'Bod ziekenhuizen nog onvoldoende' Kalme handel door paasreces Tuinbouw-cao: twee keer 1,5 erbij Perscombinatie in last door verzet tegen fusie met NDU 'Hele dag beurshandel' Onze afdeling reserve-onderdelen heeft maar 1 telefoonlijn. VRIJDAG 24 MAART 1989 Acties verpleegkundigen lijken onafwendbaar DEN HAAG (GPD/ANP) - Acties in de ziekenhuizen lijken onafwendbaar geworden. De ziekenhuizen en verpleeginstellingen hebben zich gisteren geschaard achter het streven van de Nationale Ziekenhuisraad om de loonruimte op te rekken van 0,72 naar 2,85 pro cent, maar de bonden vinden dit nog steeds onvoldoende. Zij blijven vasthouden aan hun looneis van vijf procent. Vanaf maandag 3 april zullen acties worden gevoerd. Autoverzekering gaat niet overal in prijs omhoog DEN HAAG (GPD) - Autoverzeke ringen worden dit jaar niet bij alle verzekeringsmaatschappijen duur der. De premieverhogingen en de andere maatregelen die de laatste jaren zijn genomen om de autover zekeraars uit de verliezen te halen, hebben een aantal maatschappijen weer boven de streep getrokken, waardoor zij een nieuwe premiever hoging niet nodig hebben. Eerder geconstateerd dat de premieverho- deze week liet de Amersfoortse ver- gingen en de beperkingen in de ver zekeraar Levob weten dat gedacht zekeringen die de laatste jaren zijn werd aan een verhoging van de pre- doorgevoerd, hebben meegeholpen mie voor de wettelijke aansprake- aan het bereiken van betere resulta- lijkheidsverzekering voor auto's ten. Een aantal verzekeringsmaat- met 5 procent. schappijen werkt alweer met winst. De Contact Commissie Motorrij- Veel bedrijven leggen echter nog tuigverzekering (CCM) heeft de steeds toe op de verzekering van kwestie gisteren besproken. Uit een personenauto's. analyse van de resultaten die de ver- Wegens de verschillen in de uit- zekeraars hebben behaald, bleek komsten van de schadestatistieken in de branche heeft de CCM niet tot een algemene premieverhoging-wil len adviseren. Voorheen gebeurde dat wel, onder meêr ook met de maatregel die het meeverzekeren van autoradio's beperkte en de be paling dat inbraakschade bij (po ging tot) diefstal van een autoradio voortaan ook ging meetellen bij het vaststellen van de no-claimkorting. HBG niet uit op vijandig bod op Volker Stevin RIJSWIJK (GPD) - De Holland- Adviezen van de CCM hoeven sche Beton Groep (HBG) zal niet erigens niet door de verzekering- proberen Koninklijke Volker Ste vin tegen zijn zin in over te nemen. "Het doen van een openbaar bod op advies wil daarom ook niet zeggen de aandelen, vinden wij dat de verzekeraars die verlies lij den op de autoverzekering, hun pre mies niet zullen verhogen of geen stuur van HBG bij de presentatie andere maatregelen zullen In de CCM zijn alle in Nederland werkzame motorrijtuigverzeke- de gewone certificaten raars vertegenwoordigd. De Nationale Ziekenhuisraad hield gisteren op twee plaatsen zogehe ten ledenraadplegingen. Tijdens bijeenkomsten in Utrecht en Veld hoven werd de situatie besproken, die is ontstaan sinds enkele dagen geleden de onderhandelingen over een nieuwe cao voor het verplegend personeel werden afgebroken. Na afloop werd meegedeeld dat de werkgeversorganisatie zich op nieuw tot de overheid zal wenden om extra loonruimte te krijgen. Eer der werd zo'n verzoek afgewezen. Volgens wettelijke bepalingen is het de overheid die in deze sector bepaalt welke ruimte voor verbete ring van de arbeidsvoorwaarden be staat. Verantwoordelijke bewinds man is minister De Koning (sociale zaken), die steeds heeft gezegd niet meer dan 0,72 procent te kunnen toestaan. De instellingen in het zie kenhuiswezen, verenigd in de NZR, willen nu dat hij daar 2,85 procent van maakt. De bonden blijven echter bij hun eis van vijf procent voor dit jaar. NZR-voorzitter prof.dr.G.van Veld hoven zei na het raadplegen van de leden: "We hebben alle