t? De Groot weet nu waar hij aan toe is nk-, 'Ze staan alleen op scherp in de zaal en in de kroeg" Met Lugdunum kan het nog steeds alle kanten op SJC laat de moed zakken Na dubbel verlies valt doek voor Blauw Zwart UVS moet naar beneden kijken UDO ergert zich groen en geel en ziet rood LDWS grijpt bij RFC de laatste strohalm DINSDAG 28 MAART 1989 SPORT PAGINA 19 Rijsbergen treurt om instelling Roodenburgers LEIDEN Roodenburg gaat het de komende weken heel zwaar krijgen in de tweede klasse. In het paas weekeinde haalde de Leidse ploeg in een dubbel programma slechts twee punten door een 4-2 overwin ning tegen het gedegradeerde Al- tior. Uit bij Verburch, in het West- land, liet het elftal zich gisteren zon der veel tegen te stribbelen naar de slachtbank leiden: 3-0. Met uitwed strijden tegen koploper SFC in Schiedam en degradatie-kandidaat Westlandia voor de boeg, moet Wim Rijsbergen oppassen dat Rooden burg niet zelf in de gevaren-zone be landt. Het gat met de koploper is vier punten, het degradatie-spook loert op drie punten afstand. Het zou kunnen dat eind april, bij Lugdunum - Roodenburg beide ploegen al met één been in de derde klasse staan. Roodenburg heeft kwaliteit ge noeg wat in de eerste helft van de competitie een koppositie oplever de. Het keerpunt kwam na de 1-2 thuisnederlaag tegen Lugdunum. Voeg daar (vier weken geleden) een desastreus verlies bij VUC aan toe (5-1) en het valt te begrijpen dat de spelers zonder zelfvertrouwen op het veld lopen en iedere overtuiging missen. Alsof balbezit een pro bleem is, wil iedereen het speeltuig zo snel mogelijk weer kwijt aan een mede-speler. Tegen een slecht spe lend Altior slaagde Roodenburg er in ongeveer de helft van de grove verdedigingsfouten van de oppo nent af te straffen. Tegen een stug en hard werkend Verburch volgde echter de zoveelste ontgoocheling. De thuiswedstrijd tegen Altior uit Langeraar had het herstel moeten inluiden. Een fanatiek begin gaf beide partijen kleine kansen, waar bij de grimmige Roodenburgers weliswaar de meeste overtredingen maakten, maar ook de persoonlijke duels wonnen. Na een half uur kwam Roodenburg op een verdien de voorsprong. Marcel Prins nam de corner van rechts. Marcel van de Burg liep onder de bal door en Ro nald Jansen knikte hard in. Daarna liep de Leidse aanval echter tot drie maal toe met open ogen in de bui- tenspelval. Meteen na rust maakte Van de Burg 2-0, toen hij alleen door het centrum trok en de bal met buiten kant voet in de hoek schoof. Het ho gere tempo speelde echter ook de twee snelle Altior-spitsen in de kaart. Wilco Riethoven en Edwin Sassen zorgden in het centrum voor het nodige gevaar, omdat Peter Pret (broer Rob is geblesseerd) zich niet echt zeker toonde als mandekker. Doelman Marcel Vink redde een kwartier voor tijd bij een inzet van René van der Hoorn, maar Marcel Kampman scoorde in de rebound. Nog geen minuut later pikte Glenn Helder een afzwaaier van te genstander Edward van der Jagt op bij de middenlijn en na een lange rush schoot hij Roodenburg naar 3- 1. Wederom bleek een voorsprong van twee doelpunten niet voldoen de om de wedstrijd rustig uit te spe len. Vink veroorzaakte tien minu ten voor tijd een onnodige straf schop, die Hans den Hartog benut te. Maar invaller Jeffrey van As maakte daarna de zaak af door zijn eerste doelpunt voor de hoofd macht in te koppen, nadat Van de Burg de bal op de lat had gelegd. Jansen en Helder verzuimden ver volgens de kloof te vergroten. Vol goede moed trok Rooden burg