Miljarden oningevuld Papieren daadkracht kabinet gelogenstraft Niemand deed iets bij kaping in Praag' Uitgebreider toezicht succesvol wapen in strijd tegen criminaliteit Katalysator maakt ook blauwzuurgas Lagrouw herdacht, missie naar El Salvador 'Keizersnee veel te vaak toegepast' Opstand in gevangenis DONDERDAG 30 MAART 1989 BINNENLAND PAGINA 3 Kabinet komt eigen afspraken niet na DEN HAAG (GPD) Een jaar na dato is het kabinet er nog steeds niet in geslaagd de miljarden-bezuinigingen in te vullen die met Pasen 1988 werden aangekondigd. Het is ui terst twijfelachtig of de ministersploeg daar in de voorbe reiding van de begroting 1990 wel in zal slagen. Vaststaat dat minister Ruding (financiën) dat wel van zijn collega's zal eisen. DEN HAAG (ANP) - De experi- menten met toezichthouders, zoals huismeesters en vic's in trams en bussen, in de strijd tegen criminali teit hebben zoveel succes dat er op Justitie gedacht wordt aan een ver volg in vaste vorm. Dat zou kunnen met stimuleringssubsidies. In totaal zou er wel een tiental van dergelijke regelingen kunnen komen. Aldus dr. Van Dijk, die met ingang van 1 april de leiding krijgt van de nieuwe Directie Criminaliteitspreventie op het ministerie van justitie. Van Dijk is nu nog directeur van het Weten schappelijk Onderzoeks- en Docu mentatie Centrum (WODC) van dit departement. Achtergrond van de vorming van de nieuwe directie is de overtuiging dat het beleidsplan Samenleving en Criminaliteit, dat loopt tot 1990, een vervolg zal krijgen. In het kader van het beleidsplan is subsidie gegeven aan een groot aantal gemeentelijke en provinciale experimentele pro jecten ter bestrijding van criminali teit. Er zijn al wel enkele WODC- rapporten over afzonderlijke expe rimenten beschikbaar, maar het to tale eindoordeel kan nog niet wor den gegeven. Enkele trends zijn echter al wel duidelijk. Van Dijk: „De algemene indruk is dat de projecten met ver betering van functioneel toezicht overal succesvol zijn. Ook de pro jecten die zich richten op bestrij ding van vandalisme, spijbelen en vroegtijdig schoolverlaten bij scho lieren zien er goed uit". Ook de HALT-projecten, waar vandalen door het ongedaan maken van ma teriële schade kunnen ontkomen aan strafvervolging, doen het goed. De projecten met randgroepjonge ren zijn niet geslaagd. De stimuleringssubsidies voor het werken met toezichthoudende functionarissen zouden zich vol gens Van Dijk ook moeten richten op het bedrijfsleven. Daar zouden bij voorbeeld onder voorwaarden particuliere bewakingsdiensten in gezet kunnen worden bij de beveili ging van industrieterreinen. De po litie kan dan worden ingezet op plaatsen waar dat harder nodig is. Slachtofferhulp Het aandachtsgebied slachtoffer hulp is voor Van Dijk geen nieuw onderwerp. Binnen het WODC hield hij zich er al mee bezig en hij is ook een aantal jaren voorzitter ge weest van het Landelijk Overleg Slachtofferhulp (LOS). Hij wil pro beren slachtofferhulp en preventie te integeren. Als voorbeeld noemde hij bijeenkomsten over preventie voor slachtoffers van inbraken en een voorlichtingsproject in Den Haag. Daar viel op dat een flink aan tal bejaarden was opgelicht door personen die zich hadden uitgege ven als gemeente-ambtenaar. Het bureau voor slachtofferhulp, het Bureau Voorkoming Misdrijven van de politie en energiebedrijf zet ten zich samen in om oudere Hage naars duidelijk te maken hoe ze moeten handelen als zich bij hen thuis iemand meldt die zegt GEB- ambtenaar te zijn. Met de slachtofferzorg loopt het volgens Van Dijk in ons land Wel goed. Politie en justitie houden zich weliswaar nog niet steeds aan de circulaires waarin staat hoe slacht offers moeten worden bejegend, maar de situatie is in vergelijking met enkele jaren geleden bemoedi gend, vindt Van Dijk. Zijn streven is dat over twee a drie jaar elk slacht offer 'feilloos wordt bejegend' en dat hij of zij een