Geheime groep eist moord iirnnam op Politiek pokerspel in slotfase Poolse ronde tafel icmaMiil Controverse over herintreden Sovjets Daders: 'het woord van God uitgevoerd' Özal wijzigt kabinet na verpletterende nederlaag Radiostation: onrust in Kosovo eist 140 levens Reagan hoeft niet te getuigen Botha: geen beslissing over vrijlaten Passtoors De crème die de tijd op afstand houdt Israëlisch leger doodt opnieuw 'infiltranten' ZATERDAG 1 APRIL 1989 BUITENLAND PAGINA 5 BRUSSEL/BAYRUT (AFP/UPI) - De geheime islamitische 'Organisatie van Soldaten van de Waarheid' heeft gisteravond in Bayrut de verantwoordelijkheid opgeëist voor de moord afgelopen woensdag op de islamitische leider in Brussel en één van zijn assisten ten. In een verklaring die werd verspreid bij de internationale persbureaus in west-Bayrut zegt de pro-Iraanse organisatie dat zij daarmee 'het woord van God heeft uitgevoerd'. ISTANBUL - De Turkse premier Özal heeft gisteren ingrijpende wij zigingen aangebracht in zijn kabi net na de verpletterende nederlaag die zijn conservatieve Moederland- partij vorige week zondag leed bij lokale verkiezingen. Slechts zeven ministers behouden hun post (on der wie die van buitenlandse zaken Mesud Yilmaz), 14 nieuwe treden aan en drie wisselen van portefeuil le. Prof. Ali Tozer, die reeds verant woordelijk was voor de relaties met de EG, wordt adjunct-premier. door Frans van Hasselt liet meest opvallend is de verdwij ning van Yusuf Özal, de jongere broer van de premier, die de hele economie onder zijn beheer had. Hij moet nu dienen als zondebok voor de niet aflatende inflatie van 70 a 80 procent per jaar, waaraan de verkie zingsnederlaag grotendeels wordt toegeschreven. De premier zelf, die in vroeger ja ren wèl succes heeft gehad bij de bestrijding van de inflatie, neemt nu de volledige controle over het economisch beleid weer op zich. Eveneens verdwijnt een neef van de premier, minister van landbouw Husnu Dogan. Het gunnen van ba nen aan familieleden was een van de andere verwijten die Özal door de oppositie werden gemaakt. De machtige fundamentalisti sche vleugel in de partij is in het ge heel niet in de nieuwe regering ver De Soldaten van de Waarheid ver klaren dat zij Imam Abdullah Al Ahdal, de leider van het Islamitisch Centrum in Brussel, en zijn mede werker Salem al-Buhairi hebben vermoord omdat zij het centrum ge bruikten "als een dekmantel voor hun vernietigende activiteit tegen de islam, door hun banden met de Israëlische geheime dienst Mos- sad". De organisatie deed op 18 decem ber 1988 voor het eerst van zich ho ren toen zij beweerde dat zij op 18 mei de Belgische arts Jan Cools had gegijzeld. Cools is één van de 15 bui tenlandse gijzelaars in Libanon. De Soldaten eisten tien dagen later de verantwoordelijkheid op voor de moord van de Saudische diplomaat Hasan Ali al-Amiri in Bangkok. In de verklaring van gisteren waarschuwde de groep ook de Saudische koninklijke familie "dat wij de juiste straffen tegen hun zul len uitvoeren als zij doorgaan met hun acties om de islam te vernieti gen". Het is nog niet duidelijk of aan de verklaring enig geloof moet worden gehecht. De Liga van de Islamitische We reld, een Saudische vereniging islamitische geleerden in Mecca, zei gisteren dat Abdallah al-Ahdal be dreigd was door Iraniërs. Al-Ahdal heeft dit meermalen gemeld aan de secretaris-generaal van de Liga. De lichamen van Al-Ahdal en zijn medewerker zijn vrijgegeven door de Belgische autoriteiten. De 35-ja- rige imam, die de Saudische natio naliteit had, zal worden overge bracht naar Mecca. Het lichaam van zijn medewerker Al-Buhairi gaat naar diens vaderland Tunesië. PRISTINA (UPI/DPA/AFP/AP) - In Joegoslavië is gisteren verwar ring ontstaan over het juiste aantal doden dat tijdens de recente onlus ten in de provincie Kosovo is geval len. Een Joegoslavisch radiostation in de stad Ljubljana berichtte giste ren dat het aantal