gisteren naar Verburch in Poeldijk. Twee voorzichtige, elkaar aftastende elftallen hadden beide zaterdag gewonnen en leken lange tijd tevreden met een gelijk spel. Veel rondspelen tussen de twee zes- tien-meter lijnen, voortdurend te rugspelen op de doelman en veel duw-en-trek werk, waarbij de lan gere en zwaardere Poeldijkers meestal hun tegenstander uit het evenwicht brachten. Na een half uur moest Peter Pret het bij een verre inworp alleen op knappen in het strafschop-gebied. Ton Jongmans won het kop-duel, knalde de bal tegen de lat en zag John Zuiderwijk met een diagonaal en onhoudbaar schot in de rebound Na rust had John van Berkel plaats gemaakt voor Jeffrey van As, waarbij Gottmer naar rechts ver schoof. Roodenburg nam het heft in handen en overheerste een half uur lang. Van de Burg twijfelde echter twee maal tussen zelf schieten of af geven en zag de beide mogelijkhe den voorbij gaan. Verburch hield met hard schoppen en hard lopen het hoofd boven water. De Leide- naars kregen alle vrije trappen mee, maar misten de scherpte en de snel heid. Helder bleef zichzelf vastlo pen ver vóór hij het doelgebied was genaderd en ook Prins liet weinig zien. De genade-klap kwam een kwartier voor tijd toen Verschoor de bal nog van de lijn haalde, maar LEIDEN Lugdunum, dat in het paasweekeinde slechts één duel be hoefde af te werken, heeft zich door een 3-1 zege in een directe confron tatie op vier punten van degradatie kandidaat Westlandia gespeeld. De marge met koploper SFC bedraagt echter evenzovele punten en het gat met de vijfde mogelijke afdaler Quick is slechts drie punten. Daar door bevinden de Leidenaars zich in de merkwaardige positie dat zij hun blik zowel omhoog als omlaag gericht moeten houden. Over pakweg twee wedstrijden kan de situatie geheel anders zijn. Dan is het heel goed mogelijk dat Lugdunum een degradatieplaats in neemt of tot de titelgegadigden be hoort. In eenzelfde situatie bevindt zich stadgenoot Roodenburg. Van de zenuwen wordt in Leiden-Noord en de Kikkerpolder dus het uiterste gevergd. Een gegeven dat door de Leidse trainer Henny de Klerk ook in het belangrijke duel met Westlan dia onderkend. „De wedstrijd stond bol van de spanning en dat was aan de spelers te merken", aldus De Klerk, die tevens vond dat de com binatie te weinig werd gezocht. „De ploeg gaat tenonder aan teveel voet- John Zuiderwijk vervolgens toch zijn tweede treffer zag scoren. Net als bij de 2-0, ging Vink bij het derde doelpunt niet geheel vrijuit. De spe cifieke lijnkeeper kwam te vroeg uit zijn doel en werd door Frans van Dijk met een lobje verslagen. Wim Rijsbergen kon het drama in Poeldijk nauwelijks vatten: "Je hoeft mij niets te vragen, je hebt het zelf gezien. Iedereen heeft vandaag slecht gespeeld, de scherpte ont brak. Vroeger telde er maar één ding. Tegenwoordig staan ze op scherp op maandag-avond in de zaal en op vrijdag-avond in de kroeg, dan schiet de zondagmiddag er bij in". Daarom is Roodenburg nog ver verwijderd van een veilig punten- aantal. Bovendien lopen de 'ster spelers' teveel met hun hoofd elders te voetballen. Nog zeven weken bik kelen zou wel eens teveel gevraagd kunnen zijn. REMMELT OTTEN LEIDEN Blauw Zwart is na twee nederlagen in het paasweekeinde definitief gedegradeerd en mag het volgend jaar onder leiding van Pe ter Ciere in de tweede klasse gaan proberen, met Lugdunum en Roodenburg als mogelijke tegenstanders. Zaterdag verloren de Wassenaarders van koploper DCV uit Krimpen aan de IJssel. Het legioen oud-profs