Matthaus stijlvol verklankt Het zoeken van Peter de Ru Perfectie in Matthaus Passion Verscheidenheid bij 'Ars' Adelheid Roosen anders dan anders KIJK-UIT Exposities Concerten Den Haag Leiden Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 24 MAART 1989 KUNST PAGINA 23 Ex Animo De Matthaus Passion van Bach, uitgevoerd door de Chr. Oratorium Vereniging 'Ex Ani mo' onder leiding van Wim de Ru met mede werking van Lisette Emmink, sopraan, Rita Dams, alt, Chris van Woerkom, tenor-evan gelist, Alex Vermeulen, tenor, Cor Niessen, bas (Christus-partij). Joep Bröcheler, bas, Joop Brons, orgel, Aart Bergwerff, continuo- orgel, Freek Borstlap, viola da gamba, en het Randstedelijk Begeleidingsorkest. Ge hoord in de Stadsgehoorzaal op 23 maart. tweede dirigent. Waarschijnlijk om praktische redenen wordt dit nooit LEIDEN - De Matthaus Passion van Bach is evenals andere pas sies uit die tijd geen muziekstuk op zichzelf. De lijdensgeschiede nis van Jezus zoals die door Matt haus beschreven is wordt als het ware meebeleefd door de gelovi ge toeschouwer, die nadenkt over de zin van dit alles. Vele aria's en koren geven een persoonlijke kleur aan het bijbelverhaal en het is bekend hoe Bach in de noten vaak letterlijk vasthoudt aan wat de tekst beschrijft. Gisteravond gaf de dirigent van Ex Animo, Wim de Ru, er blijk van dat hij ook het verhaal had bestudeerd. Allerlei gevoelens kwamen naar voren van een zaamheid en woede, maar ook van dankbaarheid en aanvaar ding. Aardig was het contrast in het openingskoor in het vraag en antwoorspel tussen de twee ko ren, aangevuld door het jongens koor met het bekende 'O, Lamm Gottes unschuldig'. Nog meer ef fect zou verkregen worden door de twee koren en orkesten aan verschillende kanten van de zaal te plaatsen, eventueel met een Ook solistisch werden er be trouwbare bijdragen geleverd door Lisette Emmink, Rita Dams, Alex Vermeulen en Joep Brö cheler (respectievelijk sopraan, alt, tenor en bas). De tenor Chris van Woerkom onderscheidde zich als evangelist door zijn door leefde voordracht, zoals in het 'Eli, Eli, lama Sabachtani', dat door de bas Cor Niessen even in dringend werd vertaald in de Duitse versie als Christus roept: 'Mein Gott, mein Gott, warum hast du mich verlassen?' Het Randstedelijk Begelei- dingsorkest bewees weer eens zijn waarde in de vele begeleidin gen. Vooral de hobo's en fluiten kwamen solistisch eensgezind uit de verf. De tenoraria 'Geduld', waarin Bach duidelijk een cello voorschrijft, werd op viola da gamba gespeeld. Waarschijnlijk was het voor de gambist niet lo nend om alleen te komen voor de enige originele gamba-aria: ,Komm siisses Kreuz.' Dus van daar. Ondanks de concurrentie van een naburig koor met hetzelfde programma (o wonderlijke plan ning) bleek de Stadsgehoorzaal goed gevuld. Misschien met min der sfeer dan in een kerk, maar die werd wel bereikt door de mu ziek zelf, waarbij het slotkoor sommige sopranen in de zaal er toe uitnodigde zachtjes mee te zingen. FRANK DEN HERDER LEIDEN - Peter de Ru ziet zijn werk als kunstenaar in de laatste twee decennia "als een schilder kunstig onderzoek naar de zin van het bestaan, vanuit een emotionele benadering en diep geworteld in on ze Europese schilderkunsttraditie". En hij voegt daaraan toe: "Ik zal het waarschijnlijk nooit vinden maar het zoeken houdt me op de been. Het is een interessante tocht langs illusies, hoop, verwachtingen een dagdromen, welke voor mij veel meer