sympathie voor de eisen van de werknemers. ken werknemers zou neerkomen op 'een sigaar uit eigen doos'. Lubbers wees er gisteren op zijn wekelijkse persconferentie op dat de reserves bij het pensioenfonds PGGM even eens zijn gevormd door de werkge vers in deze sector en de burgers. De premier lanceerde vorige week op een CDA-bijeenkomst in Apeldoorn het idee de salarissen van verpleegkundigen enigszins te verhogen met gebruikmaking van de opgepotte pensioenpremies. Van de vakbonden kreeg hij toen het verwijt dat het om geld gaat dat de werknemers in d.e verpleging toch al toekomt. Het kabinet praat volgende week met de NZR. Belangrijk punt van gesprek is of de werkdruk van het verplegend personeel de afgelopen jaren is toegenomen. Volgens Lub bers moet eerst worden nagegaan of de financiële ruimte in de gezond heidszorg ook is besteed aan het op vangen van die werkdruk of bij voorbeeld is opgegaan aan investe ringen in apparatuur. Verhoging van de lonen in de ver pleging mag volgens Lubbers niet leiden tot een stijging van de Maar vijf procent in één keer is niet vjoor burgers, reëel. Met het bepleiten van 2,85 procent bij de overheid zullen wij 'Het kabinet moet opkomen v.ir UYT-...-n-,--j burger die niet aan de onderhan- de kastanjes uit het vuur moeten ha- delingstafel zit aldus de premier, len". AMSTERDAM (ANP) - De bezwa ren van de stichtingen die eigenaar zijn van de Perscombinatie (PC) te gen de fusieplannen met de Neder landse Dagblad Unie (NDU) heb ben binnen de Perscombinatie ge- "Commissarissen en directie van de Perscombinatie hebben steeds heel hard geknokt voor de plan nen", aldus De Jong, die zegt zich ook persoonlijk verantwoordelijk te voelen. Bij alle tumult die rond de leid tot ernstige problemen. M. de fusieplannen is ontstaan. Jong, directievoorzitter van de schouwt hij de eis van de stichting Perscombinatie (PC), wil dat de drie het Parool, om bij onderhandelin- stichtingen hun afwijzende hou- gen vooraf de instemming te vragen ding ten opzichte van de fusie met de NDU "met argumenten onder bouwen". De Jong verklaarde giste ren alsnog zelf niet erg onder de in druk te zijn van het dwarsliggen van de stichtingen het Parool, de Volks krant en de Christelijke Pers (Trouw). Over een eventueel vertrek als di rectievoorzitter zegt De Jong mo menteel geen zinnige mededeling te kunnen doen. Volgens verschillen de kranten van PC en de NDU zou De Jong hebben gedreigd op te stappen als de fusieplannen niet als nog doorgang zouden vinden. De PC-voorzitter zegt evenwel door te gaan "tot ik zie dat het geen zin meer heeft". Vooral die laatste opmerking is Van Veldhoven niet in dank afgeno men. Voorzitter van de vakbonds delegaties Rob de Vries: "Dat is de limit; wij voeren acties tegen onze zin. De werkelijke strijd wordt gele- vijftien verd door de mensen uit de ver pleegkunde en niet door de werkge vers. Wij houden keihard vast aan Acties die in VOOrbereiding de eis van vijf procent Volgens De jn de afgelopen weken is voor het Vries en andere vakbondswoord- eerst in jaren op kleine schaal actie voerders hebben nogal wat direc- gevoerd in de tuinbouw - zijn afge- ties van ziekenhuizen te kennen ge- blazen. Het akkoord voorziet in geven dat het verstandig zou zijn loonsverhoging per 1 juli en per lja- 1990 met beide keren ander- neerkwamen op verlaging van de In de nieuwe cao is verder opge- aanvangssalarissen en van de nomen dat ook in de laagste loon- avond laat een akkoord bereikt over jeugdlonen in de tuinbouw van tafel groepen voortaan loonschalen zul- cao voor de tuinbouw, verdwenen. De bonden hadden in- len worden ingevoerd. Tot dusver trekking van die eisen door de gold vooreen vast bedrag voor ieder werkgevers gesteld als voorwaarde die zich in die groepen bevond. Dat voor verdere onderhandelingen. bedrag veranderde hooguit door De bonden hebben ook