speelde zich al voor de rust naar een comfortabele 2-0 voorsprong. De nieuwe grasmat was door behan deling met zand van inferieure kwaliteit erbarmelijk slecht te bespelen, maar dat leverde de thuisploeg geen problemen op. Sjaak Aarnoutse bracht Hans de Reuver in stelling en Jan de Boer schreef de tweede treffer op zijn naam. Na rust kopte De Reuver nog een hoekschop bin nen. Blauw Zwart-spits Frank Voorham zag een fraaie inzet uit de krui sing getikt. Gisteren kreeg de jeugd van Pim Westgeest een kans tegen Sparta. Nadat het lang slechts 1-0 stond, gooide het inbrengen van aanvaller Mark van der Kooy voor de uitstekend spelende middenvelder Thierry van der Ploeg (A-junioren), de Wassenaarse opstelling in de war. Op eens was het achterin open huis en liep Sparta door naar een ruime 4-0 overwinning. Ron Timmer, Jean Rodriguez en Jacques de Haan benut ten de ruimte optimaal, nadat Aad Andriesse voor rust al had gescoord. HAARLEM/LEIDEN - Het heeft even geduurd, maar eindelijk weet Ruud de Groot wel ke rol UVS in de hoofdklasse vervult: die van degradatiekandidaat. Door het wisselvallige optreden van zijn ploeg kon de Leidse oefenmeester dit seizoen maar geen duidelijkheid krijgen over de status van UVS. Het ene moment presenteerde de jubilaris (75 jaar) zich als een hoogvlieger, terwijl pal daarop schrikbarend laag werd gevlogen. Maar na drie zeperds op rij weet De Groot eindelijk wat hij moet doen: naar beneden kijken, vooral naar RVC. r voorlaatst is de volgen de tegenstander van UVS dat een voorsprong van vier punten koestert. Met nog zes wedstrijden voor de boeg moet dat een veilige marge zijn, maar na het dramatisch verlopen paasweekeinde kan het met UVS nog mgar één kant op: de verkeerde. De onnodige nederlagen tegen Blauw Wit en EDO (1-2 en 2-1) deden De Groot gisteren verzuch ten "dat het nog wel eens heel erg moeilijk kan worden. Zeker als je wedstrijden gaat verliezen die je ge woon in de knip moet hebben". Dat gold niet alleen voor de wed strijd van gisteren tegen EDO, maar ook voor het treffen van zaterdag met titelpretendent Blauw Wit. UVS speelde de Amsterdamse op ponent in de kaart met een merk waardig soort twee linies-voetbal. De ene helf van het team van De Groot hield zich bezig met verdedi gen, de andere helft zocht de aanval. Van een verbindingslinie was geen LEIDEN Het degradatieduel in de zondag vierdeklasse A tussen LFC en UDO eindigde paaszater dag in een magere 1-0 zege voor de Kanaries. De discutabele' beslissin gen van arbiter Blikman in dit rom melige duel, leidden op het veld aan UDO-zijde tot de nodige irritaties en werkten buiten de lijnen bij de neutrale toeschouwers danig op de lachspieren. Met slechts zeven vaste krachten in de ploeg begon UDO deze wed strijd furieus. Bij een aanval over de rechter flank moest de LFC-defen- sie al in de tweede minuut aan de noodrem trekken, toen Ruud Stuif zand alleen was doorgegaan. Drie minuten later was het wederom Stuifzand die van zich deed spre ken. Deze keer in negatief opzicht, want een verkeerde terugspeelbal op zijn doelman Michel van Haren stelde de alerte Sydney van der Pluim in staat de, naar later bleek, winnende treffer in de touwen te schieten: 1-0. Ondanks deze vroege openings treffer wist LFC het betere veldspel niet in meer doelpunten om te zet ten. De hardwerkende Edwin Bek kering en de voor prima individuele acties zorgende Iwan van Haft ston den aan de basis van een paar goede aanvallen. Een onschuldige uitlating van de licht geblesseerd