Minister wil plicht tot milieu-verslag EEN NIEUWE AUTO EN TOCH OP VAKANTIE! 0% rente: 'Bedreigingen kunnen niet' Werklast neemt toe door aanpassing van voorarrest Man maanden dood in huis Oproep voor één lijst PSP, CPN en PPR Nationale Woningraad: huurheffing discrimerend Bolderkar hoeft verslag poppenspel niet af te staan zes maanden lang m nrnPFI OK-DFAIFB TUT Tl MAART VflORnFFI VÓÓR Al IFS OPELB DONDERDAG 23 MAART 1 BSBSB^JOMTZZ* 'Bedrijven door milieu-accountants laten controleren' ZEIST (GPD) - De bedrijven in ons land zouden een gedetailleerde milieu-boekhouding moeten bijhouden. Ze zouden ook eens per jaar een milieu-verslag moeten maken, dat door externe en onafhankelijke deskundigen gecontroleerd zou moeten worden. Die con trole zou dezelfde waarde moeten krijgen als een accountants-verklaring voor het finan cieel jaarverslag. DEN HAAG (GPD) - De jarenlan ge bezuinigingen in het onderwijs zijn in strijd met internationale verdragen op het gebied van de arbeidsvoorwaarden. Bovendien leiden bepaalde bezuinigings maatregelen tot een duidelijke verslechtering van de kwaliteit van het onderwijs. Tot die conclusie komt een commissie van de Verenigde Na ties, de ILO en de Unesco die op verzoek het Nederlands Genoot schap van Leraren (NGL) de ar beidsomstandigheden van Ne derlandse leraren heeft onder zocht. Volgens de commissie was het Nederlandse bezuinigingsbeleid tussen 1968 en 1984 in strijd met tendensen in andere westerse lan den. Het rapport noemt onder Kritiek VN op bezuinigingen in onderwijs meer de verlaging van de salaris sen, het vergroten van de klassen en het afschaffen van zogenaam de taakuren. Die ingrepen heb ben volgens de commissie tot een forse stijging van de werkdruk geleid. Een direct gevolg daarvan is dat steeds meer leraren lijden onder stress. onderwijs gaan overleggen over het beleid. "Wij hopen dat de re gering bereid is zich te houden aan internationale richtlijnen die Nederland mede heeft onderte kend", aldus NGL-woordvoerder A. Rasing. Hij vreest overigens dat het ministerie zich niet zoveel van de conclusies zal aantrekken, omdat het rapport betrekking heeft op de periode tot 1984. Daar om heeft het genootschap inmid dels een aanvullende klacht bij de internationale commissie gede poneerd. Als minister Deetman de con clusies naast zich neerlegt, kan het NGL overigens niets doen. "Het zijn niet meer dan richtlij nen, we kunnen met dit rapport niet naar het Europese Hof gaan", aldus Rasing. ARNHEM (ANP) - De politie in Arn hem heeft gisteren in een woning van een flatgebouw, in Arnhem het stoffelijk overschot aangetroffen van een 53-jarige man die vermoe delijk al vanaf augustus vorig jaar dood is. Volgens een woordvoerder van de politie is de man eèn natuur lijke dood gestorven. De politie sluit niet uit dat de man zelfs langer dan sinds augustus vo rig jaar dood in zijn flat heeft gele gen. Aan de hand van de houdbaar heidsdatum van levensmiddelen wordt dat nog onderzocht. De politie klopte samen met een deurwaarder bij de woning van de man aan omdat er een forse achter stand was ontstaan in het betalen van huurpenningen. Deze gedachte werd gistermiddag door minister Korthals-Altes (justi tie) naar voren gebracht in Zeist. Hij stelde daar het Utrechtse Regionale Meldpunt Milieudelicten in wer king, een informatiesysteem voor de tachtig instanties in deze regio die zich bezighouden met de nale ving van de milieuwetgeving. Vol gens de minister zou een verplichte milieu-boekhouding met ver slaglegging aan het einde van het jaar een middel kunnen zijn om milieu-overtredingen en milieu-cri- minaliteit tegen te gaan. Ieder bedrijf zou dan gehouden worden nauwkeurig bij te houden welke grondstoffen het bedrijf bin nenkomen, hoe ze verwerkt en be werkt worden. Ook moet dan wor den bijgehouden hoe deze grond stoffen het bedrijf als half of he ,;1 fa brikaat of als