'Uitlatingen CNV onzin 'Zelf mocht ik eerst een bezemsteel maken Leden Alphense streekeommissie nemen ontslag Automobilist verdronken in Ringvaart PAGINA 20 WOENSDAG 22 MAART 1989 'Rioolrechten moeten fors omhoog' DEN HAAG/REGIO - De riool rechten in de Zuidhollandse ge meenten moeten fors omhoog. Milieugedeputeerde J. van der Vlist (PvdA) bepleitte een forse verhoging gisteren tijdens een persconferentie van de provin cie. Volgens gedeputeerde sta ten van Zuid-Holland is het ex tra geld nodig om vele kilome ters oude riolering te vervangen. Van der Vlist vertelde dat per huishouden drie- tot vierhon derd gulden jaarlijks moet wor den betaald om de huidige riole ring te onderhouden. Maar in gemeenten met een achterstand op het gebied van vervanging zullen de rioolrechten tijdelijk veel hoger moeten zijn. De provincie Zuid-Holland heeft onderzocht in welke ge meenten nog rioleringen liggen van vóór 1945. Omdat de gemid delde levensduur van riolerin gen loopt van 25 tot 40 jaar is het zeer waarschijnlijk dat deze rio leringen binnen afzienbare tijd aan vervanging toe zyn. Als ge meenten niet tot vernieuwing overgaan, betekent dat bodem en watervervuiling. Ook de af voer van regenwater verloopt daardoor minder goed. In heel Zuid-Holland is 1.500 van de 10.000 kilometer riole ring aan vervanging toe. Daar voor is een bedrag van anderhalf miljard gulden nodig. Daarnaast zal binnen enkele jaren nog eens zo'n 1.100 kilometer van het rio- leringsnet moeten worden ver nieuwd, waarvan de kosten 1,1 miljard bedragen. Het grootste probleem kent Den Haag, waar op korte ter mijn zo'n 650 kilometer riool buizen de grond in moeten. In de Leidse en Alphense regio lij ken de problemen mee te vallen, al zullen vooral Wassenaar (28 kilometer) en Voorschoten (22 kilometer) de komende jaren aan de slag moeten. In Leiden is 27 kilometer aan vernieuwing toe. Andere gemeenten met rio len van voor 1945 zijn Oegst- geest (14,5 kilometer), Noord- wijk (10 kilometer), Katwijk (9 kilometer), Lisse (6,4 kilometer), Rijnsburg (3 kilometer), Hille- gom (2,75 kilometer), Sassen- heim (2,5 kilometer) en Alkema de (800 meter). Maiineleiding en -vakbonden eensgezind VALKENBURG De twee grootste vakbonden van mari nepersoneel, KVMO en VBZ, verwerpen met kracht de uit latingen van het CNV over de reorganisatie van de 'onder houdsdienst van de Orions op Valkenburg. Volgens de CNV zouden daarbij meer dan 500 arbeidsplaatsen verdwij nen en zou de Marine Luchtvaartdienst beter kunnen wor den ondergebracht bij de Luchtmacht. Uiteraard heeft ook de marinelei ding de uitlating van de CNV-bond militairen als dat er toch niet uit om het vervol- gens in een andere auto te plaatsen? i' van de Dan repareer je dat toch", aldus A. Knoppien van de KVMO. "De Ori ons horen bij de marine, omdat sa men met de helikopters en de sche pen de onderzeebootbestrijding wordt uitgevoerd. De Orions daar tussen uit halen is de grootste onzin die men kan verkopen". hand gewezen. De commandant van het marinevliegkamp Valken burg, J.P. Vorenkamp, sprak gister middag tijdens een 'Alle Hens' de bijna 1.150 marinemensen en bur gerpersoneel toe. Hij benadrukte dat het de marineleiding zelf ge weest is die het onderzoeksbureau in de arm heeft genomen. Eerder al stelde bureau Maynard een onder zoek bij het marinevliegveld De Kooy in Den Helder, waar de heli copters zijn gestationeerd. Vorenkamp haalde uit naar de pers en de CNV-bond door te stellen dat wanneer niet-ingewijden de sa menvatting van het rapport lezen, zij tot de conclusie kunnen komen dat er sprake is van een hopeloos slechte situatie op het marinevlieg veld. Volgens Vorenkamp bewijst de praktijk het tegendeel. Paraat Vorenkamp gaf toe dat in het rap- L°* 1L°/,1(0TJ^± steedsTg=pë^ maar wel sociaal beleid. Alleen De VBZ stelde vast