II «1 MKT 11J HM 'Hij is gelukkig rustiger dan ik' Ecosport biedt sporter pakket aan SpooTTV Vander aerden boekt dubbele overwinning m America's Cup voor Kiwi's 'Pietje', de zoon van de gestopte tafeltenniscoach Gerard Bakker Damstrijd spannend Bloedonderzoek Steven Rooks WOENSDAG 29 MAART 1989 SPORT PAGINA 27 AMSTERDAM (GPD) - Als zaken- behartiger van topsporters in Euro pa wil 'Ecosport International' hel derheid brengen in de schimmige wereld van dienstverlening aan top sporters in het algemeen en betaald voetballers in het bijzonder. Maar I bij de presentatie gisteren in het Amsterdamse Okura hotel hadden president Bert de Roode en zijn rechterhand Jacques Kranendonk j handen en voeten nodig om alleen al de structuur en de bedoelingen van het bedrijf duidelijk te maken. HERZELE (ANP) - Eric Van- deraerden heeft de ploeg van Peter Post gisteren op de eerste dag van driedaagse van De Panne, twee overwinningen bezorgd. De Belg zegevierde gistermorgen in de eer- I ste etappe, een rit over 133 kilome ter van Tienen naar Herzele in een massale eindsprint. In de middag uren toen een tijdrit over 16,5 kilo meter in Herzele op het programma stond toonde Vanderaerden zich ook de snelste. De ochtendetappe werd geken merkt door een lange ontsnapping van de Belgen Wilfried Peeters en Johan de Lathouwer. Het tweetal ontsnapte direct na de start in Tienen. Het peloton reageerde in het geheel niet en de twee konden een maximale voorsprong van ach- teneenhalve minuut opbouwen. Met nog 25 kilometer voor de bocht kon De Lathouwer het tempo van zijn vluchtmakker niet meer vol gen. Peeters ging nog zeventien ki lometer alleen door waarna ook hij werd ingelopen door het jagende peloton. In de slotfase probeerden verschillende renners weg te ko- men maar die demarrages leverden geen succes op. In de laatste kilometers deden zich nog enkele valpartijen voor. Bij een daarvan was Sean Kelly betrok ken. Hoewel hij met een snelheid van rond de 70 kilometer per uur te gen het wegdek smakte, slaagde de Ier er toch in, ondanks enkele ver wondingen aan beide handen, met het peloton over de eindstreep te komen. In de eindsprint toonde Van deraerden, die daarmee zijn derde overwinning van het nog jonge sei zoen boekte, zich sneller dan Eddy Planckaert. In de middaguren kraaide Vanderaerdens haan op nieuw victorie in de tijdrit. De Belg zegevierde in de rit over 16,5 kilo meter in 22 minuten en 57,39 secon den vóór Jelle Nijdam (op 2,21) en de Australiër Alan Peiper (op 28,21). In het algemene klassement na de eerste dag heeft Vanderaerden met dertien seconden voorsprong op Nijdam de leiding. Sponsor verlengt contract Den Bosch DEN BOSCH - De Nederlandse basketbalkampioen Den Bosch Lasers heeft het sponsorcontract met Nashua Nederland BV met een jaar verlengd. Clubvoorzitter Rinus de Jong en Nashua-directeur Carl Thomas kwamen gisteren na lange en moeizame onderhandelingen tot overeenstemming. Met de contract verlenging is het elfde jaar van de samenwerking ingegaan. De directeurswisseling bij het Nederlandse filiaal van het Ameri kaanse bedrijf zorgde lange tijd voor onzekerheid by dat Den Bosch, dat dit seizoen ondanks for se investeringen op Europees ni veau volledig faalde. In de strijd om de Europa Cup I won de ploeg van Jan Dekker slechts twee van de veertien wedstrijden, hetgeen voor De Jong aanleiding was de coach de wacht aan te zeggen. Als Dekker door