Heister zorgt voor doorbraak spoor;tv Korfbalteams onzeker bij vervolg veldstiijd Bayer voert Racing naar toernooizege Vanderaerden voor vierde keer winnaar Straatvechtersmentaliteit brengt Oranje bij laatste zestien Stokkel behoudt leiding Vrouwenteam gokt op Mirjam Kloppenburg Foreholte komt met de schrik viij VREJDAG 31 MAART 1989 SPORT PAGINA 17 LEIDEN Nauwelijks twee weken na het enerverende slot van het zaalseizoen keren de korfballers terug naar de veldcompetitie. De meeste ploegen uit de Leidse regio kunnen zich daar weinig meer permitteren, gezien de vaak penibele positie op de ranglijst. Hoofd klasser TOP bevindt zich onder de rode streep en ook de beide Leidse overgangsklassers Fides Pacta en De Danaïden zijn nog lang niet veilig. „Ik heb goed hoop dat we Drachten nog passeren", verwoordt coach Jasper Engel het zelfvertrouwen bij TOP. De wonderbaarlijke redding in de laatste zaalwedstrijd heeft de Sassenheimers duidelijk nieuwe moed gegeven. „De planning is ze ven punten uit de laatste zes wed strijden. Ik reken vooral op de drie thuiswedstrijden tegen Blauw Wit, Oost Arnhem, Trekvogels. Uit tegen Dalto en Drachten kun nen we eventueel nog enige correc ties maken, zodat we op ongeveer tien punten eindigen. Dat moet vol doende zijn". Krachtige taal, ondanks dat de se lectie van de Sassenheimse hoofd klasser fors gehandicapt uit de zaal gekomen is. De lijst van geblesseer den, die Engel opsomt is lang. „Bar bara Romsom loopt weer zonder krukken, bij Paula Romsom mag het gips om haar pols er binnenkort af, Stella van der Zaag kan na haar kuitblessure weer voorzichtig be ginnen. Ik denk dat zij er het eerste weer bij zal zijn. Maar Sjoerd van der Klaauw zijn we dit seizoen kwijt. Er is bij hem een meniscus verwijderd en hij heeft nog een lan ge weg te gaan. Ook het herstel van Monique Wiegerink zal nog wel een tijdje duren". „Ik ben er nog niet helemaal uit. Ten eerste: wie moet ik laten inval len? Morgen zullen Diane van LEIDERDORP - Racing Mechelen heeft gisteren aan de hoog gespannen verwachtingen voldaan. De jeugdige Belgische basketbalploeg won voor de tweede achtereenvolgende keer het internationale McDonald's toernooi van Leiderdorp. In de finale werd het Nederlands ka- dettenteam na een gelijkop- gaande eerste helft (40-41) na de rust stukgespeeld: 88-73. Mechelen is in acht jaar de eer ste ploeg die het toernooi meer dan één keer heeft gewonnen. Paul Bayer stapte in de voet sporen van zijn oudere broer Ronny en werd topscorer van het toernooi. De rappe Antwer penaar werd tevens gekozen in het All Star-team. In de boeien de finale had Bayer met 27 pun ten en een tiental assists een leeuwendeel in de winst van zijn ploeg, waarin Dimitri Lam- brecht (38 punten) mede dankzij de spelmaker een hoofdrol kon vervullen. Tegen 'all star' en topreboun- der Lambrecht bleek ook toer nooi MVP Marco Pikaar (Lei derdorp en Oranje) niet bestand. Danny Frans was de derde Belg in de door de coaches gekozen ideale Vijf. Leiderdorper Jeroen van Veen en Oranje-spe ler Pieter van Altena maakten het quintet vol. De in New York voor een middelbare school spe lende Serge Zwikker (214 cm!) was 'rookie', en liet zien straks in het goed betaalde spoor van basketbalprof Rik Smits te kun nen treden. Leiderdorp eindigde als derde voor DAS. In de halve finale kwam de thuisploeg net te kort tegen de kadetten van Toon