Almirante Grau kost schatkist nu al 95 miljoen 's Konings Oudste Dogter bestaat 175 jaar Dogter bestaat 175 jaar Schiphol wordt te klein voor het succes van de Fokker-100 'Anders komt er geen sociaal akkoord' NMBBANK Peru kan lening niet betalen GAB Tilburg schendt geheimhoudingsplicht Olieprijzen weer omhoog Stakingen bij crematoria nu definitief ZATERDAG 1 APRIL 1989 ECONOMIE u I PAGINA 7 DEN HAAG (GPD) - Minister Ruding (financiën) en zijn Peruaanse ambtgenoot willen een nieuwe overeenkomst sluiten over de afbetaling door Peru van leningen gebruikt om haar kruiser Almirante Grau (de vroegere hr. ms. De Ruyter) in ons land te laten opknappen. Schiphol-Oost te vervangen en om het natuurlijk verloop aan te kun nen. De school telt op dit moment 160 leerlingen, waarvan de helft aan het einde van dit jaar na een tweeja rige cursus aan de slag kan. Voor het volgende schooljaar denkt directeur H. Tuik bij wijze van uitzondering weliswaar te kun nen groeien tot 300 leerlingen, maar dan kunnen er in het jaar daarna minder nieuwe leerlingen worden aangenomen. Scholing van werklo ze metaalbewerkers in een snel tem po van drie maanden biedt ook geen uitzicht. Het arbeidspotentieel rondom Schiphol is uitgeput. Het werkloosheidspercentage onder technici is zeer laag. De bedrijfs- school heeft dat reservoir in de afge lopen drie jaar al afgeroomd. De te lage uitstroom vanuit het technische onderwijs, deels veroor zaakt door de geboortedip eind ja ren zeventig, speelt Fokker de ko mende jaren parten. Als Fokker zou besluiten een tweede produktielijn op Schiphol te bouwen, ziet Tuik door al die zaken problemen opdoe men. Maar hij wacht net zoals ieder een af wat de raad van bestuur van Fokker daarover beslist. Alle argu menten wijzen op een tweede fa briek elders in Nederland, maar de kans op uitbesteding van het werk aan Lockheed in de V.S. of Shorts in Noord-Ierland is ook nog aanwe zig. Met de verhoogde produktie in 1991 tot 46 F-100's en 33 F-50's per jaar in de huidige fabriek op Schip hol zegt Tuik zeer tevreden te zijn. PARIJS (ANP) - In Parijs werd gisteren deze mini-computer gepresenteerd, speciaal bestemd voor de 'innemers' onder de automobilisten. Met behulp van dit apparaat, dat in de loop van dit jaar in de handel komt, kan een be stuurder zelf vaststellen hoe hoog het alcolholpercentage in het bloed is. (foto anp) "Wat dat betreft kon de order van American Airlines niet op een mooi er moment komen", zegt hij. "We kunnen hier nu vloeiend doorgaan in de selectie van leerlingen. We overwegen nog of het aantal leerlin gen moet stijgen. Als het echt moet kan er wel een aantal bij, want we hebben nog wat kandidaten, die van de technische school komen, in portefeuille". Volgens Tuik ging Fokker er bij de start van de nieuwe Fokker-pro jecten nog niet van uit dat de Fok ker 100 zo'n succes zou worden. "We gingen er van uit dat we alleen tijdens de aanloopfase meer perso neel nodig zouden en daarom huur den we veel mensen tijdelijk in en verhoogden we de opleidingscapa citeit in 1985 tijdelijk tot 280 leerlin gen", legt hij uit. "Die scholingsin spanning brachten we daarna terug om ruimte te scheppen voor de bij scholing van het bestaande perso neel, dat moest overstappen van de F-27 en de F-28 naar de F-50 en de F- 100. Verder richtten we ons toen vooral ook op de scholing van werk lozen. Het was de bedoeling dat de ingehuurde werknemers zouden verdwijnen als de produktie goed op gang zou zijn gekomen, maar door de huidige orderstand zullen we op Schiphol met een hogere per soneelsbehoefte blijven zitten". Voor de toekomst ziet Tuik alleen een oplossing door een 'opwaarde ring' van het technische onderwijs in Nederland. Hij is daarom blij met de promotiecampagne van het Con tact Orgaan Onderwijs Arbeids markt voor het technische onder wijs. De eerste campagne onder leerlingen en hun ouders in het