Droomdebuut voor Mansell Schwantz weer als eerste weg Sovjetunie in vijf etappes in Formule I Helicopter stort neer tijdens de Safari Rally Grand Prix van Japan Bemelman voorop in Hengelo 1 (NIET) VAN GISTEREN DINSDAG 28 MAART 1989 PAGINA 23 MOSKOU (AFP) - Na Hongarije is de Sovjetunie het tweede Oosteuropese land, dat autoraces in de formule-1 binnen de landsgrenzen wil halen. De Russen sloten in het Paasweekeinde een accoord dat in vijf etappes tot de verwezenlijking van het projekt zal moeten leiden. De eerste stap bestaat uit de bouw van een circuit in Moskou of in de onmiddellijke omgeving. Daarna staat de organisatie van de race, meetellend voor het wereldkampioenschap, op het programma, gevolgd door de opleiding van Russische formule-l-coureurs. De vierde etappe is de oprichting van een school van Sovjet-rijders, die in diverse klassen zullen deelnemen ian races om wereldtitels. Pas op de vijfde plaats komt de fabricatie van een Russisch prototype van een for mule-1-wagen. NAIROBI (AFP) - Tijdens de Safari Rally is zondag een heli copter neergestort. Het hef- schroefvliegtuig had de stal van Lancia terzijde moesten staan. De piloot werd licht gewond, drie mecaniciens kwamen met de schrik vrij. De heli stortte neer in Nandi Hills in het noord-oosten van Ke nya. Door het plotseling uitvallen van de motor maakte het vlieg tuigje een val van een tiental me ter. Het incident had geen invloed op de wedstrijd. Wereldkam pioen Massimo Biasion met bijrij der Tiziano Siviero zegevierden in een fabrieks-Lancia Delta Inte grale. De Italiaanse equipe kwam in de rit over 4.538 kilometer in Kenya in de klassementsproeven tot een tijd van zes uur 55 minu ten en 27 secopden. Ook vorig jaar bracht de 31 -jarige Biasion de rit, die gistermiddag eindigde in Nairobi, op zijn naam. Het was de derde zege van Bia sion dit seizoen in een wedstrijd tellend voor het wereldkam pioenschap rallys. De Italiaan voert daardoor de algemene rang schikking aan met zestig punten. Eerder zegevierde hij in de Rallye Monte Carlo en de Rally van Por tugal. RIO DE JANEIRO (ANP) - Golf is Nigel Mansells hobby, formule 1-racen zijn verslaving. Voor de multimiljonair van het Engelse eiland Man was zijn overwinning in de ope ningsrace van het eerste turbo-loze formule 1-seizoen in Brazilië vergelijkbaar met de zes boven par tijdens de laatste open Australische golfkampioenschappen. De 34-jarige Brit maakte zondag van zijn debuut voor Ferrari een feestrit. Op het Nelson Piquet Autodromo in Jacarepagua, twintig kilometer buiten Rio de Janeiro, was hij in de brandende zon superi eur aan iedereen. Hij stuurde de gloednieuwe Ferrari Tipo 164 met verrassend gemak naar de onver wachte overwinning. Het knalrode, Zijspanduo aan de leiding OLDEBROEK (ANP) - Hugo de Vries en Harry de Bresser hebben na twee wedstrijddagen de leiding in de strijd om het Nederlands kam pioenschap zijspancross. Het kop pel uit Roelofarendsveen eindigde gisteren als tweede en derde in de wedstrijd van Oldebroek. De eerste manche was voor Timmermann en Verhagen, de tweede voor Van Goch en Hurkmans. Rond het cir cuit De Bargen stonden 3000 kij kers. fraai gemodelleerde snelheidsmon ster bleef technisch heel en bezat meer pk's dan alle anderen. Achter Mansell reed Alain Prost in zijn McLaren-Honda naar de tweede plaats. De vijfvoudig win naar van de Grote Prijs van Brazilië vormde nooit een bedreiging voor de Ferrari. 