Vrouwen LMHC verlichten degradatiezorgen Valken grijpt titel pas laat Scoren gaat Voorschoten goed af Hazerswoudse Boys pakt titel bij MVKV Roodenburg en UVS geven geen krimp PAGINA 16 MAANDAG 3 APRIL 1989 LEIDEN De vrouwen- ploeg van LMHC verlicht te de degradatiezorgen enigszins door met 3-0 het eerste-klasseduel van As- vion te winnen. De LMHC- mannen leden evenwel ge zichtsverlies door op eigen veld met de cijfers 1-5 on deruit te gaan tegen het voorlaatst geklasseerde MEP. De hockeysters van Leidse Studs kwamen van een koude kermis thuis uit Woerden, waar van de me dekoploper in de vierde klasse B werd verloren: 1- 0. De mannen van Alecto incasseerden een neder laag (0-1) tegen Rosmalen en kunnen hun aspiraties voor de eerste-klassetitel nu wel vergeten. De organisatie was vooral in ver dedigend opzicht ver te zoeken bij thuisploeg LMHC dat bij rust al op 0-2 achterstand stond. De Oegstgeester aanvallers konden geen vuist maken, terwijl MEP door nog drie veldtreffers uitliep naar een 0-5 voorsprong. Een lichtpuntje voor de thuisploeg was het goede spel van junior Ro bin Beker als rechtsachter. Eugè- ne Dekker redde vlak voor tijd de eer voor LMHC: 1-5. Kiki Tesselaar benutte de re bound van de inzet van Nicky Jansen Schoonhoven. Tien minu ten voor de pauze breidde Cathe- lijne Kranendonk de voorsprong uit naar 2-0 in het duel met As- vion. Na een goede eerste helft werd het spel van LMHC slordi ger, wat Kranendonk niet verhin derde nog 3-0 te scoren. Het onaantrekkelijke duel dat Roomburg in Breda speelde met Zwart Wit eindigde in 1-1. De wedstrijd speelde zich hoofdza kelijk af op het middenveld met veei onderbrekingen. Weinig mo gelijkheden derhalve voor beide ploegen. Na een kwartier opende de thuisploeg uit een strafcorner i Roomburg uit de enige Leidse strafcorner de ge lijkmaker peurde. Rutger van Schaik schoof tien minuten voor tijd af naar Alfons Woudstra, die raak knalde. De vrouwen van Roomburg speelden eveneens met 1-1 gelijk. Zij deelden de punten met mede middenmoter Rijswijk. In de rommelige wedstrijd had Room burg het meeste initiatief, maar kon dat pas in de tweede helft tot uiting brengen door een treffer van Katja Verhulst uit een straf corner: 1-0. Te massaal aanvallen door Roomburg strafte Rijswijk vlak voor tijd af met de gelijkma ker. Alecto faalde bij twee prachti ge kansen om te scoren uit straf- corners en maakte het Rosmalen daarmee in feite te gemakkelijk om de volle buit binnen te halen. Met nog een kwartier te spelen belandde de bal bij een achter in de cirkel vrijstaande Brabander, die zijn kans op 1-0 benutte in het overigens gelijkopgaande duel. De sterke Leiderdorpse verde diging gaf voor rust geen kans weg aan Amersfoort, dat verder geluk had dat Alecto vele aanval len niet kon afronden. Tien minu ten na rust brak Corine Vliegent- hart de ban met haar rake schot uit een korte hoekslag: 1-0. De Amersfoortse linkerspits benutte evenwel eenmaal de vrijheid wat 1-1 betekende. Het zeer voortvarende begin van Forescate in Aerdenhout te gen Rood Wit leverde 3-0 op bin nen een kwartier door veldtref fers van Nol van der Steen (2) en Eric Cornelissen. Door noncha lance van de Voorschotense titel- pretendent werd het echter nog voor rust 3-3. Jelmer Siersema en Van der Steen zorgden voor de 5- 3, voor Rood Wit voor 5-4 zorgde. Siersema verruimde met zijn counter de marge weer: 6-4. Het mooie spel en de goede kansen waren voor de Forescate- vrouwen, die voor rust geen loon naar werken kregen tegen thuis ploeg Zoetermeer, dat vlak voor rust een