van Helfteren (70-73), in de troost- strijd werd DAS na rust (28-40) weggelopen: 82-66. Mechelen had in de halve finale minder problemen gekend met de Delf tenaren: 98-55. Het Zweedse Sanda Basket werd vijfde, Bir mingham laatste. Nieuwkoop, José van der Berg, An- nemieke de Mooij, Ria Nijenhuis en Peter Tiggelman spelen. Frank Nij enhuis speelt in het tweede. Hij heeft nog veel te weinig wedstrijd ritme, maar ik houd hem achter de hand en het is niet onmogelijk dat hij er binnenkort weer staat. TOP kreeg bitter weinig tijd om in de nieuwe samenstelling erva ring op te doen. Oefenduels tegen Fortuna en Oranje Wit leverden nog niet datgene op wat Engel ervan verwachtte en morgen wacht het belangrijke treffen tegen Blauw Wit. De Amsterdammers, die een succesvol zaalseizoen achter de rug hebben, staan op de vijfde plaats en hebben drie punten meer dan de Engel-équipe. Een gevaarlijke te genstander derhalve. „We weten dan direct waar we aan toe zijn", meldt Engel simpel weg. „Op papier hebben we natuur lijk een mindere ploeg. Misschien geeft die wetenschap ook een stukje extra scherpte. Iedereen weet dat er een schepje bovenop moet. En DKOD kan het weten, dan is TOP op z'n sterkst..." Concessies Blessureperikelen zijn er ook bij De Danaïden. Het twaalftal dat coach René Versloot zondag tegen Pams binnen de lijnen brengt is op drie plaatsen gewijzigd ten opzichte van het basisteam van de eerste veld- helft. Annemarie van Dijk, die vorig jaar afscheid nam, maakt haar ren tree en ook Kitty Dool en René de Louw zijn weer van de partij. „Ik heb concessies moeten doen", bromt Versloot gelaten, „niet iedereen kan twee maal trai nen vanwege studie en dergelijke zaken. IR hoop dat het niet blijvend is. De ploeg die op de rails stond is helemaal verdwenen en er zal een nieuwe moeten worden opge bouwd. Ik hoop dat we ons deson danks nog kunnen handhaven. Dat zal wel een gigantische klus wor den. We zullen het van een ongelofe lijke vechtlust moeten hebben. Ie dereen zal er optimaal aan moeten werken, van coach en verzorger tot elke speler en reserve. We zullen on ze sokken tot dé liezen op moeten trekken", benadrukt een vastbera den Versloot. Door de beslissingswedstrijd te gen Het Zuiden is er van veldtrai- ningen of oefenwedstrijden nog maar weinig gekomen. Een oefen wedstrijd tegen Fides Pacta was de ze week de enige voorbereiding van De Danaïden voor het competitie duel tegen Pams. Deze oefenpartij stond reeds een week eerder op het programma maar moest toen wor den uigesteld, omdat Fides Pacta geen representatief team op de been kon brengen. Blessures Dit uitstel illustreert ook de blessu reproblemen van Fides. Mieke Se- lier en Kirsten Geenjaar zijn nog al tijd geblesseerd en ook René van der Vooren ontbreekt in de selectie van John Tims. „Ik ben het koffie dik nog aan het bekijken", geeft de Hagenaar als commentaar op de teamsamenstelling. „Misschien gaat Ronald van der Velden nu al weer in het eerste spelen. De TC zou daarover praten maar heeft nog geen uitsluitsel gegeven. Enige fy sieke inbreng zou welkom zijn on der deze omstandigheden. Zowel scorend als fysiek is Fides achteruit gegaan en dat met al dat Friese en Groningse geweld in deze klasse". Hoewel de score van zeven uit acht alleszins redelijk óogt, bevindt Fides Pacta zich wel in de onderste regionen van de overgangsklasse C. Hekkesluiters