Feyenoord haalt bakzeil in Limburg Voortreffelijke generale AC Milan Spelers Pisa 'gegijzeld' Positie van Blok wankelt i ES1I Roeiwinst voor Asopos Staldng deert Xerxes niet «VER DE GRENZEN' PAGINA 14 SPORT MAANDAG 13 MAART 1989 PISA (GPD) - Alsof het een gij zeling betrof, zo werden de spe lers van Pisa, onder wie Mario Been, gisteren na het teleurstel lende 1-1 gelijke spel tegen me de-degradatiekandidaat Lecce per bus afgevoerd richting Vol- terra. Voorzitter Romeo Anco- netani was ziedend van woede. Hij had zijn trainer Bolchi op staande voet ontslagen, de lei ding aan de hulptrainer overge geven en de spelers, die nauwe lijks tijd hadden om van hun vrouwen afscheid te nemen, naar het Toscaanse bergdorp weggezonden, om daar voor straf de hele week in afzonde ring te blijven ter voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen AS Roma komende zondag. „We hadden moeten winnen tegen Lecce, maar dit slaat echt alles", liet een verbouwereerde Mario Been gisteravond vanuit het plotseling opgeslagen trai ningskamp weten. „In de rust, toen we met 1-0 achterstonden, was de voorzitter al tekeer ge gaan. Na de wedstrijd kwam ik pas een uur later in de kleedka mer omdat ik de dopingcontrole moest ondergaan. Iedereen was triest. Toen ik de trainer vroeg wat er aan de hand was, vertelde hij me dat hij was ontslagen", al dus de Rotterdammer, die met zijn ploeg de voorlaatste plaats in de Italiaanse serie A inneemt. De geldschieters van RKC heb ben het functioneren van trainer Ger Blok openlijk ter discussie gesteld. Naar aanleiding van de povere resultaten in de afgelo pen weken spraken de sponsors zich zaterdagavond uit voor een onmiddellijke terugkeer van Leo van Veen, tot vorig seizoen oefenmeester van RKC en on langs door VW de laan uitge stuurd. Het bestuur zegt de me dedeling voor kennisgeving te hebben aangenomen. Ook tussen Blok en de spe lersgroep botert het niet. Giste ren tegen Ajax moest Ad van de Wiel om disciplinaire redenen op de reservebank plaats ne men. Volgens aanvoerder Leo van der Eist, die met zijn ploeg genoten zaterdag sprak over de positie van Blok, staat de spe lersgroep nog steeds achter de trainer. Blok, wiens contract na dit seizoen afloopt, bevestigde gis teren na de vierde nederlaag op rij dat er in Waalwijk driftig aan zijn stoelpoten wordt gezaagd. „Maar dat gebeurt door buiten staanders. Pas als het bestuur in actie komt, ga ik me echt zorgen maken". Vonk blijft drie jaar bij Twente Ronald Spelbos is de belang rijkste kandidaat voor de func tie van tweede trainer bij FC Twente. De vorig jaar voor top voetbal afgekeurde ex-Ajacied moet een belangrijk deel van de trainerstaken overnemen van Theo Vonk, die voor een periode van tenminste drie jaar de op volger wordt van Kees Rijvers als technisch directeur. Vonk had in Enschede nog een doorlopend contract tot me dio volgend jaar. FC Twente had die verbintenis graag met vier of vijfjaar willen verlengen, de ex- trainer van Sparta gaf echter de voorkeur aan een looptijd tot ju li 1992. In Enschede krijgt Vonk de volledige technische verant woording en wil hij zich pas in de tweede helft van de week gaan bezighouden met de trai ning. Daarnaast blijft hij ook de coachiqg doen. Van Marle niet herkiesbaar? Jo van Marle overweegt zich niet herkiesbaar te stellen als voorzitter van de KNVB. Hij doet dit om gezondheidsrede nen. Van Marle onderging vorig jaar een open hartoperatie. In het ziekenhuis werd hem ver teld dat hij al eens eerder een stil hartinfarct had gehad. Van Marle: „Zo'n waarschu wing leg je natuurlijk niet zo maar naast je neer." Bij de bondsvergadering in juni zal hij laten weten of hij al dan niet be schikbaar is voor een nieuwe pe