Een krachtpatser op de komische toer Genetisch experiment Arnold Schwarzenegger in Twins' ;;sitMSMa«KSiSi !««f S3B3«Ï!«<1 I Twins'; regie: Ivan Reitman; hoofdrollen: Dan ny Devilo, Arnold Schwarzenegger, Chloe Webb, Kelly Preston, theaters: Luxor, Leiden en Euro, Alphen Het uiterlijk van Arnold Schwarze negger heeft - onbedoeld - altijd op mijn lachspieren gewerkt. Maar juist met datzelfde uiterlijk heeft de Oostenrijkse klerenkast de top in de filmindustrie bereikt. Met regel rechte reclamefilms voor fitness- scholen als 'The Terminator', 'Pre dator' en 'Red heat' werd Schwarze negger rijk. En net als Sylvester Stallone hoefde de voormalig Mis ter Universe voor dat succes zijn mond nauwelijks open te doen: zijn teksten bleven beperkt tot wat spaarzame one-liners. In 'Twins' komt Schwarzenegger precies terecht waar hij eigenlijk thuishoort: de komedie. Eindelijk mogen we volop lachen om dit rare lijf, deze domme krachtpatser met zijn merkwaardige Engelse tongval. Het kleine dikkerdje Danny De- vito (Vincent) is in 'Twins' de nogal ongeloofwaardige tweelingbroer van Schwarzenegger (Julius). Juli us is - om onbekende redenen - op gegroeid op een eilandje in de Stille Zuidzee. Vincent heeft zijn jeugd in een weeshuis doorgebracht. Julius besluit zijn tweelingbroer op te zoe ken om samen hun tot dan toe onbe kende ouders op te speuren. Maar Vincent, die weigert te geloven dat Julius zijn broer is, heeft andere zor gen. Hij zit diep in de financiële pro blemen en probeert daar met het stelen en verhandelen van dure Ca dillacs uit te komen. Via een van de gestolen auto's raakt Vincent ver wikkeld in een spionage-zaak. In de auto bevindt zich een kostbaar ob ject dat tegen een beloning van vijf miljoen dollar in Houston afgele verd moet worden. Julius ontdekt dan dat hun verwekking een gene tisch experiment is geweest. Zes hoogebegaafde mannen hebben ooit hun sperma afgegeven en uit de 'milkshake' die daarvan gemaakt is zijn Julius en Vincent geboren. De tweeling gaat dan op reis. Julius wil hun moeder zoeken en Vincent aast op het grote geld. Danny Devito is in deze middel matige komedie hetzelfde opge wonden standje als in de televisie serie 'Taxi'. Zijn komische talent is erkend en wordt in 'Twins' nog eens bevestigd. Arnold Schwarzenegger maakt zijn debuut in een komedie en doet dat niet onverdienstelijk. De man die tot voor kort voornamelijk ge weren en andere moordwapens als tegenspelers had maakt in 'Twins' een overtuigende ommezwaai. De heldhaftige vechtersbaas is veran derd in een naiëve zachtmoedige reus, die af en toe nog wel mag laten zien dat hij sterk is, maar dat nog al leen doet op een vredelievende ma- Arnold Schwarzenegger in een komedie misstaat niet. Maar van echt acteren moet hij zijn succes nog steeds niet hebben: de body builder heeft zijn komische uitstra ling in 'Twins' vooral te danken aan zijn lachwekkende uiterlijk en gebrekkige Engels. ERNA STRAATSMA 'Twins' Danny Devito (midden) en Arnold Schwarzenegger rechtsin de problemen. In Mexico City beginnen deze week de opnamen voor een nieu we Hollywood-film van Paul Ver hoeven. Arnold Schwarzenegger speelt de hoofdrol in 'Total recall'. De zevenvoudige Mister Universe vergaarde wereldfaam met films als 'The terminator', 'Predator' en 'Conan de barbaar'. Nu laat Schwarzenegger zich van onver wacht amusante zijde zien in 'Twins' als de wereldvreemde en wel heel onaannemelijke twee lingbroer van Danny DeVito. PARIJS (GPD) - Dat Paul Verhoe ven de regie aangeboden kreeg van een Amerikaanse superproductie, heeft hij te danken Arnold Schwar zenegger. De Oostenrijker was da nig onder de indruk van het door de Nederlander vervaardigde 'Robo- cop'. En dat Schwarzenegger kan uitmaken door wie hij zijn films