spelende Hans Braat, betekende in de ogen van ar biter Blikman een boeking. Dat Pe ter Oudshoorn vlak voor rust even eens op de bon geslingerd werd we gens aanmerkingen op de leiding, was voor de leidsman aanleiding om zich in de tweede helft als een strenge schoolmeester té manifeste- Tien minuten na rust was UDO- speler Wilbert Vink het volgende boekingsslachtoffer bij een on schuldige charge contra Sjaak te Hennepe. Dat de hardwerkende Oegstgeestenaren nauwelijks meer aan een gerichte aanval toekwa men, had dan ook alles te maken met de straffe leiding. Bij een aanval in de 65ste minuut had de verdere onzichtbare Michel Mejri LFC aan een veilige marge kunnen helpen, maar de door Loek Post op maat geplaatste bal werd door de LFC-spits meters naast ge schoten. Enkele minuten later belandde de bal aan de overzijde van het veld na een goed genomen hoekschop bij Frank Dofferhoff. Deze speelde zich vrij en stelde met een snoeihar de knal keeper Peter van der Wal op de proef. Slechts een schot tegen de lat van Peter Oudshoorn leverde nog gevaar voor LFC op. De arbitrale hoofdrol kreeg een vervolg toen Wilbert Vink met nog een kwartier te gaan het veld kon verlaten (tweede boeking) en kort daarop werd gevolgd door de onge hoorzame UDO-aanvoerder Hans Suzan. "Onbegrijpelijk", zo kwalificeer de de door Blikman op zijn beurt nog uit de dug-out gestuurde UDO- oefenmeester Peter Ciere het arbi trale optreden. "Ik draai al een aan tal jaartjes mee. Deze scheidsrech ter ken ik, maar dat hij zich zo liet inpakken, kan ik niet accepteren. Met fluiten heeft dit niets te ma ken". Arbiter Blikman oordeelde uiter aard anders: "Ik fluit al vijtien jaar, maar iemand het veld uit sturen, dat doe ik alleen als het iemand z'n tweede boeking is en als men zich met de leiding bemoeit. Dat Suzan moest vertrekkken had te maken met het feit dat hij zijn naam niet wilde noemen, terwijl hij gewoon door had kunnen spelen", zo verde digde de wanhopige man in het zwart zich. RON HOOGENDAM sprake zodat Blauw Wit heerste op het braakliggende middenveld. Met Hans van Leeuwen als linker vleugelverdediger en Marcel Tols- ma als linker spits stelde UVS hevig teleur tegen een allerminst impone rende tegenstander die op 0-1 kwam door een treffer van Hans Weehui zen. Een doeltreffende kopbal van Mario Faber bracht UVS nog wel langszij, maar de voormalige jeugdinternational en Ajacied Dave Markus besliste de magere pot in Amsterdams voordeel. Behalve twee punten verloor UVS zaterdag ook René de Graaf en Marcel Valk. De Hazerswoudse doelverdediger had enige tijd mo del gestaan voor het wispelturige UVS, maar was de laatste weken in behoorlijke doen. Halverwege de tweede helft van de ontmoeting met Blauw Wit moest hij echter met een •gescheurde knieband plaats maken voor Chris Hoogeweij. In de kleed kamer kreeg De Graaf even later ge zelschap van Marcel Valk. De op vliegende technicus had zijn inval beurt opgeluisterd met een forse charge waarvoor hij, net als eerder Mario Faber, werd geboekt. Toen Valk, die er net een schorsing van vier wedstrijden op had zitten, ver volgens luidkeels aankondigde dat hij arbiter Gerrets te lijf zou gaan, kon hij uiteraard inrukken. Op het wedstrijdformulier vermeldde de leidsman dat hij zich door de Leide- naar bedreigd voelde. Valk hoeft er dus niet meer op te rekenen dat hij dit seizoen nog in actie komt. Na het drievoudige verlies van za terdag dreigde UVS bij een nieuwe nederlaag de aansluiting met de middenmoot te verliezen. Vandaar