mer één en de nummer laatst. Cres cendo was weliswaar qua veldspel beter, maar de overtuiging ontbrak om dat overwicht ook in de score tot uiting te brengen. Wijnand Alberts en Debbie Blog bezorgden de Lei- denaars een 2-0 voorsprong bij rust. In het laatste kwartier wist Apollo een 4-3 achterstand om te buigen tot een 4-5 zege. Scoren is het grote probleem voor Ons Eiland, dat tegen Nieuwerkerk met 5-10 ten onder ging. Jaco van Weelen en Olga Soudan hielden de Leidse ploeg in de eerste helft nog enigszins in de race (2-4). Na de korfwisseling liep Nieuwerkerk uit naar 3-10 en de strijd was gestreden. Remco van de Meeberg en Mark Bastiaans gaven het verlies een draaglijker aanzien. JETSKE GOUDSMIT Anne van der Zaag kon maar een deel van de wedstrijd tegen Blauw Wit meespelen. De Sassenheimer viel uit met een kuitblessure. (toto Loek Zuyderduin) SASSENHEIM - „Dit TOP zit mentaal volkomen kapot", luidde de diagnose van Blauw Wit-coach Tom van Rhee. In tegenstelling tot wat coach Jasper Engel hoop te liet zijn zwaar gehavende ploeg zich willoos door de Amsterdam- rs naar een zoveelste neder laag spelen: 4-8. „Zelfs al sta je hier met je twee de team", wist een teleurgestelde Engel. „Als je de sfeer kunt creée- van 'we gaan er met z'n allen tegenaan', dan verlies je niet op deze manier. Dit heeft te maken met het geloof in eigen kunnen, niet met het aanwezige spelers materiaal. Dit doe je als ploeg je zelf aan, het is niet de klasse van Blauw Wit". Ook dat laatste was maar al te duidelijk zichtbaar. Alleen het eerste kwartier wist de agressief optredende Amsterdamse ploeg de lijn voort te zetten van het uit stekende zaalseizoen. Wim van der Laan Jr. zorgde na zeven mi nuten voor 0-2, maar eenmaal op 1-5 gekomen verloor Blauw Wit's aanvalsspel de scherpte. Rinie i der Laan, voor de vierde maal (zaal)korfbalster van het jaar, kwam bij Jacquelien Winter niet de bak en ook ex-internatio- nal Joost Leonhard kwam er te gen Ron van der Willik nau' lijks aan te pas. Was het verdedigend bij TOP ondanks vijf invallers redelijk i orde, aanvallend wist de Sassen- heimse ploeg volstrekt geen vuist te maken. Men wist elkaar slechts moeizaam te vinden en het schot miste de zuiverheid. Na de eerste rondgang (1-5) leek TOP enige greep te krijgen op het duel, m verder dan de 5-2 van Ria Nijen- huiskwam het niet. Het uitvallen van Anne van der Zaag (kuitbles sure) maakte het alleen nog maar erger. Na twintig minuten vruch teloos aanvalsspel scoorde Blauw Wit 2-6 en wist TOP zich geslagen. Na de hervatting kon ook de voor Peter Tiggelman in het veld gekomen Frank Nijenhuis zijn ploeg niet meer inspireren. Gerco Langelaan scoorde voor de twee de maal vanaf de stip en ook Ron van der Willik benutte een straf worp, maar bij deze wapenfeiten bleef het. „Ik hoopte op een op steker", aldus een gelaten Engel na de 4-8 nederlaag. „Daar zou je. deze week mee verder kunnen. Nu beginnen we weer op de nul". BRAM VAN GENT BEVERWIJK - Luba speelt met vuur. De Leidse basketbal- ploeg bedenkt op weg naar het kampioenschap van de eerste divisie acts waaraan zelfs de meest geharde stuntmannen uit Hollywood hun vingers niet willen branden. De Leidse vari ant op Russisch roulette met een basketbal betekende zater dagavond in het sporttheater van Beverwijk bijna het einde van een succesvolle roadshow. Tom Gussen voorkwam het vroegtijdig vallen van het doek en bewerkstelligde het succes (69-75 winst) van 'toneelgroep Luba' in Noord-Holland. Het moet maar meteen gezegd wor den. De amusementswaarde van de Leidse wedstrijden is na de komst van regisseur-coach Michiel van der Meer enorm toegenomen. Niets is over van het gortdroge behoudende spel van zijn huidige assistent Paul Rosdorff. Het optreden van de ex plosieve en impulsieve Van der Meer is al een bezienswaardigheid op zich. Driftig dribbelend, heftig gesticulerend, schreeuwend, sprin gend, en dansend bewijst de man dat hij geen moeite zou hebben om in een schouwburg een avondvul lend solo-programma op te voeren. Zijn teksten zijn nu al zijn regel rechte dijenkletsers. „We moesten toch ook aan het pu bliek van Beverwijk denken. Dat heeft nu tenminste nog een span nende wedstrijd gezien". Tranen met tuiten hebben de met twee spe ciale bussen aangevoerde Leidse supporters gelachen om de nieuw ste stunt van de regisseur. Het kost te overigens wel enige moeite om het script in elkaar te zetten, maar toen de vertoning eenmaal op gang kwam, kon niemand in de Bever- wijkse speelzaal stil blijven zitten op zijn stoel. Bij het opgaan van het doek wa ren met name de Leidse acteurs even hun tekst kwijt. De talentvolle Beverwijkse schutter Klaas de Bie had het spelletje beter door, maar kreeg weinig steun van zijn mede spelers. Zodoende kon het gezel schap uit de Sleutelstad langzaam in zijn rol groeien en bij de pauze waren de Leidenaars al behoorlijk opgewarmd (29-40). Van der Meer houdt van maximaal effect, dus moest de spanning verder worden opgevoerd. Bij 45-67 op het score bord en nog tien minuten te gaan was pas het tijd voor het risicovolle gokspel. Bij de generale repetitie enkele weken geleden in Leiderdorp pro beerden de Leidenaars of het lukte om in 36 seconden een voorsprong van zes punten te verspelen. Van der Meer nam toen zelfs speciaal een time-out om Leiderdorp te 'ver rassen' en zich het slotbedrijf te concentreren. Jammer dat Erik Huybens niet op de hoogte was van het plan, anders was het zeker ge lukt. Leiden kwam in Beverwijk met een verbeterde versie. Het had veel weg van pantomime voor vijf mannen, die net deden alsof ze bas ketbalden en de bal door de ring wilden gooien. Maar die dat natuur lijk niet deden. Die act duurde maar liefst zes vol le minuten. Om de aandacht van het publiek op het Leidse spel te vesti gen stond in het script dat Bever wijk ondertussen wel echt mocht scoren. Het resultaat was verbluf fend: een 23-2 'tusensprint' van de thuisploeg en een 68-69 stand twee minuten voor tijd. En dat allemaal onder de noemer van 'amusement' voor de toeschouwers, die voor een deel (Leiden) gillend en met onzet- DEN HAAG - Kampioen Foreholte heeft gisteren tegen Wings weliswaar niet zo gespeeld als trainer Jan Kecskemethy dat zou willen maar in ieder geval beduidend beter dan vorige week in de bekerwedstrijd tegen DWS. De Voorhoutsen wonnen met 9-19, na een ruststand van 2-9. De reserves van Foreholte verloren verrassend van Northa: 8-9. Dat bete kent dat het kampioenschap zal moeten worden verdiend in een beslis singswedstrijd tegen de enige concurrente in de afdelings eerste klasse, Odis, dat de uitwedstrijd tegen Hellas 3 met 12-13 wist te winnen. Foreholte verdedigde sterk en Wings moest lang wachten voordat de Voorhoutse produktie (0-6) met een tegentreffer kon worden beantwoord, 1-6. De aanval van de kersverse eredivisioniste liep minder soepel. Het wa