ïndurain schrijft in Nice wielerhistoiie Etappezege voor Van der Poel Nederlanders kansloos in Tirreno-Adriatico Regiorenners niet in vorm Tennisteam degradeert naar tweede divisie op EK (NIET) VAN GISTEREN MAANDAG 13 MAART 1 NICE (GPD) Op de zonnige flanken van de Col d'Eze, een stevige boven Nice uitsteken de puist, schreef Miguel ïndurain gisteren Spaanse wielergeschiedenis. Voor het eerst sinds het bestaan van Parijs-Nice (anno 1933) ging een Spanjaard er met de hoofdprijs van door. Dat was wel even wennen na een acht jaar durende Ierse, zeg maar 'Kellyaanse' over heersing. Bij afwezigheid van zevenvoudig winnaar Sean Kelly, met de ploeg van Gisbers actief in de Tirreno-Adriatico, moest Stephen Roche de eer van „het groene eiland" hoog houden. De absolute nummer één van 1987, nota bene revaliderend, liet zich niet onbe tuigd. Hij kwam echter zegge en schrijve 12 seconden tekort om de Baskische krachtpat ser van zijn voetstuk te stoten. Ai, SPORT". Het secondenspel tussen ïndurain en Roche gaf de 39ste editie van de 'Koers naar de zon' een spannende apotheose. Roche maakte zijn faam als betere tijdrijder waar, maar de logge ïndurain beet zich krachtig in zijn witte leiderstrui vast en gaf geen krimp van betekenis. Dat het Roche weer voor de wind gaat, be wees de tijd die op de top van de Eze voor hem werd geregistreerd: 19 mi nuten en 51 seconden. Daarmee bleef hij slechts vier seconden bo ven zijn eigen, in 1985 gevestigde re- ATRI (GPD) Toni Rominger en Erich Machler mogen elkaar niet zo best. Zwitserse huurlingen in ver schillende Italiaanse dienst, maar sinds vorig jaar liggen ze flink met elkaar overhoop. En na gisteren, vierde dag van de Tirreno-Adriati co, is de onderlinge verstandhou ding er niet bepaald beter op gewor den. Machler won in Atri, en pakte de leiderstrui af van de Australiër Mi chael Wilson, die zaterdag met een solo-eindjump naar Frosinone Freuler uit het azuurblauw had ge reden. Maar toen hij in het gezichts veld kwam van medevluchter in een kopgroep-van-drie, Rominger, zag hij deze zijn middelvinger in de lucht steken. Een gebaar, dat in zon dags-zedig Italië gerust obsceen mocht worden genoemd. „Trek hond!", voegde hij er, vrij vertaald uit het Schweitzerdeutsch, aan toe. Het is onwaarschijnlijk, dat zich nog Nederlanders voor de eindzege van de Tirreno 1989 zullen melden. Johan van der Velde kan dat al niet meer. die is alweer thuis in Rijsber- gen. Vrijdag was hij bijna van de weg afgeblazen door een helicopter. zaterdag vloog hij op de plotseling geopende deur van een auto. In het ziekenhuis werden geen breuken geconstateerd, maar aan hoofd, ar men en rechterbil zag het er wel bloederig uit. Teun van Vliet klaagt over een pijnlijke pees in de knie, moest za terdag met ultra-sonden worden be handeld, denkt dat het aan een an dere been'rotatie' ligt vanwege de nieuwe clippedalen. Frans Maassen komt weliswaar mee op parkoers- delen waar je hem vroeger nog niet zag (prima heuvelfinale, gisteren), maar is (nog) niet echt het type eindwinnaar. En bij de ploeg van Gisbers is iedereen net een lichte diarree te boven. Bovendien: Gert- Jan Theunisse mist na zijn gipsen voet nog wedstrijdkilometers, en Steven Rooks moest kort voor zijn afreis naar Italië een kies laten trek ken en komt door de napijn en de verdovingen lucht tekort op de klimmetjes. De Spanjaard Marino Alonso is winnaar geworden van de Ronde van Murcia. Zijn leidende positie kwam gisteren in de slotetappe niet meer in gevaar. De vlakke 110 kilo meter lange rit werd in een massas- Drint gewonnen door de Belg John- ïy Dauwe. cord (19.47) in deze klimtijdrit. Tevredenheid Hoewel elkq wielrenner een tweede plaats verafschuwt, straalde Roche een en al tevredenheid uit. De aima bele Ier, in zijn debuutjaar bij de profs (1981) al eens winnaar van Pa rijs-Nice, was allang blij dat zijn co- me back op niveau was