dat De Groot in de uitbeurt tegen EDO, dat net als UVS negentien punten uit evenveel wedstrijden had verzameld, voor wat meer ze kerheid achterin koos. Henry Pouw diende de beweeglijke 'zwerver' Derde plek Hendrix ANTWERPEN (Rtr) - Emile Hen drix is zaterdagavond in de voor laatste wedstrijd, die telt voor de Europese competitie van de wereld beker springen met Zargo als derde geëindigd. In Antwerpen ging de zege naar de Fransman Philippe Rozier met Malesan Oscar Minotie- re, die daardoor in de algemene rangschikking van een gedeelde vijftiende plaats opklom naar de achtste. De tweede plaats was voor de Luxemburger Edgar Henri Cuepper met Calando. Het drietal ging in de eerste barrage foutloos rond. Beste Nederlander in de com petitie is Rob Ehrens, die met 52 punten op de negende plaats staat. Niels Langenberg te schaduwen, terwijl Leon Meijs (in de slotfase ge boekt) de bewaking van spits Rob van Berkel op zich nam. Fred Filip- po kreeg een vrije rol, terwijl Rick van Dijk zijn opwachting mocht maken als linksback waardoor Hans van Leeuwen weer zijn ver trouwde positie links op het mid denveld kon innemen. Zonder Marcel Tolsma, die door alle omzettingen op de bank was be land, schoot LTVS voortvarend uit de startblokken. Tot drie keer toe was Hans de Kruys in de openings fase dicht bij 0-1, maar doelman Pe ter van der Kwaak redde even zo vaak telkens fraai op de inzetten van de Leidse spits. Nadat Soner Kolemenoglu zijn directe tegenstander De Kruys nog een keer ten koste van een boeking een halt had toegeroepen, viel dan toch de openingstreffer. Zij het aan de overzijde van het veld en tegen de verhouding in. Na een lage, strakke voorzet van René Hendriks liep Rob van Berkel de bal simpel tegen de touwen: 1-0. Drie minuten later kreeg UVS waar het recht op had, al was de ge lijkmaker een cadeautje van John Keur die zijn tegenstander Gerry Jansen volkomen onnodig binnen de beruchte lijnen tegen de grond werkte. Vanaf elf meter mikte Ma rio Faber bijzonder nauwkeurig raak: 1-1. Probleem Na die gelijkmaker moest UVS het initiatief aan EDO laten dat via Van Berkel (voorlangs), Fred van 't Veldt (spetter op de lat) en Rob Meinsma (redding Hoogeweij) bijna op voorsprong kwam. Maar de 2-1 viel pas op het moment dat UVS de zaak weer onder controle leek te hebben. Dat was na een kleine tien minuten in de tweede helft waarin grensrechter De Graaff de fluit overnam van de Limburgse arbiter Damen, die met een spierblessure moest afhaken. Terwijl UVS druk bezig was het overwicht te herstel len, verkeek Hoogeweij zich lelijk op een plotselinge uithaal van Lan genberg, die het keepersprobleem van De Groot nogmaals onder streepte. De UVS-trainer zag in het verloop van de matige wedstrijd hoe de uit blinkende Van der Kwaak net als in de beginfase zijn ploeg overeind hield. "Die jongen pakt punten voor de club", constateerde De Groot na afloop. "Mijn keepers kostten mij alleen maar punten. Bij elk schot op het doel houd ik mijn hart vast. Eén ding is duidelijk. UVS moet vol gend seizoen een andere keeper hebben en die zal er komen ook". Het valt niet te ontkennen dat bij UVS de plaats onder de lat zwak be zet is, maar om de tegenvallende team prestaties van de laatste we ken te verhalen op de falende man nen tussen de palen, gaat wel wat ver. De Groot evenwel: "Met uitzon dering van de keepers speelt nie mand bij ons echt slecht. Ze scoren misschien geen achten, maar wel zesjes en dat is voldoende om pun ten te pakken. Maar als tussen