waard zijn dan de werkelijk heid". De expositie bij Time is Art laat schilderijen zien die het resultaat zijn van De Ru's ontwikkelging in de afgelopen twee jaar. Aan de hand van een indrukwekkende lijst van tentoonstellingen kan men vaststel len dat het Leidse kunstenaar bij zonder actief is, maar de afgelopen jaren heeft hij zelden alleen in zijn woonplaats of in de naaste omge ving geëxposeerd. Voor een een- manspresentatie moet ik in mijn herinnering teruggaan tot 1982, toen De Ru in Leiderdorp zijn met emotie geladen, gecalligrafeerde te kens toonde. Binnen een tijdspanne van zeven jaar gaat de ontwikkeling natuurlijk verder en daarom is het niet zo verwonderlijk dat hij na de monochrome werken die ik kende nu met zeer kleurrijk werk naar bui ten treedt. Bovendien maken de re cente schilderijen dat Peter de Ru sterk vanuit hetzelfde basis-idee werkt, vanuit het onbewuste. Intuïtie leidt de kunstenaar naar een bepaald kleurgebruik of pen seelstreek. De Ru combineert zijn gevoelsmatig geschilderde portret ten of 'sfeerbeelden' met egaal ge kleurde doeken. Een werk kan sa mengesteld zijn uit vier of meer stukken die wat betreft gevoel en kleur"bij elkaar passen. De huidige opstelling is afgestemd op de beslo ten ruimte van de galerie, hetgeen een prachtig beeld oplevert. Een veelluik tegen de achterwand be staat uit drie portretten en drie cor responderende kleurvlakken daar onder. Het middelste gezicht ziet men frontaal en de twee andere por tretten zijn voor drie-kwart weerge geven - een naar links en naar rechts gericht. Met vlotte, soms ruwe, pas- teuze toetsen modelleert De Ru zijn koppen, waarbij zowel de structuur van de verf als de kleur een sterke emotie overdragen. Een losse streek kan een gezciht een spreken de uitdrukkging verlenen, soms ook bestaat een portet uit een her kenbare helft en een abstract deel. Het bijzondere van deze werken schuilt in sterke eenheid en samen hang van schilderijen onderling en de grote concentratie die voelbaar Bachkoor Holland Matthëus Passion van J.S. Bach, uitge voerd door het Bachkoor Holland, het Haags Matrozenkoor, en leden van het Re sidentie Orkest. Solistische medewerking: Marianne Koopman, sopraan, Sylvia Schlü- ter, alt, Peter Bartels, tenor, (Evangelist), Karl Heinz Brandt, tenor, Hermann Christian Polster, bas (Christus), Ulrik Gold, bas, Ben de Ligt, viola da gamba en Hans Broekman, orgel. Het geheel onder leiding van Charles de Wolff. Gehoord in de Pieterskerk op don derdag 23 maart. LEIDEN - Wie naar een uitvoe ring van de Matthaus Passion door het Bachkoor gaat, weet pre cies wat hem te wachten staat: een traditioneel, meestal zeer stijlvolle uitvoering door een koor dat een reputatie heeft hoog te houden. Binnen dat kader ver schilt zo'n uitvoering slechts in details van vorige jaren, en zijn grote verrassingen niet te ver wachten. Het is ook juist die tra ditie die zovelen naar de Pieters kerk doet gaan, als een muzikale bedevaart. Ook dit jaar werd het talrijke publiek niet in zijn verwachtin gen teleurgesteld. Het koor lever de weer een staaltje van perfecte koorzang, homogeen en transpa rant, in een volmaakte, haast te perfecte discipline zingend. Een soort gestroomlijnde perfectie die eerder bewondering dan emo ties opwekt. Het tempo leek wat rustiger te zijn dan in andere jaren, zonder dat overigens de voortgang van het verhaal daardoor belemmerd werd. Peter Bartels, een vaste ver schijning bij het Bachkoor, zong