Geen spoor daders moord in Brussel Gorbatsjov: geen zorgen over uitslag verkiezingen ICHTEBCMii Minister: alle scenario's nog open Actie voor behoud van planten- en diersoorten Britse Boeing 747 vliegt weken met bom rond Bush vraagt Gorbatsjov in brief medewerking in Midden-Amerika Arabieren in Israël staken op 'Landdag' VRIJDAG 31 MAART 1 i: i i.s.'H' .wam PAGINA 5 BRUSSEL (ANP) - Religieuze zowel als politieke intoleran tie kunnen hebben geleid tot de woensdagavond in Brussel gepleegde moord op de islamitische leider in Brussel en één van zijn assistenten. Dat heeft de Belgische vice-premier, Willy Claes, gisteren verklaard op een persconferentie. „We houden alle scenario's nog open", aldus de minister. LONDEN (GPD) De biologische verscheidenheid in de wereld loopt ernstig gevaar. Als de mens geen drastische wijzigingen aanbrengt in z'n consumptiegewoonten en paal en perk stelt aan alle mogelijke ver nietigingen van plant en dier, zullen wereldwijd rond de eeuwwisseling al 15 tot 20 procent van alle planten en diersoorten zijn verdwenen. Om dat te voorkomen, heeft het Wereld- natuurfonds gisteren een grote campagne aangekondigd. Onder aanvoering van zijn internationale president prins Philip wil het WNF over een periode van vijf jaar een bedrag van minstens 125 miljoen gulden bij elkaar garen voor de in standhouding en bescherming van de natuurlijke verscheidenheid. Daartoe wil het WNF maar liefst 132 projecten steunen. Beginnend met het uitdragen van de grote bete kenis, die de conservering van bio logische verscheidenheid voor de mensheid heeft ten aanzien van bij voorbeeld medicijnen en voedsel. Het is de toenemende menselijke behoefte aan steeds meer brand stof, voedsel, huisvesting, land. mi neralen en industriële produkten vernietiging op dezelfde schaal wordt doorgezet, in het begin van de volgende eeuw nog slechts on aangetaste gebieden van tropisch regenwoud te vinden zullen zijn in het Braziliaanse Amazonegebied en de binnenlanden van Guyana en Zaïre. Volgens het WNF zijn nog steeds veel mensen en regeringen ervan overtuigd dat zij alle recht hebben om de natuur te exploiteren. Met als Behalve verscheidene diersoor- gevolg steeds meer ecologische ten worden ook steeds meer plan- schade en toenemende vervuiling, ten met uitroeiing bedreigd. Tropi- Daarin verandering brengen, ziet sche regenwouden, van vitaal be- het WNF als een morele verplich- ting voor de gehele mensheid. In dit verband benadrukte prins Philip een tempo van rond de acht miljoen dat de aarde slechts bewoonbaar is hectaren per jaar vernietigd. En het door de biologische verscheiden- sombere vooruitzicht is dat als deze heid. Maar de bewindsman bevestigde dat er wel degelijk bedreigingen zijn geuit aan het adres van imam Abdullah Al Ahdal, de leider van het islamitisch centrum in Brussel en één van de slachtoffers. Die be dreigingen (op 24 maart) kwamen in de vorm van een anoniem telefoon tje dat binnenliep bij de concierge van het islamitisch centrum in Brussel. Die bedreigingen verwezen, vol gens Claes, duidelijk naar de gema tigde standpunten die de imam heeft ingenomen in de zaak-Rush- die. In antwoord op vragen zei de minister dat men er rekening mee houdt dat de aanslag zowel in Bel- Bevolking Bayrut vlucht weg voor enorme brand BAYRUT (AP) - Minstens 50.000 mensen hebben de wijk genomen uit de omgeving van het voornaam ste brandstofdepöt in christelijk Oost-Bayrut dat door het Syrische leger met raketten in brand is ge schoten. Grote hoeveelheden benzi ne, dieselolie en butaan gingen in vlammen op. De knallen die daar mee gepaard gingen konden giste ren in de hele stad worden gehoord. Tot vijf kilometer in de omtrek sprongen de ruiten. Een politiewoordvoerder zei dat de Syriérs minstens zes raketten naar Oost-Bayrut hadden afge vuurd, waardoor twee doden en drie gewonden