De revanche van René de Graaf Docos wijst SVLV terug; herstel van WSB VUC verschalkt ook Lugdunum Weer dreun voor Roodenburg Meerburg volledig van slag bij RFC UVS herstelt zich met 0-2 zege bij Papendrecht MAANDAG 13 MAART 1989 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - In de zondagvierde- klasse A maakte Docos het Voorschotense SVLV met een 2-0 zege een illusie armer. WSB kende geen genade met SJZ: 1- 3. Beide winnaars verstevigden daarmee hun koppositie. VTL zakt onderin steeds verder weg na een 3-2 verlies tegen Roac. VIERDE KLASSE Docos - SVLV 2-0 In een sportief duel wist Do cos het spel aanvankelijk naar zich toe trekken. Na tien minu ten resulteerde dat in een fraaie openingstreffer van Ronald Hoogenboom, op goed aange ven van Erwin Klaassen 1-0. En kele minuten later leek SVLV- er Steef Roodakkers dé gelijk maker aan te tekenen, maar zijn schot ging naast. In de 25ste mi nuut knalde Docos spits Rob Reizevoort op de vuisten van doelman Rob Hannaart, Erwin Klaassen schoot vervolgens in de rebound beheerst de 2-0 bin nen. Na de thee liet Docos zich onnodig terugzakken op eigen helft. Wegens het gemis aan scherpte bij SVLV ontstond er echter weinig gevaar voor het doel van Docos doelman Wilf red Hensing. Slechts Jelle Raap en Steef Roodakkers waren en kele malen dicht bij de aanslui tingstreffer. De voor Erwin Klaassen ingevallen Peter Hoogenboom had in de slotfase de marge kunnen vergroten, maar zijn solo eindigde op niets. UDO - Unitas Leiden 2-0 De gehandicapte Oegstgees- tenaren mochten in deze aardi ge wedstrijd zeker niet klagen. Het hard werkende Unitas had de wedstrijd onder controle, maar wist het speeltuig niet ach^ ter de verdienstelijk keepende UDO-goalie Michel van Haaren te plaatsen. Na twintig minuten spelen verscheen de weer van zijn blessure herstelde Nico Le- febre alleen voor doelman van Haaren. Diens inzet dwarrelde echter naast het doel. Tien mi nuten voor de rust was het Ro nald de Jong die via een vrije trap de score opende: 1-0. Na de pauze slaagde het drukkende Unitas er ondanks goed spel niet in om de gelijkmaker aan te tekenen. Uit een aanval over rechts liet Frank Dofferhoff zien hoe het wel moest. Hij bepaalde met een diagonaal schot de eindstand op 2-0. SJZ - WSB 1-3 Een spannende wedstrijd, waarin de gasten al in de derde minuut op voorsprong kwamen. Bij een goede aktie van Paul Warmerdam mocht Theo Aan- hane de 1-0 in de touwen schie ten. Binnen de daaropvolgende tien minuten hadden zowel John Jansen als Theo Aanhaane WSB op een grotere voor sprong kunnen zetten, maar de preciesie ontbrak. In de 17de minuut kwam SJZ langszij via een mooi doelpunt van Carlo van Nierop, ingeluid door Joost Vink: 1-1. Een onnodige overtre ding van Ronald van der Poel contra Theo Aanhaane bood de bezoekers de kans om via een op aangeven van Ger van de Burg raak koppende John Jansen op 1-2 te komen. De genadeklap volgde een kwartier voor tijd toen de Noordwijkerhouters een bekwaam opgezette counter via Theo Aanhane en in de re bound Robert Marijnen tot de 1- 3 eindstand omzette. Alphen - Foreholte 1-2 De Alphenaren toonden slechts één helft karakter en hadden de nederlaag aan zich zelf te wijten. De vele kansen van onder anderen Marco de Beer (lat) ten spijt. Uit een cor ner bediende Mart van Elk in de 20ste minuut de vrijstaande Gijs Verweij op maat, die goed in schoot: 1-0. Vijf minuten voor de pauze kwamen de Voorhouters tegen de verhouding in op gelij ke hoogte, toen Ton Arroyo in een wirwar van spelers een snoeihard geschoten bal in de touwen joeg: 1-1. Dat een vroege treffer van Gerrit van der Berg (handsbal) door de 'scheids' werd afgefloten, deed het duel