Bovengrens voor premie ziektekosten Nieuw plan Markerwaard Moordzaak goldtoning chaos in Rotterdamse zorgt voor rechtszaal PvdA: woonlastenheffing afhankelijk van inkomen Bonden toch oneens met geschuif politie Defensie wil ov-kaart voor gehele personeel Laatst meldde een Subaru-rijder zich vooreen pech-ooder-weg-cursus. VRIJDAG 17 MAART 1989 PAGINA 3 Jongere zal meebetalen voor oudere ROTTERDAM (GPD) - Zelden is een rechtszaak zo'n festival der ad vocaten geworden als de behande ling van de moord op de Rotterdam se bingo-koning John Bestebreur- tje. In twee zittingsdagen (op 3 maart en gisteren) zijn er nu in to taal twintig uur lang alleen maar ge tuigen verhoord. Vrijwel alle 25 wa ren op verzoek van de verdediging gekomen, zonder dat ze veel nieuw licht op de zaak konden werpen. Op 1 en 2 juni, als de rechtszaak tegen de twee hoofdverdachten Cory S. (27) en Rick U. (33) wordt voortgezet, zullen wederom eerst een stuk of vijf getuigen worden ge hoord. Vandaag al valt wel de eis te gen de 30-jarige Erwin S. Deze wordt ervan verdacht de moord op Bestebreurtje, die op 12 augustus in Rotterdam werd gepleegd, te heb ben voorbereid. Zijn aandeel in de zaak heeft Erwin al op 2 maart be vestigd. UTRECHT (ANP) - Binnen het KLOZ, de overkoepelende Door ,he' onorthodoxe optreden organisatie van particuliere ziektekostenverzekeraars, is de^Tadsiieden^an^ick erTcory! overeenstemming bereikt over het toepassen van mini- ontstond er een nogal lacherige mum- en maximumpremies. Het is de bedoeling dat grote sfeer in de rechstzaal. Af en toe bij- verschillen in premies, vooral tussen die voor jongeren "a juichend dan weer wanhopig, z, j j j j j i j beenden de twee advocaten om de goede risico s) en ouderen, daardoor worden verkleind. getuigen heen; verdraaiden soms De goedkope klanten gaan dan meebetalen aan de kosten hun woorden op de wijze zoals dat voor de dure. Het KLOZ gaat uit van ongeveer Eén van de vragen die dan ter tafel 100 gulden per maand voor het mi- komt is of een het deelnemen van nimum en 200 voor het maximum, alle particuliere verzekeraars aan de De bedragen kunnen nog worden regeling via de wet afgedwongen aangepast afhankelijk van de tech- kan worden. Volgens het KLOZ on- nische invulling van de structuur, derschrijft het overgrote deel van maar de onderlinge verhouding de particuliere verzekeraars het ak- niet. Deze minimum- en maximum- koord. Maar wil het goed werken, premies horen bij een uitgebreid dan moeten ook de verzekeraars verzekerd pakket dat te vergelijken meedoen die niet bij deze organisa- is met dat van de standaardpakket- tie zijn aangesloten, polis die nu 180 gulden per maand De Tweede Kamer heeft deze kost. Voor polissen met een lagere week nog aangedrongen op meer dekking of een eigen risico gelden solidariteit binnen de particuliere andere, hiervan afgeleide, grenzen, verzekering en het vaststellen van De afspraak zal gelden voor alle minimum- en maximumpremies! nieuw af te sluiten particuliere ver- Dat gebeurde tijdens de behande- zekeringen. Bovendien streven de ling van een wetsvoorstel dat de wet verzekeraars er naar binnen drie interne lastenverevening particulie- jaar alle al bestaande verzekeringen re ziektekostenverzekering (ILPZ) binnen deze grenzen te brengen. grotendeels buiten werking stelt. Het KLOZ bespreekt de voorstel- Bedoeling van de wet, die nooit is len maandag met de staatssecreta- uitgevoerd, was dat verzekeraars rissen Dees (volksgezondheid') en "ï®1 veel j°n£e verzekerden gingen Evenhuis (economische zaken), bijdragen aan de kosten van maat schappijen die juist veel ouderen in hun bestand hebben. Volgens een woordvoerder van het KLOZ maakt de nieuwe rege ling met minimum- en maximum premies zo'n verevening waar schijnlijk overbodig. De problema- tiek'is al voor een groot deel opge lost doordat 65-plussers sinds kort de standaardpakketpolis (180 gul den) kunnen