afval verlaten. Voor deze milieu-boekhouding zouden dezelfde wettelijke verplichtingen moeten gelden als voor jaarrekenin gen. Dus ook een controle door een onafhankelijke deskundige van buiten. Het idee van milieu-accountancy is al eens eerder geopperd door oud minister Winsemius en door de hui dige minister van milieubeheer Nij- pels. De wetgeving zou volgens De Korte verder zo moeten worden in gericht, dat de afvalleverancier me de aansprakelijk blijft voor eventu ele dumping of illegale lozingen door malafide bedrijven. Ook be stuurders van die onderneming zouden aansprakelijk gesteld moe ten kunnen worden. Volgens Korthals Altes zou Ne derland met dergelijke maatregelen AMSTERDAM (ANP) - Meer dan 200 mensen hebben een open brief ondertekend waarin PPR, PSP en CPN wordt gevraagd bij de komen de Tweede Kamerverkiezingen in 1990 één lijst te vormen. De brief is gisteravond bekendgemaakt. De ondertekenaars menen dat er een einde moet komen aan het ge scheiden optrekken binnen de meest linkse politieke stroming. Er bestaat volgens de 200 onderteke naars grote behoefte aan een uitda gende, vernieuwende politieke for matie van enige omvang op parle mentair niveau. Ria Beckers, fractievoorzitster van de PPR in de Tweede Kamer en het voormalige CPN-kamerlid Ina Brouwer hebben de brief niet on dertekend. Kamerlid Andrée van Es (PSP) behoort wel tot de onder tekenaars. Tot de niet-partijgebon- den ondertekenaars behoren opval lend veel vakbondsmensen: Karin Adelmund, Herman Bode, Greetje Lubbi en Paul Rosenmöller. Binnenland kort Onderzoek Hoewel de gezondheidsklachten in de Haagse Debussystraat niet zijn terug te voeren op bodemverontrei niging en woonomgeving, is er toch een nader bodemonderzoek nodig. Dat is heeft de gemeente Den Haag gisteren bekend heeft gemaakt. Wanneer dat er komt was gisteren niet duidelijk. Korhoen Een van de laatste nog levensvatba re populatie van het korhoen in West-Europa - die op de Sallandse Heuvelrug - wordt met uitsterven bedreigd. Oorzaak van de bedrei ging is vooral de verstoring van de rust door verkeer. Deze noodkreet is afkomstig van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN) Hellendoorn/Nijverdal. Dodenherdenking De nationale dodenherdenking valt dit jaar op Hemelvaartsdag. Dit brengt volgens het ministerie van Algemene Zaken en het Nationale Comité 4 en '5 mei geen veranderin gen in het normale patroon op 4 mei teweeg. Zo zal de herdenking op de Dam in Amsterdam die dag net als andere jaren om 20.00 uur plaats hebben. De vlaggen gaan van 18.00 tot 21.14 half stok. Gevallen Een 38-jarige Ghanees is woensdag avond in Amsterdam-Zuidoost om het leven gekomen toen hij uit een flat viel. De man verbleef illegaal in ons land. Volgens de politie is on duidelijk of de man uit de flat is ge sprongen of dat hij is gevallen bij een poging te vluchten voor de vreemdelingenpolitie. echter niet alleen moeten staan. Hij denkt in eerste instantie aan Eu ropese maatregelen om binnen Eu ropa geen rechtsongelijkheid te scheppen. Volgens korthals Altes worden in de komende jaren van justitie en po litie extra inspanningen gevraagd in de strijd tegen de milieu-crimina- liteit. Hij zei te zullen proberen ex tra geld te krijgen voor de strafrech telijke handhaving van het milieurecht. Het gisteren in de provincie Utrecht en het arrondissement Utrecht in gebruik genomen mel dingssysteem moet er voor zorgen, dat alle actie in het kader van de milieuwet-handhaving centraal ge meld worden bij de officier van jus titie. Deze kan daarop vervolgings actie ondernemen. Deze meldingen moeten bovendien gepaard gaan met samenwerking tussen de in stanties die bij de strijd tegen milieu-overtredingen betrokken zijn. In de provincie Utrecht zijn dat er alleen al tachtig. De bedoeling is dat het Utrechtse meldings- en infor matiesysteem ook in andere regio's van het land wordt toegepast. Daar