Quick'21 en het DE PANNE (ANP) De Belg Eric Vanderaerden heeft zijn abonnement op de Driedaagse van de Panne gisteren met een jaar verlengd. Tijdens de derde en laatste etappe, over 190 kilometer met start en finish in De Panne, kwam de ze ge van de kopman van Peter Post niet in gevaar. De rit ein digde, net als de dagen ervoor, in een massasprint. De Itali aan Adriano Baffi toonde zich opnieuw de sterkste spurter. Voor Vanderaerden was het de vierde opeenvolgende zege in de korte etappekoers. Enige fysieke inbreng kunnen we wel gebruiken", vindt Fides-coach Tims, die Ronald van der Velden (op foto met gespreide armen) graag in het eerste team terug heeft. (archieffoto Loek Zuyderduin) Zaanse ZKV hebben slecht een punt minder. Anderzijds bedraagt de achterstand op koploper LDO ook slechts vier punten, zodat in principe nog alles mogelijk is voor de Leidenaars. „Tot de laatste wedstrijd zal het spannend blijven", voorspelt Tims. „Uit zal elk puntje meegenomen zijn en die twee thuiswedstrijden te gen HKV en DTV zullen we gewoon moeten winnen. In de zaal ging het tenslotte ook steeds beter en in de tweede competitiehelft hebben we zelfs heel goed gedraaid. Men raak te gemotiveerder en de mensen kwam wat meer tot scoren. Op zich best wel prettig en ik hoop ook dat het doorzet. We krijgen het zwaar, maar dat geldt Voor nog vijf andere ploegen". In de lagere regionen zijn het al leen eersteklassers Fiks en Pernix en derdeklasser Crescendo, die zicht hebben op een klassering in de kop van de ranglijst. Een tweede plaats achter het leidende DEVD is morgen de inzet van het duel van Fiks tegen Achilles. Pernix, gewik keld is in een tweestrijd tegen Snel, gaat op bezoek bij het laaggeplaats te Merwede. Alleen aan de leiding gaat in 31 Crescendo, dat op een punt gevolgd wordt door het Alk- Celeritas. Voor het overige is het louter kommer en kwel met de Leidse korfbalclubs. Zuiderkwartier en De Algemene bezetten de laatste plaat sen in de tweede klasse F en voor beide lijkt redding nauwelijks mo gelijk. Voor Velocitas, dat in acht duels slechts één punt vergaardde, is de overlevingskans nog slechts theoretisch, gezien de achterstand van zes punten op nummer zes OWO. Hetzelfde geldt voor derde klasser Ons Eiland, dat een achter stand van vijf punten op Thor(R) zou moeten goedmaken om zich als nog te kunnen handhaven. BRAM VAN GENT In de massasprint moest Van deraerden het afleggen tegen Baffi, specialist in massale aankomsten. De 26-jarige Baffi werd in de laatste kilometer perfect gelanceerd door zijn ploeggenoot Rolf Sörensen. Door zijn tweede plaats vergrootte Vanderaerden zijn voorsprong op de nummer twee in het klassement, Jelle Nijdam, tot achttien seconden. Het peloton maakte het de kop man van Post drie dagen voor de Ronde van Vlaanderen niet al te las tig. Alleen de Belg Koen van Rooij deed een vertwijfelde poging een massasprint te voorkomen. Dat luk te hem niet. De Belg liet de grote groep al in de beginfase achter, maar geraakte nooit echt uit de greep van de ach tervolgers. Op de Kemmelberg, na 53 kilometer, was zijn voorsprong ruim anderhalve minuut. De achter volging werd geleid door zijn land genoot Etienne de Wilde. De suc cesvolste renner van het voor-sei zoen heeft na Parijs-Nice geen rit meer gewonnen en wilde op de slot dag van de driedaagse eindelijk weer eens op het erepodium staan. Enkele