geslaagd. Roche: „Vergeet niet dat ik in de cember vanaf het nulpunt weer ben begonnen. Met trainingsritjes van een half uur. In februari, tijdens de Ster van Bessèges, heb ik vreselijk moeten afzien. In Ierland zeggen wij echter altijd: 'You first have to finish to finish first' (je moet eerst fi nishen voordat je eerste kunt wor den). Aan die gedachte heb ik me vastgeklampt". In de etappe van zaterdag heeft Roche nog wel een poging onderno men ïndurain eraf te rijden. Dat was tijdens de linke afdaling-van de Col de Tanneron, de laatste helling voor Mandelieu. ïndurain pareerde deze aanval, met steun van zijn gelegen heidsknecht Pedro Delgado, zonder al te veel moeite. In de schaduw van Roche, die voor het eerst na zijn wereldkampioen schap in Villach (september '87) weer eens zegevierde, en ïndurain leverde Peter Winnen een gedegen werkstuk af. De Noordlimburger maken ze als 31-jarige de kachel niet meer aan. Afstandelijker dan ooit zit hij op de fiets. Zo zei hij een week geleden, na een goede proloog in Parijs: „Eigenlijk interesseert me dat geen ruk". Woorden die hij gisteren aan de meet in Nice, waar hij dank zij een knappe klimtijdrit (zevende) de Ita liaan Petito van de vierde plaats ver dreef in het eindklassement, nog eens herhaalde. „Begrijp me goed", lichtte hij toe, „het fietsen op zich bevalt me nog prima. Maar al dat ge doe er omheen, zoals het praten met de pers, hoeft voor mij niet. Ik weet wel, dat geouwehoer hoort er ge woon bij. maar ik vind het wel knap waardeloos". Ondanks die hevige aversie tegen 'al die toestanden' wilde Winnen nog wel kwijt dat hij van wielren nen niet meer nerveus wordt, zoals in vroeger jaren. Winnen: „Als je je druk maakt, komt er toch niets van terecht. Het komt zoals het komt, daar ben ik wel achter gekomen. Je kunt niets afdwingen. Ik heb van de winter ook minder gedaan dan in voorgaande jaren, meer tijd aan de familie besteed. Dat is me best be vallen". Pittig' Adrie van der Poel zorgde zaterdag voor de enige Nederlandse triomf in Parijs-Nice. De Brabander, sinds kort huizend in België, klopte in Mandelieu-la-Nepoule in de sprint 23 andere koplopers na een pittige tocht waarin nogal wat hoogtever schil (900 meter) moest worden Het was de tweede seizoenzege voor Van der Poel, die verre van fit aan in deze klassieke etappewed strijd van start ging. Dank zij het fraaie voorjaarsweer was er voor de kampioen van het karakter, zoals hij in boekvorm onlangs is opge voerd, echter volop gelegenheid zich al fietsend te herstellen. „Toch ben ik nog niet honderd procent", liet de kopman van de nieuwe Domex-ploeg weten na zijn zege- rush, waarin hij de meeste oppositie ondervond van de Westduitser An dreas kappes (tweede). Moraal Van der Poel, vorige maand in de zelfde buurt ook al ritwinnaar in de Ronde van de Middellandse Zee, lijkt dus op tijd in vorm te komen De Italiaan Adriano Baffï gaat winnend over de stree-p in de laatste etappe van Parijs-Nice. Links Adri van der Poel die zaterdag een etappe won. <foto AP) de reeks grote klassiekers, zaterdag (Milaan-San Re- mo) een begin wordt gemaakt. „De ze etappezege is in elk geval goed voor de moraal, zowel voor die van mij als die van mijn ploeg. Mis schien komt Milaan-San Remo nog iets te vroeg voor mij. Een etappe in Parijs-Nice winnen is natuurlijk wel iets anders dan zo'n klassieker". Rentree Aston Martin voorlopig uitgesteld LONDEN (ANP) - De rentree in de autosport van de legendarische As ton Martin is enkele maanden uitge steld. Aanvankelijk was het de be doeling, dat de Engelse wagen in de eerste race om het wereldkam pioenschap toerwagens in Fuji op 9 april van de partij zou zijn, maar na een ongeval in een trainingsrit zal de auto pas bij de tweede race op 21 mei in het Franse Dijon aan de start verschijnen. LEIDEN De wielrenners uit de Leidse regio waren tijdens de klas sieke Ronde van Zuid Holland