'Perestrojka pas na Wl IC Stuurmanskunst staat weer voorop bij races Jong Oranje als los zand Ernstige blessure bij Jan Wouters -f)an de yjLljn Turbo-motor in formule 1 afgeschaft Derde zege van ijshockeyploeg Timman nu al zeker van winst Verlies (0-1) tegen Jong Rusland Sovjetcoach Lobanovski verder met oude kern Afschuifproces* over Heizeldrama ten einde Van't Schip tekent vrede WOENSDAG 22 MAART 1989 SPORT PAGINA 21 RIO DE JANEIRO (Reuter) - De strijd om de wereldtitel in de formule 1, wordt er dit jaar een van de oude stempel. De nadruk bij de prestaties zal weer komen te liggen op de stuurkunsten van de rij ders en niet meer zozeer bij de technische kwaliteiten van de wagens. Het afschaffen van de door tur bo's aangedreven motoren, moet de weg vrij maken voor de kunstenaars onder de chauffeurs. De snelheidsmonsters dienen weer ondergeschikt te worden aan de ca paciteiten van de rijders. Maar de (ingrijpende) wijziging van de mo toren zal waarschijnlijk geen veran dering brengen in de rangvolgorde bij de wedstrijden. Toen McLaren vorig jaar dankzij wereldkampioen Senna en nummer twee Prost vijf tien van de zestien races won, wees de concurrentie op het feit dat de Britse stal nog steeds gebruik maakte van turbo's en zij niet. Volgens de concurrentie zouden de Japanse ontwerpers van de mo toren daardoor onvoldoende tijd hebben voor het nieuwe seizoen een goede conventionele motor te ont wikkelen. De hoop bleek echter ijdel. De technici van Honda bleken al ver gevorderd te zijn met de ont wikkeling van een atmospherische motor, hetgeen bij de eerste trainin gen in Rio de Janeiro is uitgeko- De 3.5 liter motor in de McLarens heeft tijdens de 3000 testkilometers geen enkele maal gefaald. Het ver mogen is misschien niet zo groot als de door turbo's aangedreven machi nes, de snelheid en de betrouwbaar heid lijken er nauwelijks onder ge leden te hebben. Ideaal De combinatie met een nieuwe, van carbon-fiber gemaakte carrosserie, bleek in de trainingen een ideale. Vooral voor de Fransman Prost is de McLaren een prima wagen ge worden. De tweevoudige wereld kampioen geldt in het formule 1-cir- SYDNEY (ANP) - Het Nederlands ijshockeyteam heeft ook de derde wedstrijd in het wereldkampioen schap in de C-groep, dat in Sydney wordt gehouden, gewonnen. Na Zuid- en Noordkorea werd Bulga rije verslagen met 4-1. De tussen standen waren: 2-1 1-0 1-0. De Ne derlandse doelpunten kwamen op naam van Mollen, Stoer, Louwers en Van Gerwen. Strafminuten 14- 12. Net als in beide voorgaande wed strijden had Nederland een groot overwicht. De verdediging was goed gesloten. De Bulgaren kregen slechts vijftien schietkansen met één treffer als resultaat. Oranje creëerde zelf 44 kansen. Slechts vier werden er benut. Lou wers en Berteling misten zelf penal ties. Het afmaken bleef een pro bleem voor coach Larry van Wieren. Hij hoopt dit in de volgende wed strijd op te lossen door Geesink in de verdediging te zetten. Morgen speelt Nederland tegen China, dat dinsdag met 3-5 van Hongarije verloor. Acht spelers van Xerxes stappen op ROTTERDAM (ANP) - Acht spelers van het team van de Rotterdamse eersteklasser Xerxes hebben hun lidmaatschap schriftelijk opgezegd. Zij zijn het niet eens met het ver vroegde ontslag van trainer Jan Verhoeven en weigerden eerder al te spelen onder leiding van de tech nisch directeur Jansen, die de trai ning heeft overgenomen. cuit als een betere, zo niet de beste, stuurman. Voor hem lijkt de weg dan ook vrij naar herovering van de