Docos laat belangrijk punt liggen Lugdunum nadert top door vlotte zege Anarchie in judo-wereld 'Er is eindelijk weer strijd geleverd^ WSB profiteert van halve misstap concurrent Tweede plaats Van der Veer SJC degradeert naar derde klasse MAANDAG 3 APRIL 1989 SPORT PAGINA 15 LEIDEN Het Leidse Docos heeft een belangrijk punt laten liggen tegen Stompwijkse Boys. Koploper WSB nam de gelegen heid te baat via een 4-1 overwin ning bij UDO, maar heeft met twee punten voorsprong wel een wedstrijd meer achter de rug dan Docos. Onderin ligt na winst van LFC en verlies van Unitas de strijd om de tweede (semi)degra- datieplaats weer open. VIERDE KLASSE ZONDAG UDO - WSB 1-4 De Oegstgeestenaren kwamen in de derde minuut verrassend op voorsprong, toen de jeugdige Werner Knetch zijn schot op de paal in tweede instantie alsnog achter doelman Johan van de Berg wist te deponeren: 1-0. Na dat Ronald Veldhoven een in de 15e minuut toegekende penalty niet had weten te verzilveren, trok WSB het spel naar zich toe. Theo Aanhane speelde zich in de 25e minuut op rechts goed vrij en bediende goaltjesdief John Jan sen op maat. Deze tekende met een fraaie kopbal de gelijkmaker aan: 1-1. Pal na rust sloegen de Noordwijkerhouters toe via een doelpunt van Ger van der Burg: 1- 2. VVSB liet zich daarna ondanks Feyenoord aast op Groningers ROTTERDAM (GPD) Feyenoord zal FC Groningen 1,6 miljoen gul den moeten betalen als het deze zo mer René Eijkelkamp wil overne men. Eijkelkamp heeft een nieuwe aanbieding ontvangen van zijn club, op grond waarvan de transfer som kon worden uitgerekend. Feyenoord zal voorlopig geen stappen ondernemen om met het bestuur van de Noorderlingen over de transfer van de aanvaller te pra ten. FC Groningen zou Eijkelkamp namelijk vóór 15 mei nog een verbe terd contract kunnen aanbieden en in dat geval zou de Stadionclub nog meer geld op tafel moeten leggen. Direckteur Hans Kraay heeft in middels voetbalmakelaar Bob Maaskant gevraagd wél met het be stuur van FC Groningen de onder handelingen te openen over een transfer van John de Wolf naar Feyenoord. Kraay is al geruime tijd gecharmeerd van de kwaliteiten van De Wolf, die Rob Jacobs als trainer bij FC Groningen heeft ge had, en ziet in hem het type speler, waaraan men bij Feyenoord behoef te heeft. enkele gevaarlijke aanvallen van de thuisclub niet van de wijs brengen. Een actie van Paul War merdam betekende in de 55e mi nuut 3-1, waarmee de wedstrijd in feite was beslist. Paul Warmer dam maakte er een kwartier voor tijd 1-4 van. Docos - Stompwijkse Boys 1-1 De Leidenaars gingen in dit spannende duel matig uit de startblokken. Binnen een kwar tier spelen verrichtte Docos-kee- per Wilfred Hensing prima red dingen bij inzetten van Marco Disseldorp en Rob Doelman. Slechts Erik Roos, die alleen voor doelman Jan Groene weg ver scheen, had halverwege het eer ste part een goede mogelijkheid voor Docos. De gasten kwamen in de 57e minuut verdiend aan de leiding, toen de door Rob Doel man goed aangespeelde Edwin Coach De Klerk kon tevreden zijn over de einduitslag, hoewel zijn ploeg tot een kwartier voor tijd niet erg overtuigde: „We hadden moeite de wedstrijd te controleren, nadat we op 1-0 waren gekomen. Een voorsprong vasthouden is niet onze sterkste kant, we gaan al snel ver krampt spelen. Met de uiteindelijke 3-0 zijn we inderdaad niet ongeluk kig weggekomen". De Klerk be streed dat zijn voorhoede niet pro- duktief genoeg is om een wedstrijd voortijdig te beslissen „In het mo derne voetbal worden de spitsen zo strak afgedekt, dat ook de rest van het team moet kunnen scoren. Als