'Katwijk wordt kampioen' FC Lisse heeft de wind mee in Huizen RB wordt bang na bliksemstart Noordwijk blunderend naar verlies Quick Boys laat punten liggen bij Marken: 2-1 Fortiiinlijk gelijkspel (1-1) voor titelkandidaat Benauwde zege op Excelsior M. Matchwinnaar Kees Kraayenoord is er al uit Leiden laat punt liggen MAANDAG 3 APRIL 1989 SPORT PAGINA 17 HUIZEN - Het komt dit seizoen niet vaak voor dat FC Lisse tevre den met één punt naar huis reist. Maar het gelijkspel (1-1) tegen en bij Huizen vierden de manschap pen van Wim Eilander als een overwinning. Gezien het wed strijdverloop was dat begrijpelijk - de thuisclub maakte zaterdag middag de meeste aanspraak op de overwinning - en door de remi se met de laatstovergebleven con current in de tweede klasse C van West I staat Lisse nu op het randje van de eerste klasse. Dat het, met twee punten voor sprong en nog drie wedstrijden te spelen, zover nog niet is besefte Eilander als geen ander. Toch gin gen de handen van de fanatieke Lisse-coach de lucht in toen scheidsrechter Egmond uit Hille- gom voor de laatste keer had ge floten. „De eerste helft hadden wij niets in te brengen tegen Hui zen. Het was bijna gênant om te zien hoe slecht FC Lisse toen speelde,", gaf Eilander onom wonden toe. „Na de rust liep het gelukkig veel beter bij ons. Eerst werkten we die achterstand weg. In de slotfase lieten we zelfs nog twee dijken van kansen liggen. maar voor hetzelfde geld gaan we daarna alsnog de boot in. Daarom ben ik tevreden met dit resul taat". Huizen-Lisse was een wed strijd met vele gezichten. Dat had in grote mate te maken met de stijve bries, die thuisclub Huizen vóór en de gasten uit Lisse na de pauze als bondgenoot hadden. Aan het opzetten van aanvallen kon elk elftal eigenlijk maar één helft denken, al moet worden ge zegd dat Huizen, dat alleen bij winst goed garen zou spinnen, ook tegen de wind in nog enkele doelgerichte pogingen waagde. Storm Met de storm in de rug had de thuisclub 45 minuten lang de ba sis gelegd voor een goed resul taat. Onder aanvoering van de over het gehele speelveld zwer vende Peter Kos was de tot de vingertoppen geladen zwart-wit- te brigade niet van de helft van FC Lisse weg te slaan. Toch hiel den de blauw-gelen, die langs de lijn door 'cheer-girls' en school jeugd uit Lisse werden aange vuurd, de thuisclub aanvankelijk ver van het doel van Paul Veen- boer. Dat FC Lisse zonder zelf tot aanvallen te komen na ruim een half tegen een achterstand aan keek, was niettemin verdiend. Edward van de Putten had han den en voeten nodig om zijn kwelgeest Mark Schipper af te stoppen en deed dat tot vreugde van de duizendkoppige Huizer aanhang binnen de lijnen van zijn eigen strafschopgebied. Herman Baars gaf Veenboer vanaf de stip het nakijken: 1-0. Vanaf dat ogen blik voetbalde Huizen alsof het begreep dat het nu of nooit was. Hoewel Eilander vrijwel onmid dellijk zijn maatregelen trof (hij verving de statische Aad van Roode door Marcel Bremner) bleef zijn team in de verdrukking. Met name André Boele kreeg en kele uitgelezen mogelijkheden om de score uit te breiden, maar zelfs alleen voor Veenboer faalde de spits van Huizen jammerlijk. Ook de middenvelders Baars en Leo Ruiters waren voor Huizen dichtbij verdubbeling van de voorsprong, maar misten het doel rakelings. Onzichtbaar Het leek wel of Lisse op het wind- voordeel had gewacht, want na de pauze bleken Mark Ens en Leo van Kampen plotseling ook deel uit te maken van de Lisser hoofd macht. In de eerste helft compleet onzichtbaar gebleven doken zij nu achter elkaar op voor de veste van Mark Hogenbirk. maar de wind had de bal meestal al verder geblazen dan de Lissenaren kon den vermoeden. „Als je drie kwartier niets hebt geprobeerd", merkte Eilander na afloop op, „kun je ook niet verwachten dat de eerste bal er meteen ingaat. Qua geluk