Veronica start mogelijk zelf commerciële zender Polygoon filmt Camel Trophy Nederland - Rusland niet op tv? INGEN DINSDAG 21 MAART 1989 Onder andere naam HILVERSUM (GPD) - Vero nica overweegt om naast het huidige bestel onder een an dere naam commerciële om roep te gaan bedrijven. Onder eigen naam zal men dan op Nederland 2 blijven uitzen den, terwijl onder een nieuwe naam enige uitzenddagen op een eventueel vierde net wor den nagestreefd. Woordvoer der Van der Veen: „Ik denk, dat wij van die mogelijkheid gebruik zullen maken. Wat dat betekent voor de ATV-sa- menwerking, kan ik nu nog niet beantwoorden." AVRO en TROS zullen voorlopig geen gebruik maken van de mo gelijkheid om ieder voor zich een aanvraag voor commerciële tele visie in te dienen. De brief van mi nister Brinkman aan de Tweede Kamer vervangt de nu nog be staande passage in het regeerak koord over commerciële omroep. Daarin wordt verlangd, dat min stens twee A-omroepen commer cieel moeten willen worden. Volgens woordvoerder Otten van het ministerie van WVC ver valt die eis en kan iedere omroep afzonderlijk een verzoek indie nen. „Een omroep kan echter niet in het huidige bestel blijven en daarnaast commercieel worden. Men moet dan een ander de aan vraag laten indienen. Wel kan by- COLLINS MEET EVENBEELD voorbeeld Veronica in het huidi ge bestel blijven, en iemand als Rob Out mag dan als privé-per- soon een aanvraag indienen. Dat kan wel." De aanvragen zullen telkens apart worden beoordeeld. „Niet iedereen zal een vergunning krij gen," aldus de woordvoerder. „Er zal worden geoordeeld op basis van de programmering of de vraag, wie de hoogstbiedende is." Over zendtijdverdeling (hoeveel uitzenddagen per week per com merciële omroep) wordt binnen het ministerie nog niet gespro ken. De drie ATV-omroepen hebben gisteren besloten om samen met de vier EPTV-uitgevers voorlopig te blijven streven naar een ge meenschappelijke aanvraag. TROS-directeur Wolzak: „Er wordt door ons voorlopig niet ge keken naar mogelijkheden om zelfstandig een aanvraag in te die nen. Zoals het er nu uitziet, blij ven we nog wel even met z'n ze venen (de drie omroepen en de vier uitgevers - red.) optrekken. Wat er in de toekomst eventueel nog gebeurt, zien we dan wel." Onlangs het Wolzak weten, dat de TROS voor het geval van een so lo-aanvraag een kant en klaar pakket gereed te hebben. HILVERSUM - De Ameri kaanse groep The Monkees, in de jaren zestig goed voor hits als I'm A Believer, Last Train To Clarksville en Daydream Believer, komen zeer waar schijnlijk naar Nederland voor het geven van enkele concerten. Momenteel maken The Monkees een tournee door Engeland. OISTERWIJK (ANP) - Het is nog twijfelachtig of de wedstrijd Nederland - Sov jetunie van woensdagavond in Eindhoven rechtstreeks De onzekerheid is een ge volg van de geringe belang stelling die bestaat voor de herhaling na negen maanden van de finale van het toer nooi om het Europese kam pioenschap. De KNVB heeft de rechten voor de thuiswedstrijden van dit seizoen verkocht aan Interfootball. Het bureau op zijn beurt verkoopt op basis van de overeenkomst even tueel reclamerechten en de gehele of gedeeltelijke uit zending naar buitenlandse stations. Dertig zenders bui ten Nederland zullen beel den van het duel gebruiken. De overeenkomst van de KNVB met het bureau kent echter de beperking dat geen toestemming zal wor den gegeven wanneer er on voldoende kaarten zijn ver kocht. Dat is het geval. KN- VB-voorlichter Stolk kon gisteren geen preciese cij fers noemen tijdens de pers conferentie van het Neder lands elftal in Oisterwijk. Hij meldde wel dat hij uit Zeist de mededeling had