middenvelders het scoren op zich nemen, dan kun je dat de spitsen niet kwalijk nemen". In de eerste helft nam SJC vrijuit spelend en fanatiek het initiatief. De thuisnederlaag van 4-0 tegen Lugdunum riep om een revanche. Een aantal afstandsschoten werd echter door doelman Wim Eradus keurig verwerkt en ook laatste man Cees van Tongeren speelde één van zijn betere partijen. Pas in de laatste vijf minuten ontstonden kansjes. Ruud Pont en Jos Alders brachten een mooie combinatie voor SJC op de mat en middenvelder Harm de Vos ging de Leidse aanval verster ken. De eerste bal liet De Vos nog van zijn schoen springen, maar de Develing verwoestend uithaalde: 0-1. Een kwartier voor het einde schoot de voor Peter Hoogen- boom ingevallen Dennis Stuif zand de gelijkmaker in de tou wen: 1-1. De Stompwijkers gaven Docos in de slotfase geen ruimte meer om te scoren. Wel was Ron Hoogenboom vlak voor tijd nog eenmaal gevaarlijk, maar hij strandde op de attente Groene- weg. ROAC - LFC 1-2 In een gelijkopgaande wed strijd kwamen de Rippers in de 20e minuut op voorsprong. Een pass van Ronald Wortman be landde met steun van de wind bij Wilco van der Meer, die met een stiftbal doelman Peter van der Wal passeerde: 1-0. LFC kwam kort daarop goed weg bij een schot tegen de lat van Per Veil- brief. De Kanaries vochten zich in tweede kreeg hij onder controle en die verdween in het doel. Vlak daar na draaide Hans van As een vrije trap met de buitenkant van zijn voet op de binnenkant van de paal. Lucht Daardoor kreeg SJC voldoende lucht om in de tweede helft nog naar een gelijkspel te streven. Lugdunum moest de Noordwijkers het meeste balbezit laten. De sterk spelende Ruud Alkemade trok op de linkerkant veel van de acties naar zich toe en was dicht bij een treffer toen een afgeketste vrije trap achter Eradus langs tegen de paal stuiterde. SJC riep echter de pro blemen over zichzelf af door zeer slecht uit te verdedigen. Het kostte teveel moeite om de ballen bij de broertjes De Ridder te brengen en ook de snelle, maar luie Alders kreeg weinig bruikbare passes. Doelman Chiel Smit weerde zich goed, maar gaf ook in de 20e minuut een vrije trap weg door te veel stap pen te maken. De Lugdunum-aanval oogde ui terst beweeglijk met Ron van der Weijden en Fred van der Kaay. Toch spelen deze twee hardwerkende lichtgewichten weinig efficiënt. Op snelheid komen ze wel een man voorbij, maar de daarop volgende voorzet belandt meestal op een on bruikbare plaats. Daarom moesten de middenvelders de doelpunten maken. In de eerste helft scoorde Harm de Vos, in de tweede helft mocht Martin van Kins de wedstrijd beslissen. Nadat Van der Kaay al leen op de keeper was afgegaan en de bal op de paal had gemikt, wist ook Van der Weijden een onmisbare voorzet van Edwin Verhoogt nog om zeep te helpen. Een kwartier voor tijd kreeg eindelijk Van Kins een kans. Hij kapte Peter Marijnen uit en schoot de bal laag in de hoek. SJC liet het kopje hangen en kreeg nog een derde doelpunt om zijn oren, toen Cees Schouten Van der Weijden in stelling bracht en deze toch nog een doelpuntje meenam. Scheidsrechter Boerman noteer de een aantal spelers. De Klerk zal Hans van As twee wedstrijden moe ten missen, omdat de vleugelverde- de 28e minuut naar gelijke hoog te, maar hadden daarbij wel de steun nodig van ROAC-verdedi- ger John Bakker. Hij verspeelde de bal, waarna Edwin Bekkering profiteerde: 1-1. ROAC kon na de rust het betere spel niet meer uit buiten. Een bliksemaktie van Sydney van der Pluim betekende in de 87e miunuut alsnog de volle winst voor de bezoekers: 1-2. SJZ - SVLV 