riode van drie jaar. „Ik heb er dan bijna 35 jaar opzitten." Van Marle ontkende met klem dat zijn beslissing iets te maken zou hebben met de insi nuatie dat hij bij het EK per abuis naar hem toegestuurde toegangskaarten voor eigen ba te zou hebben aangewend. Van Marle (64) is momenteel 33 jaar bestuurslid van de KNVB. DELFT Hoewel de Heineken- Roeivierkamp en de Head of the Ri ver algemeen aangemerkt worden als de opening van het roeiseizoen, vinden eerder in de regio al de eer ste wedstrijden plaats. Het afgelo pen weekend werden op de Schie bij Delft de door Proteus-Eretes ge organiseerde Winter-wedstrijden gehouden. Zowel aan het aantal deelnemende roeiers als aan de kwaliteit van de ploegen was goed te zien, dat er deze winter onafge broken op het water kon worden ge traind. Het .meest interessante nummer vormde de mannen vier met stuur man, waarin de Varsity-vieren van Laga (Delft) en Triton (Utrecht) el kaar over het vijf kilometer lange SITTARD (GPD) - Rob Jacobs piekert er niet over op korte termijn het mes te zetten in zijn elftal. De tweede achtereenvolgende neder laag (1-0, doelpunt Jalink) op Lim burgse bodem de zevende dit sei zoen is voor Feyenoords oefen- meester vooralsnog geen reden drastische wijzigingen aan te bren gen. „Ik ga verder met deze ploeg, die duidelijk moeite heeft met scoren, maar bij vlagen heel goed speelt", wees Jacobs bij voorbaat elke vorm van kritiek van de hand. Deson danks beseft hij dat het handhaven van een aantal vaste krachten moei lijk wordt, indien Feyenoord er op korte termijn niet in slaagt een eind te maken aan de teleurstellende prestaties en verder blijft dalen op de ranglijst. Rob Jacobs zou er geen bezwaar tegen hebben gehad, als de grafici het werk nog niet zouden hebben hervat en de kranten de smadelijke nederlaag derhalve niet konden brengen. FC Twente handhaafde door de nederlaag van Feyenoord de derde positie op de ranglijst, door in Rot terdam gelijk te spelen tegen Spar ta, 1-1. De plaatsen van FC Twente en Feyenoord, die recht geven op deelneming aan de UEFA Cup, wor den echter op hun beurt ook weer bedreigd. Bijvoorbeeld door Roda JC, dat evenals Fortuna Sittard weer wat dichterbij de subtop kwam. Roda, dat woendag op eigen veld tegen Scredets een achter stand (2-1) moet zien weg te werken, won vrijdag al bij PEC (0-1). Gronin gen, dat ook nog een rol speelt in de strijd om de „Europese tickets" haalde een punt weg bij Den Bosch, 1-1. VW won voor de tweede keer in dit seizoen, maar blijft met afstand onder aan de ranglijst. De Venlose ploeg, zonder de ontslagen trainer van Veen, versloeg in de Koel FC Utrecht. 2-1. Volendam wordt van subtopper eveneens degradatie-kandidaat. De formatie van de Dijk verloor op nieuw, dit keer op eigen veld van MW, 1-2. De Maastrichte ploeg on derstreepte andermaal bezig te zijn aan een opmars, sinds verdediger Brandts het team kwam versterken. Willem II en Haarlem tenslotte deel den de punten (1-1), in een duel zon der franje en met een doelpunt van Leidenaar Wout Holverda, zijn achtste van dit Eerste divisie Excelsior maakt moeilijke tijden door. Na de nederlaag van vorige week tegen FC Den Haag heeft de op rechtstreekse promotie azende Rotterdamse club zaterdag bij Cam- buur opnieuw een misstap begaan. De Rotterdammers gingen in Leeuwarden met 0-2 onderuit. Tien minuten voor tijd kreeg spits Mi chel van Wattum van arbiter O ver- kleeft zijn tweede gele kaart, waar door hij vroegtijdig de kleedkamer moest opzoeken. Vitesse handhaafde de koppositie door thuis de met zorg tegenoet ge ziene wedstrijd tegen Go Ahead Wout Holverda. Eagles te winnen. Jurrie Koolhof was de matchwinner. FC Den Haag bleef tegen DS doorgaan met win nen. Het