Dordrechts Museum likt zijn wonden 'De schilderijen worden nooit meer zoals ze geweest zijn' Hoop gedoe rond kever KUK-UIT Exposities Leiden Concerten Den Haag Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 31 MAART 1989 KUNST PAGINA 23 DORDRECHT - In het atelier van het Dordrechts Museum liggen stille getuigen van het drama. Op tien hagelwitte vel len papier liggen stukjes schil derij en kruimels verf- en ver- nisresten. "Misschien hebben we de verfresten nodig voor pigmentproeven, voor het ma ken van verf om de beschadig de schilderijen te herstellen", zegt restaurateur Leo Mar- chand (75) van het Dordrecht museum. door Stef van Item De tien vellen papier komen over- met de tien meesterwerken uit de zeventiende eeuw die een 61-jari- ge werkloze Papendrechter woens dag op onvoorstelbare wijze heeft toegetakeld met een driedelig stan- leymes. Dat hoopje gruis is van 'De Luistervink' van Nieolaas Maes; dat stukje doek past bij het portret van Maria Braets, een werk van Jacobus Levecq. Voorzichtig is het museum 1 gisteren begonnen de ravage in kaart te brengen. Ook nu de emoties in het museum enigszins bedaard zijn, is men in Dordrecht de klap nog niet te bo ven. "We waren zo trots op dit mu seum", vervolgt de verslagen Mar- chand. "Dan liepen we er doorheen en zeiden tegen elkaar: wat is het hier toch mooi! En dan is in een klap de boel verrot gemaakt. Ik ben een illusie armer..". Twee jaar geleden pas voltooide Marchand de restauratie van het j doek 'Man, Vrouw en Kind als Pa- j ris, Venus en Amor' van Ferdinand j Bol. Met zijn benen op de tafel die in de zaal staat waar het gehavende schilderij hangt, zucht de diepbe droefde Marchand: "Dit vind ik het In het Dordrechts museum heerst nog steeds grote verslagenheid naar aanleiding van de vernieling t tal zeer kostbare schilderijen. De restaurateurs Leo Marchand (links) en Jos Deuss bespraken in een t waar de beschadigde kunstwerken hangen, hun strategie. ergste. Ik heb er maanden aan ge werkt. Ik hoop dat ik het ook dit keer mag herstellen". Hoe de restaurautie van de mees terwerken aangepakt gaat worden, wordt onderzocht. Restaurateurs vanuit heel Nederland met ieder hun eigen specialiteit zijn te hulp geroepen om mee te denken hoe de miljoenenschade het beste hersteld kan worden. De adviezen komen in een plan dat over twee tot drie weken gereed moet zijn. Deskundigen van de Rijksdienst voor Kunsten zijn giste- gekomen om de schade op te nemen. Tot grote woede van de beide restaurateurs van het museum, Marchand en de veel jongere Jos Deuss, want "het lijkt wel of het ze niet interesseert wat hier is gebeurd. Waarom zijn ze nu pas gekomen?" Van de beschadigingen worden tot in detail foto's gemaakt. Een en kel doek is nog redelijk uit de strijd gekomen. Zoals het zelfportret van Rembrandt-leerling Nieolaas Maes. Zijn gezicht is tenminste onbescha digd gebleven. Op het doek 'Kinde ren in een landschap', ook van Nieo laas Maes, zijn een aantal gezichtjes doorkliefd met het allesverwoesten de stanleymes. Opvallend is dat de aanvaller zijn woede heeft gekoeld op die mees terwerken waarop duidelijk men- De Nederlandse Museum Vereni ging wil strengere straffen voor vandalen, die kunst vernielen of ernstig beschadigen. Zij vrezen dat het cultuurgoed doelwit wordt van publiciteitzoekers. "Kunst staat momenteel alom in de aandacht. En die wordt door sommigen doelbewust gezocht. De man die nu tien meesterwer ken in mijn museum