0-0 SVLV ontpopte zich als de be tere ploeg maar miste in de acht ste minuut de kans om aan de lei ding te komen. De door Ronald van der Poel onderuit gehaalde Corné Klaassen zag het speeltuig op de stip belanden: penalty. Steef Roodakkers miste echter dit buitenkansje. Voor rust had Rob Retèl namens de thuisclub de beste kans, maar zijn inzet werd prima gestopt door keeper Al jarenlang succesvol in de weer met de judoënde vrouwen, fungeert de Amstelveense sportschoolhou der sinds het gedwongen vertrek van Chris de Korte tevens als inte rim-coach bij de mannen. En omdat die vakature zich in het enge, ge compliceerde judowereldje niet zo één, twee, drie laat vervullen (zeker zeven mensen vinden zich zelf ui termate geschikt voor die baan), hebben Gietelink en zijn assistent Eddy van der Pol het in elk geval tot na de Europese kampioenschappen van volgende maand voor het zeg gen. In Helsinki zal 'Kareltje' dus vier dagen lang bijna continu in touw zijn, en in het vooruitzicht van zo'n klus zijn twee daagjes skiën in de Franse Alpen dan best wel even lekker. Er zijn er overigens zat, die Giete- links aanwezigheid in de Finse hoofdstad gestolen kan worden. Niet bij de meisjes, want die accep teren zijn autoriteit door de bank genomen zonder morren, ook al om dat hij verstandig en inschikkelijk genoeg is om niet op z'n strepen te gaan staan als clubcoaches aan de Rob Hannaart. In de tweede helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, zonder dat er nog kan sen tot scoren kwamen. Alphen - VTL 2-0 Een wedstrijd met een terechte winnaar. De Alphenaren kwamen op 1-0, nadat Piet Verlooy de bal keihard achter doelman Aad van Meurs had ingeschoten: 1-0. Doel man Matthijs van der Doef stond in de 24e minuut de gelijkmaker in de weg, door een strafschop (wegens hands van Wim Hoogen- doorn) van Ronald van der Pot met de - vingertoppen te keren. Maar ook collega Van Meurs was op zijn hoedde bij gevaarlijke in zetten van René van Engelen en Mart van Elk. De met veel inzet spelende Leidenaars konden na rust, op een afstandsschot van Fred van Haarlem na, geen vuist maken. Willem Hoogendoorn be rand van de mat de grootste vinger in de pap willen houden. Bij de mannen zou dat wel eens anders kunnen liggen, tenzij Gietelink zich in Helsinki ook ten opzichte van hun coaches zo soepel opstelt. Dwarsligger Dat lijkt hem maar geraden ook, want collega Willem Visser kondig de zaterdag bij de Open Nederland se kampioenschappen in Nieuwe- gein al aan niet van plan te zijn de coaching van zijn voor de EK gese lecteerde pupillen Ben Spijkers en Hans Buiting aan de interim-coach (es) over te laten. De notoire dwars ligger uit Nijmegen wekte de in druk de door de bond aangedragen tussenoplossing een wassen neus te vinden. „Ach, we zijn er toch alle maal", sprak hij schouderophalend, doelend kennelijk op Coos Henne- veld en... Chris de Korte, die net als Visser zelf al jaren doet op ei gen kosten de judoka's achterna rei- Dat wordt dus dringen rond de mat, en het is de vraag of de duide lijkheid daarmee is gediend. Zater dag in Nieuwegein, aan het eind van een judo-'feest' dat het karakter van een marathon had (het klokje rond met een onafzienbare reeks partij en; de 'openheid' wordt bij dit toer nooi wel erg ver doorgevoerd) bleek hoe belangrijk het is, dat ju doka's weten met wie ze te maken hebben. Halfzwaargewicht Theo Meijer had in de finale tegen Fran cois Fournier dan nog wel niet ge scoord, hij had toch wel zoveel meer initiatief getoond dan de Franse kampioen, dat hij de laatste secon den eigenlijk alleen nog maar over