enigszins aanpassing als gevolg van prijscom- hun zin gekregen waar het plannen pensatie. ter bevordering van de werkgele- Wao'ers krijgen op basis van de genheid betreft. Er komen scho- nieuwe cao ook in het tweede jaar Premier Lubbers bestrijdt dat half procent. De automatische prijs- lings- en arbeidspools alsmede van hun wao-uitkering een aanvul- loonsverbetering voor het ver- compensatie blijft van kracht met werkervaringsplaatsen. Door ook ling. In het eerste jaar wordt aange- 300 gulden per mensen van 58 jaar die al 40 dienst- vuld tot 100 procent van dat laatste jaren hebben, met vut te laten gaan loon, in het tweede jaar tot 90 pro- normaal ligt de vut-leeftijd op 59 cent. Nadien wordt de wao-uitke- looptijd van jaar zullen in de tuinbouw naar schatting 800 banen extra beschik- ring aangevuld tot het de VUT-uitkering (87,5 procent). Vrouwen in de tuinbouw kunnen rekenen op veertien weken zwan- "De directie is aangesteld door het hoogste gezag, de raad van com missarissen", aldus De Jong. "Van hen ontvangt zij instructies. De di rectie laat zich niet door de stichtin gen onder curatele stellen". De PC- voorzitter zegt zich uiteraard wel neer te leggen bij het feit dat de stichtingen als aandeelhouders uit eindelijk de fusieplannen kunnen afwijzen. Over de mogelijkheden voor een fusie in een andere vorm zullen de partijen binnen PC volgens De Jong waarschijnlijk binnen twee loren zullen gaan, weken overleg voeren. De directie voorzitter wijst in dit verband op eerdere verklaringen van de stich tingen, waaruit volgens hem duide lijk is dat het Parool, de Volkskrant en Trouw onvoorwaardelijk tegen de fusieplannen in huidige vorm zijn, maar fusie als zodanig niet vol ledig afwijzen. de jaarcijfers. HBG heeft al ruim 41 percent van aande- Volker Stevin en zou graag een volledige samensmelting van beide concerns zien. HBG zal vol gens Andtz alleen een openbaar bod op de rest van de aandelen overwe gen als blijkt dat een ander bouw concern Volker Stevin op die wijze wil overnemen of als een bondge noot door het Rotterdamse aanne mingsconcern wordt binnenge haald. Endtz erkende dat de getroffen beschermingsmaatregelen voorko men dat HBG als grootaandeelhou der bij Volker Stevin invloed kan uitoefenen. Hij hoopt dat bij zijn Rotterdamse concurrent de komen de tijd het besef doordringt, dat een fusie van de twee concerns de beste oplossing voor werknemers en aan deelhouders is. Een dag eerder had Volker Ste- vin-topman ir. A.P.H. van Baarde- wijk bij de presentatie van het jaar verslag nog eens benadrukt dat zijn concern niets in een fusie met HBG ziet en het verzet daartegen jaren kan volhouden. Volgens Van Baardewijk biedt het samengaan van twee onderne mingen die in dezelfde markten werken met veelal dezelfde klanten en relaties, weinig voordelen. Door overlappingen voorziet Volker Ste vin bij een fusie een omzetverlies van 600 tot 800 miljoen gulden waar door zo'n 1000 arbeidsplaatsen ver- De voorzitter van de directie v gerschaps- en bevallingsverlof. Ze de NDU, B.Q. Voors, heeft gisteren mogen zelf bepalen of ze die in de afwijzende houding van de eige- te willigen. hoofdzaak na de bevalling willen opnemen of de weken gelijkelijk ging willen verdelen over de periode Voors de (verwachte) beval lingsdatum. Na het bevallingsverlof loop PC een ernstige bedrei- de fusieplannen genoemd, dat de NDU nog niet is ge ïnformeerd over het verdere de ontwikkelingen bij plegend personeel via verlaging van een de pensioenpremie voor de betrok- procent dat de kosten Economie kort levenson derhoud stijgen. De cao krijgt twee jaar. De tuinbouw-cao geldt het algemeen als model voor de ove- baar komen, rige contracten in de agrarische be drijfstakken. Bij elkaar tellen die zo'n 70.000 werknemers. De boom kwekerijen zijn de volgende in de rij af te sluiten cao's. De vakbon- i halfjaar