nemen. De premie daarvan is voor bejaarden niet kos tendekkend, maar die extra lasten worden al verdeeld - ofwel ver evend - over alle verzekeraars. kamerpresidente mr. R. Lensink- Bosman op hun nummer gezet te worden. „Dan zal ik mijn vraag an ders formuleren", zeiden de raads lieden dan, tot wanhoop van de wild noterende griffier. De cliënten van Doedens en Boone zouden op de motor hebben gezeten van waaraf Bestebreurtje werd doodgeschoten. Cory aan het stuur, Rick als duopassagier met het moordwapen. Ze ontkennen dat allebei, maar zijn voor de rechtbank over de eigen rol nog niet aan het woord geweest. Dat deden al wel een paar (ex-)vriendinnen en de halfbroer Philip U. van Rick en Er win. Een van de getuigende vrien dinnen, Karin, meldde dat ze al ruim veertien dagen na de moord uitvoerig van Rick had vernomen dat hij het had gedaan. "De moorde naar van Bestebreurtje zit voor je", had Rick gezegd. pistool) en herkende dat ter zitting. Rick had ook verteld dat degene die de motor bestuurde na de moord had uitgeroepen: "Willem, we heb ben hem!" Cory's broer Willem werd twee jaar geleden in Den Haag doodgeschoten door een lijfwacht van Bestebreurtje. Een motief voor het uitschakelen van Bestebreurtje zou daarom de 'Haagse' wraak voor die daad geweest kunnen zijn. Maar mr. Doedens opperde giste ren nog andere motieven. Ten eer ste heeft Rick gezegd dat hij bij de politie Cory S. wel als grote uitlok- ker van de moord heeft genoemd, maar dat dat was om de aandacht af te leiden van de ware opdrachtge vers. Dat zouden drugshandelaren uit het zuiden des lands zijn ge weest. Bovendien, zo verhaalde mr. Doedens uitvoerig, zou John Beste breurtje tien gram cocaine per dag hebben gebruikt. De 'bingokoning' zou ook prostituees van coke heb ben voorzien. Was Bestebreurtje niet bij grote drugsdeals betrokken en komt de moordenaar niet uit die kring, zo wil de advocaat graag we ten. Degene die daar opheldering over kan verschaffen is de ex-vrouw van Bestebreurtje. Maar die woont sinds kort in Luxemburg en is bang om in Nederland te getuigen. Al was het alleen maar omdat de twee broers Van Reken, die twee weken geleden bij de eerste dag van het proces-Bestebreurtje nog op de pu blieke tribune zaten, het afgelopen weekeinde in Rijsbergen zijn ver moord. Het waren goede vrienden en aangetrouwde familie van verdachte Cory. De vrouw van Be stebreurtje zal in de komende maanden worden gehoord door de rechter-commissaris. Tot uitstel van de zaak tot 1 juni besloot de rechtbank ook, omdat een psychiater gaat onderzoeken of verdachte Rick zijn eerste bekente nis (later weer ingetrokken) heeft afgelegd onder invloed van alcohol. Rick was na vier volle dagen ver hoor gaan bekennen. Hij had na z'n (mondelinge) getuigenis van de ver horende rechercheurs een blikje bier gekregen. Raadsman mr. Boone laat de psychiater nu onder zoeken of Rick z'n verklaring wel op rechtmatige wijze kan hebben afge legd. Volgens z'n raadsman was hij op dat moment doodmoe en onder invloed van alcohol en medicijnen. Een tweede hobbel op het pad van de officier van justitie vormt de manier waarop sommige getuigen met verdachte Cory zijn geconfron teerd. Vlak na de moord zouden die getuigen Cory hebben zien rondlo pen in het volkstuincomplex waar later ook de bij het misdrijf gebruik te motorhelmen werden terugge vonden. Twee getuigen hebben twee keer een fotoserie bekeken, zonder de daar ook in voorkomende afbeelding van Cory te herkennen. Maar bij een eind december gehou den 'parade' haalden ze de Hage naar wel uit een rijtje in gelijke kle dij gestoken mannen. Advocaat Mr. Doedens had spe ciaal Leidse professor W. Wagenaar laten overkomen om deze wijze van identificatie af te keuren. Wagenaar stelde dat de getuigenis van iemand die een verdachte eerst al in een se rie foto's heeft gezien en deze later herkent in een confrontatie, eigen lijk