kilometers na de Kem melberg pakte het peloton de leeg gestreden Van Rooij terug, waarna de ploegen van Baffi, Vanderaerden en De Wilde de koers tot de streep controleerden. Op het aankomstparcours was Vanderaerden de voornaamste te genstander van Baffi. De Wilde moest zijn eerdere inspanningen in de finale bekopen. Baffi had vol doende kracht over om de laatste explosie van Vanderaerden op te vangen. Het betekende zijn vijfde zege van het seizoen. De namen van twee in Vlaanderen op doping betrapte Nederlandse wielrenners blijven geheim. De twee coureurs werden betrapt door DORTMUND (GPD) Met betraande ogen stortte cóach Jan Vlieg zich op de vloer van de Westduitse Westfalenhal- len, speelplaats van het WK-tafeltennis. De doorgaans stoï cijnse Groninger was zijn emoties na de thriller Nederland- Frankrijk (5-4-zege) niet meer de baas. Begrijpelijk, want ook de Oranje-baas gaf halverwege de interland geen cent meer voor de kansen van zijn ploeg, die het voor promotie beslissende duel wel erg ondermaats inzette. Drie achtereenvolgende nederlagen waren voor Vlieg aanleiding zijn stem in de Duitse sporthal te verhef fen. De coach vroeg om een 'straat vechtersmentaliteit' van zijn spe lers, die zich aanvankelijk van de ze nuwen geen raad wisten en geen bal goed raakten. Henk van Spanje gooide als eerste de schroom van zich af. De overwinning van de 25- jarige semi-prof van De Veluwe leidde uiteindelijk tot het 'wonder van Dortmund'. Danny Heister, nota bene de ben jamin van de Nederlandse ploeg, sloeg na een viereneenhalf uur ver gend en slopend duel het beslissen de punt voor Oranje. Met verbijste ring keken de ploeggenoten toe, hoe de in Leidse dienst spelende Didammer opmerkelijk zelfverze kerd zijn tegenstander Patrick Chi- la vernederde. Jan Vlieg maakte dat aan de kant allemaal niet meer mee. Na een reeks van conflicten met de arbiters over de opslag van Henk van Spanje en 'verboden' aanwij zingen werd de trainer door hoofd- scheidsrechter Donat naar de tribu nes verwezen. Met een brandend 'sjekkie' als afleiding onderging Roda in beroep BERN (SIZ) - Roda JC is een van de clubs, die bij de Europese Voet bal Unie (UEFA) beroep heeft aan getekend tegen de vorige week uit gesproken strenge straffen. De Limburgse club kreeg een boete van 20.000 Zwitserse francs (circa 25.000 gulden) wegens ondiscipli nair gedrag van de spelers in de uit wedstrijd tegen Sredets Sofia voor het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Roda verza melde toen negen gele en één rode kaart (Suvrijn). WK 1989 TAFELTENNIS door Rob Onderwater LEEUWARDEN (ANP) - In de vijfde ronde van het toernooi om de nationale titel dammen voor man nen in Leeuwarden viel in twee par tijen een beslissing. De twintig-jari ge debutant Arjan van Leeuwen won met wit van Wim Kalis en Hen drik van der Zee won eindelijk zijn eerste partij ten koste vart Jeroen Goudt. De overige vijf duels eindig den in remise. Door deze resultaten bleef Jos Stokkel, die remiseerde met Johan Krajenbrink, alleen aan de leiding met acht punten. Het trio Clerc, Arjan van Leeuwen en Van der Wal deelt de tweede plaats met yjun^chterstand. Kampioene Karen van Lith kwam door een wat fortuinlijke zege op Esther Rijndertse tot op één punt van Petra Polman, die de leiding be hield door een remise in de 'topper' tegen Erna Wanders. Polman staat nu één punt voor op het duo