waren gevallen. Daarnaast raakten 14 mensen ge wond door splinters en scherven ten gevolge van de butagas-explo- Butagas vormt de voornaamste energiebron voor ovens en verwar mingsapparaten in Bayrut. De elek triciteitscentrales van de stad zijn door de strijd al zwaar gehavend en alles van bakkerijen tot ziekenhui zen wordt draaiende gehouden met behulp van benzine- of dieselaggre gaten. De elektriciteit is gerantsoe neerd tot minder dan vier uur per dag. Door het gebrek aan stroom dreigt ook de drinkwatervoorzie ning spaak te lopen. De christelijke legercommandant en premier van het christelijke ka binet, generaal Michael Aoun deed gisteren een beroep op „menslie vende organisaties om verdere uit breiding van deze barbaarse Syri sche misdaad te verhinderen". Het huidige geweld is het hevigste in vier jaar. Meer dan 250.000 van de 1,2 miljoen inwoners van Bayrut zijn ervoor naar zuid-Libanon en andere betrekkelijk veilige gebie den gevlucht. Zuidafrika Zuidafrika en de Organisatie van het Zuidwestafrikaanse Volk (SWAPO) hebben een akkoord be reikt over een formeel wapenbe: stand dat op 1 april ingaat. Dat heeft de woordvoerder van de Verenigde Naties Francois Giuliani gisteren meegedeeld. Pulitzer Neil Sheehan, de journalist die in 1971 de Pentagon-documenten ont hulde, heeft gisteren de Pulitzer- prijs gewonnen. Aan Sheehan werd de belangrijke Amerikaanse kunst en literatuurprijs toegekend voor een boek over de Vietnam-oorlog waar hij zestien jaar aan werkte. Uitstel Binnenkort kunnen studenten in de Sovjetunie uitstel van militaire dienst aanvragen, totdat zij hun stu die hebben afgerond. Dit hebben Sovjet-kranten gisteren gemeld. RAF Het debat in de Bondsrepubliek over een verlichting van de omstan digheden waaronder vroegere le den van de 'Rote Armee Fraktion' (RAF) gevangen zitten, is gisteren verder aangewakkerd. De alom ge respecteerde parlementsvoorzitster Süssmuth verklaarde zich bereid te bemiddelen tussen de gedetineer den en de onderling verdeelde auto riteiten. Schotland Schotse politici en geestelijken hebben gisteren opgeroepen tot het instellen van zelfbestuur voor Schotland, dat geen eigen bestuur kent sinds het in 1707 een verbond aanging met Engeland. Tijdens de eerste zitting van de 120 leden tel lende Schotse zogenoemde Grond wettelijke Conventie werd een reso lutie aanvaard waarin 'het soeverei ne recht van het Schotse volk wordt erkend de vorm van regering vast te stellen die het beste past bij zijn be hoeften'. gie als in het buitenland is voorbe reid. De bewaking van bepaalde ge bouwen en van personen is volgens Claes verhoogd. Verder zijn er con tacten gelegd met „daarvoor com petente diensten in het buiten land". De Belgische premier, Wilfried Martens, die momenteel een bezoek brengt aan Polen, wordt „voortdurend op de hoogte gehou den". De vraag of fundamentalistische moslimgroeperingen in België nu beter in de gaten worden gehouden beantwoordde Claes ontkennend. Ook aan het sluiten van moskeeën „wordt absoluut niet gedacht". Eventueel zullen we bekijken of is lamitische gebouwen beter be waakt moeten worden, „maar we zijn er ons van bewust dat dit in moslim-kringen als een provocatie kan worden opgevat", aldus de mi nister. Claes antwoordde ook ontken nend op de vraag of, na de moord aanslag, overwogen wordt om het boek „De Duivelsverzen" van Rus hdie te verbieden. We leven in een democratische rechtsstaat waar vol strekte vrijheid van meningsuiting heerst. We denken niet aan een ver bod, aldus de bewindsman. Veel meer nieuws wist minister Claes op zijn persconferentie niet te brengen. Duidelijk is dat men nog geen enkel spoor van de dader of daders van de aanslag heeft. De lij ken van de twee slachtoffers zijn, al dus minister Claes, woensdagavond om ongeveer kwart over zes gevon den. Uit mededelingen die het Brus selse