werd een zwaar bevochten 2-1. Van der Laan maakte diep in de tweede helft het winnende doel punt. AMSTERDAM (GPD) - De aanwezigheid van een leger hyena's langs de lijn doet Ajax geen goed. De jacht op diverse spelers, ingezet door al dan niet officiële stroman nen, geldwolven, geruchten freaks en makelaars, heeft de onrust aangewakkerd en de ploeg uit balans gebracht. Slechts doordat RKC zo mo gelijk nog meer interne pro blemen heeft op te lossen, kon Ajax gistermiddag na vijf duels weer eens lachen: 3-2. Het lachen zal Ajax, duidelijk uit vorm, wellicht aanstaande woens dag in het cruciale bekerduel tegen FC Groningen al vergaan. Spitz Kohn wees de dans om een aantal van zijn spelers aan als hoofdoor zaak voor de matige tot zeer matige verrichtingen tegen RKC. De be langstelling van Toulon voor Van 't Schip en Rob Witschge, de perike len rond Roy en de teleurstelling die Menzo, buiten de boot van het Ne derlands elftal gedropt, de afgelo pen week moest incasseren, hebben Ajax het hoofd op hol gebracht. Wolken Van bovengenoemd viertal liepen gisteren alleen Roy, en in mindere mate Menzo, niet met hun hoofd in de wolken. Menzo verbond aan zijn optreden tegen RKC de conclusie dat hij weer een opgaande lijn te pakken heeft en Roy maakte in een klein halfuurtje duidelijk waarom hij zelfs tot in Italië toe likkebaar dend wordt gevolgd. Het 19-jarige wonderkind maakte voor de zoveel ste maal duidelijk dat hij recht heeft op een basisplaats. Gisteren loste Roy Van 't Schip, bepaald niet de slechtste Ajacied, af, en mocht de falende Rob Witsch ge blijven staan. Die wissel, plus de bruuske wijze waarop het elftal ver volgens werd omgegooid, bewees dat ook het technisch duo Kohn- /Van Gaal, geplaagd door een reeks blessures en een voorlopige schor sing van Pettersson, de kluts mo menteel kwijt is. Namens Ajax liet directeur Arie van Eijden nog eens weten dat een overgang van Roy, wiens contract met Ajax nog twee jaar doorloopt, naar PSV „absoluut onbespreek baar" is. Van Eijden heeft dit colle- *Met een subtiel tikje zorgt Aron Winter (tweede van linksvoor de eerste treffer v loos. Stanley Brard, Adri Bogers en Rob Witschge (vlnr) zijn toeschouwers. ga Ploegsma van PSV afgelopen dinsdag na de KNVB-vergadering in Zeist nog eens fijntjes laten we ten. „Een contract is een contract", vindt Van Eijden. „PSV zal van Roy afblijven. Met ons valt er op dit punt niet te onderhandelen, zelfs niet als er geweldige bedragen worden ge boden. Vijf miljoen? Nee, zelfs daar voor laten we 'm niet gaan". Anders ligt de zaak met Rob Wit schge, wiens vervanger al het hele seizoen klaar staat. Een vette Fran se bankoverschrijving komt Ajax uiterst goed van pas en Van Eijden meldde dat een overgang van Wit schge, in het bezit van een doorlo pend contract, „bespreekbaar" is. De kans dat Van 't Schip eveneens naar Zuid-Frankrijk verkast, is be duidend kleiner. De rechterspits heeft weinig trek uit Amsterdam te vertrekken. Bovendien heeft Ajax voor zijn positie nauwelijks vervan gers achter de hand. Toulon, in Nederland vertegen woordigd door de Amsterdamse le raar Frans Peter van de Rijt, hoopt deze week zijn slag te kunnen slaan. De onderhandelingen met Ajax werden opgeschort tot na de burge meesters-verkiezingen in Toulon. Dit omdat de (financiële) toekomst van de Franse middenmoter in hoge mate afhangt van de vrijgevigheid van de burgervader. Toulon zou be reid zijn zes miljoen gulden op te hoesten voor de Amsterdamse vleu gelspitsen. Overigens lopen na dit seizoen alleen de contracten van Mühren, Winter, Scholten, Blind en Doesburg af. Ajax maakt zich vooralsnog meer zorgen over het bekerduel tegen FC Groningen. De ploeg ziet huizen hoog tegen het