Gul lit Mil an s probleemkind Beenhakker leert van Cruijff Twente houdt derde plaats Trappatoni kan naar VS Doelpuntloze kraker in Barcelona ©VER =DE GRENZEND PAGINA 14 MAANDAG 3 APRIL 1989 DEN HAAG (ANP) - FC Twen te blijft derde in de eredivisie ondanks het gelijke spel bij RKC: 1-1. De trainers Van Veen en Vonk klaagden na afloop vooral over de erbarmelijke kwaliteit van het Waalwijkse veld. Combineren had volgens hen weinig zin. Toch vielen twee doelpunten. Moniz bracht de Rooms Katholieke Combinatie op voorsprong, Lipponen sc de tegen. Feyenoord liep een verlies- punt in op Twente, door simpele zege van 3-0 tegen BW Den Bosch. Rob Jacobs was zo eerlijk te stellen, dat Feyenoord de minst slechte was. Van Geel Tebbenhof en Barendse maak ten de goals. Twee andere clubs die een plaats in het UEFA Cup toernooi ambiëren, speelden ge-| lijk tegen elkaar. Roda - Fortuna 1-1. door Leidenaar Alfons Groenendijk en Meijer. In de lagere regionen pakte Willem II punten van een current, door in Maastricht met 2-0 te winnen van MW. Doel punten: Mallien en Van der Borgt. FC Utrecht haalde einde lijk weer twee punten, door thuis met 3-0 over Veendam heen te lopen. Tot grote woede van de noordelijke trainer Henk Nienhuis, die vond dat de thuis club geweld gebruikte. Linford had volgens hem uit het veld ge stuurd moeten worden. Tussen het geschop -van beide kanten overigens- vielen drie goals: twee van Boogers, een var Plomp. Haarlem en PEC Zwolle kwamen in een troosteloze par tij 0-0 overeen, Volendam kon zelfs niet winnen van VW: 1-1 door Rijnink en Van Loon. In de negen wedstrijden werd twintig maal gescoord. Er kwa men 55.000 mensen kijken. Eerste divisie In de eerste divisie deden zich dit weekeinde twee opmerkelij ke zaken voor. NEC, wekenlang ongeslagen, verloor tegen AZ, 3- 2. Den Haag, eveneens kandi daat voor rechtstreekse promo tie naar de eredivisie, profiteer de niet optimaal. Na de neder laag van vorige week bij NEC liet de ploeg van Co Adriaanse dit keer een punt liggen bij Eindhoven, 1-1. Excelsior klom naar de twee de plaats. De Rotterdammers versloegen RBC, 2-0. André Wasiman en Warry van Wattum maakten de doelpunten. Vitesse verstevigde zijn positie aan de kop van de ranglijst. De ambi tieuze club uit Arnhem wa sterk voor Telstar en won e' eens met 2-0. Bos en Laamers scoorden voor 3000 bezoekers. MILAAN (SID) Giovanni Tra- pattoni, trainer van Inter Milan, heeft een riante aanbieding ge kregen om bondscoach va: Verenigde Staten te worden. Hij zou de Amerikaanse ploeg 1991 tot en met het toernooi het wereldkampioenschappen in dat land (1994) moeten bege leiden. Trapattoni, momenteel met zijn ploeg lijstaanvoerder ii hoogste klasse van ht Italiaanse voetbal, kan in deze periode ruim 22 miljoen gulden verdie nen. Hij zei nog geen beslissing te hebben genomen. „Deze aa bieding is zo bijzonder, dat ik zeer lang over ga nadenken". Trapattoni, voormalig speler van AC Milan, was voor zijn In ter-tijd zeer succesvol bij Juven tus. Groningen wil Meyer strikken GRONINGEN (GPD) - FC Groningen zal alles in het werk stellen om Hennie Meyer defini tief van Ajax over te nemen. Vol gens de afspraak moet FC Gro- jen, dat de eerste rechten heeft om de spits aan te trekken, het Ajax-bestuur daarvan voor 15 april in kennis stellen. Ajax- directeur Van Eijden wenste de transfersom niet prijs te geven, Ir technisch manager Koem an Groningen sprak van een bedrag van 800.000 gulden. De huursom (100.000 gulden) wordt daarvan afgetrokken. Meyer zelf is zeer genegen om in het Oos terpark werkzaam te blijven. De intentie van FC Groningen