titel. Kwantitatief is de tegenstand van de McLarens groter dan ooit. Twin tig teams met in totaal 39 wagens, alleen de Zwitserse stal EuroBron heeft maar eéri auto ter beschik king, willen de strijd aan gaan. Dat zal vooral gedrang geven bij de kwalificaties, die het aantal deel nemers aan de officiële trainingen moeten terugbrengen tot 26. Der tien wagens zullen bij de Grand AMSTERDAM (ANP) - Jan Tim man weet zeker, dat morgen een ge le fresia naar hem genoemd wordt. Die eer valt hem te beurt als hij de schaakvierkamp in Amsterdam wint en dat is sinds gisteren zeker. Timman speelde remise tegen de IJslander Hjartarson en zag zijn tot dan belangrijkste concurrent Salov verliezen. Met nog een ronde, die morgen wordt afgewerkt, heeft Timman een punt voorsprong op de Brit Nigel Short. Weliswaar kan die gelijk ko men, maar volgens het gehanteerde Sonnenborn-Berger systeem is de Amsterdammer dan toch winnaar. Hij revancheert zich daarmee voor de zwakke prestatie van vorig jaar, toen hij uit de zes partijen van de vierkamp een punt behaalde. Nu staat hij al op vier uit vijf. De met wit spelende Timman kwam in een Catalaanse opening spoedig beter te staan dan de IJs lander. die nog zonder punten was. Eigenlijk was het wachten op het volledig ineenstorten van de zwarte stelling. Op de 28e zet (Pb5) had de 37-jarige Amsterdammer beter kun nen kiezen voor Pxe6, hoewel Tim man wel beter bleef staan. De Ne derlander, die veel bedenktijd ge bruikte, bood na dertig zetten remi se aan. Waarna Hjartarson voor het eerst kon lachen, omdat de hatelijke nul achter zijn naam verdween. In de andere partij gaf Salov na dertig zetten op tegen Short. Prix van Brazilië in Rio de Janeiro, waarmee zondag het seizoen wordt geopend, strijden om vier plaatsen bij de trainingen. Concurrentie Van de concurrentie leek in eerste instantie Ferrari het meest kansrijk. De Italiaanse firma slaagde er vorig jaar als enige in de McLarens een nederlaag toe te brengen. Maar na de eerste trainingen zijn de hoopvolle verwachtingen over de prestatie van de wagen al aardig teruggeschroefd. De nieuwe V-12 motor, die voorzien is van een semi- automatische elektronische ver snellingsbak, blijkt nog lang niet aan de eisen te voldoen. De rijders Mansell en Berger hebben de nodi ge problemen met het via de vin gers, door een toetsenbord achter het stuur, hanteren van de versnel- lingbak. De plaats van eerste concurrent wordt misschien overgenomen door Benetton. De Franse stal heeft de exclusieve rechten verworven van het gebruik van de nieuwste versie van de Amerikaanse V8 Cos- worth motor. Met de Italiaan Panni- ni en het Britse talent Herbert hoopt de stal de strijd aan te kunnen. Nieuw Herbert neemt bij Benotton de plaats in van de Belg Boutsen. Deze laatste rijdt dit jaar in een Williams waar hij met de Italiaan Patrese een team vormt. Er is ook een nieuwe stal. Onyx wil met de Zweed Jo hansson en de Belg Gachot probe ren naamsbekendheid te krijgen. Gachot is een van de zeven debu tanten. Ook de Westduitsers Win- kelhock en Weidler, de Zwitser Foitek, de Fransen Raphanel en Grouillard en de Brit Herbert heb ben nog geen Grand Prix achter hun naam staan. De succesvolste rijder is onge twijfeld Alain Prost. Hij ging 137 keer van start en behaalde 35 over winningen. De Braziliaanse oud we reldkampioen Piguet komt met twintig zeges uit 157 starts als enige in de buurt. De minst succesvolle rijder is de Italiaan De Cesaris. Hij begon 120 keer aan een Grand Prix en slaagde er