vrij Perscombinatie. Volgens de woord- krijgen, zij het dat het dan niet voerster van PC-directievoorzitter wordt doorbetaald. Wel kan men na De Jong evenwel wordt de NDU behoren op de hoogte gehou- Actie Zo'n 1200 werknemers van het ad- den zijn niet ontevreden over het r. ministratiekantoor Arnhem van de sultaat. De CNV-bond spreekt van Postbank hebben gisteren twee uur een 'redelijk succes', lang het werk onderbroken uit pro- jn een eerder stadium van de cao test tegen het uitblijven van de door gesprekken waren voorstellen die de bonden geëiste loonsverhoging van 1 procent. Bij het girokantoor Arnhem werken inclusief part ti mers in totaal zo'n 3800 mensen, die de administratie voor 3,5 miljoen re keninghouders verzorgen. EMI Voor alle agrarische bedrijfstak ken samen had de Industrie- en Voedingsbond CNV plannen opge steld die bij elkaar zo'n 2500 banen zouden hebben geschapen. Dat aan tal zal niet worden gehaald, doordat een verkorting van de werktijd tot (gemiddeld) 37 uur per week niet kon worden bereikt. Op dat punt kregen de werkgevers hun zin. CHICAGO/AMSTERDAM matiseerd is. Vorig jaar werden er (AP/ANP) - De optiebeurs van Chi- gemiddeld een miljoen transacties Het Britse muziekbedrijf EMI Mu- cago, de beurs van Cincinnati en per dag afgesloten. Op de beurs in sic, onderdeel van het concern Reuters Holdings PLC hebben gis- New York worden gemideld 120 Thorn EMI, koopt de helft van de teren plannen openbaar gemaakt miljoen transacties per dag geslo- aandelen van de Brits-Amerikaanse voor de vorming van een wereld platenmaatschappij Chrysalis, wijd computernetwerk waarmee 24 Daarvoor wordt 46,2 miljoen pond uur per dag kan worden gehandeld sterling (168 miljoen gulden) be- in aandelen en opties. De initiatief- taald. Chrysalis heeft artiesten on- nemers hopen dat andere Ameri- der contract als Jethro Tuil, Billy kaanse en buitenlandse beurzen Idol, Pat Benatar, Sinead O'Connor zich bij het net zullen aansluiten. De termij nmarkt in Chicago werkt aan de ontwikkeling van ^en dergelijk netwerk, waardoor hande laren overal ter wereld de mogelijk heid krijgen dag en nacht zaken te ■?n Debbie Harry. EMI kocht eerder dit jaar de auteursrechten van meer dan 250.000 popliedjes. Paard De inschrijving op de emissie van aandelen Holland Horse Racing doen op de internationale markt. Breeding is een succes geworden. De beurs van Cincinnati, die Het benodigde bedrag van 1 mil- goeddeels eigendom is van de optie- joen gulden voor de aanschaf van beurs van Chicago, is de enige het paard Grundy's Ebony is bijeen- markt in de VS die volledig geauto- gebracht door 229 beleggers, zo heeft de Amsterdamse Investe ringsbank gisteren bekendge maakt. Het in Londen gevestigde bedrijf Reuters, een van de grootste verko pers van financiële informatie, zal de technologie leveren voor het sys teem, via zijn dochteronderneming Instinet. Roefex, de Rotterdam Energy Futures Exchange, heeft van de be sturen van de deelnemende onder nemingen (EFE in Rotterdam en de optiebeurs in Amsterdam) het groe ne licht gekregen voor de start van de olietermijnmarkt in het najaar. Voor het leeuwedeel van de 120 ze tels op de beurs hebben zich inmid dels leden aangemeld, aldus een mededeling van de EOE. Inflatie De inflatie in Groot-Brittannië blijft toenemen. In de twaalf maanden tot en met februari steeg het prijsin dexcijfer met 7,8 procent tegen 7,5 procent in het jaar tot eind januari, zo heeft de Britse regering gisteren bekendgemaakt. In februari van het afgelopen jaar bedroeg de inflatie nog maar 3,3 procent. Chili In de VS begint de vérkoop van druiven uit Chili weer op gang te komen na de opheffing van het im portverbod dat werd ingesteld na de vondst van enkele met het cy aankali ingespoten vruchten. De Chileense regering werkt aan een plan om de schade die de Ameri kaanse fruithandel heeft