ba sisonderwijs vond in Noord-Hol land plaats. Het COA heeft nu ook in en om Rotterdam zo'n campagne gestart. "Maar het is nog te vroeg om het effect daarvan te meten", zegt hij. Onderzoeker krijgt gegevens werklozen CNV eist van regering meer geld voor uitkeringsgerechtigden ADVERTENTIE organiseert donderdagavond 6 april a.s. in Leiden van 20.00 tot 22.30 uur een BASIS-OPTIECURSUS i.s.m. de Europese Optiebeurs Er zijn nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Inlichtin- gen/reserveringen 071-255531, NMB Bank Leiden Van de lening, groot 360 miljoen gulden, moet Peru nog ruim 156 miljoen gulden terugbetalen. Via herverzekering van de transactie, onder staatsgarantie, bij de Neder landse credietverzekerings maat schappij (NCM), is de schade van de overheid tot nu toe 94,5 miljoen gul den. Een en ander blijkt uit antwoor den die minister Ruding op 35 vra gen van de kamercommissie voor fi nanciën over de gang van zaken rond de Almirante Grau heeft ge steld. De commissie ging daartoe over nadat toplieden van de NCM berichtten dat op het hele project een schade dreigde van 600 miljoen gulden. Ruding ontkent dat nu. Vol gens hem kent de lening van 360 miljoen gulden, inclusief rente ge durende de terugbetaling ervan, een maximaal risico van 520 mil joen. De aankoop van de hr. ms. De Ruyter door Peru is op 1 juli 1978 helemaal betaald. Risico Ruding geeft te kennen dat het der de kabinet-Van Agt al een positief besluit had genomen over het her- LONDEN (RTR) - De olieprijzen op de internationale markt zijn giste ren weer verder gestegen. De prijs van de toonaangevende oliesoort Brent uit het gelijknamige Noord- zee-veld, voor directe levering, be droeg per vat (159 liter) 20,45 dollar tegen 20,00 dollar tegen het slot van de handel donderdag. De belangrijke Amerikaanse olie soort West Texas Intermediate, voor levering in mei, ging met der tig dollarcent in prijs omhoog tot 21,30 dollar per vat. De prijs van de meest bekende oliesoort uit het Midden-Oosten, Dubai, ook voor le vering in mei, steeg met veertig dol larcent tot 17,35 dollar. De prijsstijging wordt veroor zaakt door de aankondiging van verschillende oliemaatschappijen dat zij de intensiteit van hun olie transport vanuit Alaska niet kun nen volhouden als gevolg van de olieramp voor de kust van deze Amerikaanse staat. In navolging van Exxon heeft nu ook de Ameri kaanse dochteronderneming van de Britse oliemaatschappij British Pe troleum zijn olieleveranties voor april verminderd, volgens BP Ame rica met twintig procent. Handelsakkoord ACCRA (RTR) - Ghana en Neder land hebben gisteren een akkoord ondertekend voor het bevorderen van de investeringen in het Westafrikaanse land met het doel de wederzijdse handel uit te breiden. Het verdrag omvat te nemen maatregelen in het geval van han delsgeschillen en voorziet in rege lingen voor het uitvoeren van inves teringen en winsten. GNA meldde dat een soortgelijk akkoord twee weken geleden werd getekend tussen Ghana en Groot- Brittannië. Naar verwachting zullen andere verdragen worden getekend met de Verenigde Staten, West- duitsland, Canada en Japan. De Nederlandse tijdelijk zaakge lastigde in Ghana, R. Bekink, ver klaarde dat de Nederlandse investe ringen in Ghana met name aanzien lijk zijn op het gebied van het zoe ken naar olie-voorraden en commu nicatie. Instemming Het kabinet vindt de bestaande mo gelijkheden afdoende om hoofd aannemers aansprakelijk te stellen voor belasting en sociale premies, die hun onderaannemers verzui men af te dragen. Het kabinet heeft dan ook besloten de in 1982 inge voerde Wet Ketenaansprakelijk heid in stand te houden. Gemeenten Het kabinet heeft besloten de in ning van onroerend goed-belasting van de belastingdienst over te heve len naar de gemeenten. Als gevolg van deze maatregel vervallen bij de belastingdienst 650 arbeidsplaat sen; 170 bij de