strafcorner benutte: 1-0. Brechje Vriend sloeg eveneens uit een strafcorner de gelijkma ker in, waarna juniore Romee Zwaan als invalster het genoegen had 2-1 te scoren uit de rebound. Heieen van der Berg hield de zege vast door een strafbal te stoppen. De door zeer veel bankstraffen ontsierde wedstrijd tussen Ben- nebroek en Noord wijk kende een 2-0 ruststand voor thuisploeg Bennebroek dat nog uitliep naar 3-0. Fred Beuk en Thomas Aten brachten de spanning terug: 3-2. Bennebroek zegevierde echter verdiend met 4-2. De voor behoud van het eerste klasserschap knokkende Noord- wijkse hockeysters speelden 2-2 tegen Rood Wit. Alexandra van Kan strafte een verdedigingsfout af en opende voor Noordwijk (1- 0). Het beste spel was echter voor Rood Wit, dat twee goede korte corners omzette in een 1-2 stand. Van Kan hield met haar rebound treffer zeven minuten voor tijd een duur punt in huis. Vierde klasse De hockeysters van Leidse Studs vonden in Woerden hun Water loo. Door een veel beter doelsaldo zou Leidse Studs, met evenveel wedstrijdpunten, Woerden ook na een gelijkspel op de tweede plaats hebben gehouden. Het conditionele sterke Woerden had echter aan één treffer genoeg om de koppositie over te nemen in een sportieve en gelijkopgaande wedstrijd. De mannen van Catwijck ont vingen en versloegen Nieuwkoop (6-2). Cees Wendt, Dirk-Jan van Leeuwen en Henrik Houwaard verzorgden de treffers voor de Katwijkers die met nog twee duels voor de boeg op het kam pioenschap lijken af te stevenen. Juniore Petra Doelen maakte al snel in de wedstrijd 1-0 voor de Katwijkse vrouwen, die nog heel wat kansen om te score op te voe ren tegen VCL om zeep hielpen. De Haagsen wachtten tot vijf mi nuten voor tijd om de gelijkma ker te scoren (1-1). Hisalis leed een 0-2 nederlaag tegen het sterker spelende Ab coude, dat de score opende uit een scrimmage. De kans op 1-1 werd door Duncan Meerder ge mist door tijdens een strafbal op de Abcoudese doelman te pus hen. De tweede treffer van de gas ten kwam voort uit een uitval. NIEK FAAS LEIDEN „Ik vond het een zenuwenwedstrijd", zei trai ner Klaas Varkevisser zaterdag na afloop van de kam pioenswedstrijd van Valken '68 tegen Woubrugge. De Val- kenburgse oefenmeester stond dan ook een groot deel van de wedstrijd tandenknarsend en handenwrijvend langs de kant, omdat het laaggeplaatste Woubrugge beter partij gaf dan iedereen had verwacht en een treffer voor de Valken- burgse vrouwen lang uitbleef. Uiteindelijk bezweken de gastvrouwen echter en nam de Valkenburgse formatie én de 6-1 winst én de titel van de eerste klasse-zaterdag mee naar huis. EBS Voor het eerst in 17 jaar voetbal bij Valken is een kampioen schap een feit. Maar niet zonder zweten. Want tegenstander Wou brugge gaf de winst niet cadeau; waar het techniek tekort kwam, maakte het alles goed door pure in zet. De Valkenburgse formatie, die moest winnen de titel te pakken te worden, speelde gespannen, waar door het niet tot goede acties kwam. De gastvrouwen hadden die last niet op de schouders en konden vrijer spelen. Juist daardoor kwa men ze na tien minuten speeltijd ge heel onverwacht tot scoren, via de voet van Sandra van der Wel. Na de Woubrugse treffer had Val ken enige tijd nodig om van de ver bazing te bekomen, maar daarna werd het Valkenburgse veldover- wicht steeds groter. Dat het voor de pauze niet tot een doelpunt kwam, is volledig de verdienste van de Woubrugse doelverdedigster Anja Otter. Zij bleef attent, had een goe de timing en onthield de gasten door fantastisch keeperswerk zeker vier doelpunten. Na