doden was opge lopen tot 140. Maar de autoriteiten in Kosovo zeiden dat er 'slechts' 24 mensen zijn omgekomen. Onafhankelijke waarnemers zei den eerder op de dag dat er honderd doden waren gevallen. Dit werd door de lokale regering in de auto nome provincie Kosovo ontkend. Op hetzelfde moment zei Radio Lju bljana echter dat er op 27 en 28 maart 140 doden waren gevallen. "Onze correspondent heeft de doodskisten kunnen tellen", aldus de een radio-medewerker tegen over het Franse persbureau AFP. Hoewel het gisteren ogenschijn lijk rustig was nadat het eerder deze week tot heftige, botsingen was ge komen tussen betogers en politie, vreesden de autoriteiten vandaag nieuwe gewelduitbarstingen. Het is dan acht jaar geleden dat onder de Buitenland kort Burma De militaire machthebbers van Burma hebben besloten het socia lisme af te schaffen als officiële staatsideologie. De wet op grond waarvan het land 24 jaar geleden een socialistische eenpartijstaat werd, wordt geschrapt. Vliegtuigongeluk In de Amerikaanse plaats Newport Beach, zuidelijk van Los Angeles, is een tweemotorig vliegtuig neerge stort op een tennispark. Daarbij kwamen alle vijf inzittenden van het toestel om het leven. Hitier De Oostenrijkse stad Branau, waar Hitier werd geboren, is van plan ter ere van zijn honderdste geboorte dag een anti-fascisme-monument op te richten voor het huis waar hij ooit heeft gewoond. Mitterrand President Mitterrand van Frankrijk brengt 20 en 21 mei een bezoek aan de Verenigde Staten op uitnodiging van president Bush. Mitterrand zal worden ontvangen op het buiten verblijf van Bush in Kennebunk- port in de staat Maine. Ontbladeringsplan Ecologen uit Peru hebben zich uit gesproken tegen de controversiële plannen om de verbouw van de co ca-planten te gaan bestrijden met ontbladeringsmiddelen. Met steun van de VS heeft Peru het Ameri kaanse ontbladeringsmiddel Spike uitgeprobeerd tegen de coca-plant, die de grondstof levert voor cocaï- Wiesel Daniëlle Mitterrand heeft in New York de Prijs voor de Menselijkheid van de Elie Wiesel Stichting in ont vangst genomen. Zij krijgt de prijs voor haar "niet aflatende activiteit voor het bevorderen van de men senrechten", zo verklaarde de Stichting die 'de oorsprong van de haat' onderzoekt. Vervuiling De Griekse regering heeft gisteren noodmaatregelen afgekondigd die de vervuiling van de lucht boven Athene moeten verminderen. Fa brieken in en rond de hoofdstad moeten de produktie vandaag ge durende een etmaal met 30 procent verminderen en tussen gisteravond en vanmiddag een uur zal het aantal auto's in het centrum worden be perkt. etnische Albanezen onrust ont stond in het economisch achterge stelde' Kosovo. De lokale overheid in Kosovo ont kende eveneens schattingen van een Albanese organisatie in Brussel die beweert dat het aantal doden 138 bedraagt. "Beweringen dat hon denden mensen zijn gedood en ge wond zijn totaal ongegrond", aldus plaatsvervangend minister van bin nenlandse zaken Rajko Calovic. Volgens de minister liepen 121 poli tieagenten verwondingen op. Drie van hen hebben schotwonden. BERLIJN Een Westduitse kraker rust even uit in het zonnetje in de achtertuin van een pand in het district Charlottenburg dat hij en zijn vrienden bewonen. Sinds 22 februari trachten de krd- kers door middel van bezetting het gebouw te behoeden voor de sloophamer. <foto ap) Wereldbond Psychiaters laat Moskou weer toe LONDEN/MADRID (Rtr) - De We reldbond van Psychiaters (WPA) heeft gisteren tijdens zijn congres in de Spaanse stad Granada besloten de Sovjetunie voorlopig weer in de gelederen op te nemen. Dit heeft een lid van het uitvoerend comité van de bond verklaard. "Het uitvoerend comité heeft dé Sovjetunie een ad-hoc lidmaat schap verleend", aldus de Ameri kaanse psychiater Meivin Sabsjin. Hij voegde daaraan toe dat verder ook Bulgarije en Tsjechoslowakije weer zijn toegelaten. Deze landen volgden in 1983 