'Ik ben altijd een Ajacied gebleven' 'Het sociale gebeuren is óók erg belangrijk' SPOoTTV Arts Ben Johnson gaat 'uitpakken' Timman blijft ongeslagen Eikenhout trainer van DYO: 25 jaar een recreatieve volleybalclub Anne pleit tegen dope, Charles vergaloppeert zich Silooy keert terug naar oude liefde Roomburg Amateurorganisaües tegen KNVB-clubkaart UvS-BLAUW-WIT VRIJDAG 24 MAART 1989 SPORT PAGINA 13 TORONTO (Reuter/AFP) - Jamie Astaphan, de arts die onder anderen Ben Johnson spierversterkende middelen verschafte, heeft gezegd dat hij, wanneer hij voor de onder zoekscommissie in Toronto moet verschijnen, zal "uitpakken". „Iede re atleet die in Seoul uitkwam had anabole steroiden gebruikt", aldus Astaphan in een telefonisch inter view met de Canadian Press, een Canadees persbureau. „Als een atleet in Seoul geen ana bole steroiden had gebruikt, dan kwam hij waarschijnlijk uit Sri Lanka of Timbuktu of een andere van God verlaten plaats". Volgens Astaphan, die op het eiland St. Kitts woont, is het gebruik van spierver sterkende middelen verspreid over alle takken van sport. Hij pleitte voor legalisering van het gebruik van anabole steroiden. In het interview haalde Astaphan ongenadig uit naar de onderzoeks commissie, het Internationaal Olympisch comité en de mensen die zijn leven "in een puinhoop" hadden doen veranderen. „Mijn naam is door het slijk gehaald en ik ben als een misdadiger afgeschil derd. Wat er ook gezegd is van mij. Ik zal de waarheid vertellen wan neer ik gehoord word. Dan zal men te weten komen wat er in de atletiek aan de hand is". Op het moment dat Astaphan ge vraagd werd of hij Johnson anabole steroiden had gegegeven, werd hij even stil en daarna: Ik zal elk de tail vertellen voor de commissie van onderzoek." Schermen Niet alleen atletiek, ook andere sporten, hebben zo hun dopingso- res. Schermen bij voorbeeld. Een derde controle moet uitsluitsel ge ven over het gebruik van verboden stimulerende middelen door de Franse Olympisch schermkam- pioen Jean-Francois Lamour en de Italiaanse voormalige wereldkam pioene Dorina Vaccaroni. Dat heeft het bestuur van de Internationale Scherm Federatie gisteren tijdens een vergadering in Athene beslist. Lamour werd in februari na wed strijden in Hannover positief be vonden in het laboratorium van professor Manfred Donike in Keu len. In zijn urine waren sporen aan getroffen van folcodine, een hoest- drank waarin het verboden middel codeine verwerkt is. Folcodine komt overigens niet voor op de IOC lijst van verboden preparaten. Lamour vroeg een contra-expertise aan, die negatief uitviel. Vaccaroni's urine vertoonde na wedstrijden in februari in Göppin- gen lichte sporen van nikethamide. een middel om de ademhaling te be vorderen. De Italiaanse, wereld kampioene in 1983, werd ook bij het tweede onderzoek positief bevon den. De Italiaanse bond tekende protest aan. De gevonden hoeveel heid was zo gering, dat Vaccaroni daar nooit voordeel van gehad kon hebben. Vaccaroni ontkende hard nekkig het middel genomen te heb ben. In beide gevallen zal een derde onderzoek in een onafhankelijk la boratorium uitsluitsel moeten ge- De Portugese international Her- nani is gisteren voor drie maanden geschorst wegens het gebruik van verboden stimulerende middelen. De 25-jarige middenvelder van Ben- fica werd na de competitiewedstrijd op 18 december tegen Sporting Lis sabon positief bevonden. In de uri ne van de speler werden sporen van cocai'ne aangetroffen. De contra-ex pertise had het zelfde resultaat. LEIDERDORP - Dat het zilveren jubileum hoogstwaarschijnlijk wordt begeleid door de degradatie van het eerste mannenteam zal de feestpret bij volleybalclub DVO niet druk ken. Bij de Leiderdorpse