'Le Professeur' moest zelf in de slotfase oppassen voor de jeudige snelheidsduivels Gugelmin en nieuwkomer Herbert, die op het moeilijke circuit rondcirkelden met de ervaring van doorgewinterde routiniers. Zij werden derde en vier de. Botsing Voor wereldkampioen Senna en Ferrari-coureur Berger duurde de openingsrace een kleine driehon derd meter. Berger vertrok als een katapult van de tweede rij. De Oos tenrijker wilde Senna aan de bin nenkant passeren. De Braziliaan zag het gevaar en sloot het gat. Bij die manoeuvre kwamen de twee wagens in botsing. Berger parkeer de zijn rokende wagen direct in het gras. Senna moest met een bescha digde neus terug naar de pits, keer de na vele minuten nog wel terug op de baan, maar kwam nimmer meer in de buurt van de WK-punten. Hij finishte als twaalfde op twee ron den. SUZUKA (Rtr) - De 24-jarige Amerikaan Kevin Schwantz heeft opnieuw voor een sensatie gezorgd. Vorig jaar verraste de coureur uit Texas door in Japan de openingswedstrijd van het motorsei zoen op zijn naam te brengen. Paaszondag zegevierde hij opnieuw in de zwaarste klasse van de Japanse Grand Prix. Nigel Mansell gaat Zonder Enzo Ferrari bleek de stal door de rijders met knoppen op het de wagen stabiel, met volle tank 'zelf- zwabberde hij over de weg. opti- De terugkeer van de conventionele motoren vormde wel een garantie voor verhoging van de aantrekke lijkheid van de races. Het werden geen McLaren-optochten meer. Ferrari, Williams-Renault, March i Fiorio, vorig jaar nog de goeroe stuur bediend wordt, met van Lancia in het WK rally, beter ge- denkend' veringssysteem prepareerd. De oude Ferrari, die af- male aërodynamica, gelopen zomer op 90-jarige leeftijd overleed, leefde teveel in het verle den. Zijn laatste daad was het aanstel len van John Barnard en Cesare Fiorio. Barnard kreeg als opdracht tor deden het ergste verwachten, worden i t wagen te ontwerpen die jaren McLaren-Honda leek andermaal Honda's In de testritten leek de Grote Prijs van Brazilië te vroeg te komen voor de Ferrari. Problemen met de ver snellingsbak, die zomaar van de r schoot, en de V 12 mo- later in het kon wedijveren met de voorsprong te hebben. De partij te bieden. misschien Lotus at geacht.de McLaren- Senna en Prost meer tie, Fiorio werd manager. De Brit nieuwste wagen kwam met de Tipo 164 op de prop- was zelfs sneller dan de oude turbo pen. Een scherp gesneden, geavan- aangedreven bolides, waarmee Sen- j" j- i ,:J- A 0vijftien ceerde bolide met een atmosferi sche V 12 motor met 3,5 liter cylin- der-inhoud, met een semi-automati- sche zevenversnellingenbak, diewegligging. Met halfvolle tank reed Prost vorig van de zestien races wonnen. tussen Senna en Berger de leiding. Het enige probleem vormde de - _pprt ®Hpr) ,iin A i zijn Williams-Renault na de crash HENGELO (ANP) - Lissenaar Dick Bemelman heeft gisteren op het stra- tencircuit van het Gelderse Hengelo de winst behaald in de zwaarste cate- De veertiende Grand Prix-zege gorie, formule 1. Wilco Zeelenberg uit Bleiwijk nam een voorsprong geno Mansell in zijn 119e formule 1- race maakte voorlopig een einde aan het tijdperk McLaren-Honda. Zonder turbomotoren bleek de stal i Ron Dennis kwetsbaar te zijn. .i de strijd om het Nederlands kampioenschap wegracen literklasse. Bert Smits uit Stadskanaal werd winnaar in de 125 cc-klasse. De zege bij de halve liters ging naar Koos van Leyten uit Wervershoof. Egbert Streuer en Bernard Schnieders vielen zowel de internationale race uit. De Italiaan reed sedert zijn de buut in 1977 bij Shadow zijn 177ste Grand Prix, waarmee hij Graham Hill en Jacques Laffite passeerde en recordhouder werd. In de 15e ronde passeerde Mansell hem met een knappe manoeuvre. De besnorde Brit, zonder twijfel de coureur met de meeste lef, stond in de resteren- dekwart- de 46 ronden van 5031 meter de lei ding nog twee keer af. Wegens ban denwissels. Bij de laatste pitstop de natiönale als werd bovendien het stuur vervan gen. Zijn drie jaar jongere landgenoot John Kocinski (250 cc) en de Itali aan Ezio Gianola (125 cc) eisten de overige races op. Voor Schwantz was het zijn derde zege in een Grand Prix. Hij leverde een tot de laatste meters uiterst boeiend gevecht met zijn landge noot Wayne Rainey, die