die zesjes een drie zit, wordt het anders. Zeker als die drie op conto van de keeper komt". JAAP VISSER NOORDWIJK - Ook in de twee wedstrijden van het paasweekeinde slaagde SJC er niet in verbetering te brengen in de uitzichtloze positie. Zaterdag boden de Noordwijkers koploper SFC weliswaar uitsteken de tegenstand, maar gingen toch onverdiend met 0-1 tenonder. Om dat het aanmerkelijk betere spel van de laatste weken opnieuw geen resultaat had opgeleverd, liet de ploeg van trainer Jan Faas de moed zakken. In de wedstrijd van maan dag tegen Velo was SJC totaal van slag. Een pover operend Velo was te kloppen was geweest als SJC het ni veau van zaterdag had kunnen be reiken. Twee blunders van keeper Chiel Smit deden SJC nu de das om: 0-2. Hoewel de degradatie met nog ze ven wedstrijden voor de boeg nog geen feit is, ziet zelfs de trouwste SJC-supporter geen mogelijkheden voor een langer verblijf in de twee de klasse. Oefenmeester Jan Faas, volgend seizoen werkzaam bij der deklasser DOSR: "Voor SJC is het te hopen dat ervaren krachten als Ben van der Zalm, Peter Marynen en Jos Alders straks niet opnieuw afhaken. Voor de winterstop moest ik teveel een beroep doen op jonge spelers, die nog niet aan het grote werk toe waren. In een elftal waarin de lijnen worden uitgezet door men sen als Peter Marijnen en Ben van der Zalm kan je één of twee jonge ren zonder problemen laten rijpen. Ook hoop ik dat mijn opvolger Har ry Loeris een keeper aan zijn selec tie kan toevoegen. Met maar één keeper ben je in geval van blessures of vormverlies wel heel kwetsbaar en een beefje concurrentie voor de plaats onder lat, kan ook geen kwaad. SJC-SFC 0-1 Het leek er op dat koploper SFC de hekkesluiter van de ranglijst snel zou overrompelen. SJC wist de eer ste stormloop echter goed te door staan en kreeg dankzij een voor beeldige inzet steeds meer greep op de wedstrijd. De slag werd voorna melijk op het middenveld geleverd, waar de ploegen elkaar lange tijd in evenwicht hielden. Na een half uur spelen brak SJC een paar maal kansrijk door, maar de thuisclub was niet gelukkig in de afwerking. Marco de Ridder was uit hoek schop, nog het dichtst bij een tref fer, maar zijn kopbal werd door ver dediger Marcel van Hattum van de doellijn gehaald. Nadat SJC vergeefs had gedomi neerd had, kwam de onverdiende tegentreffer. Een van de zeldzame SFC-aanvallen werd net buiten het SJC-zestienmetergebied ten koste van een vrije trap onderbroken. De trap van Marcel Oosterdyk ketste van de SJC-muur voor de voeten van Ferry Meerhof, die het vonnis over het ongelukkige SJC velde. Dat de druiven voor SJC zuur wa ren bleek uit het feit dat zowel Jan van den Berg, als keeper Chiel Smit zich in de slotfase aan natrappen te buiten ging. Dat ontging scheids rechter Van de Graaf zodat het onsportieve gedrag onbestraft bleef. SJC-Velo 0-2 Een aangeslagen SJC bepaalde zich tot plichtmatig verdedigen. Maar ook Velo kon op de slechte grasmat het spel niet maken. De matte vertoning leek regelrecht op een 0-0 uit te lopen, tot SJC-keeper Chiel Smit zich tot twee keer toe vergaloppeerde. MIEP VROONHOF De Klerk voelde zich toch al ont hand doordat spits Frans Sjardijn afwezig was en Harm de Vos en Hans van As niet geheel blessure- vrij moesten aantreden. Het laatsge- noemde duo speelde met bandages om het dijbeen en in de tweede helft kwam een indentiek ingepakte Ro bert de Roo de zwak spelende Mo hammed Ait El Houssi vervangen. Dat gaf een merkwaardige maar te vens heroïsche aanblik