Katwijker hoort 5,5 jaar celstraf eisen Actie personeel Van den Bergh-stichting Alphen dicht bij 60,000 Open huis bij tuinders op Kom in de Kas-dag Werk PAGTNA 16 Belasting ertoe gebracht 20 miljoen gulden uit te betalen DEN HAAG/KATWIJK/RIJNSBURG - Zonder enige moeite hebben de 40-jarige Katwijk- se verdachte en zijn twee mededaders de belastinginspectie in Leiden om de tuin geleid. Met slechts een aantal facturen die niet eens voorzien waren van de noodzakelijke stem pels kregen zij moeiteloos een bedrag van ruim 20 miljoen gulden op hun rekeningen ge stort. Pas na een anonieme tip kwam de Fiscale Opsporings- en Inlichtingendienst (FIOD) in actie. Die ontdekte de fraude binnen enkele dagen en arresteerde drie verdachten. Tegen de 40-jarige Katwijker, door officier van justitie mr. Renckens afgeschilderd als de grote man ach ter de oplichting, werd gisteren voor de Haagse rechtbank vijfen- eenhalf jaar onvoorwaardelijke ge vangenisstraf geëist. Hij zou de or ganisatie hebben opgericht die slechts tot doel had misdrijven te plegen, zo meende Renckens. Het grootste deel van het geld is ver dwenen, vermoedelijk naar Zwit serland. De fraude ging uiterst simpel. Sinds 1982 kocht de Katwijker zo genaamd aardewerk, vaasjes en ko peren potjes voor bloemen en plan ten, van het bedrijf Molenaar en Pe ters uit Aalsmeer. Over die aanko pen werd btw betaald. Als de han delswaar in Nederland blijft, ont vangt de ondernemer uiteindelijk de btw terug van de particulieren die de potjes en vaasjes kopen. Maar de Katwijker verkocht het spul aan bedrijven in Hannover, Fürth en München-Gladbach. Ómdat er wordt geëxporteerd, is er geen btw verschuldigd en mag de exporteur de betaalde belasting terugvragen. De Katwijker kocht of verkocht echter niets. Hij liet facturen maken van het niet-bestaande bedrijf Mo lenaar en Peters, dat hij vestigde op het veilingterrein. En ook de factu ren voor de Duitse bedrijven waren vals. Hij betaalde dus geen btw, maar vroeg het wel terug. In de ja ren 1982 tot en met 1986 bleef de op lichting beperkt: het betrof slechts enkele honderdduizenden guldens per jaar. Exposief Met ingang van 1986 kwam zijn me deverdachte erbij en vanaf dat mo ment 'steeg de oplichting explosief. In '86 werd drie miljoen gulden aan btw terugontvangen, in '87 negen miljoen en, totdat hij werd opge pakt in '88, ruim zeven miljoen. "Vanaf 1986 exporteerden we geen snijbloemen meer. We werden van af dat moment een papierwinkel. Het ging zo gemakkelijk", vertelde de Katwijker. De verdachte be streed dat hij de fraude heeft uitge dacht. Volgens hem was er ene Mo lenaar die achter de oplichting zat, maar over deze man weigerde de Katwijker ook maar iets te zeggen. Het geld kwam maandelijks bin nen op de rekeningen. Door middel van een aangifteformulier omzetbe lasting vroegen en kregen de drie verdachten elke keer grote sommen geld terug. Het liep soms op tot 900.000 gulden per maand. Elke vijf wekën haalde een van de verdach ten, een zwager van de Katwijker, het geld van de bank en bracht het grootste deel naar Zwitserland. De Katwijker nam het daar in ont vangst en gaf het voor het grootste deel aan de mysterieuze Molenaar. Zelf kreeg hij tien tot vijftien pro cent van de opbrengst, evenals de tweede verdachte, die de boekhou ding deed. De zwager ontving 2.400 gulden per maand voor zijn koe riersdiensten. Officier van justitie mr. Renckens meende dat er sprake was van een organisatie met als enig doel het plegen van misdrijven. Volgens haar was op een uiterst vernuftige manier de fraude opgezet. Speciale facturen waren gedrukt en een aan tal malen was de inspectie invoer rechten en accijnzen van de Leidse belastingdienst afgebluft. Grote man Renckens geloofde niet dat Mole naar bestond en wees de Katwijker aan als de grote