E Weer twee nieuwe tv-zenders 'Novo Band' met nieuwe single terug op het hitfront 'Pijn doet het altijd' Wereld- primeur cd Madonna voor lokale omroep INGEN (Nog) niet in Leidse regio 'Take It To The Streetal in Top 40 HILVERSUM - De Novo Band bestaat al tien jaar, maar begint de laatste jaren pas goed te lopen. Haar eerste single kwam volgens eigen zeggen vijf jaar geleden "op de grote hoop terecht". Toch zijn twee singles ooit in de Top Veer tig gekomen, en de plaat die nu is Uitgebracht, 'Take It To The Street', is ook al hard op weg om een succes te worden. De plaat kwam vorige week hoog in de Top-40 terecht. Vijf jongens en een meisje vor men de Novo Band. Ze zijn alle maal halverwege de twintig. Het is een hechte club. Ingaan op re cente wisselingen van de bezet ting willen de bandleden niet meer, het gaat om de dag van morgen. En die ziet er, denken ze, goed uit. Groepslid Ernst Teule: "We hebben om een krat bier ge wed dat 'Take It...' in de Top Tien terecht komt. We houden zulke weddenschappen altijd van tevo- De formatie hoopt dit jaar, nu de single goed loopt, haar eerste lp uit te kunnen brengen. De nummers daarvoor zijn al klaar, ze moeten alleen nog worden op genomen. "Het is een enorme mijlpaal voor ons, zo'n lp. We ho pen daarom dubbel dat de single iets wordt", verzucht Ernst Teule. Het succes van de single, zo legt hij uit, is voor de platenmaat schappij de maatstaf of er al dan niet een lp kan worden uitge bracht. De ervaring die de groep in de afgelopen tien jaar heeft opge daan werkt door in de manier waarop de bandleden tegen hun vak aankijken. "We zijn nu veel meer op het punt dat we kunnen maken wat we zelf leuk vinden", legt Teule uit. "We zijn in een bepaald soort muziek gegroeid en stippelen zelf onze weg uit. Vroeger overkwam alles ons, maar nu zijn we vooral bezig met het bewaren van onze eigen identiteit. Ja, het is nu busi ness geworden. Dat vind ik niet erg, het hoort erbij. Maar mensen hebben nu belang bij ons en pro beren ons in een bepaalde rich ting te sturen. Drie jaar geleden was dat makkelijker dan nu". Discussie invoering commerciële omroep DEN HAAG/HILVERSUM (GPD) - „Het mediabeleid is als een spijkerbed. Je moet stil blijven liggen, anders doet het heel veel pijn". Dat zei C. Spaan, directeur van het Utrechts Nieuwsblad, bij de discussie die de VPRO hield over invoering van commerciële omroep in Nederland. Spaan sprak namens de regionale dagbladen die vrezen erstig schade te lijden van de invoering van het duaal bestel, waarin pu blieke en commerciële omroep naast elkaar bestaan. Zij zijn bang dat een groot deel van hun inkomsten uit advertenties komt te ver vallen. Bovendien vrezen ze dat tegenvallers in de exploitatie van de commerciële omroep op hen afgewenteld worden. By voor beeld doordat geknibbeld wordt op de schadevergoeding die de exploitant - enkele grote uitgevers samen met AVRO, TROS en Ve ronica - daarvoor wil geven. VARA-voorzitter Van Dam waarschuwde voor verarming van het programma-aanbod als televisie gemaakt wordt enkel om er geld mee te verdienen. „Alleen Britse en Amerikaanse commercië le stations kunnen kwaliteit maken omdat zij hun produkt wereld wijd kunnen verkopen". De discussie over het duaal bestel duurt al jaren. Wat PvdA-ka- merlid Niessen betreft, mag dat nog een poos zo doorgaan. Hij sig naleerde veranderingen en profeteerde dat die ertoe zullen leiden dat voorstanders van commercie op de buis hun plannen spontaan inslikken. DEN HAAG (ANP) - Per 1 oktober komen er twee te levisiezenders bij. Het zijn de Nederlandse commer ciële zender TV 10 en het abonneekanaal TV Plus. Dat heeft media-adviseur Peter Jelgersma meege deeld. TV 10, een initiatief van Jelgers ma, zendt uit van 's morgens ze ven uur tot 's avonds zes uur. Daarna zendt TV Plus uit. Deze zender wordt het tweede kanaal van Esselte Abonnee TV, dat ook het abonneekanaal Filmnet ex ploiteert. TV 10 is gratis en via de kabel te ontvangen, als de kabel exploitant het signaal distri bueert. Op TV Plus moet men zich abonneren. Beide zenders worden op één kanaal uitgezon den, aldus Jelgersma. TV 10 is evenals de commercië le radiozender Radio 10 van Jel gersma, officieel #?n buitenland se zender. Jelgersma kocht daar voor in Italië een FM-zender. Het signaal voor de Nederlandse uit zending gaat via Hilversum en Brussel naar de satelliet die het weer uitstraalt naar Nederland. De kabelexploitanten zorgen voor de verdere distributie. Door deze constructie is het volgens hem mogelijk Nederlandse pro gramma's met reclame op Neder land uit te zenden en toch binnen de Mediawet te blijven. Nog niet bekend is welke kabelexploitant de zenders op zijn kabel gaat zet ten. De televisieprogramma's voor TV 10 worden volgens Jelgersma