Van Poppel blijft in achterhoede Selectie geen complete verrassing voor Rntjes Benauwde winst onzeker Roda JC Freuler leidt sprint SPOOTTV Herrie om leiderstrui wereldbeker De Ruiter Idest volgende week Spanjaard Miguel Indurain leider in Parijs- Nice Aaitink boekt Inzeil succes m ZATERDAG 11 MAART 1989 ZEIST (GPD) Graeme Rutjes is rond het middaguur nog onwetend van zijn selectie voor het Nederlands elftal. „Vanmorgen op de training hoorde ik Aad de Mos tegen Wim Hofkens zeggen dat er een kans bestond dat hij zou worden opgeroepen voor de interland tegen de Sovjetunie. Tegen mij heeft hij niets gezegd". Zes uur later wacht de bijna 29-jari- ge verdediger nog altijd op de bevestiging vanuit Zeist of van de clubleiding dat bonds coach Thijs Libregts vier spelers van KV Mechelen heeft opgenomen in de selectie van zestien, inclusief Rutjes. Als een donderslag bij heldere he mel komt de selectie voor de bij Ex celsior opgegroeide speler nochtans niet. „Het blijft natuurlijk altijd een verrassing, maar ik zou liegen als ik nu zou zeggen dat het mij compleet overvalt. Ik heb de afgelopen week wat publikaties gelezen waarin werd gesuggereerd dat ik een kans zou maken. Dat lees je, maar je neemt het tegelijk voor kennisge ving aan. Ik heb er niet echt reke ning mee gehouden, tot ik nu hoor dat ik bij de zestien zit". Rutjes legt een direct verband tussen zijn selectie en de Europese opmars van KV Mechelen. „Toen ik hier begon was Mechelen een klein clubje. De laatste twee jaar is Mechelen echter als een komeet omhoog geschoten en zijn we hard op weg een grote club te worden. De Belgen snappen er niets van dat ik niet in aanmerking kwam voor Oranje. Als je echter bij een club als PSV of Milan zit, sta je toch wat meer in het daglicht. Toen wij Ajax in de Europa Cup-finale versloegen dachten ze in Nederland nog aan toeval. Nu wij echter ook PSV heb ben verslagen voor de Supercup is daar geen sprake meer van. Je kunt natuurlijk moeilijk van jezelf zeg gen, dat een selectie terecht is. Dat moet je afdwingen via een constan te prestatie bij de club, en daar sla gen we dit seizoen met Mechelen aardig in". Nieuw gezicht De bijna vier jaar geleden van Ex celsior naar KV Mechelen overge stapte prof-voetballer maakt, net als Theo Snelders, voor de eerste keer deel uit van de Oranje-selectie. An- LATIN A (GPD) - De leider van het klassement om de wereldbe ker wielrennen wordt dit jaar in een speciale paars-groene trui gehesen. Maar de sponsors blij ken daar allerminst over te spre ken, en willen naam van de fi nancier van het WB-klassement, Perrier, hooguit met een logo op de eigen sponsortrui. Aan de vooravond van Mil- aan-Sanremo, zaterdag 18 maart op het programma, komen ver tegenwoordigers van sponsors in Milaan bijeen om o.a. over dit onderwerp te praten. Zij vinden, dat de echte wielersponsors steeds meer beperkingen wor den opgelegd, en dat organisato ren en gelegenheids-sponsors gaandeweg de dienst gaan uit maken in de profwielerwereld. De bijeenkomst in Milaan is een initiatief van PDM-commer- cieel directeur Jacques Blink. Hij wil komen tot de oprichting van een sponsor-belangengroe pering, die naast de afgevaardig den van de renners en de ploeg leiders op de vergaderingen van de profsectie van de UCI mee aan tafel kan zitten. Harry Jansen, p.r.