Ruimte in Katwijk, Noordwijk bijna vol Bijna 25.000 handtekeningen voor 'adequaat' Rijnoord Eén op zeven jonge meisjes slachtoffer incest Politie pakt jeugdbende PAGINA 12 REGIO VR VRIJDAG 24 MAART 1989 Belangstelling toeristen verschilt sterk per plaats BOLLENSTREEK De belangstelling van de toeristen voor een Paasweekeinde in de bollenstreek blijkt van dorp tot dorp sterk te verschillen. In Katwijk is momenteel nog on geveer 60 procent van de bedden onbezet, terwijl in buurgemeente Noordwijk alleen de duurdere horecabedrijven nog gasten kunnen hebben. In de bloemenbadplaats zijn zowel de hotels in de goedkope en middenklasse als de particuliere verhuurders al nagenoeg vol. Voor directeur K. Verplancke van de Katwijkse VW is de vroege Pa sen dit jaar bepaald niet ideaal. De kustplaats is in het bollenseizoen sterk afhankelijk van de toeropera- tors die de streek in hun program ma's voor busreizen opnemen. "Dergelijke programma's worden in het najaar opgesteld en voorzich tigheidshalve hebben de operators hun meeste reizen wat verder in de tijd gepland. Gewoonlijk is op de Keukenhof rond dit tijdstip nog weinig te beleven en liggen ook de bollenvelden er nog kaal bij. De reisorganisaties konden tenslotte ook niet weten dat het zo'n zachte winter zou worden", aldus Ver plancke. Katwijk moet hebben van de par ticulieren die op het laatste moment besluiten toch naar de kuststreek af te reizen en zich daarbij vooral laten leiden door de weersverwachting. "Emwat dat betreft ziet het er voor ons niet bepaald gunstig uit", meent Verplancke. "De voorspel lingen zijn puur slecht". Het zijn vooral de particuliere verhuurders die in Katwijk nog maar weinig boekingen hebben kunnen noteren. In de hotels en pensions, met in totaal tussen de 625 en 650 bedden, is nog voor zo'n tien procent ruimte aanwezig. Bij de meer dan 1000 bedden bij parti culieren die door de WV worden bemiddeld, komt dat niet boven de 30 tot 35 procent uit. "Bij de particu lieren waarvoor de VW niet bemid delt, is het beeld volgens mij niet veel anders. Overal in het dorp zie je nog de bordjes Zimmer Frei". Als Verplancke een vergelijking trekt met Pasen 1988, staat het er voor Katwijk dan ook veel slechter voor. "Vorig jaar rond deze tijd was nog maar 20 procent van de bedden onbezet en zaten met Pasen zelf na genoeg vol. Een meevaller was ver der dat toen ook de beide campings al voor het publiek waren.openge steld. Nu gebeurt dat pas op 1 april, dus ook die stroom bezoekers lopen Het gaat de WV-directeur overi gens te ver om al direct van een slechte start van het seizoen te spre ken. "Door de vroege Pasen is het seizoen alleen maar verlengd. We kunnen nog best hele drukke week einden krijgen". Dagrecreanten Heel anders is het beeld momenteel in Noordwijk. WV-directeur W. Rovers van de bloemenbadplaats verwacht dat het komend weekein de 10.000 tot 15.000 toeristen in Noordwijk een of meerdere nach ten zullen doorbrengen. Over het aantal dagrecreanten dat de bloe menbadplaats zal aandoen, valt vol gens Rovers nog geen zinnig woord te zeggen: "Dat is volstrekt afhan kelijk van het weer". Dat Pasen dit jaar erg vroeg valt is volgens de di recteur eerder een voor- dan een na deel. "Traditioneel begint het toe ristenseizoen met Pasen. Een vroe ge Pasen betekent dus dat er meer weekeinden zijn waarin de horeca- exploitanten zaken kunnen doen". De afgelopen winter is uitzonder lijk zacht geweest en ook de eerste voorjaarsdagen kenmerken zich niet bepaald door kou en andere vormen van onaangenaam weer. Dit heeft tot gevolg