Brinkman opent De Does Pasen '89: eieren zoeken en strand schoonmaken 071-161400 Katwijkseweg Nieuwe stichting strijdt tegen Endegeest-plannen i? Haaswijkloop lokt 600 lopers Leiderdorp gecomplimenteerd met sportcomplex Bromfietsster verwondt been Open huis Duindigt groot succes in Warmond Katwijker (83) ernstig gewond bij botsing op 7 weken voor 26,50 DINSDAG 28 MAART 1989 REGIO LEIDEN WASSENAAR - Een 83-jarige Kat- wijker is gisterochtend ernstig ge wond geraakt bij een verkeersonge val op de Katwijkseweg in Wasse naar. De man stak zonder goed te kijken met zijn fiets de hoofdrij baan van de weg over. Hij wilde naar de secundaire rijbaan. Of hij fietste of zijn tweewieler aan de hand vervoerde, weet de politie niet. Een 28-jarige automobilist uit Pannerden remde uit alle macht maar kon de Katwijker niet meer w w ontwijken. De bejaarde man werd tenaren zijn bezig met de oprichting geschept en belandde vervolgens van een stichting die de buiten- op het wegdek. plaatsen van Endegeest en Rhijn- Hij is met hersenletstel, een geest wil behouden, beschermen en hoofdwond en een op drie plaatsen beheren. Op korte termijn draait het gebroken been naar het Acade- vooral om het raadsbesluit'dat op 6 misch Ziekenhuis in Leiden over- april zal vallen en dat vanwege de gebracht. De man verkeert niet in bouw van enkele tientallen villa's levensgevaar. als bedreigend voor het landgoed WARMOND - Achttien Warmondse kinderen zochten gistermiddag 38 eieren op een stukje terrein bij De Vroenhof, een huis aan de Herenweg in Warmond. Voor de gelukkige vinders van de gouden en zilveren eieren had de vereni ging Kommunikatie Warmond, die het festijn organiseerde, mooie prijzen. De minder fortuinlijke zoekers gingen met een zakje paaseieren naar huis. Het terrein bood goede mogelijkheden om de eieren te verstoppen. De vele bomen en struiken maakten het zoek werk niet te gemakkelijk. Een hek rond het terrein belette kinderen in hun enthousiasme de drukke weg op te ren nen. (foto Henk Bouwman) WASSENAAR - Tientallen scouts van de Wassenaarse Van Woesikgroep hebben afgelopen zaterdag het zeven kilometer lange strand bij de Wassenaarse Slag schoongemaakt. Volgens de groep leverde de actie zes ton vuil op. De schoonmaakactie werd georganiseerd om de scouts op de milieuvervuiling te wijzen. Bovendien zorgden de bevers, welpen, kabouters, zeeverkenners, loodsen en stafleden ervoor dat het strand er zondag op zijn paasbest uitzag. Het verzamelde vuil werd in grote plastic zakken gestopt en opgehaald door een vrachtwagen van de ge meente Wassenaar. Van het opgehaalde hout zou 's middags een kampvuur worden gemaakt, maar de brandweer stak daar een stokje voor. De dag werd afgesloten met een loterij. (foto anp> OEGSTGEEST - Enige Oegstgees- Geboeide hond verdrinkt in sloot WASSENAAR - Een 13-jarige Wassenaarse jongen en zijn vriendje hebben gistermiddag in een sloot langs de Rijksstraatweg, ter hoogte van het Mobil-benzinepompstation, een lugubere vondst ge daan. In de plastic zak die zij uit het water hadden getrokken, be vond zich een dode hond. Volgens de politie waren de vier poten van het dier met een zwar te veter vastgebonden. De politie weet vrijwel zeker dat het dier door verdrinking om het leven is gekomen. Ook waren de oren van het dier afgeknipt. Dit is vermoedelijk gedaan om de tatoeages, die de herkomst van het dier zouden kunnen verraden, te verwijderen. Het betreft een middelgrote bastaardhond, langharig, peper- en zoutkleurig, die tijdens zijn leven zwaar is verwaarloosd. De