de stap van Moskou het lidmaatschap van de bond op te zeggen na westerse beschuldigin gen dat de Sovjetunie psychiatri sche inrichtingen misbruikte voor politieke doeleinden. Sabsjin zei dat vijf van de zeven léden van zijn cohiité voor de terug keer stemden van de drie Oost- europese landen, terwijl de twee an deren (onder wie hijzelf) zich van stemming onthielden. "Naar mijn gevoel had de beslissing moeten worden uitgesteld tot het verslag van het bezoek dat een groep Ame rikaanse psychiaters afgelopen maand bracht aan de Sovjetunie", zei hij. Volgens hem moet het besluit nog worden goedgekeurd door de jaarlijkse algemene vergadering van de WPA, die in oktober plaats heeft in de Griekse hoofdstad Athe- Verscheidene bij de WPA aange sloten verenigingen reageerden fu rieus op het besluit van het bestuur de Sovjetunie weer toe te laten. Vol gens Christine Shaw van de Onaf hankelijke Vereniging voor Politiek Gebruik van de Psychiatrie zijn de onderverenigingen met name boos omdat de Sovjetunie op geen enke le wijze heeft bewezen dat zij geen dissidenten meer vasthoudt in psy chiatrische klinieken. Zij zei dat de ze verenigingen liever hadden ge zien dat de WPA de onlangs in de Sovjetunie gevormde onafhankelij ke bond van psychiaters had opge- Intussen meldde de internationa le mensenrechtenorganisatie Am nesty International gisteren dat in de Sovjetunie nog altijd dissidenten worden vastgehouden in psychia trische klinieken. "Ondanks de snel verbeterende situatie van de men senrechten in hun land, houden de Sovjetautoriteiten nog altijd veel mensen vast in psychiatrische in richtingen op grond van hun poli tieke overtuiging die afwijkt van die van de autoriteiten", aldus Amnes ty. WASHINGTON (DPA) - De Ame rikaanse oud-president Reagan be hoeft niet als getuige op te treden in het zogenoemde Iran-Contra-pro- ces tegen de vroegere overste Oliver North. Rechter Gerhard Gesell be sloot gisteren dat North en zijn ad vocaten onvoldoende redenenen hebben om te verzoeken om Reagans getuigenis. Gesell verklaarde dat het niet is bewezen "dat president Reagans verschijnen noodzakelijk is om North een eerlijk proces te garande ren. Daarom is de oproep (tot ver schijnen voor getuigenis) onder be dreiging met straf verworpen". North, een voormalige medewer ker van de Nationale Veiligheids raad van het Witte Huis, en zijn ver dedigers hadden geargumenteerd dat een persoonlijke getuigenis van Reagan nodig was. Dit om aan te to nen dat North handelde met steun van en in opdracht van de president toen hij in strijd met het verbod van het Congres militaire hulp organi seerde voor de anti-Sandinistische rebellen in Nicaragua. De hulp werd gefinancierd uit winsten van de wapenverkoop aan Iran. tegenwoordigd. Des te sterker ech ter de ultra-nationalistische, die met zes ministers aantreedt, allen uit de gelederen van de vroegere, fascistisch georiënteerde Partij van Nationalistische Actie. De rest van de ploeg bestaat uit liberalen. Allerwegen vraagt men zich af hoe lang dit kabinet het zal uithou den onder de loeiende kreten van woede over het feit dat Özal aan blijft, hoewel nog maar 22 procent van de kiezers achter hem staat en de partij naar de derde positie is ver- De rechts oppositieleider Demi- rel, wiens Partij van het Juiste Pad nu groter is, noemt de kabinetswij ziging 'een operatie op een lijk'. Hij en de sociaal-democratische oppo sitieleider Inönu, wiens partij afge lopen zondag als succesvolste uit de bus kwam, voorspellen een opstan dige volksbeweging als özal deze politiek volhoudt. Te meer nu het aantreden van zijn kabinet toch weer gepaard is ge gaan met nieuwe prijsstijgingen: 22 procent voor suiker (nog wel bij het naderen van het zogenaamde Sui kerfeest) en 11 procent voor olie et cetera, de zevendé prijsstijging van dit produkt sinds begin 1988. Olie- produkten zijn nu in 15 maanden in priis meer dan verdubbeld. özal noemde