het bestuur gehandhaafd zou worden, dan zou De Jong opstap pen, waarmee het contract met de sponsor op de tocht zou komen te staan omdat directeur Thomas op zijn beurt het aanblijven van De Jong als voorwaarde voor doorgaan stelde. Over een eventueel vertrek van Dekker is nog niets bekend. Ecosport, de dochteronderne ming van de internationale finan cieringsmaatschappij 'Ecofinance International', is opgericht om met name topvoetballers door heel Eu ropa van zakelijke en juridische ad viezen te voorzien. Het initiatief is mede een gevolg van de bemoeie nissen met de transfer van Frank Rijkaard van Ajax naar Sporting Lissabon vorig jaar. Die transactie werd tot tevredenheid van alle par tijen gefinancierd door het moeder bedrijf van Ecosport. Datzelfde gold voor de overgang van de Brazi liaan Alemao van Benfica naar Na- poli en nog veertien andere niet met name genoemde transfers in Neder land, Italië, Spanje en Portugal. Te gen een vergoeding van tien- tot vijftigduizend gulden biedt het be drijf de beroepssporter nu een com pleet dienstenpakket aan. Kranendonk, tot voor kort direc teur van de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal (SABV), vestigt zich binnenkort in Monte Carlo om vanuit het vorstendom de dagelijk se leiding van het bedrijf op zich te nemen. Ecosport heeft, om een zo verzorgd mogelijk service-pakket aan te kunnen bieden, talrijke muti- nationals ingeschakeld: Lloyd's voor de verzekeringen, de KLM voor het vervoer, de Amro-bank voor de financiën en het bureau Trefpunt en Leisure Marketing voor de public relations. „De begeleiding van professione le topsporters in het voetbal, wiel rennen, autosport en noem maar op is vaak niet of slecht geregeld", be nadrukt Kranendonk nog eens de doelstelling van Ecosport. „Daar door worden nogal eens beslissin gen genomen die op termijn minder rendabel zijn. Goed financieel be heer kan er voor zorgen dat de spor ter na afloop van zijn carrière de vruchten plukt. Daar ligt onze taak. Bovendien kan Ecosport door een uitgekiend verzekeringspakket de risico's tijdens de loopbaan afdek ken". Maar niet alleen in de voetballerij ligt volgens Kranendonk terrein braak. „In het beroepswielrennen is veel te doen aan individuele bege leiding. Dat geldt ook voor het ten nis. We zijn zelfs al bezig met een autoraceteam in de Formule I en met de ploeg van Jan Raas". Volgens Kranendonk is het Ne derlands voetbalelftal als Europees kampioen een typisch voorbeeld van een produkt waarmee marke- ting-technisch gezien te weinig is gedaan. „Oranje exploiteren is vol gens mij niet zo moeilijk. Ieder be drijf wil met Gullit, Rijkaard en Van Basten geafficheerd worden. De spelers vinden zelf ook dat het suc ces in Westduitsland niet goed is verkocht. Vandaar dat de spelers vakbond WCS zich ermee is gaan bemoeien. Wellicht kunnen ook wij ons steentje bijdragen". De werkzaamheden zullen wor den gecoördineerd door Kra nendonk en worden uitgevoerd door het bureau Trefpunt en Leisu re Marketing van Frank van den Wall Bake. Dat bedrijf past volgens laatstge noemde „als een legpuzzel" in Ecosport. „Ook wij hebben de laatste jaren met verbazing moeten constateren hoe overal in Europa rookgordijnen werden opgetrok ken rond de transfers van spelers en verdiensten van topsporters. Dui delijkheid en rust, dat is een vereis te. Ecosport gaat daar voor zorgen", aldus Van den Wall Bake. Martin Snoeck, de