de pauze belegerde de Valken burgse formatie het doel van Wou brugge weer, maar verprutste in het begin alle kansen. Vooral Marlies van Egmond en Carolien Roem, die in de eerste helft in het elftal was ge komen voor Jacqueline Roem, kre gen veel scoringsmogelijkheden. Dapper In de 15e nlinuut was de Woubrugse verdediging niet meer in staat de aanvallen van Valken te pareren. De in eerste instantie uit het elftal ge houden Roem, die een knieblessure had, bleek toch hard nodig om de Valkenburgers de goede v/eg te wij zen. Zij schoot de bal in de uiterste hoek van het doel. Daarna was het afgelopen met het dappere spel van Woubrugge. Voor het eindsignaal weerklonk, verzorg- Eindelijk genieten van de triomf. Dat deden de de titel in de eerste klassezaterdag. met trainer Klaas Varkevisser maar al te graag, na het behalen van (foto Loek Zuyderduin) den Roem, Marlies van Egmond (3x) en Marian Bogerd nog vijf tref fers voor de gasten. Valken beëin digde de competitie met 28 punten uit 16 wedstrijden. Nu gaan de Valkenburgse vrou wen met de kampioenen- eerste klasse van de regio's Dordrecht, Rotterdam, Den Haag en Gouda in de slag om twee plaatsen in de inter-, regionale klasse. Slagen ze er niet in om naar die klasse te promoveren, dan komen ze in^elk geval in de nieuw te creëren hoofdklasse te recht. Die biedt volgend jaar ook Interregionaal Ter Leede behaal de een overwinning op Oranje Wit, met dezelfde cijfers als waarmee Valken won: 6-1. De Sassenheimse LEIDEN - Hazerswoudse Boys heeft met een week uitstel de titel in de Leidse zaterdagafdeling be haald. Tegen MVKV behaalden de pupillen van trainer Cors van Bem- mel een 3-0 zege waarmee het kam pioenschap een feit werd. Alphia, bij verlies van de Boys nog een beetje kanshebber, deed zijn best tegen ZLC. De 3-0 zege bleek echter voor niets. AFD. LEIDEN ZATERDAG MVKV - Hazerswoudse Boys 0-3 De Katwijkers hebben tegen de toch nerveuze titelpretendent wei nig kunnen uitrichten. Zonder de belangrijke verdedigers Ton van Es en Kees van Rijn viel er in defensief opzicht weinig eer te behalen. Wel geteld twee kansen verschafte de thuisclub zich, terwijl de bezoekers niet direct de juiste richting von den. Koen Warnau brak als eerste de ban met een strak schot in de kruising. Jan Platteel voegde daar nog voor rust met een kopbal een tweede treffer aan toe en de Boys le ken op rozen te zitten. Dat bleek ook inderdaad het geval, al vond Warnau het veiliger om de titel met een derde treffer kracht bij te zet ten. Na 12 jaar kon er toen in Hazers- woude eindelijk weer een kam pioenschap worden gevierd. Alphia - ZLC 3-0 Elftal-begeleider Bogaard van Al phia besefte terdege dat een tweede plaats eigenlijk niets betekent. „We hebben ook tegen de ondersten punten laten liggen", treurde hij. „Reken het dan maar uit. We moe ten gewoon uithuilen en opnieuw beginnen". De bereikte score kwam niet eenvoudig tot stand. Daarvoor was voornamelijk doelman Frits Rijsbergen verantwoordelijk, die zich bij gelegenheid een sta-in-de- weg toonde voor de Alphense voor- waartsen. Jan Martens en Ben van Klaveren (2x) konden de dappere Leidse doelman, zij het tweemaal in tweede instantie, echter toch nog passeren. LSVV - SVLV 2-0 De Voorschotenaren hielden LS VV in de eerste helft behoorlijk van het lijf. Daarbij kreeg Frank Paap tot tweemaal toe een riante moge lijkheid om de score voor de bezoe kers te openen, maar hij faalde evenzo vele malen' alleen voor de doelman. Daarvoor werd in de tweede periode de rekening gepre senteerd. Na een overtreding van Sjaak