RB door het oog van de naald 'Ik dacht dat ik niet goed werd Katwijk nog niet in het juiste ritme Van der Zee: 'We zijn schlemielig de boot ingegaan' Noordwijk niet verder dan 0-0 MAANDAG 13 MAART 1989 PAGINA 17 KATWIJK - De man van de wed strijd Rijnsburgse Boys-Quick Boys leek ook de matchwinner te worden, totdat Gijs Collé een be vlieging kreeg. De flegmatieke Leidenaar kopte vlak voor tijd even onverwacht als fraai de ge lijkmaker achter Tom van der Niet. Op dat voor Quick Boys fa tale moment dacht uitblinker Kees Varkevisser dat hij dwars door de bank zakte waarop hij lut tele minuten eerder had plaats ge- Gijs Collé helpt uitblinker Kees Varkevisser uit de droom Vijf minuten voor tijd was de kwelgeest van Fred Bodaan door trainer Hans van der Zee naar de kant gehaald. De wissel met Leen van der Plas ging gepaard met ap plaus van de volgepakte tribunes. Varkevisser had vooral de Kat- wijkers onder de ruim 4000 der byklanten vermaakt met enkele fraaie individuele acties. De smaakmaker van de- nauwelijks te verteren voetbalhap had bo vendien de enige treffer voor zijn rekening genomen. Alle reden dus voor de leeggespeelde spits om in de dug-out behaaglijk ach terover te leunen. Maar Collé hielp Varkevisser en heel Quick Boys uit de droom waarin de Katwijkers nog aan spraak dachten te maken op de afdelingstitel. "Het mag kenne lijk niet", stamelde Varkevisser na afloop van de streekbotsing en zijn gedachten gingen terug naar het spektakelstuk dat beide riva len vorig jaar in de Katwijkse duinpan opvoerden. Ook toen leek Varkevisser het vonnis over Rijnsburgse Boys te vellen door in de slotfase zijn invalbeurt met een schitterende treffer te bekro nen. Het laatste woord was toen echter aan Wim Driebergen die met zijn hoofd het evenwicht her stelde (3-3). "De rol van matchwinner is dus niet voor mij weggelegd", conclu deerde 'Vark' zaterdagmiddag. "Ik dacht echt dat we deze pot binnen hadden. Tom stond als een beer te keepen en had werke lijk alles in de lucht. Zeilt die bal zomaar in de kruising. Ik dacht dat ik niet goed werd. Als ze dan toch zo nodig gelijk moeten ma ken, laat ze dat dan in elk geval niet in de voorlaatste minuut doen". Hoewel het resultaat hem som ber stemde ("We hadden het na die goal van mij moeten afma ken"), kon Varkevisser over zijn eigen optreden in de hobbelige Rijnsburgse arena alleen maar te vreden zijn. "Ik de man van de wedstrijd? Vind je? Het ging in derdaad wel lekker, maar ik had ook een beetje de mazzel dat mijn eerste acties lukten en dan loopt het eigenlijk vanzelf'. Op de linkerflank trof de rechtsbenige Varkevisser in Bodaan een tegenstander, die niet bepaald overliep van zelfver trouwen. De rechter vleugelver dediger verloor niet alleen het du el met zichzelf, maar ook de con frontatie met Varkevisser, die zijn opponent regelmatig dolde. Na zijn goede spel van vorige week in Spakenburg (0-3 winst) en zater dagmiddag in Rijnsburg lijkt de conclusie gerechtvaardigd dat de grillige Varkevisser op zijn 23ste eindelijk aan het doorbreken is. "Dat zal tijd worden ook", vindt hij zelf. "Ik moet toch eens het Voor Hans van der Zee is Var kevisser in elk geval een vaste waarde geworden. "Als Kees speelt zoals vanmiddag kan ik simpelweg niet om hem heen", prees de naar IJsselmeervogels vertrekkende oefenmeester zijn gevaarlijkste spits, die echter worstelt met conditionele achter stand. Varkevisser volgt een chauffeursopleiding waardoor hij op dinsdag- en donderdagavond niet kan trainen. "Dat is een na deel", beseft de spits, die het moet hebben van de trainingen met de landelijke jeugdselectie van Quick Boys. Dat niveau is Varkevisser vol gens Wim Driebergen nog niet ontstegen. De stormram van Rijnsburgse Boys was als één van de weinigen niet onder de indruk gekomen van het frisse spel van de Katwijkse vleugelspits. "Die jongen moet nog een hoop leren", vindt de Rijnsburgse routinier. "Het