persoonlijk hulp aanbod krijgt van een plaatselijk bureau voor slachtofferhulp. Van Dijk verwacht dat op korte termijn het overleg tussen Justitie en LOS afgerond kan worden over hulp van het rijk aan de slachtoffer hulp. Als Justitie er vijf miljoen gul den in steekt, kan het LOS de ge meenten geranderen dat ieder van de 50 bureaus voor slachtofferhulp een betaalde beroepskracht in dienst heeft. De gemeenten zullen dan naar verwachting eenzelfde be drag bijpassen. Na dagen vergaderen presenteerde premier Lubbers op 15 maart 1988 de zogenoemde paasbrief. In dit do cument werden bezuinigingen van 1495 miljoen gulden aangekondigd. Daarnaast moesten bezuinigingen in de sociale zekerheid en op de stu diefinanciering het rijk nog eens ruim één miljard gulden opleveren. Daarnaast dienden belasting maatregelen ter beperking van het autorijden nog eens 350 miljoen gul den op te leveren. In de Paasbrief werd voor alle maatregelen uitge gaan van de situatie in 1990. In een driedaags debat, gehouden van 28 tot en met 30 maart 1988, ging de Kamer in grote lijnen met alle maat regelen akkoord. Onderzoek van deze krant heeft geleerd dat het overgrote deel ting 1990 schetst. Deze brief gaat volgende week naar de minister raad. Aangezien een groot deel van de bezuinigingen echter gehaald moeten worden door wettelijke maatregelen, die eerst nog door de Kamer moeten, is het zeer twijfel achtig of de in 1988 afgesproken be zuinigingsbedragen nog wel wor den gehaald. DEN HAAG (ANP) - Wetenschap- de rond Pasen 1988 gemaakte af- pers in Frankrijk en Duitsland on- spraken nog niet zijn ingevuld door derzoeken momenteel de produktie concrete maatregelen. De uitkom- van het zeer giftige blauwzuurgas sten zijn door kringen rond het ka- door in -auto's ingebouwde kata- binet bevestigd. Van de bezuinigin- lysatoren. Volgens TNO komt er gen binnen de rijksbegroting, wel- slechts een minieme hoeveelheid ke voor een bedrag van 1495 miljoen van vrij tijdens de chemische reac- gulden werden voorgesteld, is tot tie waarmee uitlaatgassen in de ka- nu toe een kleine 500 miljoen gul- talysator worden schoongemaakt, den vastgelegd. Van de bezuinigin- Behalve blauwzuur wordt er ook gen in de sociale fondsen is nog onbedoeld lachgas aangemaakt in niets'gerealiseerd. de katalysator. Dit werd voeger ge- Ook de doorwerking van bezuini- bruikt als narcosemiddel bij opera- gingen in de sociale zekerheid bin- ties. Bekend is verder de produktie nen de rijksbegroting, en de bezui- van zwavelwaterstof: menig auto- nigingen bij de studiefinanciering mobilist klaagt over de daardoor staan nog open. Van het verwachte veroorzaakte stank van rotte eieren, bezuinigingsbedrag, 1050 miljoen Volgens TNO-woordvoerder gulden, is ook nog niets in 's rijks Rijkeboer is er in de jaren zeventig kas gevloeid. al onderzoek gedaan naar het vrij- Hetzelfde geldt voor de belasting- komen van blauwzuurgas, maar wa- maatregelen ter beperking van het ren de hoeveelheden zo gering dat autorijden a raison van 350 miljoen er toen geen aandacht aan is be- gulden. steed. „Maar tegenwoordig kijken Minister Ruding is van plan het We daar toch wat anders tegenaan", hele complex aan te snijden in de aldus de ingenieur. Blauwzuurgas zogenoemde kaderbrief: een stuk komt volgens hem vooral als bijpro- i hij het kader voor de begro- dukt vrij in zogenoemde ongestuur de katalysatoren, die in Europa veel ten i: gaan". Van de Kamp werd met nog negen andere passagiers en vier bemanningsleden als gijzelaar meegenomen. Alle teruggekeerde passagiers spraken hun verbazing uit over de gang van zaken in Praag. „Niemand deed iets. Er werd niets afgezet en we werden helemaal aan ons lot overgelaten", aldus Joska Toth (21). „Ze waren op niets voorbereid. Er stond een agent vrolijk fluitend on- Praag baanden dé gewapende der het vliegtuig en die deed hele- SCHIPHOL (ANP/AP) - Beduusd maar dolgelukkig