heeft be schadigd, weet de internationale schijnwerpers op zich gericht", Musea: vandalen strenger straffen verwoordt directeur J. de Groot van het Dordrechts Museum de onrust onder kunstminnend en kunstbeherend Nederland. De Groot toonde zich onthutst dat de vandaal nog diezelfde avond is vrijgelaten. Er waren on voldoende wettelijke gronden om de man nog langer vast te hou den. De rechter-commissaris heeft hem een half jaar lang de toegang tot alle musea ontzegd en hem naar een psychiater verwe- Het Stedelijk Museum in Am sterdam heeft de bewaking in middels verscherpt rondom de drukbezochte Malevich-tentoon- stelling. Andere musea doen geen mededelingen over extra beveili ging. sen zichtbaar waren. Een klein stil leven van Adriaen Coorte heeft de man onberoerd gelaten, en dat ter wijl dit kunstwerkje een vermogen waard is. In Nederland is nog geen handvol schilderijen van deze oude meester. Wat in het museum ook als een geluk bij een ongeluk wordt gezien, is dat de messentrekker de zaal met daarin de complete Albert Cuyp- collectie met rust heeft gelaten. Het museum heeft vooral aan deze col lectie en aan het nu beschadigde doek 'De Luistervink' haar naam te danken. Directeur J. De Groot van het Dordrechts Museum waagt zich met enige moeite aan een voorspel ling wanneer de restaurautie klaar kan zijn. "We hopen in 1992. Dan be staat het museum 150 jaar. De vraag is groot of we dat zullen halen. Ik vrees het ergste". De Groot lijkt enigszins tot rust te zijn gekomen na de eerste schrik van woensdagavond. Hij vraagt zich af of het mogelijk is dit soort aanvallen op schilderijen te voorko men; een antwoord heeft hij niet. De bewaking in zijn museum was goed. "Maar tegen dit soort dingen is niets te doen", zegt hij gelaten. Pas wanneer de dader ter sprake komt, windt hij zich weer op: "Het gaat me eigenlijk niet zozeer om die ene man. Ik zou alleen willen zien dat kunst niet langer vogelvrij is. Dat je dit soort zaken niet zomaar ongestraft kunt doen. In ons rechts systeem is het blijkbaar mogelijk dat er in zo'n geval alleen een proces verbaal wordt opgemaakt en dan mag je gaan". Hoe de dader zelf tegen de door hem veroorzaakte kunstramp aan kijkt, is onbekend. Politie en Justi tie zijn weinig mededeelzaam in de ze zaak. Onduidelijk is of dat komt omdat de miljoenenschade die de Papendrechter heeft aangericht ju ridisch behandeld wordt als een 'simpele vernieling'. Hem hangt een vrijheidsstraf boven het hoofd van maximaal twee jaar. Daarnaast is het mogelijk dat het museum een schadeclaim indient bij de man. Maar dat is onhaalbaar. De man is werkloos en de schade beloopt in de miljoenen. Justitie heeft het Wetboek van Strafrecht erop nageslagen om te zien of de man mogelijk op andere gronden vastgehouden kon worden dan op overtreding van artikel 350 van het Wetboek van Strafrecht. In dit artikel komt de simpele vernie ling ter sprake; maximum gevange nisstraf twee jaar of een geldboete van 25.000 gulden. Had men hem kunnen pakken op artikel 170 het vernielen van 'enig getimmerde', dan zou hem in dit ge val maximaal twaalf jaar cel kunnen kosten. Maar ook dit juridisch vang- netie mislukte. Voorlopig is de man vrij. Diezelf de avond liet de politie in Dordrecht hem gaan. Er waren geen juridische gronden om hem nog langer vast te houden. Hem is een halfjaar lang de toegang tot musea ontzegd en een psychiater toegewezen. Museumdi recteur De Groot: "De man zit lek- ker thuis