herindelingsplaimen Fractie PvdA steunt Natuur centraal bij Lekke IVN-cursus Noordwijk volgende week nieuw hotel 'Singer' rijker DAGBOEKVAN HEYBOER Fleurop Bamboe ACTIE IN RIJNOORD ZATERDAG 18 MAART 1989 REGIO PAGINA 13 ALPHEN AAN DEN RIJN - Lijstenmakerij Alphrame in Alphen expo seert tot 1 april werk van de Nederlandse graficus Anton Heyboer. Daarbij is gebruik gemaakt van diverse technieken: een oliedoek (1989), vier etsen (1963-1985) en twee gouaches (1984). Het werk van Anton Heyboer is in de loop der jaren steeds soberder ge worden. Veel van zijn prenten lijken op bladzijden uit een dagboek door het gebruik van teksten en hand- en vingerafdrukken. De expositie is te bezichtigen op maandag van 13.00-18.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00-18.00 uurvrijdag van 10.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur. Alphrame is gevestigd aan de Aarkade 73 in Alphen. (foto Ben de Bruyn) ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan. Zwijnenburg. Meyer, Van Leeuwen. Verhage. Groeneveld. de Ruiter, Janssen. Mans en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Janssen. Rosmolen 2. tel: 155010. zo 8 uur tot 24 uur H. Meyer. Stokroos 1tel 215510. Groep 2 - Nering Bogel. Van Gent, Taytel- baum. Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis. Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, Minnebroers gracht 41, tel: 126371. zo 8 uur tot 24 uur: dr. Nijkamp, tel. 149298. Groep 3 - Pleiter. Smit. Lely, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh- za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruijne, de Lt. de Kanterstraat 32, tel: 134345. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruijne, Kernstraat 11, tel: 125245. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bè- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: G.J.P. Benit, Kennedy- laan 24, tel: 720404. zo 8 uur tot 24 uur A.A. va 24. tel: 314349. Groep 5 - Jasperse. Wiersma. Crul. Kooyman, De Jong, Pnnce, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur Dr. Hilien. tel 123273. zo 8 uur tot 24 uur: H.J.H.R. Prince. Vondel laan 58, tel: 761754. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900: via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: J. v.d. Leden, tel: 894539; zo: R. v. Kalmt- hout. tel: 212628, beide dagen spreekuur (uit sluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2118. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge- Apotheek Luifelbaan, Vijf-Meiplein 3-5, Lei den, tel: 071-315048, Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel: 071-174161. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken) G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel: 071- 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag. Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: T.A. Copper, Rijnsburgerweg 48, tel: 172828 spreekuur om 13.00 uur. Voor patiënten van tandartsenpraktijk 'Haas- wijk' heeft tandarts G.J.H. de Minjer spreekuur van 11-12 uur. Simon Vestdijklaan 28, 2343 KV Oegstgeest. Dienst in eigen praktijk S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar J. Th. Ancion, Lange Kerkdam 63, Wassenaar, tel' 14207. WIJKVERPLEGING Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951 Groene vingers krijgen ze er niet van, maar de deelne mers aan de zogeheten groene cursus van het IVN begrij pen wèl beter wat er in de natuur omgaat. Tijdens de cur sus wordt een schat aan informatie verschaft over plan ten. bomen en dieren die iedereen dagelijks tegen kan