dat de bollen velden eerder dan normaal in bloei staan. "Bovendien trekken mensen er makkelijker op uit als het weer enkele weken behoorlijk zacht is. Het een en ander leidt ertoe dat de bezettingsgraad hier zondermeer goed te De voorjaarsvakanties trekken al tijd veel groepen, met name uit Duitsland, Engeland en Ierland. Dit jaar is het in Noordwijk al niet an ders. Omdat de schooolvakanties in Westduitsland afgelopen maandag zijn begonnen, hebben de informa- trices van het WV-kantoor aan De Grent het sinds het begin van de week extra druk. Rovers ontkent dat er minder mensen naar de bollenstreek ko men omdat zij alsnog hun verregen de wintersportvakantie inhalen. "De échte wintersporters hebben begin april hun sportieve vakantie allang achter de rug. Zij die door ge brek aan sneeuw hun vakantie in De bloemenstalletjes langs de wegen in de bollenstreek zijn al weer ingericht. Ondanks de slechte weersvoorspel ling, worden dit weekeinde toch tienduizenden toeristen verwacht. (foto Holvast) het water hebben zien vallen, gaan echt niet op stel en sprong nog een u i keer. De meeste mensen hebben rond de 30 tot 40 procent schom bij particulieren. "Ik schat dat Noordwijkerhout telt slechts een ook hier het bezettingspercentage klein aantal hotels en die zijn bij lange na niet volgeboekt. De bunga- dergelijke her- melt. Ik weet natuurlijk niet wat de lowparken kennen een hogere be- hotels zelf nog hebben geboekt, zettingsgi afgaande op onze informatie gevolgen nog heel wat bedden onbe- merkbaar, hotels geen geld halingsoefening". Al met al is Rovers optimistisch mac gestemd. "De bedden in niet al te zijn dure hotels en in de particuliere sec- zet". Lisse heeft in de d: tor zijn nagenoeg allemaal bezet. De geveer 450 bedden zettingsgraad, maar ook hier zijn de de vroege Pasen Bon denkt dat er heel wat kan bij parti- zijn die de vroege paasvakantie ge bruiken om op wintersportvakantie te gaan. "Op 1100 meter hoogte ligt nog sneeuw, dus ze hoeven niet zo ver te rijden. Dat drukt het aantal leeft Noordwijk een geslaagde start deze week uitzendt, kan volgens toeristen in de bollenstreek behoor lijk". De directrice houdt overigens WV-medewerkers doen alle moge- culieren nog eens 200 gasten onder- lijke moeite om 'laatkomers' alsnog brengen. een slaapplaats te bezorgen. Zeker Het televisieprogramma over de als het weer een beetje meezit, be- Keukenhof dat de Duitse omroep het toeristenseizoen". Keukenhof Bij de WV in Lisse hebben de ba- Schipper vandaag en morgen gelijk nog leiden tot een extra toe bloemententoonstelling heeft oosterburen. "De nog een slag om de arm. "We kun- eigenlijk pas vanavond laat de finitief de balans opmaken. Er zijn altijd mensen die op het laatste mo ment besluiten toch maar een paar dagen naar de kust te gaan. Gezien directrice A. Schipper. Ook in het kerhoutse VW, M. Bon, spreekt de sombere weersverwachtingen liemedewerkers gisteren al wel di- volgens mij op de openingsdag nog reet kunnen merken dat de Keu- nooit zo mooi bijgestaan", meent de bollendorp is echter, net als in Kat- aanzienlijk lagere bezetting wijk, nog volop ruimte in de hotels dan voorgaande jaren met Pasen. verwacht ik overigens niet dat dat r veel zullen zijn". Buit 130.000 gulden ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense politie heeft een jeugd bende opgepakt die sinds decem ber vorig jaar een groot aantal mis-' drijven heeft gepleegd. De groep bestaat uit zeven jongeren, in leef tijd variërend van 16 tot 21 jaar. Al len zijn 'in meer of mindere mate verslaafd aan hard-drugs en/of