hadden we nog niets afgedwongen". Lisse dwong het geluk per aan val meer af. Mark Ens lobde en kopte achtereenvolgens met te veel rugwind over Hogenbirk en zijn doel heen. Toen Van Kampen ruim een kwartier na rust het eens met een afstandschot pro beerde, belandde de bal juist dankzij de constant waaiende bries achter de kansloze Hogen birk: 1-1. Offensief Wind of geen wind, Huizen open de na die tegenvaller een groot scheeps wanhoopsoffensief. Vooral Schipper slingerde zich moeiteloos door de Lisser verde diging, maar aan het afwerken van zijn zelf geschapen kansen kwam de handige Huizenaar steeds net niet toe. Met Richard Mulder in plaats van de moege streden Van der Putten hield Lis se de gelederen daarna redelijk gesloten en het kwam door de ge boden ruimte tot een groot aantal tegenaanvallen. Bijna iedere ho ge voorzet stichtte gevaar in de gammele Huizer verdediging. Ens en Van Kampen stevenden op de vleugels van de wind op Ho genbirk af, maar hun knappe so lo's strandden op de Huizer doel- wacht. Als het FC Lisse in de resteren de wedstrijden ook in eigen huis net zo voor de wind blijft gaan als buitenshuis, dan is er voor de manschappen van Eilander geen vuiltje meer aan de lucht. „Door het resultaat van deze vierpun ten-wedstrijd is het kampioen schap dichterbij gekomen", meende Eilander. „Ik zal alleen nog heel wat op de jongens moe ten inpraten voor iedereen van onze titelkansen overtuigd is". TIM BROUWER DE KONING LEIDEN Quick Boys zit in de hoek waar de klappen vallen. Na de nederlagen van vorige week te gen Excelsior Maassluis en NS- W gingen de Katwijkers zater dag uit bij Marken kopje onder. In een gelijk opgaande wedstrijd verloren de manschappen van Van der Zee met 2-1. Al in de eerste minuut ging Hans van der Plas in de fout, maar de verbaasde Marken-spits Wim Tol schatte de verkeerde terug speelbal op doelman Tom van der Niet niet naar waarde. Aan de an dere kant liet ook Floor van Duyn een grote kans liggen en kopte Jo- han Jonker uit een vrije trap van Arie van Duyn over het doel van Ad Raven. Tol leidde na 19 minuten de openingstreffer van Marken in. Op zijn voorbereidende werk zaamheden was weinig aan te merken, maar de manier waarop middenvelder Dick de Groot via een speler van Quick Boys scoor de was tamelijk fortuinlijk. Bij de gelijkmaker ontbrak het Quick Boys evenmin aan geluk. De hoekschop die uitblinker Kees Varkevisser losliet kwam volko men toevallig op het hoofd van Arie van Duyn terecht, die bijna zonder het zelf te weten doel trof: 1-1. De beslissende treffer kwam op nog onduidelijker wijze tot stand. Op de rand van buitenspel kwam Arnold Teerhuis na ongeveer een uur in balbezit. Hoog opsprin gend kopte Tol de bal eerst tegen Van der Niet om vervolgens in de rebound snoeihard in te schieten: 2-1. Wat Quick Boys daarna nog probeerde mocht niet meer ba ten. De weer fitte Gert Aandewiel (in plaats van de geschorste Jaap van Duyn) schoot over het doel van Raven en vond daarna de so lide ex-prof op zijn weg. Ook met de wisselspelers Martin Rog en Huig Hoek als vervangers van Arie van Duyn en de geboekte en geblesseerde Hans van der Plas zochten de Katwijkers vergeefs naar de gelijkmaker. Op jacht naar de (een periodeti- tel vervangende) derde plaats staat Quick Boys door deze ne derlaag twee punten op Marken achter. Bovendien mist de forma tie van Van der Zee de komende uitwedstrijd tegen RKAVIC bijna haar complete achterhoede, om dat behalve Hans van der Plas (twee wedstrijden) ook Kees Haasnoot en Cees Ruis (één wed strijd) zijn geschorst. RIJNSBURG - Na de 3-2 overwinning op Excelsior Maassluis kregen de spelers van Rijnsburgse Boys zaterdag een bos bloemen in handen gedrukt. Het tweede periodekampioenschap van dit seizoen was immers behaald via het duel, dat oorspronkelijk op 18 februari zou zijn gespeeld. Vorig