eind hoefde te blijven om tot win naar te worden uitgeroepen. De Amersfoortse kei evenwel viel aan en werd prompt volgens de regels der kunst gecounterd. Een koka voor Fournier, een kater voor Meij er. „Ik dacht juist, dat ik lichtjes ach ter stond", verklaarde de ook zater dag weer van alles mankerende Se oul-ganger, die beweerde vergeefs op een seintje vanaf de kant te heb ben gewacht. „Normaal hoor ik al tijd wel wat, nu niet". Hij liet in het midden, van wie die waarschuwing had moeten komen: van zijn club- coach, van 'leermeester' De Korte, met wie de band oneindig veel hechter is, of toch van de dienst doende bondscoach. Bij de EK zou Meijer niet graag op een dergelijke knullige manier zijn medaillekan sen verspelen en dus is hem er veel aan gelegen De Korte daar bij de hand te hebben. paalde in de 75e minuut de stand uit een penalty op 2-0. Unitas - Foreholte 1-5 Nadat de Unitas-selectie zich in de loop van de week als één man achter de op de wip zittende trai ner Jaap van de Krogt had ge schaard, kon de groep deze soli dariteitsactie niet met een gun stig resultaat bekrachtigen. Toen Pascal Hoffelre in de 25e mi nuut alle vrijheid had gekregen om 0-1 aan te tekenen en Nico van Rijn kort daarop simpel voor 0-2 had gezorgd, zakte Unitas weg. De Voorhouters lieten vervolgens echter diverse scoringskansen onbenut en zagen Unitas halver wege de tweede helft zelfs tot 1-2 terugkomen. Jan van der Meer gaf na een corner keeper Rob van Dijk met een goede kopbal het nakijken: 1-2. Twee minuten later zorgde Van Rijn aan de andere zij De op een zijspoor gerangeerde bondscoach heeft in Helsinki ver der alleen met titelverdedigster An- gelique Seriese van doen, want zijn oogappel Guno Berenstein is niet in de EK-ploeg opgenomen. Die sen satie kwam zaterdag niet helemaal uit de lucht vallen, want de in het olympisch jaar als een komeet aan het firmament verschenen lichtge wicht had na Seoul moeite met de motivatie en gaf bovendien zijn in- formatica-studie aan de Erasmus- universiteit tijdelijk voorrang bo ven de sport. Dat was aan zijn prestaties te mer ken en drie weken terug moest de spektakelman uit Spijkenisse dan ook zijn vorig jaar veroverde natio nale titel afstaan aan Jan van Buren (22), een dienstplichtig militair uit Rockanje die sinds jaar en dag voor het Maassluise Mahorokan uitkomt. Van Buren (vijfde) schopte het ook dit weekeinde verder dan Beren stein, maar die vond dat geen maat staf. „Ik stond tegen stuk voor stuk sterke buitenlanders, Jan voorna melijk tegen Nedérlanders". Beren stein klampte zich tot uren na zijn uitschakeling vast aan het nota bene mede door hem zelf uitgedok terde puntensysteem waarmee de JBN probeert vriendjespolitiek en andere ongewenste invloeden buiten de selectie-procedure te hou den. „Gietelink beslist niet", hield hij vol, „de regels staan op papier. Gelukkig maar, anders was ik niet eens aan zo'n avontuur begonnen. Ik ben wel eens meer onterecht uit de boot gevallen." Jan van Buren krijgt twee clubge noten van Mahorokan mee naar Helsinki: Jacco Quist, mits die is hersteld van de blessure aan de hamstrings, die hem de nationale ti tel kostte, en Anthony Wurth, de HTS'er die uit de afwijzing voor Se oul inspiratie putte. de alsnog voor de beslissing: 1-3. Uit een daaropvolgend kansen festijn bepaalden Ton Arroyo en Puck van der Voort de eindstand op 1-5. GDA - Wassenaar 3-0 GDA sleepte in dit duel de titel in de vierde klasse B in de wacht. Tot de rust hield Wassenaar nog redelijk gelijke tred met de kam pioen in spé, al moest keeper Tris tan van Rijn wel voor enkele goe