jubilaris zijn behalve de punten ook de pinten een prettige bij zaak van het spelletje. Toch mag de sociale vereniging zich tussen het geborrel door wel eens afvragen hoe het straks moet. "Zonder jeugdafdeling en met een gemiddelde leeftijd van ruim dertig jaar hebben we natuurlijk niet het eeuwige leven", kijkt voorzitter Roelof de Ruijter over het 25-jarige jubileum heen. Carl Lewis getuigt tijdens een hoorzitting over doping waar hij onder andere verklaarde dat het gedrag en de en verbeteringen van Ben Johnson bij hem het vermoeden hadden gewekt dat de Canadese sprinter doping gebruikte. (foto afp) Wie geen jeugd heeft, heeft ook geen toekomst. "Als je pessimis tisch doorredeneert, zou je tot de conclusie komen dat je langzamer hand afsterft", zegt De Ruijter. "Je kunt er moeilijk vanuit gaan dat ie- Washington deree" tot *Ün vijftigste blijft bal- orestatie- len' Daarom z'Jn we van Plan om eist rlnt toch wat ieu6d van de êrond te krij- gen. Nu gaan alle jeugdige volley- BUDAPEST/LONDEN (SID/Rtr) - Terwijl Prinses Anne in Bud apest opmerkte, dat er wetten moeten komen om paarden te be schermen tegen kwaadwillende lieden werd gistermiddag in Lon den bekend, dat het renpaard De vil's Elbow van haar broer Prins Charles positief had gereageerd op een dopingtest. Prinses Anne sprak haar woor den tijdens het congres van de In ternationale Hippische Federatie (FEI), waarvan ze als voorzitter haar vader Prins Philip is opge volgd. „Er moeten regels komen om paarden te behoeden voor de mensheid", zei de prinses tot de gedelegeerden, die sterk verdeeld waren over de vraag of de maxi maal toegestane hoeveelheid van de pijnstiller butazolidine moest worden teruggebracht van 0,5 naar 0,2 microgram per milliliter bloedplasma. Volgens tegenstanders van het gebruik van 'bute' kan het middel kreupelheid maskeren en stelt het dieren in staat over de hinder nissen te springen ook als ze niet Fit zijn. De Zweedse afgevaardig den, die volgend jaar de wereldti telstrijd in alle disciplines in ei gen huis (Stockholm) hebben, wilden - in overeenstemming met de regels in hun vaderland - een totaal verbod van het gebruik van het middel, maar dat bleek niet haalbaar. De Zweedse regering heeft overigens speciaal voor het toernooi dispensatie gegeven. Toen het op stemming aan kwam bleken 42 van de 83 aanwe zigen voor beperking van het ge bruik van bute te zijn. Dat was precies de noodzakelijke enkel voudige meerderheid. Tijdens een persconferentie na afloop vergeleek Prinses Anne bute met het nemen van een aspirientje bij hoofdpijn. „Butazolidine is zeker geen dope", zei ze. „Dat is een ab soluut onjuiste veronderstelling". Ze voegde er aan toe, dat ze zich meer zorgen maakt over 'ont-ze- nuwen,' ofwel het verwijderen i springen min der pijnlijk te doen zijn voor de paarden. „Regels hiertegen zijn moeilijk op te stellen omdat het niet te bewijzen is, tenzij je er met je neus bovenop staat als het ge beurt". In Londen werd ongeveer tege lijkertijd bekend, dat het paard Devil's Elbow moest wor den gediskwalificeerd als win naar van een wedstrijd in Worces ter in december. Bij een doping controle werden sporen van caf feine, theobromine en theofyleen aangetroffen. De Prins moet het prijzengeld van 680 pond (circa 2400 gulden) teruggeven. ballers sowieso naar Leython. We zouden kunnen starten met een groepje mini's. Maar het gat naar de senioren is dan nog niet gedicht. We moeten daar toch eens goed over nadenken". "Maar we moeten het ook weer niet te somber stellen. Al kan ik niet voorspellen hoe de vereniging er over tien jaar uitziet. Ik weet wel dat we weer leden winnen. De laatste ja ren zijn we met 20 procent gegroeid qua ledental. Maar het is nog geen