Nog geen golfbaan in Warmondse polder Warmond: burgemeester met bestuurlijke ervaring LEIDERDORPSE9 HEESTER GEPLANT Geringe interesse stelt Stichting Openbaar Golf Warmond teleur Gedeputeerde slaat eerste paal nieuw woondeel Huize Emmaus Warmondse sportclubs toch eens over sporthal TROUWPLANNEN? VUL IN! REGIO LEID WOENSDAG 22 MAART 19891 Man of vrouw, jong of oud, linies of rechts WARMOND - De nieuwe burgemeester van Warmond mag een man of vrouw zijn, de leeftijd doet er niet toe en bestuurlijke ervaring is be langrijker dan zijn of haar politieke kleur. Kortom, heel erg moeilijk wordt het de commissaris van de ko ningin niet gemaakt bij zijn keus voor een nieuwe eerste burger. Afgelopen week maakte de ge meenteraad een profielschets voor de opvolger van burgemeester me vrouw G.H.M. Hendrickx-Vlaar, die inmiddels in Asten (Noord-Bra bant) is geïnstalleerd. Vandaag werd de schets vrijgegeven. Het is de bedoeling is dat de commissaris van de koningin bij de benoeming rekening houdt met het geschetste profiel van de nieuwe burgemees ter. Van de kandidaat verwacht War mond eigenlijk vooral bestuurlijke ervaring, terwijl inzicht in de ge meentelijke organisatiestructuur 'tot aanbeveling strekt'. Wel moet de kandidaat beschikken over een goed ontwikkeld gevoel voor demo cratisch bestuur. De verworvenhe den van Warmond op het gebied van openbaarheid en inspraak moe ten minstens op peil blijven. Een brede belangstelling voor alle gele dingen van de bevolking en hun ac tiviteiten is vereist, waarbij de nieu- OPHAALDAG - De Zoeterwoudse Rijntamboers halen zaterdag papier en vodden op in het gemeentedeel Hoge Rijndijk. Van de opbrengst wil de muziekvereniging enkele nieuwe instrumenten kopen. De op haaldag, die zoals gewoonlijk op de laatste zaterdag van de maand is ge pland, begint om half tien. In april wordt in verband met Koninginne dag van de laatste zaterdag afgewe ken en komen de Rijntamboers de 22ste langs. De gemeenteraad heeft er geen moeite mee wanneer de kandidaat nooit eerder burgemeester is ge weest, maar Warmond als een 'start gemeente' ziet. "De kandidaat zal echter prioriteit moeten geven aan het werk in en voor de gemeente bo ven datgene wat voornamelijk voor de eigen carrière van belang is", heet het. "Bereikbaarheid, beschik baarheid en aanwezigheid op alle voor Warmond relevante vergade ringen en bijeenkomsten zal hoge prioriteit moeten hebben". Bijstellen Warmondse burgemees ter moet niet alleen de wettelijk toe bedeelde taken uitvoeren, maar zal ook andere taken toegeschoven krijgen. Bovendien moet hij of zij in staat zijn tot een goede afweging van de belangen van landschappe lijke waarden, de agrarische sector en de (watersport)recreatie. De op gestelde profielschets kan nog wor den bijgesteld. Burgers en gemeen te-ambtenaren mogen er nog com mentaar op leveren en amendemen ten indienen. Pas daarna gaat de schets naar koningin. Zolang Warmond geen burgemeester heeft, neemt wethou der mevrouw C.A. Dalhuisen (PW) de honneurs waar. Als derde wet houder, naast CDA'er C.A. van Schagen (CDA), is tijdelijk de W- D'er W.A.B. de Vos benoemd. Daar mee heeft de WD voor het eerst een plaats in het Warmondse colle ge van burgemeester en wethou ders bemachtigd en heeft Warmond tijdelijk een afspiegelingscollege gekregen. In het verleden heeft de WD, toen burgemeester Hendrickx- Vlaar langdurig ziek was, De Vos ook al eens naar voren geschoven als wethouderskandidaat. De libe raal, wiens specialiteit openbare werken is, werd toen gepasseerd door PW'er G. Slingerland. CDA en PW hielden toen de WD-boot af omdat de fractie een echte opposi tierol vervulde. Sinds het begin van de huidige raadsperiode liggen de kaarten an ders. De WD ondertekende, zon der in het college te zijn vertegen woordigd, het collegeprogramma (het Warmondse 'regeerakkoord') en maakte bekend van de oppositie functie af te willen. Dat is de reden waarom PW en CDA WD'er De Vos deze keer wél accepteren als wethouder. LEIDERDORP - Het Leiderdorpse college van burgemeester en wethouders heeft gistermiddag een klimopachti