Directie automatise ring rijksbelastingen in Apeldoorn en de overige 480 bij de ontvang kantoren. Huur melkrecht Melkveehouders kunnep voortaan melkrechten huren van collega's. Per jaar mogen zij maximaal de rechten huren voor de produktie van 75.000 kilogram melk. De melk veehouder die rechten verhuurt moet minimaal 10.000 kilogram af staan. verzekeren onder staatsgarantie van een lening aan Peru, nodig voor het laten opknappen van de Almi rante Grau in ons land. Zelf geeft Ruding citaten uit kamerdebatten van begin 1985 waarin hij de Kamer waarschuwde voor het extreme gro te risico dat met de transactie werd gelopen gezien de financiële proble men van Peru. Verder wijst hij er op dat de Kamer zelf grote waarde hechtte aan de opdracht gezien het werkgelegensheidseffect ervan voor de Amsterdamse agglomera tie. Het beëindigen van de hele, in 1985 afgeloten overeenkomst rond de lening en de herverzekering on der staatsgarantie was volgens Ru ding niet mogelijk. Dit zou een schadepost van 195 miljoen gulden hebben opgeleverd. Wel zegt hij zelf in 1984, 1986 en 1987 de werkzaam heden aan de Peruaanse kruiser te hebben laten stopzetten omdat het land achterbleef met betalingen voor het verrichte werk. Uiteinde lijk mocht het schip op 22 januari 1988 naar Peru varen. Dat kon vol gens de bewindsman niet worden tegengehouden omdat het om een oorlogsschip ging waarop be slaglegging niet mogelijk is. Boven dien had Peru aan door ons land ge stelde betalingsvoorwaarden op dat moment voldaan. Er was weliswaar een betalingsachterstand van ruim 61 miljoen maar daarover bestond aan afspraak tot het treffen van een nadere betalingsregeling. Andere schulden Ruding laat de Kamer voorts weten dat Peru behalve de afbetalingen voor de Almirante Grau ook nog voor andere opdrachten geld schul dig is. Zo staat er nog een rekening van 83,3 miljoen gulden open voor de aankoop van de kruiser hr. ms. Zeven Provinciën en acht onderzee ërs. Op andere, niet militaire orders, moet het land nog 60,7 miljoen beta len. Aan verstrekte ontwikkelings hulp moet nog 35,4 miljoen terugbe taald worden. Binnen de Club van Parijs, een organisatie van rijke lan den die schuldenregelingen treft met armere landen, wordt over dit alles beraadslaagd. De Almirante Grau-zaak zal echter afzonderlijk worden geregeld in een nader te sluiten overeenkomst. AMSTERDAM - De Nederland- sche Bank is niet gerust op de ont wikkeling van de inflatie. Momen teel is de geldontwaarding in ons land nogal aan de lage kant en "dat willen we graag zo houden", zei de president van DNB, dr. W.F. Dui- senberg, dezer dagen. Hij en zijn mededirecteuren bera den zich ook op de vraag of zij maat regelen moeten nemen om de sterk gegroeide kredietverlening van de banken, af te remmen en zo ja, op welke wijze. De omvangrijke kre dietverlening heeft de geldhoeveel- heid zeer doen toenemen met alle ri sico's van dien voor de waarde van de gulden. door Bote de Boer Met deze uitspraak en eventuele maatregelen begeeft DNB zich exact op het terrein waar haar groot ste verantwoordelijkheid ligt. Arti kel 9 van de Bankwet 1948, waarbij de taken en bevoegdheden zijn ge regeld, luidt namelijk: "De Bank heeft tot taak de waarde van de Ne derlandse geldeenheid (de gulden) te reguleren op een zodanige wijze als voor 's lands welvaart het meest dienstig is, en daarbij die waarde zo veel mogelijk te stabiliseren". Aan de noodzaak de waarde van de geldeenheid te bewaken dankt DNB ook haar ontstaan. Toen in 1814 de Franse bezetting ten einde was, zat ons land vol waardeloze Franse assignaten (papiergeld). De handel, het hart van onze economie, lag vrijwel stil. Daarom nam Willem I het initiatief tot oprichting van DNB als nationale bank, die bedrij ven en particulieren in het gehele land de mogelijkheid moest bieden krediet bij haar op te nemen. DNB kreeg verder tot taak de SCHIPHOL (GPD) - De bedrijfs- school van Fokker op Schiphol is zelfs met de beste wil van de wereld niet in staat om voor de komende ja ren voldoende leerlingen te scholen voor een nieuwe produktielijn voor de Fokker 100, waarvan sprake kan zijn als Fokker na de order van American Airlines nog meer orders in de wacht sleept. door Onno Buiter Dat gegeven vormt voor Fokker een reden om voor de bouw daarvan naar andere plaatsen in Nederland uit te kijken, als de produktie niet wordt verplaatst naar de Verenigde Staten of Noord-Ierland. Rotterdam en Enschede, en inmiddels ook Maastricht, hebben zich als kandi daat voor deze nieuwe Fokker-ves tiging gemeld. De capaciteit van de school op Schiphol is amper voldoende om het momenteel ingeleende perso neel op de Fokker-vestiging op AMERSFOORT (ANP) - Als er per 1 juli geen 200 miljoen gulden be schikbaar komt voor de uitkerings gerechtigden "die al acht jaar in de ijskast zitten", doet het CNV niet mee aan een sociaal akkoord. Het zal dan in actie komen, eventueel samen met de FNV en de ouderen bonden. Voorzitter H. Hofstede van het Christelijk Nationaal Vakverbond geldomloop te bevorderen met de mogelijkheid om bankbiljetten uit te geven. Voor het uitgeven van bankbiljetten kreeg DNB het mo nopolie. Kassier De Nederlandsche Bank werd op 1 april opgericht en bestaat vandaag dus 175 jaar. Willem I was heel blij met zijn schepping, waarvan hij bij het 10-jarig bestaan zei: "De Neder landsche Bank is mijne oudste dog ter, ik zal haar steeds als zoodanig blijven beschouwen". DNB was daarmee verguld en noemt zich nog wel trots 's Konings Oudste Dogter. Ze is niet de oudste nationale of centrale bank ter wereld. De 'Bank of England' werd al in 1694 opge richt. Deze instelling gaf ook vanaf het begin bankbiljetten uit. DNB was ook van het begin en is nog heden 'kassier van de Staat'. Zij verzorgt als zodanig de ontvangsten en betalingen van het Koninkrijk der Nederlanden. Sinds 1948 is DNB tenslotte ook belast met het toezicht op bank- en kredietwezen. De 175-jarige geschiedenis van De Concordia Levenhypotheek Rente vanaf 7,5% (10 jaar vast). Altijd een lage premie voor uw levens- De Concordia Krediethypotheek Opnamemogelijkheid tot 85% van de vrije verkoopvoorwaarde. Rente thans 7,1% DEN HAAG (ANP) - Een medewer ker van het Gewestelijk Arbeidsbu reau (GAB) in Tilburg heeft, tegen alle regels in, gegevens van bij het GAB ingeschreven werkzoekenden doorgespeeld naar een onderzoe ker. Die gebruikte ze voor een afstu deerproject. Eén van de werklozen kwam erachter en diende een klacht in bij de Nationale Ombuds man. Die gaf de klager groot gelijk. Ook de directeur van het GAB heeft inmiddels persoonlijk zijn ex cuses aangeboden aan de klager. Als het GAB van plan is een onder zoeker van dienst te zijn, dient het eerst de cliënten om toestemming te vragen, zo schrijft de directeur. Hij heeft zijn medewerker duidelijk gemaakt diens handelwijze niet te tolereren. De student deed onderzoek naar de werkloosheid onder personen die in de regio Tilburg wonen en die werk op hoger niveau zoeken. Een medewerker van het GAB had hem daarvoor gegevens verstrekt. De student schreef daarna klager een brief met het verzoek om meer in formatie. De medewerker was van de normale procedure afgeweken omdat de student nogal in tijdnood zat. Dat argument vond de klager geen verontschuldiging om de pri vacy van ingeschrevenen aan te tasten. Om iemands privacy te bescher men, bestaan er regels waaraan ook het GAB zich dient te houden. Er mogen gegevens worden verstrekt op voorwaarde dat de cliënten daar in schriftelijk toestemmen. Onder bepaalde voorwaarden kan het ook zonder toestemming maar dan mag het alleen in verband met onder zoek in opdracht van de minister of van de hoogste ambtenaar in de ar beidsvoorziening bij het ministerie. Kortom, wat de medewerker deed, was faliekant fout. 