-man van PDM: „Die trui is erdoor ge drukt, omdat Hein Verbruggen (voorzitter FICP, red.) ook de sponsor van de wereldbeker wat moest bieden. Maar het is bela chelijk als je je meest herkenba re uiting, je trui dus, moet af staan aan een toevallige passant. Perrier betaalt driekwart mil joen, alle wielersponsors bij el kaar komen tot 250 miljoen gul den. Dat is wel even een ver schil. Wij zijn er dan ook fel op tegen. Het is nu voorlopig door gedrukt voor één jaar, maar op 17 maart gaan we proberen tot ëen gezamenlijk protest te ko men". Jacques Blink: „De eigen trui is heel wezenlijk voor een spon sor, hij wordt zelfs meer aan een merk gerelateerd dan de gele trui. Als je de pech hebt, dat je renners heel goed presteren loop je de kans dat meer dan de helft van je ploeg anders ge kleed moet gaan. Ik vind dat het hoog tijd wordt voor een inter nationale sponsorgroep. Men doet immers maar? De ploeglei- dersgroep? Dit zijn geen zaken meer voor de ploegleiders, die zijn er voor de wedstrijd. Als zij zich met dit soort dingen moe ten bezighouden, krijgen zij op zekere dag last met de organisa ties". De wereldbekercyclus gaat dit jaar van start met Milaan- Sanremo; de winnaar van de Primavera pakt automatisch de meeste punten in het WB-klas sement en start op 2 april in de Ronde van Vlaanderen in de Perrier-trui. Nog meer nieuws van het kle- dingfront: d^ Superconfex- ploeg van Jan Raas verschijnt in Milaan-Sanremo zeer waar schijnlijk met een nieuwe uit monstering aan de start, waarin met het groen ook de kleur rood een voorname plaats gaat inne men. dere nieuwe gezichten onder het be wind van Libregts zijn doelman Edward Metgod, Wim Hofkens en John van Loen, nadat eerder Pieter Huistra, Rob Reekers, Juul Eller- man en René Eykelkamp al onder Michels' opvolger hun debuut maaktgn in de Oranje-groep. Van dat kwartet is alleen Huistra overge bleven. Van de 'nieuwelingen' speelden Hofkens en Metgod al eens voor Oranje: Hofkens in april 1983 tegen Zweden en Metgod in november 1982 tegen Frankrijk. Nu Van Breukelen en Hiele door blessures niet beschikbaar zijn en Libregts Ajax-doelman Stanley Menzo door vormverlies heeft ge passeerd, ligt het voor de hand dat Theo Snelders woensdag 22 maart in het Philips-stadion zijn debuut maakt. „Dat ik er tegen de Russen bij zou zijn, had de bondscoach mij al min of meer beloofd. Nu Menzo er echter niet bij is, reken ik er eigen lijk op dat ik speel. Achteraf is het maar goed, dat wij voor de beker zijn uitgeschakeld door Dundee, anders had ik op 22 maart mogelijk met Aberdeen tegen de Rangers moeten spelen als de eerste wed strijd gelijk was geëindigd". Zijn concurrent is nu Edward Metgod, die het niet meer dan te recht vindt dat Libregts hem heeft opgeroepen. Het zit de 29-jarige doelman van Haarlem in hoge mate dwars dat ze hem in Zeist zes jaar over het hoofd hebben gezien. „Ik voel me genegeerd. Niet gefrus treerd hoor, al gaat er zelden een dag voorbij dat ik niet aan het Ne derlands elftal denk. Ik moet er mee leren leven, al heb ik het er soms verdraaid moeilijk mee. Temeer omdat ik weet, dat ik op hetzelfde niveau sta als de zogenaamde top- keepers. De keepers van Ajax, Feyenoord en PSV hebben een streepje voor, maar ik ben zeker geen mindere keeper dan Van Breu kelen en Hiele". Uitdaging Volgens Haarlem-trainer Dick Ad vocaat komt de uitverkiezing van Metgod op het juiste moment. „Edward is toe aan een nieuwe uit daging. Hij moet dit moment aan grijpen om vooruit te komen. Het zou ook stom zijn als-ie dit als een eenmalige zaak zou zien. Het is bij voorbeeeld niet zo moeilijk te den ken wat er kan gebeuren als Van Breukelen niet goed herstelt van die operatie. PSV gaat dan toch op zoek naar een Nederlandse doel man, en dat zou heel goed Metgod kunnen zijn". De wedstrijd tegen de Sovjetunie is voor het Nederlands elftal de der de oefeninterland sinds de WK- kwalificatiewedstrijd vorig jaar ok tober tegen Westduitsland (0-0). Eerder oefende Oranje