garantie voor een lang leven". Terugslag Zo'n vijf jaar geleden was de nood hoog bij DVO. Ook toen kwam de club de terugslag te boven. Ooit tel de Door Velocitas Opgericht 112 le den, een record. Het zegt genoeg over de omvang van het clubje. Mo menteel schommelt het ledental rond de 85 en zijn er drie vrouwen- en vier mannenteams. Het vaandel team draagt de rode lantaarn in de tweede klasse. Daar tegenover staan de promotiekansen van het derde mannenteam en de hoofd macht bij de vrouwen. Het mag qua prestatie allemaal niet in de schaduw staan van de Lei derdorpse collega's van Leython. Maar dat zal de DVO'ers een zorg PARIJS (GPD) Sonny Silooy heeft geen moment na hoeven denken toen Ajax hem een zevenjarig contract onder de neus duwde. De Zaanse spijtoptant heeft zijn buik immers vol van het buitenland en speciaal van Frankrijk. Hij hunkert al een jaar lang naar een te rugkeer. „Ik heb het hier nu wel gezien", aldus Silooy, in september 1987 voor 2,5 miljoen gulden van Ajax naar het ambitieuze Matra Racing Club de Paris verhuisd. i de laatste twee jaar bij Bloemendaal. Met de lands kampioen behaalde de Europese ti- Aan de goed betaalde lijdensweg van de import-Parijzenaar en zijn vrouw Simone, nooit echt geaard in de Lichtstad, komt per 1 juli een einde. Ajax, vanaf de winterstop in LEIDEN Wouter Eikenhout de ciinch met Racing over de trans- wordt in het nieuwe hockeyseizoen fersom, heeft Silooy een soortgelij- de opvolger van Jaap Suyk, die de j^e 'toekomst gegarandeerd als Jan mannenploeg v^n eersteklasser Wouters. De middènvelder tekende Roomburg na driejaar gaat veria- voorzesjaar.de verdediger deed er, ten. De 27-jarige Eikenhout heeft evenals Johan Cruijff in het begin als speler vijf jaar in de hoofdklasse van de jaren zeVentig, nog een sei- loen bovenop. Wouters en Silooy kunnen ook na "clubteams. Verder dan de hun actieve loopbaan rekenen op selectie voor het Nederlands team een vast inkomen. Tijdens hun car- voor het WK in Londen kwam de in riere zal een deel van hun ïnkom- Warmond woonachtige Eikenhout sten in een speciaal fonds worden echter niet. gestort. „En daar ben ik ontzettend blij mee", aldus de 25-jarige Silooy. „Ik kan me daardoor de komende Dit seizoen keerder Eikenhout als jaren alleen op het voetbal concen- speler terug bij overgangsklasser treren". LMHC, waar hij enkele jeugdteams Het geld is óók in Frankrijk goed, trainde. De fysiotherapeut wil nu. daar niet van, maar Silooy, die vanaf het grotere werk als trainer/coach de eerste tekenen van spijt zijn oude bij Roomburg oppakken. De Leidse liefde verkoos boven PSV, heeft de ploeg, vierdejaars eersteklasser, Nederlandse competitie gemist. De neemt op dit moment de vierde zakken vol francs wogen nooit op plaats op de ranglijst in. De afscheid nemende oefenmeester Suyk weet tegen het lage niveau van de Franse nog niet waar hij gaat trainen en competitie, de sportieve debacles, overweegt zelfs een jaartje rust. de chaos op bestuurlijk niveau, de slappe trainingen en de voortduren- Europees kampioenschap in West- de onzekerheid over de dag van duitsland, rest is het verlangen naar morgen. „Als voetballer droom je een terugkeer bij Oranje. „Dat heeft toch van het buitenland", zegt de ook een belangrijke rol gespeeld. 