ge regisseerd wenst te zien, zegt veel over zijn ster-status. Hij bereikte die pas echt via zijn recente rollen in 'Red heat' en 'The Running Man'. Schwarzenegger verdiende er zo veel mee dat de Associatie van Amerikaanse bioscoopexploitan ten Schwarzenegger in 1988 uitriep tot 'ster van het jaar'. Een eer die eerder te beurt viel aan Clint East wood, Burt Reynolds en Sylvester Stallone. door Pieter van Lierop Arnold Schwarzenegger: "Twins' ging als project van start nadat ik tijdens een voorstelling van 'Platoon' een toevallige ontmoeting had met Ivan Reitman, die eerder 'Ghostbusters' maakte. Ik zei hem dat ik voor de verandering wel eens een komedie wilde doen. Hij bleek zeer geïnteresseerd te zijn. Een half jaar had hij vijf verschillende idee ën uitgewerkt. Het script voor 'Twins' vonden we alle twee het leukst. Over als baby's uit elkaar ge raakte tweelingen die elkaar pas als volwasssenen weer ontmoeten en leren waarderen. Samen vinden ze ook nog hun moeder terug". "De voornaamste grap van het verhaal was dat die twee mannen niets, maar dan ook totaal niets met elkaar gemeen lijken te hebben. Ook fysiek zouden ze eikaars totale tegenbeeld moeten zijn. En zo kwa men we op het idee van Danny De Vito als ideale tegenspeler. En het schijnt te werken, gezien het feit dat 'Twins' inmiddels al 100 miljoen Dollar heeft binnengespeeld". "Ik heb met echt enorm plezier aan deze film kunnen werken. Het is pure ontspanning voor me ge weest. En niet alleen omdat je voort durend in een deuk ligt vanwege Danny, die in zijn normale doen net zo grappig is als op het scherm. Als hij 's morgens op de set verschijnt, met een verhaal over zijn kinderen thuis waar Ik niemand mee aan het lachen zou kunnen krijgen, dan loopt dat meteen uit op een juweel van een conference als Danny het vertelt. Ik vond het ook een verade ming om eens echt van de actie weg te zijn. Ik doe die actie-films met ge noegen overigens. Maar dit is zo heel anders. Een andersoortige uit daging, waarbij andere eisen ge steld worden aan een acteur. Je bent eens een keer niet afhankelijk van je uitstraling met grote geweren in je knuisten of van de speciale ef fecten, de enorme explosies en dat soort dingen. Het echte acteren telt zwaarder bij komedie. Je moet veel meer aandacht geven aan zoiets als timing van grappen, de nuances van dialogen. Het is leuk en ook erg ge zond om daar eens diepgaand mee bezig te zijn en geregisseerd te wor den door iemand als Ivan Reitman die echt een acteurs-regisseur is". Schorpioen "Twins' was ook in fysiek opzicht veel gemakkelijker om te doen. Het gaat om een eigentijds verhaal dat speelt in Los Angeles. Ik kon nu dus na iedere draaidag gewoon naar huis. En er zitten bijna geen stunts in. Dus ik hoefde me dus ook min der druk te maken over de kans op blessures. Dit is dus iets totaal an ders dan ergens naar de jungle van midden-Amerika moeten, om Pre dator te maken en daar alsmaar in bomen moeten klimmen, door de modder moeten sluipen en doods bang zijn door een slang of schor pioen te grazen te worden geno men... Het enige nadeel was dat er zodoende geen leuk uitstapje voor mijn oude moeder aan vast heeft ge zeten. Bij elke film die ik maak, komt zij over uit Oostenrijk om de set te bezoeken. En elk jaar brengt ze een maand of zo door bij mijn fa milie in Los Angeles. Ik ga zelf ook nog regelmatig terug, ja. Het heeft me ooit veel tijd gekost om in de Verenigde Staten mijn draai te vin den. Ik geloof dat het me inmiddels gelukt is. Sinds 1984 ben ik zelfs ge naturaliseerd tot Amerikaan. Toch kan ik me moeilijk voorstellen dat ik mijn oude dag ergens anders zal doorbrengen dan tussen de Alpen in mijn geboorteplaats Graz". In zijn vorige film, 'Red heat', speelde Schwarzenegger