voor diende de informatie-bijeen komst ten behoeve van bestuurlijke en justitiële autoriteiten uit het hele land, gisteren in Zeist. DEN HAAG (ANP) - Minister Van Dijk (binnenlandse zaken) heeft vertegenwoordigers van islami tische organisaties duidelijk ge maakt dat bedreigingen tegen Sal man Rushdie en boekhandels die diens boek 'De duivelsverzen' ver kopen, volstrekt niet te tolereren zijn. Als zij bezwaren hebben tegen het boek kunnen zij 'ertegen in schrijven' of via de rechter een ver bod proberen te verkrijgen. Dat zei Van Dijk gisteren na af loop van een gesprek met vertegen woordigers van acht organisaties van moslims naar aanleiding van de onrust over het boek 'De duivels verzen' van Rushdie. Van Dijk, die het gesprek goed, vruchtbaar en vriendschappelijk noemde, heeft de organisaties uitgelegd "hoe onze maatschappij gestructureerd wil zijn en een huis wil bieden aan ver schillende culturen, godsdiensten en vrijheden". Verder heeft hij erop gewezen dat de Nederlandse regering niet de be voegdheid heeft vooraf in een publi- katie in te grijpen, niet alleen op ba sis van de grondwet, maar ook "om- BERGEN OP ZOOM - Met een stille demonstratie waaraan ongeveer dertig mensen uit heel het land deel namen, heeft de mensenrechtenbe weging ATD-Vierde Wereld Neder land gistermiddag geprotesteerd te gen de plannen van wethouder C. Bakx in Bergen op Zoom. Deze stelde onlangs voor om te on derzoeken of mensen met onaange- dat zoiets niet de beste weg is om de acht organisaties vertegenwoordi- en of wijkend woongedrag (tij- Van Dijk spreekt met islamitische organisaties waarheid te doen zegevieren" gen. 'delijkzijn te huisvesten in wissel woningen op min of meer geïsoleer de lokaties. ATD-Vierde Wereld ver zocht de wethouder op zijn voorne men terug te komen en bood Bakx een alternatief plan aan. Donderdagavond 3 april wordt in het raadhuis van Bergen op Zoom een inspraakavond gehouden waarin iedereen die dat wil zijn zegje kan komen doen over het plan van de wethouder van volkshuisves ting. (foto ANP) AMSTERDAM (ANP) - Het invoe ren van huurbelasting leidt tot de vorming van speciale buurten voor kansarmen en achtergestelden. Ook zal het verstorend werken op de wo ningmarkt en de arbeidsmarkt. Bo vendien heeft zo'n huurheffing een enorme bureaucratie tot gevolg. Dat stelde drs. B. Kempen, alge meen directeur van de Nationale Woningraad, vandaag tijdens het symposium 'Verhuizen of betalen' in Amsterdam. De Nationale Wo ningraad is de grootste koepelorga nisatie van woningcorporaties in land. Ook de Delftse hoogleraar volks huisvesting prof. dr. ir. H. Priemus verzette zich tijdens het congres fel tegen iedere vorm van huurheffing. Staatssecretaris Heerma (volks huisvesting) voelt er overigens ook niets voor, zo betoogde hij vorige week nog. Voorstanders van huurbelasting zijn onder meer de PvdA, de grote steden en, volgens Kempen, ook de len van het CDA. Zij willen huur ders die gezien hun inkomen te goedkoop wonen een extra heffing laten betalen. Op die manier hopen zij de doorstroming in de huursec tor te bevorderen. Kempem wees erop dat, als deze plannen slagen, er 'inkomensbuur ten' ontstaan. Dat is het laatste wat wij moeten willen, zo zei hij. "Huur ders zijn hier, anders dan in sommi ge andere landen, geen twee derangs ingezetenen." Bovendien bestaat volgens Kem pen de mogelijkheid dat, de huur heffing ten spijt, de doorstroming niet tot stand komt. Een willekeuri ge groep huurders wordt dan vol gens hem geconfronteerd met een forse extra belasting. "En dat is on billijk en discriminerend, temeer omdat alleen bewoners van sociale huurwoningen worden getroffen". Kempen meent verder dat een huurbelastingsstelsel onuitvoer baar is. Wil zo'n systeem ingevoerd kunnen worden, dan moet de belas tingdienst niet alleen op de hoogte zijn van alle inkomens per huishou den, maar ook van de