voor wat betreft Alphen als een nachtkaars uitgaan. De duister nis werd compleet toen Stan Ul- jee in de 70ste minuut voor 1-2 zorgde. Roac - VTL 3-2 Een verdiende zege voor de Rippers. Na een kwartier spelen lag een pass van Dick Roze- boom aan de basis voor een doelpunt van Per Veilbrief: 1-0. Fred van Haarlem verraste zijn ploeg in de 30ste minuut met een tegentreffer: 1-1. Uit een wegdraaiende cornerbal van Re- né Bisschop belandde het leder acht minuten voor de thee voor de voeten van Dick Roozeboom, die de niet attent reagerende VTL doelman Aad van Meurs het nakijken gaf: 2-1. Onnauw keurig spel van Roac ten spijt zette Per Veilbrief zijn ploeg in de 75ste minuut op 3-1. Een ei gen doelpunt van Zeff van Rui ten in de 82ste minuut (3-2) bracht de ROAC-winst niet meer in gevaar. LFC - Stompwijkse Boys 2-2 Beide ploegen hielden elkaar in het eerste part aardig in even wicht, zonder dat het tot veel doelkansen kwam. Het waren de Stompwijkers die in de 30ste minuut op voorsprong kwamen. Een goede kopbal van Sen Na- slomian belandde tegen de paal. waarna Sjaak Salm vanuit de re bound de 0-1 voor zijn rekening nam. In het begin van de tweede helft kenden de kanaries een goede periode. Vanuit een scrimmage tikte Michel Mejri in de 65ste minuut de gelijkmaker binnen: 1-1. Even later was het middels Mejri opnieuw prijs, toen deze een goede combinatie tussen Sjaak te Hennepe en Ties Sebrechts afrondde: 2-1. De gas ten herstelden zich goed van de ze tegenvallers, waarna Peter Bregman zeven minuten voor tijd op aangeven van Marcel van Es de verdiende 2-2 op het score bord bracht. Van Nispen - TYBB 2-1 De Zilkers zorgden in dit tref fen met de koploper voor een opmerkelijke prestatie. Vlotte combinaties leidden ertoe dat de ploeg in respectievelijk de tiende en de zeventiende mi nuut via Ruud de Klerk en Frits Klinkenberg aan een comforta bele 2-0 voorsprong kwam. Met het naderen van de rust kwam TYBB terug in de wedstrijd. Na dat de paal nog een treffer in de weg had gestaan, kreeg keeper Ed Smit vlak voor tijd het nakij ken op een kopbal: 2-1. In het tweede part had de thuisclub de wedstrijd redelijk onder contro le. Jeffrey Hagendoorn en René Ras misten zelfs nog de kans om de score verder op te voeren. Velzen - Hillegom 3-0 Na enkele gemiste kansen, met ondermeer een schot tegen de lat van Martin Veen, liet Hil legom zich verrassen door de snelle uitvallen van de thuis club. Vlak voor rust werd het 1- 0, waarna doelman Henk Peet- ers kort na de hervatting wegens een verdedigingsfout opnieuw het nakijken had: 2-0. De 3-0 vlak voor tijd was slechts een formaliteit Niet alleen de keeper, maar ook de rest van de Leidse formatie zinde na het échec in Voorburg op wraak. Papendrecht trof het dan ook niet om UVS in andere gedaante dan vo rige week tegenover zich te vinden op de hobbelige mat van Slobber gors. De thuisploeg kon niets afdin gen op de 0-2 nederlaag, waarmee UVS op de ranglijst goede zaken deed. "Hadden we vandaag verlo ren, dan waren we afgezakt naar de degradatiezone. Door deze winst kunnen we weer omhoog kijken. Winst of verlies maakte vandaag veel verschil", toonde Ruud de Groot zich ingenomen met de pun ten. René de Graaf vierde de 0-2 voor al als een overwinning op zichzelf. Het zelfvertrouwen van de doel man, afkomstig van zaterdagafde- lingsclub Hazerswoudse Boys, was na de uitglijder tegen Wilhelmus ge reduceerd tot nul. "Maar de enige manier om het vertrouwen weer te rug te winnen is spelen", wist De Graaf, "dus jk hoopte dat de trainer mij die kans wilde geven". Tot op luchting van de doelman gunde De Groot hem de revanche. Druk Eenmaal tussen de palen besefte De Graaf dat wéér