22-voudige international. „Ik heb Terugkomen is niet eenvoudig, die droom mee mogen maken. Maar om nou te zeggen dat het me beval- Kijk maar naar Littbarski, die speel- len is, nee". de een jaar in Frankrijk en kon het Westduitse team vergeten. Toen ik Silooy was al vanaf januari van dit hoorde dat ik niet meer bij de jaar op de hoogte van de interesse ^atsta zastle? baalde >k stevig, van Ajax. Hoop op een goede afloop Dat uhe.e" v?eens Rac,mg had hij nauwelijks, vooral daar zijn aan denken gezet. Ook de club vorige werkgever Financieel nogal merkte de bus moest blazen. Het zou n'et gaan om een transfersom van rond de twee miljoen gulden. De gretig- Sonny Silooy, begonnen bij het heid van Silooy om terug te keren, Zaanse ZW en op zijn vijftiende werd aangewakkerd toen bonds- naar Amsterdam verkast, nam op coach Thijs Libregts hem deze september 1987 afscheid van Ajax week passeerde voor de interland in de thuiswedstrijd tegen FC tegen de Sovjetunie. Begin januari Twente. Volgens de toenmalige maakte hij de trainingsstage in Is- technisch directeur Johan Cruijff rael nog wel mee. „Laat Silooy eerst zou zowel Ajax als Silooy zichzelf maar eens wat afvallen", liet Lib- lelijk in de vingers gesneden heb- WEERT (ANP) - Beter ten halve ge- regts, doelend op het overgewicht ben als de Franse aanbieding van de keerd dan ten hele gedwaald. Die van de mandekker, vervolgens ech- hand zou zijn gewezen. Silooy te- mening is het hoofdbestuur kende een lucratief vierjarig con- Landelijke Bond van Amateurvoet- tract, maar het geld maakte niet al- balverenigingen (LBA) toegedaan dank zij extra, les goed. ten aanzien van de KNVB-club- m i t e kaart. In een brief Trainer Artur Jorge gaf de pijp al Amatpiirvoptbal r>Q mnaieurvoei,D4i Sonny Silooy (rechts) in gelukkiger dagen bij Ajax. Met Marco van Bas ten en Gerald Vanenburg knuffelt hij doelpuntenmaker Keje Molenaar: Ajax-Feyenoord 8-2, september 1983. (archieffoto anp> ter publiekelijk weten. Die kilo's zijn vrijwillige trainingen, inmiddels na genoeg af. Wat Silooy, door een juk beenblessure afwezig tijdens het AMSTERDAM (ANP) - Jan Tim man heeft een in elk opzicht ge slaagde Max Euwe-herdenkings vierkamp achter de rug. De 37-ja- rige Amsterdammer boekte voor het eerst in dertien maanden (Li nares februari 1988) weer een toernooizege, al ging het dan dit keer om een mini-evenement. Met een totaal van 4 1/2 punten uit zes partijen bleef Timman voorts ongeslagen. Hij boekte tegen alle tegenstanders, Short, Salov en Hjartarson, hetzelfde resultaat: een overwinning en een remise. Timman verwierf zeventien ELO- punten, kreeg een eerste prijs van 15.000 gulden en mocht een pas gekweekte fresia noemen naar zijn dochtertje Delia. Het scheelde overigens niet veel of Timman had de toppositie nog moeten delen met Short. De Brit won in een Engelse partij van Hjartarson, die in tijdnood volle dig ten onder ging. De IJslander boekte een schamel half puntje, notabene behaald op winnaar Timman. Na zijn slechte prestatie in Linares een maand geleden is Hjartarson zeker veertig ELO- punten van de 2615, die achter zijn naam staan, kwijtgeraakt. Om alleen eerste te worden moest Timman minimaal remise spelen tegen Valeri Salov. De Sovjetrus was er eens goed voor gaan zitten. Hij had zich voorge nomen het leven van Timman zo zuur mogelijk te maken en slaag de daar aardig in. Na een Slavi sche opening werden de gebaan de paden al snel verlaten. Tim man kwam wat minder te staan, vooral toen zijn koning ietwat in de verdrukking kwam na een kleine combinatie van de met wit spelende Salov, die een pion ver overde. In de spannende slotfase resteerde na torenafruil een eind spel met voor Timman één pion en een paard en voor Salov twee pionnen en een loper. Dit bleek op studie-achtige wijze remise. De slotdag had veel weg van een reünie. Zo ontmoette de 85-ja- rige weduwe van oud-wereld kampioen Dr. Max Euwe voor het eerst sinds jaren weer eens de 77- jarige Mikail Botwinnik, even eens ex-wereldkampioen. De Raad van Bestuur van sponsor Verenigde Spaarbank maakte be kend, dat de vierkamp ook vol gend jaar gehouden zal worden. Timman maakte in Amsterdam ook