re cherche heeft de zaak nog in onderzoek. De hond is voorlopig inge vroren. wordt ervaren. De stichting zal dan ook op zoek gaan naar een koper voor kasteel Endegeest die het bouwsel moet restaureren. In de plannen van IBB Kondor, de gemeenten Leiden en Oegstgeest wordt met de gewraakte villabouw de miljoenenverslinden- de restauratie van het kasteel gefj- nacieerd. Omdat de oprichtingsakte de no taris nog moet passeren, willen de stichtingbestuurders nog wachten met het vrijgeven van hun Later kan wellicht een vereniging Vrienden van Endegeest worden opgericht, meldt een woordvoer ster. Omdat de tijd dringt-en er voor oprichtingsvergaderingen nauwe lijks gelegenheid is, gaat de stich ting alvast van start. De stichting hoopt op veel begunstigers. Mocht op 6 april toch het raadsbesluit val len om tot villabouw over te gaan, dan blijft de stichting bestaan. "Een raadsbesluit moet nog door de pro vincie worden goedgekeurd. Dat wordt de noodrem", aldus de woordvoerster. - - Deelnemers aan de Haaswijkloop op de Kleyn Proffijtlaan in de Oegstgeester nieuwbouwwijk, op een zonnige Tweede Paasdag. Dit jaar voerde de route vrijwel geheel door Haaswijk. Volgend jaar hopen de organisatoren de Klinckenbergerplas in de loop op te nemen. (eigen foto) OEGSTGEEST - De Haaswijkloop van de Buurtgroep Haaswijk trok op Tweede Paasdag 600 deelne mers. Dit jaar liep de route bijna ge heel door de nieuwbouwwijk. De Haarlemmertrekvaart was ge schrapt, de President Kennedylaan niet. De organisatoren hopen vol gend jaar het gebied rond de Klinc kenbergerplas in de route op te ne men. Voorwaarde is dan naturlijk wel dat de brug over de Haarlem mertrekvaart tegen die tijd een feit De snelste heer op de langste af stand, 15,4 kilometer, was Theo van der Veer. Hij deed er 48 minuten en 33 seconden over. Tweede werd Jan Dirk Hazeleger in 50.34. Bij de da mes streek Monique Slingerland op de langste afstand met de eer. Zij had 63.49 nodig. Monique Bruins was op de 10,7 kilometer de snelste dame in 46.45. Simon Krol de snel ste heer: 34.02. De zes kilometer werd gewonnen door Erik Bakker (18.58) en Hester van Leeuwen (23.54). Het open huis van de Wassenaarse renbaan Duindigt trok vooral veel jonge paardeliefhebbers. (foto h. Bouwman) WASSENAAR - Het open huis bij de Wassenaarse renbaan Duindigt heeft op Paaszaterdag tussen de 600 en 700 bezoekers getrokken. Vooral veel gezinnen met kinderen kwa men langs en de directeur R. Mil- ders noemt het een 'zeer geslaagd evenement'. Hij heeft het idee.dat veel belangstellenden van buiten de gemeente kwamen en ontmoette zelfs mensen uit Utrecht en Soest". De vereniging renbaan Duindigt had er vrijdag nog een hard hoofd in dat de open dag een succes zou wor den. Maar door het onverwacht mooie weer konden leden van de vereniging toch een groot aantal be zoekers verwelkomen en werd de dag 'één groot familiefestijn'. De bezoekers kregen een rondlei ding over het terrein en konden de stallen en tribunes bezichtigen. De ruim twintig trainers lieten zien hoe ze de ruim 250 paarden verzorgden. "Een trainer was zelfs zo attent om iedere bezoeker een bosje bloemen met zijn kaartje te overhandigen", aldus Milders. Drie jaar geleden organiseerde de vereniging voor het eerst een open huis. In de jaren daarna had ze het te druk met folders en straatreclame, maar dit jaar haalde ze het oude idee weer van stal. "Het werd hoog tijd om het weer eens te doen", vindt de directeur. Na de rondleiding kon iedereen een informatiestand bezoeken met video's en brochures