keerden gister avond zes Nederlandse passagiers op Schiphol terug na de kaping van een Tupolev-154 op weg van Bud apest naar Amsterdam door twee Tsjechische jongens van 15 en 16 jaar tijdens een tussenlanding in Praag. Het tweetal gaf zich in Frankfurt over. Over hun motieven bestaat nog geen duidelijkheid. Volgens de luchthavenautoritei- De herdenkingsdienst voor cameraman Lagrouw in Hilversum. Honderden i nen om de doodgeschoten journalist de laatste eer te bewijzen. kapers zich een weg naar de VIP- lounge van het vliegveld. Hier r men zij een luchthavenemployee gijzeling. Daarna braken een glazen wand naar het landings platform. Hier zou het volgens oog getuigen tot een schietpartij met de politie zijn gekomen. Er vielen eni ge schoten waarna een politieman op de grond viel, naar verluidt door een hartaanval. De kapers drongen vervolgens het toestel binnen. uur Het echtpaar Van de Kamp zat al aan boord toen ze een schot hoorde. „Ik dacht eerst: er is een bom maal niets. Terwijl we de kaping hebben zien gebeuren werd ons ge zegd dat er een klein technisch de- doör was". aldus jongere broer Teri. De enige Nederlander, die de vlucht als gijzelaar heeft meege maakt, de 53-jarige H.J. van de Kamp uit Sint-Oedenrode, kwam gisteravond op Schiphol nadat hij in Frankfurt uitvoerig was ver hoord. Hij zei slechts het eerste half uur van de kaping bang te zijn ge- zoor zijn leven. „De jongens toen zeer gespannen en ie weet niet wat er gebeurt als ze niet boord' HILVERSUM (GPD) „Je hebt kan geen dekking zoeken en is dus handen blijvers en je hebt zij die gaan. Cor nel Lagrouw ging erop uit. Maar r Kamp, die net terugkeerde van bezoek aan haar dochter die op de onschuld. Het verschil Nederlandse ambassade in Bud met de dood van Lagrouw is dat nu apest werkt. „Ik vroeg aan open kaart wordt gespeeld door de wardess wat J~ u~ aldus mevrouw Van de weg mogen". Gaandeweg de vlucht UTRECHT (ANP) - Bij de meeste zwangere vrouwen met een kind in een stuitligging is een keizersnee niet nodig. Ook is het niet noodza kelijk om bij alle te vroeg geboren baby's een keizersnede toe te pas sen, stelt de gynaecoloog De Leeuw in zijn promotie-onderzoek aan de Limburgse universiteit. De gynaecoloog maakte zich zor gen over het steeds vaker toepassen van de keizersnee. Hij onderzocht gedurende ruim twee jaar 268 ge boorten in stuitligging. Om te kun nen beoordelen of een vrouw in aan merking komt voor een keizersnee zijn de huidige criteria (zoals type stuitligging en geboortegewicht) van minder belang dan tot nu toe al gemeen werd aangenomen, zo stelt De Leeuw. Binnenland kort Misbruik Tegen de 55-jarige ex-directeur van de Heldringstichting in Zetten zijn in totaal twintig aanklachten we gens seksueel misbruik ingediend. De man, die in voorarrest zit, wei gert een psychiatrisch onderzoek. Hij moet 6 juni voorkomen. De ex- directeur van de inrichting voor moeilijk opvoedbare meisjes is op 27 februari aangehouden na aan klachten van voormalige pupillen. Aids-bedden Er dreigt de komende jaren een ern stig tekort aan ziekenhuisbe.dden voor aids-patiënten in Amsterdam. Het AMC heeft zestien bedden, maar volgens internist Danner zijn er volgend jaar al meer dan honderd nodig en in 1991 tussen de 600 en 1000. Nu moet de aids-afdeling van het AMC de zestien bedden verde len over 21 patiënten. Daardoor moeten andere patiënten soms eer der naar huis worden gestuurd. Vervuiling Het merendeel van de Nederlan ders is ernstig bezorgd over de milieuvervuiling. Slechts een op de twintig denkt dat het allemaal wel los zal lopen en bijna tien procent heeft er helemaal geen mening over. Jongeren maken zich minder zor gen. Het is vooral de groep van 24 tot 34 jaar (64 procent) die zich de problemen het meest aantrekt, zo blijkt uit een NIPO-onderzoek. worden gebruikt. Daarbij i houding benzine/lucht niet stant: bij stationair draaien komt e NOB-studio, midden