niet in ook maar een keer te ZWOLLE (ANP) - Jong Rusland is gisteravond in de oefenwedstrijd te gen Jong Oranje in Zwolle slechts één helft voluit gegaan. In Zwolle was dat ruimschoots voldoende om een aan alle kanten rammelend Jong Oranje met 0-1 te verslaan. De beslissende treffer kwam vlak voor rust op naam van Kolivanov van Dynamo Moskou. Bondscoach Nol de Ruiter krijgt nog handen vol werk van zijn elftal een hechte eenheid te maken voor het kwalificatieduel voor het toer nooi om het Europees kampioen schap op 25 april tegen West-Duits- land. De jeugdige Oranje-klanten waren tegen de Sovjetunie totaal niet op elkaar ingespeeld. De Sov jets hadden een groot technisch en fysiek overwicht, maar verzuimden hun suprematie in een handvol tref fers om te zetten. Zij hadden zelfs de steun van FC Twente-verdediger Scharmin nodig om de score te ope nen. Hij verspeelde in de 44e mi nuut de bal knullig aan Kolivanov, die doelman Ricardo de Jongh ver volgens kansloos liet met een harde schuiver. Iets beter wel, maar gevaarlijk werd de ploeg na rust amper. Hoe wel Eric Viscaal in de 87e minuut dicht bij de gelijkmaker was. Het Olympisch elftal heeft gis teren de oefenwedstrijd tegen de Olympische ploeg van de Sovjetu nie met 1-0 gewonnen. Invaller Dean Gorré van SW scoorde in de slotfase het enige doelpunt. Het elftal 'nieuwe stijl' heeft nog een lange weg te gaan. De kleurloze vertoning tegen de Olympische ploeg van de Sovjetunie toonde on miskenbaar aan, dat er voor de tech- Korbach politicus DEVENTER (GPD) - Trainer Fritz Korbach en penningmees ter Harry Eibers van Go Ahead Eagles stappen in de Deventer gemeentepolitiek. Beiden zijn lid geworden van een politieke partij (respectievelijk CDA en WD), die volgend jaar meedoet aan de gemeenteraadsverkiezin gen. Het tweetal protesteert zo te gen een nota van de Deventer PvdA, waarin wordt voorge steld de subsidie aan de eerste- divisieclub drastisch te vermin deren. Eibers wil op een verkiesbare plaats op de lijst, Korbach niet. De trainer wil wel in de raad als hij via voorkeursstemmen van Eagles-fans zou worden geko- Nieuwe feiten in 'zaak-Groningen' GRONINGEN (GPD) - De advo caat van FC Groningen, mr. W. Schuurmans uit Roden, heeft bij het Openbaar Ministerie in Gronin gen een klacht ingediend tegen ambtenaren van de FIOD. Schuur mans beschuldigt de ambtenaren er van dat zij vertrouwelijke informa tie uit het fraude-onderzoek bij de club aan derden (met name Nieuws blad van het Noorden) doorvertel len. Inmiddels zijn nieuwe feiten be kend geworden. Zo is een bedrag van 100.000 gulden gevonden ter voorbereiding van een trip naar China die niet is doorgegaan Ook zijn declaraties boven water geko men voor autokosten in Singapore (35.000 gulden) en sportartikelen (25.000 gulden). EINDHOVEN (GPD) - Hoofdschuddend staarde de delegatieleider van de Russi sche ploeg naar de nieuwe PSV-tribune. „Business, business", verder reikte de Engelse woordenschat van de Sovjet-bobo niet. Ook Va- leri Lobanovski gaf zijn ogen goed de kost. 