'Mijn zoon luisterde weieens aan de trap of het goed ging' J. De Geus 25 jaar voorzitter PCW en De Sleutels Studiereis leerkrachten naar Marokko actief in vrije tijd Amateurfoto's in De Waag DONDERDAG 16 MAART 1989 LEIDEN LEIDEN - "Soms denk ik wel eens: wat een werk. Hoe heb ik dat ooit kunnen vol houden? Maar ja, je bent er ooit ingerold en je blijft er mee doorgaan. Waarom? Omdat je ervan overtuigd bent datje iets voor je mede mens moet betekenen en omdat je je verantwoordelijk voelt voor de volkshuisves ting in Leiden". door Wim Wegman J. de Geus lijkt zich te verwonderen over de belangstelling voor zijn be- stuursjubileum, zijn 25-jarig voor zitterschap bij achtereensvolgens de woningbouwverenigingen PCW en De Sleutels. "Het schijnt niet al ledaags te zijn om zo lang achter el kaar een woningbouwvereniging te leiden. Dat hebben ze me tenminste verteld. Maar zo verschrikkelijk bij zonder vind ik het niet. En wat mij betreft hadden ze geen feestje hoe ven te houden. Maar ja, daarover lie- Schoonmaakactie in de Slaaghwijk LEIDEN Op 22 maart wordt er in de Slaaghwijk een schoonmaakac tie gehouden. De actie gaat om 9.00 uur van start bij 'Op Eigen Wieken' met een wedstrijd zaklopen tussen de directeuren van de betrokken scholen en gemeentelijke instanties en zes kinderen van lagere scholen. Het is de bedoeling dat op die dag in de ochtenduren de gangen van bergingen en de galerijen van de flats grondig worden geveegd, 's Middags is er een programma voor de jeugd. Er zijn optredens van di verse toneelgroepen. Ook wordt er een kleurwedstrijd gehouden. ten ze de voorzitter dus niet beslis sen". zegt hij glimlachend, doelend op de receptie die zijn medebe stuursleden vrijdag 17 maart voor hem hebben georganiseerd. Alledaags of niet, De Geus is zijn bestuursbaan in elk geval nog niet zat. "Volgens het rooster van aftre den dat we bij De Sleutels hebben gemaakt, mag ik in elk geval nog tot 1992 aanblijven. Als ik gezond blijf, zal ik die ik die termijn volmaken. En daarna? Ach, ik ben nu 60 en vol gens de statuten mag ik tot mijn 70ste voorzitter blijven. Zo ver zal het denk ik wel niet komen. Voorlo pig ga ik door tot 1992 en daarna zien we wel weer". Kerkelijk De Geus trad in december 1960 toe tot het bestuur van de PCW, die en kele jaren daarvoor - in 1958 om pre cies te zijn - was opgericht. "Hoe ik in het bestuur kwam? Ja, hoe ging dat... Ik was actief in kerkelijke kringen en op een gegeven moment werd ik gevraagd zitting te nemen in het bestuur van de woningbouw vereniging. Ik heb dat gedaan, en werd verkozen tot penningmees ter". Harde tijden waren dat, herinnert De Geus zich. "We hadden toen on geveer 360 woningen, waarvan de huur wekelijks opgehaald moest worden. Daar hadden we een spe ciale man voor, maar als die niet kon, moest de penningmeester dat werk opknappen. Dat betekende datje wekelijks, op je vrije zaterdag, met een grote tas om je schouder bij 360 mensen langs moest gaan. Ver volgens moest je het zelf in de boe ken bijschrijven en bij de bank stor ten. Kun je nagaan, tegenwoordig durf je bij wijze van spreken al niet meer met 25 gulden over straat, en toen liep je echt met kapitalen on der je arm zonder dat je je ook maar ergens zorgen om maakte". Na het vertrek van de toenmalige voorzitter De Kier, in 1964, nam De Geus de voorzittershamer over. Waarna hij niet meer met de geldtas langs de deur hoefde om de huren op te halen, maar wel de huurders met klachten bijna avond aan avond te woord moest staan "Daar heb ik het in het begin heel moeilijk mee gehad. Ik kon er soms niet van slapen, zo verschrikkelijk vond ik het. Pas later heb ik geleerd het van