■"'SöüasÜüiaüSEUB Detailhandelsonderwijs all-round dienstverlening onder één dak! Sarnafif WESSELING IS DE TOEKOMST VER VOORUIT ITHEUNISSEN RIJNLANDS INSTITUUT VOOR ONDERNEMERSONDERWIJS LEIDERDORP [fDC^CLO^'ËCrOC^ Centraal Rijnlands Assurantie Bedrijf CRAB: daksystemen [©□^[rD^ltwc^trOc^DTiSiïng] [Ktacrnc^toO WW S i-»"\ h I-I I S r* TT? CT\ /7~? r-i I Postbus 26. 2210AA Noordwijkerhout Herenweg 298 Tel. 02523-74514 Autoreklame - Stickers - Reklameborden Gevelletters - Lichtreklame- Drukwerk Zeefdruk op vele materialen Fax 02523-77327. In onze moderne maatschappij heeft de reklame zich in velerlei vormen een vaste plaats weten te veroveren. Theunissen Reklame heeft zich gespecialiseerd in het vervaardigen van reklameborden en autoreklame. In 1987 won Theunissen Reklame de "Fasson Trophee". Een prijs, ingesteld door 's werelds grootste leverancier op het gebied van zelfklevende materialen. Een waardering voor het combineren van techniek, creativiteit en grafisch vakmanschap in het werken met zelfklevende reklame. Autoreklame is een vorm van visuele kommunikatie die nog steeds toeneemt. Bedrijfsauto's, eventueel gespoten in de huiskleuren, worden in korte tijd voorzien van teksten en beeldmerken. Een groeiend aantal ondernemers maakt gebruik van deze opvallende manier om hun boodschap of bedrijfsnaam steeds opnieuw aan de buitenwereld te tonen. Ook worden bij Theunissen reklameborden van topkwaliteit vervaardigd. Er is een grote keus in beletteringstechnieken en ondergrondmateriaal, zoals aluminium en diverse kunststoffen. Reklame van tien centimeter of tien meter lang? In één kleur of in tien kleuren uitgevoerd? Geen probleem! Theunissen Reklame heeft door de in ruim vijftien jaar opgebouwde ervaring in het gebruik van de meest geavanceerde technieken zoals computergestuurde snij-apparatuur overal de passende oplossing voor. Kwaliteit op het gebied van vormgeving, kleurgebruik en duurzaamheid, in combinatie met een gunstige prijsstelling zijn al vele jaren de peilers die het bedrijf dragen. Theunissen Reklame, niet voor niets winnaars in zelfklevend! Vele jongens en meisjes hebben de afgelopen 20 jaar de weg naar het RIO gevonden, en daar een gedegen opleiding gevolgd. Het RtO kent een LBO en een MBO afdeling. Op beide middenstafldsonderwijs gegeven. Wie later een van de vele commerciële functies wil vervullen kan veel baat hebben bij een studie aan hef RIO. Toch is de benaming LOS of LMO (het 80R staet voor Ister defailhandeisoncfeiwijs en het ander voor lager mfddénstandsonderwijs) een beetje misleidend Men leert op de LDS nu eenmaal geen specifiek beroep. Bij het LBO zou men veel eerder kunnen spreken van bedrijfsoriënterend onderwijs. De richting van onze schoof I is handel art dienstverlening. De meeste van ohze leerlingen kiezen i na het behalen van hét LDS voör een i voortgezette studie, maat er zijn er toch look wel die liever gaan werken. Ongeveer de helft van onze LDS leerlingen studeert verder aan de MDS. De andere helft kiest of voor een andere vorm van middelbaar beroepsonderwijs of gaat verder leren combineren met werken. De LDS kent een aanifiekkelijk, algemeen gericht en cotnrnerc'eel gericht vakkenpakket, waaronder o.a. Nederlands, vreemde talen, aardrijkskunde, geschiedenis, rekenen, wiskunde, tekenen, handvaardigheid, f bedrijfseconomie, warenkennis, reclame eh etaleren en verkoopbevordering. Ook in verband met de voortschrijdende automatisering en invoering van de computer in veie richtingen van het bedrijfsleven is het noodzakelijk "rijp" te vrarden gemaakt voor het bedienen van deze apparaten. Nu is wiskunde geen Informatica, maar de computer moet op logische wij2e worden bediend