man. "Het opvallen de aan deze zaak is het raffinement van deze verdachte en het grote na deel dat aan de samenleving is toe gebracht", aldus Renckens, die het opnam voor de belastingdienst. Volgens de aanklager worden er da gelijks zoveel facturen geprodu ceerd door het bedrijfsleven en zo veel btw teruggevraagd dat contro le vooraf onmogelijk is. "Dat zou het bedrijfsleven volledig verlam men". Ook de hoogte van de bedra gen en het gemak waarmee het werd uitgekeerd, noemde zij niet ongebruikelijk. Zij baseerde haar eis van vijfeneenhalf jaar op de schade die was toegebracht. De advocaat van de Katwijker, mr. Van der Plas, was een geheel an dere mening toegedaan over het handelen van de belastinginspectie. Hij benadrukte dat de voormalige boekhouder van de Katwijker al in 1986 doorkreeg dat het niet goed zat. Een simpel telefoontje naar de Kamer van Koophandel leerde dat het Aalsmeerse bedrijf Molenaar en Peters niet bestond. Toen op de fac turen ook de douanestempels ble ven' ontbreken, zegde hij de samen werking op. Zo niet de belastingdienst. Bij eeh eerste controle in 1986 ontdekte de ambtenaar dat er geen doua nestempels op de facturen stonden. Hij vroeg deze facturen alsnog op te sturen. Dat gebeurdeniet, maar toch bleef het geld worden terugbe taald. Zelfs toen de computer alarm sloeg over de hoogte van de bedra gen, greep de inspectie niet in. Inte gendeel, opnieuw werd gevraagd om de facturen, maar één telefoon tje was voldoende om dat gevaar af ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meyer, tel: 215510, Stokroos 1 zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenburg, tel: 412166, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: M.Th. Bergmeyer, tel: 226201, Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, tel: 126371, Minnebroersgracht 41. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J.W. Lely, tel: 416555, Lekstraat 91a. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, tel: 134345, de Lt. de Kanterstraat 32. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: D.R. van Wingerden, tel: 310047, Boshuizerkade 31. zo 8 uur tot 24 uur: R.E.& J.G. Zaaijer, tel: 316008, R.P.Geerlingspad 11. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein na 7.30 uur: E.J. Roelants, Frans Halslaan 10, tel:153747. Voorschoten za: A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2118; zo: J. Baars, P. Wagnerlaan 63, tel: 2520. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel: 10030. Wassenaar za: I.C. Spelt, tel: 11844, Van Groeneveltlaan 17; zo: M.H. van Tolingen, tel: 15939, Hof- campweg 7 za 8 uur tot zo 8 uur; H. Wiersma. tel: 310420, Haagweg 60. zo 8 uur tot 24 uur: J, Reinders, tel: 760947, G. Brandtstraat 29. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 87, tel: 146337; C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: L. Middendorp, tel: 895525, spreekuur: Peppelschans K14; zo: U. Arndt, tel: 220238, spreekuur- Hoofdstraat 40, tel: 410070; beide dagen spreekuur (uitsluitend voor spoedge vallen) van 12.30 tot 13.00 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 31/3 tot vr. 7/4 door: Apotheek De Aioe', Levendaal 161, Leiden, tel: 071-120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel: 071-174161; Apotheek Schoolstraat, Schoolstraat 83, Voorschoten, tel: 01717-7957; Apotheek Langstraat, Langstraat 156. Was senaar, tel: 01751-11350. DIERÉNARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel: 071- 125057. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag. Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: G.J. van Hof, Plantage 10, Leiden, tel: 071-314917; spreekuur om 13.00 uur. te wenden. De nieuwe boekhouder vroeg of ze nu elk jaar die facturen moesten overleggen, terwijl de in spectie nog nimmer een goede reke ning onder ogen had gehad. Intern overleg bij de Leidse inspectie leid de tot het staken van de controle. In plaats daarvan kreeg het bedrijf een hogere limiet: twee miljoen gulden. Zonder enige controle werden be dragen tot deze hoogte uitgekeerd. "Onthutsende feiten en cijfers", zo concludeerde Van der Plas. "Er was in deze zaak geen sprake van vernuft, arglistigheid en listige kunstgrepen, maar eerder van on nozelheid". Volgens de advocaat zijn er twee cruciale momenten ge weest waarop de belastinginspectie had moeten ingrijpen. De eerste keer was bij de controle door de ambtenaar, de tweede bij het com puteralarm. "De rol van de inspectie is onbe grijpelijk. Er zijn onbegrijpelijke fouten gemaakt", meende Van der Plas, die vooral de verhoging van de limiet aanviel. Dat gebeurde nadat het dossier van het bedrijf was be keken. Daarin stond dat de Katwij ker ooit eerder werd verdacht van belastingfraude, dat hij in 1976 fail liet was gegaan en dat de boekhou der eerder was veroordeeld in de Leidse bouwfraude die de geschei- denis is ingegaan als de Lemij-affai- Uitspraak over twee weken. Het personeel van de Van den Berghstichting werd gisteren door de vakbonden aL voorzien van actiemateri aal. (foto Holvast) NOORD WIJK/KAT WIJK Het personeel n de Dr.mr. Willem n den Bergh-stichting Noordwijk gaat ko mende week acties i i de e i de bonden kracht bij te zet ten. De acties zijn ge richt op het publiek. De werkers in de gezond heidszorg willen duide lijk maken dat hun ei- n, 5 procent meer loon meer personeel, rede lijk zijn. Tot de acties is gister middag besloten tijdens bijeenkomst van het personeel van de Van den Bergh-stichting. De opkomst bij de actiever gadering viel enigszins tegen: slechts 10 procent van het personeel gaf ac te de présence. Een van de redenen hiervoor is dat de zorg voor de be woners niet te lijden mag hebben onder de ac ties zodat een belangrijk deel van het personeel gewoon aan het werk Dinsdag worden op de toegangswegen vanuit Katwijk en Noordwijk naar de stichting pam fletten uitgedeeld aan automobilisten. Tot een "echte blokkade van de weg zal het niet komen, hoewel het verkeer ver moedelijk wel enige ver traging zal oplopen. Twee dagen later wordt er op drie plaatsen in Katwijk en Noordwijk tijdens de koopavond winkelend publiek be naderd. Gistermiddag is bo vendien besloten dat er een bewoners-verwen dag wordt voorbereid. Die actie, waarvan de da tum nog onbekend is, bestaat uit het inzetten van extra personeel waardoor de bewoners in de watten kunnen worden gelegd. Bij het verzorgings huis De Wilbert in Kat wijk zijn tot nu toe enke le kleine acties gehou den. Zo heeft het perso neel een aantal dagen ge weigerd bijkomende ta ken zoals koffie inschen ken en schoonmaak- werkzaamheden uit te voeren. Aanstaande maandag vergaderen de personeelsleden van De Wilbert over verdergaan de, hardere acties. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het aantal inwoners van Alphen is de 60.000 zeer dicht genaderd. Voorlo pige cijfers geven aan dat op 20 maart jongstleden 59.928 personen stonden geregistreerd bij de burge- lijke stand. De gemeente komt der halve nog 72 inwoners te kort voor het bereiken van de historische mijlpaal. Het huidige inwonertal betekent een vermeerdering met 343 mensen sinds 1 januari van dit jaar. Toen be droeg het aantal inwoners nog 59.585. Alphen is van plan een aantal fes tiviteiten te houden wanneer de 60.000ste inwoner een feit is. Welke festiviteiten dat worden is nog niet bekend. Uittocht personeel Genie sneller dan gepland ALPHEN AAN DEN RIJN - De Genie in Alphen raakt het personeel sneller kwijt dan gepland. In ver band met opheffing van de leger- herstel\yerkplaats in 1991 hebben al zo'n dertig personeelsleden een an dere baan gevonden. Vrijwel