af te zetten. Daarmee bedoel ik niet dat ik die problemen maar liet voor wat ze waren, maar ik ging er niet meer mee naar bed en stond er niet meer mee op". "Toch is het nog wel eens ge beurd dat mijn zoon, als er een boze huurder op bezoek was, bovenaan de trap bleef staan om te horen of er beneden niet iets met zijn vader ge beurde. We hebben hier toestanden meegemaakt... Maar inderdaad, dat hoorde erbij". Fusie "Achteraf denk je wel eens: hoe hebben we dat kunnen volhouden? Het besturen van een woningbouw vereniging is per slot van rekening vrijwilligerswerk. Dat is ook het ra re van dit werk geweest. Bestuur ders van een corporatie zijn ama teurs, ze doen het erbij in hun vrije tijd, maar ze leiden wel een vereni ging waarin miljoenen, vele miljoe nen, omgaan. Daarbij moesten we dan ook nog eens wijs zien te wor den uit al die richtlijnen die de over heid jaar in jaar uit heeft uitgevaar digd. Richtlijnen die steeds inge wikkelder werden en op het laatst voor een eenvoudig burger nauwe lijks meer te begrijpen waren". "Dit soort zaken waren uiteinde lijk de reden om de PCW te laten fu seren met Tuinstadwijk en Ons Be lang. Samen kun je professionele medewerkers inhuren, die de be stuursleden een deel van het werk uit handen nemen. Dat is ook inder daad gebeurd. We hebben het nu een stuk rustiger gekregen. Maar er blijft nog een hoop te doen. We mo gen natuurlijk niet alles aan de pro fessionele mensen overlaten". De fusie is in 1987 overigens niet alleen doorgevoerd om het de be stuursleden wat gemakkelijker te maken. De Geus: "Nee, er was een ook duidelijke financiële noodzaak. Ons Belang stond er slecht voor, en LEIDEN - Ongeveer 30 onderwijs krachten en schooldirecteuren uit Leiden gaan dit najaar naar Marok ko. Tijdens deze reis zullen ze be zoeken brengen aan verschillende onderwijsinstellingen in dat land, en willen ze ervaringen uitwisselen met onderwijs-autoriteiten en leer krachten daar. De Leidse leerkrach ten zullen vooral die gebieden be zoeken waaruit veel Leidse Marok kanen afkomstig zijn. De studiereis is georganiseerd door de directie onderwijs van de gemeente Leiden. Ze heeft vooral die scholen uitgenodigd met een groot aantal Marokkaanse kinde ren. Het is de bedoeling dat afge vaardigden van alle soorten scholen uit Leiden meegaan. Met de reis hoopt de gemeente de onderwijzers en en directeuren een beter inzicht te geven in de achter gronden van de Marokkaanse kin deren. Behalve aan het onderwijs, wordt tijdens de studiereis ook aan dacht geschonken aan het culturele en maatschappelijke leven in dit land. Het college is inmiddels akkoord gegaan met het 'uitstapje' naar Marokko. Een definitief besluit valt overigens pas als ook de raadscom missie voor onderwijs met de reis heeft ingestemd. Het is de bedoe ling dat de onderwijzers in de herfstvakantie - van 15 tot en met 22 oktober - op pad gaan. Tuinstadwijk dreigde zelfs failliet te gaan. Wij waren een betrekkelijk rij ke club. Dan moetje, vind ik, in het belang van de volkshuisvesting in Leiden die andere clubs de helpen de hand reiken". "Een paar leden waren indertijd bezorgd over die fusie, dat klopt. Ze waren bang dat de PCW door de an dere twee woningbouwverenigin gen zou worden meegesleurd. Maar dat is meegevallen, zoals we voor de fusie al hadden berekend. De Sleu tels is geen rijke club, maar ze staat er financieel goed voor". Extra geld Onder de Geus' voorzitterschap is het woningbezit van de PCW - en la ter De Sleutels - uitgegroeid van 360 tot ruim 3600. "Binnen niet al te lan ge tijd hopen we onze 4000ste wo ning te bouwen. Dat is een belang rijke zaak voor ons. Een woning bouwvereniging