n een andere Amsterdamse jhuurling, Erik Regtop, over te en, is minder groot. Regtop moet een halve ton minus de huursom van 50.000 gulden op brengen. Koeman schatte giste- de kans dat de Groningse spits Eykelkamp naar Feye noord vertrekt, op vijftig pro cent: „Het bevalt Eykelkamp goed bij ons. Heel goed zelfs. Ik zie hem niet zo snel vertrekken. Bovendien heeft Hans Kraay Feyenoord zich hier nog niet gemeld. En dat zal toch eerst moeten gebeuren". MW heeft Ajax inmiddels la ten weten gebruik te maken van het eerste recht om doelman Eric de Haan te kopen. Volen dam wenst hetzelfde te doen met Richard Sneekes. Ook Wer- dekker (Willem II) mag van club eranderen. Ajax overweegt om het contract van Bryan Roy open te breken voor een langdu rige verbintenis. BERGAMO (GPD) - Ruud Gullit is Milans probleemkind met het oog op de belangrijke Europa-Cupwedstrijd overmorgen tegen Real Madrid. De spelmaker van de Italiaanse landskampioen kwam afgelopen weekeinde slechts de tweede helft in het veld te gen Atalanta Bergamo (1-2 winst) omdat hij begin vorige week werd getroffen door een keelontsteking. Een antibioticakuur, die hij vandaag beëindigt, had zijn krachten gesloopt. De Italiaanse landskampioen die zaterdag in Bergamo een behoorlij ke. vervroegde generale opvoerde voor de Europa Cup 1-halve finale, waarin een uitblinkende Frank Rijkaard de winnende goal scoorde, hoeft echter niet te vrezen dat zijn belangrijkste speler in het Estadio Santiago Bernabeu zal ontbreken. „Daar is geen gevaar voor", aldus de aanvoerder van het Nederlands elf tal die vermoedt zijn keelontsteking in dat familiekring te hebben opge lopen. „Mijn vrouw loopt al drie maan den met pijn in haar keel, terwijl ons dochtertje Felicity ook last heeft. De bacterie die na een speek- seltest is geconstateerd, komt dus daar vandaan. In overleg met Sac- chi hebben we besloten dat ik tegen Atalanta alleen de tweede helft zou spelen, omdat de antibiotica die ik neem energie vreten. Ik zat in de wedstrijd dan ook behoorlijk stuk. Ik had het gevoel dat ik vastgehou den werd, zo vermoeid was ik. Maandag en dinsdag heb ik hele maal niets gedaan. Woensdag was ik met de kuur begonnen en vanaf dat moment heb ik nog slechts licht kunnen trainen. Zondagochtend voelde ik me op de training alweer beter". Aanvallend Milan speelde tegen Atalanta, dat eerder verrassend met 1-2 in San Si- ro van de landskampioen had ge wonnen, met name in de eerste helft aanvallend sterk. Frank Rijkaard, die weer op zijn geliefde plaats cen traal op het middenveld uitkwam, werkte een van zijn betere wedstrij den af, stimuleerde zijn ploeggeno ten en bekroonde zijn prestatie met een fraaie treffer na een uur spelen. Achteraf bleek het de winnende. „Het is bekend dat ik het liefst op deze plek speel. Maar tegen Real Frank Rijkaard (links) wordt na zijn fraaie en doeltreffende uithaal in Bergamo onthaald door Ruud Gullit en Paolo Virdis. Marco van Basten rechtsis in aantocht. (foto AP) gaat het ploegbelang weer voor (de vaste voorstopper Filippo Galli is nog steeds geblesseerd - red.) dus zal ik wel weer achterin spelen. Niet dat ik dat leuk vind. Maar voor een enkele keer moet het maar", merkte de Amsterdammer droog op. Marco van Basten toonde zich fel en jegens de scheidsrechter Di Cola zelfs geir- riteerd, nadat de zoveelste overtre ding tegen hem niet afdoende werd bestraft. Na protesteren kreeg hij geel van de arbiter. Milans topsco rer - tien goals in 23 duels - raakte zelf de paal. „Het is zaak om woensdag defen sief soberder te spelen", doelde Gullit op de dit keer alles behalve