opvolger van Kranendonk als directeur van de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal, herinnerde zijn voorgan ger aan het alleenrecht van de SA BV in de bemiddeling tussen clubs en spelers. „Maar wij begeven ons niet op dat traject", aldus Kra nendonk, die zo snel mogelijk in overleg treedt met Snoeck om „de bemiddeling op Europees niveau van de grond te tillen". KZ-1 LA» Een rechter in van het hooggerechtshof van New York heeft bepaald, dat de overwinning van de Amerikaanse 'Stars Stripes' catamaran (links) in september vorig jaar op het jacht 'New Zealand' in de America's Cup on- NEW YORK (AP) - De Jachtclub van San Diego is gisteren door een rechter in New York gediskwalifi ceerd als de winnaar van de Ameri ca's Cup. Rechter Carmen Ciparick oordeelde dat San Diego had gehan deld in strijd met de geest van de 101 jaar oude "Deed of the Gift", waarin de regels voor de strijd om de Cup zijn vastgelegd, en dat de Cup daarom moet worden toegewe zen aan de Mercury Jachtclub uit Nieuwzeeland. De bemanning van San Diego be haalde onder aanvoering van Den nis Conner met een catamaran vorig jaar september voor de kust van San Diego de overwinning op de Ki wi's, die met een 30 meter lang schip met een enkele kiel voeren. Volgens de rechter was het duide lijk dat „een catamaran de Ameri ca's Cup niet mag verdedigen tegen een schip met een enkele kiel". De rechter stelde de Nieuwzee- landers op 21 december 1987 in het gelijk en gelastte San Diego de cup te verdedigen tegen de Mercury Jachtclub. San Diego zou de boot van 12 meter gebruiken, maar Con ner besloot in plaats daarvan de ca tamaran te varen, die veel sneller en wendbaarder is, waarna hij de Nieuwzeelanders gemakkelijk ver sloeg. Onhoudbaar (1) De één zegt er "niet wakker van te liggen", voor de ander zijn de uit spraken van Ruud de Groot aan leiding om de biezen te pakken. De oefenmeester van UVS open de gisteren in deze krant frontaal de aanval op zijn doelverdedi- gers. Chris Hoogeweij denkt dat De Groot uit zijn slof is geschoten met de bedoeling hem te prikke len. René de Graaf daarentegen vermoedt dat De Groot zichzelf wil indekken, "want UVS dreigt in de problemen te komen en de trainer wil bij voorbaat zonde bokken aanwijzen". Dat zijn dus de doel verdedi gers: Hoogeweij en De Graaf. Eerstgenoemde stond vorig jaar nog tussen de palen bij zaterdag- derdeklasser Scheveningen en werd door De Groot naar UVS ge haald. In de Kikkerpolder ver drong de 22-jarige Hagenaar René de Graaf uit het doel. Maar na een veelbelovende start raakte Hoog eweij het spoor bijster en verloor op zijn beurt zijn plaats onder de lat aan De Graaf. Maar in het paas weekeinde werd er weer stuiver tje gewisseld toen De Graaf in het duel met Blauw Wit een knieband scheurde. De ex-doelman van Ha- zerswoudse Boys werd afgewis seld door Hoogeweij, die prompt de winnende treffer van Dave Markus (1-2) om zijn oren kreeg en twee dagen later tegen EDO geen al te beste indruk maakte. Na de onnodige 2-1 nederlaag in Haarlem verzuchtte Ruud de Groot: "Mijn keepers kosten mij alleen maar punten. Bij elk schot op het doel houd ik mijn hart vast. Eén ding is duidelijk: UVS moet vol gend seizoen een andere keeper hebben en die zal er komen ook". Een prettige mededeling voor De Graaf en vooral voor Hoog eweij die normaal gesproken in de laatste zes wedstrijden van dit seizoen als sluitpost van UVS 1 moet