ziet er allemaal aardig uit wat hij doet, maar effectief is het nauwelijks. Ik zou hem er in elk geval niet bij willen hebben". Sprong Gijs Collé er bij Rijns burgse Boys in de slotfase letter lijk uit. Driebergen deed dat de hele wedstrijd in figuurlijke zin. De robuuste verdediger was de opvallendste man bij de titelpre- tendent die alleen achtervolger Heerjansdam nog moet zien af te schudden. Bij afwezigheid van de geblesseerde Huug Aandewiel had Arie Kurver de onverzettelij ke Driebergen in de spits gepos teerd. Met Hennie Koet als libero en Jan-Dirk van der Gugten als voorstopper dacht de oefenmees ter zijn zaak verdedigend voor el kaar te hebben. Driebergen, die voorin als blik semafleider moest dienen: "Met Hennie Koet als laatste man kom je nauwelijks aan opbouwen toe. Hij voetbalt heel anders dan Huug die veel meer inschuift. Als Huug er niet bij is, hoeft Kurver mij niet per se achterin te houden. Als de trainer het d,an nuttig vindt om mij in de spits te zetten, heb ik daar geen moeite mee. Zeker niet als je er een kampioenschap mee kunt winnen". Het gerommel van Driebergen, die naar zijn beperkte technische mogelijkheden goed voetbalde, leverde twee kansjes en een bles sure van Johan Jonker op. Na de doelwisseling liet Kurver Leon Vonk opdraven voor Van der Gugten waarna Driebergen zijn vertrouwde stek weer mocht in nemen. De gelegenheidsspits van voor de rust presenteerde zich in de tweede helft regelmatig als ex tra aanvaller. Ron Carli bood hem een dot van een kans, maar alleen voor Van der Niet kreeg Drieber gen de bal niet onder controle. De Katwijkse doelman was heer en meester in zijn eigen strafschopgebied waarin hij voor al het luchtruim controleerde. Op het projectiel van Collé, afge vuurd tijdens het Rijnsburgse wanhoopsoffensief, had Van der Niet echter geen antwoord. Wat Driebergen terecht aanduidde als "een geschenk uit de hemel", bracht de dagdromende Kees Varkevisser weer terug op aarde. JAAP VISSER Leiden blijft op kop na zwaar bevochten zege in het Westland LEIDEN Het Westland inspireert Peter Selier kennelijk om tot grote prestaties te komen. In november vorig jaar was hij al de grote man voor Leiden in het duel met 's Gra- vezande en zaterdag, in de uitwed strijd tegen Honselersdijk, zorgde de doelman van Leiden er ander maal voor dat zijn ploeg met twee punten uit het Westland kon ver trekken. Door de zwaarbevochten 0-1 zege behoudt Leiden een voor sprong van twee punten op 's Gra- venzande tegen wie het volgende week aantreedt. De thuisclub wilde tegen Leiden nog wat goed maken. Vorig jaar werden de Westlanders nog met 6-0 vernederd en dus zinde Honselers dijk op wraak. Dat kwam in de ope ningsfase van het duel echter niet naar voren. De beste kansen waren voor de Leidenaren, die het moes ten stellen zonder de geblesseerde Rik Bink en de geschorste Johan Teske. Rob Bink en Paul Kerkhof mis ten de precisie om Leiden al in een vroeg stadium aan de leiding te brengen. Op een belangrijk mo ment, pal voor rust, kwam de ploeg van Hennie Beerenfenger toch op voorsprong. Aijan Wilting betrok Lou Hijman in het spel die op zijn beurt Rob Bink bediende en die schoot de bal uiteindelijk onhoud baar in 'het dak' van het doel. Na een kopbal van Bink die gepa reerd werd door doelman Louk Wubbe, kwam Honselersdijk er in de tweede helft steeds gevaarlijker uit. Maar Peter Selier en Ruud Boot vormden een niet te nemen hinder nis. Marco Gardien en Marcel Nor del waren dichtbij de gelijkmaker, maar Selier gaf geen krimp zodat Leiden met twee punten meer in de knip de reis naar huis kon begin- RCL RCL slaagde er niet in om 'buur man' Leiden een handje te helpen. De Leiderdorpers leken lange tijd tot een stunt in staat tegen 's Gra- venzande, maar vier minuten voor tijd zorgde Peter Bax voor 1-0 waar door RCL weer iets dichter in de buurt van de gevarenzone kwam. RCL deed zaterdag beslist niet onder voor de