een blunder hem de finitief in de vergetelheid zou wer- Verlies van SJC in laatste minuut NOORDWIJK - Ondanks een goede wedstrijd ging SJC in de laatste mi nuut met 2-3 ten onder tegen koplo per Tonegido. De Noordwijkse trai ner Jan Faas was ondanks de onver diende nederlaag te spreken over zijn ploeg: "Er is nu het positieve voetbal gespeeld, waar ik na het op treden van vorige week om ge vraagd had. De drie A-junioren wer den goed in de ploeg opgenomen, wat natuurlijk van belang is voor de toekomst". SJC, dat normaal gesproken de degradatie niet meer kan ontlopen, toonde zich gelijkwaardig aan lijst aanvoerder Tonegido. Van klasse- verschil was geen sprake, de beide ploegen hielden elkaar in een aan trekkelijk duel in evenwicht en het was slechts aan een bevlieging van Ferry Jansen te danken dat Tone gido met een 0-1 voorsprong de rust inging. Na een klein kwartier spelen veroverde Jansen de bal ter hoogte van de middellijn en trok dwars door het hart van de SJC verdedi ging, waarna hij zijn fraaie solo be heerst afrondde. Enkele minuten la ter liep SJC opnieuw schade op, toen Peter Marijnen met een lelijke enkelblessure het veld moest verla ten. SJC liet zich door de tegenslagen niet van de wijs brengen en het ver overde in de tweede helft uitsteken de kansen op de gelijkmaker. Juist toen het offensief van de thuisclub wat wegebde leed Tonegido balver lies, de bal werd meegegeven aan Herman Oude Veldhuis, de 16-jari- ge vervanger van Peter Marijnen, die de onverwachte mogelijkheid benutte: 1-1. Met nog een kwartier te spelen ontwikkelde de strijd zich tot een echte thriller. SJC kwam op voorsprong toen Jos Alders met een vrije trap Jan van der Berg in het strafschopgebied bereikte, die de bal voor de voeten van de aanstor mende Alders kopte: 2-1. Met een fraai afstandsschot trok Jack van Lochum de zaken voor Tonegido weer recht. In de slotminuut toonde Tonegido zich slagvaardiger toen de SJC verdediging in de fout ging. Robert-Jan Kruisland profiteerde: MIEP VROONHOF pen. "De druk was daarom ver schrikkelijk groot", meldde de poortwachter naderhand. "Tijdens de eerste helft was ik m'n zenuwen nauwelijks de baas, maar in de tweede helft voelde ik mij weer de oude worden. Ik ging weer praten en dat is meestal een teken dat het goed zit". In de slotfase van het duel be hoedde de schlemiel van vorige week met een aantal schitterende reddingen UVS voor een tegentref fer en leverde daarmee een bijdrage in de uiteindelijke 0-2 zege. "Het succes had ik broodnodig", toonde De Graaf zich tevreden over zijn op treden. Niet alleen de goalie, maar de ge hele Leidse ploeg kon tevreden om kijken naar de ontmoeting met de rivaal uit het verre verleden. Met de aanwezigheid van het vorige week afwezige drietal Hans van Leeu wen, Hans de Kruijs en Mario Faber toonde UVS zich veelzijdig, agres sief en vooral zelfverzekerd. Met na me Mario Faber deed de afwezig heid van de geschorste Marcel Valk (twee wedstrijden schorsing) volle dig vergeten en toonde daarmee en passent aan dat Ruud de Groot kan putten uit een voorraad talentvolle spelers. Die, zo leerde het duel met Wilhel mus vorige week, niet elke week op scherp staan en zich soms te buiten gaan aan persoonlijke fouten. Giste ren evenwel toonden alle elf spelers zich bereidwillig en dan is UVS tot veel in staat. Naast Mario Faber ont popte zich Rick van Dijk als uitblin ker binnen de Leidse ploeg. De 20- jarige Voorhouter, die momenteel zijn dienstplicht vervult, speelde als linksback de toch niet ongevaarlij ke Sjaak van Giersbergen volledig uit de wedstrijd en bediende daar naast de voorwaartsen Van Leeu wen en De Kruijs van bruikbare bal len. Voor