komen. De grotere kennis over de natuur leidt automa tisch tot een meer bewuste omgang met flora en fauna. Dat althans is de mening van de docenten van de groene cursus. Het Leidse Instituut voor natuur beschermingseducatie (IVN) or ganiseert de opleiding dit jaar voor de tiende keer. Honderden Leidenaren en inwoners van de omliggende dorpen hebben zich de afgelopen jaren met veel ple zier 'laten bijspijkeren op het ge bied van de natuur'. H. van Schie is, als lid van het IVN, al acht jaar docent op de cur sus. De doelstelling van het IVN en dus van de cursus is nog altijd dezelfde. Van Schie: "Het IVN wil zo veel mogelijk mensen be trekken bij de natuur. De cursus is dan ook bedoeld voor iedereen die belangstelling heeft voor de natuur en er wel eens wat meer vanaf wil weten. Een vooroplei ding is absoluut niet nodig". De cursus bestaat uit zes les- avonden en zes excursies. Hoe wel in principe alle leeftijden kunnen deelnemen, zijn er bijna geen cursisten jonger dan 25 jaar. Docente Dineke Bruin: "Jonge ren tussen 18 en 25 jaar zitten nog op school en hebben al genoeg te doen. De cursus blijkt vooral inte ressant te zijn voor ouderen, huis vrouwen, onderwijzers en stu denten biologie". De cursus is heel logisch opge bouwd. Elke avond wordt een biotoop (leefgebied) behandeld. Nadat het bos, de duinen, het strand, de polder en de stad voor het voetlicht zijn gebracht, wordt de laatste avond een onderwerp naar keuze behandeld. De theore tische les op maandagavond wordt gevolgd door een excursie naar het 'behandelde' gebied op zaterdagmorgen. Op de maandag avonden wordt er na een inlei ding met dia's na de pauze een practicum verricht. Uit de woorden van Els Löhr blijkt duidelijk dat er over het simpelste stukje groen heel veel te vertellen valt. Het bos wordt ontleed in een kruidlaag, struiklaag en bomenlaag en het ontstaan ervan wordt uitgelegd. Ook de strandwallen en de nieu we duinen komen aan de orde. Het practicum dat bij de avond 'duinen' hoort, is een belevenis op zich. Van Schie vertelt: "We peu teren op zo'n avond keutels van een vos uit elkaar. Dat lijkt vies, maar is juist heel interessant. Aan de uitwerpselen valt heel wat af te lezen. In dit jaargetijde eten de vossen vooral konijnen en tref je veel haren en botjes aan. In het najaar zitten de keutels vol pitten en in de zomer vind je schildjes van verorberde kevers". Het practicum valt bij de cur sisten goed in de smaak. "De pol deravond wordt besloten met een onderzoek van slootwater. We ne men een flinke bak mee en ieder een krijgt een microscoop om de boel te bekijken. Het is grappig om te zien hoe verbaast iedereen reageert op de dierenrijkdom in het water. Watervlooien, boots-, mannen, geelgerande watertor ren en waterschorpioenen had ei genlijk niemand verwacht". De natuur is dichter bij huis dan de meeste mensen denken, zo blijkt uit de woorden van de echte natuurliefhebbers. De avond over flora en fauna in de stad is dan ook net zo 'gevuld' als die over duinen of polders. "De begroei ing van de straten is bijzonder ge varieerd. We laten iedereen een stukje groen uit zijn of haar straat meenemen om dat vervolgens hier te determineren", vertelt Löhr. De cursus wordt gehouden van half april tot half juni. Deelname kost 45 gulden en is niet voorbe houden aan leden van het IVN. De meeste oud-cursisten laten het niet bij het volgen van één cursus. Op uitdrukkelijk verzoek van de deelnemers aan de groene cursus is het Leidse IVN driejaar geleden begonnen met een zoge heten herfstcursus. Enkele