optreden. De Hagenaar: "Die uitspraak doet mij niets. De Groot heeft mij naar UVS ge haald, dus vindt hij dat ik er wat van kan. Dit is mijn eerste jaar op het hoogste niveau en dat valt niet mee. Misschien dat de verwach tingen van De Groot wat te hoog waren gespannen als het om mijn persoontje gaat. Ik doe mijn uiter ste best. ben enthousiast, maar speel inderdaad minder dan ik kan. Dat heeft te maken met een aantal persoonlijke problemen waar ik verder niet op in wil gaan. Ik heb De Groot in elk geval beloofd dat hij in de volgende wedstrijd op mij kan rekenen. Dan spelen we tegen RVC en dat is Arie Kurver (f0to Heni Onhoudbaar (2) In tegenstelling tot collega Hoog eweij heeft René de Graaf geen goed woord over voor de uitlatin gen van De Groot. De Hazerswou- denaar: "Dit is puur belachelijk, slaat helemaal nergens op. De Groot moet het seizoen nog afmaken met Chris, maar brandt die jongen he lemaal af. Bovendien sleurt hij mij ook nog eens een keer naar be neden. Maar ik hoef natuurlijk niet alles te pikken van een trai ner. Zeker dit niet. Ik trek hier mijn concliLsie uit. Volgend sei zoen keep ik ergens anders". "Op mijn zeventiende stond ik in UVS 1. Ik heb twee prima jaren gehad, maar De Groot ziet het niet in mij. Ik durf te zeggen dat ik een talent ben. Gisteren ben ik pas 20 geworden. Als keeper heb ik dus nog een hele toekomst voor me. Maar De Groot probeert mij kapot te maken. Ik ben er dit seizoen al eens mee gekapt. Maar door Hans van Eygen (elftalbegeleider red.) en Fred Filippo (aanvoerder red.) heb ik mij laten ompraten. Maar er is eigenlijk weinig veranderd, want ik heb met De Groot alleen maar ruzie. Daarom lijkt het me beter om een andere club te zoe ken". door Rob Onderwater Anders gezegd: waar de ene Bakker tijdens de Olympische Spelen zijn internationale loopbaan beëindig de, daar heeft de jongere naamge noot zijn komst aangekondigd. "Maar ik ben nog lang geen Europe se topper", stelt junior, beter be kend als Pietje, zich onmiddelijk bescheiden op. "Laat ik eerst maar LEEUWARDEN (ANP) Drie van de vier winnaars in de derde ronde van het nationaal damkampioenschap verstevigden door die zege hun koppositie. Na de grootmeesters Clerc en Stokkel handhaafden ook toernooi-benjamin Arjan van Leeuwen zich op de eerste plaats. Oud wereldkampioen Van der Wal viel iets terug door de puntendeling met Schotanus. ïn een positioneel duel met wederzijdse randschijven imponeerde de jeugdige Zoetermeerder Van Leeuwen ook tegen de plaatselijk tot fa voriet uitgeroepen grootmeester Van der Zee. De Fries moest echter oppassen om niet al te snel onder de voet te worden gelopen. In het ge vorderde middenspel groeiden de moeilijkheden hem boven het hoofd. Door zijn tegenstander een dam te geven en deze weer af te ne men, meende Van der Zee een redding te hebben gevonden maar dat bleek een misrekening. Van Leeuwens tweede doorbraak naar dam was niet te pareren en de Fries staakte dan ook terecht na 47 zetten de strijd. De strijd tussen Van der Wal en Schotanus werd als Fries topduel aangemerkt. De oud-wereldkampioen paste weer zijn tactische opzet toe: veel tijd besteden aan opening- en middenspel, daardoor in tijd nood komen en dan hopen dat de tegenstander in die fase van het ge brek aan tijd wil profiteren. Schotanus liet zich daartoe niet verleiden, waardoor de partij remise werd. Bauke Bies kreeg tegen Rob Clerc in een flankpartij