als vervanger van de ziekgewor- den Kurt Equiluz de partij van de Evangelist, en deed dat zeer beel dend en met nauw bedwongen emotie. Weinig elegant overigens dat deze wijzinging niet vooraf aan het publiek was meegedeeld, Zo min als bekend werd gemaakt dat Karl Heinz Brandt nu de te nor-aria's voor zijn rekening nam, een taak waartegen hij niet in alle opzichten leek opgewassen. Mari anne Koopman en Sylvia Schlü- ter zongen hun aria's met grote expressiviteit, maar pasten wat volume betreft niet voldoende bij elkaar. In het duet 'So ist mein Jesus nun gefangen' overheerste de alt daardoor, hoewel de stem men op zichzelf uitstekend bij el kaar pasten. Hermann Christian Polster was een beheerste Chris tus, en Ulrik Cold een dramati sche bas, die in zijn aria's zijn ope- ra-afkomst niet verloochende. De begeleiding lag in de vak kundige handen van leden van het Residentie Orkest, die in hun solistische bijdragen een grote verscheidenheid aan opvattingen omtrent het spelen van barok muziek demonstreerden. Van daag werd deze uitvoering, die nu nog enigszins het karakter van een generale repetitie had, her haald. MIES ALBARDA Een abstract werk van Fanny Mazure, te zien op de expositie bij 'Ars'. (foto Henk Bouwmar Expositie met werk van Ars-leden, t/m 2 apri Ars Aemula Naturae, Pieterskergracht 9, Le den, Openingstijden dagelijks van 13-16 uu LEIDEN - Zevenentwintig Ars-le den presenteren in vier zalen van het Leids schilder- en tekengenoot schap aan de Pieterskerkgracht werk dat zich zoals gebruikelijk kenmerkt door een verscheiden heid aan technieken en benadering. De tentoonstelling omvat, behalve tekeningen, schilderijen en aquarel len, ook sculptuur, weefsels, textiel- collages, foto's en vooral veel wer ken in gemengde techniek. Opval lend is echter de ondervertegen woordiging van de grafiek. DEN HAAG/LEIDEN De Russische ambassadeur in Nederland, Alexander Chïkvaidze, kreeg gisteren Haag een schilderij aangeboden van de Leidse kunstschilder Fred Hansen (rechts). Het schilderij vormt het sym bolische begin begin voor de bouw van een vredesstad, Europolis, in het vorig jaar door een aardbeving zo zwaar oude bekenden. NANCY STOOP getroffen Armenië. (foto anpi Wat betreft de benaderingswijze en onderwerpkeuze heeft een der gelijke gevarieerde expositie van oudere en jongere kunstenaars ie dereen wel iets te bieden. Twee be zoekers op leeftijd konden weinig waardering opbrengen voor enkele non-figuaratieve bijdragen, maar gelukkig voor hen en anderen die meer voelen voor herkenbaarheid en 'degelijk vakmanschap' zijn er genoeg voorbeelden hiervan te vin den. En hoewel de verhouding tus sen abstract en figuratief werk niet evenredig is, lijkt het er bij deze pre sentatie op dat de eerste categorie ruimer vertegenwoordigd is dan voorheen. in de behandeling van bepaalde onderwerpen, zoals het landschap, zijn duidelijke contrasten te ont dekken. Evenals Ben Havers volgt Popco Bakkers met zijn gezicht op Warmond de meer traditionele op vattingen over de uitbeelding van de natuur. Lucia Steinbach en Jo- han Timmers daarentegen kozen voor een vrije verbeelding van het landschappelijke element in hun werk. Het schilderij van Timmers laat daarbij zien hoe hij bij de weer gave van een berglandschap naast de atmosfeer ook 'de illusie van ruimteljkheid wil opwekken door een niveauverschil in de composi tie. De kleurnuances en de levendi ge behandeling van de partijen leve ren daarbij