dat als gevolg van politieke beslissingen zo'n gro te onderhoudsdienst op Valken burg is ontstaan. "De Marinelucht vaartdienst is in 20 jaar teruggegaan van zeven typen toestellen tot nog slechts 13 Orions en de helikopters. De organisatie op Valkenburg werd geschikt gemaakt voor het onder houd van 21 Orions. De politiek bracht dat aantal op het laatste mo ment terug tot 13 Orions". Wallet van de VBZ prijst de mari neleiding om het gevoerde perso neelsbeleid in de laatste tien jaar. "De onderhoudsdienst werd al Doorbraak in impasse Rijnoord ALPHEN AAN DEN RIJN «- "Een uitermate verheugende ontwikke ling". Dat is de reactie van voorzit ter A. Berntsen van het Alphense ziekenhuis Rijnoord óp de beslis sing van de medische staf om te on derhandelen over de fusie met het Sint Elisabeth Ziekenhuis in Lei derdorp (EZL). Gisteravond is tij dens een vergadering besloten dat de Rijnoord-specialisten M. Alle man, A. Veerman en M. Crooy zit ting nemen in een werkgroep die het medisch functieplan opstelt. Het EZL heeft al drie artsen aange wezen voor deze commissie. Bernt sen spreekt van een 'doorbraak' om dat de specialisten van beide zie kenhuizen stnds december niet meer met elkaar hebben gepraat. Het fusieplan moet op 31 maart in grote lijnen rond zijn, zo heeft het ministerie van WVC geëist. De Alphense specialisten gaan de onderhandelingen in met het 'ei gen' plan dat al in januari is gepre senteerd. Onlangs heeft het EZL een discussiestuk afgeleverd dat volgens de medici sterk afwijkt van het voorstel van Rijnoord. Als de plannen van het EZL worden gerea liseerd, blijft in Alphen een 'uitge- Verplegend personeel van Rijnoord heeft gisteren meer dan tienduizend handtekeningen verzameld voor het be- kleed' ziekenhuis over, stelt voorzit- houd van een adequaat en volwaardig ziekenhuis in Alphen. Vandaag wordt de actie voortgezet in de winkélcen- ter D. Que van de medische staf. tra. Lijsten zijn ook verspreid in verzorgingshuizen en andere openbare instellingen in Alphen en omgeving. Ac- Berntsen heeft er geen problemen tievoerster M. Warmerdam sprak vanochtend van een 'overweldigend' aantal sympathisanten. De handtekenin gen worden morgenavond in het oude raadhuis in het Burgemeester Visserpark aangeboden aan voorzitter A. Berntsen en aan burgemeester M. Paats. Het personeel van Rijnoord vertrekt om 18.00 uur bij het ziekenhuis en loopt dan via de Hooftstraat, de Van Mandersloosstraat en de Julianastraat naar het oude gemeentehuis. dat de medische staf het plan van Rijnoord ziet als uitgangspunt voor de besprekingen: "Het is een misverstand dat wij als bestuur het o Ben de Bruyn) plan van Rijnoord hebben verlaten. ALPHEN AAN DEN RIJN - Uit onvrede over de op stelling van de provincie hebben de leden van de Alphense streekeommissie hun ontslag ingediend. De 34 procent direct inzetbaar "Maar Hat wil nna niof 7POöpn aul;la,u ueieiu. rmceii via na- null OlUSiag ingediend. Lie dat'wp ons n iptaandf^ Na vnifor^ tuurliJk verloop daalde het aantal streekeommissie heeft ja- men houden die ook voor de Lucht medewerkers en voor de zittende renlang gefungeerd als be- macht sriden BinLn 24 um kun mensen bleven de promotiemoge- langenbehartiger van de nen we10 Orions in de lucht bren 1«kheden- Daardoor is wel een top- burgers en als inspraakor- Orions in de lucht bren 7ware organisatie ontstaan", geeft gaan van de provincie Wallet toe. Dat nu de organisatie Zuid-Holland. Enige van He hiieenknmst drastisch wordt aangepast vindt hij de veertien leden zijn van de bijeenkomst t(,ro„ht p,an egn njeuwe stiJchting op te richten. Daarin zou den bestaande actiegroe pen uit de omgeving kun nen worden opgenomen. De Stichting Samenwer kende Streekcommissies moet worden gefinancierd door donateurs en verder is het de bedoeling dat bij ge meenten subsidie