weinig kans. In het echte topduel tussen de twee koplopers Jos Stokkel en Wim Kalis koos de debutant voor een te riskante opzet. Al heel vroeg nam hij een voorpost in het centrum van wits positie in en alles hing af van de vraag of Stokkel die schijf nu wel of niet kon winnen. Uiteindelijk ver dween die voorpost met gelijk materiaal, maar Kalis had zoveel conces sies aan zijn positie moeten doen, dat hij toch nadeliger kwam te staan. Stokkel kwam in de tijdnoodfase op dam en won fraai. Met nog drie ronden te spelen heeft Petra Polman alleen de leiding genomen in het zeventiende toernooi om het nationale damkampioen schap voor vrouwen in Lent. De Huissense versloeg in een partij met wisselende kansen na ruim vijf en een half uur de Groningse Jeanette Andries. Erna Wanders zorgde voor de „stunt" van het toernooi door drievoudig titelhoudster Karen van Lith te verslaan. Wanders klom Wanders naar een met Graas verrassend gedeelde tweede plaats. LEIDEN De ene Bakker is de andere niet. Eigenlijk zijn het eikaars tegenpolen, Gerard Bakker senior en junior. In schril contrast met het recht-door-zee karakter van vader, de gewezen trainer van Bettine Vriesekoop, staat de terug houdende, bijna verlegen opstelling van de nu 18-jarige zoon, inmiddels doorgedrongen tot de selectie van het Ne derlands tafeltennisteam. Morgen maakt de jongste telg van de Bakker-dynastie zijn debuut op hèt internationale podium: de wereldkampioenschappen, die tot en met 9 april in Dortmund worden gehouden. eens zorgen dat ik in Nederland tot de besten behoor". Vader over zoon: "Het is tè vroeg om al een oordeel over hem te vel len, maar Piet heeft zeker mogelijk heden. Aanleg heeft-ie zeker, maar er komen nog zoveel andere dingen bij kijken om een internationale grootheid te worden. Ik weet er al les van". Inmiddels is 'Piet' Bakker al een aardig eind gevorderd in eigen land. Met Trinko Keen, Danny Heister en Bart van Haren mag hij zich reke nen tot de nieuwe, veelbelovende pingponggeneratie. Een lichting die staat te trappelen om een einde te maken aan de overheersing van de gevestigde orde: Paul Haldan, Henk en Ron van Spanje. Om de 'coup' in versneld tempo uit te voeren heeft Bakker, evenals Vriesekoop lid van Avanti, zich de status van tafeltennisprof laten aan meten. "Als je je tot doel stelt om bij de beste twintig van Europa te wil len behoren, moetje dat wel doen", legt Bakker uit. "Zolang ik er ple zier in blijf houden, kan ik dit leven wel een tijdje volhouden. Om niet helemaal af te stompen volg ik nog twee cursussen, maar het grootste deel van de dag vul ik met tafelten nis, gemiddeld zo'n vijf uur". Het lag voor de hand dat de jong ste Bakker voor het pingpong zou kiezen. Vader, moeder en twee (in middels internationaal gestopte) zussen gingen hem reeds voor. De familie dicht 'Piet' eensgezind het meeste talent toe, maar de jongste des huizes wil zijn taak achter de ta fel wel eens te licht opvatten, dit in tegenstelling tot senior, die in zijn actieve dagen in staat was tafel, te genstander en scheidsrechter ten behoeve van de zege omver te wer pen. "Ik ben nogal makkelijk", weet junior, "maar dat heb ik zelf meestal niet in de gaten. Mijn vader schudt me wel eens wakker, hij geeft me ook wel eens op m'n lazer. Wat dat betreft is het een voordeel een vader te hebben, die van wanten weet. Hij is een goede trainer en heeft van al les meegemaakt". Blaaskaak