een mooi beeld op. De natuur inspireerde ook de beeldhouwers Goke Leverland en Gerda van den Bosch. Beide zoch ten hun onderwerpen in de dieren wereld, hetgeen resulteerde in de beelden van een pasgeboren veulen een teckel en een levensechte gans. Dit laatste werk van Van den Bosch onderscheidt zich door de fijne de taillering, terwijl Leverland juist ruw geboetseerde vormen gebruikt. Elk van de bijna vijftig geëxpo seerde werken heeft een element dat in het oog springt; in het stille ven van Erica de Wit is dat de leven dige penseelstreek die haar boeket een zekere dynamiek verleent en bij het winterlandschap van Barbara Hoying is het de symboliek van de boom. Daarnaast biedt de ledenten toonstelling van dit voorjaar het Den vertrouwde beeld dat past in de Ars- traditie - een ontmoeting met veel NANCY STOOP 'Van top tot teen te trillen' van Clarice Lispector door Theater Persona. Soloto neel van Adelheid Roosen. Regie Mar cello Meuleman. Gezien in het LAK Thea ter op 22 maart. LEIDEN Een solovoorstel ling van Adelheid Roosen on der regie van Marcelle Meule man belooft al bij voorbaat een boeiend geheel en in elk geval anders dan anders te worden. Wat dat laatste betreft: aan die verwachting werd al in de eer ste minuten voldaan op een ma nier die de toeschouwer soms in het ongewisse liet over het feit of het hier een geënsceneer de opening betrof of echt de on wennigheid van de allereerste voorstelling (zoals Roosen het ook zelf aan haar publiek ver klaarde). Aan de andere kant liet Roosen er ook geen twijfel over bestaan, dat zij onder de schijn van improvisatie een dia loog met het publiek kon aan gaan. De eigenlijke monoloog is een bewerking van de novelle 'Het üur van de ster' van Clarice Lispector, een deprimerend verhaal over de confrontatie van een eenvoudig meisje met de alledaagsheid van het be staan. Dit gegeven bond regis seurs en actrice aan strakkere regels en bleek soms ook teveel verhalend karakter te bezitten voor een effectieve dramatise ring. In de regie werd dit tegelij kertijd onderstreept en onder vangen door het verhalende ele ment niet te vermijden, noch in de intonatie, noch in de nadruk kelijke aanwezigheid op het to neel van uitgeschreven teksten. Het gevaar bestaat echter dat de doorbreking van dit patroon, vooral door het bij tijd en wijle onderbreken van de vertelling om de vertelster zelf het woord te geven, iets krijgt van een truc om een verslappende aandacht te voorkomen en de concentra tie van het publiek opnieuw op te bouwen. Ook de nu eens te duidelijk ge regisseerde, dan weer te na drukkelijk nonchalante speel stijl die Roosen in de vertelling zelf ontplooide, kreeg soms iets gekunstelds, hoewel zeker op dat punt rekening moet worden gehouden met het feit, dat het hier echt de allereerste voorstel ling betrof. Als geheel blijkt 'Van top tot teen te trillen' de gang naar het LAK Theater ze ker waard, ook voor diegenen die bij andere gelegenheden door het zeer eigen stijltje van Roosen geïrriteerd raakten. En kele kleine coupures kunnen echter geen kwaad. PAUL KORENHOF Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat, 'De Turkana, herders van Noordwest Kenia', t/m 2/4; di. t/m za. 10-17 uur. zo. 13- Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 17, 'Boren en gra ven in onze aarde', over ontginning en grondstoffen, t/m 30/4; ma t/m vr 10-17 uur, zo 14-17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel 28-32, 'Leiden in