wordt Bewonerscomité brengt gifzaak weer in publiciteit ALPHEN AAN DEN RIJN - Het bewonerscomité Zegersloot werkt een publiciteitsplan uit om de problematiek rond de gifstort op de vroegere vuilnisbelt weer onder de aandacht van de Alphen se bevolking te brengen. "We heb ben het idee dat de zaak alleen nog onder de oppervlakte leeft. De mensen denken waarschijn lijk: we horen niks, alles zal z'n gangetje wel gaan", vertelt J. Gramsma gen en binnen zeven dagen zijn alle 13 Orions oorlogsgereed". Na afloop voor het personeel gaven de drie vakbonden hun visie op het rapport en de op handen zijnde reorganisa tie. "De Luchtmacht houdt al jaren lang met minder dan 200 man de 12 Fokker F-27 Friendships voor 70 tot 80 procent inzetbaar. Als 1.150 mari nemensen door gebrek aan manag- ment daartoe geen kans zien met de veel nieuwere Lockheed Orions, dan is er sprake van kapitaalvernie tiging", oordeelde J. Berghoef van de CNV-bond voor militairperso- neel begin deze week. Tevens sug gereerde hij dat de Orions beter on dergebracht kunnen worden bij de Luchtmacht. Volgens Visser die gisteren na mens het CNV aanwezig was, heeft zijn bond zich volledig gebaseerd op het onderzoeksrapport en niet op de dagelijkse praktijk bij het vliegkamp. "Wij hebben weinig ver trouwen in het reorganisatieplan van de marineleiding. De kans is groot dat de politiek anders zal be slissen uit financieel oogpunt, waar door er van de Marine Luchtvaart dienst weinig over zal blijven". Woordvoerster C. van Laar-Graven vertelt dat de provincie vorig jaar de toe zegging heeft gedaan dat een ambtenaar contactper soon zou worden voor de streekcommissies. Boven dien heeft de provincie geld toegezegd. "In decem ber hebben we een brief ge schreven waarin stond dat we dat bedrag, 3.500 gul den, te weinig vonden. Naar aanleiding daarvan heeft de voorzitter een af spraak voor een gesprek gemaakt met gedeputeerde Van der Vlist. Die afspraak werd op het laatste mo ment afgezegd. Toen heb ben we als bestuur van de streekeommissie een brief geschreven aan Van der Vlist. Daarop is geen enke le reactie gekomen. Er is geen contactpersoon en we hebben ook nog geen geld gezien. Toen hebben we ge zegd: we willen wel werken voor de burgers in de streek maar niet meer voor de pro- Het ligt volgens Van Laar in de bedoeling dat de nieu we stichting een aantal ta ken van de streekcommis- sié overneemt. Zo zal actie gevoerd blijven worden te gen de stort van vervuild bagger in de Braassem en de nieuwe organisatie wil ook ageren tegen de komst van een vuilstortplaats na bij het Sint Elisabeth Zie kenhuis in Leiderdorp. het bewonerscomi- Geen verstand té. Hij heeft het publiciteitsplan opgesteld. Inhoudelijk kan hij er geen mededelingen over doen, omdat van een aantal voorstellen nog moet blijken of die wel uit voerbaar zijn. Het bewonerscomité werd een jaar geleden opgericht, toen be kend werd dat aan het einde van de jaren zeventig op grote schaal giftig afval is gedumpt in Zeger sloot. In het verleden was daar de vuilstortplaats Coupépolder gesi tueerd. De affaire zal zeker t den opgerakeld als de van de dum pingen verdachte transporteur S. Kemp voor de rechter komt. De twee grootste vakbonden voor marinepersoneel menen dat het CNV als 'buitenstaander en zonder verstand van zaken' uitspraken heeft gedaan. De CNV-bond heeft slechts een handjevol leden op Val kenburg. Bijna 95 procent van het personeel is aangesloten bij de Ver eniging Belangenbehartiging Zeemacht (VBZ). De rest van de marinemensen behoort tot de Ko ninklijke Vereniging van Marine-of ficieren (KVMO). Beide bonden wijzen er op dat een verlies van meer dan 500 ar beidsplaatsen nooit kan, omdat van de 1.150 marinemensen op Valken burg er slechts 430 bij de onder houdsdienst werken. Volgens kampcommandant Vorenkamp zul