'Busi ness' is voor de bondscoach zo stilaan een begrip gewor den waar hij niet meer hoofdschuddend tegenover kan staan. Rinat Dassajev (Sevilla) en Alexander Za- varov (Juventus Turijn) voegden zich gistermiddag later bij de nationale ploeg, terwijl Vagis Chidijatulin van werkgever Toulouse niet eens vrijaf kreeg voor de vriendschappelijke inter land tussen Nederland en de Sovjet-Unie. Met 'business' en de gevolgen ervan krijgt Valeri Lobanovski steeds na drukkelijker te maken. Perestrojka. De 57-jarige gaat slechts aarzelend mee in het spoor Gorbatsjovs ver nieuwingen. Begrijpelijk. De plan nen van de grote partijleider heb ben een reikwijdte die Lobanovski in velerlei opzichten benauwt. „Voor vernieuwingen heb je jonge spelers nodig. Spelers, die beter zijn dan de oude kern. Ik heb de be schikking over veel jonge voetbal lers, maar ze moeten nog volwassen worden. Dat proces is gaande, maar nu en zeker tot en met het WK in Ita lië zal ik een beroep moeten doen op de vertrouwde Dynamo Kiev-kern, aangevuld met de spelers die in het buitenland vertoeven. Ook de stijl van ons voetbal zal niet veranderen. Die stijl is afhankelijk van mijn spe lers". Met andere woorden. Lobanovski borduurt voort op de ploeg die Ne derland tijdens de EK de enige ne derlaag toebracht. De ploeg ook die in de finale met 2-0 verloor. „Spelers als Michailitsjenko zijn niet te'ver vangen. Evenals Van Basten en Gullit niet door Oranje gemist kun nen worden", vult de bondscoach aan. Desalniettemin zullen de Sov jets vandaag onder andere deze Alexei Michailitsjenko moeten ont beren. De blonde regisseur heeft een kuitbeenblessure en bleef ach ter in Kiev. Met hem moesten ook gelouterde krachten als Bessonov, Belanov, Jaremtsjoek, Jakovenko De Russische doelman Rinat Dassajev bereidt zich v Oranje. en Dobrovolski geblesseerd de trip naar de Europees kampioen laten voor wat hij was. „Hun plaats wordt opgevuld door jonge spelers. Op de ze manier kunnen ze laten zien wat ze in hun mars hebben". Zavarov Niet alleen de jeugd ziet mogelijk heden. Ook sterspeler Alexander Zavarov (ex-Dynamo Kiev) grijpt deze oefeninterland aan om zijn zelfvertrouwen wat op te krikken. Een kans die hij momenteel bij Ju ventus niet krijgt. De 25-jarige mid denvelder zit in Turijn diep in de put. „Ik wil spelen, maar ja, wat kan ik meer doen dan hard trainen en hopen dat de vorm eens terugkomt. Voorlopig heb ik geen pretenties. Dit seizoen is voor mij en voor Ju ventus vrijwel verloren. Ik kan al leen in de nationale ploeg laten zien dat ik het voetballen niet ben ver leerd. Dat laadt een grote verant woording op me". Lobanovski steekt Zavarov een hart onder de riem. „Hij moet wen nen aan het land en het andere voet balklimaat. Zavarov hoeft zich ner gens voor te schamen. Zeker niet als je bedenkt dat ook een speler als Ian Rush zijn draai niet vond in Turijn". Hoop Zavarov heeft zijn hoop gevestigd op het komend seizoen. Ook Loba novski heeft hoge verwachtingen omtrent de nieuwe competitie, die twee weken geleden in de Sovjetu nie van start ging. De eerste compe titie die wordt afgewerkt met prof clubs. De professionalisering, een direct gevolg van Gorbatsjovs pe restrojka, moet meer leven in de Russische voetbalbrouwerij bren gen. Via deze weg moet de aanslui ting met het Europese clubvoetbal hersteld worden. „Ik denk", aldus Valeri Loba novski, „dat de professionalisering niet alleen voor verbetering kan zor gen. De onderlinge concurrentie zal gestimuleerd worden. Maar of dat Europees zijn weerslag vindt, daar aan twijfel ik. Ploegen uit sterke competities als de Bundesliga en de Italiaanse Serie A hebben in het ver leden ook die Europese terugslag gekend". Feit is wel dat in de afgelo pen competitie Djnepropetrovsk als enige Sovjet-BVO met elf naam lozen afgetekend kampioen werd. De levensvatbaarheid van het Rus sische profvoetbal zal voor meer vraagtekens zorgen dan de heraan sluiting met de Europese top. De profclubs hebben nagenoeg geen