zon der uitzondering zijn ze weer bij de rijksoverheid in dienst getreden, bij organisaties die op een redelijke af stand van Alphen liggen (Leiden, Den Haag, Utrecht). In verband met een grootscheep se reorganisatie wordt de Genie in Alphen gesloten. Wel wordt daar een ander legeronderdeel geves tigd, een testafdeling voor militaire apparatuur zoals wapen- en elektro nische systemen. Van het Genie personeel kan daar niemand bij worden geplaatst. In totaal moet voor negentig men sen ander werk worden gevonden. Eerder is verkondigd dat geen ge dwongen ontslagen vallen. Overal in Nederland zetten komende zaterdag tuinders de deuren van hun agrarische bedrijven weer wijd open voor het publiek. Burgers krijgen de gelegenheid te zien hoe paprika's groeien, fresia's in bloei worden gebracht en exotische orchideeën tot volle wasdom komen. Het is alweer de twaalfde keer dat de vereniging van Neder landse Tuinbouwstudiegroepen NTS, in nauwe samen werking met plaatselijke comité's, de dag organiseert. De doelstelling is in al die tijd niet veranderd: het wegnemen van misverstanden en het bevorderen van onderling begrip. Volgens W. van Noort van het Rijnsburgse comité Kom in de Kas is er de af gelopen jaren wel iets bijgeko men: "Voor heel veel mensen is de dag in april een echt dagje uit. Ze bezoeken de bedrijven per fiets en kijken hun ogen uit". De open dag in de tuinbouw staat dit jaar met het motto 'Tove ren met techniek' in het teken van de technische en technologische ontwikkelingen. Er is de afgelo pen jaren op de bedrijven het no dige veranderd. De computer deed op alle fronten zijn entrede, gewassen worden geteeld op sub straten in plaats van in de grond en nieuwe biologische manieren van het bestrijden van ziekten en plagen werden ontdekt en inge voerd. Van Noort vertelt dat de nieu we snufjes volop te zien zijn op de acht tuinbouwbedrijven die in het Rijnsburgse gebied Klooster- schuur aan de open dag deelne men. Zo is op een anthuriumbe- drijf te zien dat planten tegen woordig veelal op oase in plaats van op steenwol worden geteeld. "Oase is bekend van de bloemis terijwinkels. Omdat steenwol veel meer milieubelastend is dan oase, zijn veel tuinders overge schakeld op teelt op oase", legt Van Noort uit. Als hij vertelt over het leliebe- drijf dat meedoet aan de Kom in de Kas-dag, wordt Van Noort laai end enthousiast. Het bedrijf is een echt technisch hoogstandje. In september worden de bollen gerooid en in een koelcel ge bracht. Vervolgens geeft de tuin der aan de computer door wan neer hij de bollen in bloei wil heb ben. Vanaf dat moment regelt de computer het verloop van de tem peratuur en geeft zelfs een seintje als de bollen buiten moeten wor den uitgeplant. (Leliebollen moe ten een bepaalde temperatuurbe- handeling hebben, willen ze op een bepaald moment in bloei kunnen worden getrokken). Van Noort: "Het bedrijf is technisch zó geavanceerd, dat het voor ie dereen een waar genoegen moet zijn een kijkje te nemen". Overigens doet het deelnemen de chrysantenstekbedrijf niet on der voor het leliebedrijf. Het be drijf is 3,5 hectare groot en 'maakt' chrysantenstekken. Na dat de stekjes van de plant zijn ge plukt worden ze door een robot opgeplant. De laatste jaren is er, door toe nemende druk vanuit milieugroe peringen en door het gewijzigde overheidsbeleid, ook in de agrari sche sector aandacht besteed aan het terugdringen van het gebruik van chemische bestrijdingsmid delen. Steeds meer bedrijven voe ren de zogeheten biologische be- strijdingsmethode in. Een plaag wordt bestreden door zijn natuur lijke vijand 'erop af te sturen'. Op het orchideeënbedrijf in Kloos- terschuur is de bestrijding van de witte vlieg door een sluipwesp te zien. "Er worden bovendien lok- stoffen gebruikt waardoor insek- ten in