Westlanders. De ge havende formatie van Theo de Waard (Rik Bolink, Ron Sinteur en Paul van der Blom waren wegens blessures nog steeds niet van de partij) startte sterk en kwam voor namelijk door toedoen van Dave Frederiks een paar maal gevaarlijk in de buurt van keeper Jaap Bax. De kansen werden niet benut zodat de rust met een 0-0 stand werd be reikt. Na de rust was het een op en neer gaande wedstrijd waarin beide par tijen enkele goede kansen creërden. Voor RCL kwam Pierre van Gemer- den net iets tekort om een voorzet van Marcel van der Blom te verzil veren en voor de thuisclub stond de lat in de weg bij een inzet van Fieret. RCL had nog de pech dat de leids man tot twee maal toe weigerde een strafschop te geven na respectieve lijk een overtreding binnen het strafschopgebied op Frederiks en na een handsbal van laatste man Pe ter van der Burg. Vier minuten voor tijd werd de te leurstelling in het Leiderdorpse kamp nog groter toen Peter Bax uit een scrimmige alsnog twee punten aan het totaal van zijn ploeg kon toevoegen. Formule Leiden verspeelt kans LEIDEN - Het bowlingteam van Formule Leiden heeft op de zeven de speeldag van de vijfmansleague zijn (kleine) kans op de titel en pro motie naar de hoogste klasse geheel verspeeld. Terwijl concurrent Bowl Tech maar liefst zeven punten ver gaarde voegde Leiden in Amstel veen slechts twee schamele puntjes aan zijn totaal toe. Formule behield weliswaar zijn tweede plaats, maar moest toch toezien hoe Bowl Tech een vrijwel niet meer te dichten kloof van negen punten sloeg. Er zijn nog twee ronden te spelen. RIJNSBURG - Quick Boys wekte zaterdag de indruk dat de titelkansen in de twee laatste minuten van de der by tegen Rijnsburgse Boys werden vergooid. In werke lijkheid gebeurde dat uiter aard al in 1988, maar de mi neurstemming in de Kat wijkse kleedkamer na de ge lijkmaker (1-1) van Rijns- burg in de 89ste minuut was begrijpelijk. Als er nog een theoretische kans op de titel was, dan is die in elk geval nü naar de haaien. Zonder enig gevoel van medeleven vierden de Rijnsburgers na de 1-1 een feestje voor de neus van de ont redderde Katwijkers. De koploper liep immers weer een puntje uit op het verliezende Heerjansdam. Quick Boys dacht het grootste leed wel geleden te hebben toen de reis naar de buren werd aanvaard. Wat viel er eigenlijk nog te verliezen voor de ploeg van Hans van der Zee na het tot op heden zo teleurstellen de seizoen? Voor de zoveelste keer echter liepen de spelers met lange gezichten het veld af. Maximum Van der Zee keek vier maanden geleden na een hopeloze eerste sei zoenshelft in een glazen bol en zag daarin een derde plaats als het maximum voor zijn ploeg. Net als de meeste ballen is ook die glazen bol rond. Dat bleek zaterdag wel toen de situatie opeens veranderde nadat zijn ploeg brutaal de leiding had genomen via uitblinker Kees Varkevisser. In de 18e minuut van de tweede helft omzeilde de dribbe laar de buitenspelval en schoot de bal in de korte hoek voorbij Jan Blankespoor. Omdat die stand niet meer leek te veranderen sloegen de Katwijkse supporters in de slotfase met de twee vermeende punten in de knip aan het rekenen. Een overwinning bracht de afstand tussen Rijnsburg en Katwijk plotseling terug tot vier punten. Weliswaar nóg een heel gat, maar de huidige verhoudingen in acht genomen zou dat nog heel wat hebben beloofd voor de slotfase van de competitie. Want Quick Boys is langzaam aan het herrijzen uit de schijndood en Rijnsburgse Boys lijkt een zware periode tegemoet te gaan zonder Huug Aandewiel, die morgen zijn knie onder het mes legt. Bedroevend Maar Gijs Collé strooide dus roet in het eten. Op aangeven van inval ler Emiel Waaijer zette hij in de voorlaatste minuut zijn hoofd tegen de bal die buiten bereik van keeper Tom van der Niet in het doel be landde. De Rijnsburgers beseften dat ze meer hadden gekregen dan waar ze recht op hadden. De vijftigste