maan den nadat de groene cursus is af gesloten, kunnen liefhebbers zich nog verder verdiepen in het reilen 'Noordwijk doet te weinig voor minima' DEN HAAG/REGIO - De gemeentelijke herindelings plannen van de provincie voor het noord-oostelijk deel van Zuid-Holland kunnen in grote lijnen de goedkeuring wegdragen van de Tweede- Kamerfractie van de PvdA. Dat blijkt uit de bijdrage van deze fractie aan het voorlo pig verslag van de Tweede- Kamercommissie voor bin nenlandse zaken. De PvdA stelt 'dat er termen aanwe zig zijn de provinciale voorstellen met betrekking tot Zoeterwoude en de kern van Stompwijk te volgen'. Vooral de maatschappelijke samen hang tussen beide gemeenten en onder meer planologische en na tuurwetenschappelijke factoren pleiten voor dit samengaan. De socialisten vinden bij hun be oordeling van de plannen de vraag 'heel bepalend of de kleinere ge meenten in het betreffende gebied voldoende kracht kunnen ontwik kelen om de druk vanuit de stedelij ke centra te beantwoorden'. De voorstellen leiden in hun visie tot een dermate 'bundeling van krach ten' dat die druk kan worden weer staan. Wel vragen de socialisten om een 'inhoudelijke reactie' op het al ternatief van Leimuiden, Rijnsater- woude, Woubrugge, Nieuwveen en Zevenhoven om te komen tot een andere gemeentelijke herindeling op vrijwillige basis. Dit ondanks het feit dat het alternatief niet in over eenstemming is met de algemene uitgangspunten van het herinde- lingsbeleid, zoals het minimumaan tal inwoners van 10.000. 'Is wel vol doende aandacht geschonken aan de initiatieven van de vijf genoem de gemeenten en welke criteria zijn gehanteerd om de initiatieven niet te honoreren?', aldus de PvdA die een dergelijke handelwijze zelfs 'onbehoorlijk' noemt. Volgens de provinciale plannen moeten Woubrugge, Leimuiden en Woubrugge worden samengevoegd tot de nieuwe gemeente Ja- cobswoude. Nieuwveen en Zeven hoven moeten samen met Ter Aar Aarwijden gaan vormen. Genoem de gemeenten pleiten echter voor het zelfstandig blijven van Wou brugge en Ter Aar. De voorstellen met betrekking tot de samenvoeging van Hazerswou- de, Benthuizen en Koudekerk tot Rijneveld komen de PvdA-fractie 'aannemelijk voor'. Gevraagd wordt echter naar 'een nadere concretise ring van de knelpunten. In de Me morie van Toelichting wordt slechts gesproken over inwoners aantallen. Voorts vragen zij om een reactie op de door de gemeenten Koudekerk en Benthuizen aange voerde 'omgekeerde bewijslast' De ze gemeenten voelen zich gedwon gen hun zelfstandigheid te bewij zen, terwijl het juist de taak van de regering zou moeten zijn aan te ge ven of herindeling noodzakelijk is. Zeehaven Umuiden houdt één directeur IJMUIDEN (GPD) - Directeur J.J. Zwartveld van de visafslag in Lau- wersoog wordt geen tweede direc teur van Zeehaven IJmuiden. De naamloze vennootschap die bin nenkort eigenaresse wordt van het staatsvissershavenbedrijf in IJmui den. zal onder de eenhoofdige lei ding blijven staan van E. Kip. Kip is de voormalig directeur van de visaf slag in Den Helder. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het personeel van het Alpheuse ziekenhuis Rijnoord heeft gisteren een alternatieve actie gehouden. Om nog eens de aandacht van het publiek te vestigen op de penibele situatie waarin het zieken huis verkeert, werd Rijnoord volgehangen met spandoeken en werden pamfletten rondgedeeld. Gevraagd werd onder meer aan de Alpheuse burgers zich vóór behoud van Rijnoord uit te spreken. ALPHEN*AAN DEN RIJN - De ei- ni genaar van café Kwatro aan de .1 lclll VOOF dcLflClll^ Hooftstraat in Alphen, J. Boerefijn, heeft de gemeente verzocht aan te melijk gericht op de oudere jeugd, geven waar in Alphen plaats is voor In het centrum zijn echter geen mo- een nieuwe dancing die ruimte gelijkheden voor een dergelijk pro- biedt aan maximaal vierhonderd ject. In dat verband denkt Boerefijn bezoekers. De dancing is voorna- aan de bowling op de hoek van de Kennedylaan/Sportlaan. Dat verzoek kan de gemeente niet honoreren, omdat de eigenaar van het bowlingcentrum toestemming heeft gevraagd zijn zaak uit te brei den met een dancing. B en W staan in beginsel positief tegenover dit voorstel. NOORDWIJK - De gemeente Noordwijk moet veel meer doen voor mensen die rondkomen van een minimum-inkomen. Dat vindt de meerderheid van de commissie welzijn van de badplaats. CDA en WD, een minderheid in de com missie maar een meerderheid in de gemeenteraad, noemen de maatre gelen zoals genoemd in de onlangs verschenen nota Minimabeleid, wel voldoende. Uitgaande van de nota willen bur gemeester en wethouders een nood fonds en een garantiefonds in het le ven roepen. Deze fondsen moeten respectievelijk soelaas bieden aan minima die op geen enkele manier uit de financiële problemen kunnen komen of die een lening willen slui ten. Het college acht het overbodig de tarieven van sociaal-culturele in stellingen en bijvoorbeeld sportac commodaties voor minima te verla gen. Ook een uitbreiding van het aantal belastingen waarvoor kwijt schelding kan worden verkregen, is overbodig in de ogen van B en W. CDA en WD onderschrijven deze Voorafgaande aan de vergadering van de commissie welzijn hield G.S- lats van de Raad voor de Zorg en te vens sprekend namens de Katholie ke Bond van Ouderen, een pleidooi om de voorzieningen voor i uit te breiden. NOORDWIJK Noordwijk aan Zee heeft vanaf volgende week weer een nieuw hotel erbij. Vrijdag opent het ho tel Singer aan de Zeereep zijn deuren. Het hotel is gevestigd in het pand van het voormalige hotel Buitenzorg. In de kelder van het gebouw wordt een snookercentrum met acht tafels geves tigd. De 50 kamers zijn voor de paasda gen al volgeboekt. Het bedrijf wordt gerund door de Drentena ren R. Groenewold en J. Lotterman die sa men de bv Hondsrug hebben opgericht. Het tweetal had in het oosten van het land al een hotel en enkele cafetaria's en snackwagens. Het hotel is inmiddels verkocht. Lotterman blijft vijf dagen per week in het oosten, Groe newold verhuist naar Noordwijk. Het pand is de afgelopen jaren in bezit ge weest van de Bethelstichting, een stichting die opkomt voor de belangen van daklozen. Het was de bedoeling met het hotel Buiten zorg geld bijeen te brengen ten bate van de stichting, doch dit mislukte falikant. Enkele weken geleden werd een nieuw bestuur van de Bethelstichting aangesteld die financieel orde op zaken moest stellen. Naar nu blijkt had de bank ook in het nieuwe bestuur geen vertrouwen en heeft het pand —waarop een fikse hypotheek rustte— aan een derde ver kocht. Maanden geleden zijn hiervoor de voorbereidingen al begonnen. De Drentenaren hoorden van een bevrien de Groningse makelaar dat het Noordwijkse pand te koop stond. "We gingen kijken en het beviel ons wel. We hebben maar meteen de knoop doorgehakt", aldus Groenewold. Welke prijs het pand heeft gemaakt, wil Groenewold niet zeggen: "Hou het maar op enkele miljoenen". Voor de eerste hoognodi ge verbouwing is een half miljoen gulden uitgetrokken. De heren willen het eerste sei zoen afwachten. "Dan besluiten we of