Papendrecht was er met na me voor de pauze weinig eer te be halen. Nadat eerder Léon Meijs van dichtbij had gefaald, kopte voor stopper Fred Filippo in de 23ste mi nuut raak uit een vrije trap van Mar cel Tolsma. UVS maakte na die ver diende voorsprong nu niet de fout het accent op de verdediging te leg gen en hield de tegenstander van het doel af. Pas in de laatste minu ten voor de pauze hield Papend recht de schijn op om nog wat aan de achterstand te doen, maar de aanvalsopzetten waren te simpel en een prooi voor de door Henry Pouw geleide defensie. Drie minuten na het intermezzo was de strijd beslist, nadat de aal- vlugge Gerry Jansen de bal na een pass van Faber langs de kansloze goalie Verberkmoes had getrans porteerd: 0-2. Papendrecht probeer de de druk op het UVS-doel met 'lange halen' te verhogen, maar de Leidse defensie kwam niet echt in de problemen. De twee kansen (Pe ter Bouw) die de équipe van André Wetzel (volgend seizoen trainer van Wilhelmus) zich in de slotminuten verschafte, werden bekwaam ver werkt door de weer opgebloeide Re né de Graaf. "Voor die jongen ben ik echt blij, dat het zo is gelopen. In de eerste helft had ik nog m'n twij fels, maar in de tweede helft heeft-ie het goed gegaan", complimenteer de De Groot de 'zondaar' van vorige week. ROB ONDERWATER VUC-doelman Marijn Mokveld bezweert het gevaar van de inkomende Lugdunum-spits Frans Sjardijn. Martin van Kins (midden) en de Haagse aanvoerder Cor Buytelaar kijken toe. (foto Loek zuydorduin) LEIDEN - Ook Lugdunum moest eraan geloven. Werd vorige week Roodenburg door de Haagse middenmo ter VUC met 5-1 verslagen, gisteren was het de beurt aan Lugdunum dat in de laatste minuut het hoofd in de schoot moest leggen. Ver oorzaker van het verdriet was Michel Schouten, de spits die tegen de Rijsber- gen-brigade goed voor vier treffers. De 0-1 nederlaag was vooral sneu voor Ton de Rooy, die tegen zijn ge vaarlijke Haagse opponent een ge concentreerde en dus sterke wed strijd speelde. Schouten vocht met de Leidse voorstopper interessante duels uit en het siert De Rooy dat hij geen enkele grove overtreding no dig had om de Hagenaar af te stop pen. Bovendien leek Lugdunum van het lesje dat Roodenburg heeft gekregen iets geleerd te hebben door een echte laatste man te poste ren in de persoon van de zwaarlijvi ge Cees van Tongeren. Daardoor had het Haagse spel niet de diepte die nodig was om snelle spitsen als de al reeds genoemde Schouten, Marcel Vissers en Jelle Feenstra te lanceren. VUC, dat met de terugkeer van Feenstra en libero Hans Schellevis punt op punt pakte, toonde zich minstens de evenknie van de ploeg van trainer Hennie de Klerk. Er ont rolde zich een vrij evenwichtige strijd voor de ogen van het 600 kop pige publiek waarbij de kansen over en weer werden gecreëerd. In de eerste rondgang kreeg Frans Sjardijn een aardige kans aangebo den toen Edwin Verhoogt een knap pe pass door het centrum losliet. Sjardijn kwam op de goed uitgeko men doelman Marijn Mokveld ech ter een net een stap te kort. Voor het overige kwam het Leidse gevaar van de bedrijvige Martin van Kins, die het met name van afstand pro beerde maar waarop Mokveld steeds het juiste antwoord had. Volgens De Klerk ontbreekt het Lugdunum aan kracht om de kan sen in doelpunten om te zetten. "We hebben voorin onvoldoende kracht om de zaak af te maken". Aan Haag se kant kreeg Vissers nog twee aar dige mogelijkheden maar bij de eer ste kreeg hij niet voldoende ruimte om uit te halen en bij de tweede mis te zijn schot in de diagonaal de juis te richting. Intussen stapelden de misverstanden tussen in de frontli nie tussen Harm de Vos, Cees Schouten en Fred van der Kaay zich