nog niet in vorm. Slechts de Swift/Cas- ba-renners Gert Jan Moraal en Hans van Egmond haalde op grote ach terstand na 165 kilometer de finish in Den Haag. Bij de vrouwen was het ook al mondjesmaat. Slechts Corlinda van der Hoorn uit Ter Aar reed zich als 17e bij de eerste twin tig. Ook Petra de Bruin (26) en Anita Krüse (29) speelden geen vooraan staande rol. Frank van Veenendaal deed het in de Dorpenomloop in Rucphen heel wat beter. Op 6 seconden van winnaar Jannes Slendebroek werd de Sassenheimer vierde door de sprint van het peloton te winnen. Bij de nieuwelingen reed Rijnsbur ger Mark Varkevisser een puike koers. Na zijn tweede plaats vorige week in Sint Wilibrord werd hij nu tiende in de Brabantse klassieker. Barry de Ruiter kwam op de 25ste plaats. Noordwijker Mike Hassing behaalde in Woensdrecht de over winning bij de nieuwelingen. Mark Varkevisser werd hier achtste De Katwijkse Corine Ouwehand was een van de twee meisjes die met dis pensatie aan de nieuwelingenkoers mocht deelnemen. Zij kwam knap in het grote peloton over de finish. In de Rijn en Bollenstreekcompe titie kwamen Ben van Wensem (ve teranen), Jan de Hey (junioren), Cees van Haastregt (Liefhebbers). Rik van Wetten (nieuwelingen), Rik Rutgerink (recreanten), Tom de Jong (amateurs) en Magareth van Egmond (vrouwen) zegevierend over de streep. TENNIS - Marianne van der Torre heeft in de finale van het met 10.000 dollar gedoteerde internationale tennistoernooi van Ashkelon (Is raël) verloren van de Westduitse Reina Stadler. De setstanden waren 6-3, 1-6, 6-2. Van der Torre won sa men met Caroline Vis wel het dub bel. Het Deense duo Vanborg/Albi- nus werd met twee keer 6-1 versla gen. OSTRAVA (ANP) - Het Neder landse mannen tennisteam speelt volgend jaar in de tweede divisie van de strijd om de Europese titel. Oranje degradeerde zaterdagavond in de Tsjechoslowaakse stad Ostra- va door ook het derde duel te verlie- Frankrijk handhaafde zich voor nog een jaar in de hoogste klasse door winst van Potier op Oosting en van Winogradsky op Schapers. Bei de partijen werden pas in de derde set beslist. Tsjechoslowakije won voor de tweede achtereenvolgende keer de titel door met 2-1 van West- duitsland te winnen. Zowel de Nederlandse meisjes als jongens zijn derde geworden bij het eindtoernooi om de wintercup, dit weekeinde in Veldhoven. Beide ploegen in dit Europese toptennis- toernooi voor dertien en veertienja rigen verloren in de halve finales met 5-0 van de Bondsrepubliek. Daarna kwamen ze alle twee in de strijd om de derde plaats toevallig tegen Frankrijk te staan. De meisjes wonnen dat duel met 4-1, de jon gens met 3-2. In die laatste wedstrij den bleven Lara Bitter en Ramon Lacroix ongeslagen. Mark Koevermans bereikte in het tennistoernooi van Casablanca de finale waarin hij verloor van de Sov jetrus Visant. De speler uit Berg- schenhoek verloor in drie sets: 6-3, 6-7 (3-7) en 0-6. De organisatoren van het met bij na 850.000 gulden gedoteerde ten nistoernooi van Scottsdale hebben met Ivan Lendl en Stefan Edberg de finalisten gekregen, die ze zich had den gewenst. De Tsjechoslowaakse favoriet stond in de halve eindstrijd bijna tweeënhalf uur op de baan te gen de Spaanse baselinespeler Emi- lio Sanchez. Edberg ontdeed zich ook met moeite van de niet gesplaatste Israëliër Amos Mans- dorf. Met tegenzin laat Leo Pluim graaf/ op zaterdag verstek gaan bij voetbalwedstrijden van Quick Boys. De voormalige spits, die trouwens ook actief is geweest voor rivaal Rijnsburgse Boys, be stiert in Katwijk een sportzaak en die werkzaamheden houden hem weg van de velden, waar hij eens successen vierde. Maar Pluim graaff (44) houdt zich nog nauw gezet op de hoogte van de gebeur tenissen, die zich op Nieuw-Zuid afspelen. Immers, één van zijn twee zoons (Leonard) maakt (on geregeld weliswaar) deel uit van Quick Boys één. Pluimgraaf'f la chend: "Op