door logisch denkende mensen. Om dat logisch denken te leren moet men het val wiskuhde volgen. Ondanks de veie ontwikkelingen in de detailhandel btfltt de etalage het belangrijkste reclamemedium voor jonge mensen met originaliteit. Daarom wordt op het RIO aandacht geschonken aan een theoretisch en praktische benadering van het vak etaleren. Ook reclame, als onderdeel van de verkoopbevordering is heel belangrijk voor de detaillist. Tijdens de lessen reclame komen de volgende onderwerpen aan de orde reclame algemeen - de reclamecampagne - de reclame media - kleurenleer. Wie talent heeft raden we aan dit vak te kiezen, Reclame b van deze tijd, hoort bij het zaken doen. Kortom de LDS is een school met veel aantrekkelijke kanten. Een school waar jong talent een fijne leerzame tijd kan doorbrengen en beleven. D={]®[rDci]<®Q MDS jé zelf in de hand. Met onze op de praktijk gerichte MBO studie, neb je volop kans de arbeidsmarkt met succes te betreden, hetzij als zelfstandig ondernemer, hetzij eis leidinggevend functionary.in de détail- en groothandel of dtenstverlerrtogSbedrijven. Oe opleiding Het MDS-C diploma is een door de manster van Economische Zatren aangewezen bewijsstuk, dat.voldoet een de C-eisen van de Vestigingswet Detailhandel (vestigingsbevoegdheid in vrijwel alle branches in het klein-, midden- en grootbedrijf) Het MDS-BD diploma votdóet aan de A- eissn van de Vestigingswet (een branche, bv. textiel, voeding of doe het zelf). De C-afdeling is theoretisch ingesteld (doorstroming naar net HBO) en de BQ- afdeling is praktisch ingesteld. Centraal staan vakken als da talen, economie, commerciële vorming, warenkennis, reclamoleer, etaloron. daarnaast zijn er keuzevakken op het gebied van marketing, management, vervoer, assurantiën en wijn en dranken Stage Onder leiding van de School toop je stage in een bedrijf naar jouw keuze n als Uitgangspunt inzicht te verwerver jmet verworven in cte gang van zaken in de prek«|k. Duur ca. 6 weken. Daarnaast kunnen diplomabe2itters vrfjwtHto «©n half jaar of een jaar etage Jopën In het buitenland. Excursies Oe school organiseert excursies naar tentoonstellingen, handels- en produktiebedrijven en beurzen. Voorts worden er werkbezoeken georganiseerd naar enkele grote buitenlandse steden. Opleidingskoster» en toelatingseisen Ten aanzien van de kosten van de opibiding aJsmedB de toelatingseisen M.AM Koppers (071-897492): bezitters van een LBO- of MAVO- diploma. 5 PJ. Wijdéveld (071-Q99342): bezitters van een HAVOof VWO*diploma. ^cd}'c® [b) clo cr cq) 1 Het streven naar maatwerk-per-individuele-klant plus de pertinente wens een compleet pakket te bieden van perfect op elkaar afgestemde vormen van dienstverlening, verklaren een deel van de onstuimige groei die het Centraal Rijnlands Assurantie Bedrijf sinds 1942 te zien heeft gegeven. Die groei heeft momenteel een uiterst gezonde, veelzijdig-operend Holding opgeleverd waarin die specifieke identiteit van particulier, bedrijf of organisatie wordt gekoesterd met persoonlijke aandacht, meer dan attente service en een uiterst hoog niveau aan deskundigheid en ervaring door een directie en medewerkers-team vol dynamiek, ambitieus élan en dito motivatie. CRAB is een holding met vier werkmaatschappijen, waarin de hoofd-activiteiten van het bedrijf organisatorisch zijn ondergebracht. Mag deze gestructureerde opzet op papier doen denken aan activiteiten die los van elkaar worden beoefend, is dat een gedachte die door de dagelijkse CRAB- praktijk ogenblikkelijk en overduidelijk wordt tegengesproken. Zeker, op het gebied van assurantiën en onroerend goed hebben de vier maatschappijen natuurlijk hun diepe, specifieke kennis in huis, maar de kracht van CRAB schuilt nu juist in de perfecte onderlinge coördinatie en afstemming van de verschillende werkzaamheden. Voor iedere, individuele klant van CRAB betekent dat: overzicht en duidelijkheid op een breed gebied, besparing van tijd en kosten, deskundige en persoonlijke aandacht van 'eigen' CRAB- deskundigen en een flexibele slagvaardigheid die maar weinigen kunnen bieden. 