'Geen korting AWW-uitkering' DEN HAAG (ANP) - De Emancipa- tieraad wil de AWW-uitkering voor weduwen en (sinds kort) weduw naars niet korten voor eigen inkom sten van de achterblijvende part ner. De regering wil die inkomen- stoets wel gaan invoeren. In een voorlopig advies aan staatssecretaris De Graaf (sociale zaken) zet de raad zich verder af te gen het idee van de bewindsman dat mensen, die in de jaren negentig volwassen worden en hun partner verliezen, na een kortdurende aan passingsuitkering geen AWW-uit kering meer nodig hebben. Zij zou den immers allemaal zelf een baan moeten hebben dank zij het eman cipatiebeleid. Van economische zelfstandig heid is echter geen sprake, volgens de raad schiet het regeringsbeleid op dit punt tekort. HAARLEM (GPD) De staking bij zes crematoria in ons land gaat door. Het overleg tussen vakbon den en werkgevers is gisteren defi nitief vastgelopen. Als eerste gaat maandag het crematorium in Gro ningen dicht, de vijf anderen volgen daarna. Het personeel van cremato rium Westerveld in Driehuis legt woensdag het werk neer. Het personeel verzet zich fel te gen de wens van de werkgevers om voortaan ook op zaterdag te wer ken. Over het geschil is afgelopen week regelmatig overleg geweest. Omdat de werkgevers volgens de Dienstenbond FNV weigeren af te zien van openstelling op zaterdag is het overleg afgebroken. De bond laat weten dat er geen enkele aanleiding is om 'een goed functionerende bedrijfstak op zijn kop te zetten'. Momenteel wordt er in incidentele gevallen wel op zater dag gecremeerd. „Maar er is geen enkele maatschappelijk behoefte voor een structurele zaterdag open stelling voor de crematoria." De bond wijst er nadrukkelijk op niet de nabestaanden van overlede nen te willen duperen. „De stakin gen zijn ruim van te voren aange kondigd zodat uitvaartverzorgers de crematies een dag eerder of later kunnen plannen of kunnen uitwij ken naar een ander crematorium." Bij het CAO-overleg zijn vier cre matoria-verenigingen betrokken, die samen dertien crematoria ex ploiteren. Zij hebben 150 mensen in dienst. liet deze waarschuwing zaterdag horen op een bijeenkomst in Amersfoort ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van het CNV. Niet alleen het kabinet zal vol gens Hofstede in het komende voor jaarsoverleg met werkgevers en vakbeweging over de brug moeten komen, maar ook de werkgevers. Zij zullen nu eens met baanbreken de oplossingen moeten komen in plaats van "geneuzel", zei hij. Het CNV wil afspraken over het gebrui ken van een bepaald percentage van de loonsom voor werkgelegen heid en kwaliteit van de arbeid. Hofstede deelde ook mee dat het CNV er in de eerste drie maanden van dit jaar 3.500 leden bij heeft ge kregen. "Naar de kerk gaan mag dan minder populair zijn, maar christelijke waarden en normen vinden meer ingang dan ooit", al dus de CNV-voorzitter. Hij zei dat het CNV niet alleen in het verleden een grote invloed heeft gehad op maatschappelijke ontwikkelingen. De christelijke vakcentrale wil ook in dé toekomst onafhankelijk blijven van politieke partijen, ker ken en andere maatschappelijke verbanden. Ook van andere vakcen trales: "want gezonde concurrentie is nooit weg en het voorkomt een absolute machtsconcentratie". Dat sluit overigens een goede samen werking tussen de vakcentrales niet uit. Hofstede constateerde dat de bonden de laatste tijd zo'n beetje over elkaar heenrollen met het stel len van looneisen. Hij toonde daar begrip voor, omdat niet straffeloos keer op keer op mensen en lonen kan worden bezuinigd. Het "jaren lang op nul zetten of korten van werknemers" noemde hij vragen om moeilijkheden. Maar, zei hij, met loonsverhoging alleen los je de werkdruk niet op. Volgens hem is het dan ook zaak, een goede combi natie van loonsverhoging en uit breiding van werkgelegenheid te vinden om de loonruimte te beste den. Van Aardenne nieuwe