in het mauso- Koole waarschuwde dat terreur, ge- leum van de blijvers". Met deze weid en intimidatie er nooit toe mo- woorden herdacht VPRO-program- gen leiden dat voortaan de bericht- mamaker Emile Fallaux IKON-ca- geving over onderdrukte mede- meraman Cornel Lagrouw, die bij mensen wordt afgesneden. Hij een reportage over de presidents- sprak zijn dankbaarheid uit voor de verkiezingen in dat land om het le- snelle reactie vanuit de journalis- ven kwam. Lagrouw werd gisteren tenorganisaties, die een grondig on- gecremeerd. derzoek willen naar de dood van La- Fallaux, die diverse malen met grouw. Lagrouw heeft samengewerkt, he kelde in zijn toespraak de opstelling van zowel omroepbazen als pro grammamakers waar het gaat om programma's over de derde wereld. „Geld voor documentaires autoriteiten. Ze geven toe dat de IKON-cameraman door een militair is gedood. Ze geven toe dat vanuit legerhelikopter 20 minuten kaping". de hand was lachend: een kaping de spanning echter af. De gijzelaars zijn tijdens de vlucht van Praag naar Frankfurt ste- goed behandeld. Nadat eerst de vrouwen, kinderen en ouderen uit het vliegtuig waren gestuurd, bleef een groep van circa twintig man over. Maar dank zij het optreden Hongaarse consul in uitein- rDe consul stel- de 'siaap. De kapers zeiden de zich ter beschikking als gijzelaar - - - ruil voor de vrijalting van de helft ,n de gijzelaars. Onderzoek Bestuurslid Bakker van de Neder landse Vereniging van Journalis ten, die als voorzitter gebieden valt hen niet uit de zak journalisten bestaande te kloppen. Journalisten met vaste meer onverbrande benzine in de banen zien wel in dat je met andere uitlaat terecht dan bij snel optrek ken. Juist bij deze wisselende belas ting is de kans op bijprodukten als blauwzuurgas en lachgas grootst, aldus Rijkeboer. Bij goed afgestelde motor zijn geen problemen. onderwerpen beter maakt". IKON-televisiedirecteur Wim het Koole memoreerde het grote gevaar een waaraan juist cameramensen in echter oorlogsgebieden bloot staan. „Zij zijn dübbel kwetsbaar. Wie filmt uit bin- tien dagen naar El Salvador zal vertrekken, weet niet of het onder zoek echt resultaten zal opleveren. „Dat is van tevoren heel moeilijk te zeggen. In 1982 werden, zoals be kend, vier journalisten in een hin derlaag gelokt en gedood door de militairen. Bij die gelegenheid was te de Salvadoraanse regering de i i Kort daarna verscheen lang de persauto waarin Lagrouws kapers met de gezagvoerder, die hij Tsjechoslowakije bleven stoffelijk overschot werd vervoerd, onder schot hield met een pistool delijKtien is beschoten. Die openhartigheid aan de slaaP- -De kapers zeid— stemt enigszins hoopvol, maar je toen dat alle vrouwen, kinderen en weet het nooit als je ter plaatse oude mensen van boord mochten komt". „Over de feiten bestaat inmiddels wel duidelijkheid. De interpretatie daarvan loopt echter uiteen. El Sal vador zegt bij voorbeeld dat de heli kopterbemanning niet besefte dat het een persauto betrof. Dan roepen wij, meot minister Van den Broek: 'Dat is onzin'. Daarover willen we met de Salvadoraanse regering om de tafel. Bij die gelegenheid komt zeker ook ter sprake wat de autori teiten eigenlijk denken te gaan doen. We sturen uiteraard niet aan op 'twee weken zwaar' voor de schutter en de helikopterbeman ning. Het gaat erom dat het leger duidelijker instructies krijgt over de omgang met de pers". Het echtpaar Van de Kamp her enigd op Schiphol. De 53-jarige Van de Kamp maakte als enige Neder lander de hele kapingsactie mee. Hij is alleen het eerste half uur bang ge weest voor zijn leven. (foto anp> DEN HAAG „Hierbij bieden wij u een nota aan waarin wordt uiteen gezet langs welke wegen het kabi net zijn doelstellingen met name op het terrein van werkloosheid, finan cieringstekort, collectieve lasten druk en zijn streven naar koop- krachtbehoud de komende jaren zal trachten te