kenmerken en kwaliteit van woning en woonom geving, zo stelde hij. Dat leidt naar zijn mening tot een 'gigantische bu reaucratie'. Ook voorziet Kempen grote maat schappelijke weerstanden en tallo ze juridische procedures. Hij ver wees naar negatieve ervaringen met een soortgelijk systeem in de Bondsrepubliek. Tot slot vreest Kempen dat huur belasting het toetreden van vrou wen tot de arbeidsmarkt zal rem men, omdat extra inkomen 'be straft' wordt met een belastingaan slag. Prof. Priemus memoreerde dat de afgelopen decennia al diverse malen is gepoogd een huurheffings- stelsel in te voeren. Telkens strand den de voornemens daartoe. Naar de mening van Priemus is dat te recht. Volgens hem zou huurbelas ting 'een ongehoorde nieuwe over heidsbemoeiing' inhouden. Voor het gesprek waren meer dan M. Karamat Ali van de in Utrecht vijftig islamitische organisaties en gevestigde Stichting Hindu- en groeperingen die bij het ministerie Moslimgemeenten liet weten dat bekend zijn, uitgenodigd. Het Isla- zijn organisatie via de rechter zal mitisch Landelijk Comité, dat naar proberen de verschijning van de eigen zeggen zeker negentig pro- vertaling van Rushdies boek te cent-van alle moslims in Nederland voorkomen, als de regering zelf niet vertegenwoordigt, was afwezig uit ingrijpt. De rechter zou dan worden protest tegen de 'eigenaardige' sa- gevraagd de Nederlandse wet te menstelling van de lijst van uitge- veranderen door nieuwe jurispru- nodigde organisaties. Bovendien 'dentie te scheppen, aldus Karamat had het comité de indruk dat het Ali. Hij beriep zich op de rooms-ka- mede verantwoordelijk werd ge- tholieke bisschop van Haarlem, steld voor de boekverbrandingen H.C.A. Bomers. Deze heeft gepleit en oproepen tot moord op Rushdie voor een verandering van de Neder- bij demonstraties in Den Haag en landse wet, waardoor het mogelijk Rotterdam. wordt godslasterlijke boeken te ver bieden. Van Dijk, die 3 april een gesprek met het Islamitisch Landelijk Co- In opdracht van het landelijk co mité heeft, zei dat het ministerie mité onderzoekt geen schifting in de uitgenodigde organisaties heeft aangebracht, om- nen worden ondernomen o dat elke schifting vragen zou heb- vertaling van Rushdies boek tegen begon, af op de markt ben opgeroepen. Hij had 'geen te houden. Hij heeft nog geen beslis- kregen toen een voorlopige regi- flauw idee' hoeveel procent van het sing genomen, zo laat hij desge- stratie. aantal moslims in Nederland de vraagd weten. Geneesmiddelen UTRECHT (ANP) - De leveranciers van ongeveer driehonderd genees middelen hebben besloten om hun produkten uit de handel te nemen. Sommige hebben nu nog een jaar lijkse omzet van vele miljoenen gul- M. Moskowicz dens. Het gaat om middelen die in welke juridische stappen kun- 1963, toen het College ter beoorde- ]jng van geneesmjddelen zijn werk Ze De geneesmiddelen zullen uiter lijk nog tot mei 1990 op de markt blijven. Door een EG-richtlijn is het na die datum niet meer toegestaan om merkgeneesmiddelen met een voorlopige registratie in de handel te brengen. Veel merkfabrikanten vrezen dat zij de strenge procedure voor een definitieve registratie niet door zul len komen en hebben daarom be sloten om hun merken vrijwillig uit de handel te ROTTERDAM (ANP) - Het me disch kleuterdagverblijf De Bolder kar in Vlaardingen hoeft de versla gen die zijn gemaakt tijdens het spe len van het zogenoemde poppen spel met een vierjarig meisje niet af te staan aan de vader van het kind. De president van de Rotterdamse rechtbank, mr. L. ter Kuile, bepaal de dat gisteren in een kort geding. Het geding was aangespannen door de van incest beschuldigde vader. Afgifte van het volledige verslag aan de vader kan volgens de recht bankpresident 'tot een onaanvaard bare inbreuk op de persoonlijke le venssfeer van het kind' leiden. De belangen van het kind moeten ho ger worden ingeschat dan die