met meer dan 4000 woningen krijgt extra geld van het rijk". Van alle complexen die onder zijn 'bewind' zijn gebouwd, vindt De Geus het flatgebouw aan de Para- maribohof het meest bijzonder. "Dat hebben we helemaal zelf gefi nancierd, zonder ook maar één cent subsidie van het rijk of de gemeen te. Voor die tijd, ik spreek nu over het begin van de jaren '70, was dat heel bijzonder. De Paramaribohof was ons paradepaardje. Tegenwoor dig is het niet zo uitzonderlijk meer. Woningbouwverenigingen zijn door het rijk verplicht om zelf het geld voor hun woningen te lenen". Of De Sleutels de komende jaren nog veel nieuwe woningen zal kun nen bouwen in Leiden, is volgens De Geus de vraag. "In de Stevens hof zullen in elk geval nog maar en kele tientallen woningen kunnen neerzetten. De gemeente wil daar geen woningwetwoningen meer, omdat de grond daarvoor te duur zou zijn. De woningwetwoningen moeten nu worden gebouwd op al lerlei open plekken in de stad. Of het echter zal lukken om voldoende goede plekken te vinden, weet ik niet. Ik vrees dat dat wel eens zou kunnen tegenvallen. Maar goed, de toekomst zal het moeten uitwijzen". Over één ding is De Geus zeer te spreken: "De gemeente is met de woningbouwverenigingen een ge sprek begonnen over een andere opzet voor de woningtoewijzing. Dat is heel positief. Tesselaar heeft altijd gezegd dat er, zo lang hij wet houder was, niet over dit soort za ken zou worden gesproken. Zo zie je maar weer, niets is zo verander lijk als een politicus. Hoe die nieu we opzet zal worden, durf ik echter nog niet te zeggen. We hebben nog maar net een eerste gesprek achter de rug, en we hebben nog een lange weg te gaan, denk ik". Modellen De Leidsche Luchtvaart Club en de Leidsche Modelboten Club houden zon dag 19 maart een tentoonstelling van ra diografisch bestuurde modelvliegtuigen en -boten in buurthuis Vogelvlucht c.an de Boshuizerlaan 5. Doel is meer be kendheid te geven aan het bouwen van en viegen/varen met dergelijke model len. De tentoonstelling gaat gepaard met doorlopende vertoning van instrjc- tie- en demonstratiefilms, terwij model vliegclubs uit de regio een aantal bijzon dere modellen laten zien. Bezoekers kunnen de vliegtuigmodellen schriftelijk beoordelen. Als het weer het toelaat, REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Posters I Het loopt storm bij de gemeente voor een plekje in de beroemde mupi's. Hoewel bij niemand meer weet waar die letters precies voor staan, is wel genoegzaam bekend dat het gaat om de nieuwe recla meborden die in de Leidse bin nenstad staan. De gemeente heeft met de fir ma Publex een deal gesloten over de mupi's en de bushokjes. Pu blex mag de reclameruimte ver huren aan bedrijven en neemt als tegenprestatie het onderhoud van het straatmeubilair op zich. De gemeente krijgt daarbij de be schikking over 75 plaatsen in de verlichte reclameborden (mu pi's), die ze voor eigen reclame doeleinden mag gebruiken. Ook kan Leiden de ruimte voor zogeheten ideële instellingen be schikbaar stellen. Zo kreeg de vereniging Vluchtelingenwerk Leiden/Oegstgeest de gelegen heid bekendheid te geven aan de manifestatie 'Leiden, stad van vluchtelingen'. Ze maakte een poster met een tekening van Opland. Volgens M. Bekker, voorlichter van de gemeente, zijn er dus veel instellingen die van de gelegen heid gebruik willen maken om drie weken lang in de 75 mupi's te hangen. En gelijk hebben ze, want geen Leidenaar die aan het winkelen is ziet die knoepers van affiches over het hoofd. Tot en met augustus is de ruimte 'nu al verhuurd. Bekker zegt dat echter niet ie dereen hiervoor in aanmerking kan komen. "We hebben destijds