vrijwel op de eindstreep werd verslagen. We reldkampioen Eddie Lawson moest zich, ruim achter zijn beide landge noten, met de derde plaats tevreden stellen. Bij de kwartliters leed de wereld kampioen van vorig jaar eveneens een nederlaag. De Spanjaard Sito Pons kon niet voorkomen dat de 21 jaar oude John Kocinski met gerin ge voorsprong zijn Yamaha als eer ste over de finish stuurde. Een dui delijke zege was er voor de Italiaan Ezio Gianola in de 125 cc-klasse. Hij bouwde regelmatig een voorsprong op die uitgroeide tot meer dan twin tig seconden. Voor Hans Spaan en Patrick van den Goorbergh werd de openings Grand Prix een teleurstelling. De 30-jarige Spaan had in Suzuka slechts de elfde trainingstijd op de klokken gezet door problemen met de voorband en de afstelling van zijn fabrieks Honda. Vanaf de derde rij ging de Castricummer prima van start. De Spaanse wereldkampioen Jor ge Martinez moest in de eerste ron de de strijd staken. Spaan reed na de eerste doorkomst op de derde plaats en rukte zonder problemen op naar de tweede plaats. Aan kop reed zijn fabrieksmaat Ezio Giano la, op ruime afstand gevolgd door Spaan. Met nog acht ronden kreeg Spaan de Japanners Unemoto, Takada en Hirose aan het wiel. „Ik reed een beheerste race", zei Spaan na afloop. „Gianola was al te ver weg en ik concentreerde me op de tweede plaats." Vier ronden voor het einde viel Spaan weg door een kapotte ontsteking en zag hij een ze kere tweede plaats verloren gaan. „Ik ben zwaar teleurgesteld. Ik weet zeker dat ik die Japanners had kun nen hebben en mijn hoogste klasse ring in een 125 cc Grand Prix had kunnen halen." Van den Goorbergh, de tweede Nederlander in Suzuka, kwam in de 250 cc niet aan de finish. Na zeven ronden kwam de Bredanaar ten val. Kevin Schwantz :m -'r -z Voetbal neemt nog steeds een gro te plaats in het leven van Ruud Bröring. De 41-jarige ex-spits van Noordwijk studeert namelijk voetbaltrainer. Van Quick Boys-trainer Hans van der Zee leert de sportleraar aan een Am sterdamse LTS in theorie wat hij de praktijk allang weet: hoe voetbal moet worden gespeeld. „Zo aanvallend mogelijk", is de opvatting van Bröringdie op recht blij is dat het 4-4-2 systeem pas na zijn tijd populair werd in het zaterdagvoetbal. „Dat zou niets voor mij zijn geweest", meent de laatste echte centrum spits van Noordwijk. „Zo kun je inderdaad wel noemen, want zoals ik destijds 'oorlog maakte in de 16' zie ik het bij Noordwijk nie mand meer doen. Talent loopt er nog altijd genoeg rondmaar de instelling en spelopvatting zijn \behoorlijk veranderd". „Nu moet ik er bij zeggen dat net gouden Noordwijk ook wel een unieke combinatie van uiteenlo pende talenten was. Tussen spe- als Albert Spaanderman eii Willem Bogers kon ik met [mijn beperkte techniek tot een waardevolle spits uitgroeien. Op mijn 16e keek ik als linksbuiten Ialleen maar toe hoe goed de ande- het deden. Later schoof ik op r het centrum, waar ik met mijn sprintsnelheid, kopkracht en inzicht goed op mijn plaats was: als rommelaar tussen al die intel ligente bailers. Gaandeweg leerde ik ook een beetje kaatsen. Mijn beste jaren als voetballer beleefde ik pas tussen mijn 30e en 35e". De geboren en getogen Noord- wijker („Omdat mijn vader geen Noordwijker is, ben ik toch altijd 'buitenlander' gebleven") ver liet de destijds zo succesvolle za terdageersteklasser pas toen hij door een verschil van mening met trainer Piet Buter geen lol meer in het spelletje had. „Buter, een pri- vent overigens, dacht heel vooruitstrevend, maar vergat vol gens mij dat het hier om zaterdag voetbal ging. Die van huis uit ge reformeerde zaterdagclubs zijn altijd heel behoudend geweest. Zij bleven consequent met drie spit sen voetballen. Bij Noordwijk wil den wij ook niet anders. Vandaar dat met mij ook enige anderen van de oude garde