de reddingen zorgen. Na de rust had GDA het spel in handen, wat in der70e minuut na een dek- kingsfout leidde tot 0-1. De uitvallen van de thuisclub leverden echter het meeste gevaar op en leidden in de slotfase tot 0-2 en vervolgens tot 0-3. Van Nispen- Zandvoort- meeuwen 1-2 Van Nispen begon goed, met in de achtste minuut een succesvol le kopbal van Ruud de Klerk op aangeven van John van Eeden: 1- 0. Een ongelukkige handsbal van Marcel van Haaster leidde er vijf minuten later toe dat Van de Meij vanaf de penaltystip mocht ge lijkmaken: 1-1. Drie minuten later was het zelfs 1-2. Nadat doelman Ed Smit in eerste instantie nog goed had gered, had de goalie het nakijken op de rebound van Dijk stra: 1-2. LDWS behaalt gelijkspel in laatste minuut LEIDEN In de allerlaatste mi nuut speelde LDWS zich naast Alexandria '66: 1-1. De Leidenaars blijven daardoor jagen op Ona, dat eveneens gelijkspeelde en de plek op de ranglijst bezet, die recht geeft op de nacompetitie om behoud van een plaats in de derde klasse. Meer burg daarentegen ging bij FC Lisse met 3-1 tenonder en zag de achter stand met Ona vergroot tot drie punten. LDWS-Alexandria '66 1-1 Alexandria waarvoor er eigenlijk niets meer op het spel stond leed toch een gevoelig verlies. Spitsspe- ler Ronald Jansen kwam ongeluk kig in botsing met Loek Dros en moest met een arm uit de kom ver trekken naar het ziekenhuis. Een kleine pleister op de wonde voor de bezoekers was het doelpunt vijf mi nuten voor rust gescoord door Ray mond Castelen, die een verre ingooi van Alex Hellinga achter Marcel van Leeuwen werkte. In de tweede helft brandde de tot dan toe matige wedstrijd pas goed los. Een treffer voor Alexandria van Alex Hellinga werd afgekeurd wegens buitenspel. LDWS was ook dichtbij een doel punt, maar keeper Jan Kruis keerde het schot van Abbla Elfrahim en Wim de Roo schoot de rebound te gen de paal. De beurt was toen weer aan Alexandria. Een schot van Fer ry Beukers werd door Van Leeu wen uit zijn doel gehouden, terwijl hij vlak daarna geholpen werd door de lat en op de doellijn door Ben de Roo, opnieuw op inzetten van Beu kers. LDWS had een uitstekende kans, toen Ben de Roo alleen door ging. Hij werd echter even buiten het strafschopgebied door keeper Jan Kruis ten val gebracht, die hier voor een waarschuwing opliep. Maar in de laatste minuut was er toch gerechtigheid voor de Leide naars. Wil Akerboom veroverde de bal op het middenveld en bereikte met een lange trap Gerrie Nachte- geller, die koelbloedig de laatste kans benutte. FC Lisse-Meerburg 3-1 Gehinderd door de harde wind zagen beide ploegen aanvankelijk weinig terecht komen van de aan- valspogingen. FC Lisse kwam ech ter na 20 minuten spelen gelukkig op voorsprong. Een bal hoog in het strafschopgebied geprikt door Pa trick Paardekoper sprong van een graspol langs de verbouwereerde Peter van der Heijden in het Meer- burgse doel. Dat was duidelijk het zetje, dat de Lissenaars nodig had den, want door elkaar de bal langs de grond door te geven veroverde de thuisclub nu het overwicht. Via een mooi uitgespeelde aanval, afge rond door Wim Bouckaert, kwam FC Lisse op 2-0. Een goede kans op de aanslui tingstreffer voor Meerburg werd vlak voor rust door Peter Vlasveld verspeeld. Meerburg deed er in de tweede helft weliswaar van alles aan om de opgelopen schade weer goed te maken, maar zag het aan dringen gepareerd door felle tegen stoten van de Lissenaars. Het was slechts aan goed keeperswerk van Van der Heijden te danken, dat het nog een half uur duurde eer FC Lis se opnieuw door toedoen van Bouckaert de score