gerecht gisteren heeft gedaan blijkt dat de twee slachtoffers van de aanslag gedood zijn met schoten uit een kaliber 7.65 mm pistool. In het kantoor waar men de lijken van de beide omgebrachte mannen aan trof zijn vier patroonhulzen gevon den. Imam Abdullah Al Ahdal werd gedood door een schot in het hoofd. Zijn assistent werd door pistool schoten in hoofd en borst gedood. De ambassadeur van Saudiarabië in Brussel (voorzitter van de raad van beheer van het islamitisch cen trum waar de dubbele moord plaatsvond) heeft gisteren alle mos lims in België opgeroepen „hun kalmte te bewaren en vertrouwen te hebben in de Belgische justitie". De ambassadeur vraagt de moslims ook hun medewerking te verlenen aan de autoriteiten „om de crimine le handen te vinden die deze verach telijke daad hebben volbracht". De Belgische Vereniging van De mocratische Juristen heeft geëisl dat de Iraanse autoriteiten „formeel ontkennen dat ze rechtstreeks of in direct bij de dubbele moord betrok ken zijn geweest". een bom had kunnen plaatsen. Minister van vervoer, Channon, is beschuldigd van ernstige nalatig heid bij de waarschuwing van luchtvaartmaatschappijen voor een mogelijke bomaanslag. Op 21 de cember stortte een Boeing van Pa- nAm neer op het Schotse plaatsje Lockerbie, nadat aan boord van het toestel een bom was ontploft. Bij de ramp kwamen 270 mensen om het leven. GUATEMALA CITY - Brandweerlieden in Guatemala dragen een geemotioneerde vrouw weg van het terrein van de Pavon-gevangenis waar zij en nog bijna 600 andere mensen sinds afgelopen zondag werd gegijzeld door opstandige gevangenen. Gisteravond beteikten de opstandelingen en de regering van Guatemala een akkoord waardoor een einde kwam aan de gijzeling. Zie ook het bericht op de voorpagina. (Foto afp) LONDEN (AP) - In Groot-Brittan- nië is grote opschudding ontstaan over de ontdekking dat een Boeing 747 van British Airways twee we ken lang heeft rondgevlogen met een staaf explosieven, die daar was achtergebleven na een oefening met politiehonden. De bom werd af gelopen maandag door een schoon maker ontdekt in de zak van een vliegtuigstoel. De autoriteiten weigeren te ont hullen wanneer de staaf aan boord is gekomen. De president-directeur van British Airways, Lord King, heeft een onderzoek toegezegd. "Als er koppen rollen, dan zullen ze rollen", zei hij. Volgens King doet het niet terzake dat de staaf op zich zelf niet gevaarlijk was. Een politie functionaris verklaarde dat de staaf 'gelignite' geen ontsteking had, uit zichzelf niet kon exploderen, en in het ergste geval kon ontvlammen als deze door vuur werd ontstoken. Een Britse onderminister voor vervoer, Lord Brabazon, heeft zijn bezorgdheid over het incident over gebracht aan British Airways. Scot land Yard heeft verklaard dat men op grond van een overeenkomst met British Airways van tijd tot tijd lijnvliegtuigen van de maatschappij mag gebruiken voor oefeningen. King zei dat hij zich ernstig zal be denken of hij dit akkoord wil hand haven. Hij zei dat de politie had ver klaard verantwoordelijk te zijn voor het achterblijven van de staaf, maar voegde daaraan toe: "Ik ben verant woordelijk voor de maatschappij, en alles waar deze mee te maken krijgt - daar deinzen we niet voor te rug". Een Brits Labour-parlementslid, John Prescott, verklaarde dat Groot-Brittannië nu 'de risicomaat schappij van de wereld is, terwijl we vroeger de beste waren'. De affaire is de laatste in een serie veiligheids- zette gebieden en te protesteren te- incidenten met de Britse lucht- gen hun ongelijke behandeling in NAZARETH (AP) - In Israël en de bezette gebieden heeft de Arabi sche bevolking gisteren op de zoge heten 'Landdag' massaal gestaakt en gedemonstreerd. In de bezette gebieden kwam het op verschillen de plaatsen tot ongeregeldheden tussen demonstrerende Palestijnen en het Israëlische