waardeloos is. Vrouwenpartij zou 17 zetels kunnen krijgen AMSTERDAM (ANP) - Als er nu verkiezingen zouden worden gehouden krijgt de onlangs op gerichte Vrouwenpartij 17 ze tels. Dat blijkt uit een represen tatieve steekproef die het onder zoeksbureau Inter/View heeft gehouden onder 400 Nederlan ders. Uitgesplitst naar politieke voorkeur blijkt dat de negen procent potentiële stemmers op de Vrouwenpartij uit alle poli tieke groeperingen afkomstig is. Van de potentiële stemmers is zes procent mannelijk en 12 pro cent vrouwelijk. Op de vraag of men bekend was met het feit dat de Vrouwenpartij is opgericht antwoordde 67 procent van de ondervraagden bevestigend. Van deze 67 procent hadden 72 procent mannen en 61 procent vrouwen van de pas partij ge hoord. DEN HAAG (ANP) - De Nationale Investeringsbank en de Amrobank agrarische sector zijn bereid de drooglegging van een gedeelte van het Markermeer te fi nancieren zonder bijdragen van de overheid. In zijn onderzoek naar de haalbaarheid van een kleine Mar kerwaard is oud-minister Van Aard- enne (WD) tot de slotsom geko men dat inpoldering een winstge vende zaak wordt. AMSTERDAM - Drie weken na de start zijn de bewoners van het op vangcentrum voor daklozen in Amnsterdam weer op straat gezet. Het zogenaamde 'Stoelenproject' aan de Sarphatistraat moet worden gesloten na een reeks klachten van buurtbewoners. Het project, geheel door vrijwilligers geleid, werd voor- waarvan 19.000 hectare voor de aan de Droogmakerij Westelijk abezocht door druggebruikers en 4.000 hectare Flevoland te verkopen. In het plan daklozen die zich moeilijk kunnen van de DWF gaan de zakenlieden er van uit dat zij dat gratis krijgen. De Droogmakerij is een bundeling van ondernemers uit Flevoland, de Na- Banken bereid inpoldering te financieren bos en natuurgebieden. Te vens is ruimte ingetekend voor een dorp van 5.000 inwoners. Het oor spronkelijke plan ging uit van een Markerwaard van 43.000 hectare. aanpassen in pensions. Initiatiefnemer van het opvang centrum is de Stichting Volksbond Amsterdam (SVA). "Buurtbewo- tionale Investeringsbank en de Am- n«rs klagen over poep Van Aardenne zei dat het plan robank, de Heidemij, Volker Ste- stoep dat Minister Smit (verkeer t nog beter wordt als een gebied 25.000 hectare wordt drooggelegd, waarvan de 2.000 hectare extra ook voor bloembollen en pootaardappe- water- len moeten worden uitgegeven. Dat vin, de Grontmij en Verenigde Her mans Bedrijven (aannemer). pies op de roosters in de souter- binnen loopt. Verder worden er veel spuiten van drugge- Het is overigens zeer de vraag of bruikers op de stoep gevonden", al- Stormvloedkering Van Aardenne overgenomen. Zij gaat het plan voor de beperkte inpoldering in de ministerraad in brengen. "Mogelijk kunnen we nu De Tweede Kamer gaat in meerder- de patstelling doorbreken", aldus heid akkoord met de aanleg van een de minister tijdens de presentatie stormvloedkering in de Nieuwe Wa- van het onderzoek. Het kabinet terweg. Minister Smit-Kroes wil de heeft in 1986 drooglegging van het ontbrekende 199 miljoen gulden ha- Markermeer op de lange baan ge len uit het extra potje voor infra- schoven omdat de financiële wereld structurele werken. Daarin zit vanaf toen overheidsgaranties eiste. 1990 per jaar 400 miljoen gulden. De Van Aardenne stelt in zijn onder- waterschappen hoeven niet mee te zoek dat er onder bollentelers en ak- betalen, zoals aanvankelijk het plan kerbouwers (pootaardappalen) een was. grote vraag is naar nieuwe grond. Rijbewijs De nieuwe verkeerswet zal het mo gelijk maken automobilisten snel ler hun rijbewijs te ontnemen. Mi nister Smit-Kroes (verkeer) heeft dat meegedeeld. Zij verwacht het voorstel dit of volgend jaar bij de Tweede Kamer in te dienen. staat) heeft de positieve conclusies maakt de winstgevendheid nog gro ter, aldus de oud-bewindsman. Hij gaf Smit het advies mee om de 'ondergrond' van de