'CRAB heeft het voorrecht van volmacht', verklaart de heer F.H. van der Horst jr., de verkwikkende snelheid die CRAB in haar handelen kan leggen. "Voor vier van de grootste Nederlandse maatschappijen bijvoorbeeld, mag CRAB op het gebied van verzekeringen zelf de beslissingen nemen. Beslissingen op het gebied van acceptatie, maar ook beslissingen op het gebied van SS schade, zoals bijvoorbeeld de schade-taxatie en dus Het complete pakket dienstverlening dat CRAB op de schade-uitkering. Dat scheelt een aanzienlijke één adres beschikbaar heeft, omvat alle hoeveelheid tijd. Dus geld', zo voegt het directielid verzekeringen, pensioen en lijfrente adviezen van CRAB daar aan toe. alsmede fiscaal-juridische adviezen. In de onroerend goedsector is CRAB deskundig actief als beëdigd makelaar/taxateur en derhalve uiterst vakkundig gericht op aan en verkoop van (bedrijfs)panden, taxaties, hypotheken, financieringen en het beheer van woningen, panden of complexen. Waarbij de Nederlandse grenzen de activiteiten van CRAB geen halt toeroepen. Tot ver in Europa bevestigt CRAB iedere dag weer de gedegen reputatie van 'all-round deskundige in dienstverlening' die het bedrijf zich heeft v 'Een activiteit waarop we momenteel wat nadruk leggen, is onze transportverzekering, brengt de heer P.A. van Basten naar voren. Binnen CRAB is Van Basten een van de experts op onroerend goedgebied en daf van hypotheken en financieringen. 'Naar ons idee weten nog te weinig ondernemers en ondernemingen dat ze het financiële risico op een nétte maar doeltreffende manier kunnen verzekeren. Elegant en representatief maar opnieuw tegelijk efficiënt en slagvaardig is de service die de klant ontmoet als er adviezen moeten komen, keuzes aan de orde zijn. 'Optimale afstemming en dus een perfect, op maat gesneden advies, kunnen we het best geven als ons een totaal-inzicht in wensen en mogelijkheden wordt gegund', leggen de heren uit. 'Maar ook op specifieke deelgebieden kan CRAB snel en deskundig duidelijkheid bieden. Om vervolgens een heel gericht advies te geven'. Door het grote overzicht dat CRAB heeft over het hele gebied van assurantiën en onroerend goed, kan het bedrijf maatwerk leveren. Maatwerk waarin alle onderdelen perfect-passend op elkaar zijn afgestemd en door de constante begeleiding van gemotiveerde CRAB-medewerkers ook perfect op elkaar afgestemd blijven. Tijdens de bedrijven kontaktdagen is CRAB aanwezig. In een stand met hoekige vormen. Eigenijk is dat niet juist. De all-round dienstverlening van het bedrijf zou met een ronde stand passender zijn gekarakteriseerd. Nieuw in Leiden: contractonderwijs MEAO komt met bedrijfscursussen Op de Bedrijven Kontakt Dagen staat ook een stand van de Leidse MEAO. Dat is niet zo vreems: de MEAO heeft van oudsher al contacten met het bedrijfsleven, voornamelijk om stageplaatsen voor de leerlingen te creëren. Dit jaar is daar echter een nieuw aspect bijgekomen. Voortaan kunnen er aan de Leidse MEAO cursussen worden 'besteld', precies volgens de behoeften van uw bedrijf. Onderwijs op maat; een nieuw initiatief. Directeur Candido: "We hebben natuurlijk een grote hoeveelheid kennis in huis. Het opleidingsniveau van onze mensen is hoog. dus als een bedrijf zegt: wij willen die en die opleiding hebben, dan zorgen wij