geleden doordat grote partijen druiven moesten worden vernietigd te geen sprake. Bepalend beursklimaat waren opnieuw de flatiesignalen die ditmaal melijk uit de Amerikaanse het opende dinsdag met een herstel- sprong van 20 punten. In Amster dam boekten alle indexgroepen weer verbeteringen en ook op de te het Amerikaanse tumult wel. door Jan Wagenaar Zo schoot Wall Street er vorige week vrijdag bijna 50 punten bij in waaraan op de eerste beursdag van deze week nogeens 30 punten wer den toegevoegd. De vorige week góe^enVDie Schade wordt door de vrijdag bekendgemaakte stijging vereniging van Chileense expor- van de groothandelsprijzen in fe- teurs geschat op zo'n 240 miljoen bruari jpet een vol procent, met dus dollar. weliswaar minder druk om dan overal voorzichtigheid troef en was Wall Street, maar verstorend werk- er zelfs nog de nodige achterdocht. Gages De inspecteurs van de internationa le zeeliedenbond ITF in Rotterdam hebben vorig jaar ruim twee mil joen gulden aan achterstallige ga ges binnengehaald voor zeevaren den van goedkope vlag schepen. Het ging om zeelieden van 58 sche pen, die de Rotterdamse haven aan- ii «li vjciwxvivi6 deden en die een beroep op de ITF maaf j^ee. Want de stijging hft feit dat zij niet procent m februarj was slechts de iinirt rin rinimjaatifltA^aaafa inflatie op jaarbasis van meer dan 12 procent, deed de zorg toene men. Wall Street verloor er rond 80 punten door in twee dagen. Geen wonder dat met bezorgd heid werd uitgezien naar de be kendmaking van de ontwikkeling van de kosten van levensonder houd begin deze week. Voor een di recte toetsing van de inflatie is dit nog belangrijker dan de groothan delsprijzen. Gelukkig viel het dit- deden a ol' onvoldoende'door hun rederij^ Dat kwam mede door het lange paasweekeinde dat voor de deur stond. De aandelenmarkt moest iets la ger afsluiten, ook door bezorgde ge luiden uit kringen .van de FED, het bestuur van de gezamenlijke Ame rikaanse centrale banken. Topman Greenspan, duidelijk ook geschrok ken van de forse stijging van de groothandelsprijzen, verklaarde op nieuw dat alle voorrang in zijn ko mend kredietbeleid aan de inflatie- bestrijding zal worden gegeven. Bo vendien ontwikkelde zich deze week een soort recessie binnen de computersector nu zowel IBM als Digital de twee grootste in de bran che, lagere winstcijfers hebben aan gekondigd dan werd verwacht. De bedrijfstak schijnt een soort over gangsfase door te maken naar een nieuw tijdvak. Valutair en rentetechnisch ge beurde er in deze korte werkweek bij traditie niet veel. Aan het rente- front in ons land leek een kleine ontsgannin^j^y^ngetreden^ BEI JRS W E E K CULEMBORG - Waarschijnlijk nog voor de opening wordt het na tionale fruituseum in Culemborg failliet verklaard. Vermoedelijk door een slechte boekhouding kwam het Fruitmuseum, een combinatie van een openluchtmuseum en een r. t museumgebouw, in financiële pro- °L,dl_iani?lenmaJrkt ,bleef de blemen. De 30.000 jonge fruitbomen het tien hectare grote terrein wor- handel beperkt en de stemming licht verdeeld. Door de fors lagere d^liaarsch]jnUjkv^kÓchl opening waarop dinsdag maar een klein herstel volgde bleef de korte werkweek van vier dagen in New York per saldo in het negatieve ste ken. Wall Street bleef er ruim onder de 2300 door. Ook voor Tokio stond de week in mineur door rente-angst en onzekerheid over het verdere dollarbeloop. De overige effecten beursen volgden op een afstand de koersbewegingen in New York. 9 anp) 'MUNT-AVONTUUR' - De deels mislukte uitgave van een 50-gulden muntstuk ter gelegenheid van de Willem en Mary-herdenking heeft het ministerie van financiën 180.000 gulden gekost. HBG-topman Endtz bestrijdt de ze cijfers ten stelligste. Volgens hem zal het omzetverlies, exclusief de baggersector die los van de fusie- perikelen toch al moet worden gesa neerd, niet meer