de uitslag van de lo kale verkiezingen "een wat uit de hand gelopen waarschuwing van het volk tegen de inflatie, die we ter harte zullen nemen". Tevoren ech ter had hij verteld, aftreden te zullen overwegen als het resultaat tegen zou1 vallen. De pers roept unaniem dat aan zijn uitspraken geen touw meer valt vast te knopen. Een woordvoerder zei dat de Sov jetwetgeving over psychiatrische verpleging weliswaar is veranderd, maar voegde daaraan toe dat dat "in de praktijk nog geen effectieve ge volgen heeft gehad. Verscheidene vrijgelaten geïnterneerden zeiden dat er niets is veranderd in de situa tie in de klinieken nadat de nieuwe wet was ingevoerd", zei hij. "En ver der is ten minste een gevangene het recht op een contra-diagnose gewei gerd". Volgens hem beschikt de men senrechtenorganisatie over infor matie dat nog altijd rond 100 men sen tegen hun wil in psychiatrische klinieken verblijven. Van hen wer den 15 het afgelopen jaar opgepakt, aldus de woordvoerder. "Maar het aantal neemt zeker af'. Zo heeft Amnesty een lijst met de namen van 368 Sovjetburgers die sinds 1987 vervroegd zijn vrijgela ten, van wie de organisatie 300 be schouwde als dissidenten. "Dit is de grootste groep politieke gevange nen die sinds de jaren '50 in een keer is vrijgelaten", aldus de woordvoer der. Hij voegde daaraan toe dat mo menteel voor het eerst in de ge schiedenis een delegatie van Am nesty in de Sovjetunie verblijft, 'waar zij besprekingen voert met on der meer gerechtelijke en medische functionarissen. WINDHOEK - De Zuidafrikaanse regering heeft nog geen beslissing genomen over de eventuele vrijla ting van Hélène Passtoors, die in Pretoria een gevangens straf van 10 jaar uitzit vanwege hoogverraad. Dat heeft de Zuidafrikaanse minis ter van buitenlandse zaken, Roelof 'Pik' Botha, gisteren in de Namibi- sche hoofdstad Windhoek medege deeld. Botha ontkende dat er ooit sprake is geweest, dat Passtoors deel zou gaan uitmaken van de gevangenen- ruil tussen Angola, Cuba en Zuid- afrika, die gisteren plaats vond bij Ruacana, een plaatsje aan de Nami- bisch-Angolese grens. "Bij mijn we ten heeft mevrouw Passtoors nooit oorlogshandelingen deelgeno- en beschikt zij over de Neder- ADVERTENTIE Verkocht in Amerika Ook verkrijgbaar in enkele Nederlandse apotheken De crèvme die rimpelvorming zichtbaar vermindert is ook in Nederlandse apotheken ver krijgbaar: een bijzonder doel treffend rimpelwerend middel wordt sinds kort gebruikt door Korff, een multinational die speciale cosmetica produceert die uitsluitend in apotheken wordt verkocht. Het gaat hier om een retinoïde, en meer specifiek om retinol, dat samen met tocoferol en fos- folipiden is verwerkt in een cosmetische gezichtscrème. Retinol helpt de huidveroude- ring te vertragen en vermin dert het aantal rimpels en de diepte ervan. De doeltreffend heid van het produkt wordt nog verhoogd door een spe ciaal systeem waardoor de actieve bestanddelen lang zaam en gelijktijdig vrijkomen binnen 24 uur na het aanbren gen van de crème. De crème heet Anti-Age Retard en is ver krijgbaar in twee versies: voor 25-35jarigen en voor35 jaar en ouder. landse en Belgische nationaliteit". "Het is dus onzin om te menen dat zij bij de onderhandelingen tus sen Cuba, Angola en Zuidafrika over de uitwisseling van krijgsge vangenen ter sprake is gekomen", aldus Botha. Hij bevestigde wel dat hij enige weken geleden met zijn Belgische collega Leo Tindemans een aantal voorstellen heeft doorge nomen, die tot de vrijlating van Pas stoors moeten leiden. Botha voegde daar meteen aan toe dat zijn rege ring nog geen gelegenheid heeft ge had om zich over deze voorstellen te buigen. Botha nam het wel op voor zijn Belgische collega Tindemans en verwees naar krantenartikelen, waarin de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, Van den Broek, Tindemans zou hebben aan gevallen, omdat deze niet genoeg zou hebben gedaan voor