dat die er komt; een cursus helemaal samengesteld op maat voor dat bedrijf. Breed scala Zo'n cursus kan er bijvoorbeeld een zijn op informaticagebied, tekstverwerking, administratie, secretarieel, notuleren, vergadertechniek, boekhouden - alles kan, in elke combinatie. Het bedrijf bepaalt de samenstelling van de cursus. Of het nu gaat om een avond of een complete onderwijsgang, de behoeften van het bedrijf zijn bepalend. Er is een breed scala aan mogelijkheden. De MEAO heeft vijf richtingen, elk met een eigen vakkenpakket. Het is duidelijk dat er veel disciplines vertegenwoordigd zijn in het onderwijsaanbod. Candido: 'Hoe de behoeften precies liggen is moeilijk in te schatten. Er zijn wel enquêtes gedaan waarin wij bepaalde voorstellen deden; daar werd door bedrijven enthousiast op gereageerd. Hoe dat verder uitwerkt merk je pas als je echt gaat aanbieden. Op de Kontaktdagen kunnen we misschien al wat inventariseren'. Daar presenteren wij namelijk een cursusaanbod bestaande uit een tekstverwerkingscursus "WordPerfect", Computerboekhouden voor het Midden- en A/ijscentrum "Boerhaave", waar we in de toekomst nauwer mee willen gaan samenwerken. Stageplaatsen Elke MEAO-leerling moet in zijn of haar tweede leerjaar zes weken stage lopen in een bedrijf. Het bieden van een stageplaats kost een bedrijf beslist inspanning, tijd en energie. Toch zijn bedrijven over het algemeen zeer positief over hun ervaringen. Het is tenslotte investeren in de toekomst, zowel voor het bedrijf zelf als meer algemeen voor het hele bedrijfsleven; je geeft mensen die binnenkort de arbeidsmarkt opgaan de kans om een bedrijf van binnen te leren kennen, om ervaring op te doen. De leerlingen maken een stageverslag en dat kan soms ook voor het bedrijf interessant zijn. Bovendien komt het vaak voor dat een bedrijf een goede kracht overhoudt aan zo'n stage. Het is dus zeker niet alleen liefdewerk. De MEAO moet elk jaar zeshonderd leerlingen een stageplaats bieden. Elke richting is vertegenwoordigd, administratief gerichte leerling, (boekhouden), bestuurlijke leerlingen (economisch-juridisch onderlegd), commerciële leerlingen, voor in- en'verkoopafdelingen, secretariële leerlingen, en tenslotte een groot aantal toeristische leerlingen. Die laatste zijn vrij moeilijk te plaatsen, het is een beperkt marktsegment. Toch lukt het ieder jaar weer om voor elke leerling een geschikte plaats te vinden. Uiteraard kunt u op de Bedrijven Kontakt Dagen alles vragen wat u weten wilt over de leerlingenstages en over de bedrijfscursussen van de MEAO. Er liggen ook folders voor u klaar. Daarbuiten kunt u voor informatie terecht bij het hoofdgebouw: Lammen Telefoon: 071-769203. Waar traditionele dakbedekking het na korte of langere tijd laat afweten en daarom toe is aan reparatie of vervanging, is het tijd voor Sarnafil daksystemen. Een vakkundige dakdekker biedt u door toepassing van Sarnafill& dakbedekkingsfolie de garantie van een waterdichte en onderhoudsvrije dakbedekking. Eert waterdichte garantie voor een onderhoudsvrij dak! Dweilen met de kraan open De gegarandeerde oplosaing komt van uw Samafü De oplossing adequate oplossing de lagen heen in de ondergrond. Deze haH4Ösüg- ïw-beJtendlge i onderhoudsvrij, waterdicht, n deskundigen gekozen n Sarnafil-daksystemen. 