ontvangen dat er bij de hui dige stand van de kaartver koop geen uitzending zal ko- De NOS heeft echter wel alle noodzakelijke maatre gelen genomen. Nederland - Sovjetunie is vermeld in de omroepbladen en in het werkprogramma van Studio Sport staat voor woensdag avond: 19.55 overschakelen naar Eindhoven, naar com mentator Evert ten Napel. LONDEN De Engelse koningin-moeder ontmoet de actrice Shirley MacLaine (links) en het meest spraakmakende fotomodel van de jaren zestig, Twiggy, bij de première van de film 'Madame Sousatzka' in Londen. Beiden spelen daar een belangrijke rol in. Klaarblijkelijk had de hoogbejaarde dame een paar wijze woorden voor de actrices, gezien het opge heven vingertje. (foto ap> Nieuwe KRO- show Henny Huisman HILVERSUM (GPD) - In no vember zendt de KRO de eerste aflevering uit van een nieuwe twaalfdelige fami lie- en spelshow die gepre senteerd wordt door Henny Huisman. Aan de show is een loterij gekoppeld waarvan de opbrengst gaat naar hulp projecten voor zwerf- en straatkinderen in de derde wereld. Zeventig tot tachtig pro cent van de door de loterij te financieren projecten wor den gerealiseerd met behulp van de plaatselijke kerken in de derde wereld. Voor bioscoopfilm en commercials in twintig landen LONDEN - Actrice Joan ('Dynasty') Collins neemt de maten van haar evenbeeld bij wassenbeeldenmuseum Madame Tussaud's in Lon den. Het beeld, gestoken in een goudkleurige jurk, wordt dit voorjaar neergezet in een speciale afdeling bij Madame Tussaud's, 'Hollywood Superstars'. Overigens vervangt de op de foto aan de linkerkant pose rende mevrouw Collins het evenbeeld van de diva dat in 1985 werd ge maakt. Zou dat nu al verouderd zijn? (foto ap) NAARDEN/HILVERSUM - Polygoon, de audiovi suele producent uit Naarden, heeft opdracht gekre gen filmopnamen te maken van de vermaarde inter nationale Camel Trophy, een uithoudingstocht per jeep door Brazilië. Met het twee weken durende evenement is een budget gemoeid van ruim zes- hondderdduizend gulden. Het is een uniek feit dat Nederlandse filmers een dergelijk grootschalig evenement mogen vastleg gen. Polygoon werd door organisator Reynolds Ta- bacco International uitgekozen omdat dit bedrijf ja renlang voor de Nederlandse bioscopen hoogge waardeerde films over de Camel Trophy samenstel de. Polygoon monteerde deze films uit materiaal van andere filmploegen. Uit het materiaal van de Polygoon-crew, bestaan de uit Robert Bloemendal en regisseur Jan-Henk Kleijn en drie cameralieden, zullen commercials ge maakt worden voor twintig landen. Speciaal voor de Nederlandse bioscopen zal een vijf minuten du rende film worden uitgebracht. De route van de Camel Trophy loopt over wegen die in regentijd vrijwel onbegaanbaar zyn. Om de deelnemers te kunnen volgen worden de camera's onder meer op auto's en hoge stellages bevestigd. Bloemendaal en Kleijn zijn beiden zeer ervaren in het filmmetier. Zy hebben uitgesproken opvat tingen over de Camel-opdracht. Vorige films bevat ten volgens hen teveel beelden van hotsende en botsende jeeps. Ditmaal moet het verslag meer cou leur locale bevatten, meer shots van de autochtone bevolking. „Wie de film ziet, moet het gevoel kry- gen dat hij er ook bij wil zijn, dat hij zo'n avontuur ook wil meemaken," aldus Jan-Henk Kleijn. 