Arie Kurver traint in zijn vrije tijd de voetballers van Rijnsburgse Boys. De bedrijfsleider van een Sijthoff-dependance in Zoeter- meer vindt zichzelf een toptrai- ner. Toch slaagt Kurver er maar niet in om de ambitieuze zaterda geersteklasser kampioen te ma ken. En dat is knap, want Rijns burgse Boys loopt bijkans over van kwaliteit. Kurver heeft het nu voor het derde jaar voor het zeggen bij 'de Boys' uit het bloemendorp en te kende onlangs voor twee jaar bij. Na vijf jaar Rijnsburgse Boys wil Kurver het hogerop gaan zoeken, bij voorkeur bij Feyenoord, zo blijkt uit een interview met Gert- Jan Broere van de Zoetermeer- sche Courant. Onder het motto "Ik ben beter dan Rob Jacobs'' en de kop "Arie Kurver wil de Kuip weer vullen", countert de inwo ner van Bergschenhoek er een halve pagina lang op los. Enkele citaten uit het interview waarin Kurver van zichzelf zegt dat hij "geen blad voor de mond neemt en barst van de ambitie": "Ik wil graag naar het betaald voetbal, maar dan wel in de top. Daarom komen er eigenlijk maar drie ploegen in aanmerking. Ik was zelfs bijna rond met FC Utrecht, maar ik heb de boot toch afgehouden, omdat de randvoor waarden niet naar mijn zin wa ren. Zo eigengereid ben ik dan ook wel weer". "Ik wil bewijzen dat ik de Kuip met 40.000 mensen kan vullen. Rotterdam is nog steeds voetbal- stad nummer één. Als je daar een beetje tegen een bal trapt, loopt het vol. En ik wil wel, maar dan wel op mijn manier. Ik ga niet naar een vereniging die zegt dat ik daar en daar mee te maken heb. Daar zijn mijn ideeën te radicaal "Rob Jacobs is natuurlijk een lachertje. Kraay, wat organisatie betreft de absolute top, is een slim me jongen. Laat hem maar schui ven, over vijfjaar staat die Euro pa Cup weer op de Coolsingel. Denk je nu werkelijk dat Jacobs wordt betrokken bij een overleg met Opel? Ben je gek, hij komt de kamer niet in". "Ik ben beter dan Jacobs". Wat dus helemaal niets zegt, maar dit terzijde. Toch benieuwd of Kurver straks weer aan komt zetten met de dooddoener dat zijn woorden uit hun verband zijn ge rukt. CASTRICUM (ANP) - Steven Rooks heeft zijn bloed laten onder zoeken op een mogelijk virus. Ne derlands beste renner van 1988 suk kelt de laatste tijd met zijn gezond heid. Hij startte gisteren niet in de Driedaagse van De Panne, de voor bereiding op de Ronde van Vlaan deren van zondag. „Ik weet niet wat het is", zei Rooks, „maar ik ben niet in orde. Ik herstel slecht van inspanningen. Daarom laat ik dat bloedonderzoek doen. Hopelijk krijg ik de gerust stelling dat het maar een kleinig heidje is." De dopingcontroles van de Vlaamse overheid in het Neder landstalige deel van Belgie hebben nieuwe affaires geleid. Het ziet er naar uit, dat Jean-Marie Wampers uit de wielerploeg van Peter Post zich voor de correctionele recht bank in Antwerpen zal moeten ver antwoorden voor zijn gedrag na af loop van de Omloop van het Waas land te Kemzeke. Twee niet nader genoemde Nederlandse profren ners, die drie weken geleden toen de Omloop het Volk, Kuurne-Brus- sel-Kuurne en de Ronde van Bel gisch Limburg werden verreden, in België zijn betrapt, kunnen van daag 'positief nieuws van de 'Vlaamse Gemeenschap' verwach ten. 