tegen Italië (1-0 verlies) en Israël (2-0 winst). Vergeleken met die ontmoeting in München ontbreken in deze selec tie zeven spelers. Naast Van Breu kelen en Hiele zijn dat Kieft, Silooy, Winter, Rutten en Rob Witschge. De selectie bestaat uit: de doel- verdedigers Snelders (Aberdeen) en Metgod (Haarlem) en de veldspelers Wouters (Ajax), Van Tiggelen (An- derlecht), Bosman, Erwin Koeman, Hofkens, Rutjes (allen KV Meche len), Van Basten, Rijkaard, Gullit (allen AC Milan), Van Aerle, Vanen burg, Ronald Koeman (allen PSV), Van Loen (Roda JC) en Huistra (FC Twente). ALBERT GEESING ZWOLLE Roda JC heeft voor de Europa Cup-wedstrijd van woensdag tegen het Bulgaarse Sredets Sofia geen scha de opgelopen. In Zwolle werd PEC gisteravond met 1-0 ver slagen. Graeme Rutjes: „De Belgen snappen er niks van dat ik niet in aan merking kwam voor Oranje(foto anp. ZEIST (ANP) Op het KNVB-sportcentrum in Zeist wordt dinsdag middag (aanvang 15.00 uur) een oefenwedstrijd gespeeld tussen Jong Oranje en het Olympisch Elftal. Na afloop van het duel zal bondscoach Nol de Ruiter de definitieve selecties bekend maken van de teams, die dinsdag 21 maart in Zwolle en Doetinchem de strijd zullen aanbinden met de Sovjetunie. De'voorlopige selecties zien er als volgt uit: Jong Oranje: Karelse (NAC), De Jongh (Feyenoord), Scharmin, Elzinga (beiden FC Twente), Laamers (Vitesse), Duim (PEC Zwolle), Alflen (FC Utrecht), Decheiver (Go Ahead Eagles), Vurens (Sparta), Blinker (Den Bosch), Viscaal (Be- veren), Linger (Haarlem), Sneekes (Volendam), Arts, De Wijs (beiden NEC), Vonk (AZ), Verlaat (Ajax), Vroomans (Eindhoven). Olympisch elftal: Refos, Michel van Wattum (beiden Excelsior), Sas (Sparta), Frank en Ronald de Boer, Vink, Roy, De Jongh (allen Ajax), Van Gobbel (Willem II), Numan, Lanckohr (beiden Haarlem), Gorré (SVV), Kamerling (FC Twente), De Kruyff, Roest (beiden FC Utrecht) en Alma (SC Cambuur). Keepers worden nog aangewezen. De manier dit gebeurde gaf evenwel te denken. Defensief speelden de Limburgers bijzonder onzeker. Daar had de absentie van Fraser (ge schorst) ongetwijfeld mee te ma ken. Een doelpunt van Haan in de de 27e minuut bleek tegen een on machtig PEC echter genoeg om de volle winst te halen. Haan had overigens al in de eerste minuut de score kunnen openen. Een botsing tussen PEC-doelman Abma met zijn verdediger Duim gaf Van Loen de ruimte. De spits kopte op maat voor, maar Haan mikte met het hoofd te hoog. Roda bleef de wedstrijd in de eer ste helft in zijn greep houden. Het tamme verweer van de thuislub speelde de EC-deelnemer in de kaart. Toch had PEC voor rust nog langszij kunnen komen. Roos miste tot driemaal toe opgelegde kansen, eenmaal treuzelde Patrick te lang en op slag van rust haalde Broeders een kopbal van Roos van de doel lijn. Dit waren de enige wapenfeiten van PEC dat de indruk wekte volle dig van slag te zijn. Roda JC reikte evenmin tot een hoog niveau. Toen PEC in de twee de helft het tempo iets opschroefde bleek de Limburgse defensie aller minst onfeilbaar. Zo moest Neder- burgh gestrekt naar de bovenhoek bij een schot van De Gunst, de in valler voor Duim. Roda JC-trainer Jan Reker was ook nog niet gerust op de goede af loop. Van Loen, geblesseerd aan de knie, kreeg van zijn coach geen rust voor de return van komende woens dag. Nederburgh hield zijn ploeg met knappe reddingen overeind. Sredets Sredets Sofia heeft zijn laatste wed strijd voor het treffen met Roda een voudig gewonnen. De Bulgaarse koploper versloeg in de achtste fi nales om de beker van het leger, een SAINT-TROPEZ (GPD) Ook met het oog van de bovenmeester op zich gericht, wil het met Jean-Paul van