reclame-inkomsten en moeten hun begroting voornamelijk afstemmen op de recette. En die recette wordt vaak gemanipuleerd. De toeschou wers komen niet in groten getale om voetbaltoppers aan het werk te zien, maar veeleer vanwege de ver loting, die vaak gekoppeld is aan het entreekaartje. Zeker als de hoofdprijs bestaat uit een automo biel van Russische makelaardij. nische leiding in Zeist nog heel veel werk te doen valt. „We proberen in alle vertegen woordigende elftallen van laag tot hoog een vaste manier van spelen aan te brengen", legde de dienst doende bondscoach Van Lingen uit. „Dat betekent negentig minu ten lang initiatief tonen, zowel bij balbezit als balverlies". FC Den Haag heeft gistermid dag in Breda de inhaalwedstrijd uit de eerste divisie tegen NAC met 2-1 gewonnen. Voor de Hagenaars brak Otto de score open in de 23ste mi nuut. Van der Gijp zette NAC kort na rust op gelijke voet met de bezoe kers. Van der Laan bracht de twee punten bij Den Haag dat nu de der de plaats bezet met 3 punten achter stand op koploper Vitesse dat twee wedstrijden meer speelde. Wat is de conditie van de gemid delde Nederlandse man/ vrouw van een jaar of veertig? Het antwoord kan met één woord worden gegeven: matig. De meesten van die leeftijd beseffen wel dat er wat aan de conditie moet worden gedaan, maar het blijft al te vaak bij een voorne men. En als er wél iets gebeurt, ontbreekt nogal eens de heilzame regelmaat. De laatste jaren bewe gen veertigers meer dan vroeger, maar in percentages gezien blijft het toch een kleine minderheid. En men hoeft er niet aan te twijfelen: wie op zijn stoel blijft zitten, zoals het gros doet, gaat onvoorstelbaar snel achteruit. Sportartsen heb ben dat al in vele toonaarden ge zegd. Afgelopen zaterdag hield het Sportmedisch Adviescentrum (SMA) Leiden en omstreken een open dag in Leiderdorp (St. Elisa beth ziekenhuis) voor mensen van boven de veertig die aan sport willen doen. Het SMA Leiden e.o heeft de laatste jaren onder voor zitter Ad van Houdt goed aan de weg getimmerd. Maar waar schijnlijk is nog niet tot iedereen doorgedrongen dat het niet alleen een blessure-behandelend of keu ringsinstituut is, het geeft ook op tal van terreinen adviezen: voe ding, tak van sport, trainingsop- bouw, schoeisel, blessure-preven tie e.d. Ter gelegenheid van de open dag voor de boven-veertigers had het SMA mij een uitnodiging ge zonden om de conditie eens voor het front van de troepen te laten testen. Het was een keurige invi tatie, ik kan niet anders zeggen. Toch proefde ik iets tussen de re gels door van: meneer meent het wel altijd zo goed te weten, maar wat is hij nu eigenlijk waard. Nu tennis ik een beetje en ik loop elke week een keer zo'n 10 km hard (of wat er op lijkt) en veel kun je dat, ook voor iemand van 51, niet noe men. Er was reden voor enige In Leiderdorp kwam ik in han den van Els Stolk. Zij is een gere gistreerde sportarts, met andere woorden: geen arts die in de sportliefhebbert, maar iemand die na het arts-examen op dit spe cifieke terrein heeft doorgeleerd. Een vrolijke, zeer hartelijke Na mij te hebben gewogen (81.4 kg) en mijn vet op drie plaatsen te hebben gemeten, liet ze mij plaats nemen op een fiets, waar ik zes mi nuten onder een bepaalde belas ting op moest trappen. Op mijn lijf waren allerlei draadjes vast gezet, zoals je dat ook ziet in St. El sewhere bij lieden die er uiterst zorgwekkend bijliggen. Het fiet sen ging heel vlot, naar mijn ge voel, hoewel het toekijkende pu bliek mij