ren de individuele acties die aan de Voorhoutse treffers vooraf gingen. De twee Voorhoutse toppers Bult en Knigge scoorden beiden vijfmaal, maar Marjan Mens met drie treffers en Lydy Vink, Ellen Warmerdam en Elly van Leeuwen (ieder twee) demonstreerden dat Foreholte over de breedte aanmerkelijk sterker is geworden. Er was in vergelijking met de bekerwedstrijd tegen DWS nog een duide lijk verschil voor wat de produktie betreft. Bleven tegen DWS liefst vijf van de zes strafworpen onbenut, tegen Wings schoot Maijan Bult driemaal raak vanaf de zeven meter. Tweemaal in de eerste helft en eenmaal in de tweede helft. De breakout, in de eerste helft van de competitie een vlijm scherp Voorhouts wapen moet waarschijnlijk worden bijgeslepen. Ook tegen Wings was deze nog niet van het niveau waarmee de concur rentie voorheen werd stukgespeeld. Daar kwam gisteren nog bij dat Ellen Warmerdam tegen drie gele kaarten aanliep en door Kecskemethy, die met het oog op de komende bekerwedstrijden geen rood voor de Voorhoutse stoorspeelster wilde riskeren, vrijwel de gehele tweede helft aan de kant werd gehouden. Het mocht Wings niet baten. De Foreholte defensie bleef sterk functio neren en de keepsters Karina Bruins in de eerste helft en Anita Seur in de tweede helft gaven op de doelpogingen van de Haagse ploeg sporadisch niet thuis. Het werd tenslotte maar 19-9 maar de score had simpel ver bo ven de twintig kunnen worden getild. FRANK BONTE Frank Altink (12) keert zijn rug naar tegenstander Simon Bruin i VU en verovert zo de bal. Erik Huybens (11) kijkt aandachtig toe. LEIDERDORP - ASVU heeft zon der veel problemen zijn positie ach ter Leiden op de ranglijst van de eerste divisie kunnen handhaven. Met een omvangrijke Leidse afvaar diging op de tribune versloegen de Amstelveense studenten Leider dorp voor de vierde achtereenvol gende keer: 71-81. Leiderdorp-coach Bert Samson benadert zijn werk serieus en op een Spartaanse of Amerikaanse ma nier. Spelers moeten de door hem opgestelde regels strikt naleven. Erik Huybens wist dus wat hem te wachten stond toen hij twee weken geleden tegen de zin van Samson deelnam aan de nationale studen tenkampioenschappen. De opge legde schorsing was in de ogen van Samson logisch en terecht, maar het directe teambelang vereiste dat de ploeg op volle sterkte aantrad te gen ASVU. Zeer tegen zijn zin, maar om zijn spelers te pacificeren (aan voerder Ton Kallenberg ontliep een schorsing omdat andere werkzaam heden deelname aan het NSK in de weg stonden), liet de Haarlemmer de recalcitrante Huybens toch spe len. Zonder succes overigens. Alleen in de openingsfase van de wedstrijd kon Leiderdorp een vuist maken. Marco Pikaar zette zijn goe de spel uit de voorafgaande week knap voort en hield de bebaarde en kalende routinier Simon Bruin, ruim tweemaal zo oud als de Leidse jeugdinternational, uit de strijd. Maar Bruin liet zich niet lang aan banden leggen en direct na rust (30- 29) werd een beslissend gat gesla gen. De Leiderdorpse aanval bleek andermaal tandeloos, terwijl het verdedigend dit keer ook niet klop te. ASVU wandelde in bedaagd tempo weg (52-62, 61-78), om in de slotminuten, voor zover mogelijk, gas terug te nemen: 71-81. H.J. ting en voor het andere deel (Bever wijk en ASVU!) jubelend en vol on geloof toekeken. Het slot was toch nog heel onver wacht. Dat is de 'toegevoegde waar de' van de onberekenbare en op vreemde wijze soufflerende