van de vader, aldus de president. Hij is van mening dat de aantekeningen zijn gemaakt voor intern gebruik en dat niemand het recht heeft die in te zien. De advocaat van de vader, mr. D. Vermaat, eiste dat het volledige ver slag van het poppenspel zou wor den overhandigd, omdat dit van be lang zou zijn voor de verdediging in de strafzaak tegen zijn cliënt, die op 19 april wordt behandeld. De raads man beschikt nu alleen over de con clusies. Hoewel mr. Ter Kuile niet vooruit wil lopen op de afloop van het pro ces, moet er volgens hem ernstig re kening mee worden gehouden dat het vierjarig dochtertje van de ver dachte seksueel is misbruikt. Het kind heeft bepaalde informatie tij dens het poppenspel in een sfeer van vertrouwen prijsgegeven. In de onderhavige situatie, waarin con flicterende belangen een rol spelen, is de ouder niet de eerst aangeweze ne om de privacy van het kind te be waken. De rechtbank kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat de va der op dit moment slechts zijn eigen belang in het oog houdt, aldus het Het verslag kan volgens mr. Ter Kuile niets wezenlijks toevoegen aan de verdediging in de strafzaak, terwijl het wel onnodige schade toe kan brengen aan het kind. AMSTERDAM - Binnen de rechter lijke macht is grote beroering ont staan over een nog vertrouwelijk wetsvoorstel tot aanpassing van het voorarrest van verdachten. Rech ters en officieren van justitie vrezen het ergste voor de werklast. door Inge Crul/ANP Het wetsontwerp zou aanvankelijk vandaag op de agenda van de minis terraad komen. Naar verluidt wil Justitie echter eerst de financiële consequenties, voorlopig geschat op veertig tot vijftig miljoen gulden, doorrekenen en overleg plegen met betrokkenen. In het wetsvoorstel, geboren on der druk van Europees recht, krijgt de verdachte eerder de kans voor een onafhankelijke rechter (rechter commissaris) te komen. Na de eer ste zes uur van het politieverhoor kan hij, net als nu, twee dagen op het politiebureau worden vastge houden (inverzekeringstelling). Binnen die twee dagen -en dat is nieuw- kan hij al meteen bij een rechter-commissaris onmiddellijke invrijheidstelling vragen. Nieuw is ook dat de inverzeke ringstelling door de rechter-com missaris in plaats van de officier van justitie verlengd kan worden met drie dagen (nu twee). De officier moet nog wel de vordering daar voor doen. Daarna blijft alles bij het oude: de bewaring op last van de rechter-commissaris, de gevangen houding op last van de raadkamer van de rechtbank. In het concept-wetsvoorstel -een 'noodvoorziening'- staat dat Justitie de gevolgen nu nog niet kan over zien en dat nader overleg nodig is. Wel wordt een 'aanzienlijke werk belasting' voorzien, belemmerin gen voor het opsporingsonderzoek en ook meer rechtshulp (de advoca tuur wordt eerder ingeschakeld), dus meer kosten. De minister wil met snelle wetge ving voorkomen dat in elk arrondis sement nu een andere beleid tot stand komt. Binnen justitiële krin gen verwacht men overigens dat het komende wetsvoorstel zijn scha duw nu al vooruit zal werpen in rechterlijke uitspraken. Volgens cijfers van het Weten schappelijk Onderzoek en Docu mentatiecentrum (WODC) van het ministerie van justitie waren er vo rig jaar 41.000 inverzekeringstellin gen. Daarvan werden er ruim 22.000 na de eerste twee dagen verlengd met een of twee dagen. Tenslotte bleven 12.000 verdachten over te gen wie bewaring werd gevorderd en in 11.000 gevallen gebeurde dat ook. Amsterdam neemt daarvan een behoorlijke bulk voor zijn reke ning. Het rekenplaatje van vorig jaar: globaal een kleine 15.000 mensen in verzekering gesteld, 8.000 verlen gingen daarvan, 3.800 'bewaringen'. Niemand kan inschatten hoeveel van die grote groep die de eerste twee dagen in verzekering wordt gesteld het er maar op waagt meteen onmiddellijke invrij heidstelling bij de rechter-commis saris te