25 jaar in dakbedekking voor nieuwbouw en renovatie kontrole op het dek róór en tijdens De Sernetil folies hebben een BDA kweliteits-certiti- caat Alle Semefil-deelers zijn door het Bouwcentrum en Serne goedgekeurde verleggers. Bouwcentrum kontroleert alle werkzaamheden van elke dealer vanaf he! begin tot en met de oplevering. De verzekeringsmaatschappij verschaft u een ga rantiepolis over het geleverd en aangebracht werk daken Rotterdam School Rosmalen Tjoklat Chocolade Rotterdarft Referentie i ^200 2650 m2 Oe Regt Special Cable 3000 m; WALRA van Dijk Waalre 1050 m, Hagoort verlichting Schiedam 1200 m2 FRI-KI Wezep 490 m Brandweer Amsterdam 2200 ml lommerse-Uitendaal Hlllegom 750 m Zonneveld-Teeuwen Hlllegom M, S.VERNOOY Postbus 78 2120 AB Bennebroek Tel. 02502-6145 TACHTIG JARIGE ERVARING IS BASIS VAN SUCCES Een bedrijfsreportage van één van de grotere transportondernemingen in Nederland, Wesseling Transport. Een bedrijf met totaal 75 medewerkers dat elke week ruim 2200 ton goederen vervoert naar nationale lokaties. Ook het bedrijf, dat één van de oprichters was van de landelijke vervoersorganisatie "Teamtrans". Binnenkort staat nog een uitbreiding van 3300m2 voor opslag, voorraadbeheer en orderpikking op stapel. Redenen genoeg om eens langs te gaan bij Wesseling Transport B.V. in Sassenheim. Binnen raken wij orider de indruk van de vele actuele ontwikkelingen die het bedrijf in de loop der tijd heeft gestart. Heel logisch, want een bedrijf dat anno 1989 al meer dan 80 jaar bestaat, weet dat vooruitgang betekent: Constant in beweging zijn. Wesseling Transport B.V. Een korte geschiedenis. Na een jarenlang verblijf aan de Oosthaven neemt Wesseling een compleet nieuw, hypermodern bedrijfscomplex langs de A44 in Sassenheim in gebruik. In deze nieuwe, 3500m grote opslagruimte, worden goederen verladen en 5 keer per week binnen 24 uur met het 40 vrachtwagens tellende wagenpark verder vervoerd naar lokaties in de Benelux. Nu, enkele jaren later is het pand te klein en staat een fikse uitbreiding van 3300m2 voor de deur. Dit omdat er in de markt grote behoefte is aan opslag, inslag en uitslag van halffabrikaten (Physical distribution). Wesas Trucks B.V. Gelijktijdig met de ingebruikname van het nieuwe pand werd Wesas Trucks B.V. opgericht, waarbij wordt voldaan aan de vraag naar een vrachtwagen servicecenter en een verkooppunt voor kleinere vrachtwagens. Wesas Trucks heeft intussen de alleenvertegenwoordiging van Mitsubishi bedrijfswagens in de Bollenstreek. De oprichting van WesasClean vormde een belangrijke aanvulling op het servicepakket dat aan de bestaande klantenkring en vrachtwagenbezitters daarbuiten kan worden geboden. WesasClean beschikt over een vrachtwagen- wasinstallatie die zelfs de grootste combinatie in 7 minuten weer doet blinken. Teamtrans B.V. Om aan de nationale behoefte van snel, lichtgewicht en economsisch goederentransport te voldoen was er behoefte aan een landelijke organisatie. Teamtrans beantwoordt optimaal aan deze vraag. Een organisatie van 12 transportondernemingen neemt hierbij het goederentransport door geheel Nederland voor haar rekening. Door gebruik van een minicontainersysteem zijn de goederen degelijk verpakt, waardoor breuk en andere mankementen worden voorkomen. Persoonlijke en correcte service staat ook hier hoog in het vaandel. Wesseling Transport B.V. was één der voorlopers bij de oprichting van deze branche-organisatie. Veelzijdig Constant in beweging zijn past volledig in de visie van Wesseling. Inspelen op de behoefte van de markt, alert reageren, vooruitgang met gebruik van moderne middelen. Inlichtingen: Wesseling Transport B. V., de heer J. Wesseling, Anton Philipsweg 20, Industrieterrein "Jagtlust", 2170 KX Sassenheim. Telefoon 02522- 19011. Woensdag 15 maart '89 en donderdag 16 maart '89 kan Wesseling Transport B.V. Wesas Trucks B.V. u ontvangen tijdens de Bedrijven Contact Dagen te Leiden in de GroenoordhaHen. Onder het genot van een kopje koffie willen wij u het een en ander toelichten.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 28