gok ken', aldus een woordvoerder van de politie. Zij hebben bekend voor een bedrag van 130.000 gulden aan goederen te hebben gestolen. Nage noeg alles is verkocht. De zaak kwam aan het rollen toen de politie op 12 maart twee 19-jarige en een 21-jarige Alphenaar op heter daad betrapte bij een inbraak in een woning. Het drietal gaf tijdens ver horen de namen van vier mede-da ders: twee van 16, één van 17 en één van 18 jaar oud. Zij werden de afge lopen twee weken aangehouden, evenals een 26-jarige Alphenaar die wordt verdacht van heling. De man heeft nog niet bekend. De groep heeft veertig woninginbraken be kend, dertien auto-kraken, twintig fietsendiefstallen en zeven kleinere zaken, aldus de politie-woord voer der. De leden van de groep opereer den in wisselende combinaties en soms alleen. De 26-jarige heler is inmiddels op vrije voeten gesteld. Ook een 16-ja- rige dader zit niet meer vast. Dat komt omdat hij van de rechter al eerder een alternatieve straf kreeg opgelegd in de vorm van een overle vingstocht in de Pyreneeën. De an dere leden van de groep zitten nog vast. De politie verwacht dat ze alle maal tegelijk moeten voorkomen. Volgens de woordvoerder is met de aanhouding van deze bende geen einde gekomen aan de grote hoe veelheid woninginbraken die de laatste maanden in Alphen worden gepleegd. "We denken dat nog een groep actief is". De mensen die de dupe werden van de activiteiten van de bende die nu is opgerold, hebben schriftelijk bericht ontvangen van de politie. Politie beëindigt actie KATWIJK De Katwijkse politie heeft gistermiddag rond vijf uur een eind gemaakt aan de oversteekactie van de bewoners van de Rijnstraat in Katwijk aan den Rijn. De actie werd volgens de politie steeds grimmi ger en het verkeer kwam volldig vast te zitten, zodat de politie met zeven agenten ingreep. Daarbij vielen over en weer rake klappen. Om kwart over vier begonnen bewoners van de wijk Schutterswei uit protest tegen de verkeersoverlast met hun actie in de Rijnstraat. Een groep van 30 vol wassenen en 70 kinderen stak continu het zebrapad over, waardoor het verkeer volledige vast kwam te zit ten. De politie had éën agent naar de actie gestuurd, maar die kreeg al snel hulp van twee collega's. Op het zebra werd het echter steeds drukker, zodat één auto meer kon doorrijden. De verkeerschaos in Katwijk werd volgens de politie zo groot, dat besloten werd de actie af te blazen. Volgens de politiewoordvoerder weigerden de be woners de actie te staken, zodat de politie met uitein delijk zeven agenten de zebra probeerde vrij te maken. "Dat liep op een duw en trekpartij uit. Terwijl wij kin deren op de stoep zetten, duwden volwassenen de kin deren weer de straat op. In feite werden de kinderen als buffer gebruikt. Een kwalijke zaak". Bij het vrijmaken van de rijbaan kwam het gister middag tot een handgemeen tussen actievoerders en politie. (foto Dick Hoitewoning) ALPHEN AAN DEN RIJN - Het personeel van ziekenhuis Rijnoord heeft gister avond 24.289 handte keningen overhandigd aan burgemeester M. Paats, namens de ge meente gedelegeerde in het bestuur van het Alphense ziekenhuis. De handtekeningenac tie die deze week is ge houden in Alphen en omgeving, was gericht op het behoud van een 'adequaat' ziekenhuis. Rond de tweehonderd personeelsleden lie pen gisteren aan het. begin van de avond in een optocht vanaf het ziekenhuis naar het oude raadhuis in het Burgemeester Visser park waar op het bor des de handtekenin gen werden uitgereikt. Burgemeester Paats drong er bij het personeel op aan dat de