Markerwaard - zeg maar de bodem van het meer- Smit-Kroes de ministerraad krijgt voor de inpoldering. Haar col lega's Braks, Ruding, De Korte, Van Dijk en Nijpels hebben hun twijfels over het nut van een Markerwaard. Bovendien wil haar eigen partij, de WD, niets weten van inpoldering. dus M. van Roozendaal, directeur van de SVA. Een opvangcentrum voor asiel zoekers en een pension voor ex-dak lozen die in hetzelfde pand zijn ge vestigd, blijven wel bestaan. DEN HAAG (ANP) - De PvdA wil een woonlastenheffing invoeren. Deze heffing legt een verband tus sen het inkomen van de huurder en de prijs en kwaliteit van de woning. De heffing laat de huurder de vrije keus om door te stromen naar een duurdere woning. Verplicht verhui zen wijst de PvdA af. Dat is een van de voorstellen die de PvdA-fractie in de Tweede Ka mer heeft neergelegd in de nota Uit gangspunten volkshuisvestingsbe leid 2000. De nota is een weergave van het beleid dat de fractie in de ja ren '90 voorstaat en tevens een reac tie op de nota van staatssecretaris Heerma (volkshuisvesting). Volgens de PvdA komt de nota Heerma erop neer dat mensen, die gelet op hun inkomen te goedkoop wonen, uit hun huis kunnen wor den gezet. "Dat gaat mij te ver", zei Kamerlid Schaefer bij de presenta tie van de PvdA-nota. Oogmerk van de woonlastenhef fing is volgens de PvdA niet het be drijven van inkomenspolitiek, maar een beter functioneren van de wo ningmarkt. Elders in de nota heet het echter dat de woonlastenheffing bedoeld is om een rechtvaardiger verdeling van de woonlasten te rea liseren. De heffing kan door het ministe rie van VROM worden geïnd door gebruikmaking van het sofi-num- mer, aldus de nota. De PvdA stelt verder voor de hypotheekrente-af trek voor de hogere inkomens te be perken. Het relatief grote voordeel dat hogere inkomens hebben van de aftrek willen de sociaal-demo craten afschaffen door ieder 35 cent belasting terug te geven van elke gulden betaalde rente (de eerste be- lastingschijf-Oort). De huidige ongelijke behande ling van koop- en huursector moet gelijker worden, aldus de PvdA. In de nota wordt verder de verkoop van woningwetwoningen "primair een zaak van de verhuurder en de bewoner" genoemd. Wel vindt de PvdA dat de gemeente met verkoop moet kunnen instemmen. Invoe ring van een kooprecht van bewo ners wijst de partij categorisch af. De PvdA wil een verbetering van de individuele huursubsidie. Onder andere moet de huurders zekerheid worden geboden voor een reeks van jaren. Verder wil de PvdA een conti nu niveau van woningbouw van 100.000 woningen per jaar. Daarbij is een vrije sector van geschat 40.000 woningen meegerekend. De PvdA noemt het onjuist het woningtekort in de jaren '90 weer te laten oplopen. De verdeling tussen huur- en koop sector wil de PvdA veel meer over laten aan de gemeenten. Man mag dagboek over ex-vrouw niet publiceren DEN HAAG (ANP) - Vice-president mr. J. Holtrop van de rechtbank in Den Haag heeft een man uit Den Haag verboden dagboeken met de tails over het huwelijksleven met zijn ex-vrouw te verspreiden of uit te geven. Als hij de boeken toch pu bliceert of toestuurt aan kennissen en vrienden van de vrouw zal hij voor maximaal 31 dagen worden ge gijzeld. De man heeft zijn ex-vrouw uit de dagboeken al fragmenten gestuurd waar "de honden geen brood van lusten", zo bleek tijdens de zitting. Ook heeft hij "compromitterende" (naakt-)foto's van haar verspreid. De man wilde op deze manier berei ken dat zijn ex-vrouw bij hem terug zou komen. De vrouw acht de boe ken lasterlijk en smadelijk en stapte naar de rechtbank. Molukkers De beloofde duizend nieuwe ar beidsplaatsen bij de (semi-)over- heid moeten spoedig worden ver wezenlijkt. Een motie waarin deze eis was verankerd, werd gisteren aangenomen. Alleen de WD-frac- tie stemde tegen. De motie was in gediend door PPR-fractievoorzitter Beckers-de Bruijn, die de regering