voorzitter ECN PETTEN (ANP) - Oud-minister Van Aardenne wordt op 1 juni voorzitter van het bestuur van het Energieon derzoek Centrum Nederland in Pet ten. Dit deelde het ECN gistermid dag mee. In deze functie volgt hij ir. J. Bak ker op, die op dezelfde datum we gens het bereiken van de statutaire leeftijd zijn voorzitterschap zal neerleggen. Van Aardenne (59 jaar) kwam via zijn wethouderschap in Dordrecht in de politiek terecht. Hij werd in 1971 lid van de Tweede Kamer voor de WD. Zes jaar later volgde zijn benoeming tot minister van econo mische zaken. Van 1982 tot en met 1986 was hij tevens vice-premier. Van Aardenne bekleedt thans naast enkele commissariaten in het bedrijfsleven een aantal ad viesfuncties. De belangrijkste is zijn functie als voorzitter van het College voor Ziekenhuisvoorzie ningen. onze centrale bank loopt uiteraard parallel met de ontwikkeling van het particuliere bankwezen in ons land, dat met name in de tweede helft van de vorige eeuw opkwam. Aanvankelijk was de vraag naar krediet gering, omdat de ontploiing van de industrie traag verliep, on danks de stimulansen van Willem I (de 'koning-koopman'). In de tweede helft van de negen tiende eeuw werd dat anders. Ons land schakelde over op het moder ne kapitalisme met als gevolg een grotere vraag naar krediet. Tot dan had de kredietverlening van DNB zich in de praktijk beperkt tot de re gio Amsterdam. Ook de bankbiljet- tencirculatie bleef bescheiden. Pas na en door de Bankwet van 1863 werd de armslag van DNB groter. Zij werd toen verplicht een filialen- net op te richten en jaarverslagen en weekbalansen, ook nu nog belang rijke bronnen van informatie, te pu bliceren. Taak Van oorsprong is DNB geen staats instelling. Ook nu is zij nog steeds een naamloze vennootschap. Alle aandelen zijn sinds 1948 echter in handen van de Staat. Als gevolg van veranderde opvattingen over de taak van de overheid op het terrein van de economie, behoudt de rege ring zich sinds die tijd voor zich meer direct met de centrale bank te bemoeien. Die bemoeienis uit zich onder meer in het feit dat de benoeming van de president, de directeur-se cretaris en de directeuren bij Ko ninklijk Besluit, dus door de rege ring geschiedt, telkens voor een pe riode van zeven jaar. De raad van commissarissen wordt door de re gering benoemd. Er is voorts een 'Koninklijke Commissaris' die na mens de regering toezicht houdt op de handelingen van DNB. Hoewel DNB in principe onaf hankelijk kan handelen, kan de mi nister van financiën de directie van DNB de nodige aanwijzingen geven als hij dat nodig acht. De directie is dan verplicht de aanwijzingen op te volgen. De minister van financiën kan dan door de volksvertegenwoordi ging ter verantwoording worden ge roepen over zijn aanwijzing(en). Hier is er dus een mogelijkheid van heel directe bemoeienis van de overheid met DNB. Er is evenwel nog nooit een aanwijzing gegeven. Een zichzelf respecterende presi dent en/of directie zou(den) daarin trouwens aanleiding zien tot aftre den. Deze mogelijkheid dwingt wel tot regelmatig overleg tussen de president van DNB en de minister van financiën. Beide heren lunchen in principe dan ook wekelijks sa- Kritiek In het jaarverslag, waarvan eind april het volgende verschijnt, geeft de president telkens een analyse van de internationale en nationale economische situatie. Daarin spaart hij zo nodig de zittende regering kri tiek niet. Dit alles vanuit het eerste uitgangspunt: het reguleren van de waarde van de gulden op zodanige wijze als voor onze welvaart het meest dienstig is. ADVERTENTIE KIJK, DAAROM IS DIE CONCORDIA HYPOTHEEK ZO SUCCESVOL! Aan CONCORDIA HYPOTHEKEN B.V., Antwoordnummer 2102,3500 VE Utrecht Tel.. 030-330330. Graag ontvang ik uw brochure o\or hypotheken. Naam; Tel.: concord ia begrijpt precies wat u bedoelt

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 7