regis seur. Tom Gussen, opvallend door zijn solide en beheerste acteren ge durende de hele voorstelling (23 punten, 13 rebounds), en gesteund door het superieure rebounden van Ben de Jong (13 punten, 19 re bounds), maakte gebruik van de verwarring bij de Noordhollanders door vanaf de vrije worplijn het spel alsnog een andere wending te ge ven: 69-75. Daarmee viel in deze competitie meteen het doek voor Beverwijk. Van der Meer moet het programma nog drie keer leiden. Wellicht dat zaterdag tegen Rowic het balanceren op de afgrond wordt geprolongeerd. Maar misschien is gewoon gecontroleerd en gecon centreerd spelen wel net zo hartver warmend en effectief. HANS JACOBS NIJMEGEN - De Grasshoppers legden afgelopen za terdag het loodje tegen Cheetah (76- 60). Door de winst van Canadians op Voorburg hangt het behoud van het eredivisieschap van de Katwijksen nu aan een zijden draad. Om het ve ge lijf nog te redden zal de ploeg van coach Han Wallaart zaterdag in Kat wijk moeten winnen van Canadians en moet Cheetah in Nijmegen ver liezen van Voorburg. Een somber vooruitzicht voor de Katwijksen, die het seizoen zo voortvarend begonnen. Wallaart: „Het is voor ons het eerste jaar. Dat zie je aan de gelijkopgaande wed strijden, waarin we het toch op het laatst hebben laten liggen. In het be gin wonnen we er een paar, later pasten de tegenstanders zich beter aan ons aan dan andersom". Wal laart plakt er overigens, ongeacht wat er gebeurt, in principe nog een jaar aan vast in Katwijk: „Als er geen al te gekke dingen gebeuren blijf ik. Ik vind het een beetje zwak om, mochten we degraderen, het zinkende^ schip te verlaten". In de promotiedivisie blijft het spannen tussen de twee degradatie kandidaten Lisse en MSV. Lisse won zaterdag vrij eenvoudig van Racing Amsterdam: 69-43 (rust: 34- 26). Coach Martin Feitsma toog daarop gisteren hoopvol naar Land smeer, waar MSV aantrad tegen Landslake Lions. De reis was ver geefs. MSV pakte, vooral op karak ter, de felbegeerde punten (50-55) en houdt daarmee Lisse op vier punten achterstand. MSV-coach Frans Ne- lissen, die dit seizoen al meerdere malen (succesvol) inviel voor Rick Driessen zal volgend jaar het roer definitief overnemen. Bij Lisse zet Feitsma er na drie seizoenen een punt achter. „Na driejaar ben ik een beetje uitgepraat. De tegenvallende resultaten spelen wel mee in deze beslissing, maar waren zeker niet doorslaggevend", aldus Feitsma. De mannen van Lisse verspeel den hun kansen op de tweede plek in de eerste divisie B door een ne derlaag tegen Lokomotief: 87-93. Met name de vele breaks van de te genstander deden de Lissenaren uiteindelijk de das om. De thuis ploeg werkte tot tweemaal toe een achterstand weg, maar vanaf de twaalfde minuut in de tweede helft (62-61), nam Lokomotief het heft voorgoed in handen. Via 66-76 in de vijftiende minuut beslisten de Rijs- wijkers de wedstrijd in hun voor deel. In de rayon eerste klasse kreeg MSV klop van Binnenland: 109-76. Na de kerst hebben de Noordwij- kers nog maar één keer gewonnen, daarmee de voorspelling van coach Vogelaar (veertien punten) loo- chenstraffend. Mede daarom is Er- win Snelting uit Noordwijk ver trokken. Het vrouwenteam van Leiderdorp ging wederom onder uit tegen Dragons (64-67) en zal alle zeilen bij moeten zetten om aan de gradatie uit de eerste divisie te ont snappen. ANNEKE VAN BRAKEL

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18