in de zon". Bernard Blier Bernard Blier (72) overleden PARIJS (Rtr) De Franse filmac teur Bernard Blier is donderdag na een slepende ziekte op 72-jarige leeftijd overleden. Blier heeft tijdens zijn 52-jarige loopbaan aan bijna 200, meest luch tige, films meegedaan. Meestal speelde hij bijrollen, naast sterren zoals Arletty, Jean Gabin en Simo- ne Signoret. Blier werd bekend als een dikki ge acteur met een rond gezicht, in rollen als de uitgebluste politieman, de meelijwekkende echtgenoot en de derderangsboef met een bijtende humor. Bliers zoon Bertrand regisseerde drie films van hem. waaronder de bekende zwarte komedie 'Buffet Froid'. Andere films van Blier van voor de oorlog zijn 'Hótel du Nord', 'Entrée des Artiestes' en 'Le jour se léve'. Gevers. Met: Mark Verstraete, Doris van Caneghem, Arnold Willems, Gert Portael en anderen. Gezien op 30 maart in de Leidse Schouwburg. LEIDEN - 'De gedaanteverwisse ling' door Theater Malpertuis is een toneelbewerking van 'Die Verwandlung', het beroemde ver haal van Franz Kafka waarin Gre- gor Samsa op een ochtend ont waakt en merkt, dat hij in een ge weldige kever is veranderd. Zo'n verhaal op toneel brengen: het is en blijft een hachelijke, tot mis lukken gedoemde onderneming. Enkele jaren geleden heeft Jules Croiset in gestileerde vorm een poging gewaagd, en in de Leidse schouwburg is er ook al eens een pantomimische versie te zien ge weest door het zogenaamde 'zwarte' theater 'Die Velvets' uit Westduitsland. Kennelijk is het de bekoring van het onmogelijke die hier op theatermakers on weerstaanbare aantrekkings kracht uitoefent. Een theatrale bewerking stelt immers haar eisen, waardoor de specifieke, hermetisch gesloten vertelstructuur van Kafka's ver haal doorbroken moet worden. Om één heel concreet probleem te noemen: moet Gregor Samsa nu wel of niet in de gedaante van een kever op toneel verschijnen? In deze toneeladaptatie zit er een verteller voor de kamerdeur van Gregor's kamer. Was hij nou al leen maar verteller gebleven, dan was deze regiekeuze nog verde digbaar geweest. Maar neen hoor, acteur Mark Vertraete leest soms kermend voor om Samsa's geluid na te bootsen, en zit er constant bij als een geslagen hond, hetgeen we hier vermoedelijk als kever in nood dienen op te vatten. Theater Malpertuis laat dus geen kever zien, maar komt ten gevolge daarvan in de loop van het verhaal wel in moeilijkheden. ongedierte rondsluipt. De om standers, onder wie met name de vader, de moeder en de zuster van Gregor, gedragen zich daarbij als of ze in een derderangs griezelf ilm mogen optreden. Het is ont stellend gênant. Daar gaat de deur weer eens open, en hup, slaakt weer iemand een kreet vj verbijstering. De vraag naar het waarom v deze metamorfose in het verhaal van Franz Kafka hebben zeer ve len - op zeer uiteenlopende wijze - proberen te beantwoorden. De theatrale uitbeelding van het ver haal komt niet eens aan het stel len van de vraag toe. Theater Mal pertuis blijft maar steken in een hoop gedoe rond een onzichtbare kever die alleen nog maar in staat blijkt om zijn vroegere familiele den de stuipen op het lijf te jagen. WIJNAND ZEILSTRA Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen- Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28. dubbelexpositie: 'Revolutionair geld' en 'Schepen met geld', t/m 4/6; di. za. 10-17 uur. zon- en (eestd. 13-17 uur. Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 17, 'Boren en gra ven in onze aarde', over ontginning en grondstoffen, t/m 30/4; ma t/m vr 10-17 uur, zo 14-17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel 28-32, 'Leiden in gaslicht', een stad in verandering 1800-1900, t/m 4/6; ddi t/m za 10-17, zo 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen te expositie: Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur. Nutsspaarbanken - Doezastraat 35/37 en Oude Rijn 56, exposities van leden van de Grafiekwinkel Inkt, o.a. etsen, litho's en houtsnedes. Signaal, Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur, za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Kunststichting AZL - Gebouw 1, Rijnsbur- gerweg 10, schilderijen en tekeningen van Jules van der Vuurst de Vries, tot 28/4; dag. Galerie Time is Art' - Nieuwstraat 10. Gerrit Alberts met kleur-etsen, van 2/4 (16.00 uur) t/m 29/4; woe t/m za van 14-18 uur Galerie Stelling - Burgsteeg 14,. Gerard Venbrux met beelden en Marlijn Last met postcards, wo t/m za 13.30-18 uur, zo 14-17 rellen, t/m 15/4. Galerie Amber - Hooglandsekerkgracht 8, verkooptentoonstelling Irma Roefs-de Wit, tevens expositie van Japanse kamerscher men en een aantal Sung-kommen, tot eind april; wo t/m zo 11-17 uur. Lak-galerie - Cleveringaplaats 1Charlotte Le Fèvre met tekeningen en etsen en Man ken Oltheten met etsen, tot 22/4; ma t/m vr 10-22 uur. Sturing en Samenleving - Maresingel 3. ex positie Ellen van Toor, schilderijen, etsen en gemengde technieken, t/m 12/5; te bezichti gen tijdens kantooruren. Fotogalerie De Kleine Klup - Nieuwe Rijn 1, foto's van Robert Schilder onder de titel 'Ba- naras - The City of Light', t/m 13/4ma t/m za 10-22 uur, zo 12-22 uur. tuurgebied, tot 19/6; dag. vanaf 10 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling 'Nederland in Bedrijf - Handel in Rijnsburg', vr. 19-21 uur. za. 10-16 uur. Voorschoten Galerie Mercedes - Voorstraat 35b, Hugo Rodriquez met bronzen objecten en Joyce Ennik met polystyreendrukken, t/m 15/4; wo t/m vr 13-17 uur, za 10-17 uur. Wassenaar Cultureel Centrum 'Warenar' - Kerkstraat 65, expositie beeldende kunstenaars Ineke Augustijn, Carla Danen, Reina Enschede, Puck Hamaker en Liet Steenbergh, t/m 17/4; ma t/m vr 9-16 uur en tijdens evehe- menten. (In het zoldercafé van het LVC staat van avond de band One for All, een betrekkelijk nieuwe band geformeerd rond Gus Pleines en Jack van Schie (ex-Bintangs). Aanvang 23.30 uur. LEIDEN Dit Alban's Cathedral Choir uit Engeland verleent zon- dagavond 2 april (aanavng 19,00 uur) medewerking aan de eerste van een reeks 'evensongs' in de Hooglandse kerk. De foto toont het jongensge deelte van het koor, dat in totaal bestaat uit 21 jongens en 12 mannen. De 'evensong' met al een lange traditie in Engeland is een nieuw kerkelijk-cultureel initiatief in Leiden. Het gezongen woord staat in de ze diensten centraal. In totaal zullen er zeven in de Hooglandse kerk worden gehouden. De tweede, op 23 april, wordt verzorgd door de Leid se Cantor ij onder leiding van Joop Brons. Van het Engelse gastkoor kan nog worden verteld dat dit vijf dagen per week zingt in de diensten in de kathedraal die St. Alban rijk is. De zang is onderdeel van de muzikale traditie in de anglicaanse dienst, ook wel 'Cathedral Tradition' genoemd. Omdat er geen koorschool is verbonden aan de kathedraal, repeteren de jongens (tussen 8 en 13 jaar oud) voor en na schooltijd. Dat doen ze drie keer per week, waarna zij de evensong zingen. Het