de war worden gebracht. Je ziet niet zo veel van die lokstof- fen, maar de desbetreffende tuin der kan er wel veel over vertel len", zegt Van Noort. Evenals voorgaande jaren is het beginpunt bij de veiling Flora. Ie dere bezoeker krijgt een kop kof fie en kan dan aan de rondrit be ginnen. Op de veiling zelf is ech ter ook het nodige te doen. Zo zijn de lagere en de middelbare tuin bouwschool uit respectievelijk Rijnsburg en Lisse aanwezig om voorlichting te geven over hun lespakket. De leerlingen van de Rijnsburgse bloembindcursus la ten de 180 examenbloemstukken Tuinders kunnen nog zo hun best doen op de teelt van bloe men, als de behandeling thuis on- Tuinder W. van Noort: "Voor veel v juist is zal al deze moeite nooit worden beloond. Vandaar dat er in de veiling Flora ook een stand is waar voorlichting wordt gege ven over de houdbaarheid van bloemen. Van Noort: "Met ver lepte en frisse bloemen laten we het effect van voorbehandelings middelen zoals crysal zien. Hope lijk worden de fabels over sui kerklontjes, 7-Up en andere zoge naamde wondermiddeltjes nu eindelijk eens uit de wereld ge holpen". Vorig jaar werd het Rijnsburg se tuinbouwgebied bezocht door bijna 5000 mensen. Duizenden mensen over de vloer krijgen is bepaald geen sinecure. Deson danks is de animo van de tuinders om mee te doen volgens Van Noort bijzonder groot. "De tuin ders willen meewerken aan het verbeteren van het imago van de bedrijfstak. De tuinder van wel eer is nu een agrarisch onderne mer. Daar komt nog bij dat de meeste tuinders gewoon echt trots zijn op hun bedrijf. Dat is niet zo vreemd. De meeste tuinde rijen in Kloosterschuur zijn splin ternieuw en vergden bijna alle maal een investering van ruim een miljoen gulden. Daar mag je best trots op zijn". De Rijnsburgse tuinbouwbe drijven zijn van 10.00 tot 16.00 uur te bezoeken. Bij aankomst op het veilingterrein worden routebe schrijvingen uitgedeeld. De offi ciële opening wordt iets voor tienen verricht door gedeputeer de Th. Jansen. Dat juist voor een lid van het dagelijks bestuur van de provincie is gekozen, is vol gens Van Noort niet verwonder lijk. Op korte termijn moet de provincie beslissen of het tuin- s de Kom in de Kas-dag gewoon een dagje uit. bouwgebied mag worden uitge breid. "Zaterdag kunnen de leden van het provinciaal bestuur met eigen ogen zien op welke voor treffelijke manier er in Klooster- schuur tuinbouw" wordt bedre ven", besluit Van Noort. In april valt er in de tuin het nodi ge te doen. Naarmate het warmer wordt, groeit het onkruid sneller en moet er meer geschoffeld en gewied worden. Schoffelen maakt de bovenzij de van de grond lekker los. Zo'n rulle bovenlaag (met veel lucht erin) voorkomt dat de grond eron der snel uitdroogt. De grond blijft ook warmer in de nacht, hetgeen de planten ten goede komt. April is een echte 'zaaimaand'. Voor de tweede of zelfs derde keer kunnen spinazie, raapstelen, wortelen, sla, erwten, peulen en tuinbonen worden gezaaid. Kies van de bladgroenten zogenaamde volgrassen» dus niet meer de vroe ge. Nog later volgen de z Keukenkruiden kunnen nu ook worden gezaaid, in de volle grond danwel potten of bakken op het balkon. Kruiden moeten in de volle zon staan, anders wordt het niets. Na het zaaien wordt een jute zak over de grond gelegd waardoor de kieming van het zaad wordt bevorderd. De zak wegnemen zodra de groene kiem pjes zichtbaar worden. Tuinkers gaat razendsnel, op de kieming van peterselie moet een aantal weken worden gewacht. Naast de als eenjarigen geteel de kruidsoorten zoals peterselie, (foto Holvast) selderij, basilicum, kervel, anijs en dille, bestaan er ook vaste kruidplanten.Lavas of maggie- plant, pepermunt, bieslook, salie, rozemarijn, dragon, pimpernel en niet te vergeten lavendel komen elk jaar terug. In de tweede