op. Een gevolg waarschijnlijk van de taktiek van de Haagse trainer Rob Jansen die met een versterkt mid denveld de Leidse aanvallen pro beerde te ontregelen. Vlak na rust liet de Haagse ooievaar een uitgele zen kans liggen om het Leidse pol derkikkertje smakelijk op te peuze len. Na een verdedigingsfout van Mohammed Ait El Houssi kon Feenstra doorstoten en een gevaar lijke voorzet loslaten op de inko mende Michel Schouten. Er on stond voor het doel Wim Eradus een ware scrimmage waarbij de Leide- naars blij mochten zijn dat arbiter Van Ham affloot voor hinderen van de doelman. Daarna schitterde Era- dus nog een keer door een knal van Feenstra uit de bovenhoek te pluk ken. De beste kans voor Lugdunum in de tweede helft was voor Sjardijn die, na een verre pass van Cees Schouten en op aangeven van Ver hoogt, net iets teveel uitgleed om Mokveld serieus te bedreigen. De wissel van Ton van der Veer voor Joop Heymans in de 69e minuut be tekende een meer aanvallend inge steld VUC. En met succes, want pal voor het verstrijken van de tijd le pelde Schouten de bal op het hoofd van Michel Schouten die daarop Eradus kansloos liet (0-1). Waarmee Lugdunum de kampioensaspiraties in de ijskast kan zetten en uit moet kijken niet weg te glijden in het grij ze middenmoot. Daar is De Klerk echter allerminst bevreesd voor. "Dit was een incident", is hij over tuigd. "We zijn niet weggespeeld. Zaak is nu het vertrouwen terug te winnen en ons te richten op de mid denmoot". RUUD PATTIAPON LDWS-Alblasserdam: 1-1 Alblasserdam was niet met offen sieve bedoelingen naar Leiden ge komen. Hoewel LDWS gretig de aanvallende rol op zich nam, slaag den de bezoekers er uitstekend in om de nul stand vast te houden. Zij hadden daarbij, halverwege de eer ste helft wel de hulp van de scheids rechter nodig, die een treffer van Wim de Roo ten onrechte wegens buitenspel afkeurde. Ook in de tweede helft liep LDWS weer ver geefs storm en kwam tegen de spel- verhoudingen in op achterstand door een eigen doelpunt van Dick Marée, die een bal onhoudbaar voor Marcel van Leeuwen in de kruising kopte. In blessure tijd plaatste Wil Akerboom een vrije trap op het hoofd van Hassan Vervoorn, die de verdiende gelijkmaker binnenkop te. RFC-Meerburg: 6-0 Behalve een goed keepende Peter van der Heijden had Meerburg to taal geen verweer tegen de snel uit gevoerde aanvallen van RFC. Imro Goedkoop omspeelde al na drie mi nuten spelen Hein van Heek en zet te de thuisclub op 1-0. Twintig mi nuten lang hield Meerburg zich daarna staande dankzij de onverzet telijkheid van Peter van der Heij den, maar er werd steeds eerder bal verlies geleden en aan opbouwend werk kwamen de Meerburgers nau welijks toe. Toen scoorde Olaf Han sen de overmijdelijke tweede tref fer voor RFC, dat daarna naar harte lust de score kon uitbouwen. Nog voor de rust liep Imro Goedkoop de Meerburger verdediging eruit en bracht de stand op 3-0. Een aange slagen Meerburg moest in de twee de helft nog drie treffers aan RFC toestaan, waarvoor Imro Goedkoop (2x) en Jerry de Groot tekenden. FC Lisse-Gouda: 0-3 Gouda ving de tegenstander koel tjes op en kwam met een schaarse uitval gelukkig op voorsprong toen Paul Pijpers de bal over zijn eigen doelman Van Berkel kopte. De kop lopers konden zich daarna tot het counterspel beperken, waarin zij zich zoals zo vaak weer de ware meester toonden. Nog voor rust slaagde Gouda erin de spelopbouw van FC Lisse in een vroeg stadium te onderbreken en de tegenstoot werd door de trefzekere Peter Sauessig afgerond, waarna FC Lis- se in de tweede helft nog een keer op een vrijwel identieke wijze afge troefd werd. LEIDEN - Roodenburg heeft de klap van vorige week