tamelijk somber ge stemd aanstaarde. Zo van: als dat maar goed afloopt met die man. Uiterst fit nog snelde ik door de fi nish. Na enig rekenwerk deelde Els Stolk mee dat mijn conditie 'redelijk' was. Ik had factor 36, wat betekent 36 millimeter zuur stof opname per kg lichaamsge wicht per minuut. Een ongetraind persoon heeft soms moeite de 25 te halen. Trots als een pauw trok ik het traingspak weer aan. Onder vier ogen vertelde Els Stolk mij daarna in alle vriende lijkheid nog enkele zaken die iets minder aangenaam waren. "Uw vetpercentage is 26,5. Er zijn er hier bij het SMA die veel hoger uit komen, zeker, maar het zou in uw geval beter zijn als het beneden de 20 kwam. En uw gewicht kan het beste naar 76 kg". Op mijn tegen werping dat ik 1.88 m lang ben en dus volgens een oude regel 88 kg mocht zijn, liet zij met milde glim lach weten dat een dergelijke "meetwijze" niet de hare was. En al pratend maakte ze mij ook dui delijk dat die eerder genoemde factor 36 niet iets was om op de borst te slaan. Mannen van mijn leeftijd scoorden wel hoger. Ik zou toch wekelijks wel wat meer moe ten doen, vond ze. Op haar vraag of ik rookte, zei ik: zo'n zeven siga ren per dag. Zij bezag dit met lich te huiver. "Maar een sigaar inha leer je niet", sprak ik opgewekt. "Dat kunt u wel zeggen, maar re kent u er op dat u toch heel wat binnenkrijgt". Vervolgens hebben we nog wat in het algemeen gesproken over het aan sport doen van boven de veertigers. Els Stolk: "Hoe gaat het met de meesten? Tot even in de dertig doen ze regelmatig aan sport. Dan stoppen ze, om allerlei redenen: te veel jongeren in de club die ze niet goed kennen, een gezin, kindertjes enz. Omstreeks het veertigste jaar. besluiten ze: paf, we gaan er weer wat aan doen. En dan willen ze er tegen aan gaan op een manier zoals ze dat gewoon waren toen ze nog volop aan sport deden. Dat levert gegarandeerd teleurstellingen en vaak blessures op, want dat kan niet. Hoe ouder je wordt des te meer tijd er voor nodig is om weer op peil te komen. Wie tien jaar niets heeft gedaan heeft, heeft een halfjaar nodig om weer drie keer per week stevig te kunnen trai nen. Je moet er de tijd voor nemen. Wie dat doet, merkt natuurlijk dat hij geen twintig meer is. Maar hij merkt óók dat hij nog heel veel kan". RUUD PAAUW Rutten vervangt Ajacied vanavond OISTERWIJK (GPD) - Ajax moet voorlopig afzien van Jan Wouters. De zondag tegen PSV imponerende middenvelder kwam gistermorgen tijdens de training van het Neder lands elftal in botsing met doelman Theo Snelders en raakte daarbij zo ernstig geblesseerd aan de rechter knie, dat hij een paar weken uit de roulatie is. De Ajacied mist daar door mogelijk ook de cruciale WK- interland op 26 april tegen West- duitsland. Wouters ging er gisteravond vanuit dat hij nog in de loop van vandaag een kijkoperatie moet on dergaan. „Er is in elk geval iets aan de hand met de binnenband, of er nog meer aan de knie mankeert zal morgen moeten blijken. Het is niet zo, dat ik voor m'n loopbaan hoef te vrezen, maar dat ik een paar weken niet kan spelen staat nu al vast". Door de blessure van Wouters staat Fred Rutten van FC Twente vanavond in het oefenduel tegen de Sovjetunie, dat rechtstreeks (vanaf 19.55 uur) op Nederland 3 wordt uit gezonden, in de basis. De selectie werd gistermiddag aangevuld met Wouters' clubgenoot Mark Verkuyl. Eerder moest bondscoach Thijs Li- bregts al vervangers oproepen voor Erwin Koeman (Rutten) en Berry van Aerle (Winter), die door blessu res