gaslicht', een stad in verandering 1800-1900, t/m 44/6; ddi t/m za 10-17, zo 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen te expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur Signaal, Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur. za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek - Hooglandse Kerkgracht 20A, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, atelierbe- zoek na afspraak, tel.146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Kunststichting AZL - Gebouw 1, Rijnsbur- gerweg 10, schilderijen en tekeningen van Jules van der Vuurst de Vries, tot 28/4; dag. Holiday Inn - Haagse Schouwweg (in de blauwe gang), Agatha Westerbos met aqua rellen, t/m 15/4. Galerie Amber - Hooglandsekerkgracht 8, verkooptentoonstelling Irma Roefs-de Wit, tevens expositie van Japanse kamerscher men en een aantal Sung-kommen, tot eind n, tot 22/4; ma t/m v Restaurant 'De Koekop' - Lange Mare. ex positie beeldend kunstenaar Bernie Autse- ma, t/m 28/3. Sturing en Samenleving - Maresingel 3, ex positie Ellen van Toor, schilderijen, etsen en gemengde technieken, t/m 12/5; te bezichti gen tijdens kantooruren. Fotogalerie De Kleine Klup - fs Expositieruimte Caecilia - Caeciliastraat 18, linosneden van Coccie van Duyn, tekenin gen van Marjolein Groustra, poëtische land schapscollages van Ama Loonstra en t( ningen en olieverfschilderijen van Alex Ver- duyn, t/m 5/8. Verzorgingstehuis 'Rijn en Vliet' - Aaltje Noorderwierlaan 1, tentoonstelling 'kunst 65-plus', t/m 17/4; dag. 10-17 uur. De Waag - Aalmarkt 21foto-tentoonstelling in kleur en zwart-wit van leden van de Leid se Amateur Fotografen Vereniging, t/m 9/4; Bilderdam Op 6 lokaties rondom de brug van Bitder- Zuid-Holland. t/m 27/3. Leiderdorp Restaurant Elisabeth Ziekenhuis - Simon Smitweg, Coby Wieringa-Bus met gemeng de technieken op papier, t/m 14/4; ma t/m vr 8-17.30 uur, za en zo 9-15 uur. Gemeentehuis - Statendaalder, Brigitte Wa- woe met beelden en Louis Vorkink met wer ken op linnen en papier, t/m 27/4; ma t/m vr Noorden Hotel-restaurant 'De Watergeus - Simon van Capelweg 10, L.A. Clarenburg expo seert unieke foto's van het Niewkoopse na tuurgebied, van 27/3 (opening van 12-15 uur) tot 19/6; dag. vanaf 10.00 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling 'Nederland in Bedrijf - Handel in Rijnsburg', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Voorstraat 12, expositie Tuin op zolder' van de Voorscho- tense Kunstkring, met o.a. aquqrellen van Sierk Schröder en grafiek van Yoka Voor- bach, t/m 27/3; dag. van 14-17 uur. Ennik met polystyreendrukken. M t/m vr 13-17 uur, za 10-17 uur, 2e Paasdag 13-17 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat 38, expositie handbeschilderde eitjes (Polen, China, Ets- gebergte) van o.a Ton de Kruyf, Wil Corne- lisse, Marga Vingerhoed, Heily Bieringa li 19-21 uur, wo 10-12 uur, o do z 14-16 u Vereniging Het Oude Raadhuis - Dorps straat 36, expositie versierde eireren: 'Ku- Kle-Kunst...zo'n ei leggen dat is kunst', van Marijke Dekker, Ans Oosterbaan, Tine Wijn- ands en vele anderen, t/m 30/3; wo do zo 14-16 uur. za 11-16 uur. Wassenaar Cultureel Centrum Warenar' - Kerkstraat 65. expositie beeldende kunstenaars Ineke Augustijn, Carla Danen, Reina Enschede, Puck Hamaker en Liet Steenbergh, teo 17/4; ma t/m vr 9-16 uur en tijdens evene menten. De violiste Reinette Thiadens, de klarinettist Gerard Zuyderhof, de celliste Emmy Scha ling en