zaterdagavond weet ik meestal meer dan de jongens die zelf hebben gespeeld. Om een uur of zeven ga ik altijd nog even naar Nieuw-Zuid voor de nieuw tjes. Als ik een dag later op bezoek ben geweest bij m'n schoonvader, ben ik helemaal op de hoogte". Op de bijeenkomsten op de dag des Heren is ook de familie Aande- wiel doorgaans aanwezig. De vrouw van Pluimgraaf en Leen Aandewiel (vader van Huug en Gert) zijn broer en zus. Vandaar. Het verleden van Leo Pluim graaf/ is even roemrijk als be rucht. De Katwijker genoot de re putatie van een gemakkelijk sco rende spits. Maar Pluimgraaf ging zich ook wel eens te buiten aan heftige en ongeoorloofde ac ties binnen het veld. "Als Quick Boys kwam, wisten de supporters ook dat Leo Pluimgraaf/ mee kwam. Ik had nu eenmaal die re putatie. Ik heb het wel eens bont gemaakt, ja. Bij Kozakken Boys heb ik wel eens moeten rennen. Ik was snel geïrriteerd. Dan ben ik nu nog trouwens. Maar aan de andere kant ben ik alles weer snel vergeten". Leo Pluimgraaf'f heeft in zijn sportieve carrière Nieuw-Zuid twee keer verlaten. Als zestienja rige junior tekende hij een con tract bij ADO, het huidige FC Den Haag. Vier jaar hield Pluim graaf/ het uit als broodvoetballer. "Ik heb daar Ernst Happel nog meegemaakt als trainer. Man, dat was wat. Die vent kon wat met een bal, niet te geloven. Al met al heb ik bij ADO een leuke tijd meege maakt. Omdat Henk Houwaart daar in de spits liep, kwam ik er niet zo uit. Ik speelde rechtsbui ten. Toch heb ik het niet slecht ge daan". Na vier jaar sloot Quick Boys zijn verloren zoon weer in de ar men. Met Pluimgraaf behaalde de Katwijkse ploeg prompt (1969) de afdelingstitel van de tweede klas se. Sinds dat memorabele seizoen wacht Katwijk met smart op een volgende titel van Quick Boys. In 1972 nam Leo Pluimgraaf'f afscheid van de Katwijkse hoofd macht. Met een aantal leeftijdsge noten daalde hij vrijwillig af naar het vierde elftal. Na een aan tal maanden werd Pluimgraaf'f, in gezelschap van Floor van Duyn senior, teruggehaald door de toen malige trainer Leo Halkes. Quick Boys één maakte moeilijke tijden door en omdat in dat seizoen ver sterkte promotie naar de nieuw te vormen eerste klasse speelde, moesten de oudjes opdraven. Hal kes kreeg geen spijt want mét de routiniers plaatste Quick Boys zich voor de eerste klasse. In '75 maakte Pluimgraaff in vele Katwijkse ogen een onver geeflijke fout: hij stapte, in gezel schap van Piet 'de Flap' Haas noot over naar de aartsvijand, Rijnsburgse Boys. "Dat werd me in Katwijk niet in dank afgeno men", herinnert Pluimgraaff zich, "maar ik vond het gewoon leuk met met een paar maten van me in Rijnsburg te spelen". Pluimgraaff kwam, zag en overwon in het bloemendorp, want tijdens het eerste seizoen promoveerde Rijnsburg van de derde naar de tweede klasse. Na vier jaar keerde de spits weer te rug op het oude nest. "Mijn hart lag en ligt nog steeds op Nieuw- -Zuid. Dat was de reden dat ik te rugging. Voor het voetbal hoefde ik niet weg uit Rijnsburg". "Ik had het best naar m'n zin. Vooral toen Atte Bouma daar trainer was. Ik heb nog nooit zo veel partijtjes gehad in één sei zoen. Die vent wist niets anders te verzinnen". Vier jaar geleden zette Leo Pluimgraaff definitief een punt achter zijn loopbaan. ROB ONDERWATER Mart van der Plas, speler van Quick Boys (momenteel gebles seerd) in het Katwijks Weekblad: "Wil Quick Boys ook de komende ja ren aan de top blijven dan zal het mijns inziens toch noodzakelijk zijn om spelers bij andere clubs weg te halen. Ik weet wel iemand, ja. Maar ik denk niet dat die de overstap zal maken". Mart van der Plas: "Ik heb een speciale herinnering aan Quick Boys-Rijnsburgse Boys, die dateert uit een van de eerste wedstrijden die we thuis speelden. We wonnen met 2-0 en op een be paald moment liep ik met mijn be waker Gé Perfors net langs de dug out. We hadden het net over vakan ties, zon