karwei op, temeer daar hét meespelen van Stefen Pet tersson uiterst onzeker is. De Zweed, tegen Roda JC uit het veld gezonden, werd de afgelopen week slechts voorlopig geschorst omdat er procedurefouten zijn gemaakt. De wedstrijdformuleren van het du el tegen Roda zouden verkeerd zijn ingevuld. Met wat Van Eijden „een juridisch steekspelletje" noemde, hoopt Ajax vanavond in Zeist de tuchtcommissie in verwarring te brengen. Het meespelen van Pet tersson tegen PSV wordt van veel minder belang geacht. Tegen RKC werd Pettersson no de gemist. Vervanger Bergkamp scoorde als spits een dikke onvol doende hij niet alleen trouwens en Ajax moest het bij de doelpun- tenproduktie van twee middenvel ders hebben. Aron Winter, lange tijd uit vorm, zette Ajax al na drie minuten op voorsprong (intikkerlje na een corner van Van 't Schip) en herhaalde dat, koppend, 39 minu ten later na opnieuw een knappe voorzet van Van 't Schip. Het prach tige doelpunt van Jonk (3-1) bracht geen rust teweeg in de Amsterdam se gelederen, zoals Schapendonk, die ook de gelijkmaker al voor zijn rekening had genomen, tot zijn gro te genoegen ervaarde (3-2). Cees Schapendonk had Ajax, on- gecontreerd en laks, na dé pauze nog meer schrik kunnen aanjagen. De kleine spits, een plaag voor Ver- kuijl, maaide echter eerst over de bal heen om vervolgens te constate ren dat Menzo het keepen nog niet verleerd is. Ajax stelde daar slechts een serie naar meer smakende pas seerbewegingen van Brian Roy te genover. PAUL ONKENHOUT MILAAN (GPD) - Een paar dagen voor de uiterst belangrijke tweede kwart-finalewedstrijd tegen Werder Bremen, heeft AC Milan een gene rale repetitie gegeven die tijdens de uitvoering nauwelijks te evenaren lijkt. Met bij vlagen perfect offen sief-agressief voetbal speelde het Juventus met 4-0 volkomen weg en kent het slechts in een te groot opti misme zijn grootste tegenstander voor woensdagavond. Dan zal een serieuze poging ondernomen wor den om voor het eerst sinds 20 jaar weer de halve finales van het Euro- pa-Cup-I-toernooi te bereiken. „Wanneer we met deze agressie, deze overtuiging spelen, zou ik niet weten wat er nog fout zou kunnen gaan", zei Ruud Gullit na afloop. „Het moreel is ongelooflijk hoog met het oog op komende woensdag, maar we zullen wel goed ons hoofd moeten gebruiken". De aanvoerder van Oranje, die na een half seizoen vol blessure-ellen- de net op tijd voor de internationale aspiraties van zijn club zijn top vorm weer heeft bereikt, noemde het Milan van gisteren nog beter dan dat dat vorig seizoen. „Het was de beste wedstrijd die we ooit heb ben gespeeld", zei hij. „Bij Napoli speelden we vorig jaar bij vlagen fantastisch, maar Juventus hebben we, afgezien van de eerste minuten, constant vastgezet. We hebben de hele wedstrijd gecontroleerd en geen kans weggegeven". traject n\É»ar weinig toegaven. De Delftse vier, met aan boord Seoul- ganger Tjark de Vries en de lichte international Daan Boddeke, was uiteindelijk slechts vier seconden sneller dan de Triton-vier, waarin op de twee-plaats Johan Leutscher uit de Olympische vier zonder stuurman. Njords "Oude Vier" had zich dit weekend opgesplitst in de twee tweetjes. Het slagenpaar Hans Marten Haselbag en Jurrien Oggol werd derde achter de winnende lichte roeiers Emke en De Regt. Tweede werd de helft van de Triton- vier, Waalwijk-Leutscher. De on derlinge verschillen waren gering. De beide boegen van de Njordvier, Elzenga en Janzen, werden op een halve minuut zevende. Als vier zal de Leidse studentenploeg volgend weekend optreden in Seneffe (Bel gië), waar een race over tien kilome ter wordt gehouden. In de lichte twee zonder stuurman zegevierden de langzamerhand zeer ervaren Bart de