de vrijla ting van Passtoors. Volgens Botha zou Van den Broek Tindemans heb ben verweten dat Passtoors al lang vrij zou zijn geweest, als deze zich op eenzelfde wijze had opgesteld ten opzichte van de Zuidafrikaanse regering als hij hacl gedaan in het geval van Klaas de Jonge. Botha liet duidelijk merken dat als Van den Broek dat inderdaad ge zegd heeft, hij een verkeerde voor stelling van zaken heeft gegeven over de werkelijke toedracht van De Jonge's vrijlating uit de Neder landse ambassade te Pretoria, begin september 1987. JERUZALEM (AP) - Het Israëli sche leger heeft gisteren twee Ara bische guerrillastrijders doodge schoten juist ten noorden van de door Israël ingestelde veiligheids zone in het zuiden van Libanon. Het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina (PFLP) zei in een verkla ring dat de twee gedode strijders tot zijn factie behoorden. De confrontatie tussen het Israë lische leger en de twee Arabische guerrillastrijders deed zich voor ten noorden van het Libanese dorp Shi- hin dat op ongeveer tien kilometer van de Israëlische grens ligt. Het Israëlische leger zei dat de soldaten tijdens een patrouille in de vroege ochtend op een guerrilla groep liepen en het vuur openden. Daarbij werden twee Palestijnen gedood. Volgens het leger waren er geen slachtoffers aan Israëlische zij de. Volgens het PFLP voerden zijn strijders "een aanval uit op een Is raëlische patrouille met automati sche wapens, raket- en handgrana ten". Twee guerrillastrijders wer den daarbij gedood en tien Israëli sche soldaten zouden zijn gewond. Israëlische militaire bevelhebbers zeiden dat Palestijnse guerrillastrij ders zijn begonnen zich te concen treren juist ten noorden van de door Israël ingestelde veiligheidszone in zuid-Libanon. WARSCHAU - Driehonderd pagi na's reeds telt het ontwerpakkoord tussen de Poolse regering en de op positie. Zeven weken onderhande len moeten over enkele dagen wor den afgerond, maar de laatste lood jes wegen zwaar. Zo zwaar zelfs dat de plenaire bij eenkomst van de ronde tafel waar het akkoord definitief beklonken moest worden, is verschoven van maandag 3 naar woensdag .5 april. De beide hoofdpersonen, minister van binnenlandse zaken Czeslaw Kiszczak en Lech Walesa, de leider van de nog steeds illegale vakbewe ging Solidariteit, zullen maandag opnieuw bijeen komen in een po ging de laatste struikelblokken uit de weg te ruimen. door Hans Geleijnse In het politieke poker dat nu 'van beide kanten met overgave wordt gespeeld, passen derhalve in één adem de voorspelling dat er binnen kort iets te vieren valt en de vrees dat op het laatste moment een kink in de kabel komt. Professor Gere- mek, naaste adviseur van Lech Walesa en voorzitter van de werk groep Politieke Hervormingen, gis teravond: „In hoofdlijnen zijn we rond. Maar zelfs het kleinste pro bleem kan het algehele akkoord blokkeren". En klein zijn de problemen die Kiszczak en Walesa nog moeten gladstrijken niet. Zo verweert de oppositie zich heftig tegen het stre ven van de autoriteiten een nieuw te benoemen president (de geruchten blijven hardnekkig dat Jaruzelski zelf die functie gaat bekleden) een vrijwel onaantastbare macht te ge- Dat streven past binnen het raam werk dat de communistische partij heeft ontworpen om ondanks deels vrije verkiezingen de meeste touw tjes in handen te blijven houden. Bij die verkiezingen, die op 11 juni aan staande gehouden moeten worden (vinden partijtop en regering), krij gen de partij en zijn traditionele vol gelingen, de Democratische Partij en de Boerenpartij, een 65 procent meerderheid in de Sejm, het parle ment. De voorkeur van de kiezer be paalt hoe straks de resterende 35 procent van de zetels wordt bezet, want daarom gaan (op uitdrukkelij ke wens van Solidariteit) partijcoa litie en oppositie strijden. Senaat Volledig vrij worden de verkiezin gen voor de Senaat, vergelijkbaar met de Nederlandse Eerste