waterdichte Milan-defensie. „Angst voor Real is echter ongegrond. We gaan zoals altijd uit van onze kracht. De spanning is ook niet groter dan anders. Ik heb helemaal niet het ge voel dat het een halve finale is. Ik ben vrij optimistisch. Ik denk dat we de finale halen. Ik ben het dan ook niet eens met onze trainer Sac- chi, die Madrid individueel-tech- nisch hoger aanslaat dan Milan". MARTIN SCHOOTS BARCELONA (GPD) - „Dit jaar nog niet", zei Jose Luis Nunez, net vóór de wedstrijd tegen Real Madrid herkozen als voorzitter van FC Barcelona. „Volgend jaar wel". Onder werp van gesprek was het kampioenschap in de Spaanse competitie. Maandenlang bleef Barcelona aan een elastiek je op overbrugbare afstand van Real hangen en al die tijd droomden Johan Cruijff en zijn nieuwe pupillen van de wedstrijd op 1 april in het eigen stadion. Maar ze konden de 115.000 volgelingen van het 'geloof-Cruijff op de langver wachte zaterdagavond zelfs geen doelpunt bieden. De boeiende 0-0 in het Nou Camp- geweest. Nu riep het publiek in de stadion was een flinke stap op weg veel mindere tweede helft minuten- naar de beslissing in het Spaanse lang om Lineker, die echter de hele voetbal. Real Madrid, dat tussen- wedstrijd op de bank kon blijven door de ene zware Europa-Cupklus zitten. na de andere moet opknappen, En Johan Cruijff kon in een door heeft gewoon nog altijd drie punten Spanjaarden, Fransen, Duitsers, voorsprong (vier eigenlijk, door het Italianen, Zweden en heel veel Ne- betere doelgemiddelde), die er vijf derlanders bevolkte persruimte uit- (of dus zes) kunnen worden als de leggen waarom hij die gok met Julio ploeg de 1-0-achterstand in de ge- Cesar Romero had genomen. Het staakte wedstrijd tegen Osasuna antwoord was een ingewikkeld tac- volgende maand ombuigt. „Er is tisch betoog, waar het publiek niet nog niets beslist", zei Leo Beenhak- veel mee opschoot. Dat zag FC Bar ker natuurlijk, en „het is wel iets celona een helft lang prima voetbal- moeilijker geworden", volgde colle- len, doch het verfoeide Real Ma- ga Cruijff. drid, met een voortdurend uitgeflo- Ze waren, omringd door Neder- ten Bernd Schuster in het midden, microfoons en met een duur punt uit de stad ver trekken. landse blocnotes, ineens weer heel aardig voor elkaar, de beide Hollandse trai ners, die de Spaanse competitie be heersen. Beenhakker kon voor en kele uren iets meer ontspannen ach terover leunen en in die positie zeg gen, dat Barcelona een fantastisch elftal heeft. „Maar als je met alle maal nieuwe spelers begint, kun je niet direct een goede eenheid ver wachten, hoewel Johan uitstekend werk heeft gedaan. Dat is nou het verschil tussen beide ploegen, Real is een authentieke eenheid, door de bailers jaren gegroeid". was ee Peil Op het spel nauwelijks e ker als het i Real is dit seizoen peil te trekken, ze- individuele presta ties van de spelers gaat. Was de laatste weken Bernd Schuster de grote heerser en Emilio Butragueno Eenwording Nu heeft Cruijff met zijn allerlaatste beslissing de eenwording in zijn overigens heerlijk fanatiek spelen de bankzittende, onzekere schle miel, gisteren wisselden veel voet- ser eens van rol. 