'We zijn echt op alle fronten afgetroefd' Rominger de laatbloeier Turks volksfeest in stadion FC Köln Napoli gaat pas in slotfase langs 'Juve' Mechelen maakt het zich moeilijk Sponsor eist full-time manager bij Den Haag Fel Groningen speelt met futloos Ajax Zuiderkwartier weet zich te handhaven WK basketbal 1990 in Argentinië DONDERDAG 16 MAART 1989 PAGINA 21 Galatasaray schrijft historie KEULEN (SID) - Als eerste Turkse club in de geschiedenis heeft Gala tasaray gisteren de laatste vier van een Europees bekertoernooi be- reikt. Door het gelijkspel tegen AS Monaco (1-1) bereikte de ploeg van de vroegere Westduitse bondscoach Jupp Derwall de halve finales van het toernooi der landskampioenen. Twee weken werd in de uitwed strijd al een degelijke basis (1-0) voor dat succes gelegd. Noodgedwongen moest de groot ste triomf van het Turkse voetbal in den vreemde worden gevierd. We gens herhaaldelijke ongeregeldhe den kreeg de club van de UEFA geen toestemming de thuiswed strijd aan de boorden van de Bos porus af te werken. Het Müngersdorfstadion in Keu len vormde echter een uitstekend alternatief decor. De in de Bondsre publiek werkende Turken zorgden voor een uitverkocht huis. Het emo tionele treffen - buiten het stadion ontplofte een autobom - had ook prins Rainer van Monaco en de Turkse premier Ozal naar Keulen gelokt. FC Köln zal zelden op eigen ter rein taferelen hebben teweeg ge bracht als Galatasaray gisteren deed. Duitsers spraken van het grootste feest voor Mungersdorf in een kwart eeuw Bundesliga. EUROPA CUP 1 Held van de dag was Prekazi. die in de zesde minuut van de tweede helft het feest inzette. Uit een vrije trap zette de Joegoslaaf Galatasaray op voorsprong. De gelijkmaker van de donkere aanvaller Weah, veer tien minuten later, had geen enkele betekenis meer. De Turken hadden de premie van een slordige 50.000 gulden in bezit. Steaua Bukarest had weinig moeite om de in Göteborg opgelo pen 1-0 achterstand op eigen veld ongedaan te maken. Voor 30.000 toeschouwers maakten de lige winnaars van de Europa Cup 1 nog voor rust 3-0 van waarna Zetter- er een feestje van. Lacatus was de lund de hoop voor de Zweden nog gevierde man bij de Roemenen even levend hield. Opnieuw Laca- door zijn ploeg binnen twintig mi- tus en Balint, in de voorlaatste mi nuten naar een voordelige marge te nuut, wierpen de deur voor IFK Gó- schieten: 2-0. Dumitrescu maakte er teborg echter in het slot, 5-1. NAPELS (AFP) - Napoli is gisteren toch langs Juventus gegleden in de kwartfinales van het UEFA-beker- toernooi. In de return werd de ne derlaag van 0-2 uit Turijn wegge werkt. Het werd 3-0 na verlenging In de voorlaatste minuut schoot Re- nica Napoli in de halve eindstrijd. De ploeg van Maradona werkte in een helft de achterstand al weg. In de tiende minuut benutte de Argen tijn zelf een strafschop. In de 45e minuut zorgde Carnevale voor 2-0. Juventus haalde een verlenging, maar kon geen geluk afdwingen in de strafschoppenreeks. Deze werd voorkomen door Renica in de 119e minuut. Iets meer dan 45 minuten spelen heeft Dynamo Dresden gisteren no dig gehad om tegen Victoria Buka rest op stoom te komen. Met de gun stige uitgangspositie, in Roemenie werd het 1 -1in het achterhoofd, wa ren de gastheren veel te MECHELEN (RTR/ANP) - KV Mechelen blijft in de race voor nog twee hoofdprijzen nadat eer der de Super Cup al was ver overd. Nu ook de voorsprong in de competitie bijna beslissend is geworden, zette de houder van de Europa Cup 2 gisteren een nieu we stap