len in ieder geval enkele tientallen mensen via natuurlijk verloop af vloeien. Zo nodig worden mensen bijgeschoold of overgeplaatst bin nen de krijgsmacht. Honderden ba nen staan volgens hem beslist niet op het spel. J. Wallet van de VBZ vond dat een vergelijking tussen de onder- HAARLEMMERMEER (ANP) - De houdsdienst van de Valkenburg 58-jarige M. Staring uit Sassenheim de Luchtmacht niet opgaat. "De is dinsdagavond in het verkeer in Orions zijn niet alleen groter dan de Haarlemmermeer verongelukt. De Friendships, maar hebben tevens man reed door onbekende oorzaak een grote hoeveelheid opsporings met zijn auto het water van de Ring- apparatuur aan boord voor de on- vaart in en verdronk. derzeebootbestrijding". De politie werd rond elf uur 's Nog kwalijker vonden beide bon avonds gewaarschuwd. Duikers den de suggestie van het CNV om van de brandweer spoorden de auto de Orions onder te brengen bij de op. Het slachtoffer bleek reeds over- Luchtmacht. "Als een auto-onder- leden. deel niet vlekkeloos werkt, haal je Boskoops meisje (10) verongelukt BOSKOOP - De tienjarige L. Pan uit Boskoop is gistermiddag om het le ven gekomen toen zij op de kruising A.P. van Neslaan-Reijerskoop in haar woonplaats werd aangereden door een vrachtwagencombinatie. Het meis je was op slag dood. Zij fietste met haar zusje op de Van Neslaan en reed bij de T-kruising met de bocht mee het Reijerskoop op. Zij werd daarbjj geraakt door de aanhan ger van de vrachtwagencombinatie. De bestuurder van de vrachtwagencombinatie, een 27-jarige man uit Zoeterwoude, had niets gemerkt. Hij kon pas in Bleiswyk door de politie op de hoogte worden gesteld van het ongeluk. Honderd jaar mastenmakerij Van der Neut ALPHEN AAN DEN RIJN - Nostalgie en de kille werkelijk heid nemen het bij de viering van het eeuwfeest van de Alphen se mastenmakerij Van der Neut tegen elkaar op. Het overlijden van mede-directeur Piet van der Neut op de laatste dag van vo rig jaar, zette een streep door het jubileumprogramma dat die bekende Alphenaar zelf grotendeels had opgesteld. "We leef den met elkaar naar het 100-jarig bestaan toe, maar het is een verdrietige aanloop geworden", rouwt nog z'n broer Dick. "Eerst wilden we helemaal geen feest vieren, maar wanneer je alles op je laat inwerken en mensen op je inpraten, voel je datje dat niet kunt maken. Ook niet tegenover onze vader, oom en grootvader, die toch ook een groot aandeel in het bedrijf heb ben gehad". door Gerard Haverkamp In gedachten klopt Dick van der Neut (59) nog regelmatig aan op de deur van de verlaten kamer van broer Piet, zoals hij elke dag langs alle 22 werknemers een rondje maakt. "Een dagelijks ri tueel", noemt hij dat laatste. Best opvallend. Al is de onderneming dan niet zó groot, het bedrijf mag een begrip in de nautische wereld worden genoemd. Schepen met Neut Masten bevaren alle zeeën. "Als ik ergens op vakantie ben en door een haven loop, zoek ik al tijd naar onze masten. Geheid dat je ze tegenkomt". "Een begrip in de wereld word je door goede produkten te leve ren. Doe je dat niet, dan besta je geen honderd jaar", merkt Van der Neut op. En nog over het da gelijkse rondje: dat zal de verkla ring zijn van het feit dat afgelopen eeuw een aantal werknemers ve le, vele jaren hun brood in de mas tenmakerij verdienden. Record houder is W. van 't Wout (55 jaar), maar ook M. Idelenburg, A. Stap per, L. Houweling en J. Barth vierden jubilea van decennialan ge dienstverbanden. Ook de naam Koelewijn is in dat opzicht legendarisch. Eind 1961 vierden zij gelijktijdig hun 50- en 25-jarig dienstverband. "Die oude heeft een hele hoop jongens het vak ge leerd. Er was geen leerschool en het duurt vijf tot tien jaar voor je het onder de knie krijgt" weet Van der Neut uit ervaring. "Zelf mocht ik eerst een bezemsteel maken. Daar