Kamer. Maar een voor beide Kamers gel dend strijdpunt bij de verkiezingen Lech Walesa (Foto AP) is de wijze van kandidaatstelling. De autoriteiten willen twee kandi daten per provincie. Solidariteit wenst dat te laten afhangen van het aantal inwoners per provincie. De oppositie is immers traditioneel sterk in de grote steden. Maar belangrijker nog zijn de be voegdheden die de nieuwe, onge veer 100 leden tellende Senaat moet krijgen. De oppositie wenst wetge vende bevoegdheden in alle secto ren uitgezonderd defensie en bui tenlandse politiek. De autoriteiten voelen daar om voor de hand liggen de redenen niets voor. Een compromis is nu in de maak, waarbij de Senaat de bevoegdheid krijgt door de Sejm goedgekeurde wetgeving terug te sturen mits daar voor een tweederde meerderheid aanwezig is. Bij een herstemming in de Sejm moet dan eveneens een tweederde meerderheid (66 pro cent) worden verkregen om de wet alsnog aangenomen te krijgen. Geremek: „We zullen de kiezers moeten uitleggen waarom dat ene procent verschil tussen 66 en 65 be langrijk is". De vraag is echter of die kiezer daarvoor te interesseren valt. De laatste opiniepeilingen tonen aan dat de belangstelling voor de gebeurtenissen aan de ronde tafel bij meer dan de helft van de bevol king afwezig is. In de economiegroep is dankzij een standpuntswijziging van de of ficiële vakbond OPZZ onenigheid ontstaan over het belangrijke punt van de prijscompensatie. Het prin cipe van indexering van lonen en prijzen was rond, de geschillen tus sen oppositie en autoriteiten gingen om 80 of 65 procent prijscompensa tie. De OPZZ, die vreest dat het met zijn macht gedaan is als Solidariteit dankzij het akkoord weer een legale vakbond wordt, wenst nu van het indexeringsprincipe af te stappen. De prijsverhogingen moeten vol gens de OPZZ worden gecompen seerd met een gelijk bedrag voor ie dereen. Maar bij de oppositie wordt ver wacht dat al deze verschillen op het laatste moment zullen worden op gelost. Solidariteit is, zo valt uit de mond van Geremek te beluisteren, zelfs bereid om (op de 35 procent vrij te kiezen zetels in de Sejm na) het politieke bouwwerk oude stijl te handhaven. Want het echt belang rijke punt voor de vakbeweging is het binnenhalen van de legalisering als vakbond en wel op zo kort moge lijke termijn. Campagne Er wordt bij de oppositie vanuit ge gaan dat men van de komende ver kiezingen niet echt veel kan ver wachten. De autoriteiten houden, zo zeggen ze, om organisatorische redenen vast aan de datum van 11 juni. Maar de achterliggende ge dachte is uiteraard dat de oppositie in twee maanden tijd nauwelijks ge legenheid heeft om een krachtige organisatie van de grond te krijgen, een aansprekende campagne te voeren en om de interne tegenstel lingen te overwinnen. Veelzeggend is in,dit verband dat topfiguren binnen Solidariteit vol gens goedingelichte bronnen flink ruziën over de vraag of zij zich als kandidaat voor Sejm of Senaat be schikbaar moeten stellen. Walesa zelf is, daarvan is zijn naaste omge ving overtuigd, alleen in voor het leiderschap van een vakbond. Maar ook andere baantjes zijn al verge ven: Adam Michnik hoofdredacteur van het nieuwe dagblad van Solida riteit en Taddeusz Mazowiecki, eveneens een naaste adviseur van Walesa, hoofdredacteur van het weekblad. Het illustreert dat een akkoord woensdag niet meer of minder is dan een eerste stap op weg naar werkelijke democratische verhou dingen in Polen. Wat dat betreft is de belofte van over vier jaar volledig vrije verkiezingen wellicht de meest veelbelovende bepaling uit het ontwerpakkoord. En de communistische partij? Vandaag vergadert het centraal co mité over de voorlopige resultaten van de ronde tafel. De oppositie wacht met de nodige spanning af of Jaruzelski cs. in staat blijven de conservatieve vleugel te weerhou den van sabotage-activiteiten.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5