Bruyn van Asopos-de Vliet en Mans van de Vendel (De Laak). In de lichte skif werd Njordskif- feur Elzard Schipper tweede achter Pepijn Aandewijn van Willem III, die kort tevoren had ontdekt dat hij in de lichte categorie kon starten. JAN KLERKS Daarmee was de voor Italië ieder halfjaar weer historische strijd tussen twee ploegen die samen 33 nationale titels, zeven Europa Cups en twee Wereldbekers hebben ge wonnen aardig gekenschetst. Milan, dat totaalvoetbal predikte, gekenmerkt door opkomende mid denvelders en verdedigers, snelle combinaties en technische hoog standjes, en herinneringen opriep aan het Nederlands elftal van 1974. Tegen Juventus, totaal onmachtig, dat al in de rust zijn nieuwe spelma ker Zavarov gedesillusioneerd in de kleedkamer achterliet en vanaf de inmiddels al zesde positie in de Ita liaanse Serie A kan terugkijken op de gouden periode aan het begin van decennium. Naast het dominerende optreden van Ruud Gullit, die als tweede spits twee goals voorbereidde en la ter als middenvelder het spel nog meer naar zich toe trok, vielen ook de beide andere Nederlanders posi tief op. Frank Rijkaard haalde als voorstopper weer het niveau dat hij aan het begin van dit seizoen weke lijks ten toon spreidde foutloos in de defensie en bepalend in de op bouw terwijl Marco van Basten zijn eerdere, vaak wat wisselvallige prestaties verre overtrof. Hij brak, na voorbereidend werk van Ruud Gullit, al na twaalf minuten de score open voor Milan via het been van Tricella, die daardoor de goal op zijn naam krijgt - had net als Gullit een aandeel in het tweede doelpunt, van Evani, en trof drie keer Juventus- doelman Tacconi op zijn weg. Tac- coni moest weliswaar nog twee keer buigen voor invaller Mannari, maar met die acties voorkwam hij dat Ju ventus in cijfers de grootste afgang sinds jaren zou beleven. „Als je zo blijft spelen, dan ben je aardig bezig om een Europa Cup te winnen", sprak Van Basten. „We moeten woensdag maar van één ding uit gaan: onze eigen kracht". NIEUWENHOORN (ANP) - Met een gelegenheidselftal van spelers uit de A- en B-selectie is Xerxes er gisteren in geslaagd tegen Nieuwen- hoorn één punt te halen (1-1). Grote uitblinker was oud-betaald voet baller Hennie Michielsen, die als libero een foutloze wedstrijd speelde. Michielsen is tegenwoordig bestuurslid bij Xerxes en komt normaal gesproken in het vierde elftal uit. Het bestuur van de zondag eersteklasser (West II) zette afgelopen week trainer Jan Verhoeven op non-actief en dat pikte de spelersgroep niet. Zeven voetballers weigeren voor Xerxes te spelen, zolang het ont slag van Verhoeven niet wordt ingetrokken. Het bestuur beraadt zich deze week over de spelersstaking. DUITSLAND HAMBURG (ANP/GPD) - De top per in de Bundesliga tussen Bayern München en HSV gaf te leurstellend spel te zien. De thuis club werd slechts gevaarlijk op de momenten dat de Hamburgse doelman Golz van zijn onzeker heid blijk gaf. Wegmann profi teerde in de 58ste minuut. Het was zijn elfde doelpunt van het seizoen. Bayern bleef zodoende voor de 21ste achtereenvolgende keer ongeslagen. De oefenmeester was deson danks niet geheel tevreden. „Zo wel mentaal als voetbaltechnisch hebben we het in de eerste helft af laten weten. In de pauze heb ik mijn stem wat meer moeten ver heffen dan ik gewend ben. Daar na hebben we agressiever ge speeld. Op basis daarvan vind ik de zege verdiend." Arie Haans' VFB Stuttgart won de 157 ste derby tegen Stuttgarter Kickers, dat daardoor verder in de degradatie-zorgen werd ge drukt. De doelpunten kwamen op naam van Walter en Sigurvins- son. Een paar dagen voor de twee de Europa Cup-wedstrijd in Spanje tegen Real Sociedad, waar de Westduitsers een minimale