Wan- ders/Van Lith met nog slechts één ronde te spelen. De routiniers Otten en Graas de len de vierde plaats met een achter stand van vier punten. Otten ver sloeg gisteren Graas. Vlieg gelaten op de tribunes de 'strafexpeditie' van Danny Heister op de speelvloer. Twijfel De ster van de Scylla-speler is in middels wel bijzonder snel gerezen. Dit seizoen schreef de 17-jarige scholier in Zwitserland tegen de verwachtingen in de jeugd top-12 op zijn naam. Het leverde hem uit eindelijk een verkiezing voor de Oranje-selectie op. In Dortmund twijfelde Vlieg nog aan de vorm, want Heister had door schoolver- plichtingen het trainingskamp in België niet kunnen meemaken. In de met 5-0 gewonnen wedstrijd te gen Nepal moest de jonge Achter- hoeker werkloos aan de kant toe kijken. Uiteraard had Vlieg gisteravond geen spijt van zijn keuze om Heister tegen Frankrijk in het 'diepe' te gooien. De coach: „Maar ik kon na tuurlijk geen winstpartij van die jongen verwachten. Dat deed ik ook zeker niet voor de laatste partij. Hij zat er volledig doorheen. Dat hij toch nog gered heeft, beschouw ik als een. wonder". De held zelf besefte nauwelijks wat hij na de sprankelende partij had aangericht. Waar de gevestigde orde, Paul Halden en Henk van Spanje, het in een eerder stadium had laten liggen en afhankelijk was van de inbreng van de derde man, toonde Heister zich vastberaden. „Maar eerlijk gezegd weet ik niet wat ik zojuist allemaal heb gedaan. Ik was super geconcentreerd. Ik probeerde mijn tegenstander te overrompelen en dat is me nog ge lukt ook". Henk van Spanje was er lange tijd na het pingpongspektakel nog be duusd van. „Ik heb na die drie ne derlagen gevochten voor wat ik waard was, maar ik dacht dat ik me voor een verloren zaak inspande. Ik weet niet wat de ploeg aanvankelijk bezielde. Wat mij in mijn partij te gen Chila irriteerde was het ingrij pen van de scheidsrechters", Op aandringen van hoofdarbiter Donat werd in de tweede game de opslag van Van Spanje tot twee maal toe afgekeurd. Die interventie leidde uiteindelijk tot de ondergang van de Veenendaler. Dat Heister daarna Gatien moest feliciteren lag in de lijn van de verwachtingen, maar dat was de nederlaag van Hal- dan tegen Marmurek zeker niet. Een afgang leek in de maak, totdat Vlieg zijn ontspoorde manschap pen tot de orde riep. „Ik vroeg om een straatvechtersmentaliteit en daar heb ik mezelf trouwens ook schuldig aan gemaakt. Maar ik was het gesjoemel van die scheidsrech- Nirjam Kloppenburg zette het tafeltennisteam op het goede spoor tegen Nigeria en Oostenrijk. De komende da gen wordt van de Scylla-speelster veel meer verwacht. (toto dpa> ters zat en vond dat ik wat moest zeggen. In elk geval is door deze ze ge het hoofddoel bereikt". Vlieg beseft dat hij met zijn ploeg in de A-categorie geen potten kan breken. Oranje is ingedeeld bij Noordkorea, Engeland en Polen. „Voor Haldan zijn het leuke wed strijdjes, maar voor de rest heeft de ze ploeg te weinig body. Zo eerlijk moetje zijn als coach, ook al was de ze overwinning op de Fransen schit terend". Alain Prost eist meer veiligheid NEUILLY (RTR) - Voormalig we reldkampioen Alain Prost wil de veiligheidsmaatregelen by de for mule 1-wedstrijden nog dit seizoen verbeterd zien. De Fransman ont vouwde gisteren het plan operatie wagens op de circuits te plaatsen. Bij ernstige ongevallen moet de wa gen direct