Poppel in zijn nieuwe ploeg (Panasonic) nog niet vlotten. De mondaine badplaats Saint-Tropez, waar het peloton van Parijs-Nice gisteren onder aanvoering van de Fransman Gerard Rue neerstreek, leek 'Popeye' wel geschikt om zijn bijzondere sprint- capaciteiten weer eens van stal te halen. Het mocht niet zo zijn. De vorm van de Bilthovenaar, die zijn baas Post graag zo spoedig mogelijk waar voor diens (dure) geld wil geven, laat voor heldendaden momenteel veel te wensen over. Waar collega- sprinters als Etienne de Wilde, Ed dy Planckaert en Adraino Baffi zich in een tamelijk lastige etappe ge makkelijk handhaafden, raakte Van Poppel ver achterop. Ruim negen minuten deed Van Poppel langer over het geacciden teerde traject door de zonovergoten Var dan Rue. De coureur (23) uit de equipe van Fignon voelt zich in dit gebied bijzonder goed thuis, want enkele weken geleden was hij niet te houden in de Ronde van de Haut- Var, een hooggenoteerde Franse se- mi-klassieker. Samen met de Spanjaard Miguel LATIN A (GPD) - Ooit moest Peter Post hem huren om de sprintersloze Raleigh-ploeg door de vlakke aan loop van de Tour de France te lood sen. Dat was 1981, en Urs Freuler won prompt in Bordeaux. Tot een definitief dienstverband was het echter nooit gekomen, 'om dat wat hij daar verdient ik niet kan betalen,' verwees de ploegleider naar het Italiaanse mekka van de wielersport. Pas toen Freulers werkgever Atala steeds meer aan merkingen begon te maken op diens activiteiten in de zesdaagsen, volgde er een nieuw gesprek. Freuler, de 'snorremans' uit Bil- ten, mocht dan iets op jaren zijn ge komen, zijn zegedrift was nog in tact, kon Post de nieuwe Zwitserse co-sponsor Isostar wel beloven. De koning van de puntenkoers en de keirin (zes wereldtitels in die disci plines) onderstreepte dat en sprok kelde vorig jaar elf eerste plaatsen bijeen; in een blessuregevoelig sei zoen nota bene, met ernstig knielet sel in de Ronde van Denemarken. En gisteren bewees hij dat het hem ook in 1989 nog altijd ernst is: sprintzege in Latina, 50 km onder Rome, eindpunt in de 'tweede' etap pe van de Tirreno-Adriatico. Net even eerder op de finishfoto dan Rolf Gölz, anderhalve fietslengte vóór de eerste Nederlander, Jelle Nijdam (vierde). Het was, dank zij de aankomstboni van 5 sec, meteen goed voor de leiderstrui; 1 sec voor nu op Allocchio. Freuler is er de man naar om uit gebreid van zijn overwinningen te genieten. Commentaar in het Itali aans, het Schweizerdeutsch, het ge broken Nederlands. Een vedette, van winterbaan (twee zeges op acht zesdaagsen, voorbije winter), tot weg. Het had hem een beetje gesto ken, dat hij als puntenkoers-specia- list in de 'proloog' zijn meerdere moest erkennen in Allocchio. Zijn benen stonden na de vermoeiende vliegreis van woensdag toen nog niet op de juiste spanning. „Daarom zou de ploeg voor Vanderaerden rij den", gaf hij, wachtend op de do pingcontrole (in de Tirreno wel, in Parijs-Nice niet...) prijs. Maar, een koers wordt niet al 's ochtends aan tafel beslist. Vrij rus tig ritje door het gebied van Napels, Caserta en Latina, onder andere een half minuutje voorsprong van Hen ri Dorgelo, plaatselijke ronde van 40 km, ideale aanloop voor een massa sprint. Vanderaerden: „Ik zag bij de eer ste doorkomst meteen al: dit is niks voor mij. Te breed en te vlak; veel geschikter voor Freuler". De Zwit ser had weliswaar op 50 km voor de finish nog lek gereden, maar had zo weinig moeite gehad terug te ko men (gebracht door De Rooy), dat hij alsnog een kansje wilde wagen. De Panasonics leken even te vroeg op kop te komen, omdat de opgegeven afstand weer eens niet klopte. Maar in