opstapten". Na een jaar bij Lisse te hebben gevoetbald kon Bröring weer te rug naar Noordwijk, waar Buter inmiddels was opgevolgd door John Eelman, de 'eeuwige' trainer van Noordwijk, die ook nu nog de scepter zwaait. „Als het klikt tus sen een trainer en zijn team kun je het lang met elkaar uithouden", vindt Bröring, die overigens niet meer terugkeerde in het eerste elf tal van Noordwijk. „Een sterk punt van Eelman vond ik dat hij ons de ruimte gaf. Als Kees Kar stens met zijn voetbalinzicht al na vijf minuten in het veld de boel Ruud Bröring. omgooide, deed Eelman daar na afloop niet moeilijk over". „Natuurlijk was het ook wel eens nodig dat hij ons oppepte. Mij liet hij nogal eens als wissel speler op de bank plaatsnemen om me te prikkelen. Als ik dan moest invallen, had mijn tegen stander een kwaaie aan me. Nee, gemeen was ik niet, maar ik praatte wel op zo'n voorstopper in. Daarmee dwong ik op den duur vaak respect af. Alleen met de scheidsrechters had ik altijd problemen. Die worden volgens mij niet goed opgeleid. Harde overtredingen bestraffen ze veel te weinig, maar voor een verkeerde opmerking slingeren ze je meteen op de bon „Als trainer duld ik bij de A-re gionalen van Noordwijk geen ge mene overtredingen. Ook nu we het kampioenschap voor het grij pen hebben laat ik mijn jongens niet aan de noodrem trekken als een tegenstander doorbreekt. Ik vind dat je een titel voetballend moet verdienen. Op basis van ta lent moet de Noordwijkse jeugd trouwens kampioen kunnen wor den". De huidige generatie wil Brö ring toch niet vergelijken met het Noordwijk van 1973 en in 1980, dat toen algemeen amateurkam pioen van Nederland werd. „Die titels kregen we overigens be paald niet cadeau. Ik zal nooit vergeten dat we in 1980 bij Quick Boys tegen Xerxes moesten spelen. Bij hoge uitzondering stonfl dat fantastische Katwijkse publiek achter ons. Mede daardoor bogen we een 2-0 achterstand om in een 3-2 overwinning. Als gevolg van plotseling opkomend onweer kre gen we de wind vol in de rug. De goden moeten ons toen bijzonder gunstig gezind zijn geweest. Hoe wel ik zelf niet scoorde was dat voor mij een dag om nooit te ver geten". TIM BROUWER DE KONING gen. Ook maakte Hazeleger met een tweede plaats op de Zoeterwoudse halve marathon een verrassend goe de entree in de Leidse regio. Zaterdag was het opnieuw raak. De van een scheenbeenblessure sen van hun stoelen doet vallen of herstelde atleet had een eervolle monden laat open vallen van verba- vijfde plaats in de Zilveren Molen- Overdaad (1) In de voetballerij is een nijpend te kort aan scheidsrechters. Dat is een waarheid die nou niet direct zing. Maar een overschot aan nen-in-het-zwart'? Dat kan met het eerste gegeven in de hand vragen oproepen. Bij twee wedstrijden in het Leid- wercj derhalve gediskwalificeerd. loop behaald, maar de jury besliste na afloop anders. Hazeleger zou de race met ontoelaatbaar grote recla me op zijn shirt hebben afgelegd ■hHHH me als kandidaat voor een Olympi sche medaille", herinnert Antipov zich in een recente uitgave van Sov jetski Sport. „Vijf dagen voor de opening van de Spelen kreeg ik van mijn trainers te horen dat ik een bloedtransfusie moest ondergaan. Je zult als een trein lopen, zeiden ze. Zij hebben me verzekerd dat de transfusie niet te controleren zou zijn.']" voetbaldomein was er het afgelo pen weekeinde sprake van Pers hem toch al geïnterviewd aanleiding van zijn vijfde Westlandia in de tweede klasse A, i de heren Nagtegaal en Te Pas pjaats. Alleen met de gevolgen Alexander Antipov liep niet als een trein. Gedurende de drie dagen Zijn uitsluiting deerde de Leidse die volgden op de behandeling had student nauwelijks. Tenslotte had hij koorts. In de eerste serie van de tien kilometer voelde hij van af te tweede ronde pijnlijke scheuten in kwamen opdagen en bij het