met Publex de afspraak gemaakt dat het geen commerciële of poli tieke boodschappen mogen zijn", zegt hij. Politieke partijen zijn dus uitgesloten, dat spreekt voor zich. Maar er zijn gevallen te beden ken waarbij niet één-twee-drie te zeggen is of het 'politiek' is of niet. Neem nu het bovengenoem de voorbeeld van 'Leiden, stad van vluchtelingen'. Het opnemen van vluchtelingen in een gemeen schap is toch een politieke beslis sing. Toegegeven: er zijn heel veel mensen die het met de strekking van de poster eens zijn. Voorlichter Bekker zegt dan ook dat dat min of meer het crite rium is bij de beoordeling. Zo kan een affiche met de boodschap dat Shell uit Zuidafrika moet, vol gens hem absoluut niet door de beugel. "Dat gaat duidelijk over de schreef. Die stelling is te con troversieel en is zeker niet alge meen aanvaard bij het publiek. Een poster over Nelson Mandela heeft ons al bloed, zweet en tra nen gekost om die bij Publex aan vaard te krijgen". Posters (2) Het is natuurlijk allemaal leuk en wel, maar wie betaalt die grap ei genlijk? Het verkrijgen van de ruimte is voor noppes. Daar heb je echter nog geen poster voor. Als je bedenkt dat het ontwerpen van de poster 2000, het maken van de litho 2000 en het drukken eveneens 2000 gulden kost, be grijpt u wel datje voor het geheel zo'n 6000 gulden moet betalen. De affiches hangen er drie we ken in en dat betekent, uitgaande van gemiddeld 14 verschillende posters per jaar, een bedrag van 84.000 gulden. Bekker zegt dat de instelingen zelf de 6000 gulden moeten ophoesten. Ook afdelin gen van de gemeente die posters hebben moeten het bedrag uit de middelen betalen die ze daarvoor beschikbaar hebben. Oneerlijk Nu lijkt wederom de pleuris te zijn uitgebroken tussen de Eerste Hulp Dienst (EHD) en de particu liere vervoerders, waarvan Gebr. de Jong in Leiden wel de bekend ste is. Eerst vlogen ze elkaar in de haren bij de verdeling van de rit ten 'op verzoek van arts of verlos kundige'. De Jong wil zo veel mo gelijk ritten omdat het hem geld oplevert en de EHD is bang voor de werkgelegenheid. Zo stonden De Jong en brandweercomma- dant Mark regelmatig als twee. kemphanen tegenover elkaar. De EHD is gehuisvest bij de brandweer waar ook de Centrale Post Ambulancevervoer (CPA) onderdak vindt. De CPA ont vangt de telefoontjes en verdeelt de opdrachten over de vervoer ders. Gelukkig heeft de gemeen teraad een paar maanden geleden een besluit genomen over de rit- verdeling. Hoewel de twee partij en om het hardst verklaren niet gelukkig te zijn met het besluit, leek de rust op dat gebied toch re delijk weergekeerd Nou, vergeet het maar. Over de eerste beste zaak over het ambu lancevervoer gaan de heren weer rollend met elkaar over straat. Aanleiding is het affiche over het alarmnummer van brandweer en ambulance. Er zijn namelijk nog steeds mensen die het oude num mer van de EHD bellen. Om het nummer 212121 er nu eens goed in te pompen, werd een prachtige poster gemaakt die nu in de mu pi's hangt. Wat is er tegen een mooie pos ter? Er staat een brandweerauto op en een - nu komt het - een am bulancewagen van de EHD! Dat is toch niet eerlijk, zo redeneerde De Jong. Hij klaagde dan ook zijn nood in alle toonaarden. Volgens de brandweer is er niet zo veel aan de hand. Slechts bij hoge uitzondering wordt in een spoedgeval - en daarvoor is het alarmnummer bedoeld - gebruik gemaakt van particuliere ver voerders. Dus zo gek is het niet dat een EHD-wagen staat afge beeld. Kuijers zegt pas na lang aan dringen dat hij het geval betreurt. "Die poster heeft als doel om het alarmnummer bij de Leidse be volking bekend te maken. Daar gaat het om. Nu worden