'Pietje' Bakker: „Ik ben nog lang geen Europese topper Vader over zoon: "Hij is gelukkig rustiger dan ik. Ik kon vroeger par tijen verliezen omdat ik me vrese lijk kon opwinden. Piet wint soms door slim te zijn. Ik heb hem altijd oorgehouden dat-ie zich niet zo moest aanstellen als ik vroeger deed. Soms maakt Piet er zich mak kelijk vanaf, maar zo af en toe her ken ik iets van mezelf in hem. Dan staat hij vastberaden achter de tafel en dan weet ik bij voorbaat dat-ie gaat winnen. Ik speelde elke partij zo, Piet niet. Dat is die jongen niet kwalijk te nemen, want hij is in een andere tijd opgegroeid. In de buurt waar ik vroeger woonde, was het een kwestie van overleven. Dat is karaktervormend". Voorbeeld Naast vaderhulp kan Bakker junior evenzeer rekenen op de steun van Bettine Vriesekoop. De Hazers- woudse geeft bij Avanti training en slaat nog dagelijks een balletje met de zoon van de man, met wie zij lief en leed meemaakte. "Qua instelling is Bettine een voorbeeld voor mij geweest. Het is schitterend wat zij bereikt heeft. Ik ben voorlopig niet verder gekomen dan een halve fina leplaats op het NK, dus ik heb nog een lange weg te gaan. Ik heb me zelf de opdracht gegeven om bin nen drie jaar op de Europese lijst te staan". Zijn lengte van twee meter er vaart hij zeker niet als een onover komelijk bezwaar: "Als ik dicht bij de tafel sta, is het een nadeel want dan kom ik snelheid tekort. Maar verder valt het wel mee. Ik heb een groter bereik dan kleinere spelers. En kijk eens naar de Zweden: een Carlsson is met zijn een meter ne gentig toch ook geen kleine jongen. Daar kan ik me aan spiegelen". Vader over zoon: "Zijn lengte is zeker geen nadeel, alleen duurt het wat langer voordat hij aan de top van zijn mogelijkheden is. Omdat hij nog groeide, heeft-ie geen krachttraining kunnen doen. Daar is hij sinds kort mee begonnen, want de dokter heeft gezegd dat de groei er uit is. Als die jongen fysiek en conditioneel in orde is, gaat hij met sprongen vooruit. Daarvan ben ik overtuigd. Ik heb de Chinezen ge vraagd of een lengte van twee meter een nadeel is voor een tafeltennis ser. Ze zeiden me dat ze zelf op zoek zijn naar lange mensen, vanwege het grotere bereik. Dus Piet heeft zeker mogelijkheden. Het is in elk geval een goede jongen, die er ple zier in heeft. Want laat dat duidelijk zijn: tafeltennissen is zijn keuze, zoals ik ook mijn twee dochters niets heb opgelegd. Het is vanzelf sprekend dat ik het leuk vind dat Piet het zo aardig doet. Hij is ook be reid om wat aan te nemen van z'n vader. Daar ben ik heel blij mee. want hoeveel zeggen er niet: joh Pa, bemoei je maar met je eigen zaken". WOENSDAG 19.00-20.00 SKY: Eye on Sport. 20.00-21 00 SKY: Wielrennen: Grote E3- prijs van Harelbeke. 20.00-21.50 Did 2: Die Sport-Reportage verslag van Hamburger SV-Werder Bremen om de Duitse voetbalbeker 20.00-22.00BRT2 Sportavond meteen rechtstreekse reportage van de finale van de Belgische basketbalbeker tussen Maccabi en Oostende vanuit Charleroi. Een voorbeschouwing op de Ronde van Vlaanderen en een samenvatting van de tweede rit van de 3-daagse van De Pan- 20.15-21.05 BBC 2: The Great Chase documentaire over de Pirelli Rally '88. 21.00-23.30 SKY: Paardesport Show Jumping in Geneve. 21.45-22.00 Super: World News met o.a. sport. 22.46-23.11 Ned 3: Studio Sport. 23.00-00.50 BBC 1Sportsnight met o.a. boksen en een samenvatting van de hardloopwedstrijd in Newcastle. 23.30-01.00 SKY: Snooker Irish Mas ters. DONDERDAG 10.23-11.55 Did 1 Die Sport- Reportage Duitse voetbalbeker (HSV-Werder Bremen).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 27