leger. Hierbij werd een Palestijn gedood en raak ten tientallen demonstranten ge wond. Het Israëlische leger had de Wes telijke Jordaanoever en de Gaza- strook 24 uur afgegrendeld om Pa lestijnen uit deze gebieden te belet ten Israël binnen te komen. Op de Landdag wordt herdacht dat op 30 maart 1976 in Galilea zes Israëlische Arabieren werden gedood, toen de politie het vuur opende op dorpelin gen die demonstreerden tegen de onteigening van hun grond. De herdenkingsdag werd door veel Israëlische Arabieren aange grepen om hun steun te betuigen de Palestijnse opstand in de be vaart, waarbij journalisten en jonge ren een aantal malen aantoonden dat men betrekkelijk eenvoudig een vliegtuig kon binnendringen en ADVERTENTIE WASHINGTON (Rtr/UPI/DPA) - naar een vreedzame oplossing voor De Amerikaanse president Bush het conflict in Nicaragua, heeft Sovjet-leider Gorbatsjov een Bush zou graag zien dat de Sov- boodschap gestuurd met het ver- jetunie haar militaire hulp zoek mee te werken aan het streven linkse Sandinistische ARNHEM (GPD) - de firma BASF geeft 3 ton styroporkorrels aan een project in Afrika ter be strijding van de culex-muggen. Deze insecten zijn overbrengers van de gevreesde ziekte filariasis. Wetenschappers van de London School of Hygiene and Tropical Medicine hebben ontdekt dat door afdekken van latrines en wa terplaatsen met styroporkorrels het aantal muggenlarven dras tisch terugloopt. In de afgelopen twee jaar zijn in het kader van dit project in Afrika al 1700 water plaatsen, vooral in Zanzibar, afge dekt. Het is nu de bedoeling deze methode van muskietenbestrij- ding ook toe te passen in Tanza- Speciale korrels middel ter bestrijding mug nya, Kenia, Egypte en de Como- De werkelijke veroorzakers van de ziekte zijn larven van de fi- lariaworm. Deze komen voor in de bloedbaan van besmette per sonen. Middels muggesteken wordt de ziekte overgebracht. Door latrines en waterputten af te dekken met een twee centimeter dikke laag van styroporkorrels kunnen muggenlarven niet meer aan de oppervlakte komen om adem te halen en sterven. De latrine en waterplaatsen kunnen gewoon gebruikt wor den. Uit plaatsen waar 's nachts tienduizenden muggen kropen, kwam na afdekking met de kor rels er geen enkele meer te voor schijn. Het aantal muggebeten liep met 97 procent terug. Omdat besmette personen met medicij nen werden behandeld, liep het aantal geinfecteerden terug van 46 naar 14 procent. In het proefge bied kwamen er geen smettingen meer bij. staakt en haar invloed aanwendt om tot een diplomatieke regeling te ko men. Gehoopt wordt dat Gor batsjov bereid zal zijn zich actief bewind daarvoor in te zetten, zo zei gisteren de woordvoerder van het Witte Huis. Bush heeft zijn standpunt overge bracht aan Gorbatsjov, aldus Fit- zwater. Naar zijn weten is er uit Moskou nog geen antwoord geko men op de Amerikaanse brief. Het officiële Sovjet-persbureau Tass meldde gisteren alleen dat de bood schap was aangekomen. De oproep van Bush komt enige dagen voor het driedaagse bezoek van de Sovjetrussische staats- en partijleider aan zijn Cubaanse bondgenoot Fidel Castro. Gor batsjov arriveert zondag op Cuba, volgens Washington altijd de be langrijkste springplank voor de uit breiding van de Sovjet-invloed op het westelijk halfrond. WIJZIGING TELEFOONNUMMERS NZH LEIDEN Met ingang van 30 maart 1989 wijzigt het telefoonnummer van het NZH-districtskantoor in Lei den. Het nieuwe nummer is: 071-25 61 61 (doorkiesmogelijkheid via 071-256...) Reizigersinformatie wordt verstrekt via ons infonummer 06-899 11 77 (niet gratis). Inlichtingen over toer- en groepsvervoer kunnen voortaan rechtstreeks worden ingewonnen via nummer 071 25 61 11. Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij N.V./NZH TravelB.V., Stationsplein 5.2312 AJ Leiden. Israël zelf. In het dorp Shweike bij Tulka- rem, op de Westelijke Jordaanoe ver, werd bij ongeregeldheden een 20-jarige Palestijn door Israëlische soldaten doodgeschoten. In het dorp Salfit, eveneens op de Westoe ver, overleed een Palestijn aan de verwondingen die hij eerder had opgelopen tijdens een botsing tus sen demonstranten en het leger. Hiermee is het aantal Arabische slachtoffers dat sinds het begin van de Palestijnse opstand in december 1987 is gevallen, gestegen tot 414. In het dorp Yatta, nabij Hebron, openden Arabische politie-eenhe- den het vuur op Palestijnse demon stranten, die het gemeentehuis van het dorp met stenen en brandbom men bekogelden. De demonstran ten waren verontwaardigd dat men op het gemeentehuis geen gehoor had gegeven aan de oproep tot alge mene staking. Bij de schermutselin gen raakten twee Palestijnen ge wond. In het nabij gelegen Halhoul he- sen demonstranten de verboden vlag van de Palestijnse Bevrijdings organisatie (PLO) en blokkeerden straten met brandende autobanden. Zeventien Palestijen raakten hier bij gevechten met Israëlische solda ten gewond. In Hebron vielen bij omgeregeldheden zes gewonden en in Bethlehem werd een man in het hoofd geschoten, aldus Arabische verslaggevers. van partijfunctionarissen die geen zetel wisten te behalen. Onder hen zijn de partijleiders van Moskou, Leningrad, Kiev, Kisjinev en Minsk. Volgens uitslagen die Mos kou bereikten zijn ook verscheide ne zeer hoge militairen, ten minste drie generaals en twee admiraals, er niet in geslaagd te worden gekozen. De uitslagen zijn kennelijk het ge volg van de gevoelens onder de be volking jegens de militaire top, die in de jaren zestig en zeventig de de fensie-uitgaven met honderden mil- MOSKOU (Rtr) - Sovjet-leider Gorbatsjov heeft tegenover een aantal hoofdredacteuren van Russi sche bladen gezegd dat zijn 'pe- restrojka'-hervormingsprogramma is versterkt door de verkiezingen van afgelopen zondag ondanks de nederlagen van verscheidene hoge communistische functionarissen. Dit hebben hoofdredacteuren giste ren verklaard. Gorbatsjov liet weten niet be zorgd te zijn over de uitslagen van de parlementaire verkiezingen van zondag, waarbij in veel districten voor het eerst uit meer kandidaten joenen roebels verhoogde. "Het kon worden gekozen. Volgens nieu we uitslagen hebben daarbij ook zeer hoge militairen vernietigende nederlagen geleden. "Gorbatsjov zei dat in een werkelijke democratie er altijd winnende en verliezende kandidaten zijn - dat is de eerste les van de democratie". De hoofdredacteur van het kriti sche weekblad Ogonjok, Korotitsj, verklaarde: "Hij is een uiterst slim politicus. Gorbatsjov zei dat er geen reden voor bezorgdheid is, omdat wij nu voor het eerst een reëel beeld van ons leven hebben en weten hoe het gaat in een democratisch pro ces". Gevraagd of de positie van Gorbatsjov is versterkt bij de ver kiezingen voor het parlement-nieu- we-stijl, zei Korotitsj: "Ja, dat zei hij zelf'. De Russische leider maakte dui delijk dat er geen zuivering komt Gorbatsjov. mogelijk dat de mensen gewoon zeggen dat zij geen hoge militairen willen die het nieuwe parlement lei den", zei een diplomaat in Moskou. "Acht jaar oorlog in Afghanistan en een fortuin aan nieuwe wapens heeft hun geduld te zeer op de proef gesteld". Zo is de commandant van de 380.000 man Russische troepen aan de frontlijn in Oostduitsland, gene- kiezers waren veel marinemensen, raai Snetkov, in de stad Ivanovo bij In het oosten verloor de comman- Moskou verslagen door een kolo- dant van de vloot in de Stille Oce- nel. Ook commandanten van de aan, admiraal' Khvatov, ook in de Russische marine, die in de jaren eerste parlementsverkiezingen in zestig en zeventig sterk werd uitge- zeventig jaar. breid en nu met bezuinigingen Voorzover nu bekend zijn 34 re- wordt bedreigd, leden verkie- gionale partijleiders er niet in