Italiaanse wedstrij den is zo'n vergissing (bijna) nooit fataal. Sprinten is de Italiaan bij de geboorte meegegeven, de ploegen zijn er op gebouwd. En toen ook de TVM's van Priem de zaak gesloten wilden houden voor Pieters en/of Capiot en PDM hetzelfde deed voor Kelly, was de aard van de ontkno ping voorspelbaar. Het was Vanderaerden, die aan de rechterkant een afleidingsmanoeu vre inzette, Rolf Gölz die op de as van de weg de sprint centreerde, en Freuler die naast én langs de Duit ser kwam. Een beetje zoals de Zwit ser het deed in de laatste vlakke Gi ro-rit van vorig jaar, met Peiper en Vanderaerden,in de rol van helper; in de Tirreno is Freuler ook (een goede) Talen nog eens van dienst. Wanneer hij voor het laatst een massasprint had gewonnen, wilde iemand weten. „In de zesdaagse", lachte hij zijn snor omhoog. „Maar ik doe het wel het liefst. Ik verheug me nu al op de Giro, samen met Van Poppel, en op de Ronde van Zwit serland, met Vanderaerden". Het eindklassement van de Tirre no? „Secondenwerk toch? Ik had berekend, dat ik door de bonifica ties onderweg of aan de meet Alloc chio kon afzetten. Onderweg lukte het niet, dan maar in de eindsprint. Maar daar houdt het voor mij wel mee op. Tot aan de tijdrit allemaal aankomsten naar van die heu veldorpen. Dat is niks voor mij. Eén seconde voor op de rest, meer mag je valt mij niet verlangen." Indurain ontliep Rue in de laatste 20 kilometer de verwachte massas print. Het beste snelheidskanon van dit moment, de Belgische kam pioen De Wilde, kwam ruim een mi nuut tekort voor de derde ritzege in Parijs-Nice. Die marge tussen kop lopers en peloton had tot gevolg dat Indurain de witte leiderstrui kon overnemen van de Franse sub-top per Mare Madiot. Ook zijn aanvoer derschap van de meute was dus slechts van korte duur (een dag), zoals dat ook het geval met zijn voorgangers De Wilde en Bezault. Waar Indurain vrolijk met een enorme bloementuil zwaaide, maakte Jean-Paul van Poppel zich schielijk uit de voeten. De Bilthove naar was met zijn fiets nog niet over de streep, of hij maakte teleurge steld rechtsomkeert. Het lichte klimwerk bleek niet aan hem be steed, moest ook zijn directeur- sportief Peter Post, die zich gisteren in Toulon (op doorreis naar de Tirre no-Adriatico) bij zijn ploeg meldde, constateren. „We hadden graag voor Jean-Paul willen rijden van daag, maar dan moet hij er natuur lijk wel bij zijn als het erop aan komt", merkte wegkapitein Peter Winnen nuchter op. Corné van Rijen, een van de wa terdragers bij Panasonic, vond ach teraf dat er valse hoop inzake Van Poppel's kansen waren gewekt. Van Rijen: „Die grafieken in het routeboek deugen van geen kant. Het was veel lastiger dan stond aan gegeven". Maar zoals reeds geme moreerd, er waren genoeg sprinters die wel vooraan meekonden. Desondanks moesten zij met lede ogen toezien dat er geen eer voor hen viel te behalen. Op de coup van het duo Rue-Indurain hadden zij, alsmede hun nog aanwezige hel pers, geen afdoend antwoord. De aanval van Indurain bracht een in teressante ontwikkeling in de top van het klassement teweeg. De krachtige Spanjaard, 1.88 m. lang en 80 kilo zwaar, heeft de winstkansen van Stephen Roche aardig onder mijnd. De Ier kijkt tegen een achterstand van 45 seconden aan en mocht dit verschil nog intact zijn voor de be slissende klimtijdrit, zondag op de Col d'Eze, dan kan deze 39ste editie van de 'Koers naar de zon' nog een boeiende apotheose krijgen. Indu- rain's ploegleider Echevarri acht zijn 24-jarige pupil niet op voorhand kansloos. „Miguel kan gezien zijn postuur goed omhoog, daarom heb ik er wel vertrouwen in". Die woor den onderstreepte