en liet de ze ge extra lekker smaken. Want toen Cees van Dam op aangeven van Wim van Dijk al in de zesde minuut de score voor de gasten opende leek dit duel voor Lugdunum alleen maar een bittere nasmaak te krij gen. De soep bleek echter niet zo heet als hij werd opgediend want West landia kon de 0-1 voorsprong niet verder uitbreiden. Acht minuten la ter kwam de thuisploeg op gelijke hoogte nadat een schijnbaar kanslo ze solo van Van As door arbiter Te Pas met een vrije trap was beloond. Cees van Tongeren bediende met een effectvolle trap Cees Schouten die doelman Marcel de Jong met een kopbal in de verste hoek ver sloeg (1-1). Beide ploegen schenen zich daarop bij de gelijke stand neer te leggen, want tot aan de rust werd de tegenstander het vuur niet na aan de schenen gelegd. Met het verschijnen van De Roo bleek Lugdunum de opbouw van achteruit beter te kunnen verzor gen, wat ook dringend nodig was. Want de Leidenaars speelden het geliefkoosde spelletje, waarbij de tegenstander het spel moest maken en Lugdunum zelf op de tegenstoot gokte. Dat had al snel succes. Al in de 48e minuut trapte Hagenaar Theo Verbeek volledig over een voorzet van De Vos heen waardoor Ron van der Weyden tot zijn eigen verbazing de 2-1 mocht inschieten. De 3-1 van De Vos was te danken aan een enorme blunder van libero Verbeek die volkomen onnodig een één-tegen-één duel met de Lugdunum-aanvoerder verloor. De Leidenaar vergat op slag alle pijn en mede dankzij zijn doeltreffende schuiver is Lugdunum voorlopig weer even uit de zorgen. RUUD PATTIAPON LEIDEN - LDWS lijkt niet van plan zich zomaar degradatie neer te leggen. De hekkesluiter van de der de klasse greep de laatste strohalm en behaalde tegen nummer drie van de ranglijst RFC een kleine 0-1 over winning. Meerburg speelde zich door een 0-3 nederlaag verder in de problemen en bezet nu samen met Alblasserdam en LDWS de onder ste drie plaatsen, die voor degrada tie in aanmerking komen. Met nog vier wedstrijden te spelen en slechts twee punten achter op ONA is er voor de drie staartclubs nog een ontsnappingsmogelijkheid. RFC-LDWS 0-1 In een wedstrijd met twee gezich ten was het LDWS dat in de eerste helft de overhand had. Terwijl de Vlietclub met een reeks van aanval len het RFC-doel belegerde, kwam het succes voor LDWS uit een solo actie van Erik van der Weijden. Hij veroverde de bal na een lange trap van Ger de Roode uit de Leidse ach terhoede en passeerde in één bewe ging RFC-keeper Jan Stuifzand. Na rust ging RFC verbeten op jacht naar de gelijkmaker. Wil Aker boom hield echter de gevaarlijke RFC-spits Imro Goedhoop uit de wedstrijd. Goedhoop kon slechts twee keer zwaar gehinderd op de paal kon schieten. Marcel van Leeu wen pareerde met uitnemend kee perswerk schoten van Wim Teerds en Jerry de Groot, zodat LDWS de belangrijke punten uit het vuur sleepte. Meerburg-WSE 0-3 In de eerste helft waren de kansen op de openingstreffer voor Meer burg. Ton Klink faalde echter tot twee keer toe oog in oog met de WSE-keeper. Ger van der Werff zag zijn treffer wegens hands afge keurd. Onmiddellijk na de rust liep het mis voor Meerburg. Fred Hage naars verspeelde de bal aan René Moons. Zijn voorzet werd door Er- win Pleus langs Peter van der Heij den gewerkt. Terwijl Meerburg met man en macht probeerde de zaken weer recht te zetten, werd de één-te- gen-eén spelende achterhoede ech ter nog twee keer afgetroefd, waar bij opnieuw Erwin Pleus het karwei afmaakte.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19