ge- zingsnederlagen. De commandant slaagd een zetel te behalen in het van de belangrijke Noordelijke nieuwe parlement, alsmede talloze vloot, admiraal Gromov, verloor in partijleiders in steden ondanks dat zijn kiesdistrict van een lagere com- in veel gevallen er toch geen tegen- mandant in Moermansk. Onder de kandidaat was. Hen hangt boven het hoofd dat zij hun officiële pos ten kunnen verliezen, zo verklaarde deze week woordvoerder Gerasi- mov van het ministerie van buiten landse zaken. Gorbatsjov liet echter doorsche meren dat de soep niet zo heet wordt gegeten. "Gorbatsjov zei: "Laat ze aan het werk blijven, laat ze denken over de toekomst. Mis schien veranderen zij. Laat ze in hun waarde", verklaarde Ogoryok- hoofdredacteur Korotitsj. "Hij wil niet zo snel gaan want dat zou ook een ramp zijn". De Sovjet-leider had de hoofdre- dacteuren op korte termijn bij zich meest betrouwbare controleur ontboden. Korotitsj meende dat de Sovjet-leider zijn reactie wilde ge ven voor hij dit weekeinde vertrekt voor een reis naar Cuba en Groot- Brittannië. Mogelijk ook wilde hij negatieve reacties op de verkiezin- gen, van bijvoorbeeld de conserva- (foto ap) tieve Ligatsjov, voorkomen. De Russische media zijn terug houdend gebleken analyses te ge ven over de uitslagen van de verkie zingen, en commentaren op radio en televisie zijn ook schaars. Er is nog geen officiële totaal-uitslag be kendgemaakt. Het feit dat zo veel partijfunctio narissen bij de verkiezingen stem men verloren, werd niet gemeld in de Russische media tot woensdag het progressieve weekblad Moscou News verscheen. 'Veel van de par- tii- en staatsfunctionarissen, wier namen op de kandidatenlijst ston- reau Tass. den in de 384 districten waar slechts De eerste zitting één kandidaat was, geloofden dat zij Sovjet-parlement is opgeschort om op zeker speelden. En zij verloren', de uitslagen af te wachten van dis- aldus politiek columnist Tretjakov tricten waar een tweede ronde no- in het blad. 'De mensen laten zich dig is, omdat de kandidaten, of de niet bedriegen. Met een vastbera- enige kandidaat, de vereiste 50 pro- denheid die zelfs sommige radica- cent van de stemmen niet haalden, len verraste, wezen de kiezers de Functionarissen verklaarden giste- ene kandidaat terug - sommigen op ren in Moskou dat de centrale kies- persoonlijke gronden, andere een- raad in 199 districten - voudigweg, omdat je niet iemand kiest als er maar één kandidaat is', schreef Tretjakov. De uitslagen van de verkiezingen tonen aan dat de bevolking de de democratie is, schreef Tretjakov. Hij voegde er aan toe dat wat is ge beurd, een reden is om te vieren. "Het kind van de Sovjet democratie staat al op eigen benen", meende hij. steld. verkiezingen heeft vastge- In het kennelijk eerste interview dÏ5^en me^ de rneeste stemmen. van een Moskous blad met een par tijleider die bij de verkiezingen 'De commissie heeft nagedacht over het tijdstip voor het Congres loor, verklaarde Karimov, de partij- *van Volksafgevaardigden) leider van de hoofdstad Dunshanbe wordt nu opgeschort", verklaarde de Centraal-Aziatische repu- i woordvoerder. Hij zei dat t bliek Tadzjikistan, dat hy te weinig definitieve datum voor de eerste zit- het nieuwe uitgebreide aandacht had besteed z ting kiezingscampagne. "Onder andere Sovjet parlement van 2250 afge- had ik gebruik moeten maken van vaardigden niet is vastgesteld. Eer- het recht om in werktijd vaker de der hadden functionarissen de ver- kiezers te ontmoeten. Er waren ook wachting uitgesproken dat het par- andere tekortkomingen maar mijn lemenL bedoeld als een hoeksteen campagnestaf en ik gaan ons lesje van Gorbatsjovs politieke hervor- zeker leren", zei Karimov volgens niingen, tegen het eind van april in bericht van het officiële persbu- Moskou zou bijeen komen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5