herinnerde aan de op 21 april aan de Molukse gemeenschap gedane be lofte. De 1000 banen zouden er vóór 1 januari van dit jaar zijn. Verdrinking Zo'n vijftig kinderen tot vijftien jaar verdrinken jaarlijks in Nederland. Nog eens 150 kinderen die in het water zijn gevallen moeten naar het ziekenhuis; zij zijn nog net op tijd gered. Bovendien raakt een nog on bekend aantal mensen te water met een goede afloop. Dit meldt de Stichting Consument en Veiligheid op grond van de voorlopige cijfers van een onderzoek dat nog niet is af gerond. Verkrachting Voor het gerechtshof in Leeuwar den is twee jaar cel geëist tegen een 29-jarige man uit Bellingwolde we gens verkrachting van zijn vrien din. De procureur sprak van een "seksuele slachtpartij'V De man kreeg in '87 ruzie met zijn vriendin over het meubilair. Met 21 Beren- burgjes en 12 flesjes bier op mis bruikte hij haar op grove wijze. De rechtbank van Groningen veroor deelde hem tót negen maanden cel. De verdachte ging in beroep. Uit spraak 30 maart. De zakenmensen die het plan een kleine Markerwaard in 1987 bij Smit indienden, hebben uitgere kend dat zij de landbouwgronden voor 1,2 tot 1,5 miljard gulden kun nen verkopen. De drooglegging kost ruim 800 miljoen gulden. Het inpolderingsplan van de za kenlieden uit Flevoland voorziet in een Markerwaard van 23.000 hecta- DELFT (ANP) - Het oude deel van Amsterdam, gegrondvest op houten palen, moet geheel moe- tri worden gesloopt als de tem peratuur op aarde als gevolg van het zogenoemde broeikaseffect met enkele graden stijgt. Ook an dere historische steden in het westen van het land en in België, bijvoorbeeld Antwerpen, treft dan een soortgelijk lot. Dit is een van de uitkomsten van een onderzoek dat het Inter nationaal Instituut voor Stedelijk Milieu in Delft op verzoek van het ministerie van milieubeheer ver richtte naar de mogelijke gevol gen van de opwarming van de Broeikaseffect zal Amsterdam laten wankelen aarde voor veertien Europese ste den. Directeur T. Deelstra en zijn medewerkers gingen er bij hun berekeningen van uit dat het ge halte aan kooldioxide, welke stof onstaat bij het stoken van fossiele brandstoffen, in de atmosfeer ver dubbelt. Daardoor stijgt de ge middelde temperatuur op aarde met 3,5 graden Celsius, smelten de ijskappen in de poolgebieden en stijgt de zeespiegel met één meter. Deelstra verwacht dat het grondwaterpeil in Amsterdam als gevolg van de schommelingen in het klimaat grotere variaties zal gaan vertonen. In de warme maanden zal het water beneden de toppen van de houten palen komen waarop de meeste huizen in het oude stadsdeel zijn ge bouwd. Als de palen (nu geheel onder water) afwisselend droog en nat komen te staan, gaan zij rotten en gaan de huizen verzak ken. Uiteindelijk blijft er volgens Deelstra niets anders over dan de huizen en gebouwen te slopen. Staatssecretaris Van Houwelingen (midden) overhandigde gisteren de eerste ov-kaarten aan enkele dienstplichtigen. Niet iedereen bleek overi gens even enthousiast. Volgens de vakbonden AVNM en WDM is meer dan 40 procent van de kazernes slecht te bereiken met het openbaar vervoer. (foto ANP) DEN HAAG (ANP) - Defensie over weegt om niet alleen dienstplichti gen, maar ook het overige defensie personeel een openbaar-vervoer kaart te verstrekken. Staatssecreta ris Van Houwelingen verklaarde gisteren in Amersfoort, bij de pre sentatie van de eerste Defensie- kaart Openbaar Vervoer (DOV) voor dienstplichtigen, dat de invoe ring van een OV-jaarkaart voor de bijna 80.000 burger- en militaire ambtenaren wordt overwogen. De DOV, die circa 40.000 dienst plichtigen in staat zal stellen gratis met trein, bus of tram te reizen, zo wel voor woon-werkverkeer als voor privé-doeleinden, wordt gelei delijk ingevoerd. De eersten die de kaart ontvangen zijn de 6.500 dienstplichtigen die in maart opko- De staatssecretaris liet in het mid den of de kaart voor