een Russi sche politie-commissaris die tijdens zijn jacht op een drugs-handelaar terechtkwam in Amerika en daar met Jim Belushi als partner zijn Oosteuropese stramheid verloor en zelfs lol ging beleven aan Chicago als decadente kapitalistische ker mis. Op de vraag hoe hij zich voor bereid had op die rol, geeft Arnold zonder het minste spoortje ironie het volgende, verrassende ant woord: "Ik heb heel vaak gekeken naar Greta Garbo in 'Ninotchka'. Tenslotte speelde zij toen een verge lijkbare Russische volkscommissa ris die langzaam tot ontdooiing kwam in wuft Parijs. Daar viel voor mij wel het een en ander van te le ren". "Ik had tevoren ook veel over de Sovjetunie gelezen en behoorlijk hard moeten studeren op de Russi sche dialogen die ik in het begin van die film heb. Het meest fantastische van 'Red heat' was natuurlijk dat we voor de Russische scène's in staat waren gesteld om in Moskou zelf te filmen. Dat was de eerste keer dat Sovjet-autoriteiten daar Ameri kaanse speelfilmers permissie voor hebben gegeven. Een regelrecht ge volg van de glasnost". Total recall "De film die ik nu ga maken met Paul Verhoeven, 'Total recall', zal aan mij ook weer het soort eisen stellen dat ik gewend ben. Hoewel het niet zo maar een actie-film is. Ik zie het project meer als een futuris tische suspense-thriller. En het soort personage dat ik te acteren krijg, wijkt ook behoorlijk af van wat ik eerder gedaan heb. In elk ge val in zoverre dat ik moet zien waar te maken dat in mijn lichaam zich twee verschillende karakters bevin den. Die eigenaardigheid wordt ver oorzaakt door geheugentransplan tatie. In de toekomst zal het moge lijk zijn, zo stelt dit verhaal, om ie mands geheugen uit te wissen en ie mand te voorzien van een geheugen dat niet van hemzelf is. Dat zal mij overkomen op een andere planeet. Ik wordt terug naar de Aarde ge stuurd met een kunstmatig geheu gen, maar het blijkt dat spoortjes van het echte geheugen nog in tact zijn. Mijn fascinatie voor Mars bij voorbeeld blijft bestaan. Maar hoe meer ik probeer uit te puzzelen hoe mijn vroegere leven geweest is, hoe meer men het op mijn leven gemunt krijgt. Dan blijkt het geïmplanteer de geheugen niet goed te werken en ze geven me weer een ander. Ik zie mezelf op tv-monitors en denk een volslagen vreemde vent te zien. De film volgt eigenlijk twee verschil lende karakters en in de finale vech ten die twee karakters om het defi nitieve bezit van het lichaam... Het gaat eigenlijk om een interplanetai re samenzwering". "Het is een project dat al vier, vijf jaar heeft rondgezworven. Dino de Laurentiis bezat de rechten en wil de de film maken met Dustin Hoff man of Al Pacino. Ik had al driejaar mijn zinnen gezet op die rol. Toen Dino diep in financiële problemen raakte, wilde eigenlijk niemand meer met hem werken. Nu heeft een andere maatschappij, Carolco, de rechten overgekocht en toen zag ik mijn kans om 'Total recall' naar me toe te trekken. Het wordt een hele grote film; peperduur. En het was heel belangrijk dat er de juiste regis seur voor zou worden aangetrok ken. Ik heb toen Paul Verhoeven benaderd en hem het script laten le zen. Die heeft toen onmiddellijk al les laten liggen waar hij op dat mo ment mee bezig was, omdat hij zei dat dit precies een film was naar zijn smaak. En toen ik verder met hem praatte en ook de vroegere films van Paul bekeken had, raakte ik ervan overtuigd dat hij de juiste man was voor de regie. Omdat hij over een heel krachtige visuele stijl beschikt en tegelijkertijd heel goed uit de voeten kan met acteurs. Die combi natie is in Hollywood tamelijk zeld zaam. Ik beschouw Total recall' als het meest opwindende project waar ik ooit aan begonnen ben". FILMS OP VIDEO Veel mensen vinden i technisch. Een van mijn vaste kri- tikasters zegt bij herhaling het volgende: "Of een film wel of niet goed is gemonteerd en of er wel of niet goed in wordt gespeeld, dat weet ik niet. Ik heb er geen ver stand van en het kan me niet schelen ook. Ik wil een verhaal dat spannend is, dat is genoeg". In deze rubriek zal ik hem en degenen die het met hem eens zijn bedienen. 