vragen. Driemaal In het uiterste geval kan de rechter commissaris er volgens het voorstel driemaal aan te pas moeten komen en dan ook werkelijk met een gede gen verhoor. Dat kan verstrekken de gevolgen hebben voor niet alleen dit deel van de rechterlijke macht, maar ook het ondersteunende appa raat, van griffie tot chauffeurs en parketpolitie. Een veel groter aantal verdachten zal immers in een eerde re fase 'ergens' moeten worden ge hoord in bijzijn van officier en advo caat. Mr. Asscher, president van de Amsterdamse rechtbank, ziet "gro te, zo niet onoverkomelijke moei lijkheden". Een van zijn rechter commissarissen, mr. Van de Pol zegt: "et is een dubbele nekslag voor de rechter-commissarissen: ze worden veel eerder ingezet en moe ten op afroep beschikbaar zijn, ook in het weekeinde. We hebben nu een piketregeling, maar straks moe ten we volcontinue gaan werken". De Amsterdamse persofficier De Wit in een eerste reactie: "Ontzet tend. Iedereen is het er hier over eens dat dit niet kan met de huidige organisatie." De uitspraak van het Europese Hof voor de rechten van de mens in Straatsburg in de Brogan-zaak (vier Ierse terroristen) -de aanleiding tot de aanpassing van onze wetgeving- was erop gericht de verdachten in een eerder stadium met een onaf hankelijke rechter te confronteren. Het is echter de vraag of de verdash- te in Nederland zoveel gebaat is met het wetsvoorstel dat er nu aan zit te komen. Mr. Asscher: "Na twee da gen is het opsporingsonderzoek nog in volle gang. Die termijn is zo kort dat de rechter-commissaris dan maar de politie het voordeel van de twijfel zal gunnen in de prak tijk en verlengt - met drie dagen in plaats van nu twee, dus in het na deel van de verdachte". Als er een wetswijziging van het wetboek van strafvordering moet komen -en daar is Asscher wel van overtuigd- dan zijn er volgens hem andere, betere alternatieven. De mi nister volgde het meerderheidsad vies van de cmmissie Moons (herijking wetboek van strafvorde ring) voor zijn wetsontwerp. As scher voelt meer voor het minder heidstandpunt dat minder capaci teitsproblemen op zal leveren: drie dagen inverzekeringstelling en geen verlenging maar onmiddellijk daarna zonodig de bewaring in op dracht van de rechter-commissaris. ADVERTENTIE Wij, de Opel OK-dealers van Nederland, maken 't mogelijk. Want u kunt dit jaar veilig en voordelig naar de zon met een perfekte Opel. Die u tussen 15 februari en 31 maart zeer voordelig bij ons kunt financieren: U betaalt pas over 6 maanden. De aan betaling voor de financieringsovereenkomst bedraagt slechts 30% van de aanschaffingswaarde; meestal is de inruil- waarde van uw huidige auto hiervoor al vol doende. Betere inruilprijzen. Wees slim en vermijd de vakantie-inruildrukte. We geven méér voor alle merken, jong en oud. U gelooft 't niet? Kom maar langs! OK-gekeurde Opeis van minder dan 4 BESLIS VÓÓR 31 MAART. jaar oud. Dit is dè kans om Opel te gaan rij den. Want onze showroom staat vol met eerste klas Jonge" Corsa's, Kadetts, Mantas, Ascona's en Rekords. Minder onderhoud, hoge restwaarde. U zult versteld staan wat de betrouwbaarheid van Opel u de komende j aren nog gaat schelen in onderhoudskosten. Èn van z'n waarde, als u 'm over een paar jaar weer inruilt! Aantrekkelijke financiering mogelijk. Na 6 maanden kunt u het restbedrag volledig bij ons financieren tegen aantrekkelijke tarieven. De rente over dat half] aar nemen wij voor onze rekening! Vraag in de showroom naar de financieringsvoorwaarden. Dit financieringsaanbod is geldig tussen 15 februari en 31 maart voor OK-gekeurde Opeis, niet ouder dan 4 jaar. De huurkoopovt eenkomst wordt op de daarvoor geldende voorwaarden via GMACN-Opel Financiering afgesloten, meteen maximumlooptijd vf 36 maanden. Het maximum te financieren bedrag bedraagt 70%veui de aanschaffingswaarde.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3