voorsprongen verdedigen, was van voetbal van niveau geen spra ke. Alleen international Buchwald toonde zich een be kwaam verdediger. Het duel werd ontsierd door veel overtre dingen. Bayer Leverkusen werd vooral in de eerste helft afgetroefd. De ploeg van Michels keek bij rust tegen Borussia Dortmund tegen een 0-2 achterstand aan. De thuis club speelde in die fase sterk. Breitzke en Mill zetten Lever kusen op achterstand. De Ko- reaan Tscha scoorde tegen. Mi chels sprak van een spannend du el. „Het was zelfs zenuwslopend. Wat wij voor rust hebben laten zien was teleurstellend. In de tweede helft heeft mijn ploeg zich goed hersteld. Helaas was het toen te laat." SPANJE PSV zal zich moeten instellen op Hugo Sanchez. De Spaanse schutter van Real Madrid was za- terdavond in de competitie wed strijd tegen Real Zaragoza in gro te vorm. Hij maakte twee doel punten, zag een treffer afgekeurd, miste een strafschop en mikte nog eens op de binnenkant van de paal. De ploeg van Beenhakker won de uitwedstrijd met 4-1. Sanchez, deze competitie reeds goed voor 25 doelpunten, was desondanks niet de uitblinker aan de kant van Real. Die rol was weggelegd voor Bernd Schuster. De Westduitser regeerde vanaf het middenveld, scoorde eenmaal en bereidde drie treffers voor. De enige tegenvaller voor de ploeg uit de Spaanse hoofdstad was Butragueno. Hij speelde opnieuw matig. Barcelona volgde vijf kwartier later het voorbeeld van concur rent Real Madrid, maar deed dat voor eigen publiek tegen Real So ciedad allerminst overtuigend. De cijfers spraken ditmaal niet voor zich. De Catalaanse miljoe nenploeg won weliswaar met 4-1, maar kon niet domineren laat staan imponeren. Pas in het laatste kwartier nam Barcelona afstand middels doel punten van Bequiristain en Ba- kero. Daarvoor had Iturrino de snelle openingstreffer van Line- ker ongedaan gemaakt. Luttele minuten na dat doelpunt lachte het geluk Barcelona toe toen Gor- ritz zijn opponent Bequiristain onderuit haalde. Rpoberto maak te vanaf de strafschopstip 2-1. So ciedad kreeg daarop kansen op de gelijkmaker, liet die liggen en kreeg daarvoor aan het eind van het duel de rekening gepresen teerd. ITALIË Jammer voor de competitie dat er tussen Inter en Milan een kloof van negen punten gaapt, anders had de Italiaanse eredivisie nog een uiterst spectaculair slot be leefd, met twee Milanese top clubs in vorm. Inter lijkt dit sei zoen echt niet te stuiten, want na dat de koploper negen jaar lang achtereen alleen maar had verlo ren bij AS Roma, schreef het in het Olympische Stadion van de hoofdstad rigoureus historie: 0-3 via goals van Matthaus, Serena en Diaz. Napoli bleef op drie punten volgen door een nipte 1-0 thuisze ge tegen Cesena, door een eigen doelpunt van Chiti zes minuten voor tijd. Sampdoria raakte een punt achterop (2-2 bij Ascoli) en heeft nu drie punten voorsprong op AC Milan, aat vierde staat. On derin verspeelde het Pisa van Ma rio Been een duur punt (1-1) tegen Leccein de strijd om het behoud. Vooral duur voor trainer Bolchi. Hij werd door voorzitter Ancone- tani gisteren op staande voet ont slagen. BELGIË KV Mechelen heeft ternauwer nood de voorsprong van vijf pun ten op achtervolger Anderlecht in de stand van de Belgische eerste divisie in stand kunnen houden. De ploeg van Aad de Mos wist de overwinning op FC Luik (1-0) pas in de woelige slotminuut dank ï(j Rutjes veilig te stellen. Anderlecht had geen enkel pro bleem tegen Lokeren, dat met 1-5 ten onder ging. Opvallend was de nederlaag, die Club Brugge met dezelfde cijfers leed bij St. Trui den. De topper KV Mechelen - FC Luik werd een keiharde confron tatie achter de Kazerne. In de eer ste helft gaven de bezoekers uit stekend tegenstand. Het