verschillen de geledingen in het zie kenhuis met elkaar in ge sprek moeten blijven en solidair moeten zijn, zo dat de fusiebesprekingen met het Sint Elisabeth Ziekenhuis in Leider- Het personeel gaat nu brieven schrijven naar de provincie, het ministerie en de inspectie om nog eens te benadrukken dat Alphen recht heeft op een volwaardig basiszieken huis. Actieleidster M. Warmerdam zei vanoch tend dat er ook nog ande re plannen zijn, maar daarover worden nog geen mededelingen ge daan. Overigens heeft de werkgroep, die het me disch functieplan voor de locaties Alphen en Lei derdorp moet opstellen, gisteravond voor het eerst vergaderd. De com missie bestaat uit leden van beide medische sta ven. Volgens de Alphense internist M. Alleman was het een 'prettig' gesprek: "De standpunten zijn ver helderd". Inhoudelijke mededelingen over de be sprekingen worden nog niet gedaan. Ook wil Alle man niet ingaan op de vraag hoe groot de kans is dat beide partijen elkaar vinden: "De standpunten liggen best ver uit elkaar. Maar ik zeg zeker niet dat het niks zal worden". LISSE/HAARLEMMERMEER - Eén op de zeven meisjes onder de zestien jaar wordt door familieleden sexueel misbruikt. Ruim de helft van de gevallen betreft ernstig tot zeer ernstig misbruik. Dat betekent dat in de regio Amstelland en de Haarlemmermeer, met samen 220.000 inwoners, meer dan 15.000 incestslachtoffers zijn. Een goede hulpverlening ontbreekt veelal. Dat blijkt uit een onderzoek dat vorig jaar is gehouden in de Haar lemmermeer en de regio Amstel land (Aalsmeer, Amstelveen, Ou- der-Amstel en Uithoorn). De onder zoeksresultaten werden vanmorgen bekend gemaakt op een persconfe rentie in het vormingscentrum Qbus in Lisse. Tevens werd een plan van aanpak gepresenteerd om tot een verbetering van de hulpver lening te komen. Op basis van de onderzoeksgege vens kan er van worden uitgegaan dat er jaarlijks 165 nieuwe incest slachtoffers bijkomen. Een groot deel van deze slachtoffers heeft vol gens de onderzoekers behoefte aan ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter. Janssen. Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: M. A. van Schie, Rijnsbur- gerweg 163, tel: 177100. zo 8 uur tot ma 8 uur: R. van Leeuwen, Ros molen 2. tel: 218661. ma 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Rosmolen 2, tel 218661. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Tayiel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer-de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: Dr. C. Vlasveld, tel: 149298. zo 8 uur tol ma 8 uur: E. de Lange, Bronkhorst- straat 43-45, tel: 212025. ma 8 uur tot 24 uur: A. van Luijk, Wasstraat 2b, tel: 122522. Groep 3 Pleiter, Smit. Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Mui|Senbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg, De Sitter- laan 18. tel: 132877. zo 8 uur tot ma 8 uur: Dr. Kalmthout, tel: 212628. ma 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne, Kernstraat 11. tel: 125245. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- Dr. Ouwerkerk, tel: Medische Diensten zo 8 uur tot ma 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel: 120347. ma 8 uur tot 24 uur: M. Horn, Zocherstraat 1, tel: 766123. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Hammerstein, Robijn straat 2b, tel: 767646. zo 8 uur tot ma 8 uur: D. hammerstein, Robijn straat 2b. tel: 720936. ma 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noordeinde- plein 4a, tel: 123752. dokterstelefoon 071-122222 i welke arts dienst heeft. Leiderdorp za. R. van Velzen, tel: 891100, zo O. Du Ry v. Beest Holle, tel: 891100 spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Vlaskamp 16. tel: 891100, ma M.B. Land smeer, tel: 413913, spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10, tel: 891000. Oegstgeest za 8 uur. tot zo 24 uur: J.B. Hugenholtz. Pr. Hendriklaan 4, tel: 155666, zo 24 uur tot di 7.30 uur: J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel: 170605. Voorschoten vr 23 uur tot za 23 uur: F. Koopmans, Chur- chillweg 19, tel: 6352. za 23 uur tot zo 23 uur: E. Schotanus, Leidseweg 305, tel: 2356, zo 23 uur tot ma 24 uur: W. van Dam. Palestrinalaan 29. tel: 3960. Warmond Praktijk Oosthout, G. Duijzer/F. Zonneveld, Rietpad 9. Voorhout, tel: 02522-11393. Wassenaar za Dr. Dinger, Hofcampweg 65, tel: 76418, zo Dr. Schaepman, Van Zuylen van Nijevelt- straat 42, tel: 14561, ma Dr. v.d. Veen, Hof campweg 65, tel: 18309. Zoeterwoudse huisarten. tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 24 tot zo 26 en door: Apotheek Zuid-West, 8rahmslaan 18-20, tel: 763134, Apotheek Linnaeus. Kempenaerstraat 31, tel: 173330, ma 27 tot vr 31 Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Rosmolen 13, tel: 211611. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): F. Muurling. Plant- E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest. tel. 173266; of DJ. Brandt, Homans- traat 1. Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. hulp, maar vindt de weg naar de hulpverlening niet. Tevens worden niet alle incestgevallen door ple hulpverleners 'waargenomen' of er kend. De hulpverlening berust te vaak op de 'toevallige' visie en de in zet van individuele vrijwilligers. Verbetering van de kwaliteit van de hulpverlening en onderlinge sa menwerking is dan ook hard nodig. Ook voor huisartsen en schoolart- sen moeten cursussen komen. Ook de Raden voor de Kinderbe scherming voeren geen eenduidig beleid. Dat terwijl de Raad een dui delijk omschreven taak heeft als het gaat om sexueel misbruik van kin deren: het doen van onderzoek en het geven van advies aan de Kinder rechter. Een van de raden merkte tegenover de onderzoekers op dat in de praktijk de eerste opgave is dat de incest stopt. "Desnoods door het kind uit het gezin te halen. Het moet ophouden, dat is het eerste. Eigenlijk zou je de dader uit huis moeten plaatsen, niet de bak in. Verder zou je de dader moeten be handelen, desnoods gedwongen. Probleem is dat niet alle slachtof fers aangifte willen doen". De Ra den zelf doen geen aangifte. Politie Aangifte van incest, verkrachting of sexueel geweld moet bij de politie worden gedaan. Van de gemeenten in het onderzoeksgebied hebben al leen de Haarlemmermeer en Am stelveen gemeentepolitie. In de ove rige plaatsen is rijkspolitie. De on derzoekers komen tot de conclusie dat het aangiftebeleid niet bij alle korpsen hetzelfde is. "Het bestaat veelal uit 'sussen', verwijzen naar de hulpverlening en contact opne men met de Raad voor de Kinderbe scherming, wanneer het kinderen betreft. Het doen van aangifte hangt sterk af van het slachtoffer zelf en de betreffende politieman of - vrouw. Met name de rijkspolitie laat het opmaken van aangifte over aan het Korps Jeugd- en Zedenzaken van de rijkspolitie. Dat is overeen komstig het beleid. Toch komt het wel eens voor dat een ernstige ver krachtingszaak door een klein bu reau wordt afgehandeld". Enkele korpsen dringen bij de slachtoffers aan op het doen van aangifte. Andere politiemensen ver klaarden tegenover de onderzoe kers dat zij daarbij een onderscheid maken tussen aanranding of