over de draf- en rensport en informatie over de koersen. LEIDERDORP - Minister E. Brinkman van welzijn, volksgezondheid en cultuur heeft Paaszaterdag het nieu we Leiderdorpse sportcom plex De Does geopend. Bij die gelegenheid prees hij de gemeente omdat ze op drie manieren heeft ingespeeld op de nieuwste ontwikkelin gen. Ze heeft het zwembad op verant woorde wijze een tropisch tintje ge geven, ze heeft er een handig cluster van gemaakt met sporthal, sauna en fitness en heeft de exploitatie op bij zondere wijze in handen gegeven van een particulier - de sportschool- houder T. van Houdt. Dat gemeenten hun zwembaden moeten opkrikken is al jaren duide lijk, memoreerde de minister. "In het rapport 'Zwembaden kopje on der' van maart 1983 werd het gemid delde exploitatietekort per bezoe ker op 2,50 gulden berekend en per bad op ruim 400.000 gulden. Bij 450 overdekte baden betekende dit al leen al een tekort van 200 miljoen gulden per jaar", zei hij. Zwembaden moeten kosten be sparen en inspelen op de wensen en behoeften van verschillende doel groepen, heette het. "Een van de meest in het oog springende ont wikkelingen is dat veel gemeenten plannen realiseren voor de aanpas sing van hun vaak verouderde ba den om daarmee de recreatieve functie te verhogen", verklaarde de bewindsman. "De 'vertropisering' van de baden heeft definitief zijn in trede gedaan. Ik acht dit een goede zaak, mits de belangen van de overi ge gebruikersgroepen, zoals de zweminstructie, het verenigings- zwemmen en het specifieke doel- groepzwemmen gewaarborgd blij- Fraai In het Leiderdorpse complex van acht miljoen is dat alles op doelma tige en fraaie wijze verenigd en aan gevuld met sauna, fitness en een sporthal. Volgens de minister "is het geheel meer dan de som der de len" en maakt het andere vormen van beheer mogelijk. De manier waarop Leiderdorp het beheer uit handen heeft gegeven noemde de minister "een goed voorbeeld, ook landelijk gezien". De Leiderdorpse Sportraad heeft daar lange tijd anders over gedacht en liet vorige week zaterdag nog verstek gaan bij de ingebruikname van de sporthal. De afgelopen week is een en ander uitgepraat en zater dag werd definitief een streep onder de affaire gezet door de aanwezige Sportraad-voorzitter R. van de Vlies. De openingsdag werd zaterdag ingeluid door een gebruikers-esta fette tussen het gemeentehuis en het complex aan de Hoogmadese- weg. Brinkman zelf onthulde de naam van het complex en lanceer de, samen met sportwethouder me vrouw C. Huigen, een vuurpijl die zich hoog in de lucht tot Nederland se vlag ontpopte. De familie- triathlon, die om half twee van start ging, liep op een teleurstelling uit. Slechts een handjevol deelnemers meldde zich bij de start. Tijdens de sportdag op Tweede Paasdag ver sloeg een rolstoelteam het eerste he renteam van het Leiderdorpse BVL met 57-14. Minister E. Brinkman (r), wethouder mevrouw C. Huigen en sportschool houder/beheerder T. van Houdt openen het nieuwe Leiderdorpse sportcom plex De Does. 'oto Henk Bouwman) WARMOND Een bromfietsster uit Lisse is gisteravond gewond ge raakt bij een aanrijding in War mond. Op de kruising van de Van Wassenaarstraat en de Van Duven- voordestraat gaf de vrouw geen voorrang aan een 33-jarige automo bilist uit Alphen aan den Rijn. De Lissese werd met beenletsel over gebracht naar het Academisch Zie kenhuis Leiden. De krant voor uw eigen stuk van Nederland houdt U van dag tot dag op de hoogte. Neem nu een proefabonnement:

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 9