opvoerde. Er bleef voor Meerburg niets anders over dan de eer te redden, wat de de gradatiekandidaat door middel van een doelpunt van Hans Boom ook vergund was. VOETBAL - Het Nederland jeugdelftal voor spelers tot 15 jaar heeft zaterdagmiddag in Drieber gen met 1-2 verloren van zijn Engel se leeftijdsgenoten. De eindstand was reeds bij de rust bereikt. Voor 1000 toeschouwers scoorden Rorije (4e minuut), Barmby (35) en Wilson (38). HMSH krijgt punt niet cadeau van gedegradeerd Blauw Zwart LEIDEN Blauw Zwart begint lekker te voetballen, nu het elftal defini tief is gedegradeerd. HMSH kreeg het 3-3 gelijkspel zeker niet cadeau in Wassenaar. De ploeg uit Den Haag moest een 3-0 achterstand wegwerken. Vlak voor rust scoorden de gasten voor het eerst tegen, in het laatste kwar tier wisten de bezoekers nog tweemaal het net te vinden. Met spits Frank Voorham als laatste man (Cees van Leeuwen moest met een mogelijk zelfs gebroken neus het veld verlaten) speelde Blauw Zwart zijn produktiefste partij van het seizoen. Ronald Heemskerk bracht zijn team op een verdiende voorsprong. Binnen een half uur leek vervolgens Ruud Luyken de strijd te beslissen door tweemaal toe te slaan. 2-0 kwam op het bord door een fraaie solo, waarbij Luyken drie man en de doelman omspeelde. Het derde doelpunt volgde op een voorzet van Marco Lagen- berg. Na rust trok HMSH met een vierde en zelfs e de. Michel Waareman, Witeke Gunther More er voor een gelijkspel. Roodenburg brengt koploper SFC in het nauw SCHIEDAM Roodenburg-trai- ner Wim Rijsbergen toonde zich na afloop van het duel tegen lijst aanvoerder SFC ondanks de 1-1 deling eindelijk weer eens tevre den over de verrichtingen van zijn ploeg. Dat was bij Rijsbergen de laatste weken wel anders; de Leidenaar strooide hier en daar ongezouten kritiek rond om zijn spelers wakker te schudden. Roodenburg was gisteren in dit belangrijke duel, waarbij het gat met de Schiedamse Football Club kon worden verkleind, klaar wak ker. In de eerste helft was er nog sprake van een zeker evenwicht, maar na de hei-vatting hadden de Leidenaars het initiatief. Dat evenwicht in de eerste rondgang had evenwel gemakkelijk ver stoord kunnen worden, want de beste mogelijkheden waren voor Roodenburg. Zo kreeg Glenn Helder, die te gen de kort dekkende Michael van Alphen maar moeilijk zijn draai kon vinden, twee riante mo gelijkheden. Met name bij de tweede had de sierlijke linker spits pech, toen doelman John Marrevee reeds geslagen was maar zijn inzet door Jan Blom ter nauwernood van de lijn werd ge haald. Rijsbergen over Helder: „Van een getalenteerde speler verwacht ik altijd iets meer, maar hij was niet in de wedstrijd. Ik miste daardoor een aanspeel punt, omdat hij zich niet voldoen de aan zijn tegenstander ont trok". Marrevee moest bovendien zich ook nog een keer strekken toen een verre knal van de excel lerende Peter Pret op zijn vuisten uiteenspatte. Namens de thuisclub kon Ferry Meerhof met een zweefduik een voorzet van Marcel Oosterdijk niet doeltreffend afronden, waar na Oosterdijk zelf het heft maar in handen nam. Duncan Alberga, geboekt wegens een overtreding op de lastige Rob Kiebert, was daar de directe aanleiding toe. Knullig balverlies van Alberga gaf de Schiedammer plotseling vrije doortocht naar de achterlijn. Daar aangekomen liet Kiebert een voorzet los die eerst door Meerhof werd gemist maar door Oosterdijk doeltreffend werd af gerond (1-0). Het is nooit leuk om zo vlak voor rust op achterstand te wor den gezet. De nog levende titelas- piraties bij Roodenburg leken te zijn bevroren. Met de vervanging van