Lelieveld op Nanno Bennin- ga schoot Ronald Pilmeijer raak (1- 0) en terwijl SVLV nog stond te sui zebollen prikte Pilmeijer de bal twee minuten later in het Voorscho tense doel: 2-0. De gasten probeer den het tij nog te keren maar Jeroen Ahling en Aad Zonneveld teister den slechts de lat. SVOW - KRV 2-3 De thuisclub leek de sterk op gaande lijn van de laatste weken door te trekken toen Casper Klomp al in de tweede minuut voor 1-0 zorgde. Slechts vijf minuten duurde het overwicht van SVOW, maar daarna nam KRV het initiatief over. De kustbewoners konden de stand echter niet nivelleren. Daar slaagde KRV dankzij Maarten van den Oe ver na rust wél in en het nam dank zij nog een treffer van dezelfde spe ler zelfs een 1-2 voorsprong. Casper Klomp trok de stand nog wel gelijk maar een fout van doelman Peter Klomp was voldoende voor André Krüger om KRV naar de 2-3 zege te schieten. Abbenes - Meerburg 5-0 Het jonge elftal van Abbenes toonde weer een opvallende daden drang en mocht in de tweede helft de weer herstelde Eric Kattenberg begroeten. Meerburg toonde zich een waardige tegenstander maar had geen antwoord op de schoten van Rob Cornelisse en Marco Zwet sloot. Daarna namen de Zoeterwou- denaren het heft in handen maar ze konden geen vuist maken. Nadat Cornelisse de stand naar 3-0 had ge tild maakte Kattenberg weer zijn opwachting en soleerde hij naar 4-0. Troost maakte de vijfde treffer. Valken '68 - GWS 3-2 Na een 2-0 achterstand (treffers van GWS'er Gijs van der Meij) wist Valken de stand toch nog in zijn voordeel om te buigen. In de eerste helft speelde de thuisclub ronduit zwak, maar na rust verscheen er een totaal ander Valken binnen de lij nen, dat op inzet en dankzij een strafschop de zege voor zich opeis te. Eerst trokken Ronald de Wit en Albert de Haas de stand gelijk waar na De Haas een tegen hem begane overtreding vanaf de penaltystip mocht bestraffen. ondervonderf geen tegen stand van de thuisploeg. Jenny van der Mark (2x), Marion van der Ploeg, Els Schoon, Corina Jansen en Gaby Knol scoorden voor Ter Leede. Vera Velthuizen redde de eer voor Oranje Wit. Oegstgeest versloeg in de eerste klasse KMD (3-0). Voor de pauze waren beide ploegen aan elkaar ge waagd. José van der Beek opende de score voor de Oegstgeestse gast vrouwen. De gelijkmaker van KMD werd even later afgekeurd wegens buitenspel. Na de pauze kreeg de thuisploeg veel kansen, waarvan nogmaals Van der Beek en Anja van Borssum gebruik maakten. Katwijk gaf Ter Leede 2 goed partij (0-2), maar de Sassenheimse formatie vond de weg naar het doel beter. Mary Pelgrim was in zowel de eerste als de tweede helft verant woordelijk voor de doelpunten van Ter Leede. Aitior en SJZ boden elkaar in de hoofdklasse weinig ruimte om te scoren: 0-0. Verdedigend functio neerde het aan beide kanten zo opti maal, dat er geen echte kansen ge creëerd konden worden. Foreholte en Kickers '69 speel den in de eerste klasse gelijk (1-1). Doordat de Voorhoutse vrouwen maar één punt hebben behaald, is SJC nu kampioen geworden in deze klasse. Voor de pauze had Kickers het beste van het spel, wat resulteer- LEIDEN Voorschoten heeft nog eens nadrukkelijk zijn kandi datuur voor de titel gesteld door op vijandelijk terrein Rohda '76 met 6-0 te vegen. Oegstgeest geeft kennelijk de moed nog niet op hoewel de 2-1 zege op het laagge- noteerde Nootdorp wat aan de krappe kant is. Ter Leede is reeds veilig en speelt los uit de pols. De 2-1 nederlaag tegen Devjo is al leen van belang voor de statistiek. De Sleutels daarentegen pakte de laatste broodnodige strohalm. Zwammerdam werd met 3-1 ver slagen. 