'Danger Zone' was een paar jaar geleden een redelijk succes bij een breed publiek. Het spel deed je tanden knarsen, maar er was spanning, bloed en veel dreiging. In 'Danger zone II, Reaper's re venge' is het niet anders. Geof frey Bowers regisseerde en Jason Williams is weer een agent die de strijd aanbindt met een motor bende die een leider heeft die slechter is dan slecht. Wie deel één de moeite vond zal deel twee ook willen zien. Warner Home Vi deo. 'Splash' van Ron Howard met Tom Hanks die verliefd werd op zeemeermin Daryl Hannah was een voltreffer. In 'Splash II' wordt de eerste film dunnetjes overgedaan. De acteurs, Todd Waring, Amy Vasback en Dono van Scott, zijn een stuk minder getalenteerd dan Hanks en con sorten, maar het verhaal is even lief en simpel. Greg Antonacci re gisseerde deze film die is gemaakt voor wie houdt van menselijke, vissen. Walt Disney (Cannon). Vertrouw nooit de overheid. Vertrouw altijd een rechtlijnige journalist die oneerlijkheid niet verdraagt. In The big hurt' van Barry Peak is David Bradshaw op zoek naar de daders van enkele moorden. Ze worden gepleegd in of bij een sexclub, gespeciali seerd is sado-masochisme. Daar wil een beetje journalist wel op af. Van RCA. tuary academy' gaat over lijken en mensen die zich er ambtshalve mee bezighouden. Er is gelegen heid te over voor sick jokes en on der leiding van regisseur Michael Scroeder zijn Paul Bartel, Mary Woronov en Christopher Atkins er lang niet kinderachtig in. 'Mor tuary academy' is, in zijn genre, goed. Warner Home Video. Een melkmuil koopt in een vlaag van verstandsverbijstering een accountantskantoor bevolkt door geschifte personen die klan ten hebben die nog erger zijn. 'Tax season' is de titel, maar het had, om de sfeer aan te geven, be ter 'Accountants academie' kun nen zijn. Wie niets geeft om acte ren, maar alleen kijkt naar een verhaal(tje) heeft aan dit werk van Tom Law een goede. RCV 2001. 'California bulls' had je ook 'Football academy' kunnen noe men. Een groep football-spelers is een beetje geschift. Vrouwen zijn nummer één, het spel is num mer twee, het acteren is nummer acht. Gek is de film wel. Video ex cellent. Na 'Hamburger hill' toond werd hoe soldaten de dood in werden gejaagd door ze steeds maar weer dezelfde Vietnamese heuvel te laten veroveren, doet 'The hill, tour of duty part III' van Bill Norton en Robert Iscove bekend aan. Het verhaal is het zelfde en de regie wat slapper. De Bravo compagnie moet een heu vel op en de soldaten sterven er als helden, en die zijn, zoals u weet, heel anders dood dan dode lafaards. RCV 2001. In 'The rejuvenator' van Brian Thomas Jones wordt een klassiek thema nieuw leven ingeblazen: dat van de gekke professor die het aan de stok krijgt met zijn ei gen schepping. De professor be denkt een verjongingskuur, maar de behandelde actrice wordt be halve jong ook hartstikke gek. Enge koppen, bloed, dood, gegil, griezel. Alles wat de fan wil. Van Video Excellent. Als het ergens niet om het acte ren gaat, maar heel erg om de plaatjes dan is het in het porno- genre. 'Hot wedding' van Ron Je remy en Wolfgang Gower laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Opvallend is dat enkele scè nes ook in andere films te vinden zijn. Wat geeft het: het gaat om van dattum en dat biedt 'Hot wed ding'. Dubbeldik zelfs. Van Video excellent. Tinto Brass maakt films die je geen porno mag noemen. 