er nog verder wordt vertimmerd", zegt Lotterman. Slechts eenderde van de 50 kamers be schikt over een bad. De overige hebben een douche en een toilet. Groenewold wil eigen lijk bij alle kamers deze faciliteit aanbren gen. De parkeergarage van het hotel en de parkeerplaats naast het hotel leveren samen 50 parkeerplaatsen op. en zeilen van moeder natuur. De herfstcursus behandelt de onder werpen niet aan de hand van bio topen, maar thematisch. Aan de orde komen onder meer padde stoelen, spinnen, het wegtrekken van vogels en de reden van het af vallen van bladeren. Bovendien worden vele oud cursisten lid van het IVN. "Dat is maar goed ook, want de activitei ten van het instituut breiden zich steeds verder uit. Zo hebben we de laatste jaren heel veel natuur- gidsen opgeleid omdat de behoef te aan begeleide wandelingen steeds groter wordt", zegt Van Schie. De docenten van de cursus zijn ervan overtuigd dat deelname aan de groene lessen tot in lengte van dagen profijt brengt. De ex cursies voeren de deelnemers naar Oud Poelgeest (bos), Meijen- del (duin), het Katwijkse strand, Cronestijn (polder) en door de stad Leiden. "Meer weten van de natuur betekent automatisch dat je meer ziet als je er een wande ling doorheen maakt. Voor een echte leek is 'groen' groen en is een geel bloemetje slechts een vrolijke noot in het landschap. Het wordt echter veel spannen der als je weet wat er staat te bloeien of welke vogel op een ho ge tak zijn lied zingt", zegt Bruin. De theoretische lessen worden op maandagavond gegeven in een zaaltje van de Leidse Sterre- wacht. Er zijn voor de cursus die over enkele weken begint, nog een paar plaatsen vrij. Voor opga ve of nadere inlichtingen kan worden gebeld met Dineke Bruin, telefoon 071-215123. De 21 beste bloemsierkunste- naars van Nederland laten op zon dag 19 maart hun werk zien in het Congresgebouw in Den Haag. De kunstenaars doen op zaterdag 18 maart mee aan het tweejaarlijkse Nederlandse kampioenschap bloemsierkunst en maken ieder vijf stukken. De wedstrijd wordt georgani seerd door Fleurop en heeft tot doel de bloemsierkunst in Neder land te stimuleren. De deelnemers krijgen de op dracht een relatiegeschenk, schaalvulling, vrij arrangement, handgebonden boeket en een ver rassingswerkstuk te vervaardi gen. De ruim 100 bloemstukken zijn op zondag gratis te bezichtigen tussen 11.00 en 16.30 uur. Steeds meer mensen ontdek ken dat bamboe een welkome aanvulling kan zijn op het gang bare sortiment tuinplanten. De uit China en Japan afkomstige bamboe behoort tot de grassen, maar wijkt daarvan af vanwege de houtige stengels en het feit dat de bladeren wintergroen zijn. Bamboe is dus eigenlijk een groenblijvende heester. Voor tuinbeplanting komen uiteraard alleen de winterharde soorten in aanmerking. Er zijn er namelijk ook die onze winters niet verdra gen. Een enkele soort wordt dan ook wel als kamerplant toege past. De populariteit van de bamboe vindt zijn oorsprong in feite in het jaar 1982 toen op de Floriade in Amsterdam een speciale bam boe- en grassentuin was inge richt. Momenteel zijn bamboe soorten in tuincentra te kust en te keur te koop. De planten stel len geen hoge eisen aan de grondsoort, maar het zijn zeker geen specifieke moerasplanten zoals vrij vaak wordt veronder steld. Een voordeel is dat bam boes zowel in de zon als op half- beschaduwde plaatsen goed groeien. Indien u bang bent dat ze te snel uitbreiden in uw tuin, kunt u deze planten ook in grote potten zetten. Bij een andere Phyllostachys- soort namelijk P. nigra