en dergelijke. Nog geen twee minuten later werd Perfors ge wisseld en weer even later ik ook". Verslaggeefster Mary Carnillo van het Amerikaanse tv-station CBS: „Het gaat om het verschil in kracht. Sabatini kan een bank optillen; Graf smijt die bank door de kamer heen". Henk Hut, sinds enkele dagen ex- penningmeester sectie betaald voetbal, in Haarlems Dagblad n.a.v. de van het sectiebestuur: „Dat de vertegenwoordigers van de eerste divisie het spel zo hoog hebben gespeeld, verbaasde me niet. Die clubs voelen zich al jaren achter ge steld. In de publiciteit draait vrij wel alles om de eredivisie. Als je 's maandags de kranten leest, denk je: verrek, de eerste divisie heeft ook nog gespeeld. Die wordt weggedrukt in een tweekolommertje onderin". Columnist Rik Zaal in de VPRO- gids: „Dat wordt nog leuk als Van den Ende de baas wordt van Voetbal TV. Twee keer een half uur, dat is lang genoeg. Niet te veel doelpunten ver schil, dat is niet spannend. Zeker één rode kaart per wedstrijd voor het drama. Af en toe pauze voor een zangeres of een goochelaar. Veel tus senshots van de vrouwen van de spe lers. Altijd een microfoon bij de trai ner. En bij herhalingen wordt het spel stilgelegd". Ingezonden brief in Panorama: „Is er onder het lezerspubliek van Panorama al eens onderzoek ge daan naar de behoefte om kennis te nemen van de paargewoonte der Nederlandse Voetballer? Het hoe. waar en met wie van deze lieden die het uiterlijk en het taalgebruik van de gemiddelde pitbull-bezitter heb ben, daarin is behalve zijzelf nie mand geïnteresseerd. Er zijn vast na enig zoeken wel vrolijker of inte ressanter onderwerpen te vinden om over te schrijven, als je maar wilt. Van harte beterschap". Columnist Henk Spaan in Nieuwe Revu: „Lerby heeft het op het ogenblik zo moeilijk met zijn belastingproble men en zijn wegvloeiende krachten dat hij in het veld alleen nog maar loopt te schoppen. Hij zou zijn frus traties beter kunnen afreageren op de mensen die hem tijdens zijn loop baan zakelijke hebben geadviseerd dan op zijn medespelers of tegen standers. Het zijn altijd clubbe stuurders en die zogenaamde advi seurs die nooit hun eigen bankreke ning vergeten, die spelers als Lerby in dit fiscale nauw brengen". Schrijver/journalist Jan Donkers in Nieuwe Revu: „Niets maakt Mike Tysons slagen zo onvergetelijk, zo godsallemachtig gruwelijk en angstaanjagend, als het geluid ervan'\ Biljart Raymond Ceulemans in Elsevier: „Het is er nog steeds, en dat na 27 jaar. Niets is mooier en geheimzin niger dan de loop van de biljartbal. En dan die botsing van rood. en wit op het groene laken, een fascinatie die me telkens weer aan de grond nagelt. Daar ontstaat léven. Ik voel dat in mijn hele lijf. Zoals ook de to tale roerloosheid van de ballen van mijn hele lichaam bezit kan nemen. Dat is soms zo hevig dat ik bijna let terlijk met bevroren spieren aan die tafel sta". VW-speler Remy Reynierse in Vrij Nederland: „De voetballerij is een machowe- reldje. Het is een wolventroep op zoek naar de leiders. Je hebt twee hi ërarchieën, de fysieke hiërarchie wordt op de training bepaald". Ex-scheidsrechter Egbert Mulder in Voetbal International: „Ik ben altijd lastig geweest in Zeist". Ex-bokser Larry Holmes in Sport 90: „De carrière van Mike Tyson ein digt in de gevangenis of met de dood". Amerikaanse arts Jack Scott in Sport 90: „Ben Johnson was een medisch labo ratorium". PSVer Eric Gerets in De Vols- krant: „Van der Gijp was leuk om mee te stappen, niet om mee te voetballen". Marathonschaatser Richard van Kempen in De Volkskrant: „Jos Pronk is gewoon een klootzak dat hij gepakt wordt". Dammer Jannes van der Wal in De Telegraaf: „Misschien ben ik wel te soft gewor den". Squash (1) Studio Sport meent dat de wereld kampioenschappen squash voor vrouwen niet ongemerkt aan sport- minnend Nederland voorbij kun nen gaan. Vandaar dat er gister avond 