inzetbaar zijn. Tijdens de Grote Prijs van Monaco, in mei, moet de nieuwe hulp installatie aan wezig zijn. „We hopen zo spoedig mogelijk een professioneel medisch apparaat operationeel te maken met bekwa me chirurgen en anesthesisten, die in ernstige gevallen ter plaatse eer ste hulp kunnen verlenen", ver klaarde Prost, die wees op de trage hulp bij het ongeluk van zijn land genoot Philippe Streiff twee weken geleden in Brazilië. Streiff bevindt zich nog altijd in het ziekenhuis in Parijs. DORTMUND (GPD) Ook zonder Bettine Vriesekoop is het Neder lands vrouwenteam op het WK-tafeltennis tot winnen in staat. Maar aan de winstpartijen tegen Nigeria (3-1) en Oostenrijk (3-0), die Oranje gisteren de tweede ronde binnen loodsten, moeten niet teveel conclu sies worden verbonden. Beide landen kunnen binnen de pingpongwe- reld nu niet bepaald bogen op een indrukwekkende reputatie. Die heeft Nederland wel en dat heeft de NTTB voornamelijk te dan ken aan Bettine Vriesekoop. Op de twee achterliggende WK's eindigde Oranje met Vriesekoop als vaandeldraagster op een vierde plaats. In Dortmund staan Mirjam Kloppenburg, Gerdie Keen en Emily Noor (Patricia de Groot heeft met een ernstige spierblessure moeten afzeg gen) voor de onmogelijke opgave de huzarenstukken van Gothenburg en Delhi te herhalen. Dusan Tigerman, de opvolger van de gestopte Gerard Bakker, ver wacht dan ook geen wonderen van het drietal. „Met een plaats bij de eerste zestien ben ik al tevreden. Alles wat hoger is, is meegenomen", aldus de coach, die tijdens het WK'75 in Calcutta voor het laatst aan de rand van het centre-court zat, destijds als 'souffleur' van de mannen. De naar Nederland geëmigreerde Joegoslaaf vervulde nadien binnen de NTTB tal van functies, om op 58-jarige leeftijd weer terug te keren aan het front: „Ik moet zeggen dat het me redelijk bevalt". Over de prestaties van zijn vrouwen stak Tigerman overigens niet de loftrompet. „Ze waren tijdens de wedstrijden doodnerveus. Dat had ik vooral van Mirjam niet verwacht. Vooraf was ik optimistisch. In de voorbereiding hebben we bijvoorbeeld geoefend tegen Taiwan en Joe goslavië. Onze meiden verloren geen pot, maar nu ze hier op het we reldkampioenschap zijn, worden ze ineens nerveus en durven geen bal meer te slaan. Dat moet er wel uit". De Nederlandse vrouwen zijn in de tweede ronde ingedeeld bij Noordkorea, Zweden en Bulgarije. De eerste twee landen kwalificeren zich voor de kwartfinales. „Verschrikkelijk zwaar", keek Tigerman al vast vooruit. „Ik denk dat we tegen Zweden een redelijke kans hebben, maar tegen de overige ploegen zullen we heel erg goed moeten spelen om een succesje te behalen. Eigenlijk zijn we met handen en voeten ge bonden aan Miijam Kloppenburg. Speelt zij slecht, dan kunnen we het wel vergeten". het Vlaamse ministerie voor volks gezondheid tijdens het eerste week einde van het seizoen, begin maart. Volgens dokter Dubois die de do pingcontroles van de overheid coör dineert is het bij de wet verboden namen bekend te maken. Bij een positieve uitslag krijgt de betrok ken sporter een aangetekende brief thuis. Hij heeft zes dagen de tijd voor het aanvragen van een contra- expertise. Is deze eveneens positief dan gaat de zaak naar de procureur des ko- nings, die tot een civiele procedure kan besluiten. VOORHOUT - Met meer moeite dan was voorzien hebben de hand- balsters van