editie van de bollenderby was van een zwak gehalte, maar als er dan tóch een winnaar uit moest komen, dan Quick Boys maar. Over beide stel lingen waren de twee trainers het eens. "Er is eigenlijk geen moment gevoetbald gedurende negentig mi nuten", mijmerden Van der Zee en Arie Kurver in koor. "We zijn door het oog van de naald gekropen", vond Kurver. Van der Zee: "Er ver diende maar één ploeg te winnen: Quick Boys. Maar we zijn heel schlemielig de boot ingegaan. We dachten de winst op zak te hebben". De spanning in de drukbezochte derby - ruim 4000 toeschouwers - maakte veel goed van het vaak be droevende niveau. Bovendien was niet zozeer het duel op zichzelf boei end, maar wél de koppeltjes die links en rechts over het veld zwoeg den. De meeste aandacht eiste het duo Kees Varkevisser-Fred Bodaan op. In negentig minuten wist de Rijnsburger zijn getructe opponent één keer af te stoppen en dat ging meteen ten koste van een boeking. Voor de rest leek Bodaan er eenvou- Kees Varkevisser constateert lachend dat de bal ken. Quick Boys leidt met 0-1. dig niet te staan voor de van zelfver- (geschorst) en Hans Zwaan (vakan- trouwen blakende 'Vark'. tie). Maar de thuisclub kon geen Het was de enige bekeuring in het moment imponeren, sportieve duel, dat alleen in de be- Voor rust waren er kleine kansjes ginfase enkele opstootjes kende, voor Theo van Rijn en Gert Aande- Rijnsburger Wim Driebergen gaf wiel, die een kopbal bij de tweede eerst Johan Jonker een dreun op paal nog net geblokt zag. Een schot zijn bovenbeen (de Katwijker in het zijnet van Martin de Louw moest zich later laten vervangen was het enige wat de thuisclub er te- door Jaap van Duyn) en blesseerde genover stelde, korte tijd later keeper Tom van der Na rust was het met het niveau Niet. Het verhitte de gemoederen gelukkig niet. Driebergen was door Kurver in de eerste helft als spits opgesteld. Achterin stond op zijn plaats Jan Dirk van der Gugten bal len weg te halen. Na de pauze draai de de coach de zaken weer terug. Van der Gugten maakte plaats voor Leon Vonk. Driebergen verhuisde naar achteren en Vonk moest op de Rijnsburgse rechterkant voor meer gevaar zorgen en tegelijkertijd de Katwijkse dadendrang op die flank (Floor van Duyn en Kees Varkevis ser) indammen. Op de absentielijst van Kurver stonden afgelopen donderdag nog zeven namen, maar zaterdagmid dag om drie uur viel het allemaal nogal mee. Enkele verschuivingen daargelaten (Koet libero) was de koploper redelijk intact, afgezien van Aandewiel, Dick Heemskerk het Rijnsburgse doel verdwijnt. Jan Blankespoor en Johan c niet beter gesteld, maar er waren toch leuke momenten over en weer. De grotendeels onzichtbare Ron Carli zette Driebergen met een kop bal voor het doel, maar de voorstop per liet de bal via zijn knie wegstui- teren. Aan de overkant wist Varke visser wel hoe het moest. Na zijn treffer drong Rijnsburg wel aan maar de misser van De Louw was tekenend voor de aanvalskracht NOORDWIJK - Hoe je het ook wendt of keert, Noordwijk doet dit seizoen niet mee met de grote jon gens. Dat was zaterdag aan de pu blieke belangstelling te merken. Maar in plaats van het handjevol ge trouwen te plezieren met aantrek kelijk voetbal kwamen de Noord- wijkers in de thuiswedstrijd tegen het al even kleurloze Barendrecht met prutswerk op de proppen. Ba rendrecht, eerder in het seizoen nog moeiteloos aan de kant gezet door de ploeg van Eelman (4-0), paste zich moeiteloos aan aan het niveau van zijn tegenstander, wat weer tot gevolg had dat de ploegen na negen tig minuten voetbal nog even ver waren als toen ze begonnen: 0-0. Noordwijk was duidelijk niet te vreden met die uitslag, maar zou dat in feite wel moeten zijn. Want in de huidige vorm en samenstelling stelt het niet veel voor. Zeker niet meer dan Barendrecht, dat met vier uit drie de wedstrijdenreeks na de win terstop niet eens onverdienstelijk begonnen is. De problemen