4EKLASSE ZATERDAG Rohda '76 - Voorschoten 0-6 Een opvallende uitslag tegen het altijd stugge Rohda. Oefen- meester Leo Holl Jiad daar wel een verklaring voor. „De laatste tijd creëren we veel kansen en nu vliegen ze erin. Dat komt omdat er nu meer mensen voor gevaar zorgen. Ik ben blij dat het nu een keer losbarst en bovendien is Ro hda geen schim van de ploeg uit de eerste ontmoeting. We wonnen toen moeizaam met 2-1". Waar mee tevens is aangegeven dat Holl verheugd is dat de verant woordelijkheid wat het scoren betreft een beetje van de schou ders van Hein de Graaff is geno men. De Voorschotense aanvoer der nam toch nog twee treffers voor zijn rekening. Jan Bogerd, Edward Braggaar en Kees Hulse- bos (2x) namen de overige treffers voor hun rekening. „Dat geeft al leen maar meer zelfvertrouwen. Aanstaande zaterdag tegen Jodan Boys kan het gebeuren", keek Holl alvast uit naar het naderende kampioenschap. Nootdorp - Oegstgeest 1-2 Het sterk gestarte Oegstgeest kwam al snel op 0-1 toen Ed Strijk een dieptepass van Gert Ouwers- loot tot doelpunt promoveerde. Een misverstand tussen doelman Frits Bleichrodt en zijn ploegma ten John van Iterson en Arie Kop- penholleverde Nootdorp zomaar de 1-1 op. Bleichrodt die zich na een twijfelachtige eerste helft goed herstelde hoefde de trieste gang niet meer te maken. Zijn col lega aan de andere kant wél. Na dat Strijk in vrije positie hopeloos had gefaald tikte Han Willem Kot- terman een half gemiste bal van Rein Grooters toch nog in het Nootdorpse doel. Kagia - Reeuwijk 1-0 Kagia kroop door het oog van de naald toen Reeuwijker André Dordtmundt alleen voor doelman Frank Roubos verscheen maar geen doel wist te treffen. Drie mi nuten later trof Gert van der Hulst op schitterende wijze het doel van de bezoekers waarmee de eindstand al vroeg werd vast gesteld. Die zege kwam nog even in gevaar toen vermeend hands van Eric Wijnhout werd bestraft met een strafschop. De sterk op tredende Roubos zag de inzet van Ruud van Leeuwen echter over het doel verdwijnen. Kagia, dat zich na de treffer van Van der Hulst het accent op de verdedi ging legde, is nu zo goed als veilig. De Sleutels - Zwammerdam 3-1 De Vlietbewoners zetten alles op één kaart maar hebben ook weinig keus. De resterende wed strijden moeten in winst worden omgezet en tegen Zwammerdam werd de eerste stap gezet. Paul de Vos was de eerste die de thuis club met een fraaie treffer een zucht van verlichting deed slaken maar de hoop begon pas echt te gloren bij de tweede treffer. Weer was De Vos er bij betrokken maar hij had niet direct succes. In de re bound werd zijn goede werk door Eric de Haas alsnog doeltreffend afgerond. Daar tussendoor miste Wim Lafeber nog een uitgelezen mogelijkheid om de bezoekers vanaf de penaltystip op gelijke hoogte te brengen. Een grove ver dedigingsfout gaf Zwammerdam nog even hoop op meer (doelpunt Piet Koolwijk) maar Leo Com peer stelde zeer fraai de Leidse ze ge veilig (3-1). Ter Leede - Devjo 1-2 Vreemd genoeg speelden de ploegen niet direct een open wed strijd, hoewel er voor beide niets meer te winnen of te verliezen valt. Bert Stolze opende de score op een pass van de weer herboren Paolo Sobral. Ter Leede dat veel beweging in de linies kende kon niet gevaarlijk worden, maar kwam door een doelpunt van Léon van Leeuwen toch langszij. Iedereen leek vrede te hebben met een gelijkspel ware het niet dat Sobral met een snoeihard schot de zege voor Devjo alsnog in de wacht sleepte. de in een treffer van Sonja van de