'Ge waagd', dat mag, of 'pikant'. In 'Love passion' zit Brass dicht tegen de porno aan in een verhaal dat zo diepgedacht is datje erom moet glimlachen. Veel pretenties en blote borsten in een wanhopig liefdesdrama. Esselte CIC. Ik wil deze rubriek afsluiten met een film waarin het wel gaat om de kwaliteit van het acteren: 'Appointment with death' van Michael Winner. Het betreft een Agatha Christie-verhaal, dus alles draait om de vraag wie van de zes aspirant-moordenaars de echte is. Ik hou niet van Christie-verhalen, maar het is leuk om te kijken naar de inzet van acteurs als John Giel- gud, Lauren Bacall en David Soul. Peter Ustinov is heel mooi als de trage, arrogante speurneus Hercule Poirot. Van Cannon. PETER DE ZWAAN BIOSCOPEN ODNIEUW 'Twins' - Luxor, Leiden en Euro. Al- 'Een avontuur met een staartje' - Euro, Alphen 'Amadeus' - Trianon, Leiden 'Lady en Vagebond' - Lido. Leiden 'Midnight run' - Greenway, Voorscho- BLIJVERS 'Rain man' - Dustin Hoffman in sublie me rol van hoogbegaafde autistische man - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'The accused' - prachtige rol van Jodie Foster in 'rechtbankfilm' over ver krachting - Lido, Leiden 'The bear' - 'acterende' beren in senti mentele natuurfilm van Jean Jacques Annaud - Euro, Alphen en Lido, Lei- 'Cocktail' - romantisch niemendalletje met Tom Cruise als ambitieuze bar keeper - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Who framed Roger Rabbit' - knap spektakel brengt acteurs en stripfigu ren in één film - Greenway, Voorscho ten en City, Katwijk 'Jan Rap en z'n maat' - rommelige ko medie over randgroepjongeren in een opvanghuis - City. Katwijk 'A fish called Wanda' - John Cleese in sprankelende komedie over haat-lief- de-verhouding tussen Amerikanen en Engelsen - Lido, Leiden 'Daisy may' - Rex, Leiden 'Frank en Frey' - Walt Disney-succes opnieuw in roulatie - Greenway, Voor schoten en City, Katwijk 'De nieuwe avonturen van Pippi Lang kous' - Greenway, Voorschoten 'Big' - innemend spel van Tom Hanks als volwassen kinderziel - City, Kat- DEN HAAG 'The accused' - Asta (463500), 16 jr. 'The bear" - Asta, al. 'Betrayed' - Asta, 16 jr. 'The accidental tourist' - Babylon (471656), al. 'Mississippi burning'- Babylon, 12 jr. 'The big blue' - Babylon, al. Twins' - Cineac (630637), al. 'The dead pool' - Cineac, 16 jr. 'Rain man' - Cineac, al. 'Rain man' - Metropole (456756), al. 'Gorillas in the mist' - Metropole, al. 'Cocktail' - Metropole. al. 'A fish called Wanda' - Metropole. al. 'Who framed Roger Rabbit' - Metropo le. al. 'Mujeres' - Metropole, al. 'Cocktail' - Odeon (462400), al. 'Bull Durham' - Odeon, al. 'Twins' - Odeon, 16 jr. 'Big' - Odeon, al. 'Heat and sunlight" - Studio, 16 jr. 'Paura et amore' - Studio, 16 jr. - Studio, 16 jr. AMSTERDAM 'Mujeres' - Alfa (278806), al. 'The accidental tourist' - Alfa, al. 'The big blue' - Alfa, al. 'Bagdad café' - Alfa, 16 jr. 'Rain man' - Alhambra (233192), al. 'A fish called Wanda' - Alhambra. al. 'Rain man' - Bellevue Cinerama (234876), al. 'Gorillas in the mist' - Cinerama, al. 'Mississippi burning' - Calypso (234876). 12 jr. 'Big' - Calypso, al. 'El lute' - Cinecenter (236615), 16 jr. 'Midnight run" - Cinecenter, al. 'De ondraaglijke lichtheid van het be- 'The bear' - Cinema, al. 'Twins' - Cinema, al. 'Moon over Parador' - City (234579), al. 'Die hard' - City, 16 jr. 'Twins' - City, 16 jr. 'Bull Durham' - City, al. 'The dead pool' - City, al. 'Cocktail' - City, al. 'Vincent' - Kriterion (231708), 16 jr. 'Salaam Bombay' - Kriterion, 16 jr. 'Stormy monday' - Kriterion, 16 jr. 'French kittens' - Parisien, 18 jr. 'Lüstere Engel' - Parisien, 18 jr. 'Intervista' - The Movies, 16 jr. 'La lectrice' - The Movies, 16 jr. 'Betrayed' - Tuschinski (262633), 16 jr. Tuschinski, al. 