jaar presteerde de ploeg hetzelf de. Om vervolgens in de laatste beslissende ronde niet thuis te ge ven en zo de enige echte titel te verspelen. Met die gedachte in het achterhoofd haalden de Rijnsburgers hun neus op voor de heerlij ke ruiker. Straks wacht er misschien een bos brandnetels. Als hart onder de riem waren de sofie zijn mannen de wei instuurt bloemen beter te verkopen. Want de moet nog worden geboren. kwakkelende kampioenspreten dent kan zijn kandidatuur op geen enkele manier meer waarmaken en heeft dringend behoefte aan een mentale opkikker. Aanvankelijk leek Rijnsburgse Boys zaterdag nog af te rekenen met de krtitiek van de laatste weken, maar na het laatste fluitsignaal na men de supporters weer hoofd schuddend afscheid van hun favo rieten. De thuisclub kende een vlie gende start. Al na acht minuten was de miraculeuze score van 3-0 be reikt. Bij de kassa stond een rij toe schouwers in dubio. De laatkomers zagen in de verte het scorebord waarop de stand stond afgedrukt. Het duel was eigenlijk al beslist, dus ze konden meteen rechtsomkeert maken en een paar gulden uitspa ren. De doorzetters hadden achteraf gelijk, want ze kregen alsnog een wedstrijd. De vliegende start van Rijnsburg was een valse naar later bleek. Aftrappen Het geel-zwarte legioen had het be grijpelijk genoeg al over 'tien-tien tien' na de ongekende opening. Het aftrappen lag de Maassluizenaren wel, maar buiten de middencirkel raakten ze geen bal in de beginfase. Coach Arie Kurver moet zijn don- derspeech, die hij doorgaans in de rust afsteekt, reeds voor drie uur hebben afgewerkt, want zijn ploeg schoot als een komeet uit de start blokken. Leon Vonk (2e minuut), Wim Hooymans (4e) en Wim Drie bergen (8e) schoten de bezoekers aan flarden. Hoewel Ron Carli niet tot de doel puntenmakers behoorde, was hij wel de wegbereider van het Maas- sluizer drama. De attente linker spits bereidde de eerste en tweede treffer voor. Om te beginnen strafte hij een fout van zijn bewaker Fred Rijnenberg af die te kort terugspeel de op zijn doelman Marco van Eijk. Via de lat kwam de bal bij Wim Hooymans en vervolgens Leon Vonk die uit de draai knap scoorde. Twee minuten later brak Carli al leen door en werd onreglementair gestuit. Scheidsrechter Nefs zag dat de situatie Rijnsburg louter voor deel opleverde en liet terecht door spelen waarna Hooymans de 2-0 aantekende. De derde treffer kwam tot stand na een voorzet van Arie van Dijk die Hans Zwaan bereikte. De lange spits bediende met het hoofd aanvoerder Wim Driebergen die van dichtbij 3-0 kon scoren. denkwijze verdient op zijn minst nadere bestudering. Ontspannen Rechtzetten kon Excelsior de zaken niet meer, maar ze kwamen wel dicht bij een stunt. Zo ontspannen als de Rijnsburgers na acht minuten achterover leunden, zo stijf van de zenuwen stonden ze in de rest de partij. Voor de zoveelste keer achtereen zwijnde de ploeg. De wedstrijd kreeg een onbegrijpelijke wending. In de slotfase stond de thuisclub zelfs met de rug tegen de muur. In het eigen strafschopge bied stonden de spitsen Leon Vonk (hij kreeg een boeking na een on schuldige overtreding) en Hans Zwaan de ballen weg te schoppen en koppen met de ogen dicht. "Ik heb meer dan een uur zitten zweten" bekende Kurver na afloop. De trainer zegt dat er een bepaalde angst in zijn ploeg is geslopen de laatste weken. Angst die dus zelfs door een 3-0 voorsprong en de we tenschap dat Rijnsburg in competi tieverband nog nooit van Excelsior had verloren niet wordt weggeno- Na de hectische acht minuten werd duidelijk waarom Excelsior behalve 43 doelpunten tegen, dit seizoen ook 42 maal scoorde. De ploeg kan wel degelijk een behoor lijk balletje trappen. In de 35ste mi nuut liet Ron van Straten dat zien. Vanaf twintig meter liet hij Jan Blankespoor kansloos: 3-1. Eén mi nuut na de pauze deed Ron