ver krachting van volwassenen en sexueel misbruik van kinderen. Gewapende overval op benzinestation bij Bodegraven BODEGRAVEN - Een jongeman heeft gisteravond een gewapende overval gepleegd op een benzine station aan de Goudse Straatweg in Bodegraven. De pompbediende moest onder bedreiging van een vuurwapen de dagopbrengst af staan. Er werden geen schoten ge lost. De overvaller, die lopend uit de richting van Gouda was geko men, verdween in de richting van het grote kruispunt Bodegraven. Over de omvang van de buit heeft de politie niets bekend gemaakt. De witte stoet van personeelsleden van Rijnoord loopt i naar het oude raadhuis in het Burgemeester Visserpark. VRIJDAG 24 MAART Alphen film: "Au revoir les enfants', in het Parkfilmhuis, Raadhuisstraat, aanvang 20.30 uur. Bilderdam kunstmanifestatie op zes loka- ties rondom de brug van Bilder dam, opening om 20.00 uur. Leiden bingo-avond met loterij Majo- rettenvereniging The Koper Girls, aanvang 20.00 uur in de aula van school, Valkenpad. optreden Brigitte Kaandorp met: 'Kouwe Drukte', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. voorstelling: 'Eccentric Steady Stand met 'Rosita', aanvang 20.30 uur in de Kaasmarktschool. ZATERDAG 25 MAART Alkemade Zilveren Molenloop over 33, 6, 10 of 20 km, start om 14.00 uur in het Hertogspark. jon- dingsbrigade, zwembad De OH- len, aanvang 15.00 uur. optreden Gipsy Queen ir gerencentrurrf Het Kasteel, vang 21.00 uur. Bilderdam kunstmanifestatie op zes loka- ties rondom de brug in Bilderdam, van 10.00 tot 21.00 uur. Lelden snuffelmarkt van 10.00 tot 17.00 uur; lunapark van 10.00 tot 20.00 uur, Groenoordhallen. nieuwjaarsfeest van de Hin does, aanvang 20.00 uur in de openbare basisschool. Valkenpad 2, Merenwijk. concert Jeanette and Friends, Droomfabriek, Oude Vest, aan- vang 20.00 uur. optreden Brigitte Kaandorp in: 'Kouwe drukte', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. optreden Burton Green Kwar tet, aanvang 22.00 uur, Jazz-zol- der Hot House, Waaggebouw, Aalmarkt. Tarot-festival met lezing over het ontstaan van de Tarot, over de menselijke aura en de relatie tus Leiderdorp eieren versieren voor kinderen bij De Buitengewonen, aanvang 13.30 uur in de Muzenhof. officiële opening om 10.30 uur; recreatie-triathlon, van 13.30 tot 15.30 uur; Caribean Party vanaf 21.00 uur, sportcomplex De Does. inlichtingen bij het gemeentehuis. eieren zoeken in kinderboerde rij (t/m 12 jaar) Park De Hout kamp, start om 13.00 uur bij het grote hek. Lente in Milieu Educatief Cen- trurh, De Houtkamp, van 14.00 tot 16.00 uur. Oegstgeest educatieve publieks-excursie Regionale Vogelwerkgroep 'Oud Poelgeest', aanvang 07.00 uur, inl. en opgeven (vr. 24/3 19.30-21 uur) bij A. Renniers, tel: 411315. Wassenaar open huis op Renbaan Duin- digt, van 10.00 tot 13.30 uur. ZONDAG 26 MAART Alphen Paaszangdienst met Alphens Mannenkoor, Oudshoornse kerk, aanvang 16.00 uur. open deurdlenst met thema 'Leve het leven', aanvang 18.30 uur in de Goede Herderkerk, Ten Harmsenstraat. Bilderdam kunstmanifestatie op zes loka- ties rond de brug van Bilderdam, van 10.00 tot 21.00 uur: Hazerswoude Polderloop over afstanden van 1,5 tot 20 km. start om 11.00 uur bij kantine Hazerswoudse Boys. Lelden Paas-lunamarkt op terein Groenoordhallen, van 13.00 tot 20.00 uur. Leiderdorp Lente in Milieu Educatief Cen trum, De Houtkamp, van 14.00 tot 16.00 uur. MAANDAG 27 MAART Alphen e appèldienst met als thema 'Ruim baan voor leven', aanvang 10.00 uur in de Sionskerk, Me teoorlaan.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 12