bij Noordwijk liggen voornamelijk in de frontlijn. Er zit momenteel geen enkele diepte in het spel. De twee spitsen, Geert Jan Bakker en Pieter Hazenoot, zijn van origine midden velders. Ze staan voorin bij gebrek aan beter. Het middenveld zou de twee trouwens goed kunnen ge bruiken. Tegen Barendrecht liep daar Andries Wendt, Kees Smit en Jack Manuputty. Stuk voor stuk jongens van goede wil, maar allen in het bezit van meer verdedigende dan aanvallende kwaliteiten. De thuisclub, zonder Timo Gerlof (rugblessure) en Rob Vermeer (geschorst), kon zowel voor als na de pauze in de aanval geen potten breken. Hazenoot en Bakker kwamen niet los van hun di recte tegenstanders, ook al omdat ze geen demarrage in huis hebben. Als aanspeelpunt fungeren ze wel redelijk, maar de aanvulling vanuit het middenveld bleef dit keer uit. In de eerste helftl bleef het bij een kansje voor Hazenoot en een schot van laatste man René van Hensber- gen, dat naast het Barendrechtse doel verdween. Dick Dortmundt moest aan de an dere kant van het veld twee keer in actie komen bij inzetten van Ronald van Sliedrecht, maar ook hier betrof het geen echte doelkansen. Dat kwam mede doordat de mandek kers Mark Vink en Kees Marbus in de personen van Rick van Gemer- den en Fred van Vloten geen al te geraffineerde opponenten hadden. In de tweede helft was het van het zelfde laken een pak. De foute pas ses waren niet te tellen en de mis lukte combinaties wensten daarbij niet achter te blijven. Smit had bij Noordwijk kennelijk opdracht ge kregen zich wat meer in de frontli nie te melden, maar zoden aan de dijk zette dat niet. Noordwijk bleef een hulpeloze in druk maken. Het kwam zelfs nog goed weg toen Van Vloten na een defensiefout de bal naast in plaats van in het door Dortmundt verlaten doel kopte. Het was het enige ver meldenswaardige feit van de twee de helft. Voor het overige bleef het bij (goedbedoelde) pogingen, die niet voor opwinding konden zor gen. Eelman trachtte met het in brengen van Leonard van Utrecht het vuurtje nog wat op te stoken, maar omdat dat geen moment ge brand had, wat het probeersel tot mislukken gedoemd. Kees Nulkes verliet voor Van Utrecht het veld. CHRIS HARTMAN. de. Theo van Rijn had de wedstrijd moeten beslissen toen hij alleen voor Blankespoor opdook. De doel man redde schitterend met één hand. De hand die Quick Boys dus uiteindelijk terug duwde in de luw te van de subtop. ROB VAN DER ZANDEN Tb Rueck elfde JEVAESKELAE (ANP) - Ton Ru eck uit Wassenaar is bij een ski-loop in Jevaeskelae (Finland) als elfde geëindigd. De oorspronkelijke tocht ging over 24 uur, maar na 18 uur floten de organisatoren de wed strijd af vanwege de dooi. Tot winaar van de loop werd de Fin Rantonen verklaard. Hij had inmid dels een afstand van 280 kilometer had overbrugd. Rueck kwam tot 182 kilometer. Achtste zege Franklin Leget BREDA - Franklin Leget van boks school Lantrok heeft gisteren in Breda zijn achtste overwinning op punten behaald. In de klasse tot 15 jaar en in het gewicht tot 55 kilo ver sloeg de Leidse bokser zijn Gro ningse opponent Tommy Gorman. Iisse zet ook achtste uitwedstrijd in winst om KATWIJK - Ondanks een moei zaam gelijkspel in de thuiswed strijd tegen de Zwaluwen uit Vlaardingen was trainer Arie La gendijk na afloop niet echt onte vreden. "Alle jongens hebben ge speeld voor wat ze waard waren, meer dan een gelijkspel zat er vanmiddag echt niet in". Omdat de concurrentie ook punten liet liggen, behoudt de lijstaanvoer der alle kans op het kampioen schap. Derhalve toch tevreden gezichten na afloop in Katwijk. Onder toezicht van de goed lei dende scheidsrechter Korbijn toog Katwijk in de eerste helft ten aanval en bouwde een duidelijk overwicht op. Echte kansen on stonden daarbij niet. Zwaluwen beperkte zich tot verdedigen en probeerde met countervoetbal tot succes te komen. Waakzaamheid in de Katwijkse afweer was ge bonden, want de