afde- zjjn reputatie zat de pr-gevoelige at- lingsduel MMO-ASC, met de heren jee^ een beetje in zijn maag. Bij de Beij en Beuser. Beide duels plegen Haaswijkloop op paasmaandag in zich normaal op de zondag af te spe- Oegstgeest haastte hij zich naar de len, maar dat zal er weinig maken hebben gehad. Wél mag dui delijk zijn dat zowel de KNVB als de LVB er naast zaten. Arie Schriel, lid van de scheids rechtercommissie in West II, stuurt elke week zón driehonderdvijftig scheidsrechters op pad. "En mag ik dan eens een foutje maken", verde digde Schriel zich. "Bovendien had Te Pas mij telefonisch medege deeld dat hij niet beschikbaar was voor het paasweekeinde". Dus werd Dordtenaar Nagtegaal ver zocht om de Hagenaar te vervan gen. Hetgeen dus niet nodig was, want Te Pas beweert dat de KNVB zijn telefoontje verkeerd interper- teerde. en was derhalve 'gewoon' in Leiden verschenen. In onderling overleg met zijn collega heeft Te Pas uiteindelijk de wedstrijd geflo ten. Overdaad (2) Hetgeen eveneens gebeurde bij MMO-ASC, waar ook een overdaad aan scheidsrechters was en waar de oorspronkelijk aangewezen Goud se arbiter Beuser het duel leidde. Jammer voor de Leidse arbiter Beij die de reis als vervanger voor niets maakte. Het misverstand werd ver oorzaakt door een bericht 'uit de kantine van MMO' oftewel wed strijdsecretaris Van der Kraan van die club. Volgens Cor van Tol, die voor de LVB de scheidsrechters re gelt, had Van der Kraan zich vergist en had niet Beuser maar een scheidsrechter van het vierde elftal zich afgemeld. Aan beide commissieleden toch nog de vraag gesteld hoe het zit met de onkostenvergoedingen van de vier arbiters. Dat zal voor het kwar tet geen problemen opleveren. In elk geval hebben zowel Nagtegaal (vier) en Beij (vijf) vanaf de tribune veel doelpunten gezien, 't Was lek ker weer, de zon scheen en de decla ratie wordt gehonoreerd. Dat ver goedt veel, nietwaar? inschrijftafel om zijn inschrijfgeld te voldoen. „Meestal betaal ik niet voor zo'n loop, waardoor ik bekend sta als zwartloper. Van die reputa tie wil ik zo snel mogelijk afkomen". Transfusie Alexander Antipov. een tiental ja de zij. „Ik had groene vlekken mijn ogen. Halverwege de zesde ki lometer leek het alsof ik geen benen meer had. Ternauwernood kon ik nog uit de race stappen." Op 23-jarige leeftijd had Antipov brons gewonnen tijdens de Europe se titelstrijd van 1978 in Praag. Na de mislukte Spelen van 1980 heeft hij geen resultaten van niveau be haald. Gehinderd door hartrit mestoornissen heeft hij zich in 1983 in Italië laten behandelen. Hij kreeg ampul rebolil, letterlijk een Tafeltenniscoach Jan Vlieg in De Volkskrant: „Wat het maken van plannen be treft, ben ik net een klassieke com munist Die lui stellen hun cij fers ook bij als het ze uitkomt". Jan Vlieg in De Volkskrant: „Ik denk wel eens dat ik de hele bliksemse .boel, de ganse eredivisie, had kaalgeslagen als ik in mijn jon ge jaren door een fatsoenlijke trai ner was opgeleid". PSV-trainer Guus Hiddink in Nieuwe Revu: „Romario is een misser na één se conde alweer vergeten". i Voetbal Inter- ren een van de beste Sovjet-atleten hartversterker. Tijdens een doping- op de lange afstand, heeft onthuld dat een bloedtransfusie vlak voor de Olympische Spelen van 1980 zijn kansen heeft verknald. „Ik had in Zweden enige wed» strijden gewonnen en beschouwde controle in Tbilissi werd hij vervol gens positief bevonden en voor achttien maanden geschorst. Sinds dien, zo verklaarde Antipov in Sov jetski Sport, loopt hij niet meer voor zijn plezier. Reclame Jan van Dijk i national: „Ik heb wel eens gezegd: Renze de Vries en Jan van Dijk hebben FC Groningen grootgemaakt. Geksche rend weliswaar, maar er zit toch een kern van waarheid in". Ex-hoogspringer Ruud Wielart in De Telegraaf: „Een kleine dertig jaar geleden kwam de