bedragen dan 175 tot 275 miljoen gulden. Dit verlies aan werken op de binnenlandse markt wordt bovendien geleidelijk gecompenseerd door aanvullende buitenlandse omzet, omdat beide concerns samen in de rest van Euro pa een veel sterkere positie inne men, aldus Endtz. HBG (met dochter Holland Con structie Groep in Leiden) heeft vo rig jaar een winststijging van 8 per cent gebeoekt en kwam uit op 54,5 miljoen gulden. Het dividend is met 40 cent verhoogd tot 7,80 gulden per gewoon aandeel. Werven in de slag om Nedlloydorder van f 2 miljard ROTTERDAM (GPD) - Europese scheepswerven slaan de handen in een voor de bouw van vijftien nieu we containerschepen voor Ned- lloyd en drie voor de Franse rederij CGM. De Duitse werven HDW en Bremer Vulkan en de Franse werf Alsthom Chantiers d' Atlantique hebben daartoe een consortium op gericht en vragen hun overheden extra steun om de concurrentie uit Korea te kunnen weerstaan. Met de orders van Nedlloyd en CGM is een bedrag van ongeveer 2 miljard gulden gemoeid. De con currentie met Zuidkorea is daarbij groot. De Europese werven be schuldigen de werven in dat land van prijsdumping. Korea haalde re cent een grote order van de West- duitse rederij Hapag-Lloyd binnen. De aangeboden bouwprijs voor vijf containerschepen was 700 miljoen gulden, terwijl de Duitse werven HDW en Bremer Vulkan een offerte van 1,1 miljard gulden hadden inge diend. De Nederlandse werf Van der Giessen-de Noord is ook voor de or der van Nedlloyd in de race en zegt met de Duitsers en de Fransen in gesprek te zijn. Maar of Van der Giessen zich bij het consortium aansluit, dan wel samen met andere Nederlandse werven een offerte bij Nedlloyd zal indienen, is volgens di recteur Timmers van Van der Gies sen pas eind volgende week duide- lijk. Volgens Timmers staat Van der Giessen door de Duits-Franse sa menwerking zeker niet buiten spel. Wat volgens hem in ieder geval dui delijk is, is dat een order van zo'n omvang niet door één Europees land kan worden geleverd. "Dit moet je op Europees niveau oplos sen". Als een combinatie van Van der Giessen en Nederlandse werven de order in de wacht zou slepen, dan zou deze volgens hem toch nog werk moeten uitbesteden aan wer ven in het buitenland. ADVERTENTIE Ook in Amsterdam gebeurde doende gelegenheid zaken te doen weinig. Na vier dagen handel sloot zonder een beroep op speciale bele ningen. Bovendien verlaagde de Nederlandsche Bank het renteni- met 0,1 procent tot 6,4 procent. de korte beursweek voor de stem mingsindex af met een saldowinst van 1,7 punt. De algemene koersin- dex van het Centraal Bureau Statis- De staatslening werd daarentegen tiek kwam niet verder dan een een teleurstelling. Er werd niet winstje van een halve punt. En de 1,25 miljard gulden index voor de lokale markt bleef ni Een tegenvaller, enige ups en downs onveranderd. meer dan ingeschreven, want er was in marktknngen gere kend op 1,5 miljard gulden. Ook valutair bleef het rustig. De dollar liep aanvankelijk wat op door verwachting van hogere rentestan den die uit de aantrekkende inflatie zou kunnen voortvloeien. Maar de meevallende kosten van levenson derhoud en dalende orders voor de duurzame gebruiksgoederen deed een reactie optreden. Ook staken een aantal centrale banken een Van de hoofdfondsen werden al leen Hoogovens en Pakhoed ruim 5 procent van de koerswaarde hoger. KBB was op de lokale markt eei uitschieter met een koerswinst van 5 procent. De Europese optiebeurs had het nog redelijk druk en het aantal afgesloten contracten bleef vrijwel op het vorige niveau van 274.000 in totaal. Eén dag had daar- bij een omzet van nagenoeg 100.000 (En da's meer dan genoeg) Subaru L-Sedan v.a. F 24.595, SUBARU. BETAALBAAR. EN GEBOUWD OM ZO TE BUJVEN. GARAGE VLASVELD B.V. HAARI FMMFRWFG ARA I FIHFIM 071-99*134

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 7