uitstekend spe lende spits Danny Molendijk dook enkele keren gevaarlijk op voor het doel van Teun van Dui- venbode. Van enig spektakel was in de eerste helft echter nauwe lijks sprake. Ongewijzigd begonnen beide teams aan de tweede helft. Na vier minuten leek de vlam in de pan te slaan. Uit een snelle ingooi van Marco van der Plas kwam de bal bij Piet van Duyn terecht. De ze zette met een prachtige schijn beweging zijn directe tegenstan der op het verkeerde been en haalde meteen daarna met rechts uit. Zonder een hand uit te kun nen steken, zag keeper Kleinjan de bal in de hoek verdwijnen 1-0. De toeschouwers, weer honder den, gingen er eens goed voor zit ten. Deze openingstreffer zou de basis kunnen zijn voor de zege. Maar de Vlaardingers toonden een opmerkelijke veerkracht. Nog geen twee minuten na de openingstreffer van Van Duyn mochten zij vier corners op rij ne men, waarvan slechts de vierde door Van Duivenbode kon wor den onderschept. In de vijfen twintigste minuut liet de overi gens goéd spelende Martin van de Plas zich misleiden door Peter van Veelen. Deze bereikte de ach terlijn en gaf een voorzet die door de totaal ongedekte Harry Boek- holt moeiteloos werd ingekopt. Beide teams zochten vervol gens de aanval, waardoor de wed strijd verder aan spanning won. Omdat de strijd even grimmig dreigde te worden, noteerde scheidsrechter Korbijn in de der tigste minuut achtereenvolgens Harry Boekholt en Kees Krayenoord. Ronald Wijnands van de Zwaluwen was dit duo in de eerste helft reeds voorgegaan na twee zware overtredingen. Hoewel het duel na de Vlaarding- se gelijkmaker een opleving ken de, bleven doelpunten uit. Na vier weken geen competitie te hebben gespeeld maakte Kat wijk zaterdagmiddag duidelijk het wedstrijdritme nog niet te hebben hervonden. Lagendijk hoopt na volgende week echter weer de beschikking te hebben over de nog één wedstrijd ge schorste Wim Guyt. De oefen- meester: "In de laatste zes wed strijden moeten we acht punten halen, dan is er niks aan de hand. Dat zal ook ons streven zijn". GERARD KUIJPERS FC Lisse FC Lisse is hard op weg om een unieke prestatie neer te zetten. In een uitwedstrijd, ditmaal tegen IJmuiden, behaalde de formatie van Wim Eilander weer de volle buit (0-3) waardoor het uit de acht uitbeurten van dit seizoen het maximale puntentotaal van 16 vergaarde. Dat Lisse nog geen kampioen is dankt het aan de zwakke prestaties in de thuis- beurten. Doordat de concurren ten dit weekeinde weer punten lieten liggen gaat de ploeg uit het bollendorp met nog vijf wedstrij den voor de boeg (waarvan drie uitbeurten) toch aan de leiding met een voorsprong van twee punten op Huizen. valslinie en besloot daarom de routinier Leo van Kampen op de rechtsbuitenplaats te zetten. Aan vankelijk leverde deze omzetting weinig resultaat op. De thuisclub startte namelijk scherp en dwong Lisse in de verdediging. Echte kansen deden zich echter niet voor. Toen Lisse zich halverwege de eerste helft hervond, stapelden de kansen zich op. Nadat een dia gonaal afstandsschot van Jan Broekhuizen goed gepareerd was door doelman Anton van Duin schoot Leo van Kampen uit de daar op volgende hoekschop 0-1 binnen. Aad de Roode kreeg vlak daarna een uitgelezen mogelijk heid om zijn team naar een veilige voorsprong te schieten, maar de blonde middenvelder miste. Nadat in de eerste minuut van het tweede deel een doelpunt van Marc Ens wegens duwen was af gekeurd, bouwde Lisse toch zijn voorsprong uit. Ens haalde zijn gram en beslisste met twee tref fers de wedstrijd. Eilander was na afloop vol lof over het spel van zijn ploeg. "De jongens geloofden in een goed resultaat en dat kon je aan hun spel zien. Als we deze vorm in de thuiswedstrijden kun nen etaleren dan is er voor ons geen vuiltje meer aan de lucht", aldus de Rotterdammer die on langs zijn contract voor nog een jaar verlengde.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17