bekend dat hij niet meedoen aan de nationale titelstrijd scha ken, die van 10 tot en met 23 april in de Avro-studio in Hilversum wordt gehouden. Het nationale schaakidool heeft de invitatie niet geaccepteerd, omdat hij het toer nooi niet past in zijn jaarplan. Timman is niet de enige groot meester die in Hilversum zal ont breken. Genna Sosonko en Hans Ree zijn evenmin van de partij. Het grootmeestersgilde zal in de studio vertegenwoordigd zijn door John van der Wiel en Jeroen Piket, die kort geleden in Lugano zijn derde grootmeesterresultaat behaalde. Het 'Leids' tweetal bindt de strijd aan met nationaal kampioen Douven, Brennink- meijer, Vanheste, Cuijpers, Lan- geweg, Kuijf, Nijboer, Blees, Gelpke en Van der Sterren. eerder aan Maarten. De Portugees, gen'de^totstrnidkolnfng ling van de clubkaart aan het ver krijgen van toegangskaarten voor de de wedstrijden van het Nederlands Elftal verwerpt de Federatie. Joop Hiele keert op tweede paasdag terug in de eredivisie. In het Bestuur stadion De Koel van VW verdedigt de KNVB de Rotterdammer na ruim vier heeft de LBA fel geprotesteerd te- maanden van revalidatie (zware schrok zich een hoedje van de taliteit van de Franse profs en mgë/rokkentê worden, zo dringt de de knieblesure) het vertrouwde Feye- voorlichting over de voetbalpas. In de huidige vorm dient de clubkaart multinational Matra, aankondigde tj|a de geldkraan dicht te gaan draaien, De LBA heeft daarbjj de voUedi. mekeer naar*Neerland te denken ge steun SekreSen van de beide trokken uit de informatiecommis- DafheTAiaxisgeworden wekt Partners m de Federal,e van samen- sie, die afgelopen maandag Dat het Ajax is geworden, weKt werkende belangenorganisaties in geen verwondering. „Ik ben altijd amateurvoetgai: h|t VCV (Ver- bond van Christelijke Voetbalvere- noord-doel. Zijn plaatsvervanger Henryk Bolesta zal de competitie verder op de bank voltooien. Ajax-voorzitter Michael van Praag heeft zich gisteren terugge- zijn. "We zijn vooral een recreatieve vereniging. We spelen voor de pun ten, maar het sociale gebeuren is óók belangrijk. We plannen niet voor niets onze trainingen allemaal achter elkaar op één avond. Kunnen we samen lekker een biertje nemen na afloop", zegt de wiskunde-leraar, die naast de 'geo-driehoek' sinds en kele maanden ook de voorzittersha mer hanteert. Het trainen en gezel- lig-samen-zijn doen de volleyballers inmiddels in sporthal De Does. De wedstrijden worden nog gespeeld in de oorspronkelijke thuisbasis Op Dreef. DVO werd in 1964 als deel van korfbalclub Velocitas opgericht, maar was al vanaf de oprichtingsda tum zelfstandig. Voor volleybalbe grippen is DVO een club op leeftijd, maar Leyhton is een jaartje ouder. Het clubvolleybal is pas na de oor log goed begonnen. "Bovendien zijn de sporthallen pas de laatste twintig jaar als paddestoelen uit de grond geschoten", geeft de voorzit ter als verklaring. Docenten Inmiddels zit de oud-Leidschen- dammer alweer 13 jaar bij DVO. Hij behoort dus tot het interieur van de zilveren club, net zoals Jan van Hien en Herm en Christina Huizin- ga. Ruud Kos, Jos van Adrichem en Carel van de Nadort hebben een nóg langere staat van dienst bij de club. De Ruijter speelt zelf in het derde team. Ooit bestond zijn ploeg uit bij na louter leraren, waarmee tevens de club van een docentenstempel werd voorzien. "Er zitten nog steeds veel leraren. Het opleidingsniveau van de leden is toch al redelijk hoog". De Ruijter zou zelf weinig andere balsporten willen beoefe nen. "Het is een mooie en vooral technische sport. Bovendien is dat netje zo goed als afscheiding tussen de twee strijdende partijen. Dan blijft het clean tijdens de wedstrijd. Ik weet wat het. is op school. Dan willen ze