Indurain don derdag op de Mont Faron, waar win naar Bruno Cornillet de man uit Vil- lava (bij Pamplona) nog maar ter nauwernood voor kon blijven. Miguel Indurain behoort met zijn ploeggenoot Pedro Delgado tot de renners die het wielrennen in Span je weer aanzien hebben gegeven. van de drie bekertoernooien in het land, Beroe Stara Zagora met 3-0. Kostadinov (2) en Stojtsjkov scoor den voor 18.000 toeschouwers in het eigen stadion. Pettersson De tuchtcommissie van de KNVB heeft Stefan Pettersson voorlopig geschorst naar aanleiding van de ro de kaart, die de spits van Ajax van arbiter Bakker kreeg in het duel van het afgelopen weekeinde met Roda JC. Pas als alle rapporten over de uitsluiting van Pettersson in Zeist zijn binnen gekomen, zal de tucht commissie zich over deze zaak bui gen. De geldboete die de UEFA Inter Milan had opgelegd naar aanleiding van ongeregeldheden bij de wed strijd tegen Bayern München, is verminderd met ruim 20.000 gul den. Aanvankelijk was de straf voor de koploper 250.000 gulden. De boete was opgelegd wegens wangedrag van het publiek en on gedisciplineerd gedrag van de spe lers. Er was niet eerder een derge lijk hoge boete uitgedeeld. De be roepscommissie van de UEFA re duceerde de straf, na een hoorzit ting van meer dan twee uur. Ook Bayern, dat de ontmoeting in de derde ronde van het toernooi om de UEFA Cup won, kreeg enige cle mentie van de UEFA. De boete van de Westduitsers werd terugge bracht van 40.000 gulden tot 25.000 gulden. Zege Elly van Hulst MADRID (ANP) - Elly van Hulst heeft bij internationale atletiekwed strijden in Madrid de 1000 meter ge wonnen. De tijd van de Europees- en wereldkampioene op de 3000 ki lometer op deze incourante afstand was 2.42,79. Nelli Cooman leed voor de twee de en derde keer deze week een ne derlaag op de 60 meter. De wereld kampioene op deze afstand werd in Madrid reeds in de series uitgescha keld, maar startte later toch in de fi nale. Haar 7.25 was slechts goed voor de vierde plaats. De Amerei- kaanse Alice Brown won in 7.12. - Clubs boos op FBO Voetbal Organisaties (FBO) maakt te veel haast met het naar voren schuiven van kandidaten voor het nieuwe sectiebestuur. Dit verwijt maken zestien clubs uit het betaald voetbal, waarvan twaalf uit de zui delijke provincies. Die laatsten zijn boos omdat de gepolste personen vooral uit het westen des lands af komstig zijn. Jean Paul van Poppel heeft Parijs-Nice nog geen reden tot glimlachen. (archieffoto ANP) reen vroeg (19 jaar) bij om van zijn hobby zijn werk te maken. De laatste jaren ten faveure van Delgado. Maar in deze Parijs-Nice, waarin de meest heid. Dat kan nog komen, weet recente Tourwinnaar zich beperkt Hoewel hij jaarlijks goed handvolbehoorlijke gen, geniet Indurain buiten zijn land betrekkelijk weinig bekend Echevarri. „Hij kan nog veel i Het is een echte allrounder. Een rouleur, maar ook een meer dan doorsnee klimmer. Bovendien is hij goed in tijdritten". Op basis van die kwaliteiten i tot het uittesten van vorm en condi tie, zijn de rollen eens een keer om gedraaid. Het is niet uitgesloten dat Indurain vaker hoofdrollen krijgt toegeschoven. Hij is nog maar 24 en een profrenner nog erg Indurain in 1986 de Tour de l'Aven- jong. Echevarri: „Miguel heeft alles ir. Dat gebeurde in zijn derde jaar in zich om een groot renner te wor- als professional, want hij was er al den. Als hij maar goed oplet". INZELL (DPA) - Christine Aaf- tink heeft bij wereldbekerwedstrij den schaatsen in Inzeil de 500 meter gewonnen. De Nederlandse kam pioene versloeg met 40,69 onder an dere wereldkampioene Bonnie Blair en Christa Luding. Angela Hauck, bij het WK in