ge, bodembedekkende heester aangeboden gekregen met de naam Hedera helix Arborescens type Leiderdorp. Het Leiderdorpse type is toevallig ontstaan uit stekken van de Hedera helix Arborescens, die de Boskoopse kweker Boot van Leiderdorpse planten had gehaald. De Hedera is een veelgebruikte plant in Leiderdorp. De bodembedekker zorgt in korte tijd voor groen perk en heeft weinig onderhoud nodig. Het nieuwe, Leiderdorpse type krijgt een plek rondom het nieuwe sportcomplei, waar de Boskoopse kweker gistermiddag de planten overhandigde. Op de foto Holvast is het voltallige college te zien, staand rond de Leiderdorpse heester. In het perk wethouder J. den Boeft, links burgemeester A.J.A.L. Bruggeman, vierde van links wethouder G.H.J. Keijzers en vijfde van links wethouder mevrouw C.A. Huigen. Raadsbesluit over project Endegeest niet op lange baan OEGSTGEEST - B en W van j Oegstgeest hebben geen behoefte aan uitstel van het raadsbesluit over het Endegeestproject. D66 had in een brief aan het dagelijks bestuur van de gemeente én aan de andere fracties, gevraagd om een soort van afkoelingsperiode van desnoods een half jaar. Volgens gemeentesecretaris P. 1 Hordijk heeft wethouder Kohlbeck (PvdA) genoeg aan de twee weken die hem nog resten. De bestuurder is bezig met een studie naar de haal- baarheid van de aangedragen alter natieven en praat met de project- ontwikkelaar en de gemeente Lei den. Zoals bekend heeft het buurtco- mité, dat zich aanvankelijk volledig tegen de bouw van villa's bij het bos van Rhijngeest keerde, een dag na de manifestatie tegen het Ende geestproject, alternatieven bij de raadsleden in de brievenbus ge stopt. Die alternatieven voorzien in de bouw van villa's op andere plek ken van het landgoed Endegeest. Niet een van die plannetjes telt ech ter 45 villa's en dat aantal is wat IBB Kondor betreft het absolute mini mum. Bovendien zijn de percelen die het buurtcomité nu aanwijst particulier bezit en maken ze daar door geen deel uit van de overeen komst» De eerste ambtenaar maakt dui delijk dat hoewel B en W geen af koelingsperiode willen beginnen "ze ook niet niet koste wat het kost op 6 april een besluit willen ne men". Maar: "Doen er zich geen zwaarwegende nieuwe feiten voor dan komt het project gewoon op de raadsagenda van 6 april te staan". WARMOND - De Stichting Open baar Golf Warmond heeft te weinig geld binnengekregen om de beno digde grond voor de negen-holes- baan te kunnen aankopen. Deze grond is nu nog in handen van ver schillende eigenaren. Slechts 202 mensen hebben een participatiebe- wijs van 3.000 gulden gekocht voor de golfclub die in de Broek en Si- montjespolder achter de Leidse Me ren wijk moet komen. A.D. Maier, voorzitter van de stichting Openbaar golf, zei gister avond tijdens een bijeenkomst in het Elefantibad in de Warmondse Veerpolder dat er 500 aanmeldin gen nodig zijn om verder te kunnen De eerste paal voor het nieuwe woondeel van het Zoeterwoudse bejaardenoord Huize Emmaus werd gisteren ge slagen, naast het huidige woondeel. (foto Henk Bouwman) ZOETERWOUDE - Gedeputeerde J.H. Boone heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor het nieuwe woongedeelte van het Zoeterwoude bejaardenoord Huize Emmaus. Bij die gelegenheid noemde hij het zeer belangrijk dat een dure voorziening als het nieu we Emmaus open staat voor wijkbewoners. Maaltijd voorziening en een tijdelijke opvang van zelfstandig wonende ouderen, kunnen daarbij helpen. "We moeten goed bedenken dat minder dan zeven procent van de ouderen in een verzorgingstehuis woont", zei Boone. Directeur De Jong voorzag juist problemen rond Tafeltje Dekje. Wanneer Huize Emmaus van 81 naar 55 verzorgingsplaatsen gaat, moet ze het met 14 personeelsleden minder doen. Ook in de keuken is dat goed te merken. Toch is ook de di recteur ervan overtuigd dat Emmaus een centrale plaats zal innemen in de gemeentelijke bejaardenzorg: "Overleg is daarom gewenst". "Op dit moment is van een geïntegreerd ouderenbe leid nog weinig te merken, maar ik hoop dat de ge meente het voortouw zal nemen", zei de voorzitter van de