ambtenaren in tegenstelling tot die van dienst plichtigen ook recht geeft op geheel gratis woon-werk- en privé-vervoer. Hij verklaarde klachten te hebben ontvangen over het huidige „inge wikkelde en tijdrovende" systeem van declaratie van reiskosten. Met de invoering van een OV-jaarkaart kan dit systeem sterk worden ver eenvoudigd. Defensie heeft de Spoorwegen toegezegd de komende maanden maatregelen te nemen om het rei zen van dienstplichtigen op de vrij dag te spreiden, wellicht door een ander gebruik van de arbeidsduur verkorting. Daarnaast zal Defensie op plaatsen waar geen goede ver binding bestaat tussen de werkplek en het openbaar vervoer aanvullend vervoer inzetten. In dergelijke ge vallen wil defensie mogelijk ook gaan overleggen met het openbaar vervoer over uitbreiding van de diensten. Op korte termijn gaat het ministe rie overleggen met de Nederlandse Spoorwegen en de belangenorgani saties van militair- en burgerperso neel over een kaart voor ambtena ren. Het invoeren van beide soorten openbaar-vervoer-kaarten stimu leert volgens de staatssecretaris milieuvriendelijk openbaar ver voer. Het draagt ook bij aan de op lossing van het file-probleem en aan vergroting van de doelmatigheid van de defensie-organisatie. Afhankelijk van de resultaten van het overleg kan door het vereenvou digen van de administratie worden bespaard op personeelskosten. DEN HAAG (ANP) - De politiebon den NPB en ACP hebben hun aan vankelijk gematigd positieve stand punt over de nieuwe sterkteverde ling bij gemeente- en rijkspolitie in - geruild voor fikse kritiek. De Ne derlandse Politiebond stelt zelfs dat de voorgenomen vermindering met zeshonderd formatieplaatsen bij het korps rijkspolitie "onder geen beding" mag doorgaan. De politiebonden hebben hun standpunt over de sterkteverdeling gisteren overgebracht aan de minis teries van binnenlandse zaken en justitie. De politieministers zullen na 1 april hun definitieve standpunt bepalen. Zij hebben voorgesteld terwille van een betere sterktever deling de komende drie jaar 1.425 functies te verschuiven, 825 func ties door het natuurlijk verloop en 600 door overdracht van rijks- naar gemeentepolitie. Daarnaast willen de ministers 675 extra politiemen sen aanstellen. De bonden reageerden aanvanke lijk positief omdat zij de garantie hebben dat van gedwongen ontsla gen of overplaatsingen geen sprake zal zijn. Ook het ontzien van de klei ne korpsen en het lenigen van de ergste nood bij korpsen in middel grote gemeenten viel bij de bonden in goede aarde. Nu duidelijk is geworden dat de rijkspolitie door een fors begro tingstekort nog eens zeshonderd ar beidsplaatsen dreigt kwijt te raken en de huidige vijfhonderd vacatu res niet meer opvult, is de sterkte verdeling in een ander daglicht ko men te staan, aldus-ACP en NPB. Kort geding De Vereniging van Hogere Politie- Ambtenaren (VHPA) heeft het kort geding verloren tegen de politiemi nisters over het opnieuw invoeren van de toeslag voor onregelmatig werk. Volgens de president van de rechtbank in Den Haag, mr. M. Wijnholt, vloeit het vervallen van de toeslag voort uit het akkoord over verbetering van de arbeidsvoor waarden dat de politieministers eind november met de bonden be reikten. De ministers van binnenlandse zaken en justitie hebben de toeslag voor hogere politieambtenaren (vanaf de rang van hoofdinspecteur le klas) afgeschaft omdat dat ook voor het burgerpersoneel is ge schied. Tot januari had de helft van de 1.400 hogere ambtenaren recht op enigerlei vergoeding. Volgens de VHPA dreigen sommige politie ambtenaren er meer dan 8.000 gul den bruto per jaar bij in te schieten. ADVERTENTIE (De cursusleider heeft 'm lachend naar huis gestuurd) Subaru L-Sedan v a. F 24.595,- SUBARU. BETAALBAAR. EN GEBOUWD OM ZO TE BUJVEN. GARAGE VLASVELD B.V. HAARLEMMERWEG 49A LEIDEN 071-224134

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3