zo graag de leraar even on deruit hebben, weetje wel. Al dat li chamelijk geweld bij basketbal, handbal en voetbal lijkt me vrese lijk. Die duels die je soms ziet. Ik zou zo bang zijn om mijn enkels te breken, al kan dat in volleybal uiter aard ook gebeuren". Maar dan doet de sporter het in elk geval zelf. ROB VAN DER ZANDEN zijn huis in Zaandam nooit heeft ingen) en de VZC (Vereniging willen verkopen en nog veelvuldig 7L - - - - - contact heeft met Blind, Menzo en genorganisaties vertegenwoordi- Boeve. „Als je vana je J J gen ongeveer tweeduizend leden- die club speelt, raak je besmet met fL„„„ Landskampioen- 1 Zaterdag Clubs). De drie belan- informeel overleg van de clubvoor zitters in het betaalde voetbal werd samengesteld. De plaats van Van Praag zal worden ingenomen door Jacques Ruts, de eerste man van PSV. Zakelijke redenen liggen aan de beslissing van Van Praag ten verenigingen in het zondag- en za- grondslag. De praeses van Ajax schaDDen de EuroDa'CurTdat^zIin terdagamateurvoetbab heeft zich bij zijn benoeming niet toeh mooie herinn^"ineen En er De Federatie is van mening, dat gerealiseerd, dat hij in de maanden toch mooie herinneringen, an er de KNVB-clubkaart publieks-on- mogen er best een paar b,j komen vriendelijk is en de bdangen van het amateurvoetbal niet dient. Door de gebrekkige voorlichting bestaat bovendien nog steeds onduide lijkheid over de voordelen, die aan PAUL ONKENHOUT de pas zijn verbonden. De koppe- „Wat ik straks het meest zal r sen? Eeehh, de winkels enzo, er gezelligheid op straat. En het Fran se voetbal natuurlijk. Geintje.., april en mei drie weken zakelijk op reis moet. In het belang van de in formatie haakt hij af. Van Praag heeft zelf Ruts gepolst om hem te vervangen. Daarmee wilde de Ajax- voorzitter een tijdrovende procedu re vermijden. ADVERTENTIE SPORTPARK "KIKKERPOLDER" ZATERDAG A.S. AANVANG 17.00 UUR HOOFDKLASSE K.N.V.B. Crab assurantiën BV, tel. 224700. Crab makelaardij og BV, tel. 225135. Rijnsburgersingel 61, Leiden. VOETBAL - Brian van Goethem (Rijnsburgse Boys) en Marco Aker boom (UVS), die die onlangs nog te gen elkaar uitkwamen in de Finale van de Leidsch Dagblad Cup voor C- junioren, zijn uitgenodigd om volgende week woensdag op het KNVB-Sportcentrum in Zeist een selectiewedstrijd te spelen voor het Nederlands elftal 'onder de 14 jaar'. In het Nederlands elftal 'onder de 17 jaar' komen de Alphenaren Rem- co Tuinenburg (Feyenoord) en Ma rio Captein (PSV) tijdens de paasda gen uit in een internationaal toer nooi in Oporto (Portugal). VRUDAG 17.40-18.30 Ned 1 Sport op Vrijdag: met trampolinespringen, een terugblik op de voetbalwedstrijd Nederland-Sovjetunie, een portret van PSV-er Soren Lerby, een verslag van de return in de kwartfinale van het FA-Cup voetbal tussen Norwich en Westham United, een portret van Wim Suurbier in de Verenigde Staten en de sportquiz deze keer lussen de wielren ners, tevens broers, Adri en Jacques van der Poel. 18.30-18.55 Ned 2: Sport: met Pro World Cup Snowboarden, een voetbalblok met speciale aandacht voor FC Utrecht en ijs hockey vanuit Australië (WK). 19 00-01.00 SKY: Eurosport: actuele sporlreportages, zowel rechtstreeks als eerder opgenomen. 22.40-23.30 Ned 1: Brandpunt: met o.a. beelden van de voetbalwedstrijd Veen- dam-Groningen. 01.15-02.05 BBC 1: World Cup Team Snooker: finale. ZATERDAG 10.50-13.45 Did 1: ARD-Sport extra fina le Worldcup skispringen vanuit Plamca (Joe). 12 00-13.00 SKY Eye on Sport. 13.15-18.05 BBC 1 Grandstand: met atle tiek (WK Cross Country), paarderennen in Haydock Park, University boatrace (Ox ford-Cambridge), World Cup Team Snooker en de rugby-league (halve fina les).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13