rooms-katholieke stichting Emmaus, L. A. Schuur- mans. De gedeputeerde riep de gemeente op om "in te spelen op de wensen van het bestuur, als het gaat de relatie tussen zorg van de bejaardencentra en het wo nen daarbuiten". Met de democratie in het Zoeter woudse verzorgingstehuis goed gesteld, was de in druk van de provincie-bestuurder. Pittig Over het inleveren van verzorgingsplaatsen is 'pittig onderhandeld', zei Boone gisteren. "Maar alleen op die manier kunnen we blijven bouwen en renoveren en hoeven er geen verzorgingstehuizen dicht in Zuid- Holland", verklaarde hij. De voorzitter van de stich ting had het over een "heel hoge prijs": "Om de exploi tatielasten niet verder te laten stijgen moet het aantal personeelsleden van 36 naar 22 teruglopen". Het nieuwe budgetsysteem bekijkt de bestuurder met gemengde gevoelens. Dat zijn instelling naar ei gen goeddunken een vast bedrag per jaar kan beste den, juicht hij toe. Hij is echter bang dat het systeem tot een verkapte bezuiniging zal leiden. Het woongedeelte, waarvan de bouw gisteren be gonnen is, moet in september klaar zijn. Na de verhui zing van het oude naar het nieuwe gedeelte, volgt de afbraak van het tegenwoordige woongedeelte - dat niet meer aan de eisen van de tijd voldoet. Op de vrij komende plek komt een kantoren- en dienstencom plex. De directeur verwacht dat de 55 plaatsen in het nieuwe Emmaus, in tegenstelling tot nu, volledig door Zoeterwoudse bejaarden bezet zullen worden. gaan. Maier heeft 800 i geschreven, maar het resultaat is hem tegengevallen. Hij deed gister avond een dringend beroep op alle aanwezigen om toch vooral een par- ticipatiebewijs te kopen. De 'golfambassadeur' vreest dat mensen zich massaal zullen aan melden wanneer de eerste schop de grond in gaat. "Maar dan is het te laat", waarschuwde hij. Maier heeft al eerder laten weten dat de mensen die geen bewijs hebben gekocht zo nodig op een wachtlijst worden ge plaatst en in tegenstelling tot de vroege vogels geen korting krijgen op de contributie. Over het overleg met de particu liere grondeigenaren kon de voor zitter weinig positieve geluiden la ten horen. "De gesprekken zijn ei genlijk vastgelopen, maar ik heb de toezegging van de provincie dat zij zullen proberen een minnelijke schikking te treffen. Wanneer dat niet lukt, zal worden onteigend". Volgens Maier zal op zijn vroegst in 1990 met de aanleg van de baan wor den begonnen. Maar aangezien de grondeigenaren bezwaarschriften kunnen indienen, kan de aanleg van de baan nog veel langer duren. Wantrouwen De ruim 100 aanwezigen stelden veel vragen over de uitgifte van de participatiebewijzen. "Als de baan niet van de grond komt is die 3.000 gulden dan in rook opgegaan?", zei een man die het niet helemaal ver trouwde. Maier probeerde een stuk- tegen een gereduceerd tarief je van het wantrouwen weg te ne- driving-range gebruik maken: men door te stellen dat de 3000 gul- "Dekker zal niet moeilijk doen. Dat den pas wordt geïnd wanneer de is ook in zijn belang", stichting de grond kan verwerven. Vpr^nicrina- Een andere spreker opperde dat er v CA 500 toezeggingen op tafel moeten H. Snoep, die als afgevaardigde van liggen voordat de stichting de eer- de Nederlandse Golf Federatie ste vierkante meter grond aan- (NGF) zijn zegje deed, benadrukte koopt. dat het belangrijk is dat de mensen N. Seckei, penningmeester van die een participatiebewijs hebben de stichting, wil een gulden mid- gekocht nu een vereniging oprich- denweg bewandelen. "Als de spa de ten die zich kan aansluiten bij de grond in gaat, moeten we kijken of NGFSnoep legde uit dat alleen ver- er genoeg leden zijn om de gok te enigingen officieel aan wedstrijden wagen. Maar wij zijn zelf als de dood kunnen deelnemen, omdat de fede- om te beginnen als er te weinig par- ratie de 'handicaps' bewaakt, die er- ticipatiebewijzen zijn uitgegeven, toe moeten leiden dat sterke en Dat kan tot een hogere contributie zwakke spelers gelijke winstkansen leiden." hebben. Bovendien hebben leden Volgens Maier kan de stichting van bij de federatie aangesloten ver met minder