'The bear' - Tuschinski, al. 'Cocktail' - Tuschinski, al. 'The accused' - Tuschinski, al. 'Rain man' - Tuschinski. al. 'Who framed Roger Rabbit' - Tus chinski, al. 'A fish called Wanda' - Tuschinski Ci neac (243639), al. 'Track 29' - De Uitkijk (237460). 12 jr4 TELEVISIE Louis Malle staat bekend om zijn controversiële films. De van oor sprong Franse maar tegenwoor dig in Amerika wonende regis seur maakte in in 1985 'ASlamo Bay', met onder anderen Amy Madigan en Ed Harris. Een Viet namese immigrant spant zich in super-Amerikaans te leven. Zijn omgeving is er niet echt blij mee (zaterdag, BBC 2, 23.10 uur). De enkeling die 'The sound of music' niet gezien heeft moet zon dagmiddag inschakelen op BRT 1 (14.00 uur). Met de hele familie rond de buis, kijken naar zoete ro mantiek, dito liedjes en Julie An drews. Ook heel romantisch is 'Tess', met in de hoofdrol Nastassia Kinski. Ze is een boerenmeisje dat haar adellijke afkomst pro beert te bewijzen. Behalve ro mantiek ook veel bittere ironie over een maatschappij met streng gescheiden rangen en standen (zondag, BBC 2, 18.20 uur). Per tijdmachine gaat Michael J. Fox (het eigenwijze knaapje uit 'Family ties') in 'Back to the future' terug naar vroeger. Hij moet zijn ouders 'koppelen' maar moeder heeft een oogje op zoon lief (zondag, Duitsland 1, 20.15 uur). Ben Kingsley verfilmde in 1982 het leven en werk van de voorma lige Indiase premier 'Gandhi', het symbool van verdraagzaamheid en nationaal bewustzijn (maan dag BBC 1, 20.30 uur). Harry Dean Stanton werd pas op latere leeftijd bekend. In 1984 speelde hij zijn twee grootste rol len: in 'Paris Texas' en in 'Rcpo man'. Laatstgenoemde film van Alex Cox gaat over een punker die gestolen auto's moet terug brengen naar de eigenaar (maan dag, BBC 2, 23.30 uur). FILMHUIZEN De trein is het thema van het film festival 'Cinema Express' dat mo menteel in het Haags Filmhuis wordt gehouden. Twee films uit dat programma zijn volgende week in het LAK-theater te zien. In 'Shanghai Express' staan Marlène Dietrich en Clive Brook in Peking klaar voor een lange treinreis. In China is de Revolutie dan in volle gang. Het gezelschap verzamelt zich in een luxe eerste klas-coupé. 'Shanghai Lilly' (Die trich) en een Engelse legerofficier (Brook) blijken oude geliefden te zijn (LAK-theater, dinsdag, 20.00 uur). 'The general' uit 1927 is de oudste film die meedoet aan 'Ci nema Express'. Buster Keaton is* daarin machinist van de trein 'The general' De Amerikaanse burgeroorlog breekt uit en Buster wil zich aanmelden als soldaat. Hij wordt echter niet toegelaten omdat hij als machinist waarde voller is. Keatons geliefde gelooft dat verhaal niet en verdenkt haar verloofde van lafheid. De machi nist moet zijn heldhaftigheid nu op een andere manier bewijzen (LAK-theater, dinsdag, 22.00 uur). Een vader is op zoek naar zijn zoon in 'The emerald forest'. De jongen is tien jaar geleden ont voerd door Indianen in het Ama zonegebied. Film die een unieke blik op de samenleving der India nen biedt (Kijkhuis, ilm woe., 19.30 en 21.45 uur). Een klein blank meisje wordt zich in 'A world apart' langza merhand bewust van het racisme in Zuidafrika. Haar vader (Jeroen Krabbé) is ondergedoken voor de politie, wegens ondergrondse werkzaamheden. Dan wordt ook haar moeder gearresteerd, die 'opruiende' lectuur zou versprei den (Kijkhuis, t/m woe., 20.00 en 22.15 uur). Van the master of suspense Alf red Hitchcock draait het Film huis LVC vanavond en morgen The man who knew too much*. De oudste - Britse - versie (1934) gaat over een Brits echtpaar dat tijdens een concert in The Royal Albert Hall getuige is van de moord op een hoge politicus (21.15 uur).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17