23 seconden zendtijd voor het WK in Warmond af kon. Dat valt de organisatie 23 seconden mee, want er is gerekend op nul komma-nul zendtijd van de vader lands sportrubrieken. Het is voorlopig de grote frustra tie van de squashers: behalve de pu blieke belangstelling, laat de aan dacht in de media te wensen over. Want naast de tv-programma's staan ook de krantenkolommen niet bol van het squash. En als er al eens een wat langer artikel ver schijnt, is dat voornamelijk deni grerend. Zoals het NRC dat vorige week met een grote foto van een na genoeg lege tribune kwam, met daarom heen een verhaal over de racketsport die maar niet wil aan slaan. Squash is de snelst groeiende sport in ons land. Misschien niet ge heel toevallig dat daarom de snelst- groeiende omroep (Veronica) gis teravond ook opnamen kwam ma ken. Uitzending: 25 maart. Niet erg actueel dus. Meer een terugblik. En zo hobbelt squash er wéér achter Squash (2) Veel squashbobo's vinden het al lang best, dat systematische nege ren van de wedstrijden. "Het moet gezellig blijven", vindt de voorzitter van de internationale squashbond, Ronnie Sinclair. Misschien om de frustratie te verbergen. Want voor de bonzen is geen moeite te veel om de zoemende camera's te lokken. Banen met transparante wanden, speciale tv-balletjes. In Engeland hebben ze ten behoeve van de tv zelfs de spelregels aangepast. Er bestaan diverse lezingen over het achterblijven van de belangstel ling. Die van Babette Hoogendoorn, de nationale troef in het sterke deel nemersveld, lijkt op het eerste oog de meest aannemelijke. "Squash heeft eigenlijk niks met tennis té maken. Het is net schaken", zegt de Nederlandse kampioene van de af gelopen vijfjaar. En van schaken worden óók geen lange tv-uitzendingen verzorgd. Vanwege de ontoegankelijkheid voor een te groot publiek. Maar wél staan er tijdens grote schaaktoernooien, behoorlijk lange verhalen in de kranten. Weliswaar voor de echte liefhebbers, maar die zullen er in het squash toch ook wel zjjn. Dus het argument van de 'on toegankelijkheid' ("squash is een doe- maar geen kijksport") gaat niet helemaal op. Squash (3) Voor de Nederlandse omroepen wa ren de prestaties van Hoogendoorn ook een maatstaf om al dan niet een cameraploeg af te vaardigen naar het Dekker-tenniscentrum. Toen ze niet de laatste acht haalde, was de interesse snel geluwd. Er bleven slechts Australiërs, Engelsen en Nieuwzeelanders over. En hoewel in die landen squash journalistiek gezien wat serieuzer wordt geco verd, wordt ook daar geklaagd over een gebrek aan belangstelling. Philip van der Kwast, de direc teur van Dekker, heeft wèl een plau sibele verklaring voor het feno meen. "Squash groeit inderdaad hard. Maar je moet wel bedenken hoe het groeit. Het merendeel van de squashers komt naar de baan om de stress er lekker even uit te slaan na een dag werken, Als ze het woord competitie horen, hoeft het al niet meer. Vandaar dat je maar een paar procent spelers hebt die wedstrijd- gericht bezig zün. Op die manier komt de sport moeilijk van de grond als volwaardige publieks- sport, denk ik. De mensen hier op de tribunes zijn ook de echte squas hers. Je kunt de hele sport niet op krikken door leuke stukjes in de krant, tv-reportages of een hoop promotie rond een WK". Voor de goede orde: de Engelse Martine Le Moignan werd gisteren de nieuwe wereldkampioene. Ze versloeg in de finale de titelhoud- ster Susan Devoy uit Nieuw-Zee- land. De 13 spelers van Rijnsburgse Boys Cl kunnen hun blijdschap niet op. Zij maakten zich afgelopen zaterdag op het veld van Docos met veel moeite meester van de Leidsch Dagblad-cup. Na 2x35 minuten hadden de Rijnsbur gers UVS nog niet van zich afgeschud (1-1), maar in de verlenging sloegen zij toe (2-1). Een uitvoerig verslag volgt op onze wekelijkse Kits-pagina.(foto Henk Bouwman)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 23