participatiebewijzen enigingen het recht om op eikaars toe wanneer bedrijven de baan wil- baan te golfen, len sponsoren. Maar of bedrijven In de zaal ontstond commotie hiertoe bereid zijn is nog onzeker, toen iemand vroeg of de nog op te Hoewel Maier in januari al beloofd richten vereniging wel aangesloten dat hij bedrijven zou aanschrijven, kan worden bij de federatie wan- heeft hij dat vorige week pas ge- neer de driving-range van Dekker daan. Slechts een bedrijf heeft gere- moet worden gehuurd. Snoep zei ageerd. Het gaat om Dekker die al die situatie nog niet eerder bij de een aparte oefenbaan ofwel driving- hand te hebben gehad, maar ver range heeft aangelegd. Volgens wachtte geen problemen. De Warmondse Broek en Simontjespolder waar de nieuwe golfbaan moet verschijnen. Maier kunnen leden waarschijnlijk Auto in brand op Rijksstraatweg WASSENAAR - Een Wasse- drukke weg en maakte dat hij naarse automobilist kreeg gis- weg kwam. De brandweer was terochtend de schrik van zijn le- er snel bij en bluste het brandje, ven toen de motor van zijn voer- De auto brandde desalniette- tuig op de Rijksstraatweg, ter min voor de helft uit en kan als hoogte van de Rust en Vreugd- totaal vernield worden be- laan, in de brand vloog. schouwd. De politie houdt het er De wassenaarder reed zijn voorlopig op dat kortsluiting de auto snel naar de kant van de brand heeft veroorzaakt. WARMOND - De Warmondse sport verenigingen hebben gisteravond tijdens een ontmoeting met de ge meentelijke contactcommissie sportaangelegenheden overeen stemming bereikt over een sporthal op de locatie Overbos. Dat conclu deert wethouder C.A. van Schagen van sportzaken. Voetbalvereniging Warmunda heeft er geen bezwaar meer tegen dat ze haar kantine moet inruilen voor een kantine in de nieuwe hal en de andere verenigingen doen niet moeilijk meer over de grote af stand en hoge huren. "Warmunda brengt zijn kantine in de hal onder en zegt tegen de andere verenigin gen dat ze kunnen komen", aldus een tevreden Van Schagen. "Wat huur betreft zijn de verenigingen misschien nog wel goedkoper uit dan nu, want ze kunnen ook de helft of tweederde van de hal huren". De hoop die enkele verenigingen gevestigd hadden op een andere voorziening dan de nieuwe hal, noemde de werkgroep gisteravond monders van de hal gebruik maken. 'fata morgana'. Alle Warmondse Warmondse verenigingen wijken binnensportverenigingen moeten een plaatsje in de hal krijgen, vin den de werkgroepleden. De wet houder is niet bang dat de kleine verenigingen voor exploitatietekor ten zullen zorgen: "Het gebruik van binnenaccommodaties is groeiende en bovendien kunnen ook niet-War- ook uit naar andere gemeenten". Volgens de wethouder kan het nog een seizoen duren voordat War mond een sporthal heeft. De sport- commissie moet, in samenwerking met de Stichting Verenigingshal- lenplan, de nodige praktische pro blemen oplossen. Als je van plan bent om te gaart- trou- presenteerd door een hostess van de wen, of je kent iemand die binnenkort Felicitatiedienst. ook de grote stap waagt, dan moet je Je ontvangt niet alleen cadeau s, maar beslist de bon hiernaast invullen, uit- ook een flink aantal waarde- en reduc- knippen en opsturen. Want daarmee tiebonnen, die je veel, heel veel voor- bezorg je jezelf of degene die je opgeeft deel opleveren. En dat is nooit weg met een gratis Felicitatiepakket namens het een dure trouwerij voor de deur. Leidsch en Alphens Dagblad. Maar ook namens een groot aantal andere, voor- Vul daarom snel de bon in en stuur hem aanstaande nationale bedrijven. Ge- in een open enveloppe naar het FELICITAS B.V. Antwoordnummer 10812y 2350 VB LEIDERDORP De bon moet tijdig, vóór de huwelijksdatum in ons bezit zijn. Hoe eerder, hoe beter! Graag ontvangen wij/zij nog vóór de huwelijksdag bezoek van de hostess van de Felicitatiedienst. Naam bruid: .A:f:....5.v.. Adres: ....,,{4 Postc/Plaats: Telefoon: SSi 11 |||i Toek.adres: t Naam bruidegom: Adres: Woonplaats: Telefoon: Plaats van ondertrouw: Datum wettig huwelijk:

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18