Heerenveen door een val uitgeschakeld, kwam het dichtst in de buurt van de tijd van de Nederlandse recordhoud ster. 40,72. Ingrid Haringa, de nummer vier van het WK, reikte in Inzeil tot de vijfde plaats (41,59), op de voet ge volgd door Herma Meijer (41,64). Aaftink had nooit eerder in haar loopbaan de wereldtop verslagen. Hoewel Blair en Luding in Inzeil licht teleurstelden, noemde de Ne derlandse dit succes mooier dan haar vijfde plaats bij het WK in Heerenveen. Haar tijd (40,69) was eveneens van hoog gehalte. Haar in door gevestigde nationale record (40,34) werd in de openlucht van In zeil benaderd. Op de 1500 meter ging het minder met de Nederlandse ploeg. Stam was met een bescheiden zesde plaats (2.09,68) de beste van de kern ploegrijdsters. Paul en Bollaart ein digden aanmerkelijk lager. Het tweetal werd gehinderd door een strakke wind, die halverwege de wedstrijd plotseling de kop op stak. Wereldkampioene Moser won de af stand in 2.05,47. ZATERDAG 1Q.03-10.35 Did 1Sportschau. 13.15-18.05 BBC 1: Grandstand: met ijs hockey (Fyfe-Murrayfield), paarderennen in Chepstow, bowls (eerste halve finale van de World Singles Championships), Cheltenham National Hunt Festival (voor uitblik op paarderennen springcon cours), rugby union (eerste halve finale van de Challenge Cup), voetbal en uitsla gen. 17.40-19.30 BBC 2: World Singles Bowls Championships: halve finales. 18.00-18.55 Did 1: Sportschau: met o.a. Bundesliga-voetbal. 18.00-19.00 SKY: Eurosport Menu: over zicht. 18.15-18.20 BBC 1: Sport. 18.30-19.30 Super: World Sport Special. 19.00-20.00 SKY: Eye on Sport 19.25-20.00 Ned 2: Veronica Sport: met Sport Kort, boksen (Jackson-Jessus). ta feltennis (Purcart-Secretin), karate en beelden van het WK free style skièn. 19.35-20.00 Did 3: Sport im Westen. 20.00-21.30 SKY: Football-FIFA World Youth Championship: eerste halve finale vanuit Saoediarabië. 21.30-22.30 SKY Wielrennen: Parijs-Ni ce. 21.46-22.30 Ned 3: Studio Sport. 21.55-23.15 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.00-22.15 BBC 1: Sport 22.30-00.00 SKY: Kunstschaatsen: EK vanuit Birmingham. 22.45-23.15 BRT 1: Sport op Zaterdag. 00.00-01.00 SKY: World Series Cricket fi nale, Australié-West Indies. 00.45-02.10 BBC 2: World Singles Bowls Championships. 01.00-01.30 SKY: Eurosport Menu. ZONDAG 12.00-13.00 SKY: International Motor Sports. 13.00-14.00 SKY: Motor Sports News. 14.15-17.00 Did 3: Sport im Westen extra: met o.a. paardesporl. 14.45-15.20 BBC 2: World Singles Bowls Championships: finale. 16.00-17.10 BBC 2 World Singles Bowls Championships: finale. 17.10-18.10 Did 2: Die Sport-Reportage: met o.a. Europacup handbal (Turu Düs- seldorf-Timisora). 18.00-19.00 SKY: Eurosport Menu. 18.00-19.00 BBC 2: Rugby Special: Bath- Nottingham. 18.10-18.40 Did 1Sportschau. 18 30-19.00 Super Soccer Scene: actu eel voetbalnieuws. 19.00-19.35 BBC 2: World Singles Bowls Championships: finale. 19.00-20.00 SKY' What a Week: sport weekoverzicht. 19.00-20.00 Ned 3: Studio Sport I. 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen. 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 20.00-21.30 SKY: Football-FIFA World Youth Championship: tweede halve finale vanuit Saoediarabië. 2010-20.25 Ned 3: Studio Sport 2. 21.30-00.00 SKY Atletiek. 22.40-23.10 BBC 2 World Singles Bowls Championships finale. 23 05-23 20 Did 2 Sport am Sonntag. 00.00-00.30 SKY: Surfer Magazine- 00.30-01 00 SKY Test Cricket: eerste dag van de derde test tussen Australië en West Indies. 00.45-01.45 BBC 2: World Singles Bowls Championships finale. 01.00-01.30 SKY: Eurosport Menu: over zicht.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17