Berve- ling hetzelfde en dat beloofde nog een aardige tweede helft. Dat viel in werkelijkheid tegen, maar spannend was het tot de laatste seconde. Fred Bodaan maakte de slotfase mee door in te vallen voor Hennie Koet, die met een voetblessure kampt. De fitte spelers in de selectie van Kurver zijn zo langzamerhand op de vin gers van één hand te tellen. Toch is er ook goed nieuws van het patiën tenfront. De medische staf acht het niet uitgesloten dat de node gemiste Huug Aandewiel nog voor het einde van het seizoen zijn rentree maakt. De libero heeft de looptraining her vat. Gert-Jan Bunt hielp in het slotof- fensief van Excelsior de beste kans om zeep en behoedde Rijnsburg voor een debacle en het schaam rood op de kaken. Hoewel: rood aangelopen waren ze toch al in het Rijnsburgse kamp. ROB VAN DER ZANDEN De schlemiel annex matchwinnaar van de wedstrijd Katwijk - 's Grave zandse SV: Kees Kraayenoord (links). De Katwijkse spits laat keeper Van Alphen kansloos en brengt zijn ploeg op voorsprong. (foto Loek zuyderduin) KATWIJK Uitgerekend zwarten volgend jaar op het hoogste de slechtste speler van de amateurniveau zullen acteren wel ploeg zorgde ervoor dat twee heKat^ifr?„°ts dure punten in de knip van."".,.'111 Katwijk belandden zodat de ders rekenden immers in de vooraf- titel-. en promotiekansen gaande weken af met Capelle en Ex- kaarsrecht overeind blijven celsior Pernis, de nummers twee en J drie van de ranglijst. De thuisclub staan. Kees Kraayenoord pakte de zaken dan ook energiek raakte de hele wedstrijd aan. Katwijk had voortdurend het geen bal maar scoorde met initiatief maar slaagde er te weinig - - in om echt gevaar te stichten. Pas in de dertiende minuut had de ploeg de score een mislukt rollertje halver ucltlclluc minuut wege de tweede helft wel de de eeTstTmogelijkheid winnende treffer voor Kat- te openen. Fred Eysberg, het toon- overeenstemming met zijn vorm, door een half geraakt rollertje. De in groten getale (1000) opgekomen Katwijk-supporters hadden einde lijk reden tot juichen. Solide Twee minuten later had Cees Guyt de partij kunnen beslissen maar de ex-prof, die een solide partij speel de, plaatste de bal met het hoofd naast het doel. Piet van Duyn kreeg de extra tijd nog wijk in de thuisbeurt tegen de s'Gravenzandse SV. Voor de Katwijkers breekt nu een spannende week aan. De ploeg van Arie Lagendijk heeft morgen (uit wedstrijd tegen DSVP) de kans om de enig overgebleven concurrent In het laatste kwartier Capelle op een grotere achterstand kropen de bezoekers wat te zetten dan de twee punten die hun schulp. Spits Frans Bouwman beeld van ijver, zond vanaf de lin kerflank een voorzet op maat naar de geheel vrij staande Piet van Duyn. De spits schrok kennelijk van de grote kans en verprutste de ze mogelijkheid. Schulp rust Agressie Het was de agressie en snelheid die Kurver de laatste maanden had ge mist. En die hij de 82 minuten vol gend op de bliksemstart ook weer zou moeten missen- Want het ging na de 8e minuut al- LEIDEN Twee blunders van leen nog maar fout met Rijnsburg. Dick Dortmundt en een falende Een terugval na een dergelijk begin aanval. Dat waren de oorzaken van is een soort ongeschreven wet in het het 2-0 verlies dat Noordwijk leed in voetbal, maar de manier waarop de en bij Spijkenisse. Door deze neder- thuisploeg omging met de weelde laag is Noorwijk was ronduit stuitend. Er volgde nog van de ranglijst terecht gekomen een kopbal van Zwaan (net naast), staat op een plaats die Noordwijk maar daarna doofde het vuur bij de onwaardig is. geel-zwarten. voor de thuisclub ontstonden mag als een verdienste van de Noord- wijkse verdediging worden uitge legd. Noordwijk kreeg wel verschil- De ongelukkige doelman Van Eijk sloeg na de wedstrijd de spijker op zijn kop. "Ik vind het niet erg om in de eerste acht minuten drie tref fers achter