'Butre' voortdurend counter-ge vaar voor doelman Zubizarreta en Leo Beenhakker klopte zich daar mee op de borst. „Ik heb het conflict met Butra gueno vorige week bewust gezocht, want na zo'n ruzie krijg je een scher- Aloisio Pires, de Braziliaan van Barcelona (links), moet het in de lucht af leggen.tegen de Mexicaan van Real Madrid, Hugo Sanchez. (foto AP) de elftal niet direct bevorderd. Was pe speler terug. Ja, dat heb ik van de meester zelf geleerd", doelde Been- hakker op Johan Cruijff. „Alleen Romerito bekend geworden en de loopt zoiets in Spanje snel uit de i de basis opdraven, ten koste op zijn beloop heb gelaten". van Gary Lineker. Had Romerito de eerste helft een van zijn drie goe de kansen op een doelpunt benut, dan was de kritiek te verwaarlozen Lijkt het hu weer de beurt aan Cruijff psychologische trucjes in zijn kleedkamer uit te proberen. Gary Lineker zit diep in de put, an dere spelers (vooral de i tuurlijk) voelen zich steeds meer ge negeerd en Romerito wordt enigszins beschouwd als een plotse ling opgedrongen ploeggenoot. Dat is natuurlijk niet de schuld van de Paraguayaan zelf, die zater dag meer dan zijn best deed om een goede indruk te maken. Bovendien kan hij nuttig blijken als vervanger van de geblesseerde Bakero, die nu nog voor hem in de spits speelde, maar zich binnenkort aan de enkel laat opereren. Het wegvallen van Bakero is de grootste tegenslag voor Barcelona in de laatste belangrijke weken van het seizoen, waarin ook nog een Eu ropa-Cup op het spel staat. Johan Cruijff heeft begin dit jaar de druk op zijn team verhoogd, zei meer van zijn spelers te verlangen, nu ze gewend waren aan het spelen in een topclub. Daarom nu teleurge steld? „Nee", zei Cruijff. „Speel je slecht en verlies je, dan wel, maar we hebben een heel goed seizoen gehad, zijn steeds in de race om de titel geweest, hebben alleen af en toe wat kansen en punten laten lig gen, waar Real punten van de scheidsrechters cadeau kreeg". In DIOK-outfit oefende het Nederlands rugbyteam gisteren op het veld van de Leidse landskampioen tegen de Engelse tweede divisieclub Barnstable. Oranje won met 44-8. Ronald Vermeulen houdt op de foto opruiming, ter wijl hij in de rug wordt gesteund door DIOK-ploegmakker Robert Broers. Woensdag komt het nationale rugby team in actie tegen Portugal. De opstelling voor die wedstrijd in de B-poule van de FIRA: André Marcker (Castri- cum), Ruud Vos (Bassets), Jan Eversveld (Eemland), Paul Hengeveld (ARC/NFC), Dik Berghout (DIOK), Erik van der Laan (Castricum), Marcel Eman (HRC), Diederik Nolte (DSRC), Pieter Corver, Robert Broers, Marcel van Loon, Eric-Jan Berendsen (allen DIOK), Jan Heinen (Castricum), Yves Kummer (DIOK), William van der Kley (HRC). (foto Loelc Zuyderduin) Nunez herkozen als voorzitter BARCELONA (GPD) - Jose Luis Nunez is zaterdag herko zen als voorzitter van FC Bar celona, „meer dan een club", zoals de socio's hun wekelijkse verzetje en dagelijkse gespreks onderwerp noemen. Nunez, die al elf jaar aan het bewind is en nooit enige serieuze tegenstand in de verkiezingen kreeg, had nu te maken met de oppositie van de jonge zakenman Sixte Cam- bra. Nunez mag nog eens vier jaar blijven zitten, omdat 58 pro cent van de leden voor hem koos, tegen 40 procent voor Cambra. Nunez had vooral de steun van de oudere leden van Bar celona. En hoewel het de hele dag een gekkenhuis was in de straten rond het mini-stadion waar de stembussen stonden, brachten slechts 43.000 van de 93.000 stemgerechtigde socio's een stem uit. Textiel-directeur Cambra had de laatste weken al een enorme achterstand in de prognoses weggewerkt, maar zag zich benadeeld door de lage opkomst. Johan Cruijff, geen grote vriend van Nunez, reageerde neutraal op de herverkiezing van de voorzitter. „Tot nu toe heb ik hier goed kunnen wer ken. Als dat zo blijft, vind ik het prima", aldus Cruijff. ENGELAND Liverpool komt met de week dichterbij het kampioenschap van Engeland. De titelverdediger, gekomen uit de middenmoot met een achterstand van 19 punten, staat na