er weer andere zaken bijgehaald, maar dat heeft er niets mee te maken". Het is ook wel vervelend voor hem. Dacht hij het allemaal in een rustig vaarwater gebracht te heb ben, begint die De Jong weer over een kleinigheidje te mekkeren. Kuijers zei het niet, maar dacht het ongetwijfeld wel: wat is die De Jong een zeur. worden vliegdemonstraties met model- helicopters gehouden. Kinderen onder de 12 jaar mogen de tentoonstelling overigens alleen onder begeleiding be zoeken. De modellen zijn te zien tussen 11.00 en 17.00 uur. Natuurwandelen Het Instituut voor Natuurbeschermings Educatie houdt zondag 19 maart een wandeling door Oud Poelgeest. Er wordt aandacht besteed aan de stinzenflora in deze oude buitenplaats in Oegstgeest. Vertrek omstreeks 14.00 uur. De tocht duurt bijna twee uur. voor informatie tel. 174175. Ouderen In club- en buurthuis Westerkwartier aan de Ten Katestraat 10a in Leiden wordt woensdag 22 maart een informatieve bijeenkomst gehouden over bewegen voor ouderen. Aanvang 10.30 uur, de koffie is gratis. Kledingbeurs In buurthuis Cornelis Joppensz aan de Oppenheimstraat wordt woensdag 22 maart een beurs voor zomerkleding ge houden. De verkooptijden zijn van 13.30 tot 16.00 uur. Dinsdagmiddag en dins dagavond 21 maart bestaat gelegen heid kleding in te leveren bij het club huis. Etiketten, die op de ingebrachte kleding moeten worden aangebracht, kunnen vanaf 13 maart worden opge haald. Een vijfde deel van de opbrengst is bestemd voor het buurthuis. Bingo In buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad wordt zaterdag 18 maart een bingo-avond gehouden. Aanvang 20.15 Robijnzicht Verzorgingstehuis Robijnzicht aan de Robijnhof zoekt vrijwilligers die een och tend of middag per week willen assiste ren. Voor informatie Henny Molenaar of Janny Diepenhorst, tel. 769333. Borstvoeding Informatie over borstvoeding wordt ver strekt tijdens een woensdag 22 maart te houden bijeenkomst ten huize van me vrouw J. Noorda aan de Ixiadal 4 in de Merenwijk. Aanvang 20.15 uur. Voor in formatie tel. 312556 of 170085. R. Broek- leonore Johanna, hof en S.M. van Walraven; Yara, dv. E.N. van 't Groenewout en A.J. van der Meulen; Leonie Linda Helene, dv. A R. Janssen en K. van Duijvenbode; Davy. zv. S. Rijsbergen; Meike Laura. dv. R. Smit en J.J. Bakker; Anouk Mi chelle, dv. A.J. van der Poort en M.B.L.M. van Dijck; Christian, zv. W. de Vreugd en J. Kuijt; Thomas, zv. W de Vreugd en J. Kuijt; Jamie, dv. M.H.A. Henzing en A.P. Volwater; Edwin, zv. J.H. Rasser en A. van Oort; Amine, zv. A. Chakir en N. Senhaji Haj; Valery, dv. R.E. Rijnhout en F. Elders; Steven Jan Arie, zv. D.L. van Heteren en Y. Kroes; Marjolein, dv. T. Remmerzwaal en A.C. Hoek; Daniélle, dv. B.C. van der Plas en W. van den Eijkel; Koen. zv. H. van den Bosch en M.M. Wijnands; Rosanne, dv. J.K. Schonewille en C.M. Bon net; Derk Adriaan, zv. DJ. Mus en M.C.T. van der Klein; Cornelia, dv. W.C.J, van Welie en C. van Duijn; Naoual, dv. A. Boky en F. Amnih; Davy, zv. M. Bekooij; Tugba, dv. A. Bayraktar en Bayraktar; Wilhelmina Elisabeth, dv. C. van der Meij en L.E. Jansen; Ida Maria Elisa beth, dv. J.N.H. Winters en I.E. van der Plas; Frederik Christian, zv. F M van 't Hooft en I K. Hagberg; Marion, dv A.J. Vermeer en J.M. Jacobse; Annemieke Marije. dv. A.G. Sieds- ma en M.D.G Jochemsen; Tim, zv. J. de Rid der en M.M. Slierings, Ilse, dv. G.J.M. den Hol lander en L.S. van der Voort; Mariska. dv. P.C. van den Berg en P.J. van der Mee; Christina Johanna, dv. H.C. du Pne en W.C. de Mooij; Daphne, dv. J.T. de Zwart en H.J.M. de Rid der; Anne-Wil Mariélla, dv. L.A.H. IJzelenberg en W.M.C. van Rijn; Michael, zv. E. Zonder