kon je weinig aan verknoeien". Zo vader, zo zoon Het 'zo vader, zo zoon' deed Dick van der Neut in 1947 in de mas tenmakerij belanden. "Veertig jaar geleden had je niet zoveel te zeggen, al hadden Piet en ik een heel ander beroep gekozen. Piet heeft eerst in de textiel gezeten. Zelf was ik aanvankelijk naar de middelbare landbouwschool ge gaan, maar door bepaalde om standigheden moest ik daar af. En als je dan eenmaal thuis bent, is het al gauw van 'kom maar in de zaak". Piet van der Neut volgde hem in het voorjaar van 1960. Het bedrijf kwam op 22 maart 1889 in handen van de Van der Neuts. Handelend uit naam van hun overleden broer Jacob, de den de gezusters Tibbe het bedrijf die dag over aan grootvader Dirk. Op 1 januari 1928 werden D. en E. van der Neut de nieuwe firman ten en in 1964 werden dat de van deze tijd bekende Dick en Piet, die behalve in de mastenmakerij ook op politiek en maatschappe lijk gebied furore maakten. In een knipsel- en fotoboek worden de herinneringen aan vroeger jaren levend gehouden. In de dertiger jaren werden mas ten en andere rondhouten, vaar bomen bijvoorbeeld, gefabri ceerd ten behoeve van de visserij en beurtschepen. Na de oorlog kwamen daar de masten voor jachten bij. Dat de Neut Masten al kort na de oorlog weer konden worden gemaakt, was te danken aan het feit dat het bedrijf balken voor de bezetter verstopt had we ten te houden in afgelegen Zwam- merdamse en Nieuwkoopse wa tertjes. Bewondering Een gedenkwaardig plaksel vormt ook een bedankbrief van een Amsterdamse reder, aan wie in het voorjaar van 1951 een zoge heten bezaansmast en giek wer den geleverd, vervaardigd vol gens een nieuw procédé. Nadat de reder enkele reizen met het nieuwe materiaal achter de rug had, schreef hij in 1952: "Beide hebben zich goed gehouden gedu rende de reizen. Ik ben over uw werk zeer tevreden. U heeft mij Dick van der Neut maakt dagelijks een rondje door het bedrijf. "Tijden naar Neut Masten. Geheid datje.ze tegenkomt". prachtig hout geleverd. Reeds vele malen wekte de bezaansmast be wondering op bij kenners van hout, die mijn gasten waren. Ik stel er prijs op u deze mededeling te doen, maar ik liet het na totdat ik giek en mast voldoende aan den tand zou hebben gevoeld". "Een mooie brief, ja, maar die krijg je niet zomaar. Daar zijn best wat slapeloze nachten aan vooraf gegaan", weet Dick van der Neut. Zo ook dat het altijd hollen en draven is geweest. Brak de ene dag een mast af, de volgende lag bij Van der Neut een nieuwe kant en klaar. Service van de zaak. Van der Neut: "Een vissersschip kon geen weken stil leggen. En als nu iemand tijdens zijn vakantie belt dat de mast van zijn jacht is afge broken, dan zeg je ook niet: kom over zes weken maar een nieuwe halen. Je kunt je niet star opstel len. Onder je klanten zijn er die royaal kunnen betalen, maar er zijn er ook die elke cent om moe ten draaien om met hun boolje sen paar weken per jaar weg te kunnen gaan. Van die mensen kun je de vakantie niet verpesten. Mee, wat dat betreft is geen op dracht ons te klein. Vele kleine maken één grote". Pier Na eerst nog een mast voor het koninklijke jacht De Groene Draeck te hebben vervaardigd, maakte Neut Masten in 1959 de grootste houten mast ter wereld voor het jacht van de Griekse mil jonair Carras, familie van de nog rijkere reder Onassis. "Andere bedrijven durfden het niet aan, wij wel". Er werden 1200 manu ren gestoken in een mast van 44 meter lengte, opgebouwd uit ze ventig delen. Gewicht: vijf ton, omvang onderaan 61x41 centime ter en bovenaan 31x20. Een ander plaatje in het plakboek biedt een riante blik op de Scheveningse pier: 19 mei 1961, dag van de ope ning. Alle vlaggen wapperend aan Alphense masten. Een krap jaar later ging bij het eigen bedrijf de vlag in top. Begin 1962 werd verhuisd van de Raad