Robert Goodway door Marcel Prins bleek Roodenburg op de rechtervleugel echter meer te kunnen klaarspelen en de Leidse ploeg ontwikkelde een constante druk op het Schiedamse doel. Met als motor dus Peter Pret (Rijsbergen: „Hij heeft mij van middag niet in de steek gelaten"), die de dikverdiende gelijkmaker van de bezoekers op zijn schoen had. Richard Gottmer, achter Helder zeer strijdbaar aanwezig, legde in de 62e minuut met een la ge voorzet de basis. In de scrim mage die daarop ontstond be hield de Leidse aanvoerder Mar cel van der Burg het overzicht. Hij legde de bal terug op Pret. De middenvelder bedacht zich geen moment en knalde de bal vanaf de zestienmeterlijn gortdroog achter Marrevee (1-1). Roodenburg had meer ver diend, want SFC, dat zich op ei gen terrein bepaald niet als een trotse koploper maar meer als een angsthaas presenteerde, kreeg het Leidse doel niet meer duide lijk in het vizier. De knappe kop stoot van Alberga daarentegen na een hoekschop van Prins had niet de lat moeten beuken maar het net laten bollen. Door de remise blijft de marge met SFC vier punten, maar de winst van dit duel is in elk geval een tevreden Rijsbergen. „On danks de chaotische slotfase waarin niet de nodige fust werd bewaard verdient de ploeg een compliment. Er is eindelijk strijd geleverd en zo wil ik het hebben". RUUD PATTIAPON LEIDEN Theo van der Veer is als tweede gefinisht bij een veldloop in Schoonhoven. De Leiderdorper maakte zaterdag deel uit van een kop groep die naast Van der Veer bestond uit André Hermsen, Erik Sier, Klaas Lok en Rien van der Wilt. Na drie van de vijf af te leggen ronden schudde Van der Veer aan de boom. Hermsen, Van der Wilt en Sier konden het tem po niet meer volgen zodat Lok en Van der Veer samen aan de leiding ble ven. 800 meter voor de eindstreep plaatste Lok een demarrage waarop Van der Veer het antwoord schuldig moest blijven. Lok zegevierde derhalve en legde de 9700 meter af in 29.23. Elf seconden later passeerde Van der Veer als tweede de eindstreep na 29.36 minuten. Gé van Veen van de Bataven werd 14e in 31.36, terwijl zijn clubgenoten Jan Kortekaas en Casper Raven- sbergen als 15e en 16e eindigden in respectievelijk 31.47 en 31.48, Bij de C-junioren ging de zege naar AAV-'er Sebastiaan Heus terwijl Jeroen Schildt (AV'47) op de tweede plaats eindigde. LEIDEN Lugdunum heeft de smaak van de thuisoverwinningen eindelijk te pakken. Door de tweede zege op rij in de Kikkerpolder staat de club op een verrassende tweede plaats, slechts drie punten achter koploper SFC. Het gedegradeerde SJC uit Noordwijk werd met 3-0 opgerold, waardoor de ploeg van Hennie de Klerk optimistisch gestemd de laatste fase van de competitie in kan. SJC speelt plichtmatig het seizoen uit en maakt zich klaar voor de derde klasse. Harm de Vos opent de score voor Lugdunum ondanks de poging van Petr Marijnen ((11) om dat te verhinderen. Jan van der Berg kan niets meer uitrichten. <ïoto Loek zuydcrduin) diger tegen de vierde boeking op- te winnen, uit de gevarenzone gera- cent of van plus één nog altijd de liep. Volgende week kan ken. Toch is het in deze klasse zo gradatie kan opleveren. Lugdunum, door thuis van Rijswijk zwaar dat een score van 50% pro- REMMELT OTTEN Trainers vechten gezag bondscoach Gietelink aan NIEUWEGEIN (GPD) Met de paasdagen is Karei Gietelink even gaan bijtanken in Albertville. Geen overbodige luxe, want de bondscoach, niet bepaald ruim bemeten in fysiek opzicht, krijgt het de komende weken ook in figuurlijke zin zo druk als een klein baasje.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15