koor als geheel dat nu op tournee is - repeteert op vrijdagavond en zingt zaterdags en zondags soms drie diensten in de kathedraal. (foto pr) Expositieruimte Caecilia - Caeciliastraat 18, linosneden van Coccie van Duyn, tekenin gen van Marjolein Groustra, poëtische land schapscollages van Arna Loonstra en teke ningen en olieverfschilderijen van Alex Ver- duyn, t/m 5/8. Verzorgingstehuis 'Rijn en Vliet' - Aaltje Noorderwierlaan 1, tentoonstelling 'kunst 65-plus', t/m 17/4; dag. 10-17 uur. De Waag - Aalmarkt 21foto-tentoonstelling in kleur en zwart-wit van leden van de Leid se Amateur Fotografen Vereniging, t/m 9/4; ma t/m vr 12-17 uur, za-zo en feestdagen 11-17 uur. do ook 19-21 uur. Katwijk Katwijks Museum - Voorstraat 46, tentoon- Leiderdorp Restaurant Elisabeth Ziekenhuis - Simon Smitweg, Coby Wieringa-Bus met gemeng de technieken op papier, t/m 14/4; ma t/m vr 8-17.30 uur, za en zo 9-15 uur. Gemeentehuis - Statendaalder. Brigitte Wa- woe met beelden en Louis Vorkink met wer ken op linnen en papier, t/m 27/4; ma t/m vr 9-17 uur. wo ook 18.30-20 uur. Noorden Hotel-restaurant 'De Watergeus - Simon Art Galerie Gérard - Rijksstraatweg 358, voorjaarstentoonstelling 1989, t/m 12/4, dag. 11-16.30, zo 13-17 uur. Klassiek De violiste Emmy Verhey en de pianist Fré- déric Meinders verzorgen vanavond het laatste concert van de door K&O georgani seerde Beethoven-cyclus. Het programma van het in de Stadsgehoorzaal te geven concert vermeldt de laatste drie viool-sona tes van Van Beethoven. Tot de laatste drie behoort de bekende Kreutzer-sonate. Aan vang 20.15 uur. Het studentenmuziekgezelschap Sempre Crescendo geeft donderdagavond een con cert in het museum 'De Lakenhal'. Uitge voerd zullen worden Vaughan Williams' Fi ve folksongs, Elgars Five partsongs. Bar bers Adagio for strings en Krammers Partita voor blazers. De eerste twee werken wor den uitgevoerd door het madrigaalkoor o.l.v. Herman Kofflard, de laatste twee. resp. een strijk- en een blaasensemble, staan o.l.v. Ernst van Thief. Aanvang 20.00 uur. Pop Herman Brood and his Wild Romance het staat voor zaterdagavond genoteerd op de agenda van het LVC. De 'godfather' van de Nederlandse rock&roll stelt een 'dampend' concert in het vooruitzicht Zijn Wild Roman ce bestaat op het ogenblik uit David Hol- lestelle jr. (gitaar), Danny Lademacher (gi taar), Rudy Englebert (bas), Rooy Bakker (drums). Aanvang 23.00 uur). Leidse Schouwburg vr 31, 20.15 uur; Mathilde Santing Ensem ble en Izumi Mimi Kobayashi. za 1, 20.15 uur en 23.30 uur; Herman Fin kers met: 'Het meisje van de slijterij', ma 3. 20.15 uur; Cees Brusse en Linda van Dijk in: 'Separation'. di 4,20.15 uur; Mime-voorstelling door Mar cel Marceau. wo 5, 20.15 uur; 'Op twee vleugels', piano festijn met Louis van Dijk en Pim Jacobs, do 6, 20.15 uur; Arjan Ederveen en Tosca Niterin: 'De Flessentrekrevue'. LAK-Theater vr 31, za 1, 20.30 uur; De Salon speelt: 'Spoken in de kast'. zo 2, 15.00 uur; kindervoorstelling: "Winter slaap" door Theatergroep Mevrouw Smit. wo 5, do 6, 20.30 uur; Stuffed Puppet The atre in: 'Kamer 5'. Micro-Theater vr 31. za 1, 20.30 uur; Toneelgroep Tuin zonder vensters speelt: 'De dame uit de pro vincie' van Edward Albee. zo 2.15.00 uur; voor het eerst: 'Kinder Korte Stukken Festival', met Theater Schrikkel, Foppentheater Lorre, kindertheater Par does en Ray Broersma en Stichting Buiten Spelen. Kaasmarktschool za 120.30 uur; Eccentric Steady Stand met Diligentia vr 31, za 1. 