evenmin beschikbaar zijn. Het Nederlands elftal wijkt daardoor vanavond op niet minder dan vijf plaatsen (Van Breukelen, Van Aer le, Erwin Koeman, Mühren en Wou ters) af van de ploeg die op 25 juni 1988 in München Europees kam pioen werd. Niet alleen de ontwikkeling in zijn land volgt de grijze eminentie met argusogen. De verbreding van de internationale top heeft de Sovjet- ploeg in de kwalificatiestrijd voor de WK in Italië aan den lijve be speurd. De zorgen voor Lobanovski zijn er na het teleurstellende gelijk spel in IJsland alleen maar groter op geworden. „In onze poule kun je amper nog spreken van een favo riet", constateert de bondscoach een maand voor de belangrijke wedstrijd tegen de DDR. „Alle te genstanders zijn van gelijk formaat. Enkele jaren geleden was het nog ondenkbaar dat Turkije van de DDR kon winnen. Nu is dat wel ge beurd". BRUSSEL (GPD) - Na ruim vijf maanden en meer dan tachtig lange zittingen is deze week voor de Brus selse correctionele rechtbank voor lopig een einde gekomen aan het Heizelproces, dat op 17 october be gon. Het woord is nu aan de drie rech ters, die op 28 april uitspraak zullen doen over schuld en onschuld aan de rellen in het Brusselse Heizelsta- dion. Het proces is in feite een grote 'af- schuifoperatie' geworden. Geen van de beklaagden erkende schuld. Integendeel, gesteund door hun ad vocaten gebruikten zij al hun ener gie om anderen verantwoordelijk te stellen. Dat begon al in oktober en no vember, toen de 26 Britse 'hooli gans' voor de rechtbank versche nen. De meesten gaven wel toe be trokken te zijn geweest bij vecht partijen in het stadion, maar wezen elke verantwoordelijkheid voor de dood van de Italiaanse supporters met klem van de hand. AMSTERDAM (GPD) - Johnny van 't Schip heeft zich neergelegd bij zijn (tijdelijke) verbanning naar het tweede elftal van Ajax. De rech terspits tekende gisteren de vrede met de technische staf en zegde toe zich in het vervolg weer voor de trai ningen van de A-selectie te zullen melden. Van 't Schip speelde gister avond met de reserves in De Meer gelijk (3-3) tegen Feyenoord 2. In een gesprek met de trainers Kohn en Van Gaal legde Van 't Schip gisterochtend zijn grieven op tafel. „Er blijven altijd wat me- ningsverschillletjes, maar in grote lijnen zijn we het wel eens gewor den", aldus Van 't Schip, tegen FC Groningen naar de bank, en tegen PSV naar de tribune verwezen. „Er is een basis gelegd om weer samen te werken". Van 't Schip denkt dat hij tegen Feyenoord 2 niet z(jn laatste wed strijd voor het reserve-elftal heeft gespeeld. „En ik heb me daarbij neergelegd. Ik zal terug moeten knokken. Het was in ieder geval lek ker om weer 'ns een wedstrijdje te spelen". WOENSDAG 17.50-18.35 Ned 2: Fitrace' serie sportie ve programma's gekoppeld aan een ver zameling sporten. 18 30-01.00 SKY: Eurosport: actuele re portages, zowel rechtstreeks als eerder opgenomen. 19.55-22.00 Ned 3 Studio Sport: (onder voorbehoud) rechtstreekse reportage van de vriendschappelijke voetbalinterland Nederland-Sovietume in het PSV-stadion in Eindhoven. 20.00-22.00 BRT 2: Sportavond; met hoogtepunten van het turngala Sovjetunie m Waregem, een special rond Wilfried van Moer en een verslag van het wielrennen (Grote Prijs Benego in Kalmthout). 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22 00-22.30 Ned 3: Studio Sport. 22 35-23 40 Ned 2: Sportgala: Usgala in Thialt met nationale en internationale schaatsfenomenen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21