nog niet verwerkt. Na de bij VUC opgelo pen knock-out, werden de Lei- denaars gisteren in Voorburg weer tegen het canvas geslagen. Hoewel de ploeg uiterst defen sief ingesteld in het veld ver scheen, slaagde Roodenburg er niet in de begeerde nul vast te houden. Tien minuten voor het einde voltrok Voorburg het 1-0 vonnis met een fraai doelpunt van Jan Vink. In twee weken vergooiden zo wel Roodenburg als Lugdunum een fraaie klassering op de rang lijst. Inmiddels hebben vier ploegen minder verliespunten dan de twee Leidse teams: To negido, SFC, Rijswijk en Voor burg. Met nog tien wedstrijden te spelen is nog alles mogelijk in de top, maar in deze loodzware tweede klasse dreigt na twee ne derlagen net zo zeer het ver krampte degradatievoetbal. Roodenburg treft thuis de on derste helft van het klassement en kan dan de simpele punten pakken, het uitprogramma ziet er echter zorgwekkend uit: To negido, SFC en Lu gdunum. Toch zou het voor Roodenburg buitengewoon welkom zijn als het kampioenschap alsnog uit de hemel komt vallen. Iedereen is het er in deze klasse immers over eens dat het elftal van Rijs- bergen aardig kan voetballen en de tegenstanders stellen zich daar op in. Aanvoerder Marcel van der Burg: "We hebben het iedere week zwaar en in de wedstrij den, waar er ouderwets stevig moet worden gespeeld komen we tekort. In de tweede klasse red je het niet met alleen voet ballen. Soms moet er uit een an der vaatje worden getapt. Waar schijnlijk zouden we in de eerste klasse beter uit de voeten kun nen, omdat je daar veel meer voetballende ploegen hebt. Maar het is de vraag hoe we dit tweede verlies verwerken". De allesoverheersende ge dachte bij de Roodenburgers was het vasthouden van de nul. Laatste man John Verschoor, die gewoonlijk bij balbezit mee opschuift, bleef de hele partij achterin hangen. Dit slot op de deur had een punt veilig moeten stellen, het mocht echter niet zo zijn. Offensief Tien minuten voor tijd verslikte Rob Pret zich in een bal, waarna de snelle Voorburgse spits Jan Vink zich met een een-twee-tje vrij voor de keeper speelde en de bal in de kruising schoot. Roodenburg kreeg zowaar nog de kans gelijk te maken. Het wanhoops-offensief bracht Ro nald Jansen een minuut voor het eindsignaal in ieen riante po sitie. Hij schoot echter tegen het been van de Voorburgse doel man op. In deze typische 0-0 wedstrijd creëerden geen van beide partijen veel kansen. Voor rust had Van der Burg twee mo gelijkheden op aangeven van Jansen, na rust gebeurde er nau welijks iets, afgezien van het enige doelpunt. REMMELT OTTEN PAPENDRECHT - Vorige week nog de gebeten hond, gis termiddag de gevierde man. Na Wilhelmus-UVS (4-1) leek de conclusie gerechtvaardigd dat doelman René de Graaf zijn langste tijd in de Leidse hoofdmacht zou hebben ge had. Drie afgrijselijke blunders waren immers het directe gevolg van een uiterst pijnlijke nederlaag tegen de Voor burgse rivaal. Maar tot verrassing van de Leidse 'kenners' kwam de naam van Chris Hoogeweij, de logische vervan ger, gisteren niet voor in de opstelling van UVS tegen Pa pendrecht. Trainer Ruud de Groot gunde na rijp beraad De Graaf revanche en kreeg achteraf geen spijt van die keuze. LEIDEN - Derdeklasser LDWS voorkwam met de gelijkmaker in de laatste minuut dat de ploeg van trai ner Vermeulen de onderste plaats van het bezoekende Alblasserdam moest overnemen: 1-1. Meerburg was totaal van slag af tegen RFC en werd met 6-0 nog dieper in de degra datie zorgen gedrukt. FC Lisse liet zich door Gouda met 0-3 aftroeven en slaagde er zodoende niet in de spanning in de top van de ranglijst terug te brengen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15