mijn oren te krijgen. Uit eindelijk maakt Rijnsburg die toch en dan kan het beter maar meteen Wendt gebeuren. Nu hadden we nog bijna Vermeer een hele wedstrijd om het recht te zetten". De trainer die met deze filo- Spijkenisse kwam gretig uit de startblokken. Het maakte vanaf het begin duidelijk dat het op de volle buit uit was. Noordwijk, dat het moest stellen zonder Andrie: lende mogelijkheden. De hoek- schoppen stichtten veel gevaar in het strafschopgebied van Spijkenis se maar de kansen werden niet be nut. Cees Marmers en twee maal Pieter Hazenoot faalden in kansrij ke positie. In het tweede bedrijf bleef Noord- ijk de beste kansen creëren. Timo Jos Smits terwijl Rob Gerlof was er bij de tweede paal een tien minuten spelen al keer dichtbij maar zijn inzet miste uitviel, werd dan ook vastgezet. Dat nauwkeurigheid. Op het moment desondanks nauwelijks kansen dat het er naar uitzag dat het duel 0-0 zou gaan eindigen sloeg het noodlot toe voor de formatie van John Eelman. Een vermeende over treding van Cees Marmers werd be straft met een vrije trap. Keeper Dick Dortmundt verkeek zich op de inzet van Nils Hamburg en dook over de bal heen. Enkele kansen van Jack Manuputty en Pieter Ha zenoot ten spijt slaagde Noordwijk er niet in langszij te komen. In de slotfase ging Dortmundt weer in de fout toen hij de bal na een hoek schop uit zijn handen liet vallen. Jerry de Groot liet deze kans niet onbenut en tekende de 2-0 eind stand aan. was steeds ter plekke. Vlak voor rust, nadat scheidsrechter Hell'be- handeld was voor een knieblessure, kreeg Katwijk andermaal een grote kans. Een vrije trap van opnieuw Eysberg kwam bij de vrij staande Wim Guyt terecht maar de aanvoer der kopte de bal te simpel in de han den van doelman Arno van Alphen. Aan de .andere kant vuurde Jaco van der Hoeven een goede vrije trap af. Van Duyvenbode stond echter op de goede plek. Na de onderbreking zakte het kans maar slaagde er wederom niet spelniveau naar een zeer bedenke- in om bal achter Van Alphen te lijk peil. De s'Gravenzandse SV lie- werken. Daarom bleef de eindstand ten regelmatig zien niet de mindere bepaald op 1-0. Een zeker gezien het te zijn van de koploper. Cees Guyt vertoonde spel magere overwin- zag dat kennelijk in en gaf het sein ninê om wat meer te jagen. Dat leverde al Arie Lagendijk vond dat zijn snel een treffer op. Marco van der Ploeg niet slecht hed gespeeld. Plas bracht Robert de Ruiter in "Vooral de eerste 35 minuten heb- moeilijkheden en veroverde de bal ben we perfect gespeeld. We zetten die hij vervolgens bij Kees de tegenstander goed vast en heb- Kraayenoord inleverde. De rech- ben voortdurend gejaagd. Dat kost- terspits, die tot dan toe het speeltuig te veel kracht waardoor we in de nog niet fatsoenlijk had beroerd, tweede helft niet meer tot dat goed kwam via wat kaatswerk oog in oog georganiseerde spel kwamen", met Van Alphen en scoorde, in De oefenmeester blijft overigens zeer voorzichtig in zijn uitlatingen over het kampioenschap. "Er kan nog zo verschrikkelijk veel gebeu ren. We zitten nu in een belangrijke week. Ik heb als doel gesteld om uit de wedstrijden tegen 's Graven- zandse SV, DSVP en Everstein vijf punten te halen. Lukt dat dan zijn we een belangrijke stap verder". Overigens denkt Lagendijk dat bij een eventuele promotie Katwijk goede kansen heeft om niet met de zelfde vaart weer terug te vallen naar de tweede klasse. "Je bent een blaaskaak als je zegt dat je zomaar zult meedraaien met clubs als Quick Boys, Rijnsburgse Boys en Noordwijk maar ik denk dat we in dien de organisatie en de ambiance verbeteren kans hebben om in de middenmoot te kunnen meedraai en. Maar nogmaals, ik loop lang ge noeg in het voetbalwereldje mee om te kunnen zeggen dat we er nog lang niet zijn". Kees Kraayenoord, de matchwinnaar, was een andere me ning toegedaan: "Het