de pianiste Margaret Krill geven van avond een concert in de Burcht. Zij treden op als Key Ensemble, dat muziek uit de pe riode van 1750 tot heden speelt. Het pro gramma bestaat ditmaal uit moderne com posities. Het vermeldt de namen van Alex Manassen, Daan Manneke, Jacqueline i Paul Hindemith. Het wekelijkse lunchconcert bij K&O wordt donderdagmiddag verzorgd door de violist Silvain Kroon en de pianist Vincent Kroon- 12.45 uur. De violiste Emmy Verhey en de pianist Fré- déric Meinders treden vrijdagavond 31 maart in de Leidse Stadsgehoorzaal op. Het betreft het laatste concert van de door K&O georganiseerde Beethoven-cyclus. Het pro gramma vermeldt de laatste drie viool-sona tes, waaronder de Kreutzer-sonate, van Ludwig van Beethoven. (Kaarten bij K&O verkrijgbaar). Aanvang 20.15 uur. Emmy Verhey, volgende week vrijdagavond in de Stadsgehoor zaal. (foto ANP) Pop een concert in het LVC. Leden v Bodies maakten eerder deel uit van Blue Murder. Maarten van der Ploeg, Rogier van der Ploeg en Ruy Tajiri hielpen mee aan de schepping van vijf elpees en de hit Talk, talk talk' voordat Blue Murder twee jaar geleden verdween. Onlangs is de eerste single van Astral Bodies uitgebracht. Het geluid van deze groep wordt duidelijk herkenbaar ge noemd. Aanvang 22.00 uur. (Vanavond treedt in het zoldercafó van het LVC de Amsterdamse heavy-metal-forma- tie Donor op. Heavy metal met zowel melo dieuze- als trashinvloeden. Aanvang 23.30 uur) De uit vijf vrouwen bestaande Leidse forma tie Lovecramps treedt dinsdagavond in het muziekcafé The Jam op. De groep bestaat uit Vera van der Poel (zang), Karin Klebe (synthesizer), Monique Voulon (basgitaar). Syama de Jong (drums) en Francien de Zanger (gitaar). Lovecramps speelt uitslui tend zelfgeschreven nummers. Aanvang 22 00 uur. In de Droomfabriek kan woensdagavond The Strain worden beluisterd. The Strain, gevormd door vijf popmuzikanten uit de Leidse regio, heeft een repertoire van zelf geschreven nummers. De muziek is een combinatie van rock, pop en wave. De tek sten zijn poëtisch of gaan op actuele onder werpen in. Aanvang 22.00 uur. (Morgenavond treedt in de Droomfabriek het duo Ricardo Insunsa en Georgia Diaz, resp. gitaar en zang, op. Klassiek-populair Braziliaanse muziek met heldere jazz-in- vloeden, zo luidt de omschrijving. Aanvang 22.00 uur) Jazz In de Waag. Aalmarkt 21. treedt voor Hot House het Burton Greene quartet op. Het kwartet bestaat uit Burton Green (piano), Paul Stocker (saxen), Raoul van der We.de (bas, cello), Clarence Becton (drums). Zij westerse en meer ouderwetse jazz-elemen- ten en meer ouderwetse jazz-elementen uit hun instrumenten. De avond begint om plm. Circustheater za 25, 20.15 uur; Marco Bakker en Laurens van Rooyen: 'Duet'. ma 27, 13.30 uur; Louis van Dijk (piano) mmv Orkest Dick Bakker en The Jody Sin gers: 'Musica di Gloria', do 30, 20.15 uur; "Bloemen voormu ziek programma rondom Lennaert Nijgh, presentatie Karin Bloemen. Diligentia 14.30 uur; Het Nationale Toneel: 'Kontinue Klassiek', door Bart Kiene (spel en zang) mmv Jaap Dieleman (piano), di 28,12.45 uur; Liesbeth List mmv Rob van Dijk (piano): 'List Nu'. di 28, 20.15 uur; concert Osias Wilensky (piano), werken van Wilensky, Stravinski. Tauriello en Ginastera. wo 29, 20.15 uur; De nieuwe Snaar met: Leidse Schouwburg vr 24, za 25, 20.15 uur; cabaretvoorstelling: 'Kouwe drukte', met Brigitte Kaandorp, di 28,14.30 uur; kindervoorstelling: 'Alice in Wonderland', door Toneelgezelschap Ivon- ne Lex. wo 29, 20.15 uur; fanmilievoorstelling: 'Sca- pino Ballet' met Nieuwe balletten van Hans van Maanen en Ed Wubbe. do 30. 