uitbesteed aan Nederlandse vrije producenten, met wie hij in on derhandeling is. TV 10 krijgt onder meer een in formatief karakter terwijl op TV Plus onder andere Nederlandse films en tv-series te zien zullen zijn. Het bestuur van het regionale kabelnet wil de kat voorlopig uit de boom kijken. "We zijn verrekte voorzichtig met het toewijzen van nieuwe televisiekanalen. Het aan bod wordt steeds groter terwijl onze mogelijkheden beperkt zijn, zegt G. Noordermeer, secretaris van het bestuur van het kabelnet. Noordermeer heeft nog geen con tact gehad met de exploitant van TV 10. Filmnet heeft wel een aan vraag voor een nieuw kanaal inge diend. "Maar daar hebben we voorlopig nee tegen gezegd, om dat de kijkdichtheid van Filmnet niet bijzonder groot is. En om daar nu meteen een nieuw kanaal voor beschikbaar te stellen...". LEEUWARDEN (ANP) - De lo kale omroep Aquarius uit Leeuwarden heeft een wereld primeur in handen: de nieuw ste cd van Madonna, „Like a prayer". De cd komt komende vrijdag pas officieel uit en ligt dinsdag over een week in de platenzaken. Het radiostation kreeg de cd via de eigenaar van een plaat selijke platenzaak. Delen van de plaat zijn inmiddels uitge zonden door de NCRV. Dat heeft veel tumult veroorzaakt in Hilversum. Veel omroepen hebben belangstelling ver toond voor de cd. Platenmaatschappij WEA, die de cd in Nederland uit brengt, heeft geen idee hoe de ze voortijdig in bezit is geko men van Aquarius. „We zullen een onderzoek instellen hoe dit heeft kunnen gebeuren", aldus woordvoerder D. Pieren van WEA. „Er worden miljoenen exemplaren in Duitsland ge perst, dus is het heel goed mo gelijk dat er een verdwijnt." „Eerst dachten we: Dit be staat niet. Maar toen we de cd voorlegden aan Madonna kenners hadden we geen twij fel meer: We zijn in het bezit van een wereldprimeur", al dus programmamaker W. de Jong van Aquarius. MONACO Prinses Caro line van Monaco en haar broer Albert poseerden af gelopen weekeinde bereid willig voor de vele fotogra fen toen ze arriveerden bij het Rozenbal-gala. Het was welgeteld de 25ste keer dat het jaarlijks terugkerende bal in Monaco werd gehou den. 41 (foto AP) FLORIDA Het is nu alleen nog maar een tekening, maar in mei 1990 moet het werkelijkheid worden. Dan krijgt Florida, naast een eigen versie van Disneyland, ook een dependance van de beroemde Uni versal Filmstudio's. In dit pretpark krijgen de bezoekers tijdens een rondleiding allerlei attracties te zien uit verschillende films. Zo is er onder meer een nep-aanval door de haai uit 'Jaws'. .(foto ap> Bemanning ziek Op een vlucht van West-Berlijn naar Tenerife is de hele vliegtuig bemanning van een Britse char termaatschappij ziek geworden zodat de piloot boven Frankrijk besloot het toestel in Londen aan de grond te zetten. Daar moest een andere bemanning de vlucht De oorzaak van het ziek worden is vooralsnog een raadsel. Te be twijfelen valt of het voedselver- gifting is: de bemanning had voor de vlucht niet samen gegeten en het voedsel aan boord kon ook geen oorzaak zijn, omdat geen van de 150 passagiers ziek werd. Parkeerfraude Vijf gemeenteambtenaren in de Italiaanse hoogstad Rome wor den ervan beschuldigd parkeer- vergunningen voor gehandicap ten te hebben verleend aan men sen die zeiden te lijden aan zwaar lijvigheid, bronchitis en 221pa- niekaanvallen. De autoriteiten hadden 300 van de 8.000 verleende parkeerver- gunningen voor gehandicapten onderzocht en vonden ze er 100 .verdacht'. De eigenaren van de parkeervergunningen hadden soms zelfs claustrofobie, be nauwdheid, hernia en een be smettelijke oogziekte als reden voor hun aanvraag opgegeven. Overvolle bus Zelden zal een record overtuigen der tot stand zijn gekomen dan zaterdagmiddag aan de voet van de- Groninger Martini-toren. Om in het Guinness Book of Records opgenomen te worden, wilde het Groninger provinciaal vervoerbe drijf GADO 120 mensen in een bus proppen. Het werden er uit eindelijk 210. Het vervoerbedrijf ondernam de poging om de aandacht te ves tigen op de oprichting van een jongerenclub, waarvan het lid maatschap onder meer reisvoor- deel oplevert voor jeugdigen van 12 tot 18 jaar. Het reisgezelschap, dat slechts enkele meters aflegde, bestond uit kinderen van GADO-werkne- mers, leerlingen van het Zernik- ecollege en de school voor com mercieel onderwijs, en toevallige De Australische stad Sydney werd het afgelopen weekeinde getroffen door een zwaar on weer dat grote schade aanricht te. Deze foto werd gemaakt van af het havengebied met op de achtergrond de wolkenkrabbers van het centrum. (foto AP) passanten. De recordjagers ren ouder dan 16 jaar. Dat van de voorwaarden om in de Guinness-analen bijgeschreven te worden.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 26