Akker. Na de pauze hadden de Voorhoutse vrouwen een veldover- wicht. Dat leverde een doelpunt van Lidy Angevaren op. Vijf minuten voor de rust viel de beslissing in de wedstrijd van Meerburg, dat thuisspeelde, tegen Jduna 2 (1-0). Toen scoorde Angela Zwetsloot namelijk van grote af stand voor de gastvrouwen. Na de pauze was de Ter Aarse formatie niet meer in staat de stand gelijk te trekken. Pas na de pauze werd de score ge opend in het duel tussen Rooden- burg en Stompwijkse Girls (2-1). De Leidse Roos van der Meer bracht de bal in het doel. Marian van Vliet tekende even later voor de Stompwijkse gelijkmaker. Vlak. voor tijd besliste Wil Lens met haar treffer de wedstrijd in het voordeel van Roodenburg. Driebander Salman verrast gevestigde orde LEIDEN - Hein Jan Salman is de verrassende winnaar geworden van de vierde wedstrijd in het Carascara ranking toernooi driebanden. In de finale rekende de Oegstgeestenaar af met Wil l'Écluse. De finale bleef tot de laatste carambole spannend. De eerste set ging naar l'Écluse (7- 10) terwijl Salman de tweede set naar zich toetrok (10-6). In de derde en beslissende set leek l'Écluse de partij in zijn voordeel te beslissen maar bij een 3-8 stand kwam Sal man sterk terug. Uiteindelijk ging de derde set met een minimaal ver schil (10-9) naar Salman die daar door een sprong omhoog maakt in het algemeen klassement. In de strijd om de derde en vierde plaats ging de zege naar Rob Buis ten koste van Jan Tolenaar. Buis won met 10-4 en 10-8. De gevestigde namen, die eerdere wedstrijden hadden gedomineerd, werden in de kwartfinales uitgeschakeld. Jaap van Velzen eindigde als vijfde, Jan van Loon als zesde en Nico de Rid der als achtste. Rob Scholtes, on langs nog derde bij het NK kunst stoten, werd reeds in de tweede ron de uitgeschakeld door Tolenaar. Jaap van Velzen behoudt de lei ding in het algemeen klassement. Hij heeft 33 punten voorsprong op Van Loon en 55 punten op Salman. L'Écluse rukte op naar de vierde plaats en Nico de Ridder staat vijf de. De hoogste serie werd door Sal man en De Ridder bereikt. Beide biljarters slaagden erin een serie van vijf op het laken te leggen. Van Velzen zorgde voor het hoogste set gemiddelde (10 punten in 7 beurten) en voor de hoogdste partij gemid delde (20 caramboles in 17 beurten). LEIDEN De race om het kam pioenschap tussen Telstar, Ajax'A2, Roodenburg en UVS duurt onver minderd voort. Roodenburg schud de degradatiekandidaat Quick H van zich af en UVS legde RVC over de knie (6-0). Voor FC Lisse was er weinig eer te behalen: het liet zich door het eveneens in degradatiege vaar verkerende DWV naar de slachtbank leiden (2-6). UVS - RVC 6-0 Een nerveus UVS gaf aan de be zoekers in de aanvangsfase een aan tal kansen weg maar RVC profiteer de niet. De 1-0 van Gaby Kroet ver loste de Leidenaars uiteindelijk van de zenuwen hoewel vlak daarna Ro nald van Delft na een duel met hoofd- en borstklachten het veld moest verlaten. Voor rust tilden Edwin Robbers, Richard Onstenk en de talentvolle B-regionaal Harry Bouwhuis de stand naar 4-0 en was de koers gelopen. Onstenk breidde de stand na rust nog verder uit tot 6- 0 waarmee het krachtsverschil dui delijk is weergegeven. Roodenburg - Quick H 2-1 De lage notering van de Hage naars was niet af te lezen aan hun spel. Quick speelde fris van de lever en kwam via een strafschop op 0-1. De Leidenaars werden daardoor enigszins verrast maar het herstel kwam nog voor rust. Ron de Bruin wees Roodenburg de weg door een vrije trap stij/in de kruising te prik ken (l'l). Na rust presenteerde