kan niet meer misgaan. Ik weet het zeker, Katwijk wordt kampioen". JAN BROUWER DE KONING Dick Dortmundt. LEIDEN - Leiden gaat een zeer spannend maar tevens zeer moeilijk competitieslot tegemoet. Zaterdag werd onnodig een punt verspeeld bij Floreant waardoor de voor sprong op de eerste achtervolger is geslonken tot één punt. Leiden was in Boskoop voetbal lend oppermachtig en niets leek een zege in de belangrijke ontmoeting met Floreant in de weg te staan. Maar uit onverwachte hoek kwam die tegenstand er toch. Het hout werk (lat en paal) stond diverse ke ren een Leids doelpunt in de weg en ook de scheidsrechter leek de Lei- denaren de zege niet te gunnen. In verschillende 'naar strafschop rie kende' situaties liet de leidsman doorspelen tot grote hilariteit en te vredenheid van het thuispubliek. Leiden was met goede moed naar Boskoop afgereisd. Met Johan Tes- ke weer in de gelederen hoopten de Leidenaren een verdere stap te zet ten in de richting van de tweede klasse. Het spel van de Leidenaren was vanaf het eerste fluitsignaal be ter dan dat van de thuisploeg. Des ondanks hadden de Boskopers het eerst reden tot juichen. Een te slap terugspeelballetje van Ruud Boot op keeper Peter Selier werd onder schept door Cock de Bruyn die geen moeite had om Selier te passeren. Leiden kreeg daarna enkele goede mogelijkheden maar kwam in de eerste helft nog niet tot scoren. In de tweede helft pakte de bezoe kers de zaken nog energieker aan door met drie spitsen te gaan spe len. Dat resulteerde in een legio kansen. Rob Bink miste en Kanbier schoot op de lat voordat Bink hal verwege de tweede helft eindelijk de verdiende gelijkmaker aante kende. Leiden wilde beide punten maar de paal stond in de weg bij een inzet van Johan Teske, de lat bij een inzet van Kanbier en Scheidsrech ter Van Zijl liet twee keer doorspe len bij overtredingen binnen het 16- meter gebied van Floreant. Een duur verliespunt dus voor Leiden. RCL-Be Fair 2-0 RCL doet ondanks het feit dat er noch wat te winnen noch wat te ver liezen valt hard zijn best om zo hoog mogelijk te eindigen. Daarom stond er zaterdag een gemotiveerd RCL op het veld om Be Fair te bestrijden. De Leiderdorpers trokken met 2-0 aan het langste eind maar gezien het aantal kansen dat de ploeg van Theo de Waard kreeg had de zege veel ho ger moeten uitvallen. Be Fair startte sterk. Het bewerk stelligde een veldoverwicht maar vergat kansen te creëren. Na een kwartier nam de thuisclub het ini tiatief over. Hanno Breugel kreeg een goede kans na een combinatie met Sezgin Capri maar zijn inzet miste precisie. Daarnaast slaagden ook Dave Frederiks en Ben Heems kerk er niet in om aardige mogelijk heden in doelpunten om te zetten. Lange tijd zag het er naar uit dat het duel in 0-0 zou eindigen maar 20 minuten voor tijd slaagde RCL er eindelijk in om één van de vele mo gelijkheden te benutten. Rob Flip- po verzilverde een voorzet van Heemskerk. Vlak voor tijd verdub belde Pierre van Gemerden de voorsprong na goed aangeven van Marcel van der Blom: 2-0. "Met een goed scorende spits doe je mee voor het kampioenschap", sprak De Waard na afloop. "Van daar dat wij daar naar op zoek zijn. Namen noemen heeft nu nog wei nig zin. Maar ik ben in ieder geval hard bezig om versterking binnen te halen. Het is namelijk van groot belang dat we weer snel hogerop gaan voetballen". Rugbyers voldoen HONGKONG (ANP) - Het nationale rugby sevens-team heeft de hoogge spannen verwachtingen op het toer nooi in Hongkong niet beschaamd. In de voorronden moesten de Oran je-spelers weliswaar het hoofd bui gen voor de American Eagles (4-24) en Hongkong (14-16), maar in de verliezerspoule bleek dat de zes maanden van harde training onder coach Peter de Bruin niet vergeefs waren geweest. Oranje was daarin de sterkste.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17