helft van april kunnen bietjes, uien, koolsoor ten, winterwortelen en prei wor den gezaaid. Na het voorkiemen kunnen de' middelvroege aardap pelen gepoot worden. Wie vroege prinsesseboontjes wil, zaait wat stamslaboontjes in de koude bak. Onder glas geteeld kunt u in juni oogsten. Maar wel veel luchten, onder meer om insekten toegang te verschaffen die voor de bestui ving moeten zorgen. Met dit 'snelle' voorjaar is het niet onmogelijk dat de vruchtbo men vroeg bloeien. Appel, peer en pruim moeten dan worden be handeld tegen onder meer de rup sen van de wintervlinder, de lar ven van de zaagwesp en welke diertjes onze oogst nog meer naar het leven staan. Let op uiteinden van takken waar zich meeldauw op voordoet. Als u die aangetaste delen tijdig wegknipt en verbrandt hoeft u wellicht niet óók nog tegen meeldauw te spuiten. Ook kanker en schurft dienen te worden be streden. Schurft veroorzaakt mis vormingen van de vruchten. De den die zich vorig jaar voor, dan dient u maatregelen te nemen door zowel vóór als na de bloei tweemaal te spuiten. Bij vruchtbomen is het zaak de grond rondom de stam los en vrij van onkruid te houden. Een berg je oude stalmest rondom de voet zorgt voor bemesting en voor komt onkruidopslag. VRIJDAG 31 MAART Alphen film: Tampopo', in Parkfilm huis, aanvang 20.30 uur. Hazerèwoude opening expositie Godfried Claassen (portretten en beelden), om 20.00 uur door burgemeester J. v.d. Sluijs in Het Anker. Lelden bingo-avond met loterij bij Drumband Matilo, aanvang 20.00 uur in het clubhuis, Zaanstraat. optreden band 'Groove me', ei gentijdse met soul-reggea in vloed, aanvang 20.00 uur in buurt huis Op Eigen Wieken, Valken pad. postzegelveiling IV Philatelica, kantine Visser 't Hooftlyceum, An- tonie Duycklaan, aanvang 20.00 uur, bekijken van kavels van 18.00 tot 19.30 uur. concert in de 'Beethovency- dus', met Emmy Verhey (viool) en Frederic Meinders (piano), aan vang 20.15 uur in de Stadsge hoorzaal. Leiderdorp - soos (16 jaar en ouder), van 20.00 tot 23.00 uur in Sjelter, Heemraadlaan. klaverjassen supportersvereni ging RCL, aanvang 20.00 uur in het clubgebouw, De Bloemerd. Oe< riënt Expo', exotische kunst uit Afrika, Indonesië, China en In dia, tot 21.00 uur in De Roode Leeuw, Dorpsstraat. ZATERDAG 1 APRIL Alphen kleding inzamelen voor Stich ting Mensen in Nood, bij winkel centra en kerken, van 10.00 tot 14.00 uur. optreden Marijke Boon met "Een jurk van rozen', aanvang 20.30 uur in het Parktheater. optreden 'Bertje Beenens jongerencentrum Boskoop optreden Anton Geesink Band in De Tunnel, aanvang 21.00 uur. opening ex[positie Etty Lapré en Greet Nijenhuis (aquarellen en Sieraden), om 16.00 uur in Huize Driehof. Leiden G roenoors-wandeltocht over afstanden van 5 tot 25 km, start tussen 9.00 en 14.00 uur bij buurt- hallen, van 10.00 tot 17.00 uur. Leidse Muziekmarathon, van 12.00 tot 20.00 uur in de Stadsge hoorzaal. opening tentoonstelling groep tekenen en schilderen, Buurthuis Vogelvlucht, Boshuizerlaan, om 14.00 uur. workshop Zuidamerikaanse dwarsfluit maken bij Inti, Hoge- in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Spoken in de kast' door Toneelgroep De Salon, aan vang 20.30 uur in het Lak-Thea- ter, Cleveringaplaats. Leiderdorp kaartavond Stichting Festivitei ten Het Oude Dorp, aanvang 20.00 uur in het Partycentrum Hoofdstraat. )riënt Expo', exotische kunst uit Afrika, Indonesië, China en In dia, van 10.00 tot 17.00 uur in De Roode leeuw, Dorpsstraat 55. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, Veursewqeg, om aanbod van de Kunstuitleen Lei den, om 20.00 uur in het Am- bachts- en Baljuwhuis, Voor straat. Wassenaar traditionele Antiekbeurs, van 11.00 tot 17.00 uur in Cultureel Centrum De Warenar, Kerkstraat

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16