klopte bij de Luikenaren allemaal per fect in de verdediging, die de ploeg van Mechelen vrijwel geen openingen bood. De Mos gaf zijn spelers in de rust de raad mee het tempo ver der op te voeren. Dat hielp, want FC Luik moest nu met de rug te gen de muur. De defensie nam echter steeds vaker zijn toevlucht tot harde tussenkomsten, waarbij De Mos op de bank steeds uitda gender reageerde. Zijn collega Waseige zat aan de kant trouwens ook niet stil. In deze provoceren de sfeer viel het Mechelse doel punt in de laatste minuut. Na een •hoekschop van Versavel liet de Luikse doelman Stojic de bal los. Bosman ontfermde zich er over en bediende Rutjes, die in de klu wen van spelers het net wist te vinden. Even ontstond een hand gemeen in de middencirkel tus sen spelers van beide oververhit te kampen. Dat de rust weerkeer de was niet zozeer aan de lakse scheidsrechter Ponnet te danken als aan de spelers, die tot bezin ning kwamen. Anderlecht had bij de pauze al een voorsprong van 4-0 in het Ast- ridpark. Het begin was niet eens zo best voor de thuisclub, want Van Tiggelen miste in de tweede minuut al een strafschop: hij schoot hoog over. Dit voorval was echter snel vergeten toen Ver voort, Nilis, Gudjohnsen en Krn- cevic in de eerste helft wel raak mikten. Na de hervatting was al leen Nilis nog succesvol. De Roover scoorde tegen voor Loke- FRANKRIJK Liefst zes spelers kregen zaterdag in de Franse voetbalcompetitie de rode kaart. In het duel (1-1) tus sen Nice en landskampioen Monaco werden Amoros en Fer- ratge van het veld gestuurd, nadat ze bij scheidsrechter De Pandis hevig hadden geprotesteerd te gen een strafschop voor Nice. Doelman Ettori kwam er in de al gehele chaos met een boeking ge nadig af. Later werd er ook nog een speler van Nice door De Pan dis weggezonden. De Joegoslavische internatio nal Mlinaric ontving in de door zijn ploeg Auxerre met 0-1 verlo ren wedstrijd tegen Lille even eens een rode kaart, PSG-speler Jeannol kon in de wedstrijd tegen Toulouse voortijdig vertrekken. De zesde uitsluiting viel in de thriller tussen lijstaanvoerder Marseille en Bordeaux. Twee mi nuten voor het eindsignaal werd Pascal van Bordeaux van het veld gestuurd. De eindstand (2-2) stond toen al op het bord. ENGELAND Nottingham Forest heeft zater dag de spanning in de Engelse league teruggebracht. De ploeg van manager Brian Clough ver sloeg verrassend koploper Ar senal op eigen veld met 3-1. De eindstand was al bij de rust be reikt. Norwich City, de belangrijkste concurrent van Arsenal, maakte tegen Wimbledon geen fout, 1-0 en naderde de koploper tot op twee punten. Nottingham moest het tegen de Nigel Clough. lijstaanvoerder zonder de coaching van de geschorste Clough doen, maar dat deerde de ploeg niet. De controversiële manager zag vanaf de tribune zijn zoon Nigel in de zesde minuut de score openen. Zeven minuten la ter kwam de thuisploeg, die eer der dit seizoen met 4-1 had ge wonnen bij Nottingham, dank zij een treffer van Alan Smith weer op gelijke hoogte. Het was het 21ste doelpunt van Smith dit sei zoen. Nottingham bleek nauwelijks aangeslagen door de gelijkmaker. Eerst verschalkte Carr doelman Lukic in de korte hoek (2-1), waar na international Pearce tien mi nuten voor de rust uit een vrije trap Lukic opnieuw klopte, 3-1. Forest is nu zestien opeenvolgen de wedstrijden ongeslagen, maar de achterstand van 14 punten op Arsenal lijkt te groot om nog in aanmerking te kunnen komen voor de titel. Brian Clough heeft evenwel geen enkele reden tot on tevredenheid, aangezien zijn for matie zowel op de League Cup (fi nale tegen Luton)) als op de FA Cup (kwartfinale) nog kans maakt.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14