1 4) Alles kan een mens ge lukkig maken - Rene Froger 2(1) Belfast Child - Simple Minds 3 (11) Like a Prayer - Ma donna 4(2) Anything for you - Gloria Estefan Mia mi Sound Machine 5(3) Wild Thing - Neneh Cherry 6(5) My prerogative - Bob by Brown 7(8) Everybody needs so mebody - Blues bro thers 8 (15) Straight up - Paula Abdul 9(6) Leave me alone - Mi chael Jackson 10 (25) Eternal Flame-Bang les 11 (12) Blow the house down- Living in a box 12 (16) Why not me - The Judds 13 (23) This time i know it's for real - Donna Sum- 14 7) Buffalo Stance - Ne neh Cherry 15 9) We cheer you up- Bar- barella 16 (14) Countdown - Count down All Star Band 17 (10) She drives me crazy - Fine young Canni- bdls 18 (18) Cuddle Toy - Roach- ford 19 (13) I only wanna be with you - Samanatha Fox 20 (21) Getonthedancefloor- Rob Base 21 (30) Are you my baby - Wendy Lisa 22 (34) 634 5789 - Tina Tur ner Robert Cray 23 (26) Celebrate the world - Womack Womack 24 (17) You got it - Roy Or- bison 25 Mijn naam is J aaptde groetjes van Ruud - Andre van Duin 26 (-) Ik vuul mien zo zo - Normaal 27 Nothing has been proved - Dusty Springfield 28 (28) Take it to the street - Novo Band 29 (36) (He's) shape in a dra pe - Joe Jackson 30 (24) Every Rose has it's Thorn - Poison 31 The shape i'm in - John Spencer 32 (27) Wait - Robert Howard Kym Mazelle 33 I'd rather Jack - The Reynolds Girls 34 (19) Baby don't forget my number Milli Vanilli 35 Hold me - Fleetwood Mac 36 (20) Love always find a re ason - Glenn Medeiros Ria 37 Help - Bananarama 38 (22) It's only love - Simply Red 39 (29) Tonight-Tina Turner David Bowie 40 (31) Respect - Adeva In Karl Marxstadt is de afgelo pen weken op topcapaciteit ge werkt in een bedrijf dat be drukte kartonnen paaseieren maakt. Het bedrijf produceert zo'n zeven miljoen paaseieren per jaar, waarvan de grootste 35 centimeter hoog zijn. De eieren worden geëxporteerd naar di verse Europese landen, de VS en Canada. (foto epa> Ziekteverzuim Opwinding gisteren in de Itali aanse departementen. Circa 200 carabaninieri vielen in opdracht van het openbaar ministerie bin nen om te controleren wie wel en wie niet op zijn werk was versche- De actie was gericht tegen het veel voorkomende verschijnsel van „ziek vieren" in de departe menten. Menig ambtenaar heeft de gewoonte het aantal vakantie dagen te verdubbelen of te ver drievoudigen door ziektes of an dere uitvluchtjes voor te wenden. In Rome circuleert al lang de volgende grap: als alle ambtena ren gelijktijdig op het werk ver schijnen zijn er niet genoeg bu reaus beschikbaar. Naar Arafat De 15-jarige Sarah Neary uit Ier land gaat met Pasen naar Tunis „voor vredesbesprekingen" met PLO-leider Yasir Arafat. Neary blijft samen met een lerares, Rita Toomey, een week in Tunis, waar de PLO zetels. De Ierse tiener had een brief geschreven aan Arafat waarin ze hem had gevraagd op welke manier hij vrede in Palesti na en in de wereld dacht te berei ken. Overigens had de hele klas van Sarah brieven geschreven aan di verse politieke leiders om te we ten wat ze over vrede dachten. Kennelijk is zy de enige die een antwoord heeft gekregen, met een uitnodiging. Nieuwe Bastille Parijs krijgt weer een Bastille, de vroegere gevangenis voor met na me adellijke criminelen die voor veel Fransen het symbool is van het absolute koningschap. Op 70 meter van de oorspronkelijke plek zal een gevangenis worden opgetrokken die een kopie wordt van de op 14 juli 1789 vernielde vesting. Met de bestorming van de Bas tille op 14 juli begon de Franse Revolutie. De bouw, ter'gelegen heid van de 200e verjaardag van de revolutie, begint volgende maand en zal 70 dagen duren. Met de kosten is een bedrag van 3,3 miljoen gulden gemoeid. De bedoeling is dat het ge bouw, dat 60 meter lang en 30 me ter hoog en 30 meter breed wordt en 27.000 stenen telt, in 70 dagen af is. Er zullen Franse alpinisten worden ingeschakeld om stenen op de hoogste plekken aan te brengen. S# /ÜN Rflrl

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22