Foreholte zich bij de laatste acht in de strijd om de natio nale beker gespeeld. DWS uit Schiedam toonde zich gisteravond in De Gaasbak een taaiere tegen stander dan alle andere eerdere ob stakels van de toekomstige eredivi- sionist uit Voorhout. In de laatste minuut trok de ploeg van coach Jan Kecskeméthy aan het langste eind via een doelpunt van Christine Knigge, die daarmee de eindstand op 13-12 bepaalde. Het ambitieuze Foreholte wil reeds dit seizoen een ticket voor de Europa Cup zeker stellen via het veroveren van de nationale beker. Dan zal de ploeg in de kwartfinales echter anders voor de dag moeten komen dan gisteren. Zo gemakke lijk als de ploeg in voorgaande ron den eredivisieploegen elimineerde, zo moeilijk had men het nu met een 'collega' uit de eerste divisie B. De Schiedamsen openden de wedstrijd brutaal en namen in de beginfase een voorsprong van 1-5. Keepster Anita Seur voorkwam in vele gevallen erger voor de Voor- houtse ploeg. Nog voor rust wist de kampioen van de eerste divisie A or de op zaken te stellen. Via treffers van Marian Bult, Christine Knigge, Elly van Leeuwen en Ellen Warmer dam bereikten de Voorhouters een 7-6 voorsprong. DWS - met ex-international Diana Niemantsverdriet in de gelederen - stribbelde ook in de tweede helft meer tegen dan Foreholte kon ver moeden. Dat had overigens ook te maken met de eigen slordigheid van de thuisclub die tot vervelens toe verzuimde om strafworpen te verzilveren. Bij de stand 12-9 in het voordeel van Foreholte kwam DWS met nog één minuut te spelen terug tot 12-12. Christine Knigge stuurde haar ploeg uiteindelijk naar de kwartfinales met een schitterende treffer. De coach en elftalbegeleiding van landskampioen SEW maakten gis teravond video-opnamen van Fore holte. SEW is een van de mogelijke tegenstanders van de groen-witten in de kwartfinales. De snelle ont wikkelingen in Voorhout worden door de landskampioen met argus ogen bekeken. "Laat ze maar opna men maken. Vanavond kunnen ze niks gezien hebben", lachte Fore- holte-coach Kecskeméthy na de wedstrijd cynisch. "We hebben DWS gewoon onderschat. We kun nen beter een zwaardere tegenstan der loten in de volgende ronde. Dit was echt niks". Pech voor Bayle PARIJS (ANP) Titelverdediger John van den Berk mist voorlopig een belangrijke tegenstander in de strijd om de wereldtitel motocross in de 250cc-klasse. De talentvolle Fransman Jean-Michel Bayle, die vorig seizoen het wereldkampioen schap in de 125cc-klasse voor de neus van de Nederlander Dave Strijbos wegkaapte, brak bij de trai ning in Frankrijk een bovenarm. Bayle zal de seizoensopening op 16 april nu niet meemaken. VRIJDAG 15.15-16.50 BBC 2: Sport on Friday. 18.27-18.55 Ned 2: Sport: met een voet- balblok, 'trainingsbeelden' van Hans van Breukelen, een voorbeschouwing op de wedstrijd Barcelona-Real Madrid met Jo han Cruijff, WK ijshockey (Joegoslavië- Nederland en strandzeilen op Terschel ling. 20.00-21.00 SKY: Tafeltennis: WK in Dortmund. 21.00-23.00 SKY. IJshockey: WK in Noor wegen. 21.30-22.30 Ned 1: Brandpunt: met o.a. beelden van de voetbalwedstrijd Heeren- veen-Go Ahead. 22.50-23.20 Did 2: Die Sport-Reportage. 23.00-23.30 SKY: Surfer Magazine: vanuit Hawaii. 23.00-00.00 TV 5: Sports loisirs. 23.30-01.00 SKY: Snooker. Irish Open. ZATERDAG 11.40-12.10 Did 1: Die Sporlreportage:

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17