afgelopen weekeinde in verliespunten zelfs gelijk met lijstaanvoerder Arsenal. De ploeg van manager Dalglish won van naaste concurrent Norwich (1-0), de koploper uit Londen liet een punt liggen bij Manchester Uni ted, 1-1. Liverpool, sinds 1 januari van dit jaar ongeslagen, staat nog op drie punten achterstand maar heeft een duel minder gespeeld. Dat Arsenal geen kleine voor sprong hield was een gevolg van pech. De voorsprong bij Man chester United werd kort voor het einde tenietgedaan door een ei gen doelpunt van verdediger Adams. Dezelfde speler had de score voor Arsenal geopend. Bij Manchester maakte de Noordier- se international Whiteside na een jaar afwezigheid zijn rentree. Hij speelde onopvallend. Liverpool dankte de overwin ning bij Norwich aan aanvoerder Whelan. Hij maakte in de 20e mi nuut het enige doelpunt van de wedstrijd. De winst van de meest succesvolle ploeg uit de geschie denis van het Engelse voetbal was verdiend. Met name op het middenveld maakte de titelver dediger de dienst uit. Op 23 april ontvangt Liverpool op Anfield Road zijn belangrijkste tegen stander. Millwall handhaafde zich ach ter Norwich op de vierde plaats, ondanks de ruime nederlaag (3-0) bij Sheffield Wednesday. De doel punten in dit duel kwamen op naam van Palmer en Whitton (2). Ook Nottingham Forrest, gewaar deerd subtopper, had een slechte dag. De formatie van Brian Clough ging ten onder bij Wim bledon, 4-1. Slechts de zoon van de manager was produktief voor Nottingham, bij de tegenstander maakten Sanchez (2), Miller en Fashanu de doelpunten. ITALIË Voor Inter was het in de Italiaan se competitie een prachtig week einde. Een dag na het verrassende verlies van nummer twee Napoli tegen Juventus, won de koploper zonder moeite van Como, 4-0. Ook het als derde geplaatste Sampdoria liet een punt liggen (0- 0 tegen Bologna), waardoor Inter vrijwel zeker is van de titel. De Westduitser Matthaus scoorde twee keer voor Inter, waarvan éénmaal uit een straf schop. Berti en topschutter Sere na maakten voor 75.000 toeschoe- wers het kwartet vol. Een dag eer der had Ottavio Bianchi, trainer van Napoli, na de nederlaag tegen Juventus al verklaard dat de com petitie was beslist. „Wij hebben niet alleen de wedstrijd, maar ook het kampioenschap verloren". BELGIË Vijf wedstrijden voor het einde van de competitie heeft An- derlecht de achterstand op leider KV Mechelen teruggebracht tot vier punten. De ploeg uit Brussel won het topduel achter de Kazer ne met 2-1. Voor de formatie van Aad de Mos betekende dit het eer ste puntverlies op eigen veld van dit seizoen en de tweede neder laag van de competitie. Club Brugge, de titelverdedi ger, leed opnieuw een zware ne derlaag. De ploeg van trainer Henk Houwaart verloor bij Ware- gem, 4-2. De concurrenten voor de plaatsen die recht geven op Europees voetbal, deden het nau welijks beter. FC Antwerp ging op eigen veld onderuit tegen St. Truiden (0-1). FC Luik bleef bij Beveren steken op 0-0. Anderlecht won de beladen topper tegen Mechelen verdiend. De nummer twee van de ranglijst speelde sneller en adequater. De thuisclub, gehandicapt door de afwezigheid van Clijsters, Koem an, Hofkens en De Wilde, kreeg nauwelijks kansen. Slechts in het openingskwartier waren beide ploegen gelijkwaardig, daarna sloeg de balans door in het voor deel van de ploeg uit Brussel. Keshi opende na 25 minuten de score voor Anderlecht. De Neder landse international Bosman maakte tien minuten later gelijk. Na de rust was Anderlecht aan merkelijk beter. De ploeg stuitte echter op de sterke doelman Preud'homme. Nilis besliste in de 