Quick zich minder goed en een combinatie tussen Peter van Wan- rooy en Paul Pikaar werd door de laatste doeltreffend afgerond (2-1). FC Lisse - DWV 2-6 Het reeds gegradeerde Lisse pro beerde vijf nieuwe spelers uit, die begrijpelijkerwijs het tegen degra datie knokkende DWV geen partij konden bieden. De Amsterdam mers speelden scherper op de bal en overspeelden de futloze thuisclub. Tegenover de zes treffers van de be zoekers konden de gastheren slechts de doelpunten van Sander Paardekooper en Jasper van der Salm plaatsen. Arbiter Lagewey uit Gouda floot eep prima partij. Kickers met moeite langs Randstad Sport LEIDEN - Het is ook Randstad Sport niet gelukt om de zegereeks van koploper Kickers te stoppen. De ploeg uit Leimuiden won nu met het kleinst mogelijk verschil (0-1). Achtervolger MMO maakte ook geen fout en won met 2-0 van VNL. Onderaan deden Bernardus en War- munda goede zaken door respectie velijk VNA en ZLC met 2-1 te ver slaan. Randstad Sport - Kickers '69 0-1 De eerste helft was Kickers de be tere ploeg wat resulteerde in een 1-0 voorsprong door Ronald de Rijk. Na de rust waren de rollen omge draaid. De Voorschotenaren trok ken massaal ten aanval, maar de Kickers-verdediging gaf geen krimp. Zo kwam de ploeg van trai ner Anton Marijt weer een weekje dichter bij een plaatsje in de grote KNVB. MMO - VNL 2-0 Heel lang zag het ernaar uit dat VNL een puntje uit Hoogmade zou meenemen. Tien minuten voor het einde trok Edwin Muller met een doelpunt een duidelijke streep door de Leidse rekening. Johan van Ley- den voegde daar enige minuten la ter nog een treffer aan toe (2-0). Leidsche Boys - Oranje Groen 5-2 De thuisclub moest het al snel zonder spits Marcél Groenendijk (gekneusde schouder) stellen. Toch kwamen de Boys al snel op voor sprong. In een tijdsbestek van vijf minuten schoot Richard Kooien de bal tweemaal achter invaller Henk Distelveld. Oranje Groens eerste doelman Chris Tisseur nam in de derby een plaats in de spits in, maar ook hij kon in de eerste helft geen potten breken. Dat deed Leidsche Boys wel. Richard Riethoven en Pa trick Kooien voerden de voor sprong nog voor de rust tot 4-0 op. In de tweede helft scoorden Alan Ruben en Tisseur nog wel voor Oranje Groen, maar Patrick Kooien bepaalde vlak voor tijd de einduit slag op 5-2. VNA - Bernardus 1-2 De Boshuizerkadebewoners bele ven een wisselvallig seizoen. Nu verloren de blauwbroeken weer eens. Na voor de rust wat kansjes te hebben gemist liet Coen van Dam voor Bernardus zien hoe het wel moest (0-1). Marcel Wagevoort gaf de thuisclub de genadeklap en VNA kwam nog goed weg, omdat een derde Bernardusdoelpunt geen ge nade in de ogen van arbiter Malie paard vond. Pas drie minuten voor het laatste fluitsignaal redde Ro nald Zandvliet uit een indirecte vrije trap vlak voor het Bernardus- doel de eer (1-2). ASC - Alkmania 2-0 Hoewel Alkmania de eerste perio de het beste van het spel had, kon Peter Heukelom zijn verdediging sluitend houden. In de tweede helft deed ASC de zware nederlaag van vorige week tegen MMO weer een\ beetje vergeten doordat Tjarko van Raad tot tweemaal toe raak schoot (2-0). Warmunda - ZLC 2-1 Een prima herstel van Warmunda tegen het tegenvallende ZLC, dat ondanks het goede spel van Ronald Hendrikse geen vuist kon maken. Marc van Grieken wees de thuis club de goede weg door 1-0 aan te te kenen. Nog even kwam ZLC (Ed van Klink uit een strafschop) op ge lijke voet, maar daarna liet Hans van Rijn Theo Waanders de v de goal maken (2-1).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16