zijn deze zwart. Beide soorten zijn goed bestand tegen vorst en droogte. Bamboe is ook als bodembedek ker te gebruiken. Pleiobastus pygmaeus wordt 30 centimeter hoog, Pleiobastus viridi-striatus is een bontbladige vorm van 50 centimeter hoog. MONICA WESSELING Voor samengaan Zoeterwoude-Stompwijk 'termen aanwezig' i het IVN in de Leidse heemtuin: "De natuur in onze directe omgeving ZATERDAG 18 MAART Alkemade optreden band The Web. aan vang 21.00 uur in jongerencen trum Splotsz, Stationsstraat 2. Burch in Zwammerdam. van 10.00 tot 16.00 uur. Leiden voorjaarsloop Matilo over af open huis bij de Sterrenwacht Leiden, van 14.00 tot 16.30 en van 19.00 tót 22.30 uur. tarrot-tentoonstelling bij Enim Foundation, aanvang 20.00 uur. Leiderdorp groep Anabasis, aanvang 20.00 Paasklaverjassen en sjoelen uur in De Eendenkooi. Kooi- bij Con Bravura, aanvang 20.00 A kerspad. uur in het clubgebouw, Beuken- schans. ZONDAG 19 MAART Leiden tentoonstelling radiografisch bestuurde modelvliegtuigen en - boten m buurthuis Vogelvlucht, Boshuizerlaan, van 11.00 tot INTI, Hogewoerd, van 14.00 tot 16.00 uur. kindervoorstelling: 'De muur van Effeh', door Kwiebus, 15.00 uur in het Lak-Theater. 'Lente-oefendag' van Politie hond Vereniging De Vrijheid, aan vang 14.00 uur op het oefenter rein in recreatiecentrum De Vliet- landen, Leidschendam. Alphen culturele manifestatie tegen apartheid en racisme-met o.a. fo to-expositie en optredens, aan vang 15.00 uur in café Querelle. Julianastraat. sjoeltoernooi buurthuis Wes terhaven, Emmalaan, aanvang 14.00 uur. vogelhuisjesdag bij Hooge standen van 2 tot 25 km, start om 11.00 uur bij het clubhuis, Zaan- straat. Donald Duck Disney Dag, om 12.30, 15.30 en 19.00 uur in de Stadsgehoorzaal. coopertest, om 14.00 uur met aansluitend trimloop over afstan den van 4 tot 13 km, om 15.00 uur op de kunststofbaan van de Leid se Hout. Rapenburg 48. optreden New Wave Band Tess', 21.30 uur in buurthuis 't Spoortje, Bernhardkade. kaart- en sjoelavond bij Mu ziekvereniging Concordia, Lange- gracht, aanvang 20.30 uur bingo-avond in buurthuis Op ei gen Wieken, Valkenpad, aanvang 20.15 uur. kindertheater (8-12 jaar): Jul- MÊ w/L Alpheii frouw Josefien' door Mario van Lente-middag: uitvoering door Erp, aanvang 14.30 uur inde Mu- Arti et Religioni in De Bron, Trou- zenhof. Mm badourweg. aanvang 14.30 uur. bijzondere avonddienst in de Zoeterwoude jgi»—— Wft Triomfatorkapel, aanvang 18.30 concert drumfanfare Vios. aan- M uur vang 20.00 uur in het Muziekcen- MM trum, Schenkelweg. Mm g\ n ft Passie-uitvoering Jubilate Deo uitvoering blijspel: 'Vader heefl AP 11- 1 I £1 en Vivace in De Bron. aanvang een bok geschoten', door toneel t ftJ f» 19.30 uur 17.00 uur. thema-dag rond 'snuiftabak', tevens determineren van tabaks- voorwerpen, zoals pijpen, ta bakspotten, van 13.00 tot 17.00 uur, Pijpenkabinet. Oude Vest. klaverjassen en sjoelen bij mu ziekvereniging De Burcht, Aal markt, aanvang 14.00 uur. demonstratie en informatie over de harp in Zuid-Amerika bij 'De kapper is kunstenaar', Leidse Werkgroep Homoseksualiteit, aanvang 15.30 uur in De Kroon, Langegracht. Voorschoten/Leidschendam concert Barokensemble Voor schoten in de serie 'Ambachts- en Baljuwhuis op zondag', aanvang 12.30 uur. Warmond session olv Ruud Boogaards met o.a. Dolf Delprado. Dolf de Vr.es, van 15.00 tot 19 00 uur in Boerdenj Meerrust. concert Bernard Wmsemius met Engelse en Zuidduitse mu ziek uit de 17e en 18e eeuw, aan vang 19.00 uur in de Dorpskerk.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13