75e minuut de wedstrijd, door een vrije bal op fraaie wijze in het doel van Mechelen te schieten. Bij Standard Luik - Lokeren (2- 0) werd de Nigeriaanse doelman van de bezoekers, Rufai, al na drie minuten uit het veld gestuurd. Hij haalde de doorgebroken Czernia- tynski onderuit. Pas in de laatste 10 minuten profiteerde de thuis club van de nummerieke meer derheid. Czerniatynski en Van- dersmissen maakten de doelpun ten. Ook bij Waregem - Club Brugge viel een rode kaart. De Brugge- naar Plovie werd weggestuurd. Club verloor kansloos, 4-2. WEST-DUITSLAND De supporters van Bayer Lever- kusen hebben, niet voor het eerst overigens, luidkeels het vertrek van trainer Rinus Michels geëist. Ze deden dat zaterdag, tijdens en na de thuiswedstrijd van Lever- kusen tegen nummer laatst Stuttgarter Kickers, die met 1-3 verloren ging. Het was niet de eni ge «verrassing in de 24e speelron de van de Bundesliga: koploper Bayern München verloor bij Mönchengladbach en zag Köln tot drie punten naderen. Niet alleen de fans van Lever- kusen trokken hun mond open. De trainer liet zich verbaal niet onbetuigd, hoewel hij zijn uit spraken wat voorzichtiger bracht: „Als ik nu alles zeg wat ik op de tong heb, ziet het er niet goed uit. Stuttgart heeft dik ver diend gewonnen. Bij ons is alles verkeerd gegaan, wat maar ver keerd kan gaan. Dit was ver schrikkelijk." Het is de vraag of Michels het seizoen bij Leverkusen afmaakt. Net als enkele jaren geleden bij FC Köln, is de positie van de Am sterdammer in het geding. Dins dag verstomde de kritiek even, toen Leverkusen zich ten koste van Uerdingen plaatste voor de laatste vier van de Duitse beker. Door de nederlaag op Stuttgarter Kickers is het krediet echter weer verspeeld. Voor bijna 14.000 men sen was de thuisclub volstrekt kansloos. Na vijf kwartier stond het 0-3, door doelpunten van Schüler, Wolf en Hotic. Een mi nuut na de derde treffer scoorde Rolff uit een strafschop tegen. Minstens zo groot was de ver rassing in Mönchengladbach, waar Bayern voor het eerst sinds 27 competitiewedstrijden ver loor. De competitie wint daardoor aan spanning, want de Zuidduit sers zagen hun voorsprong op Köln slinken tot drie punten. Bo vendien wacht Bayern woensdag het zware treffen met Napoli in de Europa Cup. Voor 34.500 toeschouwers op de uitverkochte Bökelberg kwam de club van Jupp Heynckes, die zelf als topscorer jarenlang triom fen vierde bij Gladbach, na 25 mi nuten op voorsprong dankzij een kopbal van de Zweed Ekström. Vlak voor rust maakte Neun ge lijk. Na 66 minuten zorgde Hockstatter met een schot van ze ventien meter voor de zege. FC Köln blijft'de belangrijkste con current voor Bayern. Pierre Litt- barski maakte in het Volkspark stadion de enige treffer van het duel tegen HSV, dat voor de twee de maal in vier dagen met 0-1 ver loor op eigen veld. Woensdag ge beurde dat voor de beker tegen Werder Bremen. Ook dé tweede Nederlandse trainer in de Bundesliga bleef ver stoken van een overwinning. Arie Haan speelde met VfB Stuttgart in eigen huis gelijk met 2-2 tegen Uerdingen. Stuttgart kwam twee maal achter, maar Allgöwer en Walter zorgden voor een punt. Dynamo uit Oost-Berlyn heeft zaterdag voor de tweede maal in successie de Oostduitse voetbalbeker gewonnen. De landskampioen versloeg in de hoofdstad FC Karl Marx Stadt met 1-0. Voor 38.000 toeschou wers maakte international Andre as Thorn in de 57e minuut het doelpunt, uit een pass van libero Rhode. Het was voor de negende maal dat Dynamo in de eindstrijd stond. Drie keer werd de finale gewonnen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14