wijk en M. de Best; Martijn Melchior, zv. P. Peelen e J. van den Berg en T. de Haan en C.M.A. Caspers; Joost Abraham Nicolaas, zv. J. Stikkelorum en C.J. Vliegenthart; Jedidja Hermine, dv. M. de Blois en M. Nijburg; Richard, zv. R.R. Bogaard en S.S. Heruer; Anna Neeltje Margaretha, dv. B.C.J. Schalks en C.C. van der Wiel; Lieke Maria. dv. F.LJ. Caminada en A.M. Brouwer; Florian Jacob, zv. A.D. van Dijk en M. Vermeij; Robin, zv. J. Parlevliet en T. Westerduin; Alan Gunnar, zv. M.G. Yegülalp en I.A.M. ter Bogt; Dirk Adrianus Martinus, zv. A. Eland en C.C.P. van Lieshout; Wieke. dv. G.H. Hoekstra en K. Straatman; Geertruida Wilhelmina. dv. H.F. Roest en L.J.G. Portengen; Hubertus Jan Thomas, zv. T.J.P. van Es en M. Wildschut. Overleden: S.C. Jacobs, geb 28 mrt 1905. vrl. geh. gew. met C.N. Roes; A. Brouwer, geb 22 okt 1913, man; T.C Hartingsveldt, geb 5 mei 1926, vrl. geh. gew. met F. Ruiter; G. van 1 Wout, geb 25 nov 1916. vrl. geh. gew. met J. Romijn; M.M. de Haas. geb 4 feb 1932, vrl. echtg. van J.A. van Haarlem, W. Lautenbach. geb 3 okt 1898, man; E.C.M. Zoetmulder, geb 13 mei 1916, vrl. echtg. van A.G. Rolf von den Baümen; H. Pikaar, geb 3 feb 1914, man; J.F. Neuteboom, geb 3 jun 1917, man; C.E. Leget, geb 25 feb 1902, man; L.V. Mohamad, geb 28 nov 1973, vrl.; E.M. Oeltze, geb 25 aug 1912, vrl. echtg. van J. van Eeuwen; L. 1 Hart, geb 15 dec. 1909, man; A. de Roo, geb 8 okt 1913. man, R.I.J. Schmeltz, geb 22 sep 1988, man; M.G.J. Ham, geb 29 mei 1915, man; R. Jensch, geb 26 dec 1936, man; J.E.A. Swaak, geb 8 jul 1947, vrl. echtg. van S. Barkema; M. van Beek. geb 29 nov 1908, vrl. echtg. van H. Philippo; P. van der Zalm, geb 19 jan 1916. man; P.F. Kuipers, geb 13 okt 1909. man. R.R. Diks, geb 2 apr 1932, man; B.C. Ie Nobel, geb 6 okt 1913. man; H. Vogelsang, geb 5 mei 1907, man; A.F.J. Toers Bijns. geb 22 apr 1920, man; H.J. Kooien,'geb 22 okt 1948. man; W. van den Wijngaard, geb 14 jan 1923, vrl- A. Plune geb. 10 apr. 1913 vrl. echtg. van D. Zwanziger. A. Buis geb. 7 apr. 1918 vrl. echtg. van J. Laurier, B.J.M. Bonnet geb. 17 jul. 1910 man, A. Ou wehand geb. 8 mrt. 1942 man, J.L. Vogelzang geb. 15 jan. 1931 vrl. geh. gew. met W.E. Boerrigter, A.E. Agerkop geb. 21 sept. 1912 vrl. geh. gew. met W.F. Heruer, J. van Oosten geb. 27 apr. 1929 man, W K. van den Ende geb. 24 febr. 1989 vrl., W. Castricum geb. 4 sept. 1936 vrl. echtg. van T.J. van Egmond, S.K. Nederlof geb. 2 mrt. 1927 vrl. echtg. van B. Vrolijk, A.L. Dentener geb. 30 sept. 1919 vrl., P.C. de Graaf geb. 5 apr. 1918 vrl. echtg. van J. van der Zeeuw. A. Brugman geb. 17 nov. 1916 man, J. van Pijlen geb. 23 jan. 1900 vrl. geh. gew. met A. Wagemans, R. Roozend- aal geb. 23 jan. 1895 vrl.. J.A. Voskuil geb 10 aug. 1920 man, C.H. van Vliet geb. 6 mei 1904 vrl., geh. gew. met J.A. Bemsen, C.M. Giezen geb. 27 apr. 1900 vrl. geh. gew. met P.H. van Dorsten, S.P. Heemskerk geb. 11 mrt. 1972 Gehuwd: E A. Sprong en L.A.M. Cappendi|k; Y. Murugesu en W C. van der Meij; R A. Vis ser en E.C.M. van Schie; J.M. Ouwerkerk en A.J. Honsbeek. LEIDEN De Leidse Amateur Fo tografen Vereniging (LAFV) houdt van 24 maart tot en met 9 april een expositie in De Waag. Er worden zwartwit- en kleurenfoto's tentoon gesteld. Ook worden er dia's ver toond. De tentoonstelling is dage lijks van 12.00 tot 17.00 uur ge opend, op zon- en feestdagen van 11.00 tot 17.00 en op donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur. De LAFV is met zestig leden een van de grootste amateurfotografen- verenigingen van Nederland. De vereniging hield ook in 1985, 1987 en 1988 tentoonstellingen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17