anti-conceptiepil op de markt. Die is maatschappelijk aan vaard. Zo gaat het met het slikken van dope ook". Dammer Jannes van der Wal in NRC/Handelsblad: „Ik heb zelfs nog wat geld over uit de gouden jaren '83 en '84, toen ik even wat in huizen en effecten rom melde". Ex-Heerenveen trainer Henk van Brussel in de Leeuwarder Courant: „Als het met Henkie gebeurd is, wil hij wel dat er een Friese vlag op zijn graf ligt". Ondanks het feit dat Jan Dirk Haze leger zich pas korte tijd in de atle- tiekwereld begeeft is hij reeds een veelbesproken atleet. Vorig jaar baarde de Leidenaar opzien door als recreant de marathon van Etten- Leur in 2 uur 27 winnend te beëindi- De basketballers van het universiteitsteam van Michigan hadden reden om op de bank een feestje te vieren. Sean Higgens (links) en ploegmaat Glen Rice waren zaterdag topscorer voor de Wolverines, die zich ten koste van Virginia (102-65) plaatsten voor de Final Four, de prestigieuze eindstrijd om het Amerikaans kampioenschap. Aan de titelstrijd wordt door 64 (uni- versiteits)ploegen deelgenomen, het komend weekeinde maken de overge bleven vier, waaronder dus Michigan, uit wie kampioen wordt. (foto AP) „Hoe kunnen al die primitieven imij uitdagen? Die zijn allemaal zo goed als dood". Trainer Frans Körver in Voet- jbal International: i Zonder het voetbal ga ik achter mekaar het hoekje om". Wielrenner Steven Rooks in Sport International: „Ik zet thuis de vuilnisbak buiten ik ken zat renners die met hun benen op de bank blijven zitten. Onzin!" Letterlijke weergave van een artikeltje uit Noord Side, fan clubmagazine van FC Haarlem: „Beste vandalistische vrienden. Op dit ogenblik bereiken mij steeds meer berichten dat het slecht gaat met het voetbalvandalisme in Nederland. Hoe komt dit????. Bege leiding door de politie wordt steeds beter, fouillering grondiger en hek werken steviger. Vroeger kon je nog eens met tien man een hekje omtrek ken, maar daar heb je tegenwoordig ook al honderd man voor nodig.'!!! Nu ook al een pasje maar daar spe len ze ons lekker mee in de kaart. Waarom Wel de grootste rel schoppers kunnen nu lekker tussen het gewone publiek staan en daar rotsooi gaan trappen. Hehe toch nog een lichtpuntje voor de toekomst. Toch moeten wij uitkijken dat ons vak niet verder.in het slop raakt. Ik wil daarom het volgende voorstel len. Laten wij een vakbond oprich ten die onze belangen verdedigd. Want waar blijven we nu als we straks geen eens meer een bommetje op het veld kunnen gooien. Nergens toch?? In de volgende magazine kan je lezen hoe je lid kunt worden van de VW (vakbond voor voptbal van- dalisten) We gaan een eigen blad uitgeven en de volgende cursussen geven: hek trekken krant halen (liefst voorpagina) fouillering neppen steen werpen agentje pesten Geef je op en steun de WV. SLOOP MEE MET DE VWUU! Oud-Ajacied Gerrie Mu'hren iin Ajax Magazine: „Als je Ajax-Feyenoord ziet vind ik het nu wel eens te vriendelijk; wij konden destijds best grote vrienden zijn, maar in het veld konden we el kaar wel vermoorden. Zelfs de vrou wen op de tribune vlogen elkaar aan. Ik zie nog hoe Van Hanegem bij de eerste de beste bal Neeskens met zijn elleboog helemaal de grond in boorde. En toch vond het publiek dat leuker dan dat ze, zoals nu, el kaar een zoen geven. En dan gebeurt er op de tribune ook niets. Er moet gewoon strijd zijn, anders zorgen de supporters zelf wel voor het vech ten". Ajacied Jan Wouters in VI Ju- Ruud Gullit oï in De Telegraaf: „Gelukkig voor het Nederlandse voetbal is Pieter nu uit de hemel ko men vallen". Gerarda de Mos, de vrouw van KV Mechelen-trainer Aad de Mos, Pieter Huistra op de vraag of zij zich wel eens be moeit met de opstelling in Sport International: „Nee, dat is zijn job. Ik laat hem toch niet stofzuigen".

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 23