huisstraat naar het toen nog maagdelijk lege industrieterrein bij de Rynkade. Van der Neut was, aan de voet van de PTT-to- ren, het eerste bedrijf dat zich daar vestigde. "Aan de Raadhuis straat pasten we niet meer. Zo lang het bedrijf bestond, zijn we gegroeid, 'tot de crisisjaren na 1980", aldus Van der Neut. De re cessie heeft tot gevolg gehad dat van de 34 werknemers toen nu nog een aantal over is van 22. Ge poogd is daarna nog wel het werkterrein te verbreden met de fabricage van aluminium ramen en deuren. "Maar daar heb je ook juist 's zomers de drukte van en dan hebben we hier altijd al een piek". Zoals de wind nu waait, kan Neut Masten nog zeker honderd jaar mee, aldus de directeur. "Al zal er dan geen Van der Neut meer inzitten", betreurt hij. "Dit is een beroep waarin je elke och tend om zes uur naast je bed staat. Dat is het lot van de ondernemer. Maar zoals alle jeugd doen twee zoons het liever wat rustiger aan. Ik zeg dan steeds dat zij hebben kunnen studeren omdat ik het niet zo rustig aan heb gedaan. Maar ja..." WOENSDAG 22 MAART Alphen rommelmarkt in buurthuis Wes terhaven. Emmalaan, aanvang 19.00 uur. thema-avond Alphense Vrou wenraad over thuiszorg, 20.00 uur in De Thermen, Cantharel. Katwijk modeshow met als thema: 'Back to the future' door afdeling Mode en Kleding van s.g. Rhijn- wijck uit Leiden, aanvangstijden 19.30 en 21.00 uur in Tripodia, Hoornesplein. Leiden informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur bij Vereniging Centraal Wo nen, Gerestraat 2Q, lel: 121554. bijeenkomst Borstvoeding-be geleidingsgroep Leiden, vanaf 20.00 uur bij Jeanette Noorda. Ixiadal 4 (Merenweijk), tel: 170085/312967. voorstelling: 'Van top tot teen te trillen', door Theater Paersona, met Adelheid Roosen en Marcelle Meuleman, aanvang 20.30 uur in het Lak-Tjeater. DONDERDAG 23 MAART Leiden lunchconcert Mayke Radema kers (cello) en Leon Bak (piano), werk van Schumann, Beethoven en Strawinsky. van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal K&O, Oude Vest. klaverjas- en sjoelavond bij wijkvereniging Aktief, aanvang 20.00 uur in het verenigingsge bouw, Berlagestraat 2. voorstelling: 'Van tot tot teen te trillen', door Theater Persona, met Adelheid Roosen en Marcelle Meuleman, aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater. uitvoering van de Mattheus Passion door het Bach-koor Hol land en het Residentie-Orkest, aanvang 19.00 uur in de Pieters kerk. het Randstedelijk Begelei dingsorkest, aanvang 19.30 uur in de Stadsgehoorzaal. klaverjassen Tamarco, aan vang 20.00 uur in het clubgebouw, Splinterlaan. klaverjassen en rummykub bij de Buitengewonen, aanvang 20.00 uur in Frerikshof. Winkelhof. dia-lezing NVvH over pel grimstochten door drs. A. van Wiechen, aanvang 20.00 uur in de zwembad Poel- VRIJDAG 24 MAART kunstmanifestatie op zes loka- ties rondom de brug van Bilder- dam. opening om 20.00 uur. uitvoering Mattheus Passion door het Bachkoor Holland en Re sidentie-Orkest, aanvang 11.30 uur in de Pieterskerk. bingo-avond met loterij Majo- rettenvereniging The Koper Giiis, aanvang 20.00 uur in de aula v school, Valkenpad. optreden Brigitte Kaandorp met: 'Kouwe Drukte', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw- tand met 'Rosita', aanvang 0.30 uur in de Kaasmarktschool. ZATERDAG 25 MAART Alkemade Zilveren Molenloop over 33, 6, 10 of 20 km, start om 14.00 uur in het Hertogspark. Alphen prestatietocht Alphense Red dingsbrigade. zwembad De Dil len, aanvang 15.00 uur. optreden Gipsy Queen in jon gerencentrum Het Kasteel, aan vang 21.00 uur. Bilderdam kunstmanifestatie op zes lokaties rondom de brug in Bilderdam, van 10.00 tot 21.00 uur. Leiden snuffelmarkt van 10.00 tot 18.00 uur; lunapark van 10.00 tot 20.00 uur, Groenoordhallen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 20