20.15 uur; Jules C 'Kiezen of Deelder'. zo 2, 14.30 uur; concert Emmy Verhey (viool) en Fródèric Meinders (piano), Beethoven-programma Koninklijke Schouwburg vr 31. za 1. 20.15 uur. zo 2. 14 00 uur; Het Nationale Toneel 'Le bourgeois Gentilhom- me'. met Gees Linnebank, Hugo Maerten, Dresselhuys in 'Een gelukkige hand'. Muziektheater vr 31, 20.15 uur; Het Koninklijk Ballet van Vlaanderen: musical 'My fair lady', met Luc Lutz en Linda Lepomme. za 1, 20.15 uur; Concertgebouw Orkest olv Ivén Fischer mmv Kyung-Wha Chung (viool), werk van Brahms Liszt en Kodély. Carré dag. (beh ma) 20.15 uur, zo ook 14.00 uur; Musical 'Barnum', met o.a. Mike Burs- tyn, Marloes van den Heuvel, Fred Butter ma 3, 20.15 uur; Mime-voorstelling door Concertgebouw vr 3120.15 uur, zo 2, 14.15 uur; Konink lijk Concertgebouw Orkest olv Ivén Fischer, mmv Kyung-Wah Chung (viool), werk van Brahms, Liszt en Kodély. Herman Brood zo 2. 10.30 uur; concert Jaap van Zwi den (viool) en Aldert Vermeulen (piano). zo 2, 20.15 uur; concert Katia Marielle Labèque, piano a quatre mains, werk v{ Poulence, Dvorék en Milhaud. di 4. 20 15 uur; Nederlands Philharm nisch Orkest olv Hartmut Haenchen, mn Justus Franz (piano), werk van Beethovr en Bruckner. wo 5, do 6.20.15 uur; Koninklijk Concert gebouw Orkest olv Charles Dutoit. r Joeri Basjmet (altviool), werk van Chausson C.C. Amstelveen vr 31, za 1. 20.15 uur; 'Gedeelde liefde, halve liefde', met Kitty Janssen, Andre van den Heuvel, Michiel Kerbosch e.a. di 4, wo 5, 20.15 uur; 'De verbroken co de', met o.a. Willem Nijholt, Diana Dobbel- man, Anita Menist en Dick Woudenberg. do 6, 20.15 uur; Het Nationale Toneel 'Ritter, Dene, Voss', met Josée Ruiter, Guusje van Tilborgh, Edwin de Vries e.a Muziektheater za 1. wo 5. do 6. 20.15 uur. zo 2. 14.1 uur; Het Nationale Ballet The sleeping b auty', mmv Nederlands Ballet Orkest olv Roelof van Driesten en diverse solisten. ma 3, 20 00 uur; De Nederlandse Opera 'II barbiere di Siviglia' van Rossmi. mmv Ne derlands Filharmonisch Orkest olv Stephan Nieuwe de la Martheater vr 31. za 1. wo 5. do 6, 20.15 uur; optre den Marline Bijl met het Combo Henk vai vr 31, 20.15 uur; Introdans. 'Variati werk van Wiggers/Lloyd Webber, Chris- te/Sjostakowitsj, Wubbe/Héndel en een nieuw ballet van Taatgen/Kronos Quartet. za 1, 20.15 uur; Opera Forum: 'La bohe- me' van Puccini, mmv Forum Filharmonisch olv Thomas Sanderling. zo 2, 15.00 uur; Scapino Ballet: balletten van Van Manen/Saint-Sëens, Chris te/Sjostakowitsj en Kylién/Praetorius. do 6, 20.15 uur; voorstelling: 'Spoken' van Henrik Ibsen, met Ellen Vogel. Frans Vorstman. Cor van Rijn e.a. De Doelen vr 31. di 4. wo 5. do 6.20.15 uur, zo 2.14,00 uur. Rotterdams Philharmonisch orkest olv James Colon, mmv diverse solisten, za 1. 10.00, 17.00 en 20.00 uur; Presenta zo 2. 11tf0 uur. 'Ochtend van de Balkan' met Thérèse Steinmetz Andrei Serban. Luxor Theater dag. (beh ma), 20 15 uur; Tineke Schouten met haar "Wan Woemen Show', r Jean-Louis van Dam. Rotterdamse Schouwburg vr 31, za opkomst van ter zo 2. 20.15 uur; concert Mathilde Santing Ensemble en Izumi Mimi Kobayashi ma 3, 20 15 uur; Introdans met drie choreo- gratien van Ed Wubbe. wo 5, 20.15 uur. De Nederlandse Opera 'II barbiere di Siviglia' van Rossmi. do 6. 20 15 uur. optreden mimespeler Mar cel Marceau et Company. Theater Zuidplein di 4, wo 5,20.15 uur; 'Separation', met Linda eChè-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 23