20.15 uur; Theaterkollektief Malper- tuis met: 'Metamorfose', van Kafka. LAK-Theater wo 29, do 30,20.30 uur; Mlmegroep Su- ver Nuver speeft: 'Gleon'. Micro-Theater do 30. 20.30 uur; voorstelling: 'De dame uit de provincie', van Edward Albee. door Tuin zonder vensters. Koninklijke Schouwburg vr 24, za 25, zo 26,18.00 uur; Het Nationale Toneel: 'Nacht vlak voor de bossen', van Bernard-Marie Koltès. vr 24, za 25, di 28, wo 29. do 30. 20.15 uur; Het Nationale Toneel: 'Le Bourgeois Gentil- homme', van Molière, met o.a. Gees Unne- bank, Victor Löw, Elsje de Wijn e.a. Carré dag. (beh. ma) 20.15 uur. zo ook 14.00 uur; Musical 'Bamum', met o.a. Mike Burstyn, Fred Butter en Marloes van den Heuvel. Concertgebouw vr 24, 19.30 uur; Nederlands Philharmo- nisch Orkest olv Anton Kersjes mmv solis ten, Toonkunstkoor Amsterdam en het Ro der Jongenskoor; Mattheus Passion van J.S. Bach. za 25,14.00 uur; Nationaal Vioolconcours - Nationaal Jeugd Orkest olv Adam Gatehou se, finale en prijsuitreiking, za 25, 20.15 uur; concert Glenn Miller Revi val Orchestra. ma 27. 20.15 uur; Orkest van de 18e Eeuw olv Frans Bruggen, mmv Nederlands Ka merkoor en solisten, 'Die Hohe Messe' van J.S. Bach. C.C. Amstelveen di 28, 20.15 uur; voorstelling: 'Gilles', van Hugo Claus, met Jan Declair. wo 29. 20.15 uur; Toneelgroep Amsterdam speelt: 'Medea', van Euripides, met Kitty Courbots, Joop Admiraal, Sigrid Koetse e.a. do 30, 20.15 uur; Eric Schneider en Kiki Classen in: Taboe', van Manzan. Muziektheater za 25, do 30.20.15 uur. ma 27. wo 29.14.00 uur; Het Nationale Ballet in The sleeping beauty', mmv Nederlands Ballet Orkest olv Roelof van Driesten. zo 26,13.30 uur, di 28,20.00 uur; De Neder landse Opera: 'II barbiere di Siviglia' v Nieuwe de la Martheater vr 24. za 25. zo 26.20.15 uur; 'De verbroken code', met Willem Nijholt, Diana Dobbel- man, Anita Menist, Dick Woudenberg e.a. wo 29, do 30, 20.15 uur; optreden Martine Bijl met begeleiding van het combo Henk van der Molen. Stadsschouwburg vr 24. za 25, 20.15 uur; RO-Theater speelt: 'De weerstaanbare opkomst van Arturo Ui', met o.a. Lou Landre, Hajo Bruins, Eric van den Donk e.a. ma 27 t/m do 30, 20.15 uur; Het Nationale Toneel met: 'Hebriana', met Anne-Wil Blan- kers, Wil van Kralingen, Guido de Moor e De Leidse formatie Lovecramps, dinsdagavond harmonisch Orkest olv James Colon, i Philharmonisch Koor Toonkunst. Kleinkoor Toonkunst en Rotterdams Jongenskoor, werken van o.a. Bach, ma 27, 11.00 uur; ochtendconcert met The Deep River Quartet en The Gangbusters. do 30, 20.15 uur; concert Rotterdams Phil harmonisch Orkest olv James Colon met Mitsuko Uchida (piano), werk van Mozart e Strauss. Luxor Theater di 28, wo 29, do 30, 20.15 uur; toneel/caba retvoorstelling: 'De Flessentrekker', met Ar jan Ederveen en Tosca Niterink. Rotterdamse Schouwburg za 25.20.15 uur. zo 26.14.30 uur; 'Blue Tat too". balletvoorstelling door het Scapino Bal- Robert Prager, Stel Feld e.a. di 28. wo 29, 20.15 uur; theatervoorstelling: Jeanne D'Arc'. met o.a. Josine van Dalsum. do 30. 20.15 uur; 'De weerstaanbare op komst van Arturo Ui', door het RO-Theater. Theater Zuidplein vr 24. za 25, 20.15 uur; toneelvoorstelling: 'De Humorist' met o.a. John Kraaykamp, Nelly Frijda en Pieter Lutz.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 23