bereiken". Zo presen teerde het tweede kabinet-Lubbers op 15 maart vorig jaar de zogenoem de paasbrief. Een lang verwacht stuk van dik 45 pagina's dat in de weken daarvoor wel werd aange duid als herijking van het regeerak koord. door Carel Goseling Aanleiding vormden berekeningen van het Centraal planbureau (CPB). Daaruit bleek dat het kabinet er niet zonder meer in zou slagen de doel stellingen uit het regeerakkkoord te halen. Het terugdringen van de werkloosheid tot 500.000 mensen ker benadering van werklozen, spe- liep gevaar door te geringe loonkos- cifiek arbeidsmarktbeleid en meer tenmatiging en te weinig actie bij scholing. herverdeling van arbeid. Binnen de rijksbegroting leidde onvoldoende discipline tot te hoge uitgaven. Hogere uitgaven voor werkloosheid, tegenvallende gasba ten, meer afdrachten aan de EG en stijgende rente waren anderen te genvallers. De economie draaide weliswaar niet slecht, maar de af hankelijkheid van internationale ontwikkelingen bracht toch de no dige gevaren met zich mee, aldus het CPB. In de paasbrief stelde het kabinet dat voortgaande loonkostenmati ging geboden was. In cao's diende te worden volstaan met koop- krachtbehoud. Via verlaging van belastingen en sociale premies wil- i ook de aanpak uitkeringen en de wedde net eind 1988 een plan om de loon kosten op mimimumniveau te ver lagen door werkgevers tien procent minder sociale premies te laten be- Rond het thema werkloosheid- talen, maar dat idee is nog altijd tcii v 4 vtul llXAll werkgelegenheid schreef het kabi- geen wet. Hoeveel het kost en hoe- peremMrürrgëh'an'd'icapteirtêTa- voorwaarden scheppen. Koop- krachtbehoud vormde het steek woord. ling veel duurder bleek dan ge dacht. Voorstellen in maart 1988 waren: alleen nog een beurs voor thuiswonende studenten in middel baar beroeps- en voortgezet onder wijs, invoering van openbaar-ver- voer-jaarkaarten voor studenten bij gelijktijdige verlaging van het beursbedrag, meer fraudebestrij ding bij de verstrekking van beur zen en het uitbesteden van aanvul lende studieleningen aan derden. Opbrengst: 550 miljoen per jaar. Zoals bekend zijn de maatregelen rond de studiefinanciering nog steeds niet rond. Of dat nog voor het eind van dit jaar lukt, is vooralsnog een groot vraagteken. Maar er is meer. De maatregelen blijken niet voldoende. Minister Deetman (On derwijs) komt dit jaar ongeveer 800 miljoen te kort, een bedrag dat vol gend jaar oploopt tot circa een mil jard. In relatie met studiebeurzen stel de het kabinet in de paasbrief te vens voor om sociale uitkeringen voor jongeren te verlagen. Dat zou hen moeten aanzetten tot het vol gen van een opleiding, dan wel tot het zoeken naar een baan. Een voor stel daartoe is inmiddels voor staatssecretaris De Graaf (sociale f Paa r zaken) ter advies aan diverse instan ties voorgelegd. De door hem voor ziene ingangsdatum, 1 juli 1989, is echter pure theorie. De adviezen zijn er nog niet en de behandeling in de Kamer moet nog beginnen. Een blijvende besparing van 340 mil- J volko de lucht. Aankondigingen Het rijtje 'aankondigingen zonder resultaat' gaat nog door. Een stabili satie van het ziekteverzuim (goed besparing van 400 miljoen niet. Een alvast geboekte uitgavenbesparing van 150 miljoen via de Wet arbeid ge handicapte werknemers staat op losse schroeven. Tot 1 juli loopt de ze wet nog op vrijwillige basis. Pas daarna zal worden nagegaan of werkgevers verplicht moeten wor den ten minste vijf procent van hun volguitkering bij werkloosheid van een heel, naar een halfjaar (door de Kamer afgewezen, nog geen alter natief). het terugbrengen van de kinder bijslag voor kinderen die buiten ons land wonen tot het lokale niveau levensonderhoud: het zoge bedrag heeft het kabinet eind 1988 weggegeven aan de uitkeringstrek kers ter verhoging van hun koop kracht. Witte vlekken zijn verder nog een extra opbrengst uit de verkoop van staatsaandelen (200 miljoen), bezui nigingen bij provincies en gemeen- noemde woonlandbeginsel. De Ka- ten van 75 miljoen als evenredig mer wacht nog steeds op een studie aandeel in het totale paaspakket en LEEUWARDEN (ANP) - In c op dit punt. de 350 miljoen gulden die belasting- kele weken geleden geopende de maatregelen te beperking T ~""J terugbrengen w in de Algemene Bij- autorijden moesten ooleveren. "0 tot 80 procent. gevangenis van Leeuwarden is vannacht een korte opstand ge- Het totale beeld moet minister Ru- weest van zestien van de veertig ge- het terugdringen van wachtgel- ding (financiën) tamelijk somber vangenen. De gedetineerden pleeg den in het onderwijs door de be- stemmen. Of zijn bedruktheid ge- den op grote schaal vernielingen trokken ontvangers te verplichten deeld wordt door de andere tot arbeid. ters echter, is zeer de vraag. Im- bezuinigingen bij VROM door mers, de tijden zijn gekeerd. De aan- de recreatiezaal en andere ruimtes de gevangenis uit protest tegen de behandeling. Zij hebben klach- lagere subsidies en hogere huren leiding van de paasbesluiten 1988 is ten over de bezoekregeling, de kwa- (het wachten is op de definitieve verwaterd. De economie draait bo de nota Volkshuisves ting in de jaren negentig en de be handeling in de Kamer). verwachting. De doelstellingen uit het regeerakkoord inzake finan cieringstekort (5,25 procent) Een bezuiniging van 50 miljoen stabilisatie van het beslag dat belas bij Onderwijs door andere tingen en premies op elke verdien- Jongeren Voornaam punt vormde de positie van de jongeren, Gesteld werd dat de kansen op werk voor deze groep vergrool moesten worden. Het kabinet stel de daarom voor het wettelijk mini mumloon voor jongeren tussen 23 en 27 jaar te verlagen. Datzelfde joen gulden per jaar hangt diende te gebeuren met de rww-uit- - - keringen (de bijstand voor jonge ren) en de wedde van dienstplichti gen. De Kamer keerde zich echter in meerderheid tegen de aantasting van het minimumloon. Het kabinet haalde daarop bakzeil. Daarmee gulden per jaar) is kleine scholen wordt anders de gulden leggen, lijken haalbaar, ingevuld. Bezuinigingen binnen de De doelstelling inzake werkloos- begrotingen WVC, Defensie, Ont- heid (500.000) zal optisch gehaald wikkelingssamenwerking, Verkeer worden door het hanteren van nieu- en Waterstaat en Economische Za- we CBS-cijfers. ken zijn in grote lijnen gehaald. Zo dat licht dan nog niet een bezuiniging van 200 mil joen op de arbeidsvoorwaarden van mensen die voor hun inkomen de overheid afhankelijk zijn. Dat zingen Wie praat er in 'er bijna vergeel de beloften uit begin 1988? En wie daar toch nog aandrang toe had, wordt weerhouden door de verkie- i 1990. liteit van het eten en over het gerin ge aantal netten op de televisie, al dus de directie. Het gevangenispersoneel kreeg om kwart over elf versterking van een peloton mobiele eenheid. Om streeks 01.00 uur gaven de opstandi ge gevangenen zich over. De vier als belangrijke aanstichters beschouw de mannen zijn overgebracht naar een andere gevangenis. Voor zover bekend is niemand tijdens de actie gewond geraakt. De Leeuwardense korpschef Van Heiten sluit niet uit dat de opstand bedoeld was om per soneel en directie uit te testen. ADVERTENTIE net over grotere loonverschillen, veel het oplevert is nog steeds soepeler ontslagregels, een andere ker. opzet van de arbeidsbemiddeling Talrijke maatregelen werden ook (tesamen met werkgevers en vak- aangekondigd op het terrein van de bonden te regelen), een persoonlij- studiefinanciering, toen deze rege- ten bestaan. En wat te denken var de ideeën: het terugbrengen i de volgen- Kodak VHS140 Kodak videobanden voor perfekte beeld- en geluidskwaliteit, nu 11.95 4 uur's band. Kodak VHS 180 3 uur's band. Nu Aanbiedingen geldig t/m za. 8 april 89 of zolang de voorraad strekt VROOIVm DREESM ANN

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3