naar het derde doel voor dit jaar. Door een treffer van Mare Wilmots bereikte de formatie van Aad de Mos de halve finales van de strijd om de Europa Cup 2. De grondslag was twee weken geleden al gelegd in Frankfurt toen Mechelen in het eerste duel Eintracht Frankfurt op 0-0 had gehouden. Na het goede resultaat in Frankfurt waande heel Mechelen zich voor het tweede achtereen volgende jaar in de halve finales. Maar de Westduitsers speelde 'Achter de kazerne' hun beste wedstrijd van het seizoen. Aan meer dan verdedigen kwamen zijn niet toe door het Belgische overwicht, maar de defensie van de Westduitsers hield redelijk stand. Dat daar zo nu en dan een dosis geluk aan te pas kwam, was niet meer dan te verwachten. De vroe gere doelman van het nationale Westduitse team Uli Stein kreeg in de eerste 45 minuten mogelijk heden te over zijn kwaliteiten nogmaals te bewijzen. Zo voor kwam. hij in de 23e minuut dat een schot van Versavel doel trof. Bij een schot van Emmers had de kansloze Stein het geluk dat de bal net naast ging, zeven minuten voor de rust stond Stein bij een inzet van dezelfde Emmers an dermaal op de goede plaats. De druk van Mechelen was na de rust wat minder groot. Frank furt, dat in de eerste 45 minuten geen uitgespeelde kans had ge had, kreeg wat meer aandeel in de wedstrijd. Er kwamen zelfs een paar kleine kansjes, maar de kracht en precisie ontbrak om die te benutten. In de 67e minuut viel eindelijk het doelpunt voor de gastheren. Na een hoekschop van Sanders schoot Wilmots de bal onhoudbaar voor Stein in. Frank furt moest na die treffer wat meer doen dan alleen verdedigen. De. aanvallen van de Westduitsers werden ook wat gevaarlijker. In de 79e minuut had middenvelder Bakalorz voor de gelijkmaker moeten zorgen. Van twaalf meter schoot hij echter hoog over. Mechelen hield daarna de deur opslot. De vele inspanningen van de eerste helft hadden hun tol ge- eist. De Mos was zeer te spreken over zijn team. „We hebben fan tastisch gspeeld. Met veel tempo en vooral zeer snel. We hebben het ons alleen te moeilijk ge maakt. Bij rust had het al 2-0 moe ten en kunnen zijn." Sampdoria heeft optimaal profijt getrokken van de treffer die international Gianluca Vialli twee weken geleden in Bukarest maakte. Het doelpunt van de gis teren door een schorsing afwezi ge aanvaller, enkele minuten voor tijd, bleek de enige die de Itali aanse bekerhouder in de twee ontmoetingen tegen Dinamo Bu karest kon maken. Maar omdat de Roemenen ook al niet verder kwamen dan één treffer, mag Sampdoria zich halve finalist Voor het tweede duel in de kwartfinales, was Sampdoria uit geweken naar Cremona. Het sta dion in Genua, waar de ploeg haar thuisbasis heeft, wordt in ver band met de wereldtitelstrijd van 1990 gerenoveerd. Voor 40.000 toeschouwers miste de thuis ploeg zeer duidelijk Vialli. Het Barcelona van Johan Cruyff zorgde ervoor dat Spanje ook in de beslissende fase van de Europa-cup voor bekerwinnaars is vertegenwoordigd. Publiek noch spelers liepen echter warm voor de returnwedstrijd tegen Aarhus, nadat de uit-wedstrijd veertien dagen geleden al met 0-1 in het voordeel van de Spanjaar den was beslist. De 36.000 toeschouwers, er waren aanvragen geweest voor meer dan het drievoudige, konden weinig en thousiasme opbrengen voor de prestaties van hun favorieten. Pas nadat Minge twee minuten na de pauze met een kopbal de score had geopend, waren de spanningen iets gebroken en brak de Oostduitse storm pas echt los. Tot doelpunten leidde dat in eer ste instantie nog niet. De Roemenen hielden tot de 76e minuut nog stand. Maar nadat Minge voor de tweede keer het net trof, was het du el beslist. In de slotminuten zorgde Guetschow met twee doelpunten voor de wat geflatteerde eindscore. DEN HAAG (GPD) - Het bestuur van FC Den Haag heeft de gemeen te gevraagd zich garant te stellen voor een banklening van een half miljoen. Bij de eerste divisieclub dreigt een tekort te ontstaan ten ge volge van openstaande schulden, tegenvallende recettes en sponsor gelden ter hoogte van ruim vijf ton. Ideeën om de schulden weg te wer ken, heeft het bestuur nog niet. Voorzitter Walraven: „We weten nog niet precies wat we er aan gaan doen. De gemeente moet eerst be kijken of ze de garantie kunnen ver lenen". Hoofdsponsor Piet Bloe- mink heeft geëist dat de profclub een full-time manager in dienst neemt. Volgens de geldschieter hebben de bestuursleden te weinig tijd om FC Den Haag te leiden. „Een manager is leuk, maar je moet er wel het geld voor hebben", stelt Walraven. „Het is mooi als zo'n man zijn geld op den duur terug ver dient. maar je moet het wel eerst op tafel leggen". GRONINGEN (GPD) Een verklaring voor de afgrijselijk slechte vertoning van zijn ploeg had Spitz Kohn niet voorradig. „Ik zou niet weten waaraan het ligt, maar dit komt ontzettend hard aan", zuchtte de geplaagde Ajax-coach na de ontluisterende 3-0 nederlaag tegen FC Groningen. Na de bekeruitschakeling in het Oosterpark is het voetbaljaar 1988- 1989 voor de Amsterdammers op een geweldige sof uitgedraaid. In de eerste ronde van het Europa-Cup toernooi was Sporting Lissabon te sterk en van eei> echte strijd met PSV om het landskampioenschap is nimmer sprake geweest. Bij de gedevalueerde competitietopper in Eindhoven staat zondag alleen nog prestige op het spel. Slechts de ver overing van de KNVB-beker had het toch al mislukte seizoen nog eni ge glans kunnen geven. Spitz Kohn kon daarom maar niet begrijpen waarom zijn ploeg zo wei nig agressie aan de dag had gelegd. „Vergelijk dat eens met FC Gronin gen en je ziet een verschil van dag en nacht. Kijk maar eens naar het aantal duels dat wij hebben gewon nen: dat is te verwaarlozen. Wij zijn echt op alle fronten afgetroefd". Op het Groninger modderveld stond Ajax, zonder zijn geschorste Zweedse vedette Stefan Pettersson, binnen twee minuten al met 1-0 ach ter. Ten Caat zette voor en Eykel- kamp gleed de bal bij de tweede paal binnen. „Een pupillengoal", mopperde Kohn. die de snelle te gentreffer geheel op het conto schreef van Scholten. „Arnold zette zijn sliding naar de bal veel te laat De Ajax-coach had daar geen on gelijk in, maar zijn 'vondst' om uit gerekend Arnold Scholten in de mandekking te laten spelen tegen René Eykelkamp, FC Groningens handigste aanvaller, mag hij zich zelf aanrekenen. Die koppeling was bij voorbaat tot mislukken ge doemd, omdat Scholtens kwalitei ten bepaald niet op het verdedigen de vlak liggen. Eykelkamp beleefde dan ook een heerlijk middagje. De door Feye- noord begeerde aanvaller groeide uit tot de beste man van het veld. En dat zeker niet alleen vanwege zijn beide doelpunten. Eykelkamp nam ook de afsluitende treffer voor zijn rekening. Het betrof hier volgens Kohn opnieuw een „pupillengoal". De coach had het wederom bij het rechte eind, want bij een verre trap van De Wolf stonden de verdedigers van Ajax stuk voor stuk apathisch SASSENHEIM Zuiderkwartier heeft zich gisteravond weten te handhaven in de tweede klasse. Het degradatieduel tegen Atlantis werd met 9-8 gewonnen door de Leidse korfballers, die zich pas afgelopen zondag door een verrassende zege op het promoverende Ten Donck alsnog naast de ploeg uit Mijdrecht werkten. „Ik heb nog nooit een beslissings duel gezien, waarin goed werd ge korfbald", verdedigde coach Wim van Huis het bij vlagen uiterst pove re spel van zijn achttal. Tekenend was dat Edith Hillebrand pas na ruim een kwartier het eerste doel punt scoorde voor Zuiderkwartier. Leek de Leidse ploeg daarna het du el naar zijn hand te zetten, door tref fers van Aldo Spadon (2) en Martin Verhorik werd het 4-1, na 6-3 leek het in de tweede helft plots opnieuw mis te gaan. „Angst", wist Van Huis. „zoals telkens deze competitie. Wanneer ze weten dat ze kunnen winnen slaan de zenuwen toe". Atlantis, dat in de competitie drié punten aan de onderlinge duels overhield, kwam binnen drie minuten terug tot op een punt. Dankzij een fraaie door braak van Dirk Jan de Kreek kwam de vakwisseling weer met een twee puntsmarge. Edith Hillebrand en opnieuw topscorer Dirk Jan de Kreek (3) zorgden vervolgens voor de beslissende 9-6. In de slotfase haalde Atlantis nog op tot 9-8, zon der daarna overigens nog kans te krijgen op de gelijkmaker. „Voor ons was het seizoen afgelo pen zondag al afgelopen. Ik gaf ons geen kans meer tegen Ten Donck", aldus een dolblije Wim van Huis, die volgend jaar zal worden opge volgd door Ko Paeper. Paeper, mo menteel werkzaam bij KIOS in Nieuw Vennep, is voor drie jaar contracteerd en krijgt als belang rijkste taak een nieuwe ploeg op te bouwen. Een team dat in het vol gend zaalseizoen in elk geval weer in de tweede klasser uit zal komen. PKC heeft zich gisteravond in Delft geplaatst voor de zaalfinale om het kampioenschap van Neder land. De Papendrechters wonnen het beslissingsduel tegen Deetos met 12-10. Tegenstander in de Sporthallen Zuid is zaterdagavond Oost Arnhem, dat afgelopen zondag profiteerde van het verlies van DKOD bij TOP. Het is voor de der de achtereenvolgende keer dat bei de ploegen in de zaalfinale tegen over elkaar staan. toe te kijken. Eykelkamp reageerde wel en wandelde vervolgens simpel langs Menzo, 3-0. De voor Oranje gepasseerde Ajax-goalie trof bij geen der Gro ninger treffers blaam. Hennie Meij er, door FC Groningen gehuurd van Ajax, had hem na ruim een kwartier met een strak schot het nakijken ge geven. FC Groningen speelde op dat moment zelfs met tien man om dat John de Wolf zich in de kleedka mer bevond. Hij liep na een overtre ding van Winter een diepe vlees wond op aan de enkel die met vijf hechtingen weer bij elkaar moest worden getrokken. Maar De Wolf verbeet de pijn en keerde in het veld terug. De robuus te verdediger stond daarmee model voor de karaktervolle Groningers, die zich gistermiddag onverzettelijk toonden en het futloze Ajax volle dig op een hoopje speelden. Ook het inbrengen van Van 't Schip (Kohn: „Ik had hem gepasseerd om hem wat te prikkelen".) en de gekende wissel Brian Roy voor Rob Witsch- ge bracht nauwelijks verbetering. Met de 3-0 nederlaag kwamen de Amsterdammers er nog genadig vanaf. Het pak slaag zou nog gevoe liger zijn geweest als scheidsrechter Egbertzen minder medelijden met de zielige Mokummers had gehad. Tot twee maal toe verzuimde de fa lende fluitist de bal op de elfmeter- stip te leggen, nadat eerst Roossien en daarna Koevermans binnen het zestien-metergebied ten val waren gebracht. En toen Menzo bij een doorbraak van Meijer aan de nood rem ging hangen liet Egbertzen op nieuw genade voor recht gelden. Menzo, die voor protesteren al geel had gezien, mocht blijven, terwijl hij volgens de regels opnieuw een gele kaart - en dus rood - had moe ten krijgen. WIELRENNEN - Na zijn overwin ning in Cele (Texas) heeft amateur wielrenner Marco Vermey ook een criterium in Houston gewonnen. Eerder behaalde Vermey in die Amerikaanse plaats al een tweede Schultz uitgeschakeld BOCA RATON (Reuter/AFP) - Brenda Schultz is er niet in ge slaagd de derde ronde van het inter nationale vrouwen tennistoernooi in Boca Raton te bereiken. De Ne derlandse verloor in drie sets van de Oostenrijkse Barbara Paulus. D^ setstanden waren 4-6, 6-3 en 6- Dennis BergkampArnold Mühren, Richard Witschge, Hennie Meijer, Mark Verkuyl (vanaf links) en de op de grond zittende Wim Koevermans zijn het spoor bijster tijdens het bekerduel FC Groningen-Ajax.(foto anpi SAN BENEDETTO DEL TRONTO (GPD) Tony Rominger, of hoe veel inspiratie je kunt putten uit een (vermeend?) obsceen gebaar. Zon dag had hij uit pure nijd een middel vinger opgestoken, toen hij op de streep was 'geflikt' door mede vluchter, landgenoot en ritwinnaar Erich Maechler; ook geen Zwitser is volmaakt. Maandag hadden de Zwitserse boulevardbladen flink uitgepakt over de banale vete. Dins dag had Rominger zich de hele dag opgevreten over de, zijns inziens onterechte naamsbevlekking - zó veel herrie om niets; en woensdag werd hij gehuldigd als eindwinnaar van de 24e Tirreno-Adriatico. Eindelijk een 'eentje' voor de bij na 28-jarige laatbloeier uit de buurt van Zürich. Uiteraard was hij ook in de epiloog, de slottijdrit over de boulevard van San Benedetto, weer tweede geworden; voor de vierde dag in successie. De Poolse Italiaan Lech Piasecki troefde hem ditmaal af. Maar boven zijn eigenlijke con currenten bleef Rominger royaal uitsteken. Na de Ronde van Middel landse Zee nu ook prijsjutter langs andere stranden. Rominger was de enige, die de 18,3 km afwerkte met twee dichte wielen. Al was het niet hij, maar zijn ploegleider Gian Luigi Stanga, die voor het besluit tekende. GP des Nations-winnaar Charly Mottet: „Ik rijd nooit met twee dichte wielen, ik ben bang dat de wind me uit balans brengt". Stanga: „Als er één dag was waarop het kon, was het nu in San Benedetto: heen wind recht in de rug, bij terugkeer wind pal op kop". Halverwege had Rominger reeds een voorsprong opgebouwd op naaste concurrenten Golz en Mot tet, tegen het einde ging hij het ook winnen van beste tijd tot dan, Piasecki. Jammer, geen bekroning via een ritzege? Rominger: „Ik heb de laatste bochten heel secuur ge nomen, wilde niet hetzelfde riske ren als vorig jaar in de proloog van de Giro, toen ik in winnende positie Pas zes jaar geleden begonnen met koersen (eerst een boekhoud- studie voltooid), dringt de frêle Zwitser zich steeds meer naar de top. Maar dat late debuut brengt te vens zijn beperkingen. Hij durft am per in waaiers, hij houdt niet van ge drang. Dat maakt hem ook geen fa voriet voor Milaan-Sanremo, met de Poggio in het verschiet. En ook het 23-daagse, nerveuze gedoe in de Tour de France zal Rominger dit jaar weer mijden; hij prefereert de Giro. Kwaliteiten heeft hij echter Galatasaray (Tur) - AS Monaco (Fra) 1-1 (CM)). 50 Prekasi 1-0. 65. Weah 1-1. Scheidsrechter Van üangenhove (Bel), toeschouwers: 60.000 AC Milan (Ita) - Werder Bremen (BrO) 10 (1-0). 33. Van Basten (strafschop) 1-0. Scheids rechter Smith (Sch). Toeschouwers 71.207 (uit verkocht). Steaua Bukarest (Roe) - IFK Göteborg (Zwe) 5-1(3-0)7 Lacatus 1-0.16 Lacatus 2-0.39. Du mitrescu 3-0. 53 Zetterlund 3-1.65. Lacatus 4-1. 90 Balint 5-1 Scheidsrechter Quiniou (Fra). toe- 30.000. EC tl: Steaua Bukarest (Roe) - IFK 5-1 (3-0) 7 Lacatus 1-0,16. Lacatus 2-0.39. Du mitrescu 3-0, 53 Zetterlund 3-165. Lacatus 4-1 90 Balint 5-1 Scheidsrechter Quiniou (Fra). toe schouwers: 30.000. FC Barcelona - Aarhus 04). Scheidsrechter Germanacos (Gri), toeschouwers 5.000. Sampdoria (Ita) - Dinamo Bukarest (Roe) 04). Scheidsrechter: Nemeth (Hon), toeschouwers 40.000. Roda JC - Sredets Sofia (Bul) 2-1 n.v. (1-0, 2-1), Sredets wint na strafschoppen. 38 Haan 1-0, 56 Van de Luer 2-0, 78. Stojtsjkov 2-1 Scheidsrechter Mikkelsen (Den), toeschouwers 18 000 Gele kaarten: Groenendijk (Roda JC). Napoli Juventus 3-0 (2-0) na verlenging. t0 Maradona (strafschop) 1-0. 45. Carnevale 2-0, 119. Renica 3-0. Scheidsrechter Kirschen (DDR). Toeschouwers: 85 000 Dynamo Dresden (DDR) - Victoria Bukarest (Roe) 4-0 (04)). 47 Minge 1 -0.77 Minge 2-0.87 Guetschow 3-0, 90 Guetschow 4-0 Scheids rechter Frederikson (Zwe), toeschouwers 38.000 ZAALVOETBAL Landelijke klasse Bax 16-28 FV Snoekie 16-14 De Maas 16-25 Hermes DVS 17-12 Glasbergen 16-21 Silva Boys 16-10 Van der Plas 16-19 SC Hogenboom 15- 8 Ceverbo 15-17 Den Dam 17- 7 FC Datagold 16-15 Hoofdklasse Cleyn Duin-Van Egmond 3-3, Landwer Johan-FC Lisse 2-5, Sloos Sport-Medo 7-13. THB Boys- Boerenburg 7-3, ROAC 79-Lugdunum 7-4 Stand: Van Egmond 20-32. THB Boys 20-32. Cleyn Duin 20-26. MEDO 20-24, Lugdunum 20- 21, Eigeman 20-17, Boerenburg 20-16, FC Lisse 19-16. Landwer 20-15. De Kuyper 19-14. ROAC 79 20-12. Sloos Sport 20-11 Open Engelse kampioenschappen Vrouwen, eerste ronde: Coene (Ned) Sar- wendah (Indo) 11-9. 12-11; Hoogland (Ned) - Nedergaard (Den) 7-11. 0-11; Van der Knaap (Ned) Groves (Eng) 11-2.11-7; Van Dijck (Ned) - Smith (Eng) 3-11,12-10, 7-11. Mannen enkel, eerste ronde: Adams (Eng) - Pelupessy (Ned), walk over Adams. Tirreno - Adriatico Afsluitende tijdrit: 1 Piasecki (Pol) 18.3 km in 22 minuten en 47 seconden (gem 48.193 km/u), 2 Rominger op 3 seconden, 3. Oeslamine (Sov) 0.12. 4. Gelfi (Ita) 0.14, 5. Gölz (BrD) 0.18, 6 Skibby (Den) 0.20 7 Visentini (Ita) 0.22.8 Mottet (Fra) z.t.. 9. Vanderaerden (Bel) 0.23,10. Wilson (Aus) 0 28. Eindklassement: 1 Rominger (Zwi) 28.37 50,2. Gölz (BrD) op 34 seconden. 3 Motiet (Fra) 0 44. 4 Skibby (Den) 0.59. 5 Wilson (Aus) 1.14.6. Le- Mond (VSt) 1 40. 7. Kelly (Ier) 1 50 8 Maechler (Zwi) 1 51.9. Dhaenens (Bel) 1.52,10. Fondriest (Ita) 1.53. genoeg, deze nog schuchterder epi goon van Urs Zimmermann. Maar de titel 'meest opmerkelijke stijger' was deze Tirreno toch voor een ander weggelegd: voor de Ame rikaan Greg LeMond. Zijn alleszins acceptabele tijdrit stuwde de bijna letterlijk verjaagde ex-wereldkam- pioen en -Tourwinnaar naar de zes de plaats in het eindklassement. Na zijn derde finale plek in de Ronde van de twee Amerika's een nieuwe bevestiging van zijn naderende co me-back. LeMond, weggezakt tot de 346e plaats op de FICP-plaats, nam met deze twee rittenkoersen een horde van zo'n 150 i KUNSTRIJDEN WK PARIJS Stand na verplichte onderdelen ijsdansen: 1 Klimova/Ponomarenko (Sov) 0.4,2. Oesova/Zoe- lin (Sov) 0.8, 3 Duchesnay/Duchesnay (Fra) 1.2. 4. Engi/Toth (Hon) 1.6. 5. Wynne/Druar (VSt) 2.0, 6. Fedorinova/Platov (Sov) 2.4. Uitslag kort programma: 1 Browning (Can) 0,6 punten, 2. Bowman (VSt) 1,2, 3. Fadejev (Sov) 2,4, 4. Barna (Tsj) 3,0, 5. Filipowski (Pol) 3.6 Stand: 1 Fadejev 2,2 punten, 2. Browning 2,6, 3. Bow man 2,8, 4. Filipowski 4,2, 5. Petrenko (Sov) 4.4 Uitslag lange kür: 1 Gordejeva/Gnnkov 1,0 punt, 2. Landry/Johnston (Can) 2.0. 3 Bechke- /Pelrov (Sov) 3.0,4. Schwarz/Kómg (DDR) 4.0.5 Yamaguchi/Galindo (VSt) 5.0 Eindstand: 1 Gor- dejeva/Gnnkov 1,5 punten. 2. Landry/Johnston 3,0, 3 Bechke/Petrov 5.0. 4 Schwarz/König 6.5. 5. Yamaguchi/Galindo 7,0. resultaten: A 2 - 3 - 13 - 29 - 40 - 44. Reservegetal 18 B: 1 - 8 - 12 - 38 - 39 - 47 Reservegetal: 46. ZAALVOETBAL - De voor Glas- berbergen de Best uitkomende Leidse zaalvoetballer Glenn Helder is door Bondscoach Ron Groene- woud geselecteerd voor het team van Jong Oranje dat zaterdag 18 maart in Diest tegen België speelt. ZURICH (GPD) - Het wereld kampioenschap basketbal in 1990 zal definitief worden gehouden in Argentinië. Dat heeft Boris Stankovic, de secretaris-generaal van de FIBA (de overkoepelende wereldorganisatie), laten weten na een vierdaags bezoek aan dit land. Ten aanzien van de Zuidamerikaanse kandidatuur waren aanvankelijk nogal wat vragen gerezen, maar nu is de ko gel dan toch door de kerk. Wel heeft Stankovic, in overleg met het organisatiecomité, de da ta van 'Argentina 90' aangepast. Oorspronkelijk zou het toernooi op 11 augustus beginnen en op de 22ste eindigen. Op verzoek van het tv-station die de rechten van dit evenement heeft verworven, en die derhalve ook de grootste sponsor is, gaat het WK nu vier dagen later van start. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Argentinië zijn kandidatuur moest intrekken omdat de bas- ketbalbond geen mogelijkheid zag de begroting van 8 miljoen dollar (zestien miljoen gulden) rond te krijgen. Voor eind april moest de bond bovendien een be drag van bijna zeven miljoen gul den afdragen aan de FIBA, die dat geld goeddeels zal aanwen den om een bijdrage te leveren in de reis- en verblijfkosten van de zestien deelnemers. Door de ver koop van de televisie-rechten (a raison van acht miljoen gulden) slaagde de organisatie er in om in elk geval aan die verplichting te voldoen. Daarop zette Stankovic het licht op groen. De Argentijnen hopen nu maar dat het FIBA-congres - op 8 april in München - zal besluiten om profs, en dan met name die uit de Amerikaanse NBA-competitie, toe te laten op WK's en Olympi sche Spelen. Dat voorstel ligt er en maakt een grote kans te wor den aangenomen. De conclusie lijkt gerechtvaardigd dat een po sitieve beslissing in deze tot ge volg zal hebben dat er een enorme run op de kaarten ontstaat. En daarmee zou het financiële plaat je voor de Argentijnen rond zijn. De kans dat Nederland in 1990 op het hoogste platform zal acte ren lijkt overigens zeer gering. Op het laatste WK (in '86 in Spai\je) was Oranje er wel bij, maar toen deden er nog 24 landen mee. Dat aantal is teruggebracht tot 16 t in dat veld is slechts ruimte vooi deelnemers uit Europa. Dat be treft de eerste drie van het EK dat deze zomer in Zagreb wordt ge houden - en waarvoor Nederland zich bij de laatste acht heeft ge schaard - plus de nummers éér twee van een speciaal kwalifica tie-toernooi. Erkende grootmach ten als de Sovjetunie